Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
maximilien 214 — #5
Amúgy nem hurikánokat akartál írni huligánok helyet?JUNIOR#46
nem,Bálint nagy mókamester. kivéve amikor nem 😉

http://twitter.com/bencsics05
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a mostani liga pareto-optimum ( hu.wikipedia.org/wiki/Pareto-hat … nys%C3%A1g).
Közi hogy ezt belinkelted nekem sokat segített 😀
Amúgy nem hurikánokat akartál írni huligánok helyet?
Bevásárló kocsi tolás az jó ??? 😀JUNIOR#46
upsz, csak nem huligánokat írtam a hurikánok helyett?
több mint 13 éve
TSD81 33
FEBRUÁR 6!!!
már várom nagyon az arénát.remélem olyan jól sikerül mint tavaly, és el lehet majd bandázni mindenkivel az egész országból.amúgy milyen csapatok jönnnek?;D
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
a mostani liga pareto-optimum ( hu.wikipedia.org/wiki/Pareto-hat … nys%C3%A1g).
Közi hogy ezt belinkelted nekem sokat segített 😀
Amúgy nem hurikánokat akartál írni huligánok helyet?
Bevásárló kocsi tolás az jó ??? 😀

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
jajj, kicsit sok a nyafogásból.

mintha mindenki alzheimeres lenne. az idei lebonyolítás azért alakult így, mert a 3 kiemeltből 1 visszalépett, így a maradék 2 oda-vissza játszott volna egymással és az lett volna az érdeke, hogy ne nyerjen, mert akkor tuti bent van a döntőben, hiszen a visszalépő sharks-szal játszotta volna az elődöntőt. a meccsek alapján látszott, hogy a wolves-tigers-cowboys nem tartozik egy ligába a többiekkel.

a mostani liga pareto-optimum (http://hu.wikipedia.org/wiki/Pareto-hat%C3%A9konys%C3%A1g). a legjobbak jókkal játszanak akár külföldiekkel kiegészítve, a kicsit gyengébbek is a szintjükön, a sokkal gyengébbeket meg elpáholják a huligánok.

nekem is jobban tetszene egy teljesen magyar legfelső liga, de nem úgy, hogy olyan csapattal játszunk, akinél a QB nem tud egy toss-t se megcsinálni, vagy akár 10 yardnál messzebb passzolni, mint idén. ezen nem segít a meccsrutin, nem segít ha jobbak ellen játszik, mert akkora a különbség, hogy nem is érti mit csinál rosszul, az alapok hiányoznak. szerintem nekik se jó, hogy bucira verik őket, bár ez az ő dolguk, lehet hogy jó nekik.

nekem az alábbi legfelső liga tetszett volna tavaszi-nyári lebonyolítással:

bpw-gys-úr-nyt-dg-bh-bpc

(ahol bh a budapesti huligánokat jelöli)

persze a huligánok nem jöhetnek fel egyből, de a maradék hat csapatból a gys-dg páros közül is csak az egyik akart jönni, tehát marad 5. amiből kettő azt mondta, hogy nem hajlandó várni őszig, illetve drága, maradnak div 1-ben. szerintem teljesen érthető, hogy 3 osztály kell itthon, mert nincs értelme annak, ami idén volt, hogy a 6 alapszakasz meccsből 1, azaz 1 darab ami érdekes, izgalmas, a többi meg tuti győzelem. mi végig feleztük a félidőket QB között, mindenki játszott. sajnos a sérülések miatt esélyünk se volt a wolves ellen (1 db RB maradt, aki az első drive-ban megsérült), de aki ebből von le következtetést, azzal szívesen játszanék edzőmeccset bírókkal.

nem most kell nyafogni, mert abban látom nagyon jók vagyunk. tessék inkább edzőterembe menni, meccseket videózni, hétvégenként dobálni-elkapni, kocsit tolni, kinek mi kell a fejlődéshez.
több mint 13 éve
kisember 63
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 18-19 csapatott honnan veszed? Egy közgyűlésen végeztél közvélemény kutatást, vagy csak a kisujjadból szoptad? Mert én úgy tudom, hogy ez sosem volt téma.Zebrafan
tigers rebels hurricanes
még valaki?tudu28
A kisujjamból szoptam. Ja meg olvastam több csapat megnyilatkozását a témában és valahogy nekem ez jött le. De a fenti 3 brigádon kívül nyugodtan cáfoljon bárki.

Mellesleg a most háborgók honnan tudják, hogy mindenki az ő véleményüket osztja? Gondolom ők is jóban vannak a kisujjukkal.KoriTE
Ha a háborgókba bele tartozunk, akkor nem gondolom, hogy a többiek egyetértenek velünk, és ezt egyik háborgó sem mondta. De ha igen, akkor cáfolj meg. Egyébként minden háborgást mellőzve, tényleg csak tényszerűen nézve:
-2009 végén egy közgyűlésen megszavaztuk a liga tavalyi felépítését, ahol elhangzott, hogy ez ideiglenes lesz, de az is ki lett mondva, hogy egy évre semmi értelme az átalakításnak.
-Az egyik élvonalbeli csapat visszalépett. (bár nem tudom, hogy ha elindul, akkor hogy oldja meg az azonos divízióban induló csapattal közös edző problémáját)
-Ha akkor elmondják nekünk mit terveznek, akkor a vezetéseknek van ideje felkészülni a 2011-es drágább szezonra. Mert mi csak abból tervezhetünk, amit tudunk. Ami most van az változtatás a rendszeren, amit nem szavazott meg csak 3 csapat, mert a többit meg sem kérdezték erről.
Ezek tények, tényleg mint "ÉRVEK" írtam be ide, nem mint kötekedés, vagy háborgás.
Jövőre jobban megy 4 csapatnak anyagilag, akkor ők kitalálják, hogy legyen kötelező a közvetítés, és aki nem tudja fizetni, az menjen lejjebb? Nem tudom érthető e amit írok, és remélem nem kezd el párbajozni megint valaki.
Nem kell Kalo-nak sem beírni, hogy mi nem akarunk játszani, mert mi nem kértük, hogy változzon a rendszer, és elhiheti, hogy célunk velük játszani, és le is szeretnénk győzni őket, ahogy minden más magyar csapatot is.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem megbántva, mert tényleg nem az a célom, de így ebben a formában elég kifogás "szaga" van a dolognak.Farky
Ez már a "van sapka, nincs sapka..." kezd lenni 😊 A Rebelsnek szerintem nincs szüksége kifogásra, maximum érveik voltak. A kettő nem ugyanaz 😊Bluemountain
Közben én is rájöttem, hogy felesleges volt leírnom a véleményemet, mert ha pozitív ha negatív valaki úgyis beszól érte. A lényeg legyen egy jó bajnokságunk izgalmas meccsekkel a Rebelsnek meg sok sikert bármely évszakban is játszik.Farky
Én nem beszólásnak szántam 😛 Egyébként BUÉK mindenkinek 😉
több mint 13 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
4 meccs osztrák alapszakasz
5 meccs magyar alapszakasz
és ha továbbjutunk akkor még több
nem hiszem, hogy olyan sok barátságos meccset szeretnénk játszani a HFL csapatokkal egy ilyen sűrű szezonban (március 12-július 17. között minimum 9 meccs 18 hétvégére, ha pedig valahol rájátszásban vagyunk még több)
nem panaszként mondom, csak ténykéntcápa77
Én ezt csak úgy poénból mondtam 😀 Gondoltam hogy tele vagytok meccsekkel 😊

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 13 éve
Farky Indianapolis Colts 8 321 — ℧
Mert mi (Rebels) pl tavasszal nem tudtunk volna bevállalni egy nemzetközi szereplést, hogy aztán ősszel játsszunk 2 hónapot a HFL-ben. Ha tavasszal lett volna a HFL akkor vállaltuk volna és ezt meg is beszéltük a többi csapattal.deacon75
Nem megbántva, mert tényleg nem az a célom, de így ebben a formában elég kifogás "szaga" van a dolognak.Farky
Ez már a "van sapka, nincs sapka..." kezd lenni 😊 A Rebelsnek szerintem nincs szüksége kifogásra, maximum érveik voltak. A kettő nem ugyanaz 😊Bluemountain
Közben én is rájöttem, hogy felesleges volt leírnom a véleményemet, mert ha pozitív ha negatív valaki úgyis beszól érte. A lényeg legyen egy jó bajnokságunk izgalmas meccsekkel a Rebelsnek meg sok sikert bármely évszakban is játszik.

