Soccer
41 feliratkozó
2 hónapja
Igen, az utolsó láncszemeket ìrtam a tökéletes gépezethez.A mag meg már megvolt Kloppnak eddigre (Salah, van Dijk, Robertson, Alisson, Mane, Wijnaldum, Firmino, Fabinho - részben nàla, részben előtte jöttek)ebből egyedül Firmino érkezett Klopp előtt, és ő is csak fél évvel.
Klopp spending: 84, 89, 141, 172
Arteta: 167, 186, 235, 107
Willie Parker
slowmotion
Kloppnak kb a hatodik-hetedik évre meglett a tökéletes mag, a kezdő nagyja és rátett még kb 500 milliót, h brutál és variàlható legyen a keret.
Arteta meg söpört, anélkül, h túlátazottan el lehetett volna adni. Aztàn kb három évvel ezelőttre letette az alapokat, a mostani extra állapothoz meg kellett neki még 700 millió.
Most lesz majd az, h lesznek Coutinho-k, Wijnaldumok meg Nunezek, akiket drágán el lehet adni, de itt már hasztalanok, mert vannak jobbak. Jesus, Trossard, MLS stb
2 hónapja
Az első három percben három Vasas-szöglet. Ezt a BVSC-t kábé öttel ütniEhelyett buzizunk.kellkellene.
nagylaza, főpohárnok

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Az első három percben három Vasas-szöglet. Ezt a BVSC-t kábé öttel ütni Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
2 hónapja
Tudom, hogy Calafiori mikor elerheto es mikor nem, nem is azt mondtam, hogy miert nem jatszatta az elmult ket meccsen. Elotte is amikor az volt, perceket kapott csak, hol meg azt sem, csak a padon ult. Ezet meg ki lehet rakni balra, csak epp vilag eleteben kozepen jatszott jol. A serulesekte meg lehet mutogatni, de szerintem ez egesz egyszeruen csak kifogas, amikor az Arsenalnal olyan mocsok vastag a pad, hogy az felelmetes. Havertzek, Maduekek, Ben White-ok, Gabriel Jesusok, Mosquerak, Calafiorik, Martinellik vagy Hincapiek allhatnak be, es akkor meg nem emlitettuk Dowmant, aki meg vilagszintu tehetseg, vagy Trossard-t, aki szinten kifejezetten jo jatekos. Ne haragudj, de ilyen vastag kispadja kb csak a Citynek van meg, ahol meg amugy x honapja a vedelem fele nem bevetheto. O'Rileyt is ugy szedte elo Guardiola a semmibol, tavaly meg palyat is alig latott. Gyokerest meg nem leirni kellene, mert ugyanaz a csavo, aki het kozben szar, az a valogatottban meg nagyon nem szar. Ergo nincs rossz formaban, hanem nem kap megfelelo supportot. Es ez legalabb annyira az edzo hibaja, mint a jatekose.Nem rosszból írom, de abból nagyon az jön le hogy te nem követed a csapatot, vagy csak nagyon felületesen, így nem sok értelme van annak amit írtál, ez Football Managerezés, nem a realitás. Alapvetően úgy kell bármit is összeraknia hogy a legtöbb sérülése az Arsenalnak volt idén.Oke, de az, hogy kivel lenne elorebb, nyilvan teljesen lutri. Mindenesetre szerintem peldaul akar Fabregasszal, akar Xabi Alonsoval peldaul elorebb lenne a stilusukbol fakadoan, es ok csak ket feltorekvo, nagy potenciallal rendelkezo edzo, nem mar elitek. De szerintem elorebb lenne peldaul Tuchellel is, sot, nekem at a velemenyem, hogy peldaul Areolaval is elkepzelheto.Nézd nálam Arteta kb a 15-dik helyen van és egyértelmű, hogy a fentiek mind jobb edzők.Hat ne haragudj, de ha nalad Enrique peldaul most ert a csucsra, akkor mast nezunk. Mert nalam LE regen felert a csucsra a Barcaval, az meg, hogy a PSG-vel is megtette, pontosan azt mutatta meg, hogy egy zseni.Kik a legjobbak?jó edző, de nem tud túllépni a saját árnyékán. Így nem lesz a legjobbak közöttTúlMondjuk Artetat nem jó edzőnek hívni iszonyatos aránytévesztés.
Sok a kretén az Arsenalban. Nem jó edző ez az Arteta sem
ozibozi
zacknorb
Toto21
Guardiola elköltött 2 milliárd eurót top-top kluboknál, meg volt egy korszakos akadémiai csapata, illetve No-ban full dominancia, most meg korlàtlan pénzcsap.
Ancelotti és Zidane egy korszakos, emblematikus Real-lal nyerte a BL-eket, akik kupaspecialistàk voltak, de a kétszemélyes bajnokságban bukdácsoktak, hol eredményben, hol jàtékképben.
Mourinho rég kiégett, egy más korszakban volt sikeres.
Klopp épített egy jó kis Dortmundot, akivel szinte mindig elhasalt a küszöbön (15 éve nyert ugye bajnokságot, kellett egy összeomló Bayern is), meg összehozott egy egyszeri, megismételhetetlen, maxra futtatott Poolt, amivel összehozott 11 év alatt 3 lényeges címet (meg egy törtènelmi ezüstöt), de nem 5-6-ot.
Luis Enrique a PSG-vel ért csúcsra, kb nulla hazai konkurencia mellett.
Alonso-nak volt két évig egy fasza Kusenje, de a Realnàl a körülmények miatt is megbukott.
Én Arteta helyett Kloppot, Xabi Alonsot tudnàm elkèpzelni, egyik sem hiszem, h jönne.
Fabregas long shot, Iraola kiscsapattal király volt (Frank, Ten Hag, Slot megbukott ilyen helyzetben, mint nàlunk Emery).
Willie Parker
Ancelotti nyert a top Madriddal? Akkor Milanoban lehet a szertaros volt az edzo, vagy hat nem tudom... Mourinho epp kis csapatoknal van, oke, es? Attol meg nem par evet nezek egy edzonel, hanem azt, mibol epitkezett es mit ert el. Ezek alapjan nalam siman jobb Artetanal:
- Klopp, Guardiola, Simeone, Ancelotti, Mourinho, Luis Enrique, Flick, Conte, de talan meg Tuchel is.
Guardiola hulyere nyeri magat, Klopp az Klopp, es egyelore nem vonult vissza, Simeone x eve boven tulteljesit a csapataval, Ancelotti ket eve meg BL-t es bajnoksagot nyert a Reallal, Mourinho nem is olyan reg Romaban csinalt csodat, LE eredmenyeit bemutatni nem kell, Flicket sem, Conte szinte minden top bajnoksagban nyert bajnoki cimet (csak hosszu tavon elviselhetetlen es lazad ellene az oltozo, de az eredmenyei..), Tuchel meg a segge ala kapott egy top PSG-t, amit legalabb elvitt BL-dontoig, aztan a Chelsea-vel meg megcsapta a Cityt es nyert is BL-t.
