Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
http://miskolcsteelers.hu/index.php?pg=hir&id=249
azért ez menő :cool:kristof
Gatula! Ez is azt mutatja ,hogy ha összefog a csapat, akkor nincs megállás a fejlődésbe, pláne ha egy egyetem városról beszélünk. Ezért nem is értem igazán ,hogy Szeged és Debrecen miért nem tud egy komoly toborzást csinálni.
Pedig mind a kettő nagyon szimpatikus társaság csak gondolom nem jut el az emberekhez az infó meg ugye a pálya problémák. Remélem csak időkérdése és ott is beindul a fejlődés és létrejön egy mini egyetemi bajnokság.


Wolverines #79 C
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://miskolcsteelers.hu/index.php?pg=hir&id=249
azért ez menő :cool:
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊
Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.Natloz
Valahogy így.

Az ötlet ugyanis önmagában lehet jó; ugyanakkor nem biztos, hogy 3 héttel a bajnokság indulása előtt kellene újabb kötelezettségek elé állítani a csapatokat, ha már szankciókról esett szó... :rolleyes:
több mint 13 éve
parker39 34
@Cápa: nyomjuk a szerver projektet, ahogy jó pár egyéb ügyet is, sajnos mi nem dönthetünk (edzői bizottság), de valahogy a szezonra megcsináltatjuk.istvankovacs
István!
Úgy tudom,hogy a megbeszélésen az összes edző felhatalmazott a szerveres kérdésben az intézkedésre és az 500ft is megszavaztuk.
Szerintem ehez nem kell a szövetség engedélye. :cool:

" a könnyű nap tegnap volt"
több mint 13 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Pedig ez szakmailag egy igen fontos dolog lenne. Ráadásul nem lehetetlen a megoldása sem, és nem kerül őrületesen sokba. Tehát Fehérvári részről mindenképp támogatandó az ötlet.
több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊
Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ha könnyen hozzáférhető a következő ellenfél videója, azért szerintem a legtöbben előbb-utóbb fogják is használni és legalább nagyjából elemzik azt. Néhány óra alatt is kiszűrhető a lényeg, nem feltétlenül kell hozzá két napot beáldozni. De hatalmas előny ha nyerni akarsz.

Pontosabban hasonló képességű csapatoknál ha az ellenfeled elemez, te meg nem, szinte biztosan ki fogsz kapni. Hogy akarja felkészíteni a csapatát valaki, ha nem látta az ellenfelet? Az edzésre sokkal több időt fog feleslegesen elvesztegetni, 1-2 óra videózás többet érhet, mint a meccs előtti edzések összesen.


több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 928 — no es importante
a tapasztalt edzők ne tartsanak cliniceket, mert akkor ellopják a taktikákat, és akkor mi lesz.Zahó
a Nike-val leszerződött egyetemi edzőknek pl. egyenesen kötelező évente kétszer ilyen Clinicen előadást tartaniuk 😊 a konferenciáról készült anyagokat pedig bárki megvásárolhatja relatíve potom pénzért
http://www.amazon.com/gp/product/1606790625?ie=UTF8&tag=chrisbrownsfo-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=1606790625


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. Natloz
Ez azért tipikusan az a hozzáállás ami felől szeretnénk elhatárolódni (őrizgessük a kis titkainkat, mint Szméagol a gyűrűt), és ha jól emlékszem (bár jelen nem voltam), még az edzői konferencián is elhangzott, hogy ezt mostmár illene mellőzni. Mert ez alapján akkor a tapasztalt edzők ne tartsanak cliniceket, mert akkor ellopják a taktikákat, és akkor mi lesz. A Coca Cola marketingesei sem mennek városról városra, hogy figyu, így érjük el, hogy megvegyél. Sorry, hogy szövegkörnyezet nélkül emeltem ki ezt a részt, lehet, hogy máshogy gondoltad, csak feláll tőle a hátamon a szőr.
több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Lehet, hogy én vagyok túl konformista, és én látom rosszul a dolgokat, de nekem lehet, hogy megérne 10-15k-t az, hogy ne menjen el 2 délutánom/estém azzal, hogy ezzel kelljen foglalkozni... Mellesleg akár úgy is meg lehetne oldani ezt, hogy a csapatok választhatnának. Maguk csinálják meg, vagy megrendelik azoktól, akikkel mondjuk a liga szerződik.
Az csak jó, ha nálatok, és sok csapatnál van ember arra, akinek van ideje ezzel foglalkozni, de ez nem mindenhol van így, és épp ezért a nagy pénzbüntetés/kizárás túlzóan aránytalan büntetés lenne...

