USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
NB2
“ukránok komoly bajban vannak, mert az oroszok fölénye óriási, ráadásul ha az újabb ellentámadás elbukik, akkor akár végérvényesen elbúcsúzhatnak a Nyugat támogatásától.”

Mennyire gáz már, hogy ilyeneket kell írnia valakinek a 3 napos háborúnak a 4-500 napja körül. Már a cikk ciki Putyinnak.
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
NB2
mondjuk az origonak akkor se hiszek mikor igazat írnak
Negritis, a vajda
Jó, hát ha le is írják, hogy a Lentu.ru orosz oldal a forrás, akkor mégis milyen igazságtartalmat vársz?
Lúdas Solymi
Az Origón még a csöcsök sem eredetiek.
Dzsokijuing
Az nem lenne gond, de még csak nem is műdidkók csak photoshoppoltak 😂
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 906 — Saturday Night Lights
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
NB2
mondjuk az origonak akkor se hiszek mikor igazat írnak
Negritis, a vajda
Jó, hát ha le is írják, hogy a Lentu.ru orosz oldal a forrás, akkor mégis milyen igazságtartalmat vársz?
Lúdas Solymi
Az Origón még a csöcsök sem eredetiek.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
NB2
mondjuk az origonak akkor se hiszek mikor igazat írnak
Negritis, a vajda
Jó, hát ha le is írják, hogy a Lentu.ru orosz oldal a forrás, akkor mégis milyen igazságtartalmat vársz?
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 526 — The Mathematician
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
NB2
mondjuk az origonak akkor se hiszek mikor igazat írnak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 24 529 — nabege2@yahoo.com
Csak hogy ilyet is olvassatok 😊
 www.origo.hu/nagyvilag/20230728-elindult-a-masodik-ellentamadas-csapdaba-setalnak-az-ukranok.html

valahol borzasztó ami itt zajlik, nem véletlenül lájkoltam dawe hozzászólását tegnap, nehezen hisz már itt az ember bárkinek is, kb úgy vagyok vele, szóljon valaki ha vége
több mint 1 éve
dawyd728 3 837
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.
warr_b
Szerintem, ha már kiállt, tehát felülemelkedett a háborús helyzeten, akkor egy kézfogás bele kellene, hogy férjen. Gondolom, 10 éve ugyanazokra a versenyekre járnak, ismerik egymást, nem látom értelmét ennek a nem-kézfogásnak. Nem sportemberi, piti. És ezt minden sportolóra értem, aki nem fog kezet, legyen akármilyen vallási, politikai bánat | beleértve az 56-os vizilabdázókat | .
vpi
Ez volt az én első reakcióm is (hogy akkor minek állt egyáltalán ki?). De lehet, hogy éppen azért nem fogott kezet, mert ismerik egymást és esetleg tudja, hogy az orosz csaj kemény Putyin párti. Nem tudom, csak felmerült bennem ez is mint lehetőség. (Ez magyarázná azt is, hogy miért állt ki. Nem akarta az orosz csajnak csak úgy odaadni a továbbjutást.)

Mindenesetre összességében kár, hogy a háború a sportból sem tud kimaradni.
peterk2005 udvari bolond
Orosz csaj nem jutott tovább. A kézfogás elmaradása után fél órát ücsörgött a páston, mert egyből nem kapott fekete lapot(DSQ) az ukrán. Majd csak kierőszakolta ezzel, h a következő körben Kharlan meccse előtt adja meg a zsűri a fekete lapot neki. Szóval Smirnova megdolgozott azért, ha már ő sem jutott tovább, a verseny az ukránnak is véget érjen.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.
warr_b
Szerintem, ha már kiállt, tehát felülemelkedett a háborús helyzeten, akkor egy kézfogás bele kellene, hogy férjen. Gondolom, 10 éve ugyanazokra a versenyekre járnak, ismerik egymást, nem látom értelmét ennek a nem-kézfogásnak. Nem sportemberi, piti. És ezt minden sportolóra értem, aki nem fog kezet, legyen akármilyen vallási, politikai bánat | beleértve az 56-os vizilabdázókat | .
vpi
Ez volt az én első reakcióm is (hogy akkor minek állt egyáltalán ki?). De lehet, hogy éppen azért nem fogott kezet, mert ismerik egymást és esetleg tudja, hogy az orosz csaj kemény Putyin párti. Nem tudom, csak felmerült bennem ez is mint lehetőség. (Ez magyarázná azt is, hogy miért állt ki. Nem akarta az orosz csajnak csak úgy odaadni a továbbjutást.)

