Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
energetikai
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
Az energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
dugo93
Én is most csináltattam nemrég.
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.
Őszentsége Sobri Jóska
Ja, de alapból én már gondolkoztam rajta, hogy kihívok egy szakit, hogy mondja el nálunk mivel érné meg javítani a dolgokon, mert nem annyira triviális a helyzet. Rengeteg nagy üvegfelületünk van, ami tuti nem tartja úgy a hőt, mint a falak. Azok meg ytongból vannak, amit elvileg nem is fontos szigetelni, mert magában is nagyon jól végzi a dolgát. Így saját logika alapján arra jutok mindig, hogy sokkal nem kerülnék előrébb azzal, ha a falakra még dobnánk szigetelést is. Egy normális energetikai szaki biztos tudna okosat mondani, de igazából tök olcsón kijövünk a fűtéssel, így nincs kedvem foglalkozni vele. 😀
dugo93
Minden ingatlant lehet energiahatékonyabbá tenni.
A kérdés csak az, hogy megéri e.
Egy nem túl okos barátom kb. 4 millióból korszerűsítette napkollektorokkal a családi házát. Ezzel spórol kb. 10ezret per hónap. Vagyis fog vele évi 120ezret. Eltekintve a sok baszakodástól, idegeskedéstől, variálástól se érte meg szerintem, 35 év mire visszajön a pénze. Ha eurót vagy aranyat vett volna rajta jobban jár. De így nyugodtabban alszik a benne élő prepper, van saját áramellátása (nyáron).
Ez is egyszempont, ő pénze, ő döntése, ő felelőssége.

több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
energetikai
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
Az energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
dugo93
Én is most csináltattam nemrég.
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.
Őszentsége Sobri Jóska
Ja, de alapból én már gondolkoztam rajta, hogy kihívok egy szakit, hogy mondja el nálunk mivel érné meg javítani a dolgokon, mert nem annyira triviális a helyzet. Rengeteg nagy üvegfelületünk van, ami tuti nem tartja úgy a hőt, mint a falak. Azok meg ytongból vannak, amit elvileg nem is fontos szigetelni, mert magában is nagyon jól végzi a dolgát. Így saját logika alapján arra jutok mindig, hogy sokkal nem kerülnék előrébb azzal, ha a falakra még dobnánk szigetelést is. Egy normális energetikai szaki biztos tudna okosat mondani, de igazából tök olcsón kijövünk a fűtéssel, így nincs kedvem foglalkozni vele. 😀

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
energetikai
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
Az energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.
dugo93
Én is most csináltattam nemrég.
Felhívtam egyet, azt mondta a csóka, hogy készítsek fotókat, írjak még hozzá pár adatot, küldjem el emailben, három nap múlva küldik emailben a tanúsítványt, illetve postán, vagy mehetek érte, tizenötezer.
Nem akar kijönni, nem baszakodik, csinálja.
Szerintem több, mint korrekt, ha már kötelező ingatlaneladásnál.
De az tény, hogy se aki megvette az ingatlant, se akik csak megnézték le se szarták, hogy van.
Úgyis mindenki négyzetmétert meg lokációt vásárol.

több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
energetikai
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
YoungZeeZee
Az energetikai tanúsitvány is egy klasszikus "húzzunk le még egy bőrt" dolog.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
Valaki tud ajánlani fajin bőr válltáska márkát?
Max 40-50k-ig bezárólag?

Valami ilyesmire gondolnék:
 www.bagbox.hu/Burkely-Vintage-Juul-konyak-bor-oldaltaska

A Blázek és Anni mennyire ajánlott?
több mint 2 éve
YoungZeeZee 9 845
energetikai
hivjuk h jojjenek csinalni.
kozben beszarik a cirko
hivjuk h nem e gond ez a tanusitvsnynal
nem az,semmit nem befolyasol
megkapjuk a tanusitvanyt.
az szerepel benne h cirko-nem mukodik
irunk h mi a fasz.azota meg lett csinalva
kuldik 2 nap mulva az uj energetikait. futes mukodik.egy osztallyal jobb a besorolas
😀
mindig van vmi ami miatt extra idot kell beletenni.
több mint 2 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 130 — no es importante
Igen, rettentő frusztráló tud még ilyenkor lenni, hogy ha nem tökéletes hanglejtéssel ejted ki a mondatot, akkor egyszerűen nem értik meg, amit mondasz. Az írásjelekkel még nem is vesződöm, a tónusok meg a kiejtés bőven elég az elején


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Sosincs késő elkezdeni tanulni
Lúdas Solymi
Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊
r.baggio
Szereted a kihívásokat?
Mikey
Én kétszer is belevágtam, A2-B1 szint körül voltam a tanár szerint, tehát nem vagyok professzora, de 2-3 éve egyszerűen nem maradt időm a gyerekek mellett, hogy foglalkozzak vele. Márpedig ez a nyelv tényleg hamar kopik és nagyon nehéz visszajutni is a korábban elért szintre, ha elhanyagolod.
Az első pár hónap, illetve tanulási fázis a legnehezebb, amíg az első 100-150 karaktert megtanulod. Onnantól kezdesz rájönni a logikájára, az összetett szavak nekem aranyosak is (pl. az egyik kedvencem a vonat: tűz+jármű) és az összetett karakterekben is van azért logika, kiejtést is gyakran elárulja.
Ami kurva nehéz benne, az a hanglejtés, mert a szavak jelentése módosul, ha lefelé viszed vagy felfelé emeled a hangsúlyt, vagy végig ugyanúgy mondod ki, esetleg hangsúlytalan szó. A beszéd része tehát baromi nehéz.

Szerkesztette: dancogo
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Sosincs késő elkezdeni tanulni
Lúdas Solymi
Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊
r.baggio
Szereted a kihívásokat?

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 8 676 — Bla, bla, bla
 aeropeep.com/austrian-a320-at-vienna-on-jun-9th-2024-hail-strike/?#google_vignette

Huhh, hát sokat nem láthattak a pilóták...
warr_b
Gondolom olyan Ace Ventúrásan oldották meg...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 30 401 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 aeropeep.com/austrian-a320-at-vienna-on-jun-9th-2024-hail-strike/?#google_vignette

Huhh, hát sokat nem láthattak a pilóták...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 2 éve
YoungZeeZee 9 845
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
középszint, másfél év. vágj bele nem veszithetsz semmit.
rosetta stone, duo lingo, támogasd meg személyes orákkal ha már megvan egy haladó szint.
Kúrfürst briareos
de eszak irorszag utan meg angolul is meg kene tanulnia😅😀😉
több mint 2 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 130 — no es importante
Oda akarsz koltozni? 😀
Elhitted a propagandat hogy ott minden csudijo?😊
Lúdas Solymi
Ők költöznek ide, pár helyen már most az a helyzet, mint Floridában és Kaliforniában a spanyolajkúakkal


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 18 655 — StuG Life
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
középszint, másfél év. vágj bele nem veszithetsz semmit.
rosetta stone, duo lingo, támogasd meg személyes orákkal ha már megvan egy haladó szint.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Sosincs késő elkezdeni tanulni
Lúdas Solymi
Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊
r.baggio
Oda akarsz koltozni? 😀
Elhitted a peopagandat h ott minden csudijo?😊

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Ha szereted a hűvösebb időt akkor igen 🙂 mi határozottan így vagyunk.
dande2
Mega feszkót, a katkó gyepalálast, narancszaszlós felvonulásokat ellensèges környezetbe
szóvabulijajavából


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 321 — Így remélem megfelelek nektek.....
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Ha szereted a hűvösebb időt akkor igen 🙂 mi határozottan így vagyunk.
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 531 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Az Észak-Ír klíma kellemesebb lenne?

több mint 2 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 130 — no es importante
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Sosincs késő elkezdeni tanulni
Lúdas Solymi
Ezért vágtam bele én is öreg fejjel a kínai nyelvtanulásba 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 516
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...
dande2
Sosincs késő elkezdeni tanulni
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 321 — Így remélem megfelelek nektek.....
Fenèbe hogy nem tudok angolul...mehetnènk ki pl è-írországba...egyre nehezebben bírjuk fizikailag ezt az itthoni nyári klímát.... pedig most mèg nincs is igazán meleg ès a ház is jó hőmérsékletű...

Szerkesztette: dande2
több mint 2 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 130 — no es importante
Életem első munkahelye volt

 m.hvg.hu/elet/20240605_korszallo-budapest-hotel-felujitas-kollegium-munkasszallo-szrogh-gyorgy-epiteszet-vedett-epulet-garancsi-istvan-beruhazas


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
régi budapesti bérház régi konyhája, szörnyen gyenge a víznyomás.

komolyabb felújítás nélkül orvosolható valahogy a dolog? (a fürdőben okés a helyzet)
törölt kristof
ezekben a házakban még a békebeli módon horganyzott, ne adj isten ólom csővel szerelték a vizet. simán lehet amit sobri mondott, hogy egy lerakódás szűkíti a keresztmetszetet ezért karcsú ott a víznyomás. de! az biztos, hogy ha ez így is van akkor a probléma nem a harmadikon van, hanem nálatok azon a szakaszon ami valahol a lakásba bejövő gerinc és a konyhai csaptelep között van. továbbá lehet a csaptelep a szar és nem enged át elég vizet, vagy csak pont 3/8-os ólom cső volt kéznél mikor építették a házat és eleve kevés víz jut el a fogyasztóhoz.
amennyiben sikerült kizárni minden egyszerűbben orvosolható problémát és jobb tipp híján a csövezetékben lévő akadály okozza a gyenge nyomást akkor fel kell keresni egy olyan szakit, akinek van rendszer átmosó készüléke. ha szerencséd van akkor azzal megszűnik a probléma átmosás után. de garantálni nem fogja, viszont nem is 5000 ft-os mutatvány....



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 775
 www.vezess.hu/hirek/2024/06/01/genfi-autoszalon-bejelentes-vege/
Messze nem én vagyok a célközönség, de ez szánalmas.
🤘 gaben 🤘
Miért? 119 év az több mint egy emberöltő, ez a dolgok rendje. Katarban még lesz folytatás.
gyeek
lehet én értek félre valamit, de én annak idején úgy tanultam, hogy az emberöltő nagyjából 30 évet jelent, vagyis egy generációt, akkor hogy jön az ide, hogy annál több?
kaszo
A 119 nagyobb, mint a 30, nem? 😀
több mint 2 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 168 — Falcons fan
 www.vezess.hu/hirek/2024/06/01/genfi-autoszalon-bejelentes-vege/
Messze nem én vagyok a célközönség, de ez szánalmas.
🤘 gaben 🤘
Miért? 119 év az több mint egy emberöltő, ez a dolgok rendje. Katarban még lesz folytatás.
gyeek
lehet én értek félre valamit, de én annak idején úgy tanultam, hogy az emberöltő nagyjából 30 évet jelent, vagyis egy generációt, akkor hogy jön az ide, hogy annál több?