USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969


Úgy tűnik megtérül az orosz befektetés Szíriában, hogy nem hagyták elmozdítani a kis diktátorukat, így nem épülhetett gázvezeték az EU felé és lehet használni a gázfegyvert.
Klaci79
Ez nem ilyen egyszerű. Ezt a pénz pont annyira kell az oroszoknak is
Gyurma Pappa
Most összezavarodtam 😀
Igen, ez pont nekik kell, azért akarják 2000-ért adni...korábban 300 USD körül volt, nyilván ez az elmúlt időszakban már rendesen megemelkedett...
Én csak azt mondom, hogy Putin nem engedhette, hogy Szíria ne baráti kézben legyen, mert egy csővezeték ott a közel kelet felől komoly nyomást helyezetett volna az árakra.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó


Úgy tűnik megtérül az orosz befektetés Szíriában, hogy nem hagyták elmozdítani a kis diktátorukat, így nem épülhetett gázvezeték az EU felé és lehet használni a gázfegyvert.
Klaci79
Ez nem ilyen egyszerű. Ezt a pénz pont annyira kell az oroszoknak is

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969


Úgy tűnik megtérül az orosz befektetés Szíriában, hogy nem hagyták elmozdítani a kis diktátorukat, így nem épülhetett gázvezeték az EU felé és lehet használni a gázfegyvert.

Szerkesztette: Klaci79
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
 telex.hu/kulfold/2022/02/22/franciaorszag-marine-le-pen-valasztas-2022-alairas-kampany-jeloltseg
elfogyik Vladimir nagyfejedelem pénze a hülyeségekre...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
 www.portfolio.hu/global/20220222/bejelentettek-a-britek-az-oroszorszaggal-szembeni-buntetest-528181
Durva szankciók 😀
Beki
azert mindent elmond sztem a britekrol meg Borisakomiszrol, hogy Putyin elozetesen a franciakat es a nemeteket tajekoztatta az elismeresrol.
csebi
Ettől függetlenül azért azt tudjuk, hogy az orosz milliárdosok valamiért nagyon szeretik Londont...biztosan van ott némi vagyon...túlélik, de tetszeni nem fog nekik.
Az angolok azért rendesen szállítanak fegyvert is Ukrajnának, ha esetleg baj lesz és tudják még használni, ott keményebb harcok lesznek, mint az afgánoknál voltak...Isten mentsen meg ettől minket...
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
 www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/talas-peter-ukrajna-haboru-putyin-oroszorszag-nato-biden-szakadarok-szeparatistak-europai-unio.746604.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Sinisa
azbazmeg, státusz quo
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 648 — Lucas Scott
 www.portfolio.hu/global/20220222/bejelentettek-a-britek-az-oroszorszaggal-szembeni-buntetest-528181
Durva szankciók 😀
Beki
azert mindent elmond sztem a britekrol meg Borisakomiszrol, hogy Putyin elozetesen a franciakat es a nemeteket tajekoztatta az elismeresrol.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 www.portfolio.hu/global/20220222/bejelentettek-a-britek-az-oroszorszaggal-szembeni-buntetest-528181
Durva szankciók 😀
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
 karpathir.com/2022/02/22/luhanszk-megye-elhagyasara-szolitottak-fel-az-ukran-hadsereget/

"A russian.rt.com híre szerint a Luhanszki Népköztársaság parlamentje felszólította az ukrán hadvezetést, hogy önként távozzon Luhanszk megye teljes területéről."
Vrij6
Jól van, lassan összeáll hogy miért is kell majd megtámadni az elnyomó ukránokat.

Szerkesztette: Mikey
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220222/hiaba-a-nyugati-orias-fenyegetese-az-orosz-torpe-nem-ijedt-meg-de-akarmilyen-hihetetlen-nincs-is-neki-mitol-527931

Közben a németek már fel is függesztették a gázvezeték átadását.
Ez nyilván a gázárakat jelentősen érinteni fogja, de lassan jön a tavasz...
Klaci79
"csupán az évezredes orosz-ukrán politikai egységet restaurálnák valamilyen formában"

jajj...
Amadeus
több jajj is van, az egyik ez az orosz haderő túlmisztifikálása, be is szartam a gatyámba menten...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220222/hiaba-a-nyugati-orias-fenyegetese-az-orosz-torpe-nem-ijedt-meg-de-akarmilyen-hihetetlen-nincs-is-neki-mitol-527931

