USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Múzsa:

Mint ilyenkor általában, hihetetlenül gyorsan pörögnek az események. Néhány órája még úgy tűnt, akár még Moszkvát is elérhetik a Wagner-csapatok, erre most Prigozsin bejelenti, hogy visszafordulnak. De hogy ezek után mi lesz, azt senki nem tudja megmondani. Putyin hatalma, ami a fegyveres erők teljes kontrollján alapul, visszafordíthatatlanul megingott. Amennyiben Prigozsin nem csak hogy életben marad, de még a Wagner fölötti ellenőrzést is megtartja, az elnöki mindenhatóság nimbuszának annyi. Ki tudja, mit ígért Lukasenka által Putyin, de az tuti, hogy Prigozsin egy percig sem hiheti el, hogy az első adandó alkalommal nem teszik el láb alól. Messze nincs még ennek vége.

Panamajack

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 654
na folytatódik vagy nem? the show must go on.

choose life
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
MoD minister Shoigu was detained by the FSO (federal special security of the president of the russia federation). But so far none of the officials can confirm or deny this information.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 935 — Steelers fan
Tehát akkor a mai nap annyiról szólt, hogy Prigozsin megmutatta mekkora a töke, hogy kedvezőbb pozícióból tudjon tárgyalni a továbbiakban?
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 416 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
És hova álljon az, aki most lesz 40? 😊
iktriad
És a belgàk? 😆
warr_b
Ők mostanság a kondipad környékén állnak.
 www.youtube.com/watch?v=Cc3_ff7gCrk

Szerkesztette: iktriad
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Origo: Orbán hívta fel Lukasenkát, hogy hívja fel Prigozsint.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 683 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
És hova álljon az, aki most lesz 40? 😊
iktriad
És a belgàk? 😆


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
És hova álljon az, aki most lesz 40? 😊
iktriad
Én már 40 felett vagyok...én vagyok a kivétel? 😊
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Semmi ervet nem hozol fel, es semmi altalam leirt ervre nem reagalsz, csak azt hajtogatod, hogy Putyin kezdte, Putyin kezdte, meg azt, hogy NER-NER-NER meg mit csinalnek a NER-rel, majd megsertodsz, hogy en adok a szavadba mondandot, amikor ravilagitok, hogy ellentmondasos ak a kommentjeid, evgul annyit irsz, hogy nincs ertelme velem beszelni. Ok, en elfogadom, megertem.
undisputedly
Te süketelsz itt megállás nélkül érveket követelve, hogy miért lenne bárki más jobb mint Putyin.
Leírtam, hogy nem tudom, hogy jobb lenne-e, lehet h rosszabb lesz, de most ez a helyzet, úgyhogy reménykedni kell meg megvárni, hogy mi lesz.

Erre milyen érveket kellene ugyan mondani? Amúgy mégis ki faszom okozta ezt a helyzetet? Putyin maga.

Neked milyen érveid vannak? Polgárháború, menekülthullám, lázongások, stb.
És mégis mi a faszt kezdjek el? Leírom még egyszer: Ki kezdte? Putyin?
Értem én, hogy a cár atyuska szent és sérthetetlen és h a lázadásnak vége kellene h legyen, mert az rossz mindenkinek.
Téged olvasni olyan, mint a twitteren és a magyar médiában megjelenő orosz propagandát, egy-az-egyben.

Az ellentmondás a kommentjeimben az volt, hogy te azt állítod és úgy szerkeszted össze, hogy az neked jó legyen és alátámassza a narratívádat.

Ismert paneleket használsz, ezért is felesleges veled a jelenlegi helyzetről beszélni.
Lúdas Solymi
ugyanaz a gondolat menet mint hogy nincs jobb a fidesznél
Negritis, a vajda
Ebben amúgy igazatok van, tényleg tök ugyanaz a gondolatmenet. El is szégyelltem magam és rögtön vissza is szívom, hogy nem vagyok lelkes. 😀

Na jó, Azért az az igazság, hogy hiába van igazatok, ezt a mostani káoszt egyelőre én sem tudom pozitívan látni. Illetve dehogynem, az ukrán háború szempontjából szerintem rohadt jókor jött. Adhat az ukránoknak egy komoly esélyt arra, hogy összekapják magukat, és tudjanak egy hatásosat ütni az orosz pozíciókon. De ennyi. (Ez amúgy nagyon örömteli lenne.) Orosz szempontból viszont egyelőre nem látom, hogy ez hogyan tudna pozitívba fordulni. Pedig én aztán k*rvára utálom a NER-t. És a "szar ez, de nincs jobb"-at még talán annál is jobban. De ettől függetlenül, ha pl. ha nácik lennének azok akik éppen le akarnák a NER-t váltani, akkor azt inkább ne. Akkor inkább maradjon a NER. Na így vagyok - egyelőre - a mostani helyzettel. Akkor fogok tudni optimistább lenni a mostaninál, ha majd azt érzem/látom, hogy nem az orosz "nácik" jönnek az orosz NER helyébe.)
peterk2005 udvari bolond
Félreérted, itt nincs arról szó, hogy lelkesek lennénk...illetve igen, de csak amiatt, hogy ez egy momentum lehet az ukránoknak illetve ha Putyin és Prigo egymásnak esik, akkor annyival kevesebb katona és talán vmelyiküknek annyi (ez is megérne egy hosszú témát, mert fejtegetik, hogy Prigozsin mögött állhat egy csoport viszont ha Putyin el is menekülne, azért vannak hozzá hű erők is és ott van még a hadsereg kérdése, szóval ez is egy elég érdekes kérdés, hogy valójában kinek van esélye és mire).