Mindenesetre összességében kár, hogy a háború a sportból sem tud kimaradni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
A Vagner elindult a Suwalky Corridor felé, hogy folyosót biztosítson az ősi orosz Königsberg és a szintén ősi kelet-poroszorszag elszigeteltségének megtörésére

Lengyolorszag és Litvánia az orosz/fehérorosz határ lezárásán gondóxik

Prigo parádézik az AfroRusso bulin

A VÁGNER-LÁZADÁS VALYONMIIII?
ja és Vlad fensége sem eszkalál semmit...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 512 — Bowl Winner
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Nemhiába túlzó, hisz elég nagy az orosz befolyás, hogy-hogy nem...
Lúdas Solymi
Azóta a NOB már kárpótlásként adott egy szabad kvótát az ukrán csajnak az olimpiára.
Ez is csak azt támasztja alá, amit pár hete már sejteni lehet, hogy az akkor bedobott opció, miszerint a ruszki versenyzők a migránscsapat tagjaként indulhatnak majd, több mint egy lehetőség, valszeg ez fog történni.
Ezért mondják annyit, hogy a politika ne szóljon közbe a sportolók szereplésébe (ergó ne lehessen eltiltani vkit az orosz kormány által, ha az úgy dönt, hogy jó neki a semlegesség.)

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!


faszér nem tárgyalnak az ukronáczik.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 675 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2023/07/28/kamerak-elott-varatta-meg-putyint-az-egyiptomi-elnok

😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
A déli front (Luhanszk és Bahmut a délelőtti posztunkban)

* Sztaromajorszke

A hét egyik kézzelfogható ukrán sikere volt a napokban Sztaromajorszke felszabadítása a velika novoszilkai irányon. Ez volt az rész, ahol az offenzíva a a legnagyobb kezdeti sikereket érte el, majd a folyamatosan orosz ellentámadások itt is lelassították az ukránokat.

A falu felszabadítása után a Mokri Jali folyó mások odalán fekvő Urozaine bevétele csak napok (órák?) kérdése, mivel az oroszok ott már három irányból kaphatják az áldást.

Ezután a harcok ismét lelassulnak majd, amihez ismét a domborzati térkép fog támpontot adni (2. kép). A következő célpont Sztaromlinivka, amely egyrész egy fontos ellátási bázis a környéken, másrészt az utolsó nagyobb település a NAAAAGY orosz védvonalak előtt.

Míg az oroszok minden további nélkül küldik a szerencsétleneket frontális támadásokban szinte bárhova, az ukrán taktika próbálja megóvni a legfontosabb erőforrását, az emberéletet. Ez műveleti szinten úgy néz ki, hogy mindig törekednek a magaslatok elfoglalására, ezzel a kedvezőbb taktikai pozíciók birtoklására, majd az orosz utánpótlási vonalak tűz alatt tartásával igyekeznek őket visszavonulásra, vagy megadásra kényszeríteni.

Ahogy a domborzati térképen látható, a következő cél egy dombokkal övezett folyóvölgyben fekszik. A következőkben így itt az várható, hogy először megpróbálják biztosítani balról Prijutnét és Volodinét, jobbról pedig Urozaine felszabadítása után a front kiszélesítése jöhet Novodonyecke és Oktibarszke felé. A dombok biztosításával pedig jöhet a szokásos menet, amikor addig lövik az oroszokat és az utánpótlási vonalaikat a völgyben, amíg vissza nem vonulnak (ez történik most Bahmut alatt Kliscsivkánál).

Sztaromlinivka után már az orosz védvonalak következnek, ezen a területen viszont nincsenek úgy rétegezve, mint innen nyugatabbra. Egy áttörés azt jelenti majd, hogy Mariupolig már semmilyen komolyabb erőd nem található.

Itt jegyezzük meg, hogy valószínűleg mindenki túlértékeli a "védvonalak" jelentőségét. Az oroszok nem a kiépített állásaikat védik, hanem mindig ott támadnak ahol éppen az ukránok vannak. Ha pedig a végén már nem marad aki védje az aktuális állást, akkor mindegy, hogy milyen mélyre ásták. A védvonalak áttörése így jelen esetben leginkább az adott helyen, adott időben jelenlévő orosz egységek lemészárlását jelenti, nem pedig az erődítések láncolata elleni ostromot.

* Robotine (harmadik kép)

Itt folynak a legsúlyosabb harcok, mindkét oldalon komoly veszteségekkel. Robitne magaslatra épült, a közvetlen ostromát nem is nagyon erőltetik az ukránok, az eddigi próbálkozások kudarcba fulladtak. Az utóbbi napokban nem is ez a falu, hanem a mellette lévő nyílt területek biztosítása volt a cél.

Szélesítik a frontot Verbove felé, hogy teret nyerjenek a manőverezéshez és meg tudják kerülni az erődítéseket. Ezen a szakaszon továbbra is ezt fogjuk látni, lassú, véres küzdelemben fognak tudni teret nyerni Verbovétól északra és nyugatra, hogy végül az orosz állásokat egymástól elválasztva ki tudják szorítani őket az egyes településekről.

* Vaszilivka (negyedik kép)

Az offenzíva elején Lobkove alatt heves küzdelmek zajlottak Pijathanki faluért, amit végül az ukránok visszavettek. Hetekig próbálkoztak aztán innen Zerebjanki felé Vaszilivka irányába, de az oroszok tartották az állásaikat.

Az utóbbi két hétben volt taktikai váltás, először nyugat felé szélesítették a területeiket, Luhove fölött, a héten pedig Kamjnszke egy részét is sikerült felszabadítani. Ez már lehetőséget ad majd, hogy új irányt nyissanak Vaszilivka felé, Zerebjanki megkerülésével.

* És a rejtélyes frontszakasz

Az utolsó képen látható, hogy a déli front keleti és nyugati támadási irányai meglehetősen távol vannak egymástól. Középen Huliaipolétól délre lényegében semmi nem történik hetek óta. Június elején még jöttek innen kósza hírek, de azóta semmi.

A déli frontszakaszon az elérhető információk alapján egyre gyorsabb az orosz hadsereg dezintegrációja. Folyamatosak a panaszok a tüzérség erejének csökkenésére, valamint a gyors ütemben cserélődő tisztek nemtörődömségére és inkompetenciájára. A logisztikai rendszer elleni ukrán kampány gyakran eredményez lőszer, újabban pedig vízhiányt is az orosz katonák számára.

A problémákra az orosz vezérkar csak a katonák számának növelésével tud reagáli, ami viszont az amerikai kazettás tüzérségi lőszerek megjelenésével csak felgyorsítja a veszteségek növekedését és az elérhető tartalékok csökkenését.

Az ukránok augusztusban tovább fogják fokozni az nyomást, meglátjuk milyen eredménnyel.

 www.facebook.com/photo?fbid=627272482868195&set=pcb.627305939531516

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 675 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.
warr_b
Szerintem, ha már kiállt, tehát felülemelkedett a háborús helyzeten, akkor egy kézfogás bele kellene, hogy férjen. Gondolom, 10 éve ugyanazokra a versenyekre járnak, ismerik egymást, nem látom értelmét ennek a nem-kézfogásnak. Nem sportemberi, piti. És ezt minden sportolóra értem, aki nem fog kezet, legyen akármilyen vallási, politikai bánat | beleértve az 56-os vizilabdázókat | .
vpi
Ki tudja, lehet menet közben mondott neki valamit az orosz...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 906 — Saturday Night Lights
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.
warr_b
Szerintem, ha már kiállt, tehát felülemelkedett a háborús helyzeten, akkor egy kézfogás bele kellene, hogy férjen. Gondolom, 10 éve ugyanazokra a versenyekre járnak, ismerik egymást, nem látom értelmét ennek a nem-kézfogásnak. Nem sportemberi, piti. És ezt minden sportolóra értem, aki nem fog kezet, legyen akármilyen vallási, politikai bánat | beleértve az 56-os
vizilabdázókat
| .
vpi
Az elmaradt kézfogás nem az orosz sportoló személyének szólt (valszeg évek óta ismerik egymást), hanem annak, hogy egy olyan ország színeiben versenyez, ami háborús agressziót hajt végre Ukrajna ellen.
Ez nagyon fontos gesztus, nem olyan pitiáner, hogy balos vagy jobbos, muszlim vagy keresztény.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 526 — The Mathematician
Én nem értek a hadviseléshez egyáltalán.
Gondolom vannak olyan számok az északról való orosz kivonulás után tavaly nyár elejétől, amikor leginkább előre voltak nyomulva az oroszok, h akkor hány százalékát ellenőrizték Ukrajnának és hány százalékát most, tavaly nyár végén, tél elején stb?
Illetve Ukrajnának a tavalyi két nagy terület nyeresége során hány százalékot sikerült az oroszok által kontrollált területek közül visszaszerezni. Illetve tavaly ősz vége óta nagyságrendileg a tavaly késő nyár-őszi időszakhoz viszonyítva mekkorák a fronton a területi változások. Engem százalékok, arányok érdekelnek a többit meghagyom a szurkolói táboroknak.

Így kívülről laikus szemmel úgy tűnik, mintha 9 hónapja semmi nem történne, ha egy ISW térképekre nézek, csak darálják egymást.. Mostanra azt érzem mintha 1. világháborús térképeket nézegetnék, ahol 100m előrehaladás az 1000km-es fronton 100km-ként már hírértékkel bírna. Nyilván túlzom. Aztán bármelyik fél sikerpropagandáját olvasom az alapján meg olyan sikerek, áttörések vannak, h nem értem miért nincs már vége akkor a háborúnak annyi rengeteg sikert követően.
Csak mert az én laikus fejemmel, ha ez a lényegében egy helyben toporgás egy olyan földrajzi területen, ahol amúgy is fél évig a közeg akadályozza meg az érdemi változást, úgy ez az állapot évekig elhúzódhat. Onnantól meg a laikus fejem számára egy hit kérdéssé válik melyik narratívát hiszem el arról mi fogja kibillenteni erről a holtpontról a háború menetét.
dawyd728
Szerintem addig érdemi változás nem lesz, amíg valamely fél háttérországában nem történik valami. Az ukránok a nyugati világ támogatását meg fogják kapni még egy jódarabig (ha már eddig támogatták őket, innentől presztizskérdés, hogy ne hátráljanak ki), míg a ruszkiknál putler továbbra is kézben tartja a népet (ha eddig nem zavarta őket a többszázezer halott és sebesült, eztán se fogja), szóval a közeljövőben nagy csodára nem érdemes számítani. A kérdés szerintem az, hogy meddig tart ki a ruszki ipar és gazdaság, és véleményem szerint az idő az ukránoknak dolgozik, ők a teljes nyugati világ iparát tudják maguk mögött, míg a túloldalt a szankciók által sújtott gazdaság előbb-utóbb (itt évekről beszélünk) le fog térdelni.

