Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Kalo 137
http://americanfootballacademy.blog.hu/2011/02/21/felhivas_2020?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=twitter&utm_campaign=blhshare

Egy hír, amit most láttam..

A videózásról: elég sok csapattal tudunk ebben együttműködni, és szerintem előremutató ötlet, jó lenne komolyabb, rendezettebb keretek kozott megvalósítani. Ahogy Bálint is írta, a CEFL-ben kötelező volt a meccset követő szerdáig feltölteni az anyagot. Most az lényegtelen, hogy ott is voltak csapatok, akik játszottak ezzel, és olyan minőségű videót töltöttek fel, ami használhatatlan volt. Hosszú távon lássuk be mindenkinek segít. Ahogy valaki korábban is írta, felesleges azzal játszani, hogy nem töltesz fel/rossz minőségű anyagot készítesz, hiszen ha nagyon akarok odamegyek az edzésedre/meccsedre és felveszem én magam..
Egyszerűen jól lehetne tanulni egymástól, tanulmányozni egymást, és felkészülni.
Én mindenképpen támogatom -mi most sem zárkózunk el attól, hogy adjunk anyagot, ha kérnek tőlünk.

Kalo
több mint 13 éve
IdZ Green Bay Packers 75
Nos , érvek ellen érvek! Persze azt én is nagyon jól látom és igazad van abban,hogy éppen elég a csapat létszámát és a segítőket összeszedni! Erre még a kamerázás is 😊
Abban is igazad van,hogy egy cimbora,esetleg apuka kézi kamerával rögzíti az adott mérkőzést. Meg lehet oldani és én is úgy látom egy ideig ez lesz még a megoldás.
A másik oldalon meg mutatjuk a lehetőségeket és az a csapat akinek van rá módja tudjon élni vele.(Lásd Aréna felvételek és meccs DVD k.) Nem hiszem,hogy az 1500 Ft os árú, utómunkákkal felirat stb.. készített anyag, mellbe vágta az érintett csapatokat. 😊 Bár Dunaújváros nem volt ott az Arénán, így Ti nem ismerhetitek.
Félre értés ne essék én sem a kötelező központi rögzítés és tárolás mellett vagyok. Ez egy lehetőség és úgy látom nem minden csapat tud ,akar ezzel élni. Bár egy központi Archívum nem ártana a MAFSZ nak!!!
Fentebb írják,hogy play onként rögzítik az eseményeket. Ez sem rossz,de az un. "videóbíró" már nem érvényesül. Biztosan találkoztatok olyan szituációkkal amelyek esetleges "téves" bírói ítéletet vont maga után és vitára adott okot. Egy jól megválasztott kamera állásból megfelelő képkivágással felvett mérkőzés segít a kérdéses dolgokat tisztázni. Segít továbbá a csapat számára a statisztikát kiírni. De még egyszer mondom semmi sem kötelező!tibibá
Most akkor hogyan működne ez Tibibá?
Eljönnének tatáról profi stábbal és mondjuk a Nyíregyháza vagy a Békéscsaba meccseit is felvennék jó minőségben? Esetleg online közvetítenék? Mennyibe kerülne ez egy-egy csapatnak? Videóbíró= álom! Már az nagy szám ha nem lejt a pálya 😀
több mint 13 éve
tibibá 54
Azért egy csapat minimum 35-40 emberből áll játékosokkal, edzőkkel. Egy ekkora szervezetnél 1 emberkét azért ha tényleg akarunk lehet találni akár rokonként, ismerősként - mi junior játékosokkal oldjuk meg - aki kameráz. Aztán ha mégsem, max. 5 ropiért egy külsős simán fel fogja venni, lehet még kiírja DVD-re is, ilyet biztos tud találni otthon is mindenki, nem kell hozzá központilag szervezett kamerázás egy halom pénzért.KoriTE
Nos , érvek ellen érvek! Persze azt én is nagyon jól látom és igazad van abban,hogy éppen elég a csapat létszámát és a segítőket összeszedni! Erre még a kamerázás is 😊
Abban is igazad van,hogy egy cimbora,esetleg apuka kézi kamerával rögzíti az adott mérkőzést. Meg lehet oldani és én is úgy látom egy ideig ez lesz még a megoldás.
A másik oldalon meg mutatjuk a lehetőségeket és az a csapat akinek van rá módja tudjon élni vele.(Lásd Aréna felvételek és meccs DVD k.) Nem hiszem,hogy az 1500 Ft os árú, utómunkákkal felirat stb.. készített anyag, mellbe vágta az érintett csapatokat. 😊 Bár Dunaújváros nem volt ott az Arénán, így Ti nem ismerhetitek.
Félre értés ne essék én sem a kötelező központi rögzítés és tárolás mellett vagyok. Ez egy lehetőség és úgy látom nem minden csapat tud ,akar ezzel élni. Bár egy központi Archívum nem ártana a MAFSZ nak!!!
Fentebb írják,hogy play onként rögzítik az eseményeket. Ez sem rossz,de az un. "videóbíró" már nem érvényesül. Biztosan találkoztatok olyan szituációkkal amelyek esetleges "téves" bírói ítéletet vont maga után és vitára adott okot. Egy jól megválasztott kamera állásból megfelelő képkivágással felvett mérkőzés segít a kérdéses dolgokat tisztázni. Segít továbbá a csapat számára a statisztikát kiírni. De még egyszer mondom semmi sem kötelező!
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Csak egy felvetés!
Mi lenne ha összeszedné valaki, hogy melyik csapatnál van rá ember, és esetleg ha ráér épp azon a hétvégén nincs meccs vagy munka akkor valami kisebb összegért, gondolok itt utazási költség és egy kis plusz lehet bevállalná az adott csapat, hogy felkéri őt egy kamerázásra. Nem arra gondoltam, hogy leugorni Szombathelyre Pestről, hanem a környező csapatokból, esetleg regionálisan megoldani.

