Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://www.youtube.com/watch?v=Th3N8y-CKhw
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
tavasszal ez fog történni
rengeteg örömet fogunk szerezni a szurkolóinknak és persze magunknak
mi már csak huligánok vagyunk a cowboys-nál és hurkák a wolves-nál
de hát Julia Roberts-et is úgy hívta mindenki ahogy akarta a Micsoda Nőben, a végén mégis elvitte a főnyereményt
ezek csak játékos évődések a szavakkalcápa77
De nagyon ügyes huligánok vagytok és a hurkát speciel szeretem. Ahogy már említettem élő adásban is"kurvából lesz a legjobb feleség" , úgyhogy ne üljetek fel a zrikáknak. Játszunk és népszerűsítsünk. Ennyi.Captain Mcbright


több mint 13 éve
Captain Mcbright 65 — Bears fan
mi már csak huligánok vagyunk a cowboys-nál és hurkák a wolves-nál
de hát Julia Roberts-et is úgy hívta mindenki ahogy akarta a Micsoda Nőben, a végén mégis elvitte a főnyereményt
ezek csak játékos évődések a szavakkalcápa77
De nagyon ügyes huligánok vagytok és a hurkát speciel szeretem. Ahogy már említettem élő adásban is"kurvából lesz a legjobb feleség" , úgyhogy ne üljetek fel a zrikáknak. Játszunk és népszerűsítsünk. Ennyi.

Football is life. The rest is just details.
több mint 13 éve
Captain Mcbright 65 — Bears fan
Ajánlok inkább egy Mercedes Vito-t. 10*25 méter 1 perc pihenővel, tuti hatásos. Nekem bevált 😊 és a béna térdeim is megnyekkentek. 😊 Szóval csak ésszel...Captain Mcbright
erről van szó kéremszépen 😊 ha már megy, lehet kezdeni a fekvenyomást trabival! 😊JSanyo
Én toltam már eleget mostanában a tolószánt. Lusta volt a gyerek húzni 😊KoriTE
a trabi azért még kemény dió, már próbáltam emelgetni, majdnem leszálltak a tökeim... megint....

Football is life. The rest is just details.
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
valószínűleg azért nincs fenn mert még nincs végleges
igen, a hivatalos fent lesz ezen az oldaon, de nincs fent semmi 😊 engem az érdekelne h. milyen csaptok lesznek 😊Boti63


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Jászberény Wolverines ott lesz az már biztos!
több mint 13 éve
Boti63 40
igen, a hivatalos fent lesz ezen az oldaon, de nincs fent semmi 😊 engem az érdekelne h. milyen csaptok lesznek 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Budapest Bears AFC-ről minden infó megtalálható (edzés helyszínek, időpontok,stb) itt:

http://bpbearsfootball.blog.hu
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
ide amint van hivatalos infó mindig felteszik
http://www.focibajnoksag.hu/index.php


több mint 13 éve
Natloz Arizona Cardinals 298
milyen csapatok lesznek arénán ?😊Boti63
tényleg arénás csapatok? lebonyolítás? fix vagy rugalmas lesz idén? 😛Kopasz98
FEBRUÁR 6!!!
már várom nagyon az arénát.remélem olyan jól sikerül mint tavaly, és el lehet majd bandázni mindenkivel az egész országból.amúgy milyen csapatok jönnnek?;DTSD81
A szokásos vita miatt kicsit elpörgött ez a pár hozzászólás, és nem reagált rá senki se, de többünket érdekelne a dolog.
Szóval Arénáról lehet már tudni valamit? Legalább annyit, hogy hányan és kik neveztek?

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 13 éve
kisember 63
Ezért írtam direkt, hogy értem hogy miért teszitek amit tesztek. Ne harcolj, ha nincs háború 😉
A két egyesület a probléma, mert a másik eset egyértelmű.
Nem gondolkodtok a közös egyesületbe olvadáson? Az megoldás lenne.
Amit írtál, azon nem változtat, és nem is sportolói gondolkodás, max pszichológiai, vagy marketing kérdés, hogy izgalmasabb a bajnokság. Mindig az, egy sportoló célja, hogy önmaga egyre jobb legyen, vagy csapatsportban, hogy a csapata egyre jobb legyen, így ha valaki belefásul a középszerű teljesítménye miatt, az nem sportoló, vagy rossz helyen van.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Elvileg mindenkiről tudunk valamit, meglátjuk.