Béke nem lesz, mert a jelenlegi frontvonal egyik fél számára sem jó.
gabokocka
amikor lehet tényleges változás az az amerikai elnökválasztás lesz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 836 — Patriot
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.
warr_b
Szerintem, ha már kiállt, tehát felülemelkedett a háborús helyzeten, akkor egy kézfogás bele kellene, hogy férjen. Gondolom, 10 éve ugyanazokra a versenyekre járnak, ismerik egymást, nem látom értelmét ennek a nem-kézfogásnak. Nem sportemberi, piti. És ezt minden sportolóra értem, aki nem fog kezet, legyen akármilyen vallási, politikai bánat | beleértve az 56-os vizilabdázókat | .
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 283 — Keep pounding
Én nem értek a hadviseléshez egyáltalán.
Gondolom vannak olyan számok az északról való orosz kivonulás után tavaly nyár elejétől, amikor leginkább előre voltak nyomulva az oroszok, h akkor hány százalékát ellenőrizték Ukrajnának és hány százalékát most, tavaly nyár végén, tél elején stb?
Illetve Ukrajnának a tavalyi két nagy terület nyeresége során hány százalékot sikerült az oroszok által kontrollált területek közül visszaszerezni. Illetve tavaly ősz vége óta nagyságrendileg a tavaly késő nyár-őszi időszakhoz viszonyítva mekkorák a fronton a területi változások. Engem százalékok, arányok érdekelnek a többit meghagyom a szurkolói táboroknak.

Így kívülről laikus szemmel úgy tűnik, mintha 9 hónapja semmi nem történne, ha egy ISW térképekre nézek, csak darálják egymást.. Mostanra azt érzem mintha 1. világháborús térképeket nézegetnék, ahol 100m előrehaladás az 1000km-es fronton 100km-ként már hírértékkel bírna. Nyilván túlzom. Aztán bármelyik fél sikerpropagandáját olvasom az alapján meg olyan sikerek, áttörések vannak, h nem értem miért nincs már vége akkor a háborúnak annyi rengeteg sikert követően.
Csak mert az én laikus fejemmel, ha ez a lényegében egy helyben toporgás egy olyan földrajzi területen, ahol amúgy is fél évig a közeg akadályozza meg az érdemi változást, úgy ez az állapot évekig elhúzódhat. Onnantól meg a laikus fejem számára egy hit kérdéssé válik melyik narratívát hiszem el arról mi fogja kibillenteni erről a holtpontról a háború menetét.
dawyd728
Szerintem addig érdemi változás nem lesz, amíg valamely fél háttérországában nem történik valami. Az ukránok a nyugati világ támogatását meg fogják kapni még egy jódarabig (ha már eddig támogatták őket, innentől presztizskérdés, hogy ne hátráljanak ki), míg a ruszkiknál putler továbbra is kézben tartja a népet (ha eddig nem zavarta őket a többszázezer halott és sebesült, eztán se fogja), szóval a közeljövőben nagy csodára nem érdemes számítani. A kérdés szerintem az, hogy meddig tart ki a ruszki ipar és gazdaság, és véleményem szerint az idő az ukránoknak dolgozik, ők a teljes nyugati világ iparát tudják maguk mögött, míg a túloldalt a szankciók által sújtott gazdaság előbb-utóbb (itt évekről beszélünk) le fog térdelni.

Béke nem lesz, mert a jelenlegi frontvonal egyik fél számára sem jó.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!


😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 675 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Csoda hogy egyáltalán kiállt a ruszki ellen.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.
csebi
Nemhiába túlzó, hisz elég nagy az orosz befolyás, hogy-hogy nem...
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 577 — Lucas Scott
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...
Lúdas Solymi
aminek inkabb utanamennek, hogy elofordult-e az, hogy vki nem fogott kezet mas vivoval (pl. arab-izraeli, ormeny-gruz, irani-USA stb), es nem zartak ki. nagyon meglepodnek, ha ez nem fordult volna elo. tulzonak erzem a buntetest.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Nagyot megy most a vívószövetség is...

Ugye diszkvalifikálták a győztes ukránt, mert nem fogott kezet az orosz ellenfelével "csak" tisztelgésre nyújtotta a fegyverét, amit amaz nem fogadott el.