De rövid távon is instabil helyzet, hosszútávon Putyinnal is, mert megbízhatatlan, viszont attól még hadd röhögjek már a szituáción, ha már mást nem nagyon tudunk tenni.

És reméljük a számunkra legjobbakat plusz a normálisabb orosz és belorusz nép számára is.
Gyönyörű lenne, ha ott is felkelés törne ki.
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 416 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
És hova álljon az, aki most lesz 40? 😊
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Rácz:

Prigozsin hivatalos Telegram csatornáján ( t.me/s/concordgroup_official) 19:25-kor megjelent egy nagyon különös hangüzenet: bejelentette, hogy visszavonulnak. Nincs követelés, nem határoz meg további célokat, semmi ilyesmi.
Teljesen érthetetlen, miben reménykedik.

Ráadásul a hangfelvétel valahogy szokatlan... még az is eszembe jutott, hogy esetleg nem eredeti és/vagy összevágott. (Ami egyben azt is jelentené, hogy mostanra más ellenőrzi a csatornát.)

Amitől persze még lehet, hogy tényleg a visszafordulás mellett döntenek, belátva, hogy nincs esélyük bevenni Moszkvát... de egyelőre még vonakodom elhinni. Forráskritika, vagy mi. 🙂

Szóval mozgalmas éjszaka lesz, azt hiszem.

Ha visszavonulnak, akkor azért - ha pedig nem, akkor főleg.
.
.
UPDATE: helyes volt a gyanú (köszönet Trautmann Balázsnak):
1)Prigozsin korábban használt hivatalos csatornáján megtévesztő hangüzenet megy.

2) Valaki létrehozott egy másik, megtévesztő csatornát, ugyanezzel a tartalommal:  t.me/s/wagnernew (és nyilván van még x másik is)

3)Közben Prigozsin jelenleg ezen a csatornán kommunikál:  t.me/s/wagner_ap_chvk

4) És eleve a TASSZ hozta le elsőként a hírt (Natália Pikli, ezt külön köszönöm)
Szóval úgy néz ki, hogy az orosz rezsim teljes erővel nekiállt összezavarni Prigozsin szimpatizánsait. Meglátjuk, mire lesz elég.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 2 970 — balazs.t85@gmail.com
András Rácz:

Prigozsin visszavonul vagy nem - információs hadviselés a gyakorlatban
.
.
Prigozsin hivatalos Telegram csatornáján ( t.me/s/concordgroup_official) 19:25-kor megjelent egy nagyon különös hangüzenet: bejelentette, hogy visszavonulnak. Nincs követelés, nem határoz meg további célokat, semmi ilyesmi.
Teljesen érthetetlen, miben reménykedik.
Ráadásul a hangfelvétel valahogy szokatlan... még az is eszembe jutott, hogy esetleg nem eredeti és/vagy összevágott. (Ami egyben azt is jelentené, hogy mostanra más ellenőrzi a csatornát.)
Amitől persze még lehet, hogy tényleg a visszafordulás mellett döntenek, belátva, hogy nincs esélyük bevenni Moszkvát... de egyelőre még vonakodom elhinni. Forráskritika, vagy mi. 🙂
Szóval mozgalmas éjszaka lesz, azt hiszem.
Ha visszavonulnak, akkor azért - ha pedig nem, akkor főleg.
.
.
UPDATE: helyes volt a gyanú (köszönet Trautmann Balázsnak):
1)Prigozsin korábban használt hivatalos csatornáján megtévesztő hangüzenet megy.
2) Valaki létrehozott egy másik, megtévesztő csatornát, ugyanezzel a tartalommal:  t.me/s/wagnernew (és nyilván van még x másik is)
3)Közben Prigozsin jelenleg ezen a csatornán kommunikál:  t.me/s/wagner_ap_chvk
4) És eleve a TASSZ hozta le elsőkénta hírt (Natália Pikli , ezt külön köszönöm)
Szóval úgy néz ki, hogy az orosz rezsim teljes erővel nekiállt összezavarni Prigozsin szimpatizánsait. Meglátjuk, mire lesz elég.
Ettől még simán lehet, hogy tényleg született valami deal... hamarosan kiderül.