Közben a németek már fel is függesztették a gázvezeték átadását.
Ez nyilván a gázárakat jelentősen érinteni fogja, de lassan jön a tavasz...
Klaci79
"csupán az évezredes orosz-ukrán politikai egységet restaurálnák valamilyen formában"

jajj...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220222/hiaba-a-nyugati-orias-fenyegetese-az-orosz-torpe-nem-ijedt-meg-de-akarmilyen-hihetetlen-nincs-is-neki-mitol-527931

Közben a németek már fel is függesztették a gázvezeték átadását.
Ez nyilván a gázárakat jelentősen érinteni fogja, de lassan jön a tavasz...
Klaci79
Oké, ebben van ráció, miszerint a NATO nem fog nekimenni az oroszoknak akkor, hogyha lerohanják és bekebelezik Ukrajnát és bábállammá teszik, viszont a környező országok igencsak idegesek lesznek, mert akkor a ruszkiknak ott lesz egy jó nagy felvonulási terület, pufferország, az európai országok számára meg egy közvetlen fenyegetés.

Gondolom a lengyelek már így is örülnek, hogy Fehéroroszország is nagy Putyin rajongó lett, ha még megkapják mellé Ukrajnát is, akkor nagyon boldogok lesznek majd.
Gondolom Viktort is nagyon szívesen látják majd akkor.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220222/hiaba-a-nyugati-orias-fenyegetese-az-orosz-torpe-nem-ijedt-meg-de-akarmilyen-hihetetlen-nincs-is-neki-mitol-527931

Közben a németek már fel is függesztették a gázvezeték átadását.
Ez nyilván a gázárakat jelentősen érinteni fogja, de lassan jön a tavasz...

Szerkesztette: Klaci79
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
 karpathir.com/2022/02/22/luhanszk-megye-elhagyasara-szolitottak-fel-az-ukran-hadsereget/

"A russian.rt.com híre szerint a Luhanszki Népköztársaság parlamentje felszólította az ukrán hadvezetést, hogy önként távozzon Luhanszk megye teljes területéről."

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 742
 www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/talas-peter-ukrajna-haboru-putyin-oroszorszag-nato-biden-szakadarok-szeparatistak-europai-unio.746604.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Sinisa
Tálas petya kb a Krím visszaszerzése óta soha semmit nem talál el, lehetne akár média virológus is 😊
szívből utálja az oroszokat és személyes jó barátságban van ukrán vezetőkkel, az itteni nagykövettel is.
Házi elemzőnek tekintendő, nem a helyzetet elemzi, hanem az oroszokat szidja zsigerből. Ezért tartják.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
 24.hu/kulfold/2022/02/22/oroszorszag-ukrajna-donyeck-luhanszk-haboru-putyin/

"A legfontosabb kérdés most az, hogy Putyin mit ért pontosan Donyecki Népi Köztársaság és Luhanszki Népi Köztársaság alatt.

Ha azokat a területeket, amelyeket a felkelők jelenleg irányítanak, az egész más a helyzet, mintha egész Luhanszk és Donyeck megyét. Az előbbi eset ugyanis valószínűleg inkább visszavonulás, mint háború. Putyin politikailag elismer egy tényszerű helyzetet, vagyis azt, hogy a most a lázadók irányítása alatt álló területek már nem Ukrajna részei, hanem orosz befolyás alatt állnak. Ha pedig az ukránok nem lövik tovább őket, nem lesz háború. Ez olyan kihátrálás, amelyet arcvesztés nélkül meg lehet tenni. Putyin otthon és nyugaton is keménynek tűnik, a valódi ár megfizetése nélkül.

Ha viszont egész Donyeck és Luhanszk megyét érti a független területek alatt, szinte biztosan háború lesz. Ebben az esetben ugyanis az orosz katonák be fognak vonulni ukránok által lakott városokba is. Putyin erről még nem beszélt egyértelműen, valószínűleg nem véletlenül."

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Arról keveset hallani mennyire vannak a frontvonalak befagyva vagy mennyire nő a folyamatos nyugati fegyver beáramlástól az ukrán hadsereg ereje a szakadárokéval szemben.
dawyd728
Napi szinten és nagyon sok tonna fegyver érkezik Ukrajnába. Ha a fegyvereket nézzük akkor jelentősen.
Fattyu
tobb szakerto levezette ezt, hogy Putyinnak innentol minden egyes nappal csak none a koltsege annak, hogy ezeket a teruleteket megtartana hybrid viselessel. vagy bevonul, egyertelmusitve a szitut vagy rohadt sokba kerul minden ...
csebi
De az hol számít?
Majd a zemberek megfizetik.
Vagy az oligarcháktól szed el még több pénzt, elzárja a gázcsapot, beindítja a kiberosztályt, hogy lopjanak bitcoint, zsaroljanak, stb. stb.

Túl van ez a gazdasági dolog értékelve olyan országoknál ahol az emberélet vagy az élet minősége nem igazán számít.

Itthon se számít a vezetőknek, csak a sajátjuk.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
aktuális...
 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
2. mondatnal bezartam az ablakot ...
csebi
Ezek ironikus írások, anno régen poénból elolvastam ezeket, de hát komolytalan persze. 😀
Vrij6
Ha ironikusan olvassuk szerintem ha szánalmasan is, de tényleg szórakoztató 😀
Heisman
Ezek nagyon régi cikkek, sokkal régebbiek, mint az oldalon lévő dátum, 2000-es évek közepén, végén volt aktív ez a blog. Teljesen ironikusan íródtak anno a cikkek. Az, hogy a pestisrácok a saját blogjai alá vette ezt a viccoldalt, az csak őket minősíti, gondolom kiválóan lehet hergelni vele az olvasókat.

eszembe jutott, Gyűlölt ellenségeink néven ment régen
dancogo
És valami elképesztően szórakoztató volt 😊 szinte Matula színvonal.
MC12
én csiptem,
"tiboru2016/06/05 at 09:11
Hát csak remélni tudom, hogy mindent megfontoltatok, mindent meggondoltatok."


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 6 167
aktuális...
 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
2. mondatnal bezartam az ablakot ...
csebi
Ezek ironikus írások, anno régen poénból elolvastam ezeket, de hát komolytalan persze. 😀
Vrij6
Ha ironikusan olvassuk szerintem ha szánalmasan is, de tényleg szórakoztató 😀
Heisman
Ezek nagyon régi cikkek, sokkal régebbiek, mint az oldalon lévő dátum, 2000-es évek közepén, végén volt aktív ez a blog. Teljesen ironikusan íródtak anno a cikkek. Az, hogy a pestisrácok a saját blogjai alá vette ezt a viccoldalt, az csak őket minősíti, gondolom kiválóan lehet hergelni vele az olvasókat.

eszembe jutott, Gyűlölt ellenségeink néven ment régen
dancogo
És valami elképesztően szórakoztató volt 😊 szinte Matula színvonal.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings San Jose State Spartans 2 056 — Big Penix Energy
aktuális...
 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
2. mondatnal bezartam az ablakot ...
csebi
Ezek ironikus írások, anno régen poénból elolvastam ezeket, de hát komolytalan persze. 😀
Vrij6
Ha ironikusan olvassuk szerintem ha szánalmasan is, de tényleg szórakoztató 😀
Heisman
Ezek nagyon régi cikkek, sokkal régebbiek, mint az oldalon lévő dátum, 2000-es évek közepén, végén volt aktív ez a blog. Teljesen ironikusan íródtak anno a cikkek. Az, hogy a pestisrácok a saját blogjai alá vette ezt a viccoldalt, az csak őket minősíti, gondolom kiválóan lehet hergelni vele az olvasókat.

eszembe jutott, Gyűlölt ellenségeink néven ment régen

Szerkesztette: dancogo

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 355 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
aktuális...
 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
2. mondatnal bezartam az ablakot ...
csebi
Ezek ironikus írások, anno régen poénból elolvastam ezeket, de hát komolytalan persze. 😀
Vrij6
Ha ironikusan olvassuk szerintem ha szánalmasan is, de tényleg szórakoztató 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Sinisa New England Patriots 2 924 — Gràcies Pep!
 www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/talas-peter-ukrajna-haboru-putyin-oroszorszag-nato-biden-szakadarok-szeparatistak-europai-unio.746604.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 648 — Lucas Scott
Ha tenyleg van egy halallista, az nem sok jor vetit elore a jovore nezve. Ez a beszed a legdurvabb revizionista szemleletet tukrozi, de az, hogy civileket akarjon targetelve olni…
undisputedly
en ezt egyszeruen nem akarom elhinni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 936 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ha tenyleg van egy halallista, az nem sok jor vetit elore a jovore nezve. Ez a beszed a legdurvabb revizionista szemleletet tukrozi, de az, hogy civileket akarjon targetelve olni…
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
aktuális...
 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
2. mondatnal bezartam az ablakot ...
csebi
Ezek ironikus írások, anno régen poénból elolvastam ezeket, de hát komolytalan persze. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv