NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 7 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
de többségében (nyilván nem mind) amennyire én tudom, ezek a ahverok is olyanok voltak, akik régóta csinálják ezt.
Rajna
Sajnos nem. Vannak köztük, akik igen, de pl. itt Pécsen majdnem senki. A környező településeken vegyesebb a kép, de ismerek olyat, ki 5 koncessziót nyert Pécsen, aki egy tervezőirodában dolgozik, mint műszaki rajzoló. Csak hát az alpolgármester úr gyerekkori barátja...Gyurma Pappa
pl a Batyó lánya, aki eddig coronaria stenteket forgalmazott, hipp-hopp cigiárussá vált


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Megjelentek a "kérők" a trafikos ügyben.Tegnap a Tescoban láttam egy hirdetést, hogy az áruházlánc keres pályázatnyerteseket közös üzlet kialakításához.
Gondolom más multik is próbálkoznak.
A "szerencsés" nyertesek pedig válogathatnak az ajánlatok között.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
de többségében (nyilván nem mind) amennyire én tudom, ezek a ahverok is olyanok voltak, akik régóta csinálják ezt.
Rajna
Sajnos nem. Vannak köztük, akik igen, de pl. itt Pécsen majdnem senki. A környező településeken vegyesebb a kép, de ismerek olyat, ki 5 koncessziót nyert Pécsen, aki egy tervezőirodában dolgozik, mint műszaki rajzoló. Csak hát az alpolgármester úr gyerekkori barátja...Gyurma Pappa
Nálunk van olyan Fideszes képviselő aki két hónappal a pályázatok elbírálása (és jóval a beadása) előtt fennhangon hirdette, hogy neki két trafikja lesz. Kettő is lett. (Mondjuk neki legalább élelmiszerboltja van.)

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 037 — Egyéb témák lakó
de többségében (nyilván nem mind) amennyire én tudom, ezek a ahverok is olyanok voltak, akik régóta csinálják ezt.
Rajna
Sajnos nem. Vannak köztük, akik igen, de pl. itt Pécsen majdnem senki. A környező településeken vegyesebb a kép, de ismerek olyat, ki 5 koncessziót nyert Pécsen, aki egy tervezőirodában dolgozik, mint műszaki rajzoló. Csak hát az alpolgármester úr gyerekkori barátja...

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Amúgy meg most a mutyit leszámítva is biztos volt, hogy ebből lesz valamiféle botrány. Jelentősen csökkentették a dohányboltok számát, nem igazán értem azokat, akik azzal reklamának, hogy de ők már ilyen meg olyan régen csinálják a bizniszt. Nem jöhetett ki máshogy, minthogy sok ilyen megszívja. Az már csak a ráaadás, hogy a haverokat tették helyzetbe, ami nem meglepő, de többségében (nyilván nem mind) amennyire én tudom, ezek a ahverok is olyanok voltak, akik régóta csinálják ezt. Nekem, mint outsidernek rohadtul mindegy, hogy éppenséggel melyik dohányboltos folytathatja és melyik kell abbhagyja.
Rajna
Hát ez nagyon nem így van sajnos.
Bár így lenne. Biztos van olyan is, de nagyon sok az olyan aki életében még hasonlóval sem foglalkozott.
A munkám miatt elég sok cigivel foglalkozó ismerősöm van, hallottam tőlük jópár érdekes történetet.
Persze nincs az egész országre kiterjedő infóm, de itt délkeleten sok az érdekes story.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.berger90
akkor még van esély, hogy beférjek.Amadeus91
Mutasd az üzleti tervedet. Az 50% súllyal esik latba.Sobri Jóska
Vagy megnézik, vagy nem? 😀somoskovig
Ugye a pályázat elbírálásánál 50% az üzleti terv, 50% az egyéb körülmények (csökkentett munkaképesség, tapasztalat, egyebek).
A második rész ha meg is van maxra, de az üzleti terv csak 1-2 pontos, akkor az kevesebb összpont lesz, mintha az üzleti terv majdnem 100% és még az egyebekből is jön néhány.
Szóval megnézik, és egzaktul (csak szubjektíven) elbírálják.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Változnak az idők!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 734
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.berger90
akkor még van esély, hogy beférjek.Amadeus91
Mutasd az üzleti tervedet. Az 50% súllyal esik latba.Sobri Jóska


csak neked, az üzleti tervem, mellyel meg szeretném nyerni a dolgot nálad.