Szerkesztette: Nomac
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 112 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sekaspeare is megirigyelnè😏😔
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 241 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mondjuk a gyönyörű az lenne (nem), hogyha ebből az irányból ahol most vannak vagy Belorusz irányából indulnának meg Ukrajna fele.
Azért az elég necces lenne, 25 ezer katonát megállítani...
Lúdas Solymi
HIMARS:
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Ezek az oroszok még egy normális polgárháborút sem tudnak összehozni, kudarc mint minden amit csináltak tavaly február 24. óta.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 2 970 — balazs.t85@gmail.com
Loptam 😀

Kibaszott oroszok meg egy normális polgárháborút se kepések összehozni
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Pont amikor kezdett erdekes lenni, vege az egesznek. Igy viszont az a kerdes megrendezett volt-e az egesz, vagy lesz meg folytatasa?
Toto21
Mostmár szerintem nem állhat meg,hacsak valami nagy egyezség nem született a háttérben...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Prigozsin átteszi a székhelyét Beloruszba és rendet tart Luka nagy örömére.
Lúdas Solymi
Mondjuk a gyönyörű az lenne (nem), hogyha ebből az irányból ahol most vannak vagy Belorusz irányából indulnának meg Ukrajna fele.
Azért az elég necces lenne, 25 ezer katonát megállítani...
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Szerintem itt valami ordas nagy átbaszás lehet a háttérben.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Pont amikor kezdett erdekes lenni, vege az egesznek. Igy viszont az a kerdes megrendezett volt-e az egesz, vagy lesz meg folytatasa?
Toto21
Mostmár szerintem nem állhat meg,hacsak valami nagy egyezség nem született a háttérben...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Prigozsin átteszi a székhelyét Beloruszba és rendet tart Luka nagy örömére.
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Pont amikor kezdett erdekes lenni, vege az egesznek. Igy viszont az a kerdes megrendezett volt-e az egesz, vagy lesz meg folytatasa?
Toto21
Mostmár szerintem nem állhat meg,hacsak valami nagy egyezség nem született a háttérben...
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Kell legyen valami a háttérben, nincs az az isten hogy pusztán erkölcsi alapon megálltak 200 kmre Moszkvától, mert túl nagy lett volna a bloodshed…persze…

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Vagy elhiteti hogy megall, es ejszaka nekiindul ujra. XD

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 561 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Pont amikor kezdett erdekes lenni, vege az egesznek. Igy viszont az a kerdes megrendezett volt-e az egesz, vagy lesz meg folytatasa?
Toto21
Mostmár szerintem nem állhat meg,hacsak valami nagy egyezség nem született a háttérben...

több mint 1 éve
Toto21 Chicago Bears 5 872
Pont amikor kezdett erdekes lenni, vege az egesznek. Igy viszont az a kerdes megrendezett volt-e az egesz, vagy lesz meg folytatasa?
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Én amúgy az elmúlt másfél év után óvatos kennék ezzel a atomhatalommal is. Ki tudja milyen állapotban vannak azok a fegyverek, amiket gondolom nem két fillér karbantartani, meg nem is elég hozzá egy általános iskolai fizika tanár diploma. Ennél nagyságrendekkel egyszerűbb és olcsóbb dolgok is szarrá lettek már rég lopva…

Majd pont ez nem…
Cowboykarcsi90
az a baj, hogy 1. lehet nem működik az atomfegyvereik 90%-a, a maradék is elég lenne kipusztítani az emberiséget
2. jelenleg a kezükben van európa legnagyobb atomerőműve, amit szintén bombákkal szereltek fel
Fontos_Vidra
En sem ertem a nagy hurrahangulatot.

A legfontosabb kerdes amit meg kell valaszolni: Egy esetleges sikeres puccs europa/USA szamara kedvezobb hozzaallasu, centristabb, jozanabb rezsimet hozna el vagy rosszabbat?

Szerintem nagyon keves esely van ra, hogy jozanabbat. Putyin habar revizionista es diktator, az elmult 1,5 evben elkerulte a sulyos eszkalaciot. O es a rezsimje ertik, hogy milyen ellenpolusok vannak a tuloldalan, tehat tart a nyugati atomtol, illetve a kinai eroteret is tiszteli (teli olimpia utan inditott haborut a kinaiak keresere stb).

A tole centristabb vagy demokratikus ellenzeki vezetoket bebortonoztek vagy eluldoztek (kivulallokat), a parton es hadseregen belul nem latjuk mi van, de mivel Putyin mar eleg regota a sajat kepere formalja az elitet, felhetoen keves centristabb eroter van a rendszerben, mitn szelsoseges. NYilvan Prigozsin nem lenne elnok, o csak egy bab. Lehetseges, hogy Putyin valamelyik Kreml-on beluli ellenlabasa vagy valamelyik oligarcha csoport tamogatja, de szerintem nagyobb ra az esely, hogy ezek szelsosegesebb elemek, akiknek nem tetszik az eddigi visszafogott elkotelezettseg a haboru mellett. Egy centrista valoszinuleg a status quo mellett allna es nem nyulna egy katonai puccshoz, ez inkabb egy szelsosegesebb nezetu eroter eszkoze.