Nalam Arteta, mint irtam, kb ez a top10 koruli edzo, de mar nem kiemelkedo, hanem rendben van. De peldaul sokkal tobbre tartok egy Emeryt, aki megnyert tobb csapattal is egy halom Europa-ligat, sokkal rosszabb keretekkel. Arteta nalam Simone Inzaghi meg kb Allegri polcan van, es akkor Zidane-rol nem is beszeltem, mert o csak egy csapattal dolgozott, igaz, azzal meg megnyert mindent, de nem dolgozott ot-hat eve. De amugy ot is Arteta ele raknam, ha ot mondjuk "aktivnak" szamoljuk. Plusz nem soroltam be peldaul Xabi Alonsot, mert egy kiemelkedo eve volt (bar azzal is amugy az en szememben Arteta elott lenne a helye).
Stez
De nem erről szól a dolog, hanem arról, hogy a jelenlegi Arsenal kivel lenne előrébb.
Szerintem Kloppal.
Ancelotti nem a jövő, az ő hozzáállása - rotáció hiánya főleg és ragaszkodás emberekhez - egy PL+Bl kombóban életveszély lenne.
Conte egy őrült zseni, aki a harmadik évére szétcsesz maga körül mindent, és mindig balhéval lép le, aztán az utód mindig újjáépít, azt nem szeretném, a Chelsea pl nagyon megszívta ezzel.
Flick szisztémája védekezésben megint egy életveszély lenne a PL-ben, mert korántsem szerezne annyi gólt a csapat, mint spanyol bajnokikon, cserébe megszenvedne rendesen fizikailag.
Simeone stílusa megint nem kompatibilis, mert itt találkozol ugyanolyan jól felkészített gépezetekkel, szóval dominálni és előnyért játszani kellene, az nem nem az ő sajátja.
Enrique-t én nagyon bírom, nem látom, hogy miért jönne el Párizsból, de ő komáznám egyszer edzőnek, de azért lennének fenntartásaim, hogy hogyan tud átállni egy 6-8 szereplős bajnokságra.
Mourinho kiégett, egy vicc már az ember ezen a szinten, felesleges füsttel járna csak.
Tuchel-t én nem igazán szeretem, ő szerintem rövid távon, nyomás alatt tud teljesíteni, de hosszútávú koncepciója mindig megbukik, azaz nincs evolúciója az építkezésének.
A másik, hogy Arteta még nem dolgozott másik csapatnál edzőként, ezért nem írtam Lucho-nál, Ancelottinál a többi csapatát, hanem a top-ot. Mert szerintem a tavalyi PSG jétkszisztéma egy újítás volt, az akkori Barcája meg korszakos zsenikből állt, nálunk meg Arteta-nak ebből egyik sincsen, mert még nem volt ideje. Azért Lucho és Ancelotti csapatainak megvolt az evolúciója, ezt lehet, hogy Londonban majd pont a baszk utódja aratja le sikerként (vagy nem, mint ahogy Slot elbaszarintotta Klopp örökségét).
Én adnék még egy évet neki, hátha egyszer átmegy a küszöbön.
Willie Parker
Artetaval nem az a baj, hogy a csapat rossz, hanem az, hogy en azt erzem, o maga, a kreativitas es az ujitas fogy el belole edzokent, ezaltal viszont maga a csapat is megall ezen a szinten, amin most van. Ami meg mindig a vilagon top10-15 csapat szintje, csak ugy valahogy most is allando masodik-harmadik peldaul a bajnoksagban, ahogy a Bajnokok Ligajaban is top4-8 megvan, de valahogy a nagy attores nem akar megerkezni. En azt gondolom, ezzekkel a kerettekkel, amiket o azert nem eloszor kap, kifogas nem szabadna, hogy legyen. A donteseit sem ertem, mert ertem, hogy mekkora potencial van Lewis-Mileyban peldaul, de erthetetlen akkor is, hogy ilyen kielezett parharcban akar o, akar Hincapie van hatul a szelen, es nem Calafiori, mint ahogy nagy munkaja van abban, hogy osszecsiszolta a Saka, Odegaard parost a jobb szelen, de Ezevel peldaul, aki legalabb akkora kincs egy jo rendszerben, latvanyosan semmit sem tud kezdeni tobb mint egy eve. Jatszatja szelen, kozepen, hatrebb is tolja, sehol semmi javulas, es ez szvsz az o sara, mert Eze nagyon jo jatekos. Gyokerest nem tudja beilleszteni egy olyan csapatba, amiben Odegaard es Eze osztogat, erthetetlen. Aztan Gyokerest erthetetlen modon lecsereli rendszeresen koran, es jon a kedvence, Havertz, akivel teljesen mast kell jatszani, csak hogy a csapat jateka veletlenul se alljon be arra, ami az elsodleges elkepzeles.
Raadasul nem tud meccselni (ezzel szerintem regota gondban van, nem latom, hogy az alap cserein kivul bele tudna nyulni a meccsekbe, ha arra lenne szukseg). Ebben a szezonban igazabol szinte egyik PL-rangadon sem nyert az Arsenal.
Nekem ez igy keves, hiaba mondjuk top10-15-os edzo.
Stez
Lewis-Skelly alapvetően nincs formában, és ő nem tud szélességet adni semennyire, ezért nem játszik annyit. A Rice-Zubi dupla 6osban az utóbbi kezd elfáradni, de bőven stabil pontja a csapatnak. Miért nem Calafiori játszik? Mert nem elérhető.
Gyökeres egy borzalmas igazolás, nem csoda hogy jön Havertz, hála istennek ő játszott tegnap is, Ødegaarddal együtt végre visszajött a nyomás, és Donnarumma kereste a labdát. Ezenek nem volt nyári felkészülése, és kényszerből játszott Ødegaard posztján, amikor neki a baloldalon lehetne jövője. De mivel nem tud rendesen visszazárni, és előre felé védekezésben nem az a szint. Neki lehet szerepe amiben ki lehet használni mit tud, de valami drasztikusat csinálni vele az repülés közben szerelni a repülőt, plusz kell profil mellé ami kiegészíti. De nem lehet elfelejteni hogy védekezésben hogyan rakod fel a csapatot.
Van Artetanak hibája, de jelenleg azt kéred számon rajta rosszul, hogy azok játszanak akik elérhetők az elmúlt hetekben. De egy Xabi Alonso vagy Fabregas se tudna abból kihozni többet hogy folyton a 3-4 stabil kezdő játékos nem elérhető.
Felesleges ilyen hitvitákba belemenni, akik szerint Arteta kókler mert folyton 2. ahelyett hogy össze-vissza fluktuálna és tele van a csapat sérültekkel, annak nem tudom megváltoztatni a gondolatát, csak nem sok realitása van elég sok dolognak amit számon kérnek rajta.
Heisman nádor
Szavakat meg ne adj az emberek szajaba, mert szerintem sehol senki nem mondta, hogy Arteta _kokler_ azert, mert nem top10-es edzo. Azt mondtak, mondtuk, hogy Artetanak vannak hibai, amik igy x ev alatt azert elegge konstansan ki tudnak jonni, es hogy ugy erzodik, nala ez a plafon, de attol meg olyat, hogy _kokler_, aligha allitott rola barki is.
2 hónapja
www.nytimes.com/athletic/7212229/2026/04/20/mamardashvili-injury-news-liverpool-goalkeeper/Giorgi Mamardashvili’s injury is not as bad as first feared but the Liverpool goalkeeper is still expected to spend at least a fortnight on the sidelines.
Mamardashvili is out of hospital and recovering after suffering a deep wound to his knee in a collision with Everton striker Beto during Sunday’s Merseyside derby at Hill Dickinson Stadium, which Arne Slot’s side won 2-1.
An exact timeframe has not yet been put on the 25-year-old’s return, but it is expected to be between two and four weeks, depending on the speed of his recovery.
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Nem rosszból írom, de abból nagyon az jön le hogy te nem követed a csapatot, vagy csak nagyon felületesen, így nem sok értelme van annak amit írtál, ez Football Managerezés, nem a realitás. Alapvetően úgy kell bármit is összeraknia hogy a legtöbb sérülése az Arsenalnak volt idén.Oke, de az, hogy kivel lenne elorebb, nyilvan teljesen lutri. Mindenesetre szerintem peldaul akar Fabregasszal, akar Xabi Alonsoval peldaul elorebb lenne a stilusukbol fakadoan, es ok csak ket feltorekvo, nagy potenciallal rendelkezo edzo, nem mar elitek. De szerintem elorebb lenne peldaul Tuchellel is, sot, nekem at a velemenyem, hogy peldaul Areolaval is elkepzelheto.Nézd nálam Arteta kb a 15-dik helyen van és egyértelmű, hogy a fentiek mind jobb edzők.Hat ne haragudj, de ha nalad Enrique peldaul most ert a csucsra, akkor mast nezunk. Mert nalam LE regen felert a csucsra a Barcaval, az meg, hogy a PSG-vel is megtette, pontosan azt mutatta meg, hogy egy zseni.Kik a legjobbak?jó edző, de nem tud túllépni a saját árnyékán. Így nem lesz a legjobbak közöttTúlMondjuk Artetat nem jó edzőnek hívni iszonyatos aránytévesztés.
Sok a kretén az Arsenalban. Nem jó edző ez az Arteta sem
ozibozi
zacknorb
Toto21
Guardiola elköltött 2 milliárd eurót top-top kluboknál, meg volt egy korszakos akadémiai csapata, illetve No-ban full dominancia, most meg korlàtlan pénzcsap.
Ancelotti és Zidane egy korszakos, emblematikus Real-lal nyerte a BL-eket, akik kupaspecialistàk voltak, de a kétszemélyes bajnokságban bukdácsoktak, hol eredményben, hol jàtékképben.
Mourinho rég kiégett, egy más korszakban volt sikeres.
Klopp épített egy jó kis Dortmundot, akivel szinte mindig elhasalt a küszöbön (15 éve nyert ugye bajnokságot, kellett egy összeomló Bayern is), meg összehozott egy egyszeri, megismételhetetlen, maxra futtatott Poolt, amivel összehozott 11 év alatt 3 lényeges címet (meg egy törtènelmi ezüstöt), de nem 5-6-ot.
Luis Enrique a PSG-vel ért csúcsra, kb nulla hazai konkurencia mellett.
Alonso-nak volt két évig egy fasza Kusenje, de a Realnàl a körülmények miatt is megbukott.
Én Arteta helyett Kloppot, Xabi Alonsot tudnàm elkèpzelni, egyik sem hiszem, h jönne.
Fabregas long shot, Iraola kiscsapattal király volt (Frank, Ten Hag, Slot megbukott ilyen helyzetben, mint nàlunk Emery).
Willie Parker
Ancelotti nyert a top Madriddal? Akkor Milanoban lehet a szertaros volt az edzo, vagy hat nem tudom... Mourinho epp kis csapatoknal van, oke, es? Attol meg nem par evet nezek egy edzonel, hanem azt, mibol epitkezett es mit ert el. Ezek alapjan nalam siman jobb Artetanal:
- Klopp, Guardiola, Simeone, Ancelotti, Mourinho, Luis Enrique, Flick, Conte, de talan meg Tuchel is.
Guardiola hulyere nyeri magat, Klopp az Klopp, es egyelore nem vonult vissza, Simeone x eve boven tulteljesit a csapataval, Ancelotti ket eve meg BL-t es bajnoksagot nyert a Reallal, Mourinho nem is olyan reg Romaban csinalt csodat, LE eredmenyeit bemutatni nem kell, Flicket sem, Conte szinte minden top bajnoksagban nyert bajnoki cimet (csak hosszu tavon elviselhetetlen es lazad ellene az oltozo, de az eredmenyei..), Tuchel meg a segge ala kapott egy top PSG-t, amit legalabb elvitt BL-dontoig, aztan a Chelsea-vel meg megcsapta a Cityt es nyert is BL-t.
Nalam Arteta, mint irtam, kb ez a top10 koruli edzo, de mar nem kiemelkedo, hanem rendben van. De peldaul sokkal tobbre tartok egy Emeryt, aki megnyert tobb csapattal is egy halom Europa-ligat, sokkal rosszabb keretekkel. Arteta nalam Simone Inzaghi meg kb Allegri polcan van, es akkor Zidane-rol nem is beszeltem, mert o csak egy csapattal dolgozott, igaz, azzal meg megnyert mindent, de nem dolgozott ot-hat eve. De amugy ot is Arteta ele raknam, ha ot mondjuk "aktivnak" szamoljuk. Plusz nem soroltam be peldaul Xabi Alonsot, mert egy kiemelkedo eve volt (bar azzal is amugy az en szememben Arteta elott lenne a helye).
Stez
De nem erről szól a dolog, hanem arról, hogy a jelenlegi Arsenal kivel lenne előrébb.
Szerintem Kloppal.
Ancelotti nem a jövő, az ő hozzáállása - rotáció hiánya főleg és ragaszkodás emberekhez - egy PL+Bl kombóban életveszély lenne.
Conte egy őrült zseni, aki a harmadik évére szétcsesz maga körül mindent, és mindig balhéval lép le, aztán az utód mindig újjáépít, azt nem szeretném, a Chelsea pl nagyon megszívta ezzel.
Flick szisztémája védekezésben megint egy életveszély lenne a PL-ben, mert korántsem szerezne annyi gólt a csapat, mint spanyol bajnokikon, cserébe megszenvedne rendesen fizikailag.
Simeone stílusa megint nem kompatibilis, mert itt találkozol ugyanolyan jól felkészített gépezetekkel, szóval dominálni és előnyért játszani kellene, az nem nem az ő sajátja.
Enrique-t én nagyon bírom, nem látom, hogy miért jönne el Párizsból, de ő komáznám egyszer edzőnek, de azért lennének fenntartásaim, hogy hogyan tud átállni egy 6-8 szereplős bajnokságra.
Mourinho kiégett, egy vicc már az ember ezen a szinten, felesleges füsttel járna csak.
Tuchel-t én nem igazán szeretem, ő szerintem rövid távon, nyomás alatt tud teljesíteni, de hosszútávú koncepciója mindig megbukik, azaz nincs evolúciója az építkezésének.
A másik, hogy Arteta még nem dolgozott másik csapatnál edzőként, ezért nem írtam Lucho-nál, Ancelottinál a többi csapatát, hanem a top-ot. Mert szerintem a tavalyi PSG jétkszisztéma egy újítás volt, az akkori Barcája meg korszakos zsenikből állt, nálunk meg Arteta-nak ebből egyik sincsen, mert még nem volt ideje. Azért Lucho és Ancelotti csapatainak megvolt az evolúciója, ezt lehet, hogy Londonban majd pont a baszk utódja aratja le sikerként (vagy nem, mint ahogy Slot elbaszarintotta Klopp örökségét).
Én adnék még egy évet neki, hátha egyszer átmegy a küszöbön.
Willie Parker
Artetaval nem az a baj, hogy a csapat rossz, hanem az, hogy en azt erzem, o maga, a kreativitas es az ujitas fogy el belole edzokent, ezaltal viszont maga a csapat is megall ezen a szinten, amin most van. Ami meg mindig a vilagon top10-15 csapat szintje, csak ugy valahogy most is allando masodik-harmadik peldaul a bajnoksagban, ahogy a Bajnokok Ligajaban is top4-8 megvan, de valahogy a nagy attores nem akar megerkezni. En azt gondolom, ezzekkel a kerettekkel, amiket o azert nem eloszor kap, kifogas nem szabadna, hogy legyen. A donteseit sem ertem, mert ertem, hogy mekkora potencial van Lewis-Mileyban peldaul, de erthetetlen akkor is, hogy ilyen kielezett parharcban akar o, akar Hincapie van hatul a szelen, es nem Calafiori, mint ahogy nagy munkaja van abban, hogy osszecsiszolta a Saka, Odegaard parost a jobb szelen, de Ezevel peldaul, aki legalabb akkora kincs egy jo rendszerben, latvanyosan semmit sem tud kezdeni tobb mint egy eve. Jatszatja szelen, kozepen, hatrebb is tolja, sehol semmi javulas, es ez szvsz az o sara, mert Eze nagyon jo jatekos. Gyokerest nem tudja beilleszteni egy olyan csapatba, amiben Odegaard es Eze osztogat, erthetetlen. Aztan Gyokerest erthetetlen modon lecsereli rendszeresen koran, es jon a kedvence, Havertz, akivel teljesen mast kell jatszani, csak hogy a csapat jateka veletlenul se alljon be arra, ami az elsodleges elkepzeles.
Raadasul nem tud meccselni (ezzel szerintem regota gondban van, nem latom, hogy az alap cserein kivul bele tudna nyulni a meccsekbe, ha arra lenne szukseg). Ebben a szezonban igazabol szinte egyik PL-rangadon sem nyert az Arsenal.
Nekem ez igy keves, hiaba mondjuk top10-15-os edzo.
Stez
Lewis-Skelly alapvetően nincs formában, és ő nem tud szélességet adni semennyire, ezért nem játszik annyit. A Rice-Zubi dupla 6osban az utóbbi kezd elfáradni, de bőven stabil pontja a csapatnak. Miért nem Calafiori játszik? Mert nem elérhető.
Gyökeres egy borzalmas igazolás, nem csoda hogy jön Havertz, hála istennek ő játszott tegnap is, Ødegaarddal együtt végre visszajött a nyomás, és Donnarumma kereste a labdát. Ezenek nem volt nyári felkészülése, és kényszerből játszott Ødegaard posztján, amikor neki a baloldalon lehetne jövője. De mivel nem tud rendesen visszazárni, és előre felé védekezésben nem az a szint. Neki lehet szerepe amiben ki lehet használni mit tud, de valami drasztikusat csinálni vele az repülés közben szerelni a repülőt, plusz kell profil mellé ami kiegészíti. De nem lehet elfelejteni hogy védekezésben hogyan rakod fel a csapatot.
Van Artetanak hibája, de jelenleg azt kéred számon rajta rosszul, hogy azok játszanak akik elérhetők az elmúlt hetekben. De egy Xabi Alonso vagy Fabregas se tudna abból kihozni többet hogy folyton a 3-4 stabil kezdő játékos nem elérhető.
Felesleges ilyen hitvitákba belemenni, akik szerint Arteta kókler mert folyton 2. ahelyett hogy össze-vissza fluktuálna és tele van a csapat sérültekkel, annak nem tudom megváltoztatni a gondolatát, csak nem sok realitása van elég sok dolognak amit számon kérnek rajta.
Szerkesztette: Heisman nádor
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
2 hónapja
www.espn.co.uk/football/story/_/id/48519539/marco-rose-replace-andoni-iraola-bournemouth-head-coach
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Oke, de az, hogy kivel lenne elorebb, nyilvan teljesen lutri. Mindenesetre szerintem peldaul akar Fabregasszal, akar Xabi Alonsoval peldaul elorebb lenne a stilusukbol fakadoan, es ok csak ket feltorekvo, nagy potenciallal rendelkezo edzo, nem mar elitek. De szerintem elorebb lenne peldaul Tuchellel is, sot, nekem at a velemenyem, hogy peldaul Areolaval is elkepzelheto.Nézd nálam Arteta kb a 15-dik helyen van és egyértelmű, hogy a fentiek mind jobb edzők.Hat ne haragudj, de ha nalad Enrique peldaul most ert a csucsra, akkor mast nezunk. Mert nalam LE regen felert a csucsra a Barcaval, az meg, hogy a PSG-vel is megtette, pontosan azt mutatta meg, hogy egy zseni.Kik a legjobbak?jó edző, de nem tud túllépni a saját árnyékán. Így nem lesz a legjobbak közöttTúlMondjuk Artetat nem jó edzőnek hívni iszonyatos aránytévesztés.
Sok a kretén az Arsenalban. Nem jó edző ez az Arteta sem
ozibozi
zacknorb
Toto21
Guardiola elköltött 2 milliárd eurót top-top kluboknál, meg volt egy korszakos akadémiai csapata, illetve No-ban full dominancia, most meg korlàtlan pénzcsap.
Ancelotti és Zidane egy korszakos, emblematikus Real-lal nyerte a BL-eket, akik kupaspecialistàk voltak, de a kétszemélyes bajnokságban bukdácsoktak, hol eredményben, hol jàtékképben.
Mourinho rég kiégett, egy más korszakban volt sikeres.
Klopp épített egy jó kis Dortmundot, akivel szinte mindig elhasalt a küszöbön (15 éve nyert ugye bajnokságot, kellett egy összeomló Bayern is), meg összehozott egy egyszeri, megismételhetetlen, maxra futtatott Poolt, amivel összehozott 11 év alatt 3 lényeges címet (meg egy törtènelmi ezüstöt), de nem 5-6-ot.
Luis Enrique a PSG-vel ért csúcsra, kb nulla hazai konkurencia mellett.
Alonso-nak volt két évig egy fasza Kusenje, de a Realnàl a körülmények miatt is megbukott.
Én Arteta helyett Kloppot, Xabi Alonsot tudnàm elkèpzelni, egyik sem hiszem, h jönne.
Fabregas long shot, Iraola kiscsapattal király volt (Frank, Ten Hag, Slot megbukott ilyen helyzetben, mint nàlunk Emery).
Willie Parker
Ancelotti nyert a top Madriddal? Akkor Milanoban lehet a szertaros volt az edzo, vagy hat nem tudom... Mourinho epp kis csapatoknal van, oke, es? Attol meg nem par evet nezek egy edzonel, hanem azt, mibol epitkezett es mit ert el. Ezek alapjan nalam siman jobb Artetanal:
- Klopp, Guardiola, Simeone, Ancelotti, Mourinho, Luis Enrique, Flick, Conte, de talan meg Tuchel is.
Guardiola hulyere nyeri magat, Klopp az Klopp, es egyelore nem vonult vissza, Simeone x eve boven tulteljesit a csapataval, Ancelotti ket eve meg BL-t es bajnoksagot nyert a Reallal, Mourinho nem is olyan reg Romaban csinalt csodat, LE eredmenyeit bemutatni nem kell, Flicket sem, Conte szinte minden top bajnoksagban nyert bajnoki cimet (csak hosszu tavon elviselhetetlen es lazad ellene az oltozo, de az eredmenyei..), Tuchel meg a segge ala kapott egy top PSG-t, amit legalabb elvitt BL-dontoig, aztan a Chelsea-vel meg megcsapta a Cityt es nyert is BL-t.
Nalam Arteta, mint irtam, kb ez a top10 koruli edzo, de mar nem kiemelkedo, hanem rendben van. De peldaul sokkal tobbre tartok egy Emeryt, aki megnyert tobb csapattal is egy halom Europa-ligat, sokkal rosszabb keretekkel. Arteta nalam Simone Inzaghi meg kb Allegri polcan van, es akkor Zidane-rol nem is beszeltem, mert o csak egy csapattal dolgozott, igaz, azzal meg megnyert mindent, de nem dolgozott ot-hat eve. De amugy ot is Arteta ele raknam, ha ot mondjuk "aktivnak" szamoljuk. Plusz nem soroltam be peldaul Xabi Alonsot, mert egy kiemelkedo eve volt (bar azzal is amugy az en szememben Arteta elott lenne a helye).
Stez
De nem erről szól a dolog, hanem arról, hogy a jelenlegi Arsenal kivel lenne előrébb.
Szerintem Kloppal.
Ancelotti nem a jövő, az ő hozzáállása - rotáció hiánya főleg és ragaszkodás emberekhez - egy PL+Bl kombóban életveszély lenne.
Conte egy őrült zseni, aki a harmadik évére szétcsesz maga körül mindent, és mindig balhéval lép le, aztán az utód mindig újjáépít, azt nem szeretném, a Chelsea pl nagyon megszívta ezzel.
Flick szisztémája védekezésben megint egy életveszély lenne a PL-ben, mert korántsem szerezne annyi gólt a csapat, mint spanyol bajnokikon, cserébe megszenvedne rendesen fizikailag.
Simeone stílusa megint nem kompatibilis, mert itt találkozol ugyanolyan jól felkészített gépezetekkel, szóval dominálni és előnyért játszani kellene, az nem nem az ő sajátja.
Enrique-t én nagyon bírom, nem látom, hogy miért jönne el Párizsból, de ő komáznám egyszer edzőnek, de azért lennének fenntartásaim, hogy hogyan tud átállni egy 6-8 szereplős bajnokságra.
Mourinho kiégett, egy vicc már az ember ezen a szinten, felesleges füsttel járna csak.
Tuchel-t én nem igazán szeretem, ő szerintem rövid távon, nyomás alatt tud teljesíteni, de hosszútávú koncepciója mindig megbukik, azaz nincs evolúciója az építkezésének.
A másik, hogy Arteta még nem dolgozott másik csapatnál edzőként, ezért nem írtam Lucho-nál, Ancelottinál a többi csapatát, hanem a top-ot. Mert szerintem a tavalyi PSG jétkszisztéma egy újítás volt, az akkori Barcája meg korszakos zsenikből állt, nálunk meg Arteta-nak ebből egyik sincsen, mert még nem volt ideje. Azért Lucho és Ancelotti csapatainak megvolt az evolúciója, ezt lehet, hogy Londonban majd pont a baszk utódja aratja le sikerként (vagy nem, mint ahogy Slot elbaszarintotta Klopp örökségét).
Én adnék még egy évet neki, hátha egyszer átmegy a küszöbön.
Willie Parker
Artetaval nem az a baj, hogy a csapat rossz, hanem az, hogy en azt erzem, o maga, a kreativitas es az ujitas fogy el belole edzokent, ezaltal viszont maga a csapat is megall ezen a szinten, amin most van. Ami meg mindig a vilagon top10-15 csapat szintje, csak ugy valahogy most is allando masodik-harmadik peldaul a bajnoksagban, ahogy a Bajnokok Ligajaban is top4-8 megvan, de valahogy a nagy attores nem akar megerkezni. En azt gondolom, ezzekkel a kerettekkel, amiket o azert nem eloszor kap, kifogas nem szabadna, hogy legyen. A donteseit sem ertem, mert ertem, hogy mekkora potencial van Lewis-Mileyban peldaul, de erthetetlen akkor is, hogy ilyen kielezett parharcban akar o, akar Hincapie van hatul a szelen, es nem Calafiori, mint ahogy nagy munkaja van abban, hogy osszecsiszolta a Saka, Odegaard parost a jobb szelen, de Ezevel peldaul, aki legalabb akkora kincs egy jo rendszerben, latvanyosan semmit sem tud kezdeni tobb mint egy eve. Jatszatja szelen, kozepen, hatrebb is tolja, sehol semmi javulas, es ez szvsz az o sara, mert Eze nagyon jo jatekos. Gyokerest nem tudja beilleszteni egy olyan csapatba, amiben Odegaard es Eze osztogat, erthetetlen. Aztan Gyokerest erthetetlen modon lecsereli rendszeresen koran, es jon a kedvence, Havertz, akivel teljesen mast kell jatszani, csak hogy a csapat jateka veletlenul se alljon be arra, ami az elsodleges elkepzeles.
Raadasul nem tud meccselni (ezzel szerintem regota gondban van, nem latom, hogy az alap cserein kivul bele tudna nyulni a meccsekbe, ha arra lenne szukseg). Ebben a szezonban igazabol szinte egyik PL-rangadon sem nyert az Arsenal.
Nekem ez igy keves, hiaba mondjuk top10-15-os edzo.
2 hónapja
Nézd nálam Arteta kb a 15-dik helyen van és egyértelmű, hogy a fentiek mind jobb edzők.Hat ne haragudj, de ha nalad Enrique peldaul most ert a csucsra, akkor mast nezunk. Mert nalam LE regen felert a csucsra a Barcaval, az meg, hogy a PSG-vel is megtette, pontosan azt mutatta meg, hogy egy zseni.Kik a legjobbak?jó edző, de nem tud túllépni a saját árnyékán. Így nem lesz a legjobbak közöttTúlMondjuk Artetat nem jó edzőnek hívni iszonyatos aránytévesztés.
Sok a kretén az Arsenalban. Nem jó edző ez az Arteta sem
ozibozi
zacknorb
Toto21
Guardiola elköltött 2 milliárd eurót top-top kluboknál, meg volt egy korszakos akadémiai csapata, illetve No-ban full dominancia, most meg korlàtlan pénzcsap.
Ancelotti és Zidane egy korszakos, emblematikus Real-lal nyerte a BL-eket, akik kupaspecialistàk voltak, de a kétszemélyes bajnokságban bukdácsoktak, hol eredményben, hol jàtékképben.
Mourinho rég kiégett, egy más korszakban volt sikeres.
Klopp épített egy jó kis Dortmundot, akivel szinte mindig elhasalt a küszöbön (15 éve nyert ugye bajnokságot, kellett egy összeomló Bayern is), meg összehozott egy egyszeri, megismételhetetlen, maxra futtatott Poolt, amivel összehozott 11 év alatt 3 lényeges címet (meg egy törtènelmi ezüstöt), de nem 5-6-ot.
Luis Enrique a PSG-vel ért csúcsra, kb nulla hazai konkurencia mellett.
Alonso-nak volt két évig egy fasza Kusenje, de a Realnàl a körülmények miatt is megbukott.
Én Arteta helyett Kloppot, Xabi Alonsot tudnàm elkèpzelni, egyik sem hiszem, h jönne.
Fabregas long shot, Iraola kiscsapattal király volt (Frank, Ten Hag, Slot megbukott ilyen helyzetben, mint nàlunk Emery).
Willie Parker
Ancelotti nyert a top Madriddal? Akkor Milanoban lehet a szertaros volt az edzo, vagy hat nem tudom... Mourinho epp kis csapatoknal van, oke, es? Attol meg nem par evet nezek egy edzonel, hanem azt, mibol epitkezett es mit ert el. Ezek alapjan nalam siman jobb Artetanal:
- Klopp, Guardiola, Simeone, Ancelotti, Mourinho, Luis Enrique, Flick, Conte, de talan meg Tuchel is.
Guardiola hulyere nyeri magat, Klopp az Klopp, es egyelore nem vonult vissza, Simeone x eve boven tulteljesit a csapataval, Ancelotti ket eve meg BL-t es bajnoksagot nyert a Reallal, Mourinho nem is olyan reg Romaban csinalt csodat, LE eredmenyeit bemutatni nem kell, Flicket sem, Conte szinte minden top bajnoksagban nyert bajnoki cimet (csak hosszu tavon elviselhetetlen es lazad ellene az oltozo, de az eredmenyei..), Tuchel meg a segge ala kapott egy top PSG-t, amit legalabb elvitt BL-dontoig, aztan a Chelsea-vel meg megcsapta a Cityt es nyert is BL-t.
Nalam Arteta, mint irtam, kb ez a top10 koruli edzo, de mar nem kiemelkedo, hanem rendben van. De peldaul sokkal tobbre tartok egy Emeryt, aki megnyert tobb csapattal is egy halom Europa-ligat, sokkal rosszabb keretekkel. Arteta nalam Simone Inzaghi meg kb Allegri polcan van, es akkor Zidane-rol nem is beszeltem, mert o csak egy csapattal dolgozott, igaz, azzal meg megnyert mindent, de nem dolgozott ot-hat eve. De amugy ot is Arteta ele raknam, ha ot mondjuk "aktivnak" szamoljuk. Plusz nem soroltam be peldaul Xabi Alonsot, mert egy kiemelkedo eve volt (bar azzal is amugy az en szememben Arteta elott lenne a helye).
Stez
De nem erről szól a dolog, hanem arról, hogy a jelenlegi Arsenal kivel lenne előrébb.
Szerintem Kloppal.
Ancelotti nem a jövő, az ő hozzáállása - rotáció hiánya főleg és ragaszkodás emberekhez - egy PL+Bl kombóban életveszély lenne.
Conte egy őrült zseni, aki a harmadik évére szétcsesz maga körül mindent, és mindig balhéval lép le, aztán az utód mindig újjáépít, azt nem szeretném, a Chelsea pl nagyon megszívta ezzel.
Flick szisztémája védekezésben megint egy életveszély lenne a PL-ben, mert korántsem szerezne annyi gólt a csapat, mint spanyol bajnokikon, cserébe megszenvedne rendesen fizikailag.
Simeone stílusa megint nem kompatibilis, mert itt találkozol ugyanolyan jól felkészített gépezetekkel, szóval dominálni és előnyért játszani kellene, az nem nem az ő sajátja.
Enrique-t én nagyon bírom, nem látom, hogy miért jönne el Párizsból, de ő komáznám egyszer edzőnek, de azért lennének fenntartásaim, hogy hogyan tud átállni egy 6-8 szereplős bajnokságra.
Mourinho kiégett, egy vicc már az ember ezen a szinten, felesleges füsttel járna csak.
Tuchel-t én nem igazán szeretem, ő szerintem rövid távon, nyomás alatt tud teljesíteni, de hosszútávú koncepciója mindig megbukik, azaz nincs evolúciója az építkezésének.
A másik, hogy Arteta még nem dolgozott másik csapatnál edzőként, ezért nem írtam Lucho-nál, Ancelottinál a többi csapatát, hanem a top-ot. Mert szerintem a tavalyi PSG jétkszisztéma egy újítás volt, az akkori Barcája meg korszakos zsenikből állt, nálunk meg Arteta-nak ebből egyik sincsen, mert még nem volt ideje. Azért Lucho és Ancelotti csapatainak megvolt az evolúciója, ezt lehet, hogy Londonban majd pont a baszk utódja aratja le sikerként (vagy nem, mint ahogy Slot elbaszarintotta Klopp örökségét).
Én adnék még egy évet neki, hátha egyszer átmegy a küszöbön.
2 hónapja
2 hónapja
Gasperini jelezte az elnöknek, csak akkor marad a Roma edzője, ha az alábbi 4 kérést megkapja:1. 100M€-t a nyári piacra, Malen megvásárlásán (25M€) kívül.
2. Massara távozzon.
3. Ranieri maradhat, de nem szólhat bele az edző munkájába.
4. teljes hatalmat (főképp az igazolásoknál).
- RomaPress
2 hónapja
Amúgy miért nem volt les? Attól, hogy Njie nem ért bele a labdába, a mozgásával akadályozta, zavarta Dibuszt, nem?Az első lövés nem volt les, pedig elsőre nekem is úgy tűnt. Az összefoglalóban kikockázható.
Szokol
A másodiknál meg nem Dibusz előtt állt Njie, szóval ha nem ért a labdához (a visszajátszás alapján nem), akkor szabályos.
Szívesen mondanám, hogy nem érdemelte meg a Győr, de hazudnék.
Mint ahogy a bajnoki címet is megérdemlik majd.
Qbiéknak meg lehet fejet vakargatni, hogy majd 50 milliós kerettel ezt hogy sikerült összehozni. Az arcból is vissza lehet venni, bőven van miből.

2 hónapja
Romano:Dominik Szoboszlai: “Of course I see myself here in the long term, but as I say, it is not really in my hands anymore”.
“I love being here, as I said many times; I love the fans and I really like to be here. My family is happy. I'm completely relaxed”.
2 hónapja
Nem hiszem, hogy a Paks lefekszik, amikor KG meg a fradisok allandoan csak hisztiznek evek ota rajuk, hogy antifocit jatszanak stb.. (amikor evek ota kb mindig a Paks zar a legtobb rugott gollal, mehe).Azért én nem úgy emlékszem, hogy Bognár Gyuri és a Fradi olyan szoros barátságot ápolnának.Hallottam mar mutogatni szabalyra, birokra, var-ra, a jatekosokra, de egy valamire meg nem, magara.Mert egy nárcisztikus pöcs. Tőle sosem fogod hallani hogy “hibaztam”, pedig a tegnapi taktikai is semmilyen volt, tipikusan X-re jatszatta a csapatot..
Stez
Szerintem amúgy Gyurka lefekszik nekik jövő héten, viszont az Újpest nagyon akar majd nyerni, az tűzforró lesz. Zete sima 3p.
De ha a Győr pontot hoz Debrecenbol, akkor meglehet. Viszont a Lokinak is minél több pont kell a bronzhoz, szóval szerintem az utolsó fordulóban dől el, Kisvárdán hogy bajnok lesz az ETO vagy sem.
Jó lenne..
JC6 (Mr. Miele)
+ a Paks is megy a dobogóért (4. hely is fontos lehet NK szempontjából).
ervinator
Sot, Bognar azert melyen belul szerintem nagyon latni akarja, hogy a Fradi elbukik, aztan majd a tavozo KG-ba belerughasson egyet a szezon vegen, nem veletlenul ruhellik egymast.
De a Paks iszonyat rossz formaban van szerintem az elmult honapokban, idenre jott ki az, hogy ennyi kulcsjatekost mar tenyleg baromi nehez potolni, amennyit lenyultak toluk. Nem latom, hogy megnehezitsek a Fradi dolgat. De majd meglatjuk. Azt nem gondolnam, hogy nekik ne lenne plusz motivacio a Fradi buktatasa.
2 hónapja
Azért én nem úgy emlékszem, hogy Bognár Gyuri és a Fradi olyan szoros barátságot ápolnának.Hallottam mar mutogatni szabalyra, birokra, var-ra, a jatekosokra, de egy valamire meg nem, magara.Mert egy nárcisztikus pöcs. Tőle sosem fogod hallani hogy “hibaztam”, pedig a tegnapi taktikai is semmilyen volt, tipikusan X-re jatszatta a csapatot..
Stez
Szerintem amúgy Gyurka lefekszik nekik jövő héten, viszont az Újpest nagyon akar majd nyerni, az tűzforró lesz. Zete sima 3p.
De ha a Győr pontot hoz Debrecenbol, akkor meglehet. Viszont a Lokinak is minél több pont kell a bronzhoz, szóval szerintem az utolsó fordulóban dől el, Kisvárdán hogy bajnok lesz az ETO vagy sem.
Jó lenne..
JC6 (Mr. Miele)
+ a Paks is megy a dobogóért (4. hely is fontos lehet NK szempontjából).
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
2 hónapja
Amúgy miért nem volt les? Attól, hogy Njie nem ért bele a labdába, a mozgásával akadályozta, zavarta Dibuszt, nem?Elso lovesnel Mackreckis belogott. A gólnál meg Dibusz mar reg elszallt a masik iranyba fekudt a foldon konkretan.
Szokol
2 hónapja
YoungZeeZee
9 842
Amúgy miért nem volt les? Attól, hogy Njie nem ért bele a labdába, a mozgásával akadályozta, zavarta Dibuszt, nem?mert nem akarjak h a fradi legyen a bajnok.
Szokol
kiszall a telekom, mvm. beszanjtak soval.
ugy ahogy a PAFC-ot se engedtek kiesni soha.. ja nem tudom.
sztem csak gyokerek voltak a birok.
2 hónapja
Amúgy miért nem volt les? Attól, hogy Njie nem ért bele a labdába, a mozgásával akadályozta, zavarta Dibuszt, nem?
2 hónapja
Hallottam mar mutogatni szabalyra, birokra, var-ra, a jatekosokra, de egy valamire meg nem, magara.Mert egy nárcisztikus pöcs. Tőle sosem fogod hallani hogy “hibaztam”, pedig a tegnapi taktikai is semmilyen volt, tipikusan X-re jatszatta a csapatot..
Stez
Szerintem amúgy Gyurka lefekszik nekik jövő héten, viszont az Újpest nagyon akar majd nyerni, az tűzforró lesz. Zete sima 3p.
De ha a Győr pontot hoz Debrecenbol, akkor meglehet. Viszont a Lokinak is minél több pont kell a bronzhoz, szóval szerintem az utolsó fordulóban dől el, Kisvárdán hogy bajnok lesz az ETO vagy sem.
Jó lenne..
2 hónapja
Mi történt Mamardashvilivel? Mentem el itthonról, így nem láttam. Most meg csak annyit találok, hogy megsérült.balról bekanyarították a labdát az ötösre, Beto Robbóval birkózott, becsúszva tette be a kapuba, és talppal belecsúszott Mamába is
Mikey
youtu.be/eQpSTeSeqEM?t=68
2 hónapja
Vagy csak egy segg az edzod, es nem tudja megfeleloen keverni a lapokat, mert peldaul a paksi kontingens top szinten jatszott az NB I-ben Pakson, raadasul Osvath a Fradiban sem rossz. 🙂 Cadunak, sot, Makreckisnek is halom otvar meccse van es volt, akarcsak a magyaroknak. Csak a szabaly miatt most mindenkire, aki magyar es ront, sokkal inkabb ugranak a kritikusok. Yusuf .eg jatszik allandoan, ha nem serult. Az okos edzo meg honapokig padoztatta peldaul Acolatset, meg meg tobbeket, akik siman jok lehetnenek. Azert, mert Keane a szabalyra mutogat, az egy ordas kamu, mert meg a magyar kupaban alsobb osztalyu csapatok ellen is felkuldott top csapatot nem egyszer. Mutogat a pali a szabalyra, de kozben meg kb ugyanazt a nehany embert forgatja teljesen ugyanabban a rendszerben. Ami raadasul sokaknak, meg szamos kulfoldi jatekos szamara sem tunik fitnek egyebkent. Nekem rendszeresen az az erzesem, hogy Keane a sajat hibait sosem hajlando belatni, ehelyett csak egy szabaly mantrazasaval vagy epp birozassal, illetve allando kifogasokkal probalja inkabb elfedni. Hallottam mar mutogatni szabalyra, birokra, var-ra, a jatekosokra, de egy valamire meg nem, magara.A legnagyobb tisztelettel, de szerintem felejtsük el ezt a 7-10x értékesebb keretet is, mert virtuális. És nem a TM miatt.Felejtsuk szerintem el ezt a nehez jelzot a Fradi kapcsan, amikor minden csapatnal hetszer-tizszer dragabb es jobb kerettel rendelkeznek itthon. A Gyor rengetegszer hajlamos szenvedos focit mutatni, a Fradi sem mutat jo jatekot, az teny es valo, de annyival erosebbek mindenkinel, hogy kotelezo bedaralniuk mindenkit. Egyszeruen en nem latom, hogy megegyszer pontot veszitsenek, a Gyornel viszont latom, hogy esetleg botlanak. Mar csak amiatt is, mert ok meg nem voltak ilyen nyero helyzetben, a lab azert sokaknal megremeghet.Drukkolok a Gyornek, de szerintem nem fogjak hibatlanul lehozni a kovetkezo heteket.Fradinak van egy Paks ZTE Dozsa harmasa. Az nehezebb. Ha x megvan a Gyornek Debrecenben sztem bajnok
Mindenesetre oriasi blama lenne a Fradinak, az utolso szog lenne a mult vasarnap megrendelt koporsoba, ha nem lennenek bajnokok.
Stez
Blevi
A Debrecen egybol nehez ellenfel, foleg otthon, de a Kisvarda is amugy massziv volt szinte vegig az elmult par het kivetelevel. Szar focit jatszanak, olik a jatekot, de ez a Gyornek azert kevesbe szimpatikus. A DVTK papiron sima, az igaz.
Ertem, hogy a Fradi ellenfelei erosebbek, de a Fradi meg ugy kiemelkedik a bajnoksagbol, hogy egyszeruen en nem tudom azt mondani egyik csapatra sem, hogy van eselye pontot vagy pontokat vinni toluk. De legyen igy, nyerjen a Gyor, drukkolok nekik. Csak nem hiszem el, hogy elbirjak a terhet.
Stez
Amíg Nagy Barna, Osváth, Ötvös szintű játékosok stabil kezdők.
Cadu, Makre, Yusuf stb. hiába értékesebb, ha a padon kell ülnie.
Ha mindig a gála kezdő játszhatna, és elég lenne 16-17 játékost forgatni, akkor utcahosszal, de így nem, és így nem lesz meg zsinórban a 8.
Sinisa
2 hónapja
igy van esely a ket csoportkoros magyar csapatra csak. nembaj ez.Meglátjuk.
Kenny
Sztem bajnokként sem jutna be a Győr.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
A legnagyobb tisztelettel, de szerintem felejtsük el ezt a 7-10x értékesebb keretet is, mert virtuális. És nem a TM miatt.Felejtsuk szerintem el ezt a nehez jelzot a Fradi kapcsan, amikor minden csapatnal hetszer-tizszer dragabb es jobb kerettel rendelkeznek itthon. A Gyor rengetegszer hajlamos szenvedos focit mutatni, a Fradi sem mutat jo jatekot, az teny es valo, de annyival erosebbek mindenkinel, hogy kotelezo bedaralniuk mindenkit. Egyszeruen en nem latom, hogy megegyszer pontot veszitsenek, a Gyornel viszont latom, hogy esetleg botlanak. Mar csak amiatt is, mert ok meg nem voltak ilyen nyero helyzetben, a lab azert sokaknal megremeghet.Drukkolok a Gyornek, de szerintem nem fogjak hibatlanul lehozni a kovetkezo heteket.Fradinak van egy Paks ZTE Dozsa harmasa. Az nehezebb. Ha x megvan a Gyornek Debrecenben sztem bajnok
Mindenesetre oriasi blama lenne a Fradinak, az utolso szog lenne a mult vasarnap megrendelt koporsoba, ha nem lennenek bajnokok.
Stez
Blevi
A Debrecen egybol nehez ellenfel, foleg otthon, de a Kisvarda is amugy massziv volt szinte vegig az elmult par het kivetelevel. Szar focit jatszanak, olik a jatekot, de ez a Gyornek azert kevesbe szimpatikus. A DVTK papiron sima, az igaz.
Ertem, hogy a Fradi ellenfelei erosebbek, de a Fradi meg ugy kiemelkedik a bajnoksagbol, hogy egyszeruen en nem tudom azt mondani egyik csapatra sem, hogy van eselye pontot vagy pontokat vinni toluk. De legyen igy, nyerjen a Gyor, drukkolok nekik. Csak nem hiszem el, hogy elbirjak a terhet.
Stez
Amíg Nagy Barna, Osváth, Ötvös szintű játékosok stabil kezdők.
Cadu, Makre, Yusuf stb. hiába értékesebb, ha a padon kell ülnie.
Ha mindig a gála kezdő játszhatna, és elég lenne 16-17 játékost forgatni, akkor utcahosszal, de így nem, és így nem lesz meg zsinórban a 8.
TITO
JOHAN
Per Sempre Etern
This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
2 hónapja
Hat ne haragudj, de ha nalad Enrique peldaul most ert a csucsra, akkor mast nezunk. Mert nalam LE regen felert a csucsra a Barcaval, az meg, hogy a PSG-vel is megtette, pontosan azt mutatta meg, hogy egy zseni.Kik a legjobbak?jó edző, de nem tud túllépni a saját árnyékán. Így nem lesz a legjobbak közöttTúlMondjuk Artetat nem jó edzőnek hívni iszonyatos aránytévesztés.
Sok a kretén az Arsenalban. Nem jó edző ez az Arteta sem
ozibozi
zacknorb
Toto21
Guardiola elköltött 2 milliárd eurót top-top kluboknál, meg volt egy korszakos akadémiai csapata, illetve No-ban full dominancia, most meg korlàtlan pénzcsap.
Ancelotti és Zidane egy korszakos, emblematikus Real-lal nyerte a BL-eket, akik kupaspecialistàk voltak, de a kétszemélyes bajnokságban bukdácsoktak, hol eredményben, hol jàtékképben.
Mourinho rég kiégett, egy más korszakban volt sikeres.
Klopp épített egy jó kis Dortmundot, akivel szinte mindig elhasalt a küszöbön (15 éve nyert ugye bajnokságot, kellett egy összeomló Bayern is), meg összehozott egy egyszeri, megismételhetetlen, maxra futtatott Poolt, amivel összehozott 11 év alatt 3 lényeges címet (meg egy törtènelmi ezüstöt), de nem 5-6-ot.
Luis Enrique a PSG-vel ért csúcsra, kb nulla hazai konkurencia mellett.
Alonso-nak volt két évig egy fasza Kusenje, de a Realnàl a körülmények miatt is megbukott.
Én Arteta helyett Kloppot, Xabi Alonsot tudnàm elkèpzelni, egyik sem hiszem, h jönne.
Fabregas long shot, Iraola kiscsapattal király volt (Frank, Ten Hag, Slot megbukott ilyen helyzetben, mint nàlunk Emery).
Willie Parker
Ancelotti nyert a top Madriddal? Akkor Milanoban lehet a szertaros volt az edzo, vagy hat nem tudom... Mourinho epp kis csapatoknal van, oke, es? Attol meg nem par evet nezek egy edzonel, hanem azt, mibol epitkezett es mit ert el. Ezek alapjan nalam siman jobb Artetanal:
- Klopp, Guardiola, Simeone, Ancelotti, Mourinho, Luis Enrique, Flick, Conte, de talan meg Tuchel is.
Guardiola hulyere nyeri magat, Klopp az Klopp, es egyelore nem vonult vissza, Simeone x eve boven tulteljesit a csapataval, Ancelotti ket eve meg BL-t es bajnoksagot nyert a Reallal, Mourinho nem is olyan reg Romaban csinalt csodat, LE eredmenyeit bemutatni nem kell, Flicket sem, Conte szinte minden top bajnoksagban nyert bajnoki cimet (csak hosszu tavon elviselhetetlen es lazad ellene az oltozo, de az eredmenyei..), Tuchel meg a segge ala kapott egy top PSG-t, amit legalabb elvitt BL-dontoig, aztan a Chelsea-vel meg megcsapta a Cityt es nyert is BL-t.
Nalam Arteta, mint irtam, kb ez a top10 koruli edzo, de mar nem kiemelkedo, hanem rendben van. De peldaul sokkal tobbre tartok egy Emeryt, aki megnyert tobb csapattal is egy halom Europa-ligat, sokkal rosszabb keretekkel. Arteta nalam Simone Inzaghi meg kb Allegri polcan van, es akkor Zidane-rol nem is beszeltem, mert o csak egy csapattal dolgozott, igaz, azzal meg megnyert mindent, de nem dolgozott ot-hat eve. De amugy ot is Arteta ele raknam, ha ot mondjuk "aktivnak" szamoljuk. Plusz nem soroltam be peldaul Xabi Alonsot, mert egy kiemelkedo eve volt (bar azzal is amugy az en szememben Arteta elott lenne a helye).
Szerkesztette: Stez
2 hónapja
Mi történt Mamardashvilivel? Mentem el itthonról, így nem láttam. Most meg csak annyit találok, hogy megsérült.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