Abban egyetértünk, hogy kell az előre lépés, és a fejlődés, de nem biztos, hogy a most tárgyalt feltételek mindenkinek adottak még ahhoz, hogy ebben az irányban tudjunk elindulni. Szerintem lenne még jópár fontosabb kérdés a ligán belül, mint például ez a videós adattár, de ez csak az én véleményem.

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ha saját ember csinálja, a költsége nagyjából 0 Ft. Ha szövetség által küldött emberek, akkor 10-15 ropi, és akkor finom voltam. Erre én nem akarnék kifizetni egy évben 40 rongyot.

El kell dönteni akarunk-e előrébb jutni a fociban, márpedig egy ilyen adatbázis sokat tudna lendíteni dolgokon és alig kerülne valamibe. Na jó, az igaz, hogy évi 3-4 alkalommal kell találni valakit, aki lekameráz egy meccset, aztán feltölti egy szerverre. De ha ez sem oldható meg, akkor inkább ne akarjunk csinálni semmit.

Ha a többség meg nem akarja/szokta elemezni a soron következő ellenfelet (meg a saját előző meccsét), akkor szintén felesleges erőlködni. Majd járkálunk mindenhova a kis kameránkkal mint eddig 😛


több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Lehet kamerát keríteni, nem is az a legnagyobb baj. Csak egy ember is kell hozzá, aki kezeli. Apám még nagyon régen csinált pár meccsünkről felvételt, de egy idő után feladta, mert a meccsből semmit nem látott, és az jobban érdekelte, minthogy utána a TV-n nézze meg. Követni kell a labdát, akkut cserélni, stb-stb... Mi például nem vagyunk olyan sok segítővel ellátva, hogy az éppen nem játszó játékosoknak ne lehetne más feladatot találni a pálya mellett, a kamerázás helyett.
5. pontoddal kapcsolatban tudom, hogy könnyű a felvételekről statisztikázni, elemezni. De az nagyon sok idő. A meglevő felvételt feldolgozni számítógépen, kielemezni, kijegyzetelni, konvertálni, betömöríteni, feltölteni nem 1-2 óra. Pláne ha dolgozni, tanulni, családdal lenni is kellene közben.
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. Egy alapos elemzést készíteni az ellenfélről az megint legalább 15-20 óra munka. Mindezt megint úgy, hogy mellette éld az életed is, és esetleg minden hétvégén meccset játszol. Töltsd fel a saját videód, elemezd ki az ellenfelet, mindezt 5 nap alatt... Ez elég nagy tehernek tűnik.

Én tényleg csak úgy látnám értelmét az egésznek, ha nem a csapatokat terhelnénk ezzel a plusz feladattal, hanem tényleg lenne 3-4 stáb akikkel a liga szerződik, és ők embert, felszerelést és időt biztosítva meg tudnák oldani ezt. Így is elég sok időt és energiát követel egy-egy hazai meccs megszervezése, még egy ilyen nagy munkával járó plusz feladat nélkül is.

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A videónak nem a statisztika lenne elsősorban az értelme (arra sosem lesz igazán jó, nem látszanak úgysem a mezszámok), hanem a felkészülés az ellenfelekből, meg ha meg tudod nézni a jobb csapatok meccseit, abból tudsz tanulni, neadjisten offense, defense felállásokat, playeket is elemezhetne, átvehetne bárki.

Erre abszolút elég lenne a Cápa által is említett nagytotál, azt meg talán megérti mindenki mit jelent. A 2.-3. kamerával meg művészkedjen bárki kedvére. Nyilván lesznek jobb és kevésbé jó minőségű videók (főleg ha csak a pálya vonalából lehet kamerázni), de mivel a saját csapatod is a te videódat használja majd, feltételezhető, hogy igyekezni fog mindenki a lehetőségekhez képest jó felvételt készíteni, ha már egyszer csinálja.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak egy kérdés ezzel kapcsolatba, esetleg nem lehet olyan camera mant keresni aki ért hozzá és munkanélküli, (akár amatőr akár profi) mondjuk egy birói tiszteletdíjért megcsimálná és ő fügetlen, legalább egy kis bérkiegészités neki a csapatoknak meg megvan oldva a felvétel és lehet ellemezni, persze ez csak egy elméleti kérdés, ha valakit sért akkor bocsi
Mondjuk én személy szerint nem látom azt, hogy ha feltöltené mindenki a saját videóit, attól hogyan lenne Statisztika a bajnokságról. Vagy lenne egy hivatalos videónézegető, aki kielemez minden videót?
Amúgy meg ez a töltsük fel a videóinkat dolog nekem csak ott sántít, hogy nem biztos, hogy minden csapat készít videót a saját meccseiről. Vagy ha készít is, nem biztos, hogy olyan minőségű, mennyiségű ami mondjuk megfelelne a Statisztika készítéséhez. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az esetek 90%-ában egy kamerával készül felvétel, és az mondjuk elsősorban a saját csapatról szól, hogy utólagosan kielemezhetők legyenek a hibák.
Addig nem látom túl sok értelmét az egésznek, amíg nincs rendes, "profi" stáb minden meccsen, nincs normális felszerelés (gondolok itt állványra, magaslatra, normális kamerákra!!) minden pályán, és nincs egy egységesen és csapatoktól függetlenül szerkesztett verziója a meccsekről készült videóknak. Na azokat már lehetne elemezgetni, Statisztikázni.
Addig, amíg nincsenek meg ezek a feltételek, addig úgyis csak a veszekedés, és az egymásra mutogatás menne csak, hogy xy miért csak 20 percet töltött fel, miért csak a diffenzről, miért hagyta ki a negyedik negyedet, miért nem látszik a WR meg a CB sosem, miért a pálya széléről van videózva így nem látszik a fél csapat...Natloz
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
ezt baromi egyszerű megoldani
1. biztos, hogy minden csapatban legalább egy embernek van kamerája
2. biztos, hogy minden csapatban van egy ember aki ezt hajlandó a meccs elején elindítani
3. kezdésnek elég lehet egy "nagytotál" felvétel az egész meccsről aztán lehet majd később a finomkodás, meg a több kamera
4. ez mindig a hazai csapat feladata
5. a meccsvideókból elég könnyű statot készíteni amit a meccs végétől számított 5 napon belül el kell helyezni a videóval együtt a közös tárhelyen
6. mo.-on csak a pénz számít büntetésnek a többit leszarják
7. aki nem teszi fel a videót és a statot meccsenként 50.000 Ft. büntetés a szövetségnek
8. a szövetség kizárhatja a tartozó csapatot a bajnokságból amint elér egy előre meghatározott összeget


több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Mondjuk én személy szerint nem látom azt, hogy ha feltöltené mindenki a saját videóit, attól hogyan lenne Statisztika a bajnokságról. Vagy lenne egy hivatalos videónézegető, aki kielemez minden videót?
Amúgy meg ez a töltsük fel a videóinkat dolog nekem csak ott sántít, hogy nem biztos, hogy minden csapat készít videót a saját meccseiről. Vagy ha készít is, nem biztos, hogy olyan minőségű, mennyiségű ami mondjuk megfelelne a Statisztika készítéséhez. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az esetek 90%-ában egy kamerával készül felvétel, és az mondjuk elsősorban a saját csapatról szól, hogy utólagosan kielemezhetők legyenek a hibák.
Addig nem látom túl sok értelmét az egésznek, amíg nincs rendes, "profi" stáb minden meccsen, nincs normális felszerelés (gondolok itt állványra, magaslatra, normális kamerákra!!) minden pályán, és nincs egy egységesen és csapatoktól függetlenül szerkesztett verziója a meccsekről készült videóknak. Na azokat már lehetne elemezgetni, Statisztikázni.
Addig, amíg nincsenek meg ezek a feltételek, addig úgyis csak a veszekedés, és az egymásra mutogatás menne csak, hogy xy miért csak 20 percet töltött fel, miért csak a diffenzről, miért hagyta ki a negyedik negyedet, miért nem látszik a WR meg a CB sosem, miért a pálya széléről van videózva így nem látszik a fél csapat...

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
istvankovacs 53
@Cápa: nyomjuk a szerver projektet, ahogy jó pár egyéb ügyet is, sajnos mi nem dönthetünk (edzői bizottság), de valahogy a szezonra megcsináltatjuk.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Szerintem ez csak úgy megy, ha vagy mindenki, vagy senki sem csinálja. Onnantól, hogy néhányan nem csinálják, már mindenféle visszaélésekre ad lehetőséget. Ha egy csapat hozzáférését letiltod, attól még letöltetheti valami ismerőssel másik csapattól, vagy hasonló, te meg várod, hogy felrakja a videót, aztán nem rakta, de videózni se mentél és nem tudsz felkészülni. Aztán te is úgy leszel vele, hogy ezért nem töltöm fel és összeomlik az egész.

Itt el kell dönteni mit akarunk és ha az a kötelező feltöltése lesz a meccseknek, azt meg is kell követelni és szankcionálni, mert másképp nem fog működni. Mondjuk a statisztika még úgy se működött, hogy elvileg szankciója is volt.


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Van egy elég egyszerű szankció: az aktuális meccs videózásáért felelős csapat (aki praktikusan a hazai csapat), ha nem tölti fel meghatározott időn belül a meccsvideót, akkor megtagadják a szerverhez a hozzáférését.Tred
Azért még akad jó pár csapat, aki a saját meccsét se videózza, nemhogy másokét elemezgesse meccs előtt. Ne vegye senki készpénznek, hogy egy ilyen büntitől mindenki sokkot kapna. Bár itt talán nem ez a legfontosabb kérdés, valami okosat nyilván ki lehetne találni, hogy mindenkit rá lehessen szorítani a dologra, ha magától nem jön rá, hogy ez milyen fontos lenne.KoriTE
De annyiból jó, hogy akkor az a néhány csapat csinálhatná, aki eddig is, aztán sorban jönnének rá a csapatok, hogy mennyire fontos a videóelemzés és ők is elkezdenének videózni-feltölteni-letölteni-elemezni! Főként ha megvan hozzá a technikai háttér!

Szerintem nagyon is érdemes lenne elkezdeni, aztán legfeljebb ugyanaz lesz mint most, ha nem jön be!
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Van egy elég egyszerű szankció: az aktuális meccs videózásáért felelős csapat (aki praktikusan a hazai csapat), ha nem tölti fel meghatározott időn belül a meccsvideót, akkor megtagadják a szerverhez a hozzáférését.Tred
Azért még akad jó pár csapat, aki a saját meccsét se videózza, nemhogy másokét elemezgesse meccs előtt. Ne vegye senki készpénznek, hogy egy ilyen büntitől mindenki sokkot kapna. Bár itt talán nem ez a legfontosabb kérdés, valami okosat nyilván ki lehetne találni, hogy mindenkit rá lehessen szorítani a dologra, ha magától nem jön rá, hogy ez milyen fontos lenne.


több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
hidd el nekem fontos ezért ajánlottam fel
arról, hogy mi fontos a szövetségnek szerintem ne nyissunk vitát
a kovács pistivel 4-szer beszéltem erről a dologról
ment pm, holnap hívhatsz napközben ha akarsz
Amennyiben tényleg olyan fontos neked is ez a tárhelykérdés, és a felajánlott ajánlatod aktuális, kérem hívd fel ezt a számot: 70/ 930-1608, mert az nem igaz, hogy nem kell a szövetségnek.Vagy küld át a számod. Köszönöm!


