Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
van rá igény, hogy külön topicot kapjanak az egyes divíziók?jjncaa
ha "hivatalos" hírforrás lenne a bowl.hu, akkor szerintem lenne rá igény, de így kb. lényegtelen szvsz. elfér egy helyen is a "tevoltálakielőbbleköptélésegyébkéntis" típusú beszélgetések nagy része 😊

több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
van rá igény, hogy külön topicot kapjanak az egyes divíziók?jjncaa
szerintem nem érdemes, már csak azért sem, mert eddig talán nem volt két olyan egymást követő év, amikor ugyanolyan számú és felosztású divíziók lettek volna 😀Zorddd
Ráadásul egyelőre el lehet igazodni a hozzászólás dömpingben 😊


több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
van rá igény, hogy külön topicot kapjanak az egyes divíziók?jjncaa
szerintem nem érdemes, már csak azért sem, mert eddig talán nem volt két olyan egymást követő év, amikor ugyanolyan számú és felosztású divíziók lettek volna 😀Zorddd
ez az ncaa-re is igaz 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
van rá igény, hogy külön topicot kapjanak az egyes divíziók?jjncaa
szerintem nem érdemes, már csak azért sem, mert eddig talán nem volt két olyan egymást követő év, amikor ugyanolyan számú és felosztású divíziók lettek volna 😀


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
van rá igény, hogy külön topicot kapjanak az egyes divíziók?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Ezt tuti csak én nem értem...

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
HTW
Es??
több mint 12 éve
HTW 118 — Eagles fan

több mint 12 éve
Farky Indianapolis Colts 8 323 — ℧
és az is sokat segít ha megtanulod a megfelelő technikát.

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Sziasztok!
Mint ahogy ti is,én is nagyon szeretem ezt a sportágat,ősszel talán el is kezdem,ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem:elsőként,a fogvédő hatásosan megvédi a fogaimat?Hallottam már ismerőstől,hogy az nem védi meg,egy nagyobb ütközéstől simán kitörhet.Illetve a másik az a gerinc,azok mennyire vannak védve,vagy mennyire lehet őket védeni?Ezt a kettőt féltem,a többi az törhet-repedhet,majd begyógyul,de azért fogatlan vagy tolószékes nem akarok lenni.
Még annyi lenne,hogy hány kiló egy felszerelés úgy mindenestől?
Egyébként 14 éves vagyok,176 cm,69 kiló,jó fizikumú.Ősztől koleszos leszek Szolnokon,így,feltéve ha szüleim is engedik,a Soldiersnél kezdenék el edzeni.
Előre is köszi!Oliver27
A védőfelszerelés egésze arra van, hogy a létfontosságú szerveid megvédje, kéz-láb törés, ficam, zúzódás stb. meg rész a sportnak, nem csak ennek az összesnek. Láttam már röplabdapályán sokkal csúnyább sérülést, mint amit amerikai focipályán eddig bármikor.

A fog kitörés lényegében akkor lehet, ha magadnak kivered valahogy, olyan testrész, ami ki tudná törni, nem fér át a sisakrácson. Fizikai képtelenség kiverni a fogad ezen a sisakon keresztül. A fogvédőnek minden sportban az az értelme, hogy a nyelved ne harapd ketté, különösebben a fogat nem védi, de mint mondtam nincs is rá szükség. Boxolás közben kitörhetne a fogad, oda húzhatnál bármilyen fogvédőt 😊

A gerinctöréshez akkora erővel kell ütközni, amivel borzasztó kicsi eséllyel fogsz ütközni valaha is, és nagyon rossz szögben stb. A hátadra ráeshetsz elvileg, de ehhez szintén nem kell amerikai focizni, az utcán tudsz úgy, kvázi "seggre esni", hogy az alsó csigolyák eltörjenek. Itt van farkcsontvédő, az már sok mindentől megvéd, és ha tudsz esni, akkor kicsi az esélye, hogy úgy ess, hogy bajod legyen. A hátgörbület miatt, szinte lehetetlen ez is. A felső csigolyákat meg védi a vállvédő.

több mint 12 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Sziasztok!
Mint ahogy ti is,én is nagyon szeretem ezt a sportágat,ősszel talán el is kezdem,ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem:elsőként,a fogvédő hatásosan megvédi a fogaimat?Hallottam már ismerőstől,hogy az nem védi meg,egy nagyobb ütközéstől simán kitörhet.Illetve a másik az a gerinc,azok mennyire vannak védve,vagy mennyire lehet őket védeni?Ezt a kettőt féltem,a többi az törhet-repedhet,majd begyógyul,de azért fogatlan vagy tolószékes nem akarok lenni.
Még annyi lenne,hogy hány kiló egy felszerelés úgy mindenestől?
Egyébként 14 éves vagyok,176 cm,69 kiló,jó fizikumú.Ősztől koleszos leszek Szolnokon,így,feltéve ha szüleim is engedik,a Soldiersnél kezdenék el edzeni.
Előre is köszi!Oliver27
Ez nem küzdő sport ahol a fejed szabadon van... A sisak megvéd a fogvédő meg inkább azért van hogy ne harapd le a nyelved... Gerincvédőt meg be lehet szerezni

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok!
Mint ahogy ti is,én is nagyon szeretem ezt a sportágat,ősszel talán el is kezdem,ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem:elsőként,a fogvédő hatásosan megvédi a fogaimat?Hallottam már ismerőstől,hogy az nem védi meg,egy nagyobb ütközéstől simán kitörhet.Illetve a másik az a gerinc,azok mennyire vannak védve,vagy mennyire lehet őket védeni?Ezt a kettőt féltem,a többi az törhet-repedhet,majd begyógyul,de azért fogatlan vagy tolószékes nem akarok lenni.
Még annyi lenne,hogy hány kiló egy felszerelés úgy mindenestől?
Egyébként 14 éves vagyok,176 cm,69 kiló,jó fizikumú.Ősztől koleszos leszek Szolnokon,így,feltéve ha szüleim is engedik,a Soldiersnél kezdenék el edzeni.
Előre is köszi!Oliver27
Én még nem hallottam olyanról, hogy valakinek kitört volna a foga úgy, hogy hordott fogvédőt. A gerincsérülés szintén baromi ritka, és vannak rá külön védőfelszerelések.Zorddd
Köszi!Így akkor valószínű hogy elkezdem!
több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Sziasztok!
Mint ahogy ti is,én is nagyon szeretem ezt a sportágat,ősszel talán el is kezdem,ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem:elsőként,a fogvédő hatásosan megvédi a fogaimat?Hallottam már ismerőstől,hogy az nem védi meg,egy nagyobb ütközéstől simán kitörhet.Illetve a másik az a gerinc,azok mennyire vannak védve,vagy mennyire lehet őket védeni?Ezt a kettőt féltem,a többi az törhet-repedhet,majd begyógyul,de azért fogatlan vagy tolószékes nem akarok lenni.
Még annyi lenne,hogy hány kiló egy felszerelés úgy mindenestől?
Egyébként 14 éves vagyok,176 cm,69 kiló,jó fizikumú.Ősztől koleszos leszek Szolnokon,így,feltéve ha szüleim is engedik,a Soldiersnél kezdenék el edzeni.
Előre is köszi!Oliver27
Én még nem hallottam olyanról, hogy valakinek kitört volna a foga úgy, hogy hordott fogvédőt. A gerincsérülés szintén baromi ritka, és vannak rá külön védőfelszerelések.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok!
Mint ahogy ti is,én is nagyon szeretem ezt a sportágat,ősszel talán el is kezdem,ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem:elsőként,a fogvédő hatásosan megvédi a fogaimat?Hallottam már ismerőstől,hogy az nem védi meg,egy nagyobb ütközéstől simán kitörhet.Illetve a másik az a gerinc,azok mennyire vannak védve,vagy mennyire lehet őket védeni?Ezt a kettőt féltem,a többi az törhet-repedhet,majd begyógyul,de azért fogatlan vagy tolószékes nem akarok lenni.
Még annyi lenne,hogy hány kiló egy felszerelés úgy mindenestől?
Egyébként 14 éves vagyok,176 cm,69 kiló,jó fizikumú.Ősztől koleszos leszek Szolnokon,így,feltéve ha szüleim is engedik,a Soldiersnél kezdenék el edzeni.
Előre is köszi!
több mint 12 éve
Kopasz98 93
köszi az infot!!! 😘 kár, hogy nem indultok már idén 😊
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Scrimmage meccs volt, 4×25 perc futó órával, a bírók sérült játékosok voltak a 2oldalról. Végig sportszerű meccs volt, jól éreztük magunkat és köszönjük a Pécsnek a színvonalas vendéglátást, valamint sok sikert kívánunk a bajnokság küzdelmeiben. Jövő hét vasárnap hazai pályán lesz egy hasonló kis mérkőzésünk a Veszprém Wildfires lesz a vendég, szívesen várunk minden érdeklődő futballbarátot.
több mint 12 éve
Kopasz98 93
rettegni? soha senkitől 😊 akkor sakkoznék 😊 vagy pecáznék. vagy hellokitty puzzlet tolnék. és vagy 😀 de attól kíváncsi még lehetek 😊
több mint 12 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
a pécsi szekszárdi meccsről lehet valahol valami beszámolófélét olvasni? ezmiezmifélemiértmennyirehogyan ilyesmi 😊

köszi, puszi :rolleyes:Kopasz98
csak nem rettegtek? 😊

több mint 12 éve
Kopasz98 93
a pécsi szekszárdi meccsről lehet valahol valami beszámolófélét olvasni? ezmiezmifélemiértmennyirehogyan ilyesmi 😊

köszi, puszi :rolleyes:
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Üdvözletem!

Guba Dávid vagyok, a Miskolc Lions, vagy pontosabban a University of Miskolc Lions csapatának csapatvezetője, és van néhány félreértés amit szeretnék tisztázni:

1, Az egyetemi törekvés célja, hogy olyan csapatokat hozzunk létre, melyeknek tagjai egy adott egyetem vagy főiskola hallgatói. Vagyis, sok egyetemista tanulja meg a sportág alapjait szervezett keretek között. Ezek a játékosok néhány év elteltével kikerülnek az egyetemről, és ha folytatni akarják a sportot, kénytelenek lesznek maguknak találni egy felnőtt csapatot. Ebből világosan látszik, hogy egy egyetemi csapat teljes mértékben a sportág érdekeit szolgálja, sőt a felnőtt csapatok utánpótlásának bázisává válhat.
A célunk, hogy a közeljövőben egy legalább 4 csapatból álló bajnokság jöhessen létre egyetemek és főiskolák között, azonban ameddig ez meg nem valósul tapasztalatszerzés céljából tervezünk mérkőzéseket felnőtt csapatokkal.
Azt, hogy Miskolc hány csapatot tud kiállítani, nagyban befolyásolja, hogy tőlünk évről évre kerülnek ki játékosok, akik továbbra is játszani szeretnének, de már nem egyetemisták.

2, Ennek a sportágnak véleményem szerint az egyik legnagyobb szépsége, hogy összetartásra és egymás segítésére tanít. Ennek jegyében és minden személyeskedés nélkül kérnék mindenkit, hogy ne szurkoljon ellenünk!

3, A három csapat viszonyához annyit fűznék hozzá, hogy távolról könnyebb megítélni, hogy mi lenne a racionális döntés.
Ugyanakkor nem tudok átsiklani a megemlített, Miskolc Steelerssel való együttműködés fölött, és mivel nyilvános fórumon olvastam, ezért így is reagálok:
Nem tudok róla, hogy a vezetőségünk bármely tagjával egyeztetés történt volna bármilyen együttműködésről. Véleményem szerint egyenlőre nem szükséges, hogy a város bármelyik felnőtt csapatával együttműködést kössünk. Nem értem, hogy, ha feltételes módban fogalmazva is, de hogy eshet meg, hogy a Miskolc Lions bárminemű együttműködéséről egy nyilvános fórumról értesülünk! Tény, hogy a tőlünk kikerülő játékosok jelentős része Miskolcon folytathatja a pályafutását, de hogy melyik csapatban, az legyen a jövő kérdése. Remélem ez érthető!

Amennyiben bármilyen kérdés merülne fel az itt leírtakkal kapcsolatban, várom a megkeresést!

Üdvözlettel:

Guba Dávid
Csapatvezető
Miskolc Lions
30/912-6995
gubadavid@hotmail.com
több mint 12 éve
Miskolc Steelers 16
Kedves Fórumozók!

Mint érintett fél szeretném elmondani egyesületünk részéről is a történetet...Miskolc Steelers
Máté, tök őszinte leszek. A Steelers, Phillip és a régiek nélkül halálra van ítélve.deacon75
Köszönjük az őszinteséget, igyekszünk az ellenkezőjét bebizonyítani.
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Kedves Fórumozók!

Mint érintett fél szeretném elmondani egyesületünk részéről is a történetet...Miskolc Steelers
Máté, tök őszinte leszek. A Steelers, Phillip és a régiek nélkül halálra van ítélve.deacon75
De a junioroké a jövő!
Egyébként bízom benne, hogy egyesül majd a két gárda újra, amikor eljön az ideje. Lesz egy jó junior csapat is és egy jó felnőtt csapat is!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Kedves Fórumozók!

Mint érintett fél szeretném elmondani egyesületünk részéről is a történetet...Miskolc Steelers
Máté, tök őszinte leszek. A Steelers, Phillip és a régiek nélkül halálra van ítélve.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Blue Devils - Budapest Wolves 36:14Harris
nem fordítva?Farky
Fordítva! sry
több mint 12 éve
Farky Indianapolis Colts 8 323 — ℧
Blue Devils - Budapest Wolves 36:14Harris
nem fordítva?

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning