OFF topik
31 feliratkozó
több mint 2 éve
Minden ingatlant lehet energiahatékonyabbá tenni.Ja, de alapból én már gondolkoztam rajta, hogy kihívok egy szakit, hogy mondja el nálunk mivel érné meg javítani a dolgokon, mert nem annyira triviális a helyzet. Rengeteg nagy üvegfelületünk van, ami tuti nem tartja úgy a hőt, mint a falak. Azok meg ytongból vannak, amit elvileg nem is fontos szigetelni, mert magában is nagyon jól végzi a dolgát. Így saját logika alapján arra jutok mindig, hogy sokkal nem kerülnék előrébb azzal, ha a falakra még dobnánk szigetelést is. Egy normális energetikai szaki biztos tudna okosat mondani, de igazából tök olcsón kijövünk a fűtéssel, így nincs kedvem foglalkozni vele. 😀Én is most csináltattam nemrég.energetikaiAz energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
dugo93
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.
Őszentsége Sobri Jóska
dugo93
A kérdés csak az, hogy megéri e.
Egy nem túl okos barátom kb. 4 millióból korszerűsítette napkollektorokkal a családi házát. Ezzel spórol kb. 10ezret per hónap. Vagyis fog vele évi 120ezret. Eltekintve a sok baszakodástól, idegeskedéstől, variálástól se érte meg szerintem, 35 év mire visszajön a pénze. Ha eurót vagy aranyat vett volna rajta jobban jár. De így nyugodtabban alszik a benne élő prepper, van saját áramellátása (nyáron).
Ez is egyszempont, ő pénze, ő döntése, ő felelőssége.
több mint 2 éve
Ja, de alapból én már gondolkoztam rajta, hogy kihívok egy szakit, hogy mondja el nálunk mivel érné meg javítani a dolgokon, mert nem annyira triviális a helyzet. Rengeteg nagy üvegfelületünk van, ami tuti nem tartja úgy a hőt, mint a falak. Azok meg ytongból vannak, amit elvileg nem is fontos szigetelni, mert magában is nagyon jól végzi a dolgát. Így saját logika alapján arra jutok mindig, hogy sokkal nem kerülnék előrébb azzal, ha a falakra még dobnánk szigetelést is. Egy normális energetikai szaki biztos tudna okosat mondani, de igazából tök olcsón kijövünk a fűtéssel, így nincs kedvem foglalkozni vele. 😀Én is most csináltattam nemrég.energetikaiAz energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
dugo93
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.
Őszentsége Sobri Jóska
több mint 2 éve
Én is most csináltattam nemrég.energetikaiAz energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
dugo93
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.
több mint 2 éve
energetikaiAz energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
több mint 2 éve
Valaki tud ajánlani fajin bőr válltáska márkát?Max 40-50k-ig bezárólag?
Valami ilyesmire gondolnék:
www.bagbox.hu/Burkely-Vintage-Juul-konyak-bor-oldaltaska
A Blázek és Anni mennyire ajánlott?
több mint 2 éve
YoungZeeZee
9 845
energetikaihivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
több mint 2 éve
Igen, rettentő frusztráló tud még ilyenkor lenni, hogy ha nem tökéletes hanglejtéssel ejted ki a mondatot, akkor egyszerűen nem értik meg, amit mondasz. Az írásjelekkel még nem is vesződöm, a tónusok meg a kiejtés bőven elég az elején

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Én kétszer is belevágtam, A2-B1 szint körül voltam a tanár szerint, tehát nem vagyok professzora, de 2-3 éve egyszerűen nem maradt időm a gyerekek mellett, hogy foglalkozzak vele. Márpedig ez a nyelv tényleg hamar kopik és nagyon nehéz visszajutni is a korábban elért szintre, ha elhanyagolod.Szereted a kihívásokat?Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Sosincs késő elkezdeni tanulni
dande2
Lúdas Solymi
r.baggio
Mikey
Az első pár hónap, illetve tanulási fázis a legnehezebb, amíg az első 100-150 karaktert megtanulod. Onnantól kezdesz rájönni a logikájára, az összetett szavak nekem aranyosak is (pl. az egyik kedvencem a vonat: tűz+jármű) és az összetett karakterekben is van azért logika, kiejtést is gyakran elárulja.
Ami kurva nehéz benne, az a hanglejtés, mert a szavak jelentése módosul, ha lefelé viszed vagy felfelé emeled a hangsúlyt, vagy végig ugyanúgy mondod ki, esetleg hangsúlytalan szó. A beszéd része tehát baromi nehéz.
Szerkesztette: dancogo
több mint 2 éve
Szereted a kihívásokat?Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Sosincs késő elkezdeni tanulni
dande2
Lúdas Solymi
r.baggio
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
aeropeep.com/austrian-a320-at-vienna-on-jun-9th-2024-hail-strike/?#google_vignetteGondolom olyan Ace Ventúrásan oldották meg...
Huhh, hát sokat nem láthattak a pilóták...
warr_b

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
aeropeep.com/austrian-a320-at-vienna-on-jun-9th-2024-hail-strike/?#google_vignetteHuhh, hát sokat nem láthattak a pilóták...

