USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amit én nem értek:
Egy max 400 eszközből és mondjuk max 50ezer emberből álló konvoj halad Moszkva felé, akiket a vezetés már árulónak minősített.
Mi a faszért nem küldenek rájuk egy-két vadászbombázó rajt, és másfél óra alatt kb. a nullára gyalulhatnák ezt az egész csürhét, szinte veszteség nélkül?
Miért építenek úttorlaszt meg, zárnak le sztrádát, állnak fel védekezni?
Nem olyan, mintha egy filmforgatás díszleteit építenék?
50 ezer ember az annyi, amennyi a Puskásban volt a litvánok elleni meccsen, azért nem egy megszálló hadsereg.
Ráadásul nulla légierejük van.
Éléggé erthetetlen.
Őszentsége Sobri Jóska
kizárt hogy 50 ezren vannak amúgy.
deyell
Persze, ennél csak kisebb számot olvastam, de direkt felülbecsülöm, mert még így is nevetségesen kevés.
Ha Putyin lennék, most basznám le a taktikai atomot.
Oroszországban oroszokra, senki se szólhat be, sima belügy, én meg kurva keménynek tűnnék, hogy "naugye, aki Moszkvát fenyegeti annak nincs kegyelem" és a következő ezer évben senki se baszakodna, és ezt megtorolni vagy szankcionálni se tudná senki.
Őszentsége Sobri Jóska
Az a baj, nem tudjuk mekkora a támogatottsága a kiskatonák között a felkelésnek. Lehet, hogy ők látják, hogy a vezérkar hiába, hogy nem állt át és hű Putyinhoz, zendüléshez vezetne ha kiadnák a parancsot, hogy bombázzák szarrá azokat az embereket akiket pár hete hősként önnepeltek, hogy bevették Bahmutot.
Tarsi
A kiskatonákon a középszintű katonai vezérkart érted? Mert a valódi kiskatonáknak nem hiszem, hogy osztottak lapot. Oroszországban vagyunk, ott a kiskatonának nincs véleménye, oda megy, ahova küldik. Legfeljebb aki túléli, az utána tombol egy picit, nőket erőszakolva ésatöbbi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 031 — I like the Texans, I like who we are
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
Nem lehet hogy boomer lettél? Szerinted bármilyen változás csak rosszat hozhat, mert megszoktad a jelenlegi helyzetet, jó ez neked így, tudod mit várhatsz (dehogy tudod).
Kiváncsi vagyok Putyin hova menekült. Ha Wagner átveszi Moszkvát nem sok esélye lesz irányítani. Lövetni nem fogja a fővárost.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
nem értelek titeket. Mindig akkor lesz erősebb a termeszvár, ha előtte porig rombolják. Szükséges velejárója a fejlődèsnek ez is.
Amadeus von Dollárbaloldal
Persze, én is így láttam huszonévesen, amikor még nem volt kikért aggódjak, beleértve önmagamat. Egy fiatal az kb. halhatatlannak hiszi önmagát.
Ez változik az idő előrehaladtával.

több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 561 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
nem értelek titeket. Mindig akkor lesz erősebb a termeszvár, ha előtte porig rombolják. Szükséges velejárója a fejlődèsnek ez is.
Amadeus von Dollárbaloldal
Na most ez jó vagy rossz? 😊
Mármint hogy erősebb lesz Oroszország, ha erre vonatkozik az analógia...

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Twittert szerintem Putyinek mar eddig is korlatoztak. Tul sok szabad informacio a haborurol. En amugy most Kinara meg USA-ra lennek kivancsi. Kinai nyilatkozatot meg nem olvastam sehol, google sem dob ki.
undisputedly
Szerintem most mindenki kivár, nem jó oldalt választani amíg nem látod az erőviszonyokat.
Nomac
Most kiderül, VV Putyinnak mekkora a valódi befolyása az oligarchákra és a hadvezetésre.
Prigozsin max. királycsináló lehet, aktív katonákból csak Afrikában lesznek demokratikusan megválasztott elnökök.
Dzsokijuing
Incoming reports of Wagner Group soldiers leaving their missions in Africa and Syria to join the military coup in Russia against Putin.
Zsellértelkes Vrij
Hát, az eddigiek alapján nem úgy tűnik, hogy Prigó bepöccent, és hirtelen felindulásból, egyedül nekiment a rendszernek. Ez elég jól meg volt szervezve, és szemlátomást rendesen elő volt készítve.

Ami még aggasztó lehet Putykóék számára, hogy az FSZB megint nem tudott semmit, ez is teljesen váratlanul érte őket, mint az elmúlt évben olyan sok minden.
Jan
Vagy Prigo tényleg bepöccent / hirtelen döntött, de az elmúlt években szerzett annyi kapcsolatot / embert a hatalmi gépezetben, akik már látható méretűek és tudta őket hirtelen is mozgósítani. És közben lehet, hogy a belső orosz viszonyok meg kevésbé voltak stabilak, mint amilyennek gondoltuk. Aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Lehet az is, hogy ez is kurva kevés lesz. De ki tudja, lehet, hogy nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
nem értelek titeket. Mindig akkor lesz erősebb a termeszvár, ha előtte porig rombolják. Szükséges velejárója a fejlődèsnek ez is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
ugyanaz a gondolat menet mint hogy nincs jobb a fidesznél
Negritis, a vajda
Ebben amúgy igazatok van, tényleg tök ugyanaz a gondolatmenet. El is szégyelltem magam és rögtön vissza is szívom, hogy nem vagyok lelkes. 😀

Na jó, Azért az az igazság, hogy hiába van igazatok, ezt a mostani káoszt egyelőre én sem tudom pozitívan látni. Illetve dehogynem, az ukrán háború szempontjából szerintem rohadt jókor jött. Adhat az ukránoknak egy komoly esélyt arra, hogy összekapják magukat, és tudjanak egy hatásosat ütni az orosz pozíciókon. De ennyi. (Ez amúgy nagyon örömteli lenne.) Orosz szempontból viszont egyelőre nem látom, hogy ez hogyan tudna pozitívba fordulni. Pedig én aztán k*rvára utálom a NER-t. És a "szar ez, de nincs jobb"-at még talán annál is jobban. De ettől függetlenül, ha pl. ha nácik lennének azok akik éppen le akarnák a NER-t váltani, akkor azt inkább ne. Akkor inkább maradjon a NER. Na így vagyok - egyelőre - a mostani helyzettel. Akkor fogok tudni optimistább lenni a mostaninál, ha majd azt érzem/látom, hogy nem az orosz "nácik" jönnek az orosz NER helyébe.)
peterk2005 udvari bolond
én fingom sincs hogy ez jó-e vagy sem
csak a logikát mondom hogy elég hasonló


és Sobrinak is igazat adok hogy ijesztő
viszont aztán odanézek Észak Koreára meg hasonlókra és még ha Prigo hatalomra is jut
mielőtt bármit tehet kifelé otthon kell rendet tennie
az nem lesz neki könnyű

valszeg "közös megegyezés" lesz és találnak valami random hülyét akit bebasszák Putin helyére ha arról van szó
de az is lehet hogy Prigo csak a Shoygu posztjára vágyik

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
na most átérezhetik az oroszok is azt, amit az ukrán családok éltek át az elmúlt 1,5 évben. Valahogy nem sajnálom őket annyira. Nem tudom mi lesz a vége, de most már nem lehet Oroszországban se szőnyeg alá söpörni a gondokat.
Toto21
Pedig pont annyi köze van ehhez az egész politikai, katonai szarkupachoz egy orosz családnak, mint egy ukrán családnak.

több mint 1 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 670 — Eagles fan
1.5 éve hallgatjuk hogy abba kéne az egészet mer putin bármikor megkattanhat
most meg azt kell hallgatni hogy azért kell hatalmon tartani mer aki utána jön az megkattanhat
Negritis, a vajda
Én továbbra is ijesztőnek tartom ezt a szitut.
Lófaszt kell Putyint hatalomban tartani, az is elég ijesztő, de egy Prigozsin féle háborús bűnös pszichopata még ijesztőbb, mint egy hatalommánás, ex-kgb-s maffiózó.
Persze lehet annyi történt, hogy az USA elunta ezt a szöszmötölést Ukrajnában, megkérdezték Prigozsint mennyi az annyi per hó, azt megduplázták, beígértek még amit hallani akart, aztán hátraarc, és irány észak. Ha majd ez így kiderül, akkor nem ijedezek. De amíg ez csak egy opció a sok közül, addig ijesztőbb a hírekből összerakott valóság most, mint ami eddig volt.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem hinném, hogy Prigozsin az elnöki székre vágyna. Szerintem ő a jelenlegi helyzet Stauffenbergje és csak reméli, hogy nem ugyanaz lesz a vége. Nekem innen úgy tűnik, hogy van támogatás Prigozsin mögött, de a résztvevők nem fedik fel még a kilétüket. Csak akkor tudjuk meg ki van a háttérben ha sikeres lesz ez a kísérlet.
Aztán lehet nem így van, de nekem az eddigi történések ismeretében ez tűnik logikusnak.

Szerkesztette: Greengo


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Azért őszintén megmondom, ha belesimulok a NER érvelésbe ha nem, hogy ezt a mostani káoszt akárhogy akarom, nem tudom pozitívan látni.
peterk2005 udvari bolond
Mert te is öreg vagy. 😊
Ez most itt a fórumon az igazi törésvonal.
Nem az, hogy ki fideszes, ki ellenzéki, hanem az, hogy ki van 40 felett és ki alatta. 😊

több mint 1 éve
Toto21 Chicago Bears 5 872
na most átérezhetik az oroszok is azt, amit az ukrán családok éltek át az elmúlt 1,5 évben. Valahogy nem sajnálom őket annyira. Nem tudom mi lesz a vége, de most már nem lehet Oroszországban se szőnyeg alá söpörni a gondokat.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Ez nem katonai puccs.

Az lenne, ha valamelyik tábornok maga mellé állítaná a komplett hadsereget, és ő átvenné a hatalmat, az erőszakszervezetek teljes támogatásával a háta mögött. De most teljesen másról van szó.

Itt az oligarchák támogatása nélkül senki nem lesz főnök.
Jan
Nekem katonainak tűnik, csak annyi az újítás, hogy nem a reguláris hadsereg egy tábornoka magánakciózik, hanem egy zsoldoscsapat és vezetője. Mint Közép-Afrika valamelyik elbaszott országában. Biztos itt is van aki fizeti az egészet, de amíg nem tudom, ki és miért, addig inkább ijesztő mind üdvözlendő.
Mint írtam, lehet az amcsik, hogy mehessenek újjáépíteni, de lehet egy orosz oligarcha, aki még inkább háborúzni akar, mert már kinézett pármilliárd hektárnyi ukrán termőföldet, és unja a jelenlegi vezetés politikáját, de akár a Kínai Kommunista Párt is fizetheti, és majd cserébe az esetleges új orosz vezetéstől megvehetik fél Szibériát 7,2 millió jüanért.
Ezért fasz Putyin, mert tavaly télen elszabadított egy ilyen kontrollálhatatlan folyamatot, amiben bármi megtörténhet.

több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Moszkvában kijárási tilalom.
Amadeus von Dollárbaloldal
Hogy mennek így nyaralni 😥

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Semmi ervet nem hozol fel, es semmi altalam leirt ervre nem reagalsz, csak azt hajtogatod, hogy Putyin kezdte, Putyin kezdte, meg azt, hogy NER-NER-NER meg mit csinalnek a NER-rel, majd megsertodsz, hogy en adok a szavadba mondandot, amikor ravilagitok, hogy ellentmondasos ak a kommentjeid, evgul annyit irsz, hogy nincs ertelme velem beszelni. Ok, en elfogadom, megertem.
undisputedly
Te süketelsz itt megállás nélkül érveket követelve, hogy miért lenne bárki más jobb mint Putyin.
Leírtam, hogy nem tudom, hogy jobb lenne-e, lehet h rosszabb lesz, de most ez a helyzet, úgyhogy reménykedni kell meg megvárni, hogy mi lesz.

Erre milyen érveket kellene ugyan mondani? Amúgy mégis ki faszom okozta ezt a helyzetet? Putyin maga.

Neked milyen érveid vannak? Polgárháború, menekülthullám, lázongások, stb.
És mégis mi a faszt kezdjek el? Leírom még egyszer: Ki kezdte? Putyin?
Értem én, hogy a cár atyuska szent és sérthetetlen és h a lázadásnak vége kellene h legyen, mert az rossz mindenkinek.
Téged olvasni olyan, mint a twitteren és a magyar médiában megjelenő orosz propagandát, egy-az-egyben.

Az ellentmondás a kommentjeimben az volt, hogy te azt állítod és úgy szerkeszted össze, hogy az neked jó legyen és alátámassza a narratívádat.

Ismert paneleket használsz, ezért is felesleges veled a jelenlegi helyzetről beszélni.
Lúdas Solymi
ugyanaz a gondolat menet mint hogy nincs jobb a fidesznél
Negritis, a vajda
Ebben amúgy igazatok van, tényleg tök ugyanaz a gondolatmenet. El is szégyelltem magam és rögtön vissza is szívom, hogy nem vagyok lelkes. 😀

Na jó, Azért az az igazság, hogy hiába van igazatok, ezt a mostani káoszt egyelőre én sem tudom pozitívan látni. Illetve dehogynem, az ukrán háború szempontjából szerintem rohadt jókor jött. Adhat az ukránoknak egy komoly esélyt arra, hogy összekapják magukat, és tudjanak egy hatásosat ütni az orosz pozíciókon. De ennyi. (Ez amúgy nagyon örömteli lenne.) Orosz szempontból viszont egyelőre nem látom, hogy ez hogyan tudna pozitívba fordulni. Pedig én aztán k*rvára utálom a NER-t. És a "szar ez, de nincs jobb"-at még talán annál is jobban. De ettől függetlenül, ha pl. ha nácik lennének azok akik éppen le akarnák a NER-t váltani, akkor azt inkább ne. Akkor inkább maradjon a NER. Na így vagyok - egyelőre - a mostani helyzettel. Akkor fogok tudni optimistább lenni a mostaninál, ha majd azt érzem/látom, hogy nem az orosz "nácik" jönnek az orosz NER helyébe.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Moszkvában kijárási tilalom.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
1.5 éve hallgatjuk hogy abba kéne az egészet mer putin bármikor megkattanhat
most meg azt kell hallgatni hogy azért kell hatalmon tartani mer aki utána jön az megkattanhat
Negritis, a vajda
Én továbbra is ijesztőnek tartom ezt a szitut.
Lófaszt kell Putyint hatalomban tartani, az is elég ijesztő, de egy Prigozsin féle háborús bűnös pszichopata még ijesztőbb, mint egy hatalommánás, ex-kgb-s maffiózó.
Persze lehet annyi történt, hogy az USA elunta ezt a szöszmötölést Ukrajnában, megkérdezték Prigozsint mennyi az annyi per hó, azt megduplázták, beígértek még amit hallani akart, aztán hátraarc, és irány észak. Ha majd ez így kiderül, akkor nem ijedezek. De amíg ez csak egy opció a sok közül, addig ijesztőbb a hírekből összerakott valóság most, mint ami eddig volt.

több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Bár nem nekem szól a kérdés, de hadd válaszoljak. Azért lehet jobb egy új ember, mert eleinte nem lenne stabil a hatalma. Nem tudná egyből átvenni az egész rendszert, és egyszemélyben, olyan hatáskörrel irányítani mint Putyin.Ezért, muszáj lenne kiépíteni egy támogatói bázist, és bármennyire radikális a faszi, kénytelen lenne kompromisszumokat kötni, engedményeket adni a támogatásért cserébe, ami azt eredményezné, hogy több embernek lenne beleszólása a fajsúlyos döntésekbe. Mivel itt több érdek is ütközhet, valszeg olyan döntések szültenek majd, ami minden királycsináló, vagy legalábbis nagy többségük számára elfogadható, és ebbe ilyen világháború, atomcsapás meg hasonlók nagyon nincsenek benne.
Jan
Lehet jobb.
Elméletben.
De a valóságban egy háborús bűnös terrorista által vezetett katonai puccsot követően sose olyan kerül hatalomra, aki ilyen kooperatív, együttműködő, mert egyszerűen annak nem az a metodikája, egy ilyen vezető nem tud odakerülni.
(Ez ugyanaz az a vita pepitában, hogy ki lenne jobb Orbánnál, de olyan, aki érdemben szóba is jöhet. Vagyis Kossuth, TGM, Kennedy, meg a tiszapöstyéni polgármester, aki zseniális közgazdász és vezetéselméleti szakember meg nem.)
Őszentsége Sobri Jóska
Pedig ha új ember lesz, az kénytelen lesz kooperálni, a támogatásért cserébe. Addig biztosan, amig elég szilárdnak nem érzi a hatalmát. Utána lehet hogy bedurvul, de eleinte nem csinálhat olyat, ami túl sok támogatója érdekeit sérti. Ez szvsz nyilvánvaló.
Jan
Ki mire asszociál a katonai puccs kapcsán, ugye.
Nekem mondjuk a Videla-féle puccs ugrik be Argentínából, ami számomra alátámasztja amit mondok. Neked ki jut eszedbe, mint kompromisszumos, kooperatív katonai puccsista?
Őszentsége Sobri Jóska
Ez nem katonai puccs.

Az lenne, ha valamelyik tábornok maga mellé állítaná a komplett hadsereget, és ő átvenné a hatalmat, az erőszakszervezetek teljes támogatásával a háta mögött. De most teljesen másról van szó.

Itt az oligarchák támogatása nélkül senki nem lesz főnök.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Prigozsin-kísérlet 2, egy kis geolokációs játék

Kijött egy voronyezsi videó, nézzük meg, mit tudhatunk meg belőle.
Ez a videó:  t.me/Pravda_Gerashchenko/74006
.
1) A 0:40-nél látható légvédelmi jármű egy Sztrela-10-es.
Ergo, Prigozsinéknak van legalább egy ilyenjük.
.
2) Működik is, mert rálőnek vele egy Kamov 52-es helikopterre.
.
3) A videó szerint el is találják, de magát a találatot nem látjuk.
.
4) A fő kérdés, hogy mindez vajon pontosan hol lehet.

Nézzük meg rendesen a videót, hátha kiderül: 0:29-0:28-nál rövid ideig látszik, hogy ez egy Haval nevű épület, és oda van írva az is, hogy Fresh auto.

Ennek alapján a Google már megmondja nekünk, hogy Voronyezs keleti részén vagyunk, egészen pontosan itt: Zsellértelkes Vrij
Fasznak fizetjük kurvadrágán a CIA-t meg titkosszolgálatokat és hasonlókat, megmondja nekünk a google is ingyen. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 532 — The Mathematician
Tehat elismerted, hogy legalabb a jelenlegi helyzetben tudjuk, mert van ra 1,5 ev tapasztalatunk, hogy Putyin fel a nyugattol es nem mer atlepni egy vonalat. Fontosabb neki az elete es a hatalma, mint barmilyen ideologiai megdicsoules stb.
undisputedly
1.5 éve hallgatjuk hogy abba kéne az egészet mer putin bármikor megkattanhat
most meg azt kell hallgatni hogy azért kell hatalmon tartani mer aki utána jön az megkattanhat

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Herszonban közben több orosz alakulat elkezdett csomagolni. Luhanszkból megindult a Wagner szintén hazafele.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Már látom is a szemeim előtt ahogy a hős postások és kalauzok majd megállítják a hónapok óta harctéren edződött gyilkosokat. Látványosan nem akarod megérteni, hogy közel sem biztos, hogy a közvélemény ellenük van. Hónapok óta ők vannak hősnek kikiálltava akik legjobban helytállnak a haza védelmében.Tarsi
Ez igaz.
Látványosan nem értem, hogy ez mi a fasz, mi van mögötte, miért nem bombázzák le őket útközben, és azt sem, hogy egy gyilkos csürhe magánhadsereg mögött lenne a közvélemény. Ha megtámadnánk a románokat, hogy vissza Erdélyt, akkor a közvélemény és a kormánypropaganda biztos sztárolná mondjuk a Betyársereget, amikor beveszi Aradot, de ha elindulna Pest felé, hogy megdöntse a korrupt Rogánt és Lázárt, de Orbán azt kommunikálná, hogy ezek megőrültek és ki kell őket lőni, akkor meglepne ha túl sok támogatójuk lenne, és nagyon sokan a pártjukra állnának, és szeretnék, ha bevonulnának Budapestre.Őszentsége Sobri Jóska
Nem hiszem, hogy az orosz közvéleménynek osztottak lapot ebben a játszmában.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Bár nem nekem szól a kérdés, de hadd válaszoljak. Azért lehet jobb egy új ember, mert eleinte nem lenne stabil a hatalma. Nem tudná egyből átvenni az egész rendszert, és egyszemélyben, olyan hatáskörrel irányítani mint Putyin.Ezért, muszáj lenne kiépíteni egy támogatói bázist, és bármennyire radikális a faszi, kénytelen lenne kompromisszumokat kötni, engedményeket adni a támogatásért cserébe, ami azt eredményezné, hogy több embernek lenne beleszólása a fajsúlyos döntésekbe. Mivel itt több érdek is ütközhet, valszeg olyan döntések szültenek majd, ami minden királycsináló, vagy legalábbis nagy többségük számára elfogadható, és ebbe ilyen világháború, atomcsapás meg hasonlók nagyon nincsenek benne.
Jan
Lehet jobb.
Elméletben.
De a valóságban egy háborús bűnös terrorista által vezetett katonai puccsot követően sose olyan kerül hatalomra, aki ilyen kooperatív, együttműködő, mert egyszerűen annak nem az a metodikája, egy ilyen vezető nem tud odakerülni.
(Ez ugyanaz az a vita pepitában, hogy ki lenne jobb Orbánnál, de olyan, aki érdemben szóba is jöhet. Vagyis Kossuth, TGM, Kennedy, meg a tiszapöstyéni polgármester, aki zseniális közgazdász és vezetéselméleti szakember meg nem.)
Őszentsége Sobri Jóska
Pedig ha új ember lesz, az kénytelen lesz kooperálni, a támogatásért cserébe. Addig biztosan, amig elég szilárdnak nem érzi a hatalmát. Utána lehet hogy bedurvul, de eleinte nem csinálhat olyat, ami túl sok támogatója érdekeit sérti. Ez szvsz nyilvánvaló.
Jan
Ki mire asszociál a katonai puccs kapcsán, ugye.
Nekem mondjuk a Videla-féle puccs ugrik be Argentínából, ami számomra alátámasztja amit mondok. Neked ki jut eszedbe, mint kompromisszumos, kooperatív katonai puccsista?