több mint 13 éve
IdZ Green Bay Packers 75
Azért még akad jó pár csapat, aki a saját meccsét se videózza, nemhogy másokét elemezgesse meccs előtt. Ne vegye senki készpénznek, hogy egy ilyen büntitől mindenki sokkot kapna. Bár itt talán nem ez a legfontosabb kérdés, valami okosat nyilván ki lehetne találni, hogy mindenkit rá lehessen szorítani a dologra, ha magától nem jön rá, hogy ez milyen fontos lenne.KoriTe
Pedig sztem, nem csak abból a szempontból lenne fontos a videózás amit említettél, ( bár az is nagyon fontos ) hanem ezekből az anyagokból lehetne összevágni meccsenként egy 1-3 perces (vagy akár több) anyagot, amit a szövetség közbenjárásával a Sport Tv le is adhatna, mint bajnoki mérkőzés beszámolók+ eredmények+ táblázat... stb. Szerintem ennyi már járna a sportnak itthon is. Az NFL-en kívüli időszakban is lehetne amerikai fociról beszámolniuk! Persze kell egy kis szövetségi támogatás is, meg Faragó Ricsi segítségével is lehetne ezen segíteni talán! Vélemény??? :rolleyes:
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azért egy csapat minimum 35-40 emberből áll játékosokkal, edzőkkel. Egy ekkora szervezetnél 1 emberkét azért ha tényleg akarunk lehet találni akár rokonként, ismerősként - mi junior játékosokkal oldjuk meg - aki kameráz. Aztán ha mégsem, max. 5 ropiért egy külsős simán fel fogja venni, lehet még kiírja DVD-re is, ilyet biztos tud találni otthon is mindenki, nem kell hozzá központilag szervezett kamerázás egy halom pénzért.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
1) A videó portál ötlete jó. 😉
2) A felvétel minősége fontos, de még fontosabb hogy aki kameráz az tudja is hogyan kell lefilmezni a mérkőzést hogy az használható legyen. ( PL. az Aréna felvétele, jó minőség de hozzá nem értó kamerakezelés, avval a kamerával sokkal használhatóbb felvételt készítettem volna, tapasztalatból tudom.)
3) A próbaüzem móddal egyetértek, a hibák előjönnének alatta , mindenki meg tudná szokni a rendszert és kikristályosodna a rendszer ami alapján lehetne üzemeltetni.
4) Egy használható statisztika elkészítése videó alapján minimum 8 óra ( saját tapasztalat).
5) Én is saját kamerával dolgozok, így már megtanultam hogy 1-2-3 kamerával hogyan kell felvenni a mérkőzést hogy használható legyen az elemzésnél. (sajnos nekem csak 2 használható kamerám van)
Remélem valami jót össze tudunk hozni ebből az ötletelésből.delear
Ez amit fentebbi hozzászólásokban leírtok egy központi Országos Archívum létrehozása, tárolása, karban tartása az érintettek számára hozzáférhetővé tétele.
Cápa ajánlata igazán nagyvonalú, már a havi 500 Ft / csapat költséget illetően!!!! Ez másutt sokkal többe kerül!!!

Egyetértek az Aréna Kupán készült kamera kezelés problémáival! Tudnotok kell,hogy profi operatőr kollégám életében először látott Amerikai Football mérkőzést. Átbeszéltük a felvételekkel kapcsolatos "hibákat" . Egyetértettünk abban,hogy egy helyesen kiválasztott fix képkivágás értékelhető és nézhető anyagot eredményez. A több kamerás felvétel is lehetséges,de az megdrágítja a felvétel elkészítését ehhez bizony hozzáértő, több fős stáb szükségeltetik. Addig amíg nem tudjuk megoldani az egy kamerás értékelhető,nézhető felvételeket, nem érdemes többkamerás rögzítésben gondolkodni.
Az elmúlt években a HUNRUN.COM portál készítette az Aréna felvételeket ,amelyeket saját szerverén tárolt és az oldalon visszanézhető volt.(talán még most is) Felajánlottuk,hogy az említett oldal két fős stábja szívesen rögzít és közvetít online mérkőzéseket,azokat a szerverén tárolja és hozzáférhetővé teszi mindenki számára elérhető áron. Valamiért nem kellett senkinek.
Ebben és a korábbi években azzal a szándékkal szerveztem meg az Aréna kupa online közvetítését,hogy felhívjam a figyelmet a mérkőzések rögzítésének, online közvetítésének lehetőségre. Természetesen ez pénzbe kerül.

Egy biztos, mint televíziós szerkesztő operatőr,magam is azt szeretném,hogy ez a kérdés a csapatok számára megoldódjon. A távolságok az utazási költségek + idő ráfordítás miatt a regionális megoldást látom szerencsésnek.

Ebben a HEOTE (Helyi Televíziók Országos Egyesülete) stúdiói segítségét kellene kérni,Ők megfelelő technikával,stábbal jelen vannak az ország egész területén.

Még egy adalék! A Mustangs mérkőzéseit eleinte kamerával kezdtem rögzíteni,de a mérkőzés menete és eseményei feledették velem a rögzítést és emiatt kollégák segítségét kellett kérem,mert érdemi munkát a kamerával nem tudtam végezni 😊 😊tibibá
Nem akartam kritizálni az operator munkáját, (ha megsértettem valakit bocsánatot kerek, nem ez a célom) gondoltam hogy ezek első amerikai foci mérkőzés felvételei.
En is több mérkőzést lefilmeztem és utána az elemzésnél láttam a hibáimat, így most mar van gyakorlatom abban hogy hogyan készítsek egy mérkőzésről felvetél, amit elemezni is lehet és meg elvezhető is.
En drive-ok kent szoktam felvenni a mérkőzést, egyszerűbb az elemzésnél és könnyen ősze lehet fűzni 1 egésszé. ( Egy kis Sony H7-el is nagyon jó felvételeket lehet készíteni, ami nem drága gép, most mar 😊 )
En is támogatom a Capa ajánlatát.
Aki kamerázik az nem tudja elvezni a mérkőzést , de neki nem ez a célja. Ha jól dolgozik akkor a fejődést szolgálja, csapat szinten vagy ha megvalósul a közös video- tárhely akkor az összes csapaton segít.
több mint 13 éve
tibibá 54
1) A videó portál ötlete jó. 😉
2) A felvétel minősége fontos, de még fontosabb hogy aki kameráz az tudja is hogyan kell lefilmezni a mérkőzést hogy az használható legyen. ( PL. az Aréna felvétele, jó minőség de hozzá nem értó kamerakezelés, avval a kamerával sokkal használhatóbb felvételt készítettem volna, tapasztalatból tudom.)
3) A próbaüzem móddal egyetértek, a hibák előjönnének alatta , mindenki meg tudná szokni a rendszert és kikristályosodna a rendszer ami alapján lehetne üzemeltetni.
4) Egy használható statisztika elkészítése videó alapján minimum 8 óra ( saját tapasztalat).
5) Én is saját kamerával dolgozok, így már megtanultam hogy 1-2-3 kamerával hogyan kell felvenni a mérkőzést hogy használható legyen az elemzésnél. (sajnos nekem csak 2 használható kamerám van)
Remélem valami jót össze tudunk hozni ebből az ötletelésből.delear
Ez amit fentebbi hozzászólásokban leírtok egy központi Országos Archívum létrehozása, tárolása, karban tartása az érintettek számára hozzáférhetővé tétele.
Cápa ajánlata igazán nagyvonalú, már a havi 500 Ft / csapat költséget illetően!!!! Ez másutt sokkal többe kerül!!!

Egyetértek az Aréna Kupán készült kamera kezelés problémáival! Tudnotok kell,hogy profi operatőr kollégám életében először látott Amerikai Football mérkőzést. Átbeszéltük a felvételekkel kapcsolatos "hibákat" . Egyetértettünk abban,hogy egy helyesen kiválasztott fix képkivágás értékelhető és nézhető anyagot eredményez. A több kamerás felvétel is lehetséges,de az megdrágítja a felvétel elkészítését ehhez bizony hozzáértő, több fős stáb szükségeltetik. Addig amíg nem tudjuk megoldani az egy kamerás értékelhető,nézhető felvételeket, nem érdemes többkamerás rögzítésben gondolkodni.
Az elmúlt években a HUNRUN.COM portál készítette az Aréna felvételeket ,amelyeket saját szerverén tárolt és az oldalon visszanézhető volt.(talán még most is) Felajánlottuk,hogy az említett oldal két fős stábja szívesen rögzít és közvetít online mérkőzéseket,azokat a szerverén tárolja és hozzáférhetővé teszi mindenki számára elérhető áron. Valamiért nem kellett senkinek.
Ebben és a korábbi években azzal a szándékkal szerveztem meg az Aréna kupa online közvetítését,hogy felhívjam a figyelmet a mérkőzések rögzítésének, online közvetítésének lehetőségre. Természetesen ez pénzbe kerül.

Egy biztos, mint televíziós szerkesztő operatőr,magam is azt szeretném,hogy ez a kérdés a csapatok számára megoldódjon. A távolságok az utazási költségek + idő ráfordítás miatt a regionális megoldást látom szerencsésnek.

Ebben a HEOTE (Helyi Televíziók Országos Egyesülete) stúdiói segítségét kellene kérni,Ők megfelelő technikával,stábbal jelen vannak az ország egész területén.

Még egy adalék! A Mustangs mérkőzéseit eleinte kamerával kezdtem rögzíteni,de a mérkőzés menete és eseményei feledették velem a rögzítést és emiatt kollégák segítségét kellett kérem,mert érdemi munkát a kamerával nem tudtam végezni 😊 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://www.youtube.com/watch?v=6Js5nFiDhbk
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a CEFLben kötelező volt feltölteni a meccsek videóit. ha jól tudom az EFAF Challengecup-ban is, de ebben nem vagyok biztos. Az amerikai foci teljesen különleges ebből a szmpontból, mert itt hatalmas udvariatlanság, ha nem adod oda az előző meccsed videóját a következő ellenfelednek.
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Én úgy gondolom, hogy bármilyen felvétel is jobb, mint a semmilyen. Tudom hogy sok csapat pályáján például nincs igazi lelátó, vagy bármilyen emelvény, és hogy nehéz keríteni valakit aki hajlandó kezelni a kamerát, de arányosan kevesebb időt/energiát igényel, mint amennyi haszna van. És a videó minőségét tekintve senki nem vár el hatalmas dolgokat, tényleg egy egyszerű kézikamerás megoldásról lenne szó. Én mindenképpen mellette lennék, az idei évben kísérleti jelleggel, jövőre pedig, ha megfelelően működik, akkor kötelező jelleggel. Higgyétek el, hogy hatalmas eredmény lenne, ha minden meccsről lehetne elérni felvételt.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
1 kamera és nagytotál bőven elég az elemzéshez, még kis kézi kameránál is 😊 a videó halála a túlzott zoom meg a play közbeni snittek.KoriTE
meg mint a tavalyi szolnoki arénás felvétel labdazoom hut előtt...XD
azt mikor elinditják vissza zoom azt a play felsincs véve..XD



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Kopasz98 93
engem teljesen hidegen hagy a statisztika. nem az én asztalom, nem is érdekel. az uccsó oldalakon leírtakhoz annyit szeretnék hozzáfűzni:
1. amikor az eredeti pályán nem játszhatunk péel a sok eső miatt, és ezért egy "edzőpályának" kikiáltott dimbesdombos állapotú pályán csalitossal (oan bozótos, sok magas növényes rész 😀 ) körülvett helyen kell játszanunk, ahol nem csak, hogy lelátó nincs, hanem semmi sincs, akkor hogy oldanánk meg ott a kamerázást? esélytelen.

2. ha meglenne a server akkor meg úgyis azon menne a vita, hogy nem egységes a minőség a feltöltött filmeknek

3. még csak így eljátszva a gondolattal is, 50 ezer pénz azért annyira nem kevés egy meccs miatt. szerintem több olyan csapat van M.o.-n akiknek ennyi pénz azért elég komoly érvágást jelentene, mint amennyinek nem..
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
1 kamera és nagytotál bőven elég az elemzéshez, még kis kézi kameránál is 😊 a videó halála a túlzott zoom meg a play közbeni snittek.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
1) A videó portál ötlete jó. 😉
2) A felvétel minősége fontos, de még fontosabb hogy aki kameráz az tudja is hogyan kell lefilmezni a mérkőzést hogy az használható legyen. ( PL. az Aréna felvétele, jó minőség de hozzá nem értó kamerakezelés, avval a kamerával sokkal használhatóbb felvételt készítettem volna, tapasztalatból tudom.)
3) A próbaüzem móddal egyetértek, a hibák előjönnének alatta , mindenki meg tudná szokni a rendszert és kikristályosodna a rendszer ami alapján lehetne üzemeltetni.
4) Egy használható statisztika elkészítése videó alapján minimum 8 óra ( saját tapasztalat).
5) Én is saját kamerával dolgozok, így már megtanultam hogy 1-2-3 kamerával hogyan kell felvenni a mérkőzést hogy használható legyen az elemzésnél. (sajnos nekem csak 2 használható kamerám van)
Remélem valami jót össze tudunk hozni ebből az ötletelésből.
több mint 13 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
hát akkor elnézést mindenkitől akit megbántottam
szóljatok ha szükség van arra amit felajánlottam
csak én nem szeretem ezt a fene nagy demokráciát, mert elég lassú, és arra már rájöttem ha valamit nem szankcionálnak és nincs határideje akkor mindenki a másiktól várja a megoldást az idő meg csak telikcápa77
Ennyi!

csak zárójelben, a tavalyi nevezési mizéria után mennyi csapatot utasítottak el???????? Ennyire fontosak a szankciók....



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
hát akkor elnézést mindenkitől akit megbántottam
szóljatok ha szükség van arra amit felajánlottam
csak én nem szeretem ezt a fene nagy demokráciát, mert elég lassú, és arra már rájöttem ha valamit nem szankcionálnak és nincs határideje akkor mindenki a másiktól várja a megoldást az idő meg csak telik


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Ami kell a fejlődéshez az az, hogy:

- legyen statisztika, központi helyen ez legyen elérhető
- legyen időmérés, olyan amelyet a játékosok és a nézők, kommentátor is tud követni
- legyen videóportál, ahová a mérkőzéseket feltehetjük és letölthetjük

De a legfontosabb ami ma az edzői oktatáson hangzott el:

- legyen összefogás a csapatok között, mert külön-külön, nem, de együtt sok mindent elérhetünk, de ha itt is széthúzás van, akkor csak egy helyben fogunk topogni!
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Itt még csak az ötletelés folyik, inkább beszélgessünk arról mi hogyan lenne jó, mint egyből belecsapni a lecsóba, aztán utólag toldozni-foltozni. Tőlem az is mehet, hogy idén legyen próbaüzem, nem kötelező jelleggel, de aki előre akarja vinni kicsit a sportot, az önkéntesen elkezdi felrakni a meccseit. Aztán jövőre már lehet elvárni kötelezően is, van idő felkészülni, láthatják többen miért jó ez és mindenki boldog lesz. Talán kevesebben rettennek meg a szankció szó hallatán is.

Nem tudom ki hogy van vele, de gyakran van olyan meccs itthon ami érdekel, de nincs időm elmenni megnézni, vagy csak egyszerűen messze van. Viszont ha lehetne letölteném és megnézném otthon.

Egyébként mindig mindennél lesz nagyobb gond itthon a focival kapcsolatban amit meg kellene oldani. Sok kis dologban is előre kell lépni ahhoz, hogy összességében legyen fejlődés, ez is egy ilyen ügy.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A "fizetni kéne érte", az a sport tv esetében évente csapatonként több százezer forintot jelentene....
És senki sem mondta, hogy "adjuramisten de mostazonnal" áprilistól ezt be kell vezetni. Csak azt mondták Cápáék, hogy ha bevezetjük, akkor mindenkitől el kell várni hogy feltöltsön, és aki nem teszi, azt büntetni kell, mert máshogy senki nem veszi komolyan a dolgokat. Úgy gondolom, hogy ha csak azt el lehetne érni, hogy mindenki minden meccsről elérhesse a felvételt, már hatalmas előrelépés lenne, statisztika nélkül is (ami amúgy tényleg nagyon fontos, de nehezebben kivitelezhető, mint egy akármilyen minőségű videó a meccsről).Zorddd
Akkor én is szánalmas vagyok 😊 de ha nem az idei évtől terveznék, akkor szerintem azt Cápa már az első hsz-em után tudtomra adta volna 😉

De ha már áprilist említesz... ha jobban belegondolok, addigra van aki kb. letudja a hazai meccseit 😛
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Na akkor én is felsorolok most

1.) Tavalyi évet részünkről ne keverd ide, mert ott nem csak mi hibáztunk, hanem a szövetség is ludas volt valamennyire a dologban.
2.) Fejlődni akarok én is, nem csak kacsázgatni a posványban, de nem feltétlen így csinálnám.
3.) Eredetileg lehet, hogy a tananyagokról volt szó, de itt a fórumon messze nem erről volt... Hanem saját meccsekről kötelezően mert különben megbüntetünk, kizárunk...
4.) Ezt nem 3 héttel az indulás előtt kéne kitalálni, és bevezetni
5.) Itt azt írtátok, hogy zárt szerver lenne, csapatonként 1-2 hozzáféréssel, így nem fog több videó az éterben keringeni, nem lesz nézettebb a sportunk ettől és a SportTV se fog jobban érdeklődni értünk
6.) Amúgy ha mondjuk a SportTV-vel lehetne egyeztetni, közvetítésekről, összefoglalókról, akkor megoldódhatna a videó kérdés, lennének korrekt felvételek, senkinek nem kéne pluszmunkát vállalnia, lehetne nézegetni, elemezgetni, leadná a TV, végre lenne a sportágnak médiatámogatottsága(!!!!) ami magával hozhatná a szponzorokat, hiszen nem csak a 100-200 néző látná a nevüket, elindulhatnánk kifelé a jelenlegi posványunkból és mindenki örülhetne... Ja hogy ezt a csapatok nem szavazták meg, mert fizetni kéne érte? Akkor ki nem akar előrelépést, és fejlődést?

Lehet, hogy szánalmas vagyok. Nem kizárt, de én nem érzem annak, azért mert van egy véleményem, ami ellentétes a Tiéddel és egy nyilvános fórumon le is írom mindezt.Natloz
A "fizetni kéne érte", az a sport tv esetében évente csapatonként több százezer forintot jelentene....
És senki sem mondta, hogy "adjuramisten de mostazonnal" áprilistól ezt be kell vezetni. Csak azt mondták Cápáék, hogy ha bevezetjük, akkor mindenkitől el kell várni hogy feltöltsön, és aki nem teszi, azt büntetni kell, mert máshogy senki nem veszi komolyan a dolgokat. Úgy gondolom, hogy ha csak azt el lehetne érni, hogy mindenki minden meccsről elérhesse a felvételt, már hatalmas előrelépés lenne, statisztika nélkül is (ami amúgy tényleg nagyon fontos, de nehezebben kivitelezhető, mint egy akármilyen minőségű videó a meccsről).


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
Na akkor én is felsorolok most

1.) Tavalyi évet részünkről ne keverd ide, mert ott nem csak mi hibáztunk, hanem a szövetség is ludas volt valamennyire a dologban.
2.) Fejlődni akarok én is, nem csak kacsázgatni a posványban, de nem feltétlen így csinálnám.
3.) Eredetileg lehet, hogy a tananyagokról volt szó, de itt a fórumon messze nem erről volt... Hanem saját meccsekről kötelezően mert különben megbüntetünk, kizárunk...
4.) Ezt nem 3 héttel az indulás előtt kéne kitalálni, és bevezetni
5.) Itt azt írtátok, hogy zárt szerver lenne, csapatonként 1-2 hozzáféréssel, így nem fog több videó az éterben keringeni, nem lesz nézettebb a sportunk ettől és a SportTV se fog jobban érdeklődni értünk
6.) Amúgy ha mondjuk a SportTV-vel lehetne egyeztetni, közvetítésekről, összefoglalókról, akkor megoldódhatna a videó kérdés, lennének korrekt felvételek, senkinek nem kéne pluszmunkát vállalnia, lehetne nézegetni, elemezgetni, leadná a TV, végre lenne a sportágnak médiatámogatottsága(!!!!) ami magával hozhatná a szponzorokat, hiszen nem csak a 100-200 néző látná a nevüket, elindulhatnánk kifelé a jelenlegi posványunkból és mindenki örülhetne... Ja hogy ezt a csapatok nem szavazták meg, mert fizetni kéne érte? Akkor ki nem akar előrelépést, és fejlődést?

Lehet, hogy szánalmas vagyok. Nem kizárt, de én nem érzem annak, azért mert van egy véleményem, ami ellentétes a Tiéddel és egy nyilvános fórumon le is írom mindezt.

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ez szánalmas
az a baj, hogy szankciók nélkül semmi nem történik, mert mindenki szarik rá (erre legjobb példa a tavalyi nevezésnél szankciók voltak, idén sikerült is beadni mindent időre)
de bevallom őszintén a ti kettőtök hsz-át olvasva elgondolkodtam, hogy akartok-e egyáltalán fejlődni vagy jól elkacsáztok a posványban
nem azért van szükségem a videódra, hogy a titkaidat kilessem, ha annyira kíváncsi vagyok akkor lemegyek és felveszem magamnak
egyébként ettől mindenki fejlődne: a bírók megnézhetnék mit hibáztak, te visszanézhetnéd mikor választottatok rossz playt, esetleg megfigyelhetnéd a többi csapat mitől jobb mint a tiéd
kezdésképpen egyébként arról volt szó, hogy erre a szerverre bárki feltölthetné a nála található dvd-ket, külföldről rendelt tananyagokat, ezzel is spórolva, mert lehet amit éppen meg akarsz rendelni anyagot azt én már fél évvel ezelőtt behozattam és szívesen megosztom bárkivel, hátha fejlődünk mindannyian és nem tipikus magyar szokás szerint azt nézzük, hogy mikor döglik meg a szomszéd tehene cápa77
Félreértettél 😊

Egyetlen szóval sem írtam azt, hogy az elképzeléssel van baj, talán még a szankcióval sincs.

Pusztán arra gondoltam, egy kvázi "feldobott ötletet" rögtön a szabályok közé emelni nem biztos, hogy szerencsés 3 héttel a start előtt. Márpedig a kilátásba helyezett szankciók valahol azzá teszik.

Szimplán csak azért mert attól, hogy pl. nekem, neked és x csapatnak van/lenne is rá forrása-embere, még nem jelenti azt, hogy mindenkinek volna. 50.000 Ft-os büntetésekkel dobálózni meg, hát...

Nem gondolom, hogy akár én, akár Natloz "elkacsáznánk" - ahogy fogalmaztál, pusztán csak mert másképp látunk dolgokat.

Ha arról volna szó, hogy "tesztüzem" és meglátjuk, hogy tud ez működni a gyakorlatban; majd pedig jövő évtől lenne kilátásba helyezve szankció a nem teljesítőknek, gondolom mindenki boldogan rábólintana.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Egy dolgot szeretnék még hozzá tenni de ez lehet hogy csak az én véleményem, minnél több videó kering az éterbe és minnél többen nézik annál könnyebb szponzort szerezni mivel a sok videóval talán egyszer még a sport tévé is hajlandó velünk foglalkozni, gondolom a lové mindenhol jól jönn
Lehet kamerát keríteni, nem is az a legnagyobb baj. Csak egy ember is kell hozzá, aki kezeli. Apám még nagyon régen csinált pár meccsünkről felvételt, de egy idő után feladta, mert a meccsből semmit nem látott, és az jobban érdekelte, minthogy utána a TV-n nézze meg. Követni kell a labdát, akkut cserélni, stb-stb... Mi például nem vagyunk olyan sok segítővel ellátva, hogy az éppen nem játszó játékosoknak ne lehetne más feladatot találni a pálya mellett, a kamerázás helyett.
5. pontoddal kapcsolatban tudom, hogy könnyű a felvételekről statisztikázni, elemezni. De az nagyon sok idő. A meglevő felvételt feldolgozni számítógépen, kielemezni, kijegyzetelni, konvertálni, betömöríteni, feltölteni nem 1-2 óra. Pláne ha dolgozni, tanulni, családdal lenni is kellene közben.
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. Egy alapos elemzést készíteni az ellenfélről az megint legalább 15-20 óra munka. Mindezt megint úgy, hogy mellette éld az életed is, és esetleg minden hétvégén meccset játszol. Töltsd fel a saját videód, elemezd ki az ellenfelet, mindezt 5 nap alatt... Ez elég nagy tehernek tűnik.

Én tényleg csak úgy látnám értelmét az egésznek, ha nem a csapatokat terhelnénk ezzel a plusz feladattal, hanem tényleg lenne 3-4 stáb akikkel a liga szerződik, és ők embert, felszerelést és időt biztosítva meg tudnák oldani ezt. Így is elég sok időt és energiát követel egy-egy hazai meccs megszervezése, még egy ilyen nagy munkával járó plusz feladat nélkül is.Natloz
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
ez szánalmas
az a baj, hogy szankciók nélkül semmi nem történik, mert mindenki szarik rá (erre legjobb példa a tavalyi nevezésnél szankciók voltak, idén sikerült is beadni mindent időre)
de bevallom őszintén a ti kettőtök hsz-át olvasva elgondolkodtam, hogy akartok-e egyáltalán fejlődni vagy jól elkacsáztok a posványban
nem azért van szükségem a videódra, hogy a titkaidat kilessem, ha annyira kíváncsi vagyok akkor lemegyek és felveszem magamnak
egyébként ettől mindenki fejlődne: a bírók megnézhetnék mit hibáztak, te visszanézhetnéd mikor választottatok rossz playt, esetleg megfigyelhetnéd a többi csapat mitől jobb mint a tiéd
kezdésképpen egyébként arról volt szó, hogy erre a szerverre bárki feltölthetné a nála található dvd-ket, külföldről rendelt tananyagokat, ezzel is spórolva, mert lehet amit éppen meg akarsz rendelni anyagot azt én már fél évvel ezelőtt behozattam és szívesen megosztom bárkivel, hátha fejlődünk mindannyian és nem tipikus magyar szokás szerint azt nézzük, hogy mikor döglik meg a szomszéd tehene
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊
Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.Natloz
Valahogy így.

Az ötlet ugyanis önmagában lehet jó; ugyanakkor nem biztos, hogy 3 héttel a bajnokság indulása előtt kellene újabb kötelezettségek elé állítani a csapatokat, ha már szankciókról esett szó... :rolleyes:Bluemountain