több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Amúgy idén mindenki leadta időben a jelentkezést?😊gyengejobb
ha jól emlékszem, Kori csütörtökön írta az akkori állapotot, a Kaposvár/Pécs volt egyedül kérdéses.


szerk: Kori pénteki hsz-e

Update:

Bejött ma:
Crushers
Enthroners

Nem hivatalosan tudható még:
Cowboys 2 /hétfőn viszik/
Hurricanes /itt írták a fórumon hogy a héten beérkezik/
Tigers /hétfőn viszik/
Wildfires /hétfőn érkezik/

Se nevezés se infó (de szeretettel várom ha esetleg van valami hír):
Kaposvár/PécsKoriTE

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Szerintem nem titok, mit gondolok a Sharks, és köztetek lévő együttműködésről, és bár titeket értelek is , és megértem a nézőpontotokat, de ettől függetlenül még ellene van a fejlődésnek.
Ezért nem értem miért írod, hogy a feljutás/kiesés a sava borsa, mert ti pont ezt a részét "erőszakoljátok" (nem rosszindulatból írtam így, csak ez fejezi ki hűen szerintem) meg a rendszernek.
kisember
Csak attól függ, hogy sikerül-e megérteni a következőt:

A Gorillaz azért játszik viszonylag jó focit, mert a Vili nálunk az edző. Ha nem így lenne, ugyanúgy max. középszerű dolgot csinálnánk mint az első idényünkben. Innentől viszont talán érthető, hogy miért nem "tudunk" feljebb jutni, vagy miért nem akarunk. Mert nem előre lépnénk vele egyet, hanem vissza kettőt. Képzeld magad elé, hogy csak úgy indulhatnál a HFL-ben, ha az összes mostani edzőtöktől meg kellene válnotok, mit választanátok?

Szemléletesebben: Ha egyszer a W2 fogja megnyerni a Div I-et, akkor a W1 miatt sosem fog feljebb indulni. Ez viszont értelemszerű. Nálunk is hasonló a szitu, csak két külön egyesült van hasonló viszonyban.


több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Ajánlok inkább egy Mercedes Vito-t. 10*25 méter 1 perc pihenővel, tuti hatásos. Nekem bevált 😊 és a béna térdeim is megnyekkentek. 😊 Szóval csak ésszel...Captain Mcbright
erről van szó kéremszépen 😊 ha már megy, lehet kezdeni a fekvenyomást trabival! 😊JSanyo
Banyek Nyíregyen nehéz mercit lopni de a trabit még meg tudom oldani 😀 😀 😀

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
kisember 63
Az erőviszonyokat tekintve jogos, más kérdés, hogy mi értelme játszani, ha nincs miért izgulni (feljutás vs. kiesés). Szerintem ez a sava-borsa. Egy nagy bajnokságban 16 hasonló csapatnál csak a playoff az érdekes, de a hátsó régióban érdektelenné válna a dolog. Én úgy gondolom mindenkinek kell a motiváció és nem az az érdekes, hogy akkor ki-kivel van egy szinten. Küzdeni kell és feljutni, vagy gyenge szereplés után kiesni, ettől lesz izgalmas.

Szerintem nem titok, mit gondolok a Sharks, és köztetek lévő együttműködésről, és bár titeket értelek is , és megértem a nézőpontotokat, de ettől függetlenül még ellene van a fejlődésnek.
Ezért nem értem miért írod, hogy a feljutás/kiesés a sava borsa, mert ti pont ezt a részét "erőszakoljátok" (nem rosszindulatból írtam így, csak ez fejezi ki hűen szerintem) meg a rendszernek.
A tavalyi rendszer a kezdete volt valami újnak, és úgy gondolom, hogy nem is adtak esélyt neki. (ez szubjektív) Minden nagy csapat külföldön akar fejlődni, de eddig aki nem a CEFL-ben indult, igen kevés mérkőzést játszott, és garancia nélkül. (elmaradt találkozók, 78-o-ák)
Felejtsük el, hogy hol játszok, és ettől függetlenül értsük amit ide írok.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Amúgy idén mindenki leadta időben a jelentkezést?😊
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Nekem az okozza, a fejtörést, hogy miért kell a három liga? Ha két osztályra bontanánk a mezőnyt, akkor kevesebb meccs, és kevesebb bíró kéne. Erre viszont az volt a szövetség nem hivatalos válasza, hogy sok csapat (szerintük az újak) nem stabilak sem anyagilag, sem szervezettségben. Viszont a korlátlan kölcsönadás a divíziók között le, és fel, egy csomó ilyen (és nem az újoncok) csapatot tart életben, és gátolja egyes esetekben a fejlődést.kisember
Melyik csapatokra gondolsz? A W-C-S trióból ki tart életben kit? Vagy fordítva? Persze mennek Gorillák Győrbe kiegészítő embernek (meg lehet ilyen fordítva is), de azért az a néhány játékos nem meghatározó, más csapatokról meg nem nagyon tudok. Mások között meg nem lehet kölcsönadni, csak ez a 3-as tudja megcsinálni jelenleg, amiből a C-W esetén nem látok ilyen jeleket hasonló együttműködésre.