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 2 éve
YoungZeeZee
9 845
de eszak irorszag utan meg angolul is meg kene tanulnia😅😀😉Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...középszint, másfél év. vágj bele nem veszithetsz semmit.
dande2
rosetta stone, duo lingo, támogasd meg személyes orákkal ha már megvan egy haladó szint.
Kúrfürst briareos
több mint 2 éve
Oda akarsz koltozni? 😀Ők költöznek ide, pár helyen már most az a helyzet, mint Floridában és Kaliforniában a spanyolajkúakkal
Elhitted a propagandat hogy ott minden csudijo?😊
Lúdas Solymi

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...középszint, másfél év. vágj bele nem veszithetsz semmit.
dande2
rosetta stone, duo lingo, támogasd meg személyes orákkal ha már megvan egy haladó szint.
több mint 2 éve
Oda akarsz koltozni? 😀Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Sosincs késő elkezdeni tanulni
dande2
Lúdas Solymi
r.baggio
Elhitted a peopagandat h ott minden csudijo?😊
Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 2 éve
Mega feszkót, a katkó gyepalálast, narancszaszlós felvonulásokat ellensèges környezetbeHa szereted a hűvösebb időt akkor igen 🙂 mi határozottan így vagyunk.Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?
dande2
bcsarli, Udvari Főkóstoló
dande2
szóvabulijajavából

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Ha szereted a hűvösebb időt akkor igen 🙂 mi határozottan így vagyunk.Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?
dande2
bcsarli, Udvari Főkóstoló
több mint 2 éve
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?
dande2
több mint 2 éve
Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Sosincs késő elkezdeni tanulni
dande2
Lúdas Solymi

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...Sosincs késő elkezdeni tanulni
dande2
több mint 2 éve
Életem első munkahelye voltm.hvg.hu/elet/20240605_korszallo-budapest-hotel-felujitas-kollegium-munkasszallo-szrogh-gyorgy-epiteszet-vedett-epulet-garancsi-istvan-beruhazas

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
régi budapesti bérház régi konyhája, szörnyen gyenge a víznyomás.ezekben a házakban még a békebeli módon horganyzott, ne adj isten ólom csővel szerelték a vizet. simán lehet amit sobri mondott, hogy egy lerakódás szűkíti a keresztmetszetet ezért karcsú ott a víznyomás. de! az biztos, hogy ha ez így is van akkor a probléma nem a harmadikon van, hanem nálatok azon a szakaszon ami valahol a lakásba bejövő gerinc és a konyhai csaptelep között van. továbbá lehet a csaptelep a szar és nem enged át elég vizet, vagy csak pont 3/8-os ólom cső volt kéznél mikor építették a házat és eleve kevés víz jut el a fogyasztóhoz.
komolyabb felújítás nélkül orvosolható valahogy a dolog? (a fürdőben okés a helyzet)
törölt kristof
amennyiben sikerült kizárni minden egyszerűbben orvosolható problémát és jobb tipp híján a csövezetékben lévő akadály okozza a gyenge nyomást akkor fel kell keresni egy olyan szakit, akinek van rendszer átmosó készüléke. ha szerencséd van akkor azzal megszűnik a probléma átmosás után. de garantálni nem fogja, viszont nem is 5000 ft-os mutatvány....
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
A 119 nagyobb, mint a 30, nem? 😀lehet én értek félre valamit, de én annak idején úgy tanultam, hogy az emberöltő nagyjából 30 évet jelent, vagyis egy generációt, akkor hogy jön az ide, hogy annál több?www.vezess.hu/hirek/2024/06/01/genfi-autoszalon-bejelentes-vege/Miért? 119 év az több mint egy emberöltő, ez a dolgok rendje. Katarban még lesz folytatás.
Messze nem én vagyok a célközönség, de ez szánalmas.
🤘 gaben 🤘
gyeek
kaszo
több mint 2 éve
lehet én értek félre valamit, de én annak idején úgy tanultam, hogy az emberöltő nagyjából 30 évet jelent, vagyis egy generációt, akkor hogy jön az ide, hogy annál több?www.vezess.hu/hirek/2024/06/01/genfi-autoszalon-bejelentes-vege/Miért? 119 év az több mint egy emberöltő, ez a dolgok rendje. Katarban még lesz folytatás.
Messze nem én vagyok a célközönség, de ez szánalmas.
🤘 gaben 🤘
gyeek