Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
itt nem konkrétan a te kérdésedre gondoltam, de elnézést kérek ha megbántottalak
amire gondoltam az-az, hogy szerintem nincs akkora különbség a csapatok között, hogy ne lehetne egy 8 csapatos bajnokságot összehozni (normálisat)
csak hát van ez a Vili féle probléma és ennek megoldásában sajnos nem a jó út ez a megoldás
8=BpW,BpC,GyS,DG,UR,NyT,ZP,?
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Már nem azért de szerintem én senkit nem oltottam le azzal a kérdéssel hogy velünk miért szeretnének játszani... Az meg hogy Kalo sportmániás nem zavar egyáltalán én is az vagyok megfordultam már jó pár helyen és tudom hogyha nincs megfelelő anyagi háttér akkor nincs megfelelő fejlődés sem...JUNIOR#46
cápa77
Nem bántottál meg csak írtad hogy mi is leoltottunk valakit... Igen igen lenne miből összehozni a HFL-t de azért 7 hónapot kell kb várni hogy elinduljon és addig a kisebb anyagi háttérrel rendelkező csapatok nem engedhetik meg maguknak hogy kimenjenek egy másik ország ligájába... Erről a Vili féle problémáról meg nem tudok semmit...

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
itt nem konkrétan a te kérdésedre gondoltam, de elnézést kérek ha megbántottalak
amire gondoltam az-az, hogy szerintem nincs akkora különbség a csapatok között, hogy ne lehetne egy 8 csapatos bajnokságot összehozni (normálisat)
csak hát van ez a Vili féle probléma és ennek megoldásában sajnos nem a jó út ez a megoldás
8=BpW,BpC,GyS,DG,UR,NyT,ZP,?
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Már nem azért de szerintem én senkit nem oltottam le azzal a kérdéssel hogy velünk miért szeretnének játszani... Az meg hogy Kalo sportmániás nem zavar egyáltalán én is az vagyok megfordultam már jó pár helyen és tudom hogyha nincs megfelelő anyagi háttér akkor nincs megfelelő fejlődés sem...JUNIOR#46


több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
De akkor miért is van ősszel a HFL ?!?! Ha a div2 ősszel lenne, akkor ez a végtelen színvonalas nézőcsalogató HFL, lehetett volna tavasszal, aminek a végén napsütéses döntő sok nézővel, és minimum 4, de lehet 5 csapat vett volna részt benne.kisember
Div II-ben várhatóan 28 meccset kell idén összesen lejátszani.

Egy 5 csapatos HFL-ben, 4 alapszakaszi meccsel és rájátszással, az 13 meccs. Így viszonylag korán véget ér és még várhatóan normális időben kerül lejátszásra a döntő (azaz nem jégben-fagyban). A másik két osztály jóval nagyobb meccsszáma miatt ez jóval nehezebben lenne kivitelezhető.

Ha már választani kell, akkor azok játsszanak ősszel, akiknek amúgy is van elfoglaltságuk tavasszal-nyáron. Tehát a nemzetköziben is indulók.

Ráadásul a junior bajnokságot is sokkal könnyebben le lehet így bonyolítani ősszel, főleg ha egyszer majd kibővül ott a létszám jó néhány csapattal. Addig is könnyen lehet kölcsönadásokkal közös csapatokat csinálni, így akár minden Div I és II-es csapat megjelenhetne a fiataloknál is, már ha igazán akar.

Persze értem, hogy ez a bonyolítás (finoman szólva) nem kedvez azoknak, akik nem indulnak nemzetköziben, de a HFL csapatai ellen szeretnének játszani. De aki a legjobbak között akar indulni, annak sajna azt is kell majd vállalnia, hogy igazán jó szezonja lehessen.


több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Az a bibi hogy senkinek sem jó és mindenkinek jó 😀 😀 😀 Gyerekcipőben járunk még ezzel a sporttal és biztos lesz még ilyen hogy sok pont a nulla ellen de valahol el kell kezdenünk és biztos hogy sok év múlva majd ha gyerekeink játszanak majd akkor már nem lesz ilyen gond 😀

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Már nem azért de szerintem én senkit nem oltottam le azzal a kérdéssel hogy velünk miért szeretnének játszani... Az meg hogy Kalo sportmániás nem zavar egyáltalán én is az vagyok megfordultam már jó pár helyen és tudom hogyha nincs megfelelő anyagi háttér akkor nincs megfelelő fejlődés sem...

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
kisember 63
Akkor a kisebb csapatok hogy szeretnének fejlődni?!?!?!
Van x meccsük, ebből évente x-(mínusz)1-2 meccs sok nulla, de ezek az ellenfelek az elérendő cél, vagy játszunk egymással szoros meccseket, és akkor nem kapunk ki nagyon, csak nem is találkozunk azzal amihez közeledni akarunk.
tudu28: Neked meg, ha szervezel nekünk egy minőségi tavaszi szezont, mi megyünk az elba××ott HFL-be, ha már hozzászólsz, akkor az anyukád biztos sokat királykodott veled, de mi végig játsszuk a div1-et (amerikai focizva), annak ellenére, hogy inkább játszanánk a "magyar bajnoki címért"
De akkor miért is van ősszel a HFL ?!?! Ha a div2 ősszel lenne, akkor ez a végtelen színvonalas nézőcsalogató HFL, lehetett volna tavasszal, aminek a végén napsütéses döntő sok nézővel, és minimum 4, de lehet 5 csapat vett volna részt benne.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Azért én emlékszem 2 olyan döntőre is, ahol 1 TD körül volt a végén a különbség és az alapszakasz is hozott szoros meccset a Wolvesnak.

A magyar mezőny valóban nem érett a HFL-re, ezért lesz benne csak 3 magyar csapat, de valahol el kell kezdeni a csapatok tudás szerinti elkülönítését.

Jelen helyzetben nincs tökéletes megoldás, de talán nem lövök mellé nagyon ha azt mondom, hogy a 22 magyar egyesületből 18-19-nek jó az új rendszer. Ez meg elég jó aránynak tűnik.


több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Ez így igaz, viszont valahogy meg kell oldani, hogy a magyar mezőnynek csak egy kisebb részét verje ronggyá a Wolves, és ne lehessen az, hogy összesorsolják őket egy Egerrel, vagy Veszprémmel, vagy Kaposvárral (nem leszólva senkit). Azt meg mégse lehet, hogy kitiltják itthonról a Wolves-t...


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEM


több mint 13 éve
tudu28 152
Nem sokat szoktam hozzá szólni, de amit írsz az szánalmas pofátlanság!!!! Nem kellett volna a sokat síró (le van maradva a többi csapat, és nincs egy erős bajnokság brühü-brühü) 3 csapatnak létrehozni, egy a magyar ligában teljesen megalapozatlan HFL-t, ami jelenleg megrendezhetetlen, mert legalább 4 csapat kéne, és ezzel még jobban visszafogni az alsóbb csapatok felzárkózási esélyét. Nem a veletek való játékról mondtak le, hanem az ősszel játszunk másfél hónapot, vagy 2-őt, ha bejutunk a döntőig vesszőfutásról!!!!!

Mert az normális lenne, ha ez a 3 csapat beáldozná a szezont a többi érdekében? Ők is fejlődni akarnak és kell is hiszen ők mutatják meg az EFAF ill CEFL meccseken keresztül Európának a magyar focit ezzel népszerűsítve azt. Nem ennek a 3 csapatnak a hibája, h csak 3-an vannak a HFL-ben. Igaz rövidebb a szezon, de sokkal többet tanulhattak és fejlődhettek volna, de hát biztos jobb lesz div 1-ben királykodni.

A HFL viszi előre a magyar focit, de természetesen belátom, h jobb lenne 4-5 csapattal.

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Holnap Nyílt napot tart az AFA - Amerikai Football Akadémia -
Zánka - 10:00 - 12:00 -ig.HTW
A NAP tekintve, hogy 2 óra mindössze az időtartam, ugye csak költői túzás? 😛
Vagy nem jót írtál?
több mint 13 éve
kisember 63
Hogy miért mondtatok le a lehetőségről azt csak részben tudom, és nincs is közöm hozzá, ez a csapatvezetésetek döntése, szuverén jog.
Mindössze sajnálom, mert idén lehetőség lett volna egy erős, nézőcsalogató, az öt legerősebb csapatot felvonultató bajnokság megrendezésére.
Nem tehetek róla, gyermekkorom óta sportolok, nekem kell a kihívás, erősebb ellenfelek ellen akarok játszani. De elfogadom, ha nem mindenki gondolja így.

Köszi szépen! De gondolom nem azért nem mondtuk le mert nem akarunk rangadód játszani...JUNIOR#46
Kalo
Nem sokat szoktam hozzá szólni, de amit írsz az szánalmas pofátlanság!!!! Nem kellett volna a sokat síró (le van maradva a többi csapat, és nincs egy erős bajnokság brühü-brühü) 3 csapatnak létrehozni, egy a magyar ligában teljesen megalapozatlan HFL-t, ami jelenleg megrendezhetetlen, mert legalább 4 csapat kéne, és ezzel még jobban visszafogni az alsóbb csapatok felzárkózási esélyét. Nem a veletek való játékról mondtak le, hanem az ősszel játszunk másfél hónapot, vagy 2-őt, ha bejutunk a döntőig vesszőfutásról!!!!!

Egyébként ti hol fogtok meccs lehetőséget adni az első csapatnak tavasszal?

