Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Törökbálinton

Én örülök a sok új csapatnak és abszolút nem értek egyet a cinikus megnyilvánulásokkal.
Szerintem inkább segíteni kellene és nem ellehetetleníteni.

Megkérdezhetem, hogy hol lesz ez a torna??????barbárJW
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mekkora pangás gyerekek.... vagy inkább keressünk megint valami jópofa határozatot? 😊kutya76
biztos a "nagy találkozón" meghozandó határozatokra tartogatja magát mindenki...Medoweb
Le vannak titkosítva az ott elhangzó dolgok. Nem hiszem, h születne belőle egy határozat is.e53m62
Hározottan jó lenne egy határozat!
több mint 13 éve
IdZ Green Bay Packers 75
Mekkora pangás gyerekek.... vagy inkább keressünk megint valami jópofa határozatot? 😊kutya76
biztos a "nagy találkozón" meghozandó határozatokra tartogatja magát mindenki...Medoweb
Le vannak titkosítva az ott elhangzó dolgok. Nem hiszem, h születne belőle egy határozat is.e53m62
De mi az, hogy titkos??? Ki elől, vagy ki ellen titkos???
Nem szeretem én ezeket a titkos dolgokat, mert majd kiderül, hogy már nem csak HFL van ( mint legutoljára amikor valami titkos ülés volt 😀 ) hanem MNFL vagy valami f*szság!
Egyébként továbbra is az a kérdés ki elől titkosítjuk az elhangzottakat a tagság vagy a szimpatizánsok, netán a kereklabdások elől 😀 😀 😀 😀 😀 ?????????
Vagy csak a dolgokat máshogy látók, a "huhogók", a Kori szerint problémásak vagy a nem West Gate pártiak elől?
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Mekkora pangás gyerekek.... vagy inkább keressünk megint valami jópofa határozatot? 😊kutya76
biztos a "nagy találkozón" meghozandó határozatokra tartogatja magát mindenki...Medoweb
Le vannak titkosítva az ott elhangzó dolgok. Nem hiszem, h születne belőle egy határozat is.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mekkora pangás gyerekek.... vagy inkább keressünk megint valami jópofa határozatot? 😊kutya76
biztos a "nagy találkozón" meghozandó határozatokra tartogatja magát mindenki...
több mint 13 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
Mekkora pangás gyerekek.... vagy inkább keressünk megint valami jópofa határozatot? 😊



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Soldiersnek semmi baja nincs a Sharksal, Gorillazzal, Crushersel. Nem kikapni félünk, mivel kaptunk már ki a Gorillaztól is és igen nagy pontkülömbséggel a Sharkstól is! Nekünk ezzel a 3 csapat 1üttes müködésével van gondunk (mostmár úgylátom nem csak nekünk) mivel teljes mértékben etikátlan, szabálytalan és ebbena formában a Magyar amerikai focinak nem jelent előre lépést, mondhatnám aztis hogy züllesztő hatással van a renszerre! Kellő jogi lépések után minden kiderül. Innen küldöm tiszteletem!
több mint 13 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
És a Budapest Immortals mikor indul bajnokságban? 😀e53m62


az élet nagy kérdései. :/szampi#33
Akkor jön is válasz:

2011. június 19. (vasárnap) egész napos tornán az alábbi csapatok jagellóskodnak:

Budapest Bears
Dabas Sparks
Dunakanyar Pit Bulls
Isaszeg Pirates
Komló Miners
Szekszárd Bad Bones

Kerestük a Mucsaröcsöge Sintéreket és az Budapest Immortals-t is, de azt mondták nem akarnak közröhej tárgyává lenni, nem jönnek.

SP voltam, sziasztok!Budapest Bears
Dabas indult tavaly juniorba a többi csapatról nem sokat hallottam. hol lesz ez az egész napos torna?