Lattuk az elmult 1,5 evben, hogy tele az orosz politika orultekkel. Tul sokszor lattuk mar, hogy egy diktatort eltakarit valaki (tobbnyire a nyugat), de ami jon helyette az rosszabb. Az elmult 20 ev katonai beavatkozasai/forradalmai kb. errol szoltak.

Plusz akkor a masodik kerdes: egy katonai puccs eseten az atomtoltetek biztonsagat hogyan oldjak meg? MEg a haboru elejen olvatsam pentagon forrasokat, elvileg a Navy, a legiero es a kulonleges szarazfoldi erok akik az atomtolteteket kezelik, a legjobban kepzett egysegek, de azert egy full szelessegu puccsnal sosem tudni, hogy egy egyeg rouge modba kapcsol (K-129 hallo?).

Itt a legjobb forgatokonyv, hogy a Wagnert leverik es kevesebb lesz a harcos, illetve a Wagner mint szervezet megszunik letezni, ezaltal a legnagyobb harcerot biztosito szarazfoldi alakulat kivalik orosz oldalrol, ahabr gyanitom, hogy 25 ezer ember megolnenek, itt realisabb forgatokonyv, hogy 200-300 wagnerest likvidalnak Prigoval egyutt es meg utana parszaz katonat a seregbol kitisztogatnak.

Minden masert szurkolni jelen helyzetben szerintem nem celszeru.
undisputedly
Egy ország megtámadása nem súlyos eszkaláció?
Ne relativizáljuk már ennyire a dolgokat, tényleg eljutunk oda, hogy a súlyos eszkaláció az atomfegyver bevetését fogja jelenteni, egy háború meg "lokális" probléma...
Lúdas Solymi
Ez nem relativizalas, ez pragmatizmus. Putyin jol lathatoan egy keretrendszerben gondolkodik, es abban a risk/reward keretrendszerben nincs benne a konfliktus kiszelesitese (atom, moldova lerohanasa stb.). Elszamolta magat o es a vezetese, de eddig megoldottak, hogy nem gerjesztettek be magukat, a sarokba szoritasra nem adtak esszerutlen es illogikus valaszt. Tudjak es ertik, milyen valaszlepesek vannak keszen nyugaton katonailag. A propaganda meg volt, de o es a szuk vezetoi kor akik rahatassal vannak, ertik, hogy mi a tet. Ez a haboru rosszabb allapotban is lehetne, ha egy szelsosegesebb vezeto ulne ott. Ne gondold, hogy nincs az orosz elitben par ideologiai fanatikus. 1,5 eve oket meg a csatlosaikat hallgatjuk az allami teveben.

Ahogyan pragmatizmus az is, hogy a nyugat jol vizsgazott ebben a haboruban, sikerult egyre tobb infrastrukturat odaadni ukrajnanak, anelkul, hogy az oroszokkal direkt konfliktus vagy eszkalacio tortent volna.
Szar dolog a haboru, katonai ertelemben szovetsegesek vagyunk most az ukranokkal, de ha valaki azt gondolja, hogy ennel nem lehetne rosszabb a helyzet, mint hogy keletukrajnaban kvazi befagyott frontvonalak menten probalnak eloretornia felek meg parezer fos telepuleseket elfoglalni, akkor az eleg naiv.
undisputedly
Putyin keretrendszere elég hibás, mert ő nagyhatalmi álmokat szövöget (vagy csak ezt mondja), miközben a haderő nem képes vagy nem volt képes ezt alátámasztani, riogatni is csak atommal tudnak.

Az orosz elit meg egyenlő Putyinnal, mert aki épkézláb volt, az hamar el lett téve az útból, a többi meg be van fenyítve. Elképzelhető, hogy most érzik a lehetőséget, de mindenki kivárásra játszik.

Ha valóban igaz az, hogy a Wagner ezt már tervezte egy ideje, akkor valszeg felmérték, hogy mit kell tenniük.
Ez vagy sikeres lesz vagy nem, bár elnézve a jelenlegi helyzetet, azért addig még el kellene jutni Moszkvába és hát ahhoz kell üzemanyag is.

Nem gondolom, hogy a Nyugat jól vizsgázott ebben a háborúban, mert látható, hogy nagyon lassan reagál és nem mindig méri fel jól a helyzetet.

És de, tudjuk, hogy lehetne sokkal rosszabb is a helyzet és ez lehet Putyin miatt is és más miatt is, mert eddig talán úgy ahogy kiszámítható volt Putyin is, de az is látszik, amit korábban is írtam, hogy nem akar arcvesztést és nem tudjuk meddig hajlandó elmenni.

Lehet, hogy most befagyna a front, bár ezt kétlem, mert azért az ukránok se vetettek be mindent és jön még nyugati szállítmány, nagy hatótávolságú rakétákkal.

Plusz ott van még Kherson is, ahol ha meg tudnak majd indulni, akkor simán támadhatják az orosz védvonalakat oldalról és ha az oroszok oda csoportosítanak, akkor meg betámadhatnak más erőkkel máshol.

Azzal, hogy az oroszok felrobbantották a gátat, a saját esélyeiket növelték illetve az ottani támadást odázták el.
Lúdas Solymi
A kiindulasi pontja hibas volt. Azota ezernyi modon eszkalalhatta volna a haborut, nem tette. A mar korabban leirtak miatt.

Azzal ervelsz egy uj rezsim mellett, hogy Putyin kiszamithatatlan, holott pont lattuk az elmult 1,5 evben, hogy milyen lepeseket adott a nyugati szankciokra es katonai tamogatasra. Kb a varhato leggyengebbet.

Nalad az attol valo felelem, hogy Putyin kiszamithatatlanna valik 1,5 ev utan az nagyobb, mint egy puccsal hatalomra kerulo uj vezetes kiszamithatatlansaga, holott sokkal valoszinubb, mint sem, hogy szelsosegesebb elemek kerulnek oda, ha katonai puccs az okozoja.

Erre vonatkozoan nem sok ervet lattam toled, hogy miert gondolod, de szivesen olvasnam.
undisputedly
Persze, hogy nem eszkalálta a háborút, mert megkapta a figyelmeztetéseket, hogyha átlép egy határt, akkor kitakarítják őket Ukrajnából és pont.


És amúgy most komolyan azzal érvelsz, hogy jobb ha hagyunk egy Putyint a székben, mert nem tudni, hogy ki jönne helyette, lehet h szélsőségesebb?
.
Lúdas Solymi
Tehat megis elismered, hogy racionalis risk/reward modban van Putyin a hanoru meginditasa es atuto sikerertelensegenek elso napjai ota.

Igen. Te pedig azzal, hogy jobb lesz az uj vezetes, de egy db ervet nem hoztal fel, hogy miert lenne az.

Szerinted Prigo bekeparti felkelo? 😀
Ez egy katonai elit vs militarista es szinten nacionalista oligarcha/hadur kozotti belharc es szerinted ebbol egy racionalis es centristavagy a yugt szamara jobb vezeto jon ki?

Miert? Mit lattal az elmult 1,5 evben ami ezt megerositi akar csak egy hangyanyit is?

Mikor jott ki jo dolog egy orosz forradombol? Egy civil haborut nem csak az orosz frontra kell ertelmezni millios menekulthullamok, halottak, elelmezesi valsag, a hatalmi urbe benyomulo kina es iran stb.

A Ner-es reszre nem reagalok, nem tudom mi a relacio ezzel a szituacioval.
undisputedly
Ember, ne keverj már bele olyanokat a szövegembe, amit le se írtam.

Végülis mondhatjuk azt, hogy Putyin racionális üzemmódban van, miután az ukránok megpofozták és szólt a Nyugat, hogy ne lépjen át egy határt mert azonnal kipicsázzák Ukrajnából...
Ez kb. az, hogy végülis nem rosszcsont a gyerek, csak azért viselkedik illedelmesen, mert rászóltak, hogy a következő próbálkozásnál jön a pofon.

Nem írtam, hogy Prigo békepárti felkelő, ezt honnan vetted? Felesleges beemelni olyan dolgokat amit nem írtam le, csak azért, hogy ellentmondhass.
Épp azt írtam, hogy rosszabb is lehet, hogyha végül a Wagner meg a hadsereg összeáll, de ez meg ugyanúgy Putyinnak köszönhető...hoppá...a nagy terv, master strategist.

Nem tudom ki kerülhet hatalomra, lehet h ugyanilyen, lehet h rosszabb, de lehet jobb, meglátjuk, hogy mi hogyan alakul, nem gondolom, hogy a nyugati titkosszolgálatok ne próbálnák a számukra kedvező irányba befolyásolni a helyzetet...keleti titkosszolgálatok ugyanez és a helyi is természetesen.

Értem én mit akarsz mondani, legyen béke.
A NER-es részre meg azért nem reagálsz, mert tudod hogy jön ide.

Putyin jó, mindenki más rossz, legyen béke, stb.
Ezeket mondod, csak körmondatokban.
Lúdas Solymi
Egyik posztodban azt irod, Putyin nem racionalis, majd a kvoetkezoben elismered, hogy azert nem eszkalalt, mert tisztaban van a kovetkezmenyekkel, ergo racionalisan dont. Vegig amellett kardoskodsz, hogy marpedig igenis Putyin lecserelese hozhat jobb vezetest a nyugat szamara, de egy db ervet nem sorolsz fel miert, csak NER-ezel. MErt nincsen semmilyen esszeru erved. Szivesen olvasnam, ha lenne, de ugy tunik nincs.