Erre elkezdtek utánamenni a Nemzetközi Vívószövetség tagjainak...




több mint 1 éve
dawyd728 3 837
Én nem értek a hadviseléshez egyáltalán.
Gondolom vannak olyan számok az északról való orosz kivonulás után tavaly nyár elejétől, amikor leginkább előre voltak nyomulva az oroszok, h akkor hány százalékát ellenőrizték Ukrajnának és hány százalékát most, tavaly nyár végén, tél elején stb?
Illetve Ukrajnának a tavalyi két nagy terület nyeresége során hány százalékot sikerült az oroszok által kontrollált területek közül visszaszerezni. Illetve tavaly ősz vége óta nagyságrendileg a tavaly késő nyár-őszi időszakhoz viszonyítva mekkorák a fronton a területi változások. Engem százalékok, arányok érdekelnek a többit meghagyom a szurkolói táboroknak.

Így kívülről laikus szemmel úgy tűnik, mintha 9 hónapja semmi nem történne, ha egy ISW térképekre nézek, csak darálják egymást.. Mostanra azt érzem mintha 1. világháborús térképeket nézegetnék, ahol 100m előrehaladás az 1000km-es fronton 100km-ként már hírértékkel bírna. Nyilván túlzom. Aztán bármelyik fél sikerpropagandáját olvasom az alapján meg olyan sikerek, áttörések vannak, h nem értem miért nincs már vége akkor a háborúnak annyi rengeteg sikert követően.
Csak mert az én laikus fejemmel, ha ez a lényegében egy helyben toporgás egy olyan földrajzi területen, ahol amúgy is fél évig a közeg akadályozza meg az érdemi változást, úgy ez az állapot évekig elhúzódhat. Onnantól meg a laikus fejem számára egy hit kérdéssé válik melyik narratívát hiszem el arról mi fogja kibillenteni erről a holtpontról a háború menetét.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
Sebességet váltott a háború a héten, több helyszínen is heves harcok folynak. Rendkívül nehéz ugyanakkor megítélni a valós helyzetet, mert az ukránok továbbra is alig közölnek információt, azt is csak több napos késéssel, az oroszok pedig átváltottak arra a szélsőséges és összefüggéstelen pánik kommunikációira, ami akkor szokott megjelenni náluk, ha veszélyben érzik a pozícióikat. A szenzációkra kiéhezett nyugati sajtó azonnal az ukrán offenzíva új szintjéről kezdett el beszélni, tovább növelve a zajt.

Messzemenő következtetéseket egyelőre nem kell levonni, kétségtelen ugyanakkor, hogy július elejéhez és közepéhez viszonyítva intenzívebbé vált a front. Az alábbiakban foglaljuk össze amit a rendelkezésre álló információk alapján biztosnak gondolunk.

* Svatove - Borova

A nyár elejétől lehet olvasni a Luhanszkban összevont óriási orosz haderőről. A számok széles körben szóródnak, de jellemzően 100 ezer katona fölötti nagyságrendről van szó. Az oroszok szempontjából ez logikus lépés. A luhanszkot könnyebb ellátni, mint a déli frontot, mivel az orosz magterületek mellett fekszik. Ha pedig itt helyeznek nyomást az ukránokra, akkor azzal erőforrásokat tudnak elvonni a déli irányú offenzívájuktól.

Az ukránok emellett nem rendelkeznek a megfelelő számú HIMARS rakétavetővel, sem elegendő tüzérséggel és lőszerrel ahhoz, hogy a luhanszkban is olyan intenzitással támadják az orosz logisztikát, mint Zaporizzsjában.

A várakozásokkal ellentétben viszont az újabb NAAAGY orosz csapás nem egy mindent eldöntő jövőbeni fenyegetés ebben a régióban, hanem már hetek óta tart. Először Kupjanszktól északra próbálkoztak, majd Kreminnától nyugatra Liman irányába. Mindkét esetben marginális eredménnyel. Végül Svatove mellett értek el sikert a múlt hét végén.

A hírek szerint sikerült meglepniük egy ukrán csapat rotációt, átkelni a Zserebec folyón Karmazinivka mellett és lendületből egy nagyobb hídfőt kialakítani a túlparton. Az első roham után elakadtak, így újabb irányt nyitottak Raihorodka mellett, ahol szintén sikerült átkelniük a folyón.

Az orosz média ezen a ponton már áttörésről beszélt és kijelölte a Kopanki - Borova célirányt. Ez nagyjából 20 kilométernyi haladást jelentett volna, ha pedig be tudják venni Borovát, akkor azzal az Oskol folyó keleti felén lévő ukrán alakulatokat kettévágják. Borova emellett fontos ellátási központ is a térségben.

A Zserebec folyó partja mellett azonnal emelkedni kezd a terep, egészen a Kopanki - Csernyescsnya települések vonala mentén húzódó dombtetőig. Utána kezdődik a lejtő, Borováig. (térkép lent)
Az oroszok ezt a "hegymenetet" már nem tudták végrehajtani, a helyszínre vezényelt ukrán erősítés a tüzérség támogatása mellett megállította őket a dombnak felfelé, azóta pedig vissza is szorultak a folyó felé. A második képen pirossal a dombtető, kékel pedig, hogy nagyjából meddig juthattak ki az oroszok a folyóvölgyből.

A fentebb említett okokból szinte biztos, hogy fognak még itt próbálkozni, de egyelőre nem sikerült sem a déli ukrán támadásoktól erőforrásokat elvonniuk, sem pedig érdemi áttörést elérniük.

* Bahmut

Július végére az ukránok visszavették a Kliscsivkától nyugatra lévő magaslatokat, amivel lényegében tűz alatt tarthatják a falut és az oda bevezető utakat. Ennek ellenére az oroszok nem hagyták annyiban és az ellentámadás kezdete óta megszokott mintát követve, folyamatosan küldték ide a csapatokat, hogy a húsrohamokkal állítsák meg az ukrán haladást. (Bahmut dél térkép lent)

Ez a helyzet az ukránoknak valószínűleg megfelel, hiszen Kliscsivkától keletre a folyóvölgy már nyílt terep és nem az az elsődleges irányuk. Ha viszont az oroszok még ide is küldik a katonáikat meghalni, az külön jó.

Az ukrán támadások célja ezen a részen nem a keleti, nyílt terepre vezető irány, hanem a megszokott taktikának megfelelően Kliscsivkától délre, Andrivka és Kurdiumivka felé próbálkoznak, a magaslatok mentén. (Ahol lehet, ott az ukránok kerülik a városharcot és a magaslatok elfoglalására törekednek, hogy visszavonulásra kényszerítsék az oroszokat az így tarthatatlanná váló pozícióikból). Az előző eleste szintén csak napok kérdése lehet, de az orosz pánikolás alapján lehet, hogy már meg is történt.

Kurdiumivka és környékének bevétele után (Ozarianivka és Mikolajivka) Bahmuttól délre a teljesen tűzkontroll alatt tarthatják majd a Bahmutszke folyó völgyét. Jelenleg ez tűnik itt az elsődleges taktikai célnak.
Nehezebb a helyzet Bahmut északnyugati és északi részén.

A Wagner levonulása itt kisebb káoszt eredményezett, viszont azóta nem nagyon tudtak az ukránok haladni tovább. Az oroszok visszavonultak Berhivkáig, amit az ukránok hetek óta próbálnak bevenni. Orihovo - Vaszilivkát már feladták az oroszok, de a magaslatok mentén futó M03 autópályát eddig meg tudták védeni. (Bahmut észak térkép lent)

Voltak ukrán próbálkozások Szoledar fölött is Jakovlivka irányába, kisebb eredményekkel, de végül ott is megállt a front.

A Kliscsivka - Kurdiumivka vonal biztosítása után viszont ez a terület válhat az elsődleges céllá, hogy észak felől is szűkítsék a teret Bahmut körül, amivel a várost katlanná lehet alakítani. A jelenlegi ütemben ez augusztus végére tűnik reálisan kivitelezhetőnek. Bahmut körbezárása viszont továbbra is az ukránok egyik fontos hadműveleti céljának tűnik.
---
Délután lesz még egy poszt a déli frontról.

 www.facebook.com/photo/?fbid=627045992890844&set=pcb.627078676220909

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv