Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek!

Akkor megszólalnék én (Nagy Norbert) is, mint a leginkább érintett a dopping-ügyben.
A döntő után, mikor beinvitáltak a vizelet,- illetve vérvételre, feltették a kérdést, ahogy cápa77 is írta, hogy milyen gyógyszerekkel, táplálék kiegészítőkkel éltem az utóbbi egy hétben. Hangsúlyozom, az utóbbi egy hétben. A tápkiegeket szépen fel is soroltam, gyógyszerrel nem éltem, viszont orrcseppel igen. Igen, azóta tudom, hogy az orrcsepp is annak számít. Továbbá, kb. 1,5 - 2 héttel a döntő előtt fejeztem be egy zsírégető rendszeres szedését. Ezt a zsírégetőt még valahogy 2010 elején, vagy még az előtt vettem, teljesen legálisan. Amiért ez fontos, hogy azóta, e termék betiltásra került, mint sok más.
Hogy ezt miért írom le? Mert a "kedves" Fegyelmi és Etikai Bizottság egy meghallgatásról biztosított, ahol megvédhetem magam. Erről mégis megfeledkeztek. Csapattársamnak meg is adták ezt a lehetőséget, viszont ő nem élt ezzel, mivel visszavonult a sporttól. Nem tudom miért nem volt idejük küldeni egy e-mailt, vagy egy levelet, hogy vegyek részt az ítélethozatalomon. De képzelheti mindenki, milyen érzés volt reggel 7kor a csapattársam telefonjára ébredni, hogy 2 évre el vagyok tiltva. Jah, mindezt a bajnokság kezdete előtt 3 héttel. De ez végül is lényegtelen.
Továbbá arról kaptam ígéretet, bár csak szóban, hogy nem velem/velünk akarnak példát statuálni. Nem tudom, de a 3 hónaptól 2 évig kiosztható eltiltások között a 2 év mégis arra utal.
Mindezek után, 26 évesen, erőm teljében, 4 bajnoki és 1 kupa ezüst után, azt kell mondanom, amatőr "karrierem" keresztbe lett törve egy 2 éves eltiltással.
Nagyon jól tudom, a tudatlanságom nem ment fel semmi alól és a véremben tényleg Ephedrine származékot találtak, de egy igazságosabb elbírálásra számítottam.

Nagy Norbert (Yeti)Yeti66
Szerintem is erős a két év úszóknál bicikliseknél is van hogy csak egy évet kapnak.
Mivel ti voltatok az elsők (naivan reméljük az utolsók is) elég lett volna az egy év figyelmeztetésnek a többiek számára, hogy van ilyen is (sok csapat csak most tanulja érti meg ez komoly), és elég lett volna a "következezőket" a legszigorúbb büntetésben részesíteni, akiknek már volt negatív példa.
Nem értem miért mindig a végleteket követjük?
A másik fontos dolog ebben a sportban pont az ephedrin az egyik leggyakrabban használt dopping szer kifejezetten meccs előtti "esemény" drog.
Tehát itt a mértéke is fontos lehet a döntésben.
Azért még egyszer. a büntetésnél, a nem büntetünk és a max között van még néhány tétel
pl aki megdagadja szerintem max
aki "nem elérhető" kétszer max
aki ad de "lebukik" ebben az estben feltételezhető hogy jóhiszemű az miért kap ugyanannyit mint akinél "nyilvánvalónak" tűnik hogy nem az.
Hol itt a nevelő szándék ez azt sugallja ne adj mintát így csak feltételezhető hogy volt valami, de biztosra nem mondható, büntetés letelte után "nyugodt" lelkiismerettel fogja az mondani adminisztrációs hiba miatt lett eltiltva.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek!

Akkor megszólalnék én (Nagy Norbert) is, mint a leginkább érintett a dopping-ügyben.
A döntő után, mikor beinvitáltak a vizelet,- illetve vérvételre, feltették a kérdést, ahogy cápa77 is írta, hogy milyen gyógyszerekkel, táplálék kiegészítőkkel éltem az utóbbi egy hétben. Hangsúlyozom, az utóbbi egy hétben. A tápkiegeket szépen fel is soroltam, gyógyszerrel nem éltem, viszont orrcseppel igen. Igen, azóta tudom, hogy az orrcsepp is annak számít. Továbbá, kb. 1,5 - 2 héttel a döntő előtt fejeztem be egy zsírégető rendszeres szedését. Ezt a zsírégetőt még valahogy 2010 elején, vagy még az előtt vettem, teljesen legálisan. Amiért ez fontos, hogy azóta, e termék betiltásra került, mint sok más.
Hogy ezt miért írom le? Mert a "kedves" Fegyelmi és Etikai Bizottság egy meghallgatásról biztosított, ahol megvédhetem magam. Erről mégis megfeledkeztek. Csapattársamnak meg is adták ezt a lehetőséget, viszont ő nem élt ezzel, mivel visszavonult a sporttól. Nem tudom miért nem volt idejük küldeni egy e-mailt, vagy egy levelet, hogy vegyek részt az ítélethozatalomon. De képzelheti mindenki, milyen érzés volt reggel 7kor a csapattársam telefonjára ébredni, hogy 2 évre el vagyok tiltva. Jah, mindezt a bajnokság kezdete előtt 3 héttel. De ez végül is lényegtelen.
Továbbá arról kaptam ígéretet, bár csak szóban, hogy nem velem/velünk akarnak példát statuálni. Nem tudom, de a 3 hónaptól 2 évig kiosztható eltiltások között a 2 év mégis arra utal.
Mindezek után, 26 évesen, erőm teljében, 4 bajnoki és 1 kupa ezüst után, azt kell mondanom, amatőr "karrierem" keresztbe lett törve egy 2 éves eltiltással.
Nagyon jól tudom, a tudatlanságom nem ment fel semmi alól és a véremben tényleg Ephedrine származékot találtak, de egy igazságosabb elbírálásra számítottam.

Nagy Norbert (Yeti)
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
"Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)"

Mivel ephedrin származék ezért nem osztják vény nélkül. Még Patikusoknak sem (tudom szar a szóvicc és elnézést kérek érte).Ferron
Ez egy pettyet erős volt.

Megnéztem, én tévedtem, valóban vényköteles. Azért hittem, h nem, mert nekem mindig van, amikor begyullad a mandulám. Mint pl. most is.

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
amikor felírja az orvos töltesd ki vele a két hozzászólással ezelőtt belinkelt eseti nyomtatványt és az eggyel ezelőttiben leírtak alapján csatold a doppingvizsgálat jegyzőkönyvéhez
Szerintem még mindig nem értitek (vagy csak nem akarjátok) azt, hogy nem az a baj ha gyógyszert szedtek hanem az ha nem szóltok és nincs róla papír.
Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?csovika75
Csak h tiszta legyen:

Az egyik Tigers-es srácban Ephedrine hatóanyagot találtak, ami megtalálható:

[list=*]
  • Coldargan orrcsepp, orrspray
  • Hemorid kenõcs
  • Hemorid végbélkúp
  • Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)
  • Nurofen Cold and Flu filmtbl.
  • Rhinathiol Cold filmtbl.
  • Zyrtec-D filmtbl. (antibiotikum, 80 kg felett ez "jár")
  • [/list]

    Szóval ha ezekből bármelyiket is szeded, szedted, bukó vagy a csapatod számára.e53m62
    És ha van orvosi igazolás, bár nem tudom mi az, mert a vényt a patikus elveszi, akkor igazolva vagy, vagy mindenképp bukó??? :rolleyes:IdZ


    több mint 13 éve
    Ferron 72
    "Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)"

    Mivel ephedrin származék ezért nem osztják vény nélkül. Még Patikusoknak sem (tudom szar a szóvicc és elnézést kérek érte).
    több mint 13 éve
    IdZ Green Bay Packers 75
    Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34KoriTE
    csovika75
    Csak h tiszta legyen:

    Az egyik Tigers-es srácban Ephedrine hatóanyagot találtak, ami megtalálható:

    [list=*]
  • Coldargan orrcsepp, orrspray
  • Hemorid kenõcs
  • Hemorid végbélkúp
  • Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)
  • Nurofen Cold and Flu filmtbl.
  • Rhinathiol Cold filmtbl.
  • Zyrtec-D filmtbl. (antibiotikum, 80 kg felett ez "jár")
  • [/list]

    Szóval ha ezekből bármelyiket is szeded, szedted, bukó vagy a csapatod számára.e53m62
    És ha van orvosi igazolás, bár nem tudom mi az, mert a vényt a patikus elveszi, akkor igazolva vagy, vagy mindenképp bukó??? :rolleyes:
    több mint 13 éve
    cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
    Nos akkor a dopping vizsgálat menetének a nyolcadik pontja a következő:
    "Az edények lezárása után a sportoló és kísérôi egyeztetik a mintavételi jegyzôkönyv adatait a doppingellenôrrel, nyilatkoznak az elôzô hetekben fogyasztott gyógyszerekrôl és étrendkiegészítôkrôl, benyújtják az esetleges orvosi igazolásokat (TUE engedély). A mintavétellel kapcsolatos észrevételeket a megjegyzés rovatban közölhetik."
    Ez szerintem elég világos eddig.
    Az állandóan szedett gyógyszerekről kitöltött papírt pedig a felírás után azonnal meg kell küldeni a szövetségnek, mert az egy külön engedélyezési eljárás a MACS részéről. Nem árt ha van nálad ebből a papírból egy másolat az edzéseken illetve meccseken, hogy egy esetleges vizsgálat esetén csatolhasd a jegyzőkönyvhöz.
    Ezen a linken (http://www.filedropper.com/doppingvetsegnelkul2005 ) találtok egy nagyon jól használható pdf-ben készült bemutatót, részletesen benne vannak, hogy milyen gyógyszereket lehet szedni a különböző tünetek enyhítésére (fejfájás, hasfájás, fájdalomcsillapítók, izomlazítók, sőt rengeteg táplálék-kiegészítő is szerepel benne). Ez az anyag nagyon jól használható úgy, hogy mielőtt elmész a gyógyszertárba megnézed milyen gyógyszerek közül választhatsz a fejfájásodra.
    Például:
    Fájdalom- és lázcsillapítók: Algopyrin, Antineuralgica, Aspirin, Aspro pezsgôtabletta, Black Current Coldrex Hot Rem por, Coldrex, Colfarit, Huma Asa, Kalmopyrin, Lemon Coldrex Hot Rem por, Neo Citrán, Panadol, Paracetamol, Quarelin, Rubophen, Saridon
    Sajnos ez a kiadvány 2005-ös de ezen a linken (http://www.filedropper.com/2010tiltottgyogyszer0621) van egy táblázat a gyógyszerekről (név szerint) és meg tudjátok nézni, hogy azóta nem került-e fel a listára. Például a fent felsorolt készítmények azóta sem tiltottak. Aki pedig ennyiből nem tud választani tüneti kezeléshez az kérje orvosa és gyógyszerésze segítségét. 😊
    Ha bejelented, és hozol a dokitól szabályos nyomtatványon igazolást nem vagy bukó.
    Gondolod a sportolók nem szednek gyógyszert?cápa77
    Ezt találtam:

    Az ominózus TUE dokumentum, ha csak egy alkalomra kapsz vmi szart:

    http://www.masz.hu/images/stories/pdf-anyagok/tue/bejelento_nyilatkozat.pdf

    Ez a másik pedig, ha pl. asztmára szedsz vmit AKKOR A SZEDÉS MEGKEZDÉSE ELŐTT kell elbíráltatnod:

    http://www.masz.hu/images/stories/pdf-anyagok/tue/standard_kerelem.pdf

    Ezt mondjuk fel lehetne rakni a szövetségi oldalra.
    Az viszont nincs meg, h a sima bejelentőt mennyivel az ellenőrzés előtt kell beadni, h érvényes legyen. Cápa?e53m62


    több mint 13 éve
    HTW 118 — Eagles fan
    Segítség kérés:

    A Goats és a Tigers csapataitól kérnék elérhetőséget PM-ben.
    Lesz rendezvény ahol toborozhatnak a szervezők elérhetőségét szeretném elküldeni.
    Köszönöm

    több mint 13 éve
    e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
    Ha bejelented, és hozol a dokitól szabályos nyomtatványon igazolást nem vagy bukó.
    Gondolod a sportolók nem szednek gyógyszert?cápa77
    Ezt találtam:

    Az ominózus TUE dokumentum, ha csak egy alkalomra kapsz vmi szart:

    http://www.masz.hu/images/stories/pdf-anyagok/tue/bejelento_nyilatkozat.pdf

    Ez a másik pedig, ha pl. asztmára szedsz vmit AKKOR A SZEDÉS MEGKEZDÉSE ELŐTT kell elbíráltatnod:

    http://www.masz.hu/images/stories/pdf-anyagok/tue/standard_kerelem.pdf

    Ezt mondjuk fel lehetne rakni a szövetségi oldalra.
    Az viszont nincs meg, h a sima bejelentőt mennyivel az ellenőrzés előtt kell beadni, h érvényes legyen. Cápa?

    A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
    The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
    több mint 13 éve
    cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
    Ha bejelented, és hozol a dokitól szabályos nyomtatványon igazolást nem vagy bukó.
    Gondolod a sportolók nem szednek gyógyszert?
    Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34KoriTE
    csovika75
    Csak h tiszta legyen:

    Az egyik Tigers-es srácban Ephedrine hatóanyagot találtak, ami megtalálható:

    [list=*]
  • Coldargan orrcsepp, orrspray
  • Hemorid kenõcs
  • Hemorid végbélkúp
  • Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)
  • Nurofen Cold and Flu filmtbl.
  • Rhinathiol Cold filmtbl.
  • Zyrtec-D filmtbl. (antibiotikum, 80 kg felett ez "jár")
  • [/list]

    Szóval ha ezekből bármelyiket is szeded, szedted, bukó vagy a csapatod számára.e53m62


    több mint 13 éve
    HTW 118 — Eagles fan
    Hova tűnt az Eagles molinó a Könyves Kálmán körúti kerítésről?vadibandi
    Biztos a molinótól is megvonta a támogatást a szövetségi elnökség.e53m62
    😊 tisztítás alatt....de köszi mindenkinek a figyelmet 😀

    több mint 13 éve
    e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
    Hova tűnt az Eagles molinó a Könyves Kálmán körúti kerítésről?vadibandi
    Biztos a molinótól is megvonta a támogatást a szövetségi elnökség.

    A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
    The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
    több mint 13 éve
    e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
    Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?
    Ezt hol lehet megtalálni hogy mi lett a büntetés?JUNIOR#46
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34KoriTE
    csovika75
    Csak h tiszta legyen:

    Az egyik Tigers-es srácban Ephedrine hatóanyagot találtak, ami megtalálható:

    [list=*]
  • Coldargan orrcsepp, orrspray
  • Hemorid kenõcs
  • Hemorid végbélkúp
  • Mixtura pectoralis FoNo VII. (köptető, mindenkinek ezt osztják vény nélkül)
  • Nurofen Cold and Flu filmtbl.
  • Rhinathiol Cold filmtbl.
  • Zyrtec-D filmtbl. (antibiotikum, 80 kg felett ez "jár")
  • [/list]

    Szóval ha ezekből bármelyiket is szeded, szedted, bukó vagy a csapatod számára.

    A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
    The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
    több mint 13 éve
    vadibandi 1 438 — Giants fan
    Hova tűnt az Eagles molinó a Könyves Kálmán körúti kerítésről?




    több mint 13 éve
    Törölt felhasználó
    "A sportoló lakcíme szerint területileg illetékes izraelita hitközségnél tett telefonos érdeklődés alapján, a vallási elöljáró akként nyilatkozott, hogy vér és vizelet minta adására vonatkozóan nincs tiltás hittételeik között."

    Akkor most a rabbi tudja rosszul? :rolleyes:
    több mint 13 éve
    Kori Baltimore Ravens 1 169
    Az egyik elméletileg negatív lett, a másik pedig nem doppingvétséget követett el, hanem doppingfegyelmit, ami más büntetési tétel alá esik! Szóval arra még várni kell!

    De addig amíg nincs hivatalos eredmény, közlemény, addig semmi sem biztos!Bruce
    Ilyesmi. A büntetési tétel szerintem nem lesz más, csak az eljárás nem ugyanaz.


    több mint 13 éve
    Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
    Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?
    Ezt hol lehet megtalálni hogy mi lett a büntetés?JUNIOR#46
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34KoriTE
    csovika75
    Az egyik elméletileg negatív lett, a másik pedig nem doppingvétséget követett el, hanem doppingfegyelmit, ami más büntetési tétel alá esik! Szóval arra még várni kell!