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Putyin keretrendszere elég hibás, mert ő nagyhatalmi álmokat szövöget (vagy csak ezt mondja), miközben a haderő nem képes vagy nem volt képes ezt alátámasztani, riogatni is csak atommal tudnak.

Az orosz elit meg egyenlő Putyinnal, mert aki épkézláb volt, az hamar el lett téve az útból, a többi meg be van fenyítve. Elképzelhető, hogy most érzik a lehetőséget, de mindenki kivárásra játszik.Lúdas Solymi
Abban nincs vita (ha úgy tetszik, ebben nem értek egyet Undi-val), hogy Putyin ne eszkalált volna maga is az elviselhetőn túl. Amit csinált az nem egy sima elbaszott politikai döntés / manőver volt, annál sokkal rosszabb. Még úgy is, hogy az egyik lehetséges/valószínű következményét - Oroszország kiírta magát a nagyok közül - amúgy nem bánom. De akkor is, ha lehet, akkor ne egy Prigozsin féle alak meg a haverjai váltsák, mert abból még lehet ennél rosszabb is.

(Én ebben a pillanatban egyébként azt a forgatókönyvet látnám talán a legjobbnak, ha a befolyásosabb keményvonalasok egy jó része is beállna Prigozsin mögé - elvégre szeretik a háborút, hátha -, aztán Putyinnak az egész brancsot le kéne vernie. És le is tudná - Prigozsinostul és keményvonalasostul -, de hátha azzal olyan űrt teremtene, amibe a keményvonalasok helyett a háború ellenesek - ezekből is van bőven, jónéhány olyan is aki mögött hatalmas pénzek vannak - tudnának benyomulni. Azzal talán középtávon egy normálisabb arc és vele egy normálisabb irányvonal juthatna hatalomra.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Meanwhile, in Dagestan, activists started spraying "Caucasus - without Russia" and "Dagestan - without Russia" everywhere. Probably taking advantage of the unrest in the country.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 181
Jó a példa. Ha lenne egy felszabadító sereg, egy népszerű vezérrel, és ő megindulna az ausztriai háborút feleslegesen kirobbantó Orbán ellen, szerinted Budapest népe eltorlaszolná az utakat?
Putyin is elsősorban a vidéki, szegény régiókban népszerű. A városi középosztály nem fog kockáztatni semmit semmilyen vezetőért.
vpi
Nem, Budapest népe biztosan nem torlaszolna el semmit.
Pont ezért vezetőként, Orbánként nem hagynám, hogy Győrnél közelebb jusson, és agyonvágnám útközben.
Pont azért, mert a városi középosztály nem fog kockáztatni semmit semmilyen vezetőért.
Őszentsége Sobri Jóska
Csak nehéz úgy cselekedned, hogy ha kiadod a parancsot a hadseregnek, hogy állítsák meg őket, akkor lehet, hogy a kiskatonák fele inkább megfordulna, agyonlőné a tisztjét és csatlakozna a betyársereghez, hogy elkergessen téged.