Putyint levaltani egy katonai puccsal, egy potencialis polgarhaborut eloidezni, oroszorszagban... egy olyan hadur altal aki minden masnap orultebbnel orultebbeket nyilatkozik es mindenkit meg akar olni aki szerinte elarulta a szent orosz foldet. Nagyon erdekelne tenyleg, hogy hogyan jott ki nalad, hogy ennek az eredmenye jobb lesz Putyinnal es a 2 nappal ezelotti befagyott keleti frontnal, de azt hiszem nem tudjuk meg.
undisputedly
Innentől kezdve meg nem látom értelmét a veled való diskurzusnak,
Lúdas Solymi
Nem lep meg. Ennyi ellentmondas es hulyeseg utan amit osszehordtal. Orom volt.
undisputedly
Jóvan, töröld csak a mondandódra vonatkozó részt, ennyit tudsz.
Lúdas Solymi
Semmi ervet nem hozol fel, es semmi altalam leirt ervre nem reagalsz, csak azt hajtogatod, hogy Putyin kezdte, Putyin kezdte, meg azt, hogy NER-NER-NER meg mit csinalnek a NER-rel, majd megsertodsz, hogy en adok a szavadba mondandot, amikor ravilagitok, hogy ellentmondasos ak a kommentjeid, evgul annyit irsz, hogy nincs ertelme velem beszelni. Ok, en elfogadom, megertem.
undisputedly
Te süketelsz itt megállás nélkül érveket követelve, hogy miért lenne bárki más jobb mint Putyin.
Leírtam, hogy nem tudom, hogy jobb lenne-e, lehet h rosszabb lesz, de most ez a helyzet, úgyhogy reménykedni kell meg megvárni, hogy mi lesz.

Erre milyen érveket kellene ugyan mondani? Amúgy mégis ki faszom okozta ezt a helyzetet? Putyin maga.

Neked milyen érveid vannak? Polgárháború, menekülthullám, lázongások, stb.
És mégis mi a faszt kezdjek el? Leírom még egyszer: Ki kezdte? Putyin?
Értem én, hogy a cár atyuska szent és sérthetetlen és h a lázadásnak vége kellene h legyen, mert az rossz mindenkinek.
Téged olvasni olyan, mint a twitteren és a magyar médiában megjelenő orosz propagandát, egy-az-egyben.

Az ellentmondás a kommentjeimben az volt, hogy te azt állítod és úgy szerkeszted össze, hogy az neked jó legyen és alátámassza a narratívádat.

Ismert paneleket használsz, ezért is felesleges veled a jelenlegi helyzetről beszélni.
Lúdas Solymi
En leirtam a lenti kommentekben, hogy miert veszelyes jelenleg Putyin puccs altali levaltasaert szurkolni. MErt sokkal nagyobb az eselye, hogy rosszabb rezsim jon. Kiszamithatatlanabb es szelsosegesek. Kepessegeimhez es informacioimhoz merten megindokoltam.

Te mar ott ellentmondasba keveredtel, hogy most Putyin racionalis szereplo vagy sem. Egyik kommentben tagadod, majd elismered.

Amikor ramutatok erre, akkor meg elkezdesz Fideszezni meg orosz propagandistazni (ezerszer leirtam mar, hogy Putyinrol mit gondolok, egyik sem volt tul hizelgo, ahogyan az orosz-ukran haborurol is leirtam tobbszor a velemenyem, ezek a ragalmak meg 180 fokben ellentetesek az allaspontommal, de ha ervelni nem tudsz, nyilvan a masikat kell lehulyezni) 😀 En probaltam a lehetosegekhez kepest szamomra logikus gondolatmenetet leirni, neked arra futotta, hogy logikailag ellentmondasos, hezagos, a sajat szinteden sem megindikolt gondolatot irjal le (amivel amugy nem lenne gond, azt gondolsz amit akarsz), majd amikor erre ramutatok, jon a sertegetes meg trollozas, oroszpartizas es fideszezes.

Lelked rajta, en csak sajnalni tudlak, hogy ezen a szinten allsz ertelmileg.
undisputedly
Jajj bazmeg, te tényleg menthetetlen vagy...
Komolyan muszáj ezt csinálod?

Fasznak kell relativizálni azt h mi racionális és mi nem az? Kinek az értékrendje szerint? Egy KGB-s értékrendje szerint? Egy bűnöző értékrendeje szerint? Egy nyugati polgár értékrendje szerint?

Számomra nem racionális döntés az, hogy úgy próbálok befolyást szerezni, hogy megtámadok egy országot.
Ja, Putyin értékrendje szerint ez racionális, ha mindent az ő szemén keresztül nézünk, akkor lehet azt mondani, hogy racionális, mikor valójában kurvára nem az.
Mi a célja a háborújának? Az folyamatosan változik éppen ahogy a helyzet áll.
Mikor jönb el az a helyzet, amikor már nem tudja magát kimenteni alóla, nem tud mást a busz alá lökni? Akkor mi lesz?
Meddig lehet azt mondani, hogy még ezen a szinten racionálisan viselkedik és mikor jön el az a pont, hogy átbillen rajta?
Meddig lehet azt mondani, hogy kiszámítható-e vagy sem, hogy tudjuk, hogy mit akar vagy sem?

Baszki, nyugati elemzők, akiknek ez a munkája se nagyon tudják megmondani, hogy mi a faszt akar konkrétan vagy hogyan fog reagálni, csak elméletek vannak, de te tudod, hogy racionális és kiszámítható.

Te nem mutatsz rá semmire csak kevered a szart, mert ez áll érdekedben.

Tipikus troll paneleket és fordulatokat használsz, amit már ezerszer láttunk mástól is, elég szomorú, hogy nálad is kiderül, hogy csak ebből dolgozol.
Lúdas Solymi
Meg mindig ott tartunk, hogy csak sertegetni tudsz meg szemelyeskedni. Leirtam az elso posztjaimban, hogy Putyin a nagy szavak ellenere tiszteletben tartja a nyugati atomot es katonai potencialt, es hasonloan racionalis magatartast mutatott a kinai eroter fele is, amikor a haboru meginditasa mellett dontott.

Habar hatalmas strategiai bakloves volt a haboru meginditasa, azota eltelt 1,5 ev es szerencsere nem szelesedett ki a konfliktus regionalis vagy megnagyobb haboruva, sot, eljutottunk odaig, hogy az orosz vezetes es Putyin altal korabban meghuzott voros vonalak (tankok, rakterandszerek stb) is at lettek lepve, es a valaszreakcio is ebben a koordinatarendszerben esszeru volt, gyakorlatilag a leggyengebb reakciokat valtotta ki Putyinbol. Szep lassan az ukranok elkezdtek teruleteket visszafoglalni a nyugati intel es fegyverszallitmanyok felhasznalasaval. Tobb pontja is volt a haborunak amikor boven benne volt, hogy komolyabb valasz erkezik az oroszoktol, pl a Moszkva cirkalo amerikai info alapjan torteno kilovese, a Kherszoni futas stb., egyik sem szult szelsoseges reakciot. Az ukranok torpe lepesekkel, de haladtak a fronton, atvettek a kezdemenyezest, erre sem szuletett teljes mozgositas, atom alkalmazas stb.

Te azzal erveltel, hogy most mar Putyin kiszamithatatlan es jobb, ha jonne egy uj rezsim, holott ez a rezsim egy elvakult nacionalista zsoldos hadur puccsa utan kerulne oda, igen kicsi ra az esely, hogy centrista es nyugatbarat politikat folytatna. Egyreszt keves ilyen elem maradt valoszinuleg Putyin rezsimjeben, mert a tobbseget bebortonozte vagy eltette lab alol, masreszt valoszinutlen, hogy egy ilyen vezeto Prigozsinnal lepne szovetsegre. PRigozsin maga sem szabadsagharcos, nem a haboru ellen lazadt, nem a demokraciaert, hanem mert osszerugta a port a vedelmi miniszterrel meg a legfobb katonai vezetovel. Nem az vezerli, hogy bekeparti vezetot ultessen oda. Sot, egy haborus bunosrol beszelunk.

Majd irtad, hogy Putyin persze, hogy nem atomozott, hiszen felt a nyugattaol. Erre en kiemeltem, hogy igen, tehat ebben a keretrendszerben erti mi a tet es racionalisan gondolkozik, nem kell nagyon felni az ezskalaciotol.

Erre elkezdtel NER-ezni, fideszezni meg oroszpartizni, most meg "panelezni" es tovabb szemelyeskedni. Egyreszt ezek teljesne legbolkapott vadak, ezerszer kifejtettem, hogy az ukranokat tamogatom a haboruban es, hogy Putyint diktatornak tartom (aki helyett jo lenne egy nyugatos demokrata vezeto, de ebben a puccsban ez nagyon nincs benne), de persze teged nem erdekel semmi, mert nicnsenek erveid es ugy probalod meg, hogy megbelyegzel mitn valami propagandistat meg ilyen intellektualisan lusta modon probalsz ervelni, hogy "sokat hallott paneleket hozok", ezzel kibujva a valodi erveles alol.

Egyreszt szomoru, hogy mar sokadig kommentedben ezt teszed, de ha visszanezed en semmi ilyet nem mondtam rad, nem is fogok, sajnalom tenyleg, hogy ebbe az iranyba vitted az amugy teljesen legitim diskurzust.
undisputedly
Na, látod, tudsz te ha akarsz, de továbbra is átértelmezed a mondandómat.