    De addig amíg nincs hivatalos eredmény, közlemény, addig semmi sem biztos!
    több mint 13 éve
    Törölt felhasználó
    Itt csak két Tigers-es srác van és hol vannak a Wolves urak?
    Ezt hol lehet megtalálni hogy mi lett a büntetés?JUNIOR#46
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34KoriTE
    több mint 13 éve
    Kori Baltimore Ravens 1 169
    Ezt hol lehet megtalálni hogy mi lett a büntetés?JUNIOR#46
    http://www.mafsz.org/mafsz/index.php?blogid=2&catid=34


    több mint 13 éve
    JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
    Na megszületett az első két doppingvétség.

    Persze a harmadik vhogy várat magára.

    Van erre egy érdekes kifejezés: egyenlő elbírálás.e53m62
    Ezt hol lehet megtalálni hogy mi lett a büntetés?

    Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
    75
    75
    több mint 13 éve
    istvankovacs 53
    És melyik csapatokbol választják a játékosokat és a korhatár mennyi?
    Pályázat MAFSZ junior válogatott vezetőedzői pozícióra
    A MAFSZ elnökség megbízásából az Edző Bizottság elkészítette a pályázatot, a junior férfi válogatott vezetőedzői pozíciójára. A pályázat tartalma letölthető: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110223-Palyazatjuniorvedzo.pdfjvic
    csovika75
    erről is vannak elképzeléseink, de pont azért kéne egy vezetőedző, hogy az ő terveit és elképzeléseit segítsük megvalósítani. ez vonatkozik a kiválasztásra is.
    több mint 13 éve
    Törölt felhasználó
    És melyik csapatokbol választják a játékosokat és a korhatár mennyi?
    Pályázat MAFSZ junior válogatott vezetőedzői pozícióra
    A MAFSZ elnökség megbízásából az Edző Bizottság elkészítette a pályázatot, a junior férfi válogatott vezetőedzői pozíciójára. A pályázat tartalma letölthető: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110223-Palyazatjuniorvedzo.pdfjvic
    több mint 13 éve
    Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
    És a fizetés?vadibandi
    1 raklap ásványvíz 😀

    Viccet félretéve jó hír, hogy mozdult valami! Kíváncsian várom a fejleményeket. 😊

    Doppingügyben meg nyilván lesz 3. határozat is, felesleges egyből rinyálni.KoriTE
    Mindössze előny ha tud angolul vagy németül? Szerintem ez mehetne a követelmények közé. Ha olyan valaki pályázik, aki itt a fórumon aktív, és nem gondolja túl bizalmasnak a kérést, esetleg megoszthatná a pályázati dokumentumát. 😊

    Kori, vagy valaki aki kompetens, lehet tudná mennyi az a bizonyos idő, amennyire választják?Zahó
    Amúgy vicces, hogy a magyar nyelvtudás nem előny és nem alapkövetelmény. 😀 Bár mondjuk az utóbbival egyet értek...

    M. Vikings
    Always open!
    több mint 13 éve
    istvankovacs 53
    És a fizetés?vadibandi
    1 raklap ásványvíz 😀

    Viccet félretéve jó hír, hogy mozdult valami! Kíváncsian várom a fejleményeket. 😊

    Doppingügyben meg nyilván lesz 3. határozat is, felesleges egyből rinyálni.KoriTE
    Mindössze előny ha tud angolul vagy németül? Szerintem ez mehetne a követelmények közé. Ha olyan valaki pályázik, aki itt a fórumon aktív, és nem gondolja túl bizalmasnak a kérést, esetleg megoszthatná a pályázati dokumentumát. 😊

    Kori, vagy valaki aki kompetens, lehet tudná mennyi az a bizonyos idő, amennyire választják?Zahó
    a szerződés időtartama megegyezés kérdése, a tervektől is függ, több verzió is felmerült, ha lesznek jelöltek, valószínűleg meg tudunk egyezni.
    több mint 13 éve
    Kori Baltimore Ravens 1 169
    Kori, vagy valaki aki kompetens, lehet tudná mennyi az a bizonyos idő, amennyire választják?Zahó
    Szerencsére kicsit sem vagyok kompetens 😛 majd István hozzászól ha úgy gondolja. Beleírva csak annyi van, hogy az Elnökség jelöli ki meddig tart a megbízás. Gondolom lehet egyezkedni ki mit hogyan gondol, sok jelölt azért úgysem lehet, muszáj lesz megegyezni a vélhetően néhány jelentkező közül a "legjobbal".