28. Sosem árt benyalni a főnöknek

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk én nemtom ez a 2. kör mire jó eleve. Ezzel nyilvánosan bevallják, hogy annyira nem lett átgondolva ez az egész, mert van még hely néhány trafiknak itt-ott. Arra viszont kevés, hogy az elégedetlenségen csökkentsen, ahhoz több hely kéne, ami a törvény esetlegesen pozitív hatásait cseszné el.

Amúgy meg most a mutyit leszámítva is biztos volt, hogy ebből lesz valamiféle botrány. Jelentősen csökkentették a dohányboltok számát, nem igazán értem azokat, akik azzal reklamának, hogy de ők már ilyen meg olyan régen csinálják a bizniszt. Nem jöhetett ki máshogy, minthogy sok ilyen megszívja. Az már csak a ráaadás, hogy a haverokat tették helyzetbe, ami nem meglepő, de többségében (nyilván nem mind) amennyire én tudom, ezek a ahverok is olyanok voltak, akik régóta csinálják ezt. Nekem, mint outsidernek rohadtul mindegy, hogy éppenséggel melyik dohányboltos folytathatja és melyik kell abbhagyja.

A probléma max az sztem, hogy tényleg túlsulyba kerülhettek a nagyvállalatok az egyéni vállalkozókkal szemben, amit pedig jó lett volna elkerülni, de hát a kenőpénz az kenőpénz. Jó lenne mondjuk erről tényleg valami statisztikát látni, legalább egy hivatalosat, ami nyilván elég torz.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.berger90
akkor még van esély, hogy beférjek.Amadeus91
Mutasd az üzleti tervedet. Az 50% súllyal esik latba.Sobri Jóska
Vagy megnézik, vagy nem? 😀

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.berger90
akkor még van esély, hogy beférjek.Amadeus91
Mutasd az üzleti tervedet. Az 50% súllyal esik latba.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 734
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.berger90
akkor még van esély, hogy beférjek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 904
 egyszeregypol.blog.hu/2013/05/17/tenyleg_lesz_masodik_kor

A pofátlan cinizmus netovábbja.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
Kicsit off, de a Fideszhez kapcsolódó ezért itt kérdezeem meg.
Már második embertől hallottam, hogy a Fidesz (a KRESZ sok változása miatt) tervezi a jogosítvánnyal rendelkezők újravizsgáztatását. Hallott valaki erről valamit?
(KRESZ vizsgát mondogatnak)Bazzani
Minden hétfő reggel (7-9 óra között) lesz egy gyors, 5-8 perces vizsga a lakóhely szerinti illetékes önkormányzat elött kialakított parkolókban (ez összesen kb. 800 km2, betonozza a Közgép), minden hónap első szerdáján pedig skype-on szóbeli az ügyfélkapu kódoddal.
Ha valaki súg, akkor a felhasználóneved mögé kerül a .cheat kiterjesztés.
Tehát csak ügyesen.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Engem inkább az anyagi vonzata zavar.
Ha a családban van mondjuk 3-4 ember akinek van jogsija az gondolom nem 10000Ft lász hármukra. Nálunk ez 2fő
jelenleg.
Amúgy sok emberre tényleg ráfér.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 348 — Cowboys fan
Kicsit off, de a Fideszhez kapcsolódó ezért itt kérdezeem meg.
Már második embertől hallottam, hogy a Fidesz (a KRESZ sok változása miatt) tervezi a jogosítvánnyal rendelkezők újravizsgáztatását. Hallott valaki erről valamit?
(KRESZ vizsgát mondogatnak)Bazzani
én nem, de akár támogatnám is.
csak ennek annyi a hiányossága, hogy a kopasz/cé/kopaszcé _üzletember_ réteget egyáltalán nem fogja érinteni, mert vagy eddig sem volt jogosítványuk, vagy azután is megszerzik máshonnan.

de ha annyira jó lesz, hogy az embereket rádöbbentse, hogy tartsanak jobbra ott, ahol kell, meg hogy a jobbkezet adják meg, akkor már jobban járunk vele.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kicsit off, de a Fideszhez kapcsolódó ezért itt kérdezeem meg.
Már második embertől hallottam, hogy a Fidesz (a KRESZ sok változása miatt) tervezi a jogosítvánnyal rendelkezők újravizsgáztatását. Hallott valaki erről valamit?
(KRESZ vizsgát mondogatnak)

több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Tudtommal az E-onnal nem is köthetett egyik karbantartó cég sem szerződést, csak az E-on által létrehozott "leányvállalatokkal", pl itt Szabolcsban az EH-Szer Zrt-vel. Ez azért lényeges, mert az energetikai törvény változása kimondja, hogy (talán) július 1-től az E-on-nak meg kell szüntetnie minden kiszervezett tevékenységét és csak alvállalkozói szerződésekkel láthatja el az ilyen jellegű tevékenységeket. Ha ügyesek voltak eddig és jók a kapcsolataink, újrakötik majd a szerződéseket.Szokol
A cégfelépítést törvény írja (írta?) elő. Minden egyes szolgáltatónak "ketté kellett válnia" és kell lennie egy "hálózat-tulajdonos" leányvállalatnak és egy kvázi "karbantartó-javító leányvállalatnak". Ez a német modell (ha jól tudom, az EDL / RWE ezt a gyakorlatot követi otthon is). Ez a bontás pl. számvitel-technikailag csupán periódus eleji munkafolyamat-megnyitásokat jelent bizonyos tevékenységeken és helyeken (pl.: bozótírtás) amit - kvázi - ugyanott számolnak el egymással szemben a periódus végén. A fő megrendelő és beszállító - gyakorlatilag - ugyanaz a cég (csak két leányvállalatban). A kiszervezés a "hálózati üzemeltető" cégeknél lehetséges (és bevett gyakorlat). Pl.: a javítások egy részét bizonyos site-okon alvállalkozó végzi.

Az outsourcing - az egykori német tulajokkal szemben - ott bukott el, hogy a magyarok nem tudták bebizonyítani azt, hogy kiszervezve olcsóbban megoldhatók bizonyos munkavégzések mint saját üzemben (az ellenőrzés tök egyszerű: a saját munkaerő tőkeszükséglete vs. alvállalkozói beszámlázások - a németek meg nyilvánvalóan szartak bele az "unokatesók maszek cégébe" akinek kellett a megbízás). Gondolom, ezért kellett "hazahoznunk" a cégeket 😀 . Ebből kiindulva nagyon zavaró lehet, hogy a stratégiai szektorok német kézen vannak :-P (mert az, hogy az RWE-nél N.o.-ban kiveszik az unokatesó részét, az egy dolog. De amit szabad Jupiternek... :-P ).

Az energiaszolgáltatói szektor különleges üzem. Nem azokon az alapokon nyugszik mint a normál vállalatok. Ha csak azt vesszük, hogy pl. "egységesített" lakossági árak vannak (+ ktglimitek) amit (nevezzük egyeztetésnek) egyeztetés után "kiajánlanak" a szektor vállalatainak, akkor eddig is a Feri / Vitya "mondta meg" a lakossági árakat - ebből kiindulva nem igazán értem, hogy az a dugó dani mi ellen harcol!? :-P
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 037 — Egyéb témák lakó
Kicsit off, de az indexnek ma is sikerült magát elküldetnie a picsába
atapapa
10 percig vihogtam ezen

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 734
 index.hu/gazdasag/2013/05/17/masfel_eves_csucson_az_allamadossag/

A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a GDP 82,2 százalékát érte el 2013 első negyedévének végén - közölte az MNB. Az adósságunk forintban kifejezve viszont még soha nem volt ilyen nagy.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 033 — #neverpunt
Kicsit off, de az indexnek ma is sikerült magát elküldetnie a picsába

több mint 11 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 936 — Steelers fan
Tudtommal az E-onnal nem is köthetett egyik karbantartó cég sem szerződést, csak az E-on által létrehozott "leányvállalatokkal", pl itt Szabolcsban az EH-Szer Zrt-vel. Ez azért lényeges, mert az energetikai törvény változása kimondja, hogy (talán) július 1-től az E-on-nak meg kell szüntetnie minden kiszervezett tevékenységét és csak alvállalkozói szerződésekkel láthatja el az ilyen jellegű tevékenységeket. Ha ügyesek voltak eddig és jók a kapcsolataink, újrakötik majd a szerződéseket.
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
legegyszerűbb az élőmunkán spórolni.Gyurma Pappa
Korrekt. Ez egy rendkívül gyors és hatékony ktgfaragó eszköz, mivel a saving - gyakorlatilag - azonnal jelentkezik. A magyar vállalatoknál jellemző az ész nélküli használata... 😊

A GDP - lényegében - egy pénzforgalmi mutató (a cash-flow szemlélete miatt nem is lehet más). Nem jellemez életszínvonalat, sem lakossági elégedettséget és nem feltételez mögöttes "kézzelfogható" gazdasági-teljesítményt sem. szal, szerintem se kezdjük el keresgélni az új telepítésű gyárak vagy mg.-i ültetvények tömkelegét, sem a szolgáltató szektorba újonnan bekerült temérdek új sikercéget 😊 . Ergo jelentheti azt, hogy a picsányi banda a több bevétele után továbbra sem nálunk adózik, nem pedig azt, hogy a zalai varrónők el tudnak helyezkedni a szép úgy gyárakban.

Az infláció megítélése mindig gané kérdés marad a "központi" termékkosár és az "adott indivídum" termékkosarának eltérő tartalma miatt. Alapjaiban azzal értenék egyet, ha a figyelembe vett termékek köre leszűkülne azokra, amelyeket ténylegesen majdnem minden társadalmi rétegből hasonlóképpen fogyasztanak (közüzemek, alapvető élelmiszerek, üzemanyagok... stb.). Bár akkor lehet, hogy jóval riasztóbb lenne a kép... 😕
Ennek viszonylatában már máshová kerül az egyéni befektetések megítélése és pl. a bank viszonya. Tartom a véleményemet arról, hogy egy adott gazdaságban az elvárható hozam ott van, ahová a bankok a szabad felhasználású kihelyezéseik (pl. személyi kölcsönök) THM-ét pozicionálják. Bár bankban "fialtatni" a pénzt mindig is a legrosszabb üzletek egyikének számított a szememben...
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Az Eon állítólag sorra mondja fel a karbantartó alvállalkozókkal a szerződéseket az Alföld környékén (onnan van az infó, lehet máshol is). Annyira nem izgatja őket mikor áll majd helyre a szolgáltatás, ha esetleg elpukkan valami, legalábbis a lakossági szektornál. Kíváncsi leszek mi lesz ebből.Kori
Mi lenne?
Valaki helyett másik valaki fog jól járni. Ennyi.Sobri Jóska
Lehetne így is, de nem kötnek helyette újat, nem is alkudoznak, szarnak rá és kész.Kori
Ez pedig újabb munkahelyek megszűnését jelenti.Ami önmagában sem egy kellemes dolog.
Arra pedig jobb nem gondolni, hogy mi fog történni egy esetleges üzemzavar esetén.Ez már a rezsicsökkentés következménye?Gyanítom, hogy igen.laccoo74
Ellenben a szünetmentes tápegységek, aggregátorok piaca fellendül. Ez újabb munkahelyeket jelent. :/Atari
Lehet, hogy ez fog majd munkahelyeket teremteni, de az is lehet, hogy tőlünk kicsit keletebbre.Ez az egyik.
A másik pedig a karbantartás, hibaelhárítás kérdése.
Valószínű, hogy az anyacég ezt azért adta alvállalkozónak, mert neki erre nincs szabad kapacitása
.Tehát, fel lehet arra is készülni, hogy mondjuk egy komolyabb vezetékszakadásnál több napig is áramellátás nélkül maradnak háztartások.Ami kicsit sem lehet kellemes.
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Az Eon állítólag sorra mondja fel a karbantartó alvállalkozókkal a szerződéseket az Alföld környékén (onnan van az infó, lehet máshol is). Annyira nem izgatja őket mikor áll majd helyre a szolgáltatás, ha esetleg elpukkan valami, legalábbis a lakossági szektornál. Kíváncsi leszek mi lesz ebből.Kori
Mi lenne?
Valaki helyett másik valaki fog jól járni. Ennyi.Sobri Jóska
Lehetne így is, de nem kötnek helyette újat, nem is alkudoznak, szarnak rá és kész.Kori
Ez pedig újabb munkahelyek megszűnését jelenti.Ami önmagában sem egy kellemes dolog.
Arra pedig jobb nem gondolni, hogy mi fog történni egy esetleges üzemzavar esetén.Ez már a rezsicsökkentés következménye?Gyanítom, hogy igen.laccoo74
Ellenben a szünetmentes tápegységek, aggregátorok piaca fellendül. Ez újabb munkahelyeket jelent. :/Atari
Ez az alvállalkozói sztori miatt lehet majd érdekes. Leginkább azért, mert a beépíthető alkatrészeket a szerelést/ karbantartást végző alvállalkozók a szolgáltatótól vásárolják (mivel - értelemszerűen - azok a tanúsítvánnyal rendelkezők). Az Eon-nál nem tudom, hogy hogyan megy ez, de máshol közvetlenül a szolgáltató raktárából vették pl. egy trafóállomás karbantartásához az összes alkatrészt. Kvázi: kiszervezés esetén legfeljebb csak a munkadíjban lehetne verseny... de van egy olyan bp-i vállalat ami pár éve körívesen beszopta ezt a féle outsourcing-et (borították a budget-et, ami a németeknél szentségtörés). E miatt az RWE-nél picit nagyon kibuktak rájuk... 😊