A két osztályos rendszer meg volt 2010-ben, ízlés dolga kinek tetszett meg kinek nem. Nekem speciel nem, meg sokan másoknak sem, de nyilván vannak akiknek meg bejött ez a forma. A HFL-nek valóban csak akkor van értelme, ha az ott játszók a tavasz-nyár során máshol küzdenek, nyilván annak lesz jó döntés oda csatlakozni, aki ezt hasonlóan fogja csinálni (akár nemzetközi kupában, akár Hurrikános példával az osztrákoknál). Meg persze elég erős is hozzá, de a nélkül meg úgysem juthat fel. Az is igaz, hogy így majdnemhogy "elvárás" a HFL-esektől a tavaszi program. Erre csak azt tudom mondani, hogy valóban így van, aki nem tudja létszámban-pénzben mindkettőt megoldani, az nem hiszem, hogy feljebb fog lépni, mert csak az őszi HFL nem különösebben jó alternatíva a Div I után (túl sok a pihenő, több pénz, kevesebb meccs, stb.). Így viszont duplán kell teljesíteni, ha valaki oda akar kerülni, tehát megugrani a Div I után a HFL-t valóban igen komoly erőfeszítést igényel minden téren.
A mostani div 1-ből van jó pár csapat, akik nem különböznek lényegesen a mostani div 2-es átlagtól, így akár egy közös bajnokságban lenne a helyük.kisember
Az erőviszonyokat tekintve jogos, más kérdés, hogy mi értelme játszani, ha nincs miért izgulni (feljutás vs. kiesés). Szerintem ez a sava-borsa. Egy nagy bajnokságban 16 hasonló csapatnál csak a playoff az érdekes, de a hátsó régióban érdektelenné válna a dolog. Én úgy gondolom mindenkinek kell a motiváció és nem az az érdekes, hogy akkor ki-kivel van egy szinten. Küzdeni kell és feljutni, vagy gyenge szereplés után kiesni, ettől lesz izgalmas.

Igyekeztem már az előbb is úgy fogalmazni, hogy ne érezzék nyavalygásnak. Vitatkozni érvekkel alátámasztva, ezt hívják beszélgetésnek, nem nyavalygás.kisember
Egyetértünk. A kritika alapvetően szükséges, amíg kulturált körülmények között marad. Nincsenek fekete-fehér ügyek, ahogyan a mostani bonyolítás sem tökéletes, de talán mégis a legjobb az összes körülményt tekintve. Persze ez megint csak szubjektív, de így normális. Más szerint meg más lenne a legjobb, más szempontok szerint súlyozva, akár saját érdekei alapján. Nincs ezzel semmi gond.


több mint 13 éve
kisember 63
Nekem az okozza, a fejtörést, hogy miért kell a három liga? Ha két osztályra bontanánk a mezőnyt, akkor kevesebb meccs, és kevesebb bíró kéne. Erre viszont az volt a szövetség nem hivatalos válasza, hogy sok csapat (szerintük az újak) nem stabilak sem anyagilag, sem szervezettségben. Viszont a korlátlan kölcsönadás a divíziók között le, és fel, egy csomó ilyen (és nem az újoncok) csapatot tart életben, és gátolja egyes esetekben a fejlődést.

A mostani div 1-ből van jó pár csapat, akik nem különböznek lényegesen a mostani div 2-es átlagtól, így akár egy közös bajnokságban lenne a helyük.
Sok nullás különbségek pedig az amerikai rendszerekben is vannak, és nem olyanokról beszélek, hogy egyszer az egyik, egyszer a másik győz, hanem általánosságban is nagy különbség van csapatok között. (valószínűleg az anyagiak, vagy az iskola kisebb vonzereje miatt)
Abban egyetértek abszolút Bálinttal, hogy sok csapatnál olyan alapok hiányoznak, amiket nem a meccsen kell megtanulni, és szerintem sem tanulnak a sok nullából ezek a játékosok, de abból sem, ha nincs sok nulla. Ezek a csapatok, amíg nem találnak edzőt, addig nem fognak fejlődni. De így, ha nem verik meg őket nagyon, nem fogják beismerni ennek szükségességét.
Igyekeztem már az előbb is úgy fogalmazni, hogy ne érezzék nyavalygásnak. Vitatkozni érvekkel alátámasztva, ezt hívják beszélgetésnek, nem nyavalygás.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ajánlok inkább egy Mercedes Vito-t. 10*25 méter 1 perc pihenővel, tuti hatásos. Nekem bevált 😊 és a béna térdeim is megnyekkentek. 😊 Szóval csak ésszel...Captain Mcbright
erről van szó kéremszépen 😊 ha már megy, lehet kezdeni a fekvenyomást trabival! 😊JSanyo
Én toltam már eleget mostanában a tolószánt. Lusta volt a gyerek húzni 😊


több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Ajánlok inkább egy Mercedes Vito-t. 10*25 méter 1 perc pihenővel, tuti hatásos. Nekem bevált 😊 és a béna térdeim is megnyekkentek. 😊 Szóval csak ésszel...Captain Mcbright
erről van szó kéremszépen 😊 ha már megy, lehet kezdeni a fekvenyomást trabival! 😊

több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
mi már csak huligánok vagyunk a cowboys-nál és hurkák a wolves-nál
de hát Julia Roberts-et is úgy hívta mindenki ahogy akarta a Micsoda Nőben, a végén mégis elvitte a főnyereményt
ezek csak játékos évődések a szavakkal


több mint 13 éve
Captain Mcbright 65 — Bears fan
Bevásárló kocsi tolás az jó ??? 😀JUNIOR#46
ha belepakolsz 200 kilót és hegynek fölfele tolod, igen 😊JSanyo
Ajánlok inkább egy Mercedes Vito-t. 10*25 méter 1 perc pihenővel, tuti hatásos. Nekem bevált 😊 és a béna térdeim is megnyekkentek. 😊 Szóval csak ésszel...

Football is life. The rest is just details.
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Bevásárló kocsi tolás az jó ??? 😀JUNIOR#46
ha belepakolsz 200 kilót és hegynek fölfele tolod, igen 😊

több mint 13 éve
Kalo 137
Az a baj, hogy (sértettségből, direkt meg nem értésből, vagy a jóég tudja milyen okból, de) elbeszélünk egymás mellett kicsit..
Ha én dönthetném el, hogy mikor és milyen rendszerben szeretnék játszani, akkor persze, hogy egy erős, tisztán magyar csapatokkal megrendezett, tavasz-nyári lebonyolítású bajnokságot erőltetnék, minden létező szempontból jobb lenne.

Ugyanakkor nem tudok azzal sem mit tenni, hogy a nemzetközi vetélkedések akkor vannak (Cefl, Efaf, Interliga, bárakármi) és ott pedig egyszerűen el kell indulnunk. Mert jó erőpróba, mert fejlődni lehet, mert ismeretlenebb ellenfelek ellen kell készülni, mert jobban ráhangolhatóak a játékosok, és még sorolhatnám. De a lényeg úgyis a fejlődés, mert ha jó bajnokságba sikerül belépni, akkor kőkemény ellenfelekkel lehet játszani, és persze sokszor jól kikapni is.. Azt pedig egyszer már kipróbáltuk milyen kemény egyszerre játszani itt is, ott is.. Amikor március és július között szinte nem volt szabad hétvégénk, és esély sem volt felépülni akár egy kisebb sérülésből sem. Játszottunk ha jól emlékszem 18 meccset ebben az időszakban, és bizony kikészült a csapat fizikailag, szellemileg (meg családilag is elég jó hatású szinte minden második hétvégén külföldre utazgatni😊 ) Ugyanakkor még így is megpróbálnánk a tavaszi bajnokságot, ha kivitelezhető lenne szervezés szempontjából -ehhez viszont nincs elég bíró..

Erre jelent megoldást az őszi szezon, amit szeretni nem szeretek, de megértek.
Minden más pedig annak kérdése, hogy egy csapat mit akar elérni, és mit engednek meg a lehetőségei pénzben, emberanyagban.