Ja és a szövetség évek óta sír, hogy sok anyagilag, és szervezettségben életképtelen csapat van az országban, erre korlátlan kölcsönadással létrehoz egy rendszert, amivel életben tart esetlegesen önmagában megfulladó csapatokat. (és itt nem a Kaposvár-Pécs párosra gondolok, mert náluk át is lehetne a közös szereplés erejéig igazolni, de akkor ősszel nem játszhatnának a HFL-ben esetleg)
Bocsi ha megbántottam valakit, de számomra a HFL az eddigi legdurvább, és szakmailag legrosszabb döntés, és a csapatommal mi egy felelősségteljes döntést hozva léptünk vissza!
Ha te sportember lennél, soha nem írnál ilyet fel!!!!
több mint 13 éve
tudu28 152
Egy vezető tanár lesz, 5 országból érkeznek segítők, közte itthonról is.HTW
Az szép! Még az érdekelne h amerikai van e köztük és itthonról kik segítenek?

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
Egy vezető tanár lesz, 5 országból érkeznek segítők, közte itthonról is.

több mint 13 éve
tudu28 152
Holnap Nyílt napot tart az AFA - Amerikai Football Akadémia -
Zánka - 10:00 - 12:00 -ig.HTW
Sikerült külföldi edzőt találni?

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
Holnap Nyílt napot tart az AFA - Amerikai Football Akadémia -
Zánka - 10:00 - 12:00 -ig.

több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
Főleg, hogy mint kiderült a Pécs adja be a nevezést 😊 de már egyeztettünk.KoriTE
ja elvileg. nyilván ha Kaposvár tenné mégennyit se tudnék 😊

pécsi elnök úr regelve van ide, de még sose láttam írni :/ Zorddd meg aktív mindig, mindenhol, all time naprakész a gyerek, szóval vélhetően ő képviseli majd amaz csapato(ka)t itt a fórumon is
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Főleg, hogy mint kiderült a Pécs adja be a nevezést 😊 de már egyeztettünk.


több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
...de mindig, minden körülmények között Zordddot kell megkérdezni, ő a franchise arc annál a csapatnál 😉konqueror
inkább valamelyik elnököt, mert Zozi sem lehet mindig 100%-osan naprakész.

több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
Se nevezés se infó (de szeretettel várom ha esetleg van valami hír):
Kaposvár/PécsKoriTE
gyerünk srácok...JSanyo
na újra beleütöm orrom a magyar foci viszonyaiba, de csak hogy Korit kisegítsem infóval

ugyan arról nincs információm, hogy az említett csapat kötelékébe tartozónak mondhatom-e még magam (magyarul ki vagyok-e rúgva és free agent vagyok-e 😛 😀 ), de annyit még én is tudok, hogy valami papírt várnak a vezetői stábban az APEH-től, és ezért szaroznak még a nevezéssel. de asszem akarnak játszani, gondolom Kaposvárral is azért fuzionáltak

de mindig, minden körülmények között Zordddot kell megkérdezni, ő a franchise arc annál a csapatnál 😉
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Se nevezés se infó (de szeretettel várom ha esetleg van valami hír):
Kaposvár/PécsKoriTE
gyerünk srácok...

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Update:

Bejött ma:
Crushers
Enthroners

Nem hivatalosan tudható még:
Cowboys 2 /hétfőn viszik/
Hurricanes /itt írták a fórumon hogy a héten beérkezik/
Tigers /hétfőn viszik/
Wildfires /hétfőn érkezik/

Se nevezés se infó (de szeretettel várom ha esetleg van valami hír):
Kaposvár/Pécs


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Nem január 15 a határidő?Bruce
"Az APEH együttes nemleges adóigazolását és a nevezési lapot együtt, 2011. január 10-ig
történő beérkezéssel kell postára adni a MAFSZ címére, vagy személyesen leadni a MAFSZ
irodában."
Farky
Köszi, csak én itt a fórumon olvastam ezt a dátumot korábban!
Na így azért már melegebb a pite!

De biztos járnak az edzőképzőre is azokból a csapatokból, akik még nem adták le és nekik holnap lesz oktatás, úgyhogy leadhatják! 😊
több mint 13 éve
Farky Indianapolis Colts 8 321 — ℧
Újabbak érkeztek:

Gladiators
Wolves2
Heroes
Gorillaz

Eddig bejött:
Bulldogs
Eagles
Mustangs
Soldiers
Wolverines
Steelers
Titans
Raptors
Predators

A Cowboysról és a Tigersről tudom, hogy hétfőn behozza.

A maradék meg nagyon hidegvérű úgy tűnik, csak nehogy megfagyjon majd az a vér az emberekben jövő héten, bár messze még a hétfő 😛 .KoriTE
Nem január 15 a határidő?Bruce
"Az APEH együttes nemleges adóigazolását és a nevezési lapot együtt, 2011. január 10-ig
történő beérkezéssel kell postára adni a MAFSZ címére, vagy személyesen leadni a MAFSZ
irodában."

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Akkor már csak a hiányzókat kell írni inkább:

Crushers
Cowboys 2 /hétfőn viszik/
Hurricanes /itt írták a fórumon hogy a héten beérkezik/
Enthroners
Gringos/Goldenfox

Rebels
Tigers /hétfőn viszik/
Wildfires