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 18-19 csapatott honnan veszed? Egy közgyűlésen végeztél közvélemény kutatást, vagy csak a kisujjadból szoptad? Mert én úgy tudom, hogy ez sosem volt téma.Zebrafan
tigers rebels hurricanes
még valaki?tudu28
A kisujjamból szoptam. Ja meg olvastam több csapat megnyilatkozását a témában és valahogy nekem ez jött le. De a fenti 3 brigádon kívül nyugodtan cáfoljon bárki.

Mellesleg a most háborgók honnan tudják, hogy mindenki az ő véleményüket osztja? Gondolom ők is jóban vannak a kisujjukkal.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem igazán értem tavasszal miért vett volna több csapat részt benne.tudu28
Mert mi (Rebels) pl tavasszal nem tudtunk volna bevállalni egy nemzetközi szereplést, hogy aztán ősszel játsszunk 2 hónapot a HFL-ben. Ha tavasszal lett volna a HFL akkor vállaltuk volna és ezt meg is beszéltük a többi csapattal.deacon75
Nem megbántva, mert tényleg nem az a célom, de így ebben a formában elég kifogás "szaga" van a dolognak.Farky
Ez már a "van sapka, nincs sapka..." kezd lenni 😊 A Rebelsnek szerintem nincs szüksége kifogásra, maximum érveik voltak. A kettő nem ugyanaz 😊
több mint 13 éve
tudu28 152
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Azért én emlékszem 2 olyan döntőre is, ahol 1 TD körül volt a végén a különbség és az alapszakasz is hozott szoros meccset a Wolvesnak.

A magyar mezőny valóban nem érett a HFL-re, ezért lesz benne csak 3 magyar csapat, de valahol el kell kezdeni a csapatok tudás szerinti elkülönítését.

Jelen helyzetben nincs tökéletes megoldás, de talán nem lövök mellé nagyon ha azt mondom, hogy a 22 magyar egyesületből 18-19-nek jó az új rendszer. Ez meg elég jó aránynak tűnik.KoriTE
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 18-19 csapatott honnan veszed? Egy közgyűlésen végeztél közvélemény kutatást, vagy csak a kisujjadból szoptad? Mert én úgy tudom, hogy ez sosem volt téma.Zebrafan
tigers rebels hurricanes
még valaki?

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
kíváncsi lennék, mit szólna ez a két csapat, ha a wolves ugyanúgy leoltaná őket, mint ők a többieket
semmivel nem érnek el jobb eredményeket a BpW ellen mint a szerintük gyenge csapatok ellenük
legyünk tárgyilagosak, az eddig lejátszott mérkőzéseken mutatott játék alapján egyedül a farkasok szerepelhetnének a HFL-ben, néhány külföldi csapattal kiegészülve
a magyar mezőny jelenleg még nem érett egy HFL-re SZERINTEMcápa77
Azért én emlékszem 2 olyan döntőre is, ahol 1 TD körül volt a végén a különbség és az alapszakasz is hozott szoros meccset a Wolvesnak.

A magyar mezőny valóban nem érett a HFL-re, ezért lesz benne csak 3 magyar csapat, de valahol el kell kezdeni a csapatok tudás szerinti elkülönítését.

Jelen helyzetben nincs tökéletes megoldás, de talán nem lövök mellé nagyon ha azt mondom, hogy a 22 magyar egyesületből 18-19-nek jó az új rendszer. Ez meg elég jó aránynak tűnik.KoriTE
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 18-19 csapatott honnan veszed? Egy közgyűlésen végeztél közvélemény kutatást, vagy csak a kisujjadból szoptad? Mert én úgy tudom, hogy ez sosem volt téma.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Itt nem is elsősorban a ti álláspontotokkal van baj. Nekem elsősorban a tehenészekkel és a cápákkal van bajom, mert nem tartom őket olyan jónak, hogy ilyen szinten lenézzék a többieket. A Győr például a DG különítmény nélkül szerintem nem jutna túl messze. Nem véletlen, hogy a Vili folyamatosan nem akarja őket egy bajnokságban játszatni.
A BpC-ről pedig már írtam.
cápa77
A Győr az előző bajnokságban két meccsen is 1 TD-n belül maradt a Wolves-al szemben. Tőlünk ott csak 3 ember játszott 4-5 playnél többet a meccseken, meg némi speciális, azért az nem volt túlzottan meghatározó.


több mint 13 éve
Kopasz98 93
tényleg arénás csapatok? lebonyolítás? fix vagy rugalmas lesz idén? 😛
több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
Itt nem is elsősorban a ti álláspontotokkal van baj. Nekem elsősorban a tehenészekkel és a cápákkal van bajom, mert nem tartom őket olyan jónak, hogy ilyen szinten lenézzék a többieket. A Győr például a DG különítmény nélkül szerintem nem jutna túl messze. Nem véletlen, hogy a Vili folyamatosan nem akarja őket egy bajnokságban játszatni.
A BpC-ről pedig már írtam.
Egyébként a helyetekben ausztriában játszanék minden évben, a magyar bajnokságban pedig a második csapat játszhatna, kiegészülve azokkal akik keveset játszanak kint. Itthon ti nem fogtok fejlődni, csak a többiek jönnek fel.
Amit fejlődtetek az elmúlt években az mind a külföldi ellenfelek nagy számának köszönhető. Nem hiszem, hogy Mo.-n ti tudnátok fejlődni akárkivel játszotok (sajnos).
Jogos amit írsz, de a mi helyzetünkben nehéz olyan állásponton lenni, ami szimpatikus. Ha játszunk a magyar bajnokságban, akkor - jogosan - felmerül az, amit most írsz, a második mondatban. Ha nem, akkor meg - ismét jogosan - az merül fel, amit megint te fogalmaztál meg az idézet első mondatában (Végtelenül undorítónak tartom azt a hozzáállást, hogy mi nem akarunk "szar" csapatokkal játszani, mert nem tudunk fejlődni.) - és itt érzek némi ellentmondást a két mondat között. Nyilván mindkettő felvetés valahol jogos. Saját véleményem az, hogy engem a minél nagyobb tét motivál, és ez nem szól senki ellen. Feljődni úgy lehet, ha nálad erősebb ellenféllel mérkőzöl, és ezt senkinek nem lehet a szermére vetni, hogy erre törekszik, természetesen nem lenézve senkit sem!
Písz.csepi#49


több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
http://indavideo.hu/video/AFA_-_Sport_TV_Napi_Helyzet_-_

több mint 13 éve
HTW 118 — Eagles fan
Most ment ki a sajtóanyag, jövőhéten a Sport TV-ben lesz szó róla.

A jelentkezéshez egy kis segítség:

Jelentkezési feltételek:

Az alapoktatáshoz:

Döntés a felvételről: kizárólag a tanulmányi eredmények alapján.

Az általános iskola 7. osztály év végi és 8. osztály félévi tanulmányi eredmény alapján készített rangsor szerint az alábbi tantárgyak figyelembe vételével. Magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv.
Maximálisan adható pontszám: 2*25 pont= 50 pont

Az amerikai football- hoz:

Kifejezetten fizikai felmérőt tartunk, amely több gyakorlatból áll.

Felhívjuk a figyelmedet, hogy az Akadémia havi díja: 25.000 Ft / havonta

Jelentkezési lapodat a következő címre kell leadnod, megjelőlve, hogy az AFA-ra jelentkezel :

Egry József Középiskola, Szakiskola és Kollégium
8250 Zánka
Telefon/fax: 87/568-576
E-mail:egrykszk@egrykszk.hu egrykszk@egrykszk.hu

Szeretnénk megismertetni a tanulókkal ezt a lehetőséget és ezért indítjuk el
2011 januárjában az AFA Road Shown -kat.

Fergeteges szórakozás és party keretein belül szeretnénk bemutatni az Akadémiát, a sportot.
Dj Győremix és Mc Gőz gondoskodik a szórakozásról és az AV Planet Budapest EAGLES csapata mutatja be a sportot interaktív módon.
Budapesten kerületenként 1 helyszínen, természetesen lehetőséget biztosítva a többi iskolának a részvételre, megyénként pedig 2 helyszínen.

Az Akadémia alakulásával és eseményeivel folyamatos híreket a www.americanfootballacademy.blog.hu oldalon olvashatok, de a Facebookon is megtaláltok minket.
Ha kérdésed van, akkor csak írj nekünk a 0815@0815.hu vagy a info@0815.hu címre és kollégáink segítenek.

Várunk mindenkit sok szeretettel a bemutató napokon és remélem minél többetekkel találkozunk újra, mint az Akadémia hallgatói.



AFA – American Football Academy

Nem tudom, hogy elő lehet-e ásni a felvételt, de a Hír TV-ben tegnap láttam egy interjút a Zánkai Akadémiával kapcsolatban.
http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&article_id=174032vadibandi
Én csak ennyit találtam....
http://americanfootballacademy.blog.hu/kokenyj

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem tudom, hogy elő lehet-e ásni a felvételt, de a Hír TV-ben tegnap láttam egy interjút a Zánkai Akadémiával kapcsolatban.
http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&article_id=174032vadibandi
Én csak ennyit találtam....
http://americanfootballacademy.blog.hu/
több mint 13 éve
tudu28 152
Ha 2 év múlva feljuttok, akkor csak jó meccseket fogtok játszani, ha meg nem lenne HFL, akkor minden évben 5 meccsből kb 2 lenne oylan meccs ahol nem kérdéses, h ki fog győzni(jobb csapattól lehet tanulni, de 60:0nak már nincs értelme). Én úgy vélem megéri várni 2 évet.

http://www.facebook.com/pages/Gy%C5%91r-Sharks/274168015956901
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Végtelenül undorítónak tartom azt a hozzáállást, hogy mi nem akarunk "szar" csapatokkal játszani, mert nem tudunk fejlődni. Remélem eljön az az idő amikor ezek a csapatok visszakapják az élettől ezeket a dolgokat.
Nem értem a Wolves-ot minek akar a Cowboy-szal játszani, mikor 58-0-ra verte azt a Tigerst akin a BpC az elődöntőben nem tudott túljutni. De említhetném a BpW-BpC 45-7-es meccset is, ahol osztálykülönbség volt a két csapat között. Biztos rengeteget fejlődtek a farkasok ezeken a meccseken. Maximum maguknak és a nézőiknek bizonyították, hogy még mindig nincs ellenfelük itthon.cápa77
Jogos amit írsz, de a mi helyzetünkben nehéz olyan állásponton lenni, ami szimpatikus. Ha játszunk a magyar bajnokságban, akkor - jogosan - felmerül az, amit most írsz, a második mondatban. Ha nem, akkor meg - ismét jogosan - az merül fel, amit megint te fogalmaztál meg az idézet első mondatában (Végtelenül undorítónak tartom azt a hozzáállást, hogy mi nem akarunk "szar" csapatokkal játszani, mert nem tudunk fejlődni.) - és itt érzek némi ellentmondást a két mondat között. Nyilván mindkettő felvetés valahol jogos. Saját véleményem az, hogy engem a minél nagyobb tét motivál, és ez nem szól senki ellen. Feljődni úgy lehet, ha nálad erősebb ellenféllel mérkőzöl, és ezt senkinek nem lehet a szermére vetni, hogy erre törekszik, természetesen nem lenézve senkit sem!
Písz.
több mint 13 éve
Boti63 40
milyen csapatok lesznek arénán ?😊
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Nem tudom, hogy elő lehet-e ásni a felvételt, de a Hír TV-ben tegnap láttam egy interjút a Zánkai Akadémiával kapcsolatban.
http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&article_id=174032




több mint 13 éve
69 Denver Broncos 92 — Free Agent :)
Srácok, hogy juthat idáig ez a dolog, szerintem tudható arról aki ezt a sportot választotta, hogy nem kell szóban bizonygatnia azt, hogy ha bárkinek is a szemébe nézne tartana, félne e tőle. Szerintem mindegy hány osztály van és azok hogyan alakulnak amíg van kivel játszani addig nagy baj nem lehet, és itt térnék rá arra a részre, hogy bár elhangzanak a fórumon többször is bántó dolgok és amíg csak személy szerint a másik kapja nem is akkora gáz de ha már a hozzátartozókat is szidják az már elég sajnálatos pláne, hogy nemrég ez itt nagyon betalált és részemről ezúton is szeretném kifejezni őszinte részvétemet B.... úgyhogy inkább gondoljuk meg jobban mit is írunk a másiknak mert riválisok vagyunk de mégis valahol szükségünk van egymásra. Persze véleménykülönbségek mindig is lesznek de meg lehet azt értelmesen is vitatni, vagy ha mégsem még mindig ott a pálya!

több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
4 meccs osztrák alapszakasz
5 meccs magyar alapszakasz
és ha továbbjutunk akkor még több
nem hiszem, hogy olyan sok barátságos meccset szeretnénk játszani a HFL csapatokkal egy ilyen sűrű szezonban (március 12-július 17. között minimum 9 meccs 18 hétvégére, ha pedig valahol rájátszásban vagyunk még több)
nem panaszként mondom, csak tényként