Nem írtam, hogy Putyin most már kiszámíthatatlanabb és biztosan jobb ha bárki más jön.

Azt írtam, hogy Putyint sem tartom hosszú távon kiszámíthatónak, mert nem bár jelenleg a határokon mozog, de csak azért, mert a Nyugat meghúzta azokat és folyamatosan figyelmezteti a következményekre.
Az nem feltétlenül racionális viselkedés, hogy valaki csak az erőszakból ért, mert ha sarokba szorítod, akkor kiszámíthatatlan reakciója lesz. És nem tudjuk, hogy Putyinnál hol van ez a pont.
Csak remélni lehet, hogy jelenleg a területeket akarja megtartani, de ha az ukránok elkezdik feltörni a védelmet és visszafoglalni, akkor nem tudjuk, hogy mi lesz a válaszlépés.

Továbbá nincs bizodalmam Prigozsinban sem, viszont ő meg pont a személye miatt olyan, akit nem gondolok, hogy hatalmon maradhatna, ha egyáltalán eljutna oda.
El tudok képzelni olyan szcenáriót, hogy kiiktatja Sojgut és ha nem lát magára veszélyes alakot akkor visszaáll Putyin alá valahogy, de ott meg már a bizalom megrendülhetett.
És oké, van 25 ezer zsoldosa, elfoglalja Moszkvát és mi van utána? Ahhoz az kell, hogy a hadsereg és mindenki más is nyugton maradjon és meglegyen a politikai támogatása is.

Az atomkérdés meg megint ugyanaz, hogy Prigozsin is az erőből ért, tehát ha atommal fenyegetőzik, akkor jön a válasz, hogy ne, mert lekúrjuk mi is az atomot vagy inkább az, hogy mi hamarabb törlünk el a föld színéről minthogy eszedbe jusson az ötlet.

És igen, bizonytalan a jövő és az, hogy ki kerülhet oda és hogy mi lesz akár rövid távon, akár hosszútávon.
De Putyinnal szerintem ugyanez a helyzet, maximum hitegetjük magunkat, hogy kiszámíthatóbb, de senki se gondolta volna, hogy megtámadja Ukrajnát.
És azt se tudjuk, hogy a birodalmi álmai mennyire valósak...

És igen, NER-eztem, mert leírtam, hogy az érveid egy-az-egyben ugyanazok, mint amik most szembejönnek az oroszpárti médiában.
Azt meg a trollok között is sokan leírták, hogy ők bezony Ukrajnát támogatják, de...legyen béke, stb.
A panelezés meg ugyanúgy panelezés, te forgattad ki a mondandóimat, most is, hogy illeszkedjen a te narratívádba.

Ezelőtt is, most is ugyanazt írtam.
Nem, nincsenek érveim, hogy miért lenne jobb bárki más Putyin helyett, csak az, hogy előfordulha
t és az, hogy ezt a helyzetet kihasználhatják az ukránok, ami végül lehet pozitív a számukra.
Hogy Oroszország számára az lesz-e? Az most különösképp nem érdekel.
Várjuk ki a végét, mielőtt elkezdjük kongatni a vészharangot.
Lúdas Solymi
Tehat elismerted, hogy legalabb a jelenlegi helyzetben tudjuk, mert van ra 1,5 ev tapasztalatunk, hogy Putyin fel a nyugattol es nem mer atlepni egy vonalat. Fontosabb neki az elete es a hatalma, mint barmilyen ideologiai megdicsoules stb.

Mostanra latom azt is beismerted, hogy nem ervelheto, hogy valoszinuleg jobb, nyugatbaratibb vezetes jonne, maximum remelheto, mint ahogyan mindenki remeli is, de a korabban leirtak menten erre eleg keves az esely.

Hogy kozte minek kellett 3-4 posztban szemelyeskedned es hazug modon odaig lealacsonyodni, hogy propagandistazol, NER-ezel, oroszpartizol stb, azt nem tudom.
undisputedly
Huhh, megint a saját narratívád szerint forgatod a mondandóm és nem, nem ismerek be semmit, mert te forgatod így a szavaim.

1. Nálam az nem racionális amit Putyin csinál, de oké, használjuk ezt a keretrendszert, ha annyira akarod. Attól még hosszútávon Putyint se tartom racionálisnak.

3. Annyit írtam, hogy elképzelhető, hogy lehet nyugat barátibb vezetés, de legalábbis nem ennyire ellenséges vezetés, de ez nem Prigozsin személyében és nem azonnal.

4. Ugyanazokat a paneleket használod, amit az oroszbarát médiából szembejön és amit az internetes trollok használnak, erre most mit mondjak?

Prigozsin Putyin teremtménye, a helyzetet Putyin teremtette és ő sem jobb mint Prigozsin, csak máshogy operál. Irtsák csak egymást nyugodtan.