Erről csak annyit, hogy tavaly felajánlottam az edzői megbeszélésen tárhelyet, karbantartást meg mindent, hogy beinduljon egy edzői szerver ahová feltehetnénk anyagokat és minden csapatból egy-két ember hozzáférhetne és így talán megoszthatnánk a "tudásunkat", videóinkat meg mindent.
Ez csapatonként havi 500 forint költséget jelentene. Ez sem kell a szövetségnek (legalábbis amikor rákérdezek mindig kitérnek a válasz alól), miből gondoljátok, hogy a statisztikában segítenek.
Sőt ha jól tudom ettől a szezontól kezdve már nem is kötelező statozni, mert változtattak a szabályon.cápa77
Colonel


több mint 13 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
A szerverre töltsük fel a meccsvideókat projektet én támogatnám havi 500 Ft-tal örömmel, kicsit olcsóbb mint állandóan utazgatni kamerázni. Mondjuk ez is csak akkor megy, ha mindenki csinálja, ami meg csak akkor megy mifelénk, ha van büntetés. Alap lenne a felkészüléshez a meccsekre.KoriTE
Van egy elég egyszerű szankció: az aktuális meccs videózásáért felelős csapat (aki praktikusan a hazai csapat), ha nem tölti fel meghatározott időn belül a meccsvideót, akkor megtagadják a szerverhez a hozzáférését.Tred
Istenkém', de jó lenne ha most ebből tényleg lenne vmi....!!!!

Crushers #12
több mint 13 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
A szerverre töltsük fel a meccsvideókat projektet én támogatnám havi 500 Ft-tal örömmel, kicsit olcsóbb mint állandóan utazgatni kamerázni. Mondjuk ez is csak akkor megy, ha mindenki csinálja, ami meg csak akkor megy mifelénk, ha van büntetés. Alap lenne a felkészüléshez a meccsekre.KoriTE
Van egy elég egyszerű szankció: az aktuális meccs videózásáért felelős csapat (aki praktikusan a hazai csapat), ha nem tölti fel meghatározott időn belül a meccsvideót, akkor megtagadják a szerverhez a hozzáférését.

M. Vikings
Always open!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Amennyiben tényleg olyan fontos neked is ez a tárhelykérdés, és a felajánlott ajánlatod aktuális, kérem hívd fel ezt a számot: 70/ 930-1608, mert az nem igaz, hogy nem kell a szövetségnek.Vagy küld át a számod. Köszönöm!


Erről csak annyit, hogy tavaly felajánlottam az edzői megbeszélésen tárhelyet, karbantartást meg mindent, hogy beinduljon egy edzői szerver ahová feltehetnénk anyagokat és minden csapatból egy-két ember hozzáférhetne és így talán megoszthatnánk a "tudásunkat", videóinkat meg mindent.
Ez csapatonként havi 500 forint költséget jelentene. Ez sem kell a szövetségnek (legalábbis amikor rákérdezek mindig kitérnek a válasz alól), miből gondoljátok, hogy a statisztikában segítenek.
Sőt ha jól tudom ettől a szezontól kezdve már nem is kötelező statozni, mert változtattak a szabályon.cápa77
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
A szerverre töltsük fel a meccsvideókat projektet én támogatnám havi 500 Ft-tal örömmel, kicsit olcsóbb mint állandóan utazgatni kamerázni. Mondjuk ez is csak akkor megy, ha mindenki csinálja, ami meg csak akkor megy mifelénk, ha van büntetés. Alap lenne a felkészüléshez a meccsekre.KoriTE
rakjuk fel tyt-re 😊