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Na jó, nem szívom tovább a véredet! 😀
A legtöbb dologban azért megegyezik a véleményünk! 😉
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Akkor felmerül a kérdés, hogy miért váltatok ki a Wolves-ból?
Nem vitte volna előre a magyar amerikai focit, hogy maradtok ott és együtt indultok a nemzetközibe?????barbárJW
Hehe, biztos voltam benne, hogy felmerül a kérdés. De, vitte volna előre. A kiválásnak számos oka volt, melyek közül egyet sem fogok megosztani itt 😊 És ahogy láthatod, a Wolves szépen boldogul itthon is és külföldön is. Mi pedig szintén szépen boldogulunk itthon is és külföldön is. Mindkét csapatot elismerik itthon is és külföldön is. És - még ha mi csak div2-esek vagyunk még itthon - szerintem mindkét csapat nagy csapatnak számít a hazai viszonylatok között (létszám, infrastruktura és eredmények tekintetében egyaránt).
Szóval lehet, hogy a Wolves-szal maradva még komolyabbak lettek volna a sikerek, de így is hozzuk mindketten az eredményeket, szóval összességében nem ártottunk a magyarországi amerikai footballnak.
Egy nagy csapatból lett két nagy csapat.
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
- Ha a szövetség ezeket az összefogásos szarakodásokat támogatná, akkor nem deklarálta volna a versenykiírásban, h a hazai mérkőzések a fontosabbak. Az, hogy Kori ezt magasról leszarta, az megint más kérdés.
- Lefelé játszásnak magyar szinten szerintem semmi értelme nincs. Kérdezzétek csak meg nyugodtan a győri centert.e53m62
A szövetségi deklaráció éppen a Gorillaz első (magyar vs. nemzetközi bajnokság prioritást kikezdő indokkal beadott) kérelmére hozott elutasító határozatban szerepel. Így utólagos pontosítás. Azonban maga a bajnokság kiírása teljesen összhangban van a Grátz Vilmossal készült interjúban elmondott elképzelésekkel.
A HFL-es játékosok lejátszása teljesen rendben lenne, ha a HFL a magyar bajnokságtól (Div. I-II.) független versenyzés volna. Ám úgy tudom, hogy a Div.I. bajnoka jogot szerez a HFL-ben való indulásra, ergó nem független. Akkor hogyan lehet, hogy 2 csapatban is játszanak játékosok gyakorlatilag 1 bajnokságon belül? Ha viszont a Shark-Gorillaz-Crushers 1 db. sportszervezetnek minősül (nincs gond a játékosok le-feljátszásával), akkor viszont nem juthat fel sem a Gorillaz a HFL-be, sem a Crushers a Div.I-be (ha ott a Gorillaz). Vagy létezik olyan, hogy 1 sportszervezet 2 csapatot szerepeltet azonos szinten?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A fent említett csapatok többsége vidéki és nem megoldható nagyobb csapatokhoz való csatlakozás.
Én azt gondolom, hogy ez igen is kell, hogy az ember ki tudja próbálni magát. Szerintem senki sem fog utazni 50+
km-t azért, hogy kipróbálja ezt a sportot.
Ezek szerint sem Tatán sem pedig Jászberényben nem életképes a sport?
Egyik város lakosainak száma sem éri el a 30000-et.
Szerintem a sport fejlődését segíti elő a sok csapat, ha másért nem későbbi régiónként való összeolvadás miatt.barbárJW
Korábbi hozzászólásomban éppen azt írtam, hogy regionális összefogásnak van értelme 😉
És nem tudom, hol, vagy miből olvastad ki azt, hogy azt mondanám, hogy a Tata vagy a Jászberény nem életképes... Mert ilyet nem írtam. Még csak hasonlót sem. Abban viszont biztos vagyok, hogy 25-30 fővel egyik csapat sem lesz igazán nagy és erős csapat itthon. Ennyi.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A fent említett csapatok többsége vidéki és nem megoldható nagyobb csapatokhoz való csatlakozás.
Én azt gondolom, hogy ez igen is kell, hogy az ember ki tudja próbálni magát. Szerintem senki sem fog utazni 50+
km-t azért, hogy kipróbálja ezt a sportot.
Ezek szerint sem Tatán sem pedig Jászberényben nem életképes a sport?
Egyik város lakosainak száma sem éri el a 30000-et.
Szerintem a sport fejlődését segíti elő a sok csapat, ha másért nem későbbi régiónként való összeolvadás miatt.

Akkor felmerül a kérdés, hogy miért váltatok ki a Wolves-ból?
Nem vitte volna előre a magyar amerikai focit, hogy maradtok ott és együtt indultok a nemzetközibe?????
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én örülök a sok új csapatnak és abszolút nem értek egyet a cinikus megnyilvánulásokkal.
Szerintem inkább segíteni kellene és nem ellehetetleníteni.barbárJW
Egyrészről egyetértek azzal, hogy nagyon jó, hogy terjed a sportág.

Viszont a magyarországi amerikai football, mint versenysport fejlődését nézzük, akkor már szerintem nem annyira jó a sok kis csapat. Jelenleg van néhány húzó csapat, amelyik komolyabb erőt képvisel itthon és nemzetközi szinten is egyaránt. És azt gondolom, hogy cél az, hogy a többi egyesület is mögéjük zárkózzon fel. Azonban ezt 25-30 fős rosterrel (és most lehet, hogy sokat mondtam) egyszerűen nem lehet megoldani. És ahogy látom, jelenleg a vége felé közeledik a rendelkezésre álló játékosállomány, aki amerikai focizni akart, az nagyjából már talált magának csapatot. Úgyhogy a fejlődés, a bővülés elég nehéz lesz mindenki számára. Úgyhogy én egyértelműen azon az állásponton vagyok, hogy inkább legyen kevesebb csapat, de nagyobb, ütőképesebb rosterrel.

Amit én fontosabbnak tartanék, az az, hogy flag csapatok alakuljanak, ami egyrészt az amerikai foci tömegsport oldalát adhatná, másrészt egy jó kiindulópont lehetne a tackle focizni vágyóknak. (ha nem tévedek vannak is ilyen irányú elképzelései a Szövetségnek).

Mindenesetre természetesen sok sikert kívánok az új csapatoknak is!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én örülök a sok új csapatnak és abszolút nem értek egyet a cinikus megnyilvánulásokkal.
Szerintem inkább segíteni kellene és nem ellehetetleníteni.

Megkérdezhetem, hogy hol lesz ez a torna??????
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
vajon mi történt a vác pit bulls csapattal? 😀szampi#33
És a Budapest Immortals mikor indul bajnokságban? 😀e53m62


az élet nagy kérdései. :/szampi#33
Akkor jön is válasz:

2011. június 19. (vasárnap) egész napos tornán az alábbi csapatok jagellóskodnak:

Budapest Bears
Dabas Sparks
Dunakanyar Pit Bulls
Isaszeg Pirates
Komló Miners
Szekszárd Bad Bones

Kerestük a Mucsaröcsöge Sintéreket és az Budapest Immortals-t is, de azt mondták nem akarnak közröhej tárgyává lenni, nem jönnek.

SP voltam, sziasztok!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Most lehet, hogy a fél világot magam ellen haragítom, de én személy szerint nem tartom hülyeségnek a regionális összefogást. Főleg, ha kis csapatokról van szó. Csak ennek a rendje legyen előre leszabályozva és ne ad hoc jelleggel játszon mindenki ott, ahol éppen akar.

Az egyértelmű, hogy a Szövetségnek ki kell nyilatkoztatnia, hogy a magyar meccsek a proritás. Az is egyértelmű, hogy az erősebb csapatok számára az igazi megmérettetés az a nemzetközi mérkőzés (már ha van az adott nemzetközi bajnokságnak egy szinvonala...). Ezt az érdekellentétet kell feloldani azzal, hogy pontosan szabályozzák, mondjuk előre meghatározott esőnapok beiktatásával és pontosabb kommunikációval más nemzeti és nemzetközi szövetségekkel. Nem könnyű több versenynaptárat összehangolni - főleg, ha a nemzetközi kiírás később születik meg a hazainál... -, de mindenképpen meg kell kísérelni.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ezúton adom a világ tudtára, hogy megalakult a Vác Pit Bulls csapat!

Az edzések egyelőre hétfő-szerda-pénteken vannak, 18.00-tól 20.00-ig. Tagdíj egy darabig nincs, tehát itt a lehetőség, hogy kipróbáld magad INGYEN!

A tagdíjhoz hasonlóan korbeli megkötés sincs. Ha szeretnél egy alapról induló, mégis a futball szeretetével és fegyelmezettséggel felvértezett csapat tagja lenni, jelentkezz

Próbáld ki magad - legyél Pitbull!berger90
vajon mi történt a vác pit bulls csapattal? 😀szampi#33
Szoros küzdelemben alulmaradtak a Mucsaröcsöge Sintérek ellen... (0-2) :o Állítólag azóta a fél csapatot nem találják, de sztem érdemes lenne szétnézni a gyepmesteri telepen... :o 😀
több mint 13 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
vajon mi történt a vác pit bulls csapattal? 😀szampi#33
És a Budapest Immortals mikor indul bajnokságban? 😀e53m62


az élet nagy kérdései. :/

több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
vajon mi történt a vác pit bulls csapattal? 😀szampi#33
És a Budapest Immortals mikor indul bajnokságban? 😀

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Úgy látom, kimondva-kimondatlanul a szövetség egyetért azzal az elképzeléssel, miszerint a magyar foci jövője a regionális szintű összefogások, együttműködések. A külföldi megmérettetések az igazi fokmérői a csapatok játékerejének. Ezek az elvek viszik majd előre a tagságot (vagy legalább a hajlandóságot mutató élcsapatokat) tudásban, rutinban.
A szövetség döntései ezen elvek alapján születnek. (Figyeljük meg, hogy a szövetség jót akar!)
Így helyére kerülnek a dolgok.
A játéknapok csereberéje szükséghelyzet, mert a magyar menetrend (csapatok közkívánatára) hamar elkészült, hamarabb, mint a nemzetközi versenynaptár.
Lefele-felfele játszás pán-európai, interkontinentális jelleggel a rutinszerzést, formábahozást ill. teljesítmény-optimalizálást szolgálja.
Volt még:
- némi dorgálás, figyelmeztetés elszaladás, norórius nempisilés, MUD-hiány miatt (fontosember?);
- 0-20, miközben +35-ig mehet a játék (?);
- védelem preferálása (?).
Annyi érdekes történt már eddig is! Nem akarja valaki megírni majd?Atari
- Ha a szövetség ezeket az összefogásos szarakodásokat támogatná, akkor nem deklarálta volna a versenykiírásban, h a hazai mérkőzések a fontosabbak. Az, hogy Kori ezt magasról leszarta, az megint más kérdés.
- Lefelé játszásnak magyar szinten szerintem semmi értelme nincs. Kérdezzétek csak meg nyugodtan a győri centert.
- Amennyire én tudom, a hivatalos meghívóban kiemelten szerepelt, hogy semmilyen fórumon nem szabad a "konferencián" elhangzottakat megszellőztetni, merthogy titkosak, a sportág jövőjét nagyban befolyásoló dolgok lehetnek és ha mégsem ezek, akkor is csak elképzelések, amik nem is biztos, hogy megvalósulnak.
- Részemről is kíváncsi vagyok, hogy miért kell ez a titkolózás, mikor az általunk fenntartott szövetségi vízfej értekezik, de ezt majd mindjárt megmondják az okosok.
- Az elszaladós-nem pisilős sztori pedig precedenst teremtett, ez nem is kérdés. A kérdés az, hogy a következő ilyen delikvens ugyanezért mit fog kapni.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 357
Ezúton adom a világ tudtára, hogy megalakult a Vác Pit Bulls csapat!

Az edzések egyelőre hétfő-szerda-pénteken vannak, 18.00-tól 20.00-ig. Tagdíj egy darabig nincs, tehát itt a lehetőség, hogy kipróbáld magad INGYEN!

A tagdíjhoz hasonlóan korbeli megkötés sincs. Ha szeretnél egy alapról induló, mégis a futball szeretetével és fegyelmezettséggel felvértezett csapat tagja lenni, jelentkezz

Próbáld ki magad - legyél Pitbull!berger90
vajon mi történt a vác pit bulls csapattal? 😀

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én csak azt tudom és remélem, hogy pénteken azon a bizonyos "nagy találkozón" VÉGRE mindenki tudni fogja, hogy ki, avagy mi mellé álljon.
Összefogás nélkül nincs semmi, ezt tényleg be kéne látni.
Ok, lehet, hogy azzal sincs :rolleyes: de akkor az ember legalább elmondhatja, hogy megpróbálta. 😊
több mint 13 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
Úgy látom, kimondva-kimondatlanul a szövetség egyetért azzal az elképzeléssel, miszerint a magyar foci jövője a regionális szintű összefogások, együttműködések. A külföldi megmérettetések az igazi fokmérői a csapatok játékerejének. Ezek az elvek viszik majd előre a tagságot (vagy legalább a hajlandóságot mutató élcsapatokat) tudásban, rutinban.
A szövetség döntései ezen elvek alapján születnek. (Figyeljük meg, hogy a szövetség jót akar!)
Így helyére kerülnek a dolgok.
A játéknapok csereberéje szükséghelyzet, mert a magyar menetrend (csapatok közkívánatára) hamar elkészült, hamarabb, mint a nemzetközi versenynaptár.
Lefele-felfele játszás pán-európai, interkontinentális jelleggel a rutinszerzést, formábahozást ill. teljesítmény-optimalizálást szolgálja.
Volt még:
- némi dorgálás, figyelmeztetés elszaladás, norórius nempisilés, MUD-hiány miatt (fontosember?);
- 0-20, miközben +35-ig mehet a játék (?);
- védelem preferálása (?).
Annyi érdekes történt már eddig is! Nem akarja valaki megírni majd?Atari
Én tudnék rá mindkét nemből embert 😉



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Úgy látom, kimondva-kimondatlanul a szövetség egyetért azzal az elképzeléssel, miszerint a magyar foci jövője a regionális szintű összefogások, együttműködések. A külföldi megmérettetések az igazi fokmérői a csapatok játékerejének. Ezek az elvek viszik majd előre a tagságot (vagy legalább a hajlandóságot mutató élcsapatokat) tudásban, rutinban.
A szövetség döntései ezen elvek alapján születnek. (Figyeljük meg, hogy a szövetség jót akar!)
Így helyére kerülnek a dolgok.
A játéknapok csereberéje szükséghelyzet, mert a magyar menetrend (csapatok közkívánatára) hamar elkészült, hamarabb, mint a nemzetközi versenynaptár.
Lefele-felfele játszás pán-európai, interkontinentális jelleggel a rutinszerzést, formábahozást ill. teljesítmény-optimalizálást szolgálja.
Volt még:
- némi dorgálás, figyelmeztetés elszaladás, norórius nempisilés, MUD-hiány miatt (fontosember?);
- 0-20, miközben +35-ig mehet a játék (?);
- védelem preferálása (?).
Annyi érdekes történt már eddig is! Nem akarja valaki megírni majd?

"Itt?? ... Mindenki!"