NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

NFL Draft 2014

25 feliratkozó

több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Ha ez megvan, van neked egy Drew Breesed (na jó, neki nem annyira gyenge.. de nem tudtam jobb példát ide besuvasztani)Igor
Az "annyira " is kimaradhatott volna
 www.profootballfocus.com/blog/2012/06/29/three-years-of-deep-passing/atapapa
Come on, man... arm strength = deep passing yardok száma?

A vicc az, hogy olyan statisztikát idéztél ami lehet hogy negatívan korrellál a kar erősségével kapcsolatban.. 😀 lásd JaMarcus az utolsó helyen. 😀 A yardok/TD-k száma sokkal jobban függ pl. a pontosságtól, meg úgy mondjuk az offense produktivitásától pl....

A kar erejét mindennel, csak nem ezzel kellene mérni (pl. sebesség, mikor a labda elhagyja a kezét, mennyi ideig van aegy 15 yardos out route során a levegőben a laszti, milyen messzire tud a delikvens eldobni, stb - ilyesmikre)

Breesnek átlagos karja/válla van - sok minden másban elit, ebben nem. De úgy látszik, lehet enélkül is karriert csinálni (igaz, kellett hozzá hogy kb. 3 más tényezőben elit legyen szvsz)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Valaki magyarázza már meg nekem a Barr hype-ot. Mikor én idén UCLA meccset láttam, konkrétan nem vettem észre Jack mellett.Schleck
és Dion Jordant észrevetted tavaly?
Barr hasonlóan atletikus és extraként még sackeket is szokott csinálni.Höri
És a 7 sackes Ansah-t észrevetted idén? És Wernert észrevetted idén?
Mert olyan frankó érvelés volt tavaly, hogy Wernernek több sackje volt senior évében, mint Jordannek és Ansah-nak college pályafutása alatt együtt, akkor miért lenne jobb prospect bármelyik nála.
Jordan a 10+ sacket hozó Vernon mögött játszik egyelőre csak sub csomagokban, hol DT posztról, hol DE-ből indulva, rengetegszer visszalépve zónába (ebből lett is egy kulcs coverage sack a Steelers ellen a Wake FF-el). A válla miatt az offseason jóformán kimaradt, lesz még ideje bizonyítani. De még így is több sackje van, mint Wernernek.

Hogy ne csak kötözködjek, osztom Schleck véleményét, Barr szerintem is borzasztó túlértékelt, mert ő az atletikussága mellett - Jordannel ellentétben - sokkal merevebb mozgású és a kezeit is rosszul használja, semmilyen pass rush technikája nincs. Futni és ütközni tud, mást nem nagyon. Jordan sokkal jobban használta a kezeit, és lazább a mozgása is, sztem köszönő viszonyban nincsenek, mint DE prospectek. Inkább a hasonlóan atletikus, de mellé picit merev Lemonier-hez hasonlítanám Barrt.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Ha ez megvan, van neked egy Drew Breesed (na jó, neki nem annyira gyenge.. de nem tudtam jobb példát ide besuvasztani)Igor
Az "annyira " is kimaradhatott volna
 www.profootballfocus.com/blog/2012/06/29/three-years-of-deep-passing/atapapa
már vártam

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Ha ez megvan, van neked egy Drew Breesed (na jó, neki nem annyira gyenge.. de nem tudtam jobb példát ide besuvasztani)Igor
Az "annyira " is kimaradhatott volna
 www.profootballfocus.com/blog/2012/06/29/three-years-of-deep-passing/

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Valaki magyarázza már meg nekem a Barr hype-ot. Mikor én idén UCLA meccset láttam, konkrétan nem vettem észre Jack mellett.Schleck
és Dion Jordant észrevetted tavaly?
Barr hasonlóan atletikus és extraként még sackeket is szokott csinálni.Höri
Én Dion Jordan drafthelyét sem nagyon értettem, ez tény.
Mondjuk azt beismerem, hogy Barr-ról azt hittem, hogy ő már régóta LB-t játszik, csak most olvastam, hogy ő is csak tavaly váltott posztot. Így azért érthetőbb a kevésbé látványos játéka.

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Valaki magyarázza már meg nekem a Barr hype-ot. Mikor én idén UCLA meccset láttam, konkrétan nem vettem észre Jack mellett.Schleck
és Dion Jordant észrevetted tavaly?
Barr hasonlóan atletikus és extraként még sackeket is szokott csinálni.

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Valaki magyarázza már meg nekem a Barr hype-ot. Mikor én idén UCLA meccset láttam, konkrétan nem vettem észre Jack mellett.

több mint 10 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 242 — Jó ötletnek tűnt!
Olvastam a Raiders topicban, hogy kijött az első ESPN mock draft viszont csak az első 3 picket látom. Valaki leírná, hogy kit írnak a Jetshez? Köszönöm!Beki
 slumz.boxden.com/f16/todd-mcshay-2014-nfl-mock-draft-1-0-a-2015604/

Lesz ez még így se!
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Olvastam a Raiders topicban, hogy kijött az első ESPN mock draft viszont csak az első 3 picket látom. Valaki leírná, hogy kit írnak a Jetshez? Köszönöm!
több mint 10 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Azt én is leírtam amit te, hogy valaki egyetemen Heisman-t nyer, itt meg életképtelen, abban benne kell, hogy legyen bőven a körülötte lévő stáb/csapat is...és szerintem Clausen és Gabbert esetében inkább a körülötte lévő stáb volt a hibás, mintsem az egyéni potencia (egyetemen tudtak jó számokat hozni, ergo vakvilágba csak nem dobáltak)..MarioAna
Ööö.

1) Tudom, hogy rég volt, de a 90-es években volt néhány dobni nem tudó Heisman győztes... vagy vehetek frissebb példát is. Tebow, Timothy Richard (*imádkozik hogy Sobri ne jelenjen meg..*)
Szóval a Heismant felejtsük el, mint értékmérőt.

2) Folytatva a szálat.. ha egy QB nem tud dobni/nem tud relatíve pontosan dobni NCAA szinten,ahol jóval lassabbak/gyengébbek a védelmek (emellett gyakran kb. kétszer-háromszor annyi ideje van a fal mögött kávézgatni, és a progression-ön végigmenni), akkor a gyorsabb NFL-ben, ahol jóval kisebb az "ablak" ahova a labdát oda tudja dobni, teljesen esélytelen lesz. Ehhez jön az, ha lassú fejben/beszari a zsebben -> classic bust

Szerintem az alábbi dolgok esnek a "must have" kategóriába ahhoz, hogy valakinek sansza legyen egy normális karrierre (az általam vélt prioritási sorrendben)
(1) jó helyzetfelismerő képesség - a célpontokon gyorsan végig tudjon menni, lássa/értelmezze mi zajlik a pályán
(2) pontosság
(2b) erős kar
(3) "don't panic"/"be a tank" - ha látod jön a pressure, vagy dobd el.. vagy legyél kemény/mobilis.
(3b) mobilitás
(4) gyors release - ez már nem is feltétlen kell..

Mobilitástól lefelé már inkább "nice to have", jó ha van és sokat segít.. de igazából túl lehet élni anélkül is.

Értelemszerűen, ha valaki pontatlan.. akkor máshol kell kompenzálni (legyen nagyon erős karja/gyors release), vagy ha valakinek nudli karja van... akkor min az muszáj mellé hogy gyors release+gyors helyzetfelismerés+pontos legyen. Ha ez megvan, van neked egy Drew Breesed (na jó, neki nem annyira gyenge.. de nem tudtam jobb példát ide besuvasztani), és ez esetben működhet a west-coast offense, esetleg. Ha részlegesen hiányzik, akkor mondjuk Alex Smith/Dalton/Fitzpatrick.. ha meg több sebből vérzik a dolog, akkor Cassel/Ponder/Gabbert.

3) Gabbertnél nagyon sokan mondtuk (már itthon is.. és kint is), hogy nem látható benne az NFL QB a fentiek miatt. Clausen annyira nem rémlik.. de sztem ő is csúszott az 1. körben+szokásos ND hype miatt valszeg így is magasabban ment el.

Az egyetlen QB, akinél pedig hajlandó vagyok elfogadni, hogy szar fala volt az elmúlt 10 évben, az David Carr.
Bradford, Cutler, everybody else.. - szvsz messze nem volt annyira tragikus helyzetben; 1-1 szar szezon bárkinél befigyelhet, meg kell tanulni eldobni a labdát. Mások (tipikus példa: old school Big Ben) meg például kifejezetten belemásznak a sackekbe.. mert olyan mentalitásúak, de akkor számolni kell a következményekkel.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 10 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 689 — no es importante
Vazze azért ne túlozzunk már.... Clausen képtelen volt elkapónak odadobni a labdát, ha Moore játszott tudtunk haladni, Clausen életképtelen volt. Gabbert egy kész katasztrófa, mindent elmond róla, hogy Henne, aki szintén szar, klasszisokkal jobb nála, Weeden detto, mellett Campbellék is megváltónak tűnnek. Az, hogy vki jó egyetemen, nem jelenti azt, hogy jó lesz a profiknál is. 100x jobbak, felkészültebbek a védelmek, nem a körülmények szarok (nyilván azok sem ideálisak minden esetben), de azért csak arra fogni, hogy vki képtelen eltalálni a csapattársát két és fél éven keresztül, röhej.gabokocka
jó, elismerem. Ők tényleg a legalja QB-k, de mégis látható, hogy elvitték őket egyetemről 1-2. körben...hármójuk közül egyedül Weeden-t láttam többször játszani, és ahhoz képest hogy első körös kb volt...kurvára nem volt oda való.MarioAna
Az, hogy az nfl védelmek 100x jobbak lennének, mint college csapatoké, röhejes kijelentés, ami már csupán azért is fájdalmasan túlzó és általánosító megjegyzés, mert ugye csak az 1. osztályban 126 gárda van, szóval az se mindegy, hogy a Michigan State-éhez vagy a New Mexico State-éhez hasonlítunk... (a többi tényezőről most nem beszélek)

És pont ez a "talent gap" miatt nagyon nehéz megítélni, hogy ki milyen lesz magasabb szinten, mikor még a profi ligában is egy McCown vagy Flynn egy-két meccsen future hall of fame qb-nak tűnik, akkor egy egyetemi szinten számos tehetséggel körülvett, gyenge ellenfelek ellen pirító irányítóról állapítsd meg, hogy fog majd teljesíti egy elit nfl d# ellenében... "NFL QB-nak születni kell", ezt máshogy tényleg nem lehet megfogalmazni, vannak dolgok, melyek mérhetőek és felmérhetőek, de hogy mitől lesz valaki a következő Tom Brady vagy Peyton Manning, az szerintem abszolút nembaggio
126 gárda legjobbjaiból válogat 32 csapat (hogy az alacsonyabb) osztályúakat ne említsük. Ráadásul míg egy NFL csapatban adott esetben 10-12 korosztály legjobbjai szerepelhetnek, addig az egyetemen általában 2-3 korosztálynál többől nem lehet válogatni. Ezen felül a profi ligába kerülve a többségre rákerül x kiló izom, gyorsabb, erősebb, nagyobb lesz.
Emiatt aztán szerintem rohadt nehéz felmérni, mire lesz képes egy irányító, amikor nem olyan védelemmel kerül szembe, ahol 5-6 jó védő mellett simán van másik 5-6 olyan, aki nem üti meg majd a profi liga színvonalát. És akkor már egy igen jó college védelemről beszéltünk.gabokocka
mikor egy udfa linebacker egy másodosztályú egyetemről, újoncként 100+ szerelést hoz össze egy évben, akkor szerintem még az nfl-ben is elő tud fordulni olyan, hogy valaki "nem üti meg a profi liga színvonalát"... és akkor hozzáfűzném még az SMU HC, June Jones nyilatkozatát (volt az Atlantánál és a San Diego-nál is főedző):

"I'd say the complexities of the game, to be quite honest, in college you see more things, "When I was in the National Football League, it was pretty consistent. Everybody did the same things on defense. . . . In college, you see all kinds of weird things. Because coaches aren't afraid to try different things. So you see way more differences in the blitzes and alignments."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
McCoy és Whisenhunt a Chargers-nél fantasztikus munkát végzett Rivers-szel. Mintha kicserélték volna. Jót tett neki a nagyobb felelősség, az hogy sokkal komolyabban kell olvasnia a D-t, mint korábban és rengeteg audible-t használhat presnap (mondjuk ezt csak érzésre mondom, de majd a Chargers-esek kijavítanak, ha nincs így). A támadófalnál meg D'Alessandris hozza a Buffalói szintet.
Robilluma
Nincs mit, betűről betűre igaz.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
3.körben lehet a legjobb QBkat találni. egyértelmű.braxa88
persze lásd Foles

több mint 10 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Vazze azért ne túlozzunk már.... Clausen képtelen volt elkapónak odadobni a labdát, ha Moore játszott tudtunk haladni, Clausen életképtelen volt. Gabbert egy kész katasztrófa, mindent elmond róla, hogy Henne, aki szintén szar, klasszisokkal jobb nála, Weeden detto, mellett Campbellék is megváltónak tűnnek. Az, hogy vki jó egyetemen, nem jelenti azt, hogy jó lesz a profiknál is. 100x jobbak, felkészültebbek a védelmek, nem a körülmények szarok (nyilván azok sem ideálisak minden esetben), de azért csak arra fogni, hogy vki képtelen eltalálni a csapattársát két és fél éven keresztül, röhej.gabokocka
jó, elismerem. Ők tényleg a legalja QB-k, de mégis látható, hogy elvitték őket egyetemről 1-2. körben...hármójuk közül egyedül Weeden-t láttam többször játszani, és ahhoz képest hogy első körös kb volt...kurvára nem volt oda való.MarioAna
Az, hogy az nfl védelmek 100x jobbak lennének, mint college csapatoké, röhejes kijelentés, ami már csupán azért is fájdalmasan túlzó és általánosító megjegyzés, mert ugye csak az 1. osztályban 126 gárda van, szóval az se mindegy, hogy a Michigan State-éhez vagy a New Mexico State-éhez hasonlítunk... (a többi tényezőről most nem beszélek)

És pont ez a "talent gap" miatt nagyon nehéz megítélni, hogy ki milyen lesz magasabb szinten, mikor még a profi ligában is egy McCown vagy Flynn egy-két meccsen future hall of fame qb-nak tűnik, akkor egy egyetemi szinten számos tehetséggel körülvett, gyenge ellenfelek ellen pirító irányítóról állapítsd meg, hogy fog majd teljesíti egy elit nfl d# ellenében... "NFL QB-nak születni kell", ezt máshogy tényleg nem lehet megfogalmazni, vannak dolgok, melyek mérhetőek és felmérhetőek, de hogy mitől lesz valaki a következő Tom Brady vagy Peyton Manning, az szerintem abszolút nembaggio
126 gárda legjobbjaiból válogat 32 csapat (hogy az alacsonyabb) osztályúakat ne említsük. Ráadásul míg egy NFL csapatban adott esetben 10-12 korosztály legjobbjai szerepelhetnek, addig az egyetemen általában 2-3 korosztálynál többől nem lehet válogatni. Ezen felül a profi ligába kerülve a többségre rákerül x kiló izom, gyorsabb, erősebb, nagyobb lesz.
Emiatt aztán szerintem rohadt nehéz felmérni, mire lesz képes egy irányító, amikor nem olyan védelemmel kerül szembe, ahol 5-6 jó védő mellett simán van másik 5-6 olyan, aki nem üti meg majd a profi liga színvonalát. És akkor már egy igen jó college védelemről beszéltünk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
ha 20M/ év elmegy egy évben egyetlen emberre, és az elit QB-ra elmegy ennyi, akkor ott jobban megvan kötve a kezed. Seahawks se lesz ilyen erős, ha Wilsonnak új szerződést kell adni, és ő még csak a jéghegy csúcsa ott.
gabtsi
Így van, a SEA 4 legjobb játékosából 3 összesen nem keres most 4 millió dollárt. Néhány év múlva viszont a sapka harmada rájuk lesz költve.

több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Az se véletlen, hogy a jó csapatok (keretet értek ez alatt) a gyenge/újonc QB körül tudnak kialakulni.

ha 20M/ év elmegy egy évben egyetlen emberre, és az elit QB-ra elmegy ennyi, akkor ott jobban megvan kötve a kezed. Seahawks se lesz ilyen erős, ha Wilsonnak új szerződést kell adni, és ő még csak a jéghegy csúcsa ott.

2-3 draftot meg telibelőni, hogy jó kereted legyen olcsón, az nehéz. nagyon nehéz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 183
NEM!
Cassel az egy kivétel. semmivel nem magyarázható. ellenben a Cheifs három SB-t nyert volna vele ha igazad lenne.
A Colts meg bűnrossz, a tetejétől az aljáig, de Luck miatt ott vannak a playoffban. a Jax is ott lenne vele, főleg abban a csoportban.gabtsi
Pont erre akartam én is rávilágítani. Talán a mi példánk a legjobb rá. Luck kivételével ebben az O#-ban szinte már semmi nem működik. Borzasztó a fal, gyenge a futójáték, Reggie kiválása óta pedig a WR corp is rettentő gyenge. A védelem pedig néhány meccsen villantott, de a többin nem igazán tudott jobbat hozni az átlagnál. Btw hasonló volt a helyzet a kései Manning érában is. A csapat már nagyon gyenge volt, ő mégis konstansan bejuttatott minket a PO-ba.

A lényeg, hogy én inkább választom a klasszis irányító+gyengébb csapat kombinációt, mint fordítva. Pár jó drafttal és FA igazolásokkal könnyebben SB esélyes csapatot lehet csinálni, mint ha van egy gyengébb irányítód, mert ilyen esetben gyakorlatilag akármilyen fullos csapatot összerakhatsz, akkor is igen ritka a vitézkedés a PO-ban. Ha pedig ez nem megy, akkor gyakorlatilag mi értelme?

több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
gabtsi:
Cassel a tökéletes példa rá, hogy egy nagyon jó csapatban lévő átlagos (vagy az alatti akár) QB sokkal jobb eredményeket ér el, mint egy szar csapatban lévő átlag feletti (egyéni képességekben értve).
Ez a baj a Jax-el pl, hogy azt hiszek egy QB meg fogja oldani a gondjaikat.
.MarioAna
NEM!
Cassel az egy kivétel. semmivel nem magyarázható. ellenben a Cheifs három SB-t nyert volna vele ha igazad lenne.
A Colts meg bűnrossz, a tetejétől az aljáig, de Luck miatt ott vannak a playoffban. a Jax is ott lenne vele, főleg abban a csoportban.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 689 — no es importante
Vazze azért ne túlozzunk már.... Clausen képtelen volt elkapónak odadobni a labdát, ha Moore játszott tudtunk haladni, Clausen életképtelen volt. Gabbert egy kész katasztrófa, mindent elmond róla, hogy Henne, aki szintén szar, klasszisokkal jobb nála, Weeden detto, mellett Campbellék is megváltónak tűnnek. Az, hogy vki jó egyetemen, nem jelenti azt, hogy jó lesz a profiknál is. 100x jobbak, felkészültebbek a védelmek, nem a körülmények szarok (nyilván azok sem ideálisak minden esetben), de azért csak arra fogni, hogy vki képtelen eltalálni a csapattársát két és fél éven keresztül, röhej.gabokocka
jó, elismerem. Ők tényleg a legalja QB-k, de mégis látható, hogy elvitték őket egyetemről 1-2. körben...hármójuk közül egyedül Weeden-t láttam többször játszani, és ahhoz képest hogy első körös kb volt...kurvára nem volt oda való.MarioAna
Az, hogy az nfl védelmek 100x jobbak lennének, mint college csapatoké, röhejes kijelentés, ami már csupán azért is fájdalmasan túlzó és általánosító megjegyzés, mert ugye csak az 1. osztályban 126 gárda van, szóval az se mindegy, hogy a Michigan State-éhez vagy a New Mexico State-éhez hasonlítunk... (a többi tényezőről most nem beszélek)

És pont ez a "talent gap" miatt nagyon nehéz megítélni, hogy ki milyen lesz magasabb szinten, mikor még a profi ligában is egy McCown vagy Flynn egy-két meccsen future hall of fame qb-nak tűnik, akkor egy egyetemi szinten számos tehetséggel körülvett, gyenge ellenfelek ellen pirító irányítóról állapítsd meg, hogy fog majd teljesíti egy elit nfl d# ellenében... "NFL QB-nak születni kell", ezt máshogy tényleg nem lehet megfogalmazni, vannak dolgok, melyek mérhetőek és felmérhetőek, de hogy mitől lesz valaki a következő Tom Brady vagy Peyton Manning, az szerintem abszolút nem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
MarioAna 1 997
Vazze azért ne túlozzunk már.... Clausen képtelen volt elkapónak odadobni a labdát, ha Moore játszott tudtunk haladni, Clausen életképtelen volt. Gabbert egy kész katasztrófa, mindent elmond róla, hogy Henne, aki szintén szar, klasszisokkal jobb nála, Weeden detto, mellett Campbellék is megváltónak tűnnek. Az, hogy vki jó egyetemen, nem jelenti azt, hogy jó lesz a profiknál is. 100x jobbak, felkészültebbek a védelmek, nem a körülmények szarok (nyilván azok sem ideálisak minden esetben), de azért csak arra fogni, hogy vki képtelen eltalálni a csapattársát két és fél éven keresztül, röhej.gabokocka
jó, elismerem. Ők tényleg a legalja QB-k, de mégis látható, hogy elvitték őket egyetemről 1-2. körben...hármójuk közül egyedül Weeden-t láttam többször játszani, és ahhoz képest hogy első körös kb volt...kurvára nem volt oda való.
Azt én is leírtam amit te, hogy valaki egyetemen Heisman-t nyer, itt meg életképtelen, abban benne kell, hogy legyen bőven a körülötte lévő stáb/csapat is...és szerintem Clausen és Gabbert esetében inkább a körülötte lévő stáb volt a hibás, mintsem az egyéni potencia (egyetemen tudtak jó számokat hozni, ergo vakvilágba csak nem dobáltak)...nem jó rendszerbe kerültek, egy rövid passzos nem agyonvállalós szisztémában nem lettek volna szarok (de jók sem, nem franchise QB szint egyik sem, ezt aláírom)...szóval egy game-manager szerepkörben miért ne dobálgatnának egy elfogadható szezont? Nem lesznek sosem elit irányító szinten.
Henne pedig nem rossz QB, a Miaminél is villogott ő egy időben. Campbell megint nem szar amikor egészséges. Átlagosak, de ez is elég lehet néha a győzelemhez.
Abba a Panthersbe beraktad volna Newtont (nem az egy évre utána való, 1/1 utáni csapatba...hanem Clausen helyére), mennyivel lettek volna előrébb? Lettek volna egy max 6W-es középcsapat, nem 32.

de azért csak arra fogni, hogy vki képtelen eltalálni a csapattársát két és fél éven keresztül, röhej

nem csak, de többet számít mint az egyéni képesség. Biztos szar volt a fal, az elkapók nem koncentráltak eléggé, sok minden közrejátszik egy ilyen brutálisan rossz teljesítményben.
PM, Brady és AR képesek a hátukon vinni egy csapatot, de nem sokkal többen.

Nálunk mikor Dalton kiesett, Gradkowski mennyivel volt rosszabb?
Szerintem elmond minden arról a csapaton belül, hogy egy dobni nem tudó Josh Johnson a 2. számú QB Andy mögött. Ergo a jelenlegi systembe beillesztve nem éreznék óriási visszalépésnek.

gabtsi:
Cassel a tökéletes példa rá, hogy egy nagyon jó csapatban lévő átlagos (vagy az alatti akár) QB sokkal jobb eredményeket ér el, mint egy szar csapatban lévő átlag feletti (egyéni képességekben értve).
Ez a baj a Jax-el pl, hogy azt hiszek egy QB meg fogja oldani a gondjaikat.

A jelenlegi draftsorrend alapján egyedül a Texansnál látom azt, hogy érdemes egy fiatal QB-ba sokat befektetni, mert kész csapat lenne körülötte (bár ott az edzői stáb most nagyot kavarhat még).

Burrow > Luck valaha is
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
abszte adom amit mondasz.
Joe Montana minden idők legnagyobb system fit QB-ja (kurva jókat röhögök a system fit fkizásokon). minden QB-nak vannak gyengeségei, amit egy jó OC eltakar, ameddig lehet. Tom Brady ma már elvétve dobál a LoS mögé, mondjul pl Andy Dalton se, de ő annyira pontatlan, hogy hiába játszatod vele nagy frekcenciával a rövid passzokat, hibázni fog, amit Brady elvétve tesz meg. mindenkinek kell, hogy jó rendszerben legyen, és a rendszer rá legyen szabva.
pl Dalton is jó rendszerben van, mert rá van szabva, de egyszerűen limitálja az offense-t. ha nézted vasárnap éjjel, nem volt mélységi passzkísérlet se. ha csak a Marvin Jones TD-t nem annak veszed.
szóval igen, kell a jó rendszer és jó edző ez kétségtelen, de nyerő rendszerhez nyerő QB kell. McCown nyert meccset, de közelében nem volt annak mint amit Cutler tud, ez kis mintában nem jött ki, de hosszútávon kijött volna.
Casselt nem is értem, óriási fluker az elméletben.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
de a jó QB minden siker alapja, de a jó QB nem a csapattól lesz jó.gabtsi
Így van, de idén nagyon előtérbe került, hogy a QB tehetsége mellett a legfontosabb tényező az OC.
A Chicagói "csoda" minek köszönhető? A fal 4 új emberrel új dimenzióba lépett (volt honnan), jött Bennett TE-be, Jeffery 2. évére komplett WR lett. De a lényeg Trestman. Ezt McCown bizonyítja. (Pont úgy, ahogy Cassell is bizonyította 2008-ban a Pats-ben.)
McCoy és Whisenhunt a Chargers-nél fantasztikus munkát végzett Rivers-szel. Mintha kicserélték volna. Jót tett neki a nagyobb felelősség, az hogy sokkal komolyabban kell olvasnia a D-t, mint korábban és rengeteg audible-t használhat presnap (mondjuk ezt csak érzésre mondom, de majd a Chargers-esek kijavítanak, ha nincs így). A támadófalnál meg D'Alessandris hozza a Buffalói szintet.
Mike Shula? Nálam az év OC-ja. Zseniális, amit a Panthers O-val csinált. A 3rd down playcall passzjátéknál szinte hibátlan. Minden a helyére került az O-ban, a WR-ek az erősségeiknek megfelelő route-okat kapnak, még Ginnt is tudják használni, a fal nem erős, de nem is kell, hogy nagyon az legyen. Eredmény: Newtont mintha kicserélték volna. És nem egyedül Newton emelte az O-t magasabb szintre, hanem az OC adta meg neki a lehetőséget, hogy így tegyen.
Ők a bizonyíték, h csak akkor működik a QB, ha rendszerbe van illesztve.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
persze h nem.

de melyik az az NFL csapat, amelyiknek 5 jó színvonalú támadó-falembere van ? van e egyáltalán ?
ellenberger hány olyan csapat van ahol 4 (nem ritkán több) jó színvonalú védő-falembere van ? van néhány. szóval csak a támadófalra meg a futójátékra nem lehet ezt fogni. és a supporting castra sem. főleg ha megaelit irányítóról beszélünk.

ha megnézed, hogy a statok alapján melyik a legjobb OL a ligában, jellemzően három csapatot látsz: DEN, CIN, DET. pedig mindháromban vannak ám gondok. csak mindhárom mögött egy olyan QB játszik aki mocskos gyorsan szabadul a labdától és ezzel leveszi a teher egy részét az OL-ról.

végtelenül hiszek az edzőkben, de NFL QB-nak majdhogynem születni kell. nem véletlen, hogy a legnagyobbaknak teljesen mindegy hogy kivel vagy mikor kell játszani, üzembiztosan tudják hozni amit kell. mert a nem jó QB-knak olyan arzenál kell aki tud szeparálódni a védőtől. és legyen hely megdobni a passzt. elkapni én is el tudom a labdát, ha odajön, de elszakadni biztos nem tudnék egy NFL CB-től, még a gyengétől se. az elit QB-nak erre sem feltétlenül van szüksége. pontosan fussa meg a route-ot a WR, és oda fog jönni a labda, ez választja el a jó QB-t a szartól, nem az, hogy hol draftolod.

Peyton ugyanolyan jó volt régen gyengébb célpontokkal is mint most, és Brady sem sokat döccent a nyeretlen fiataljaival, mert nem ez a lényeg. ezért nyernek az elit QB-k (az a négy, illetve Wilsonnal lassan 5) (szinte) minden évben konstans módon ugyanannyit meccset, mert ez olyan döntő fölény, amit nem tudsz kompenzálni. bármilyen jó egy WR, nem tud minden alkalommal helyet csinálni magának a kb jó dobásokhoz, még Calvin sem, a többiek meg mégannyira. egy fakezű, lassú és körülményes Ike Taylor hatalmas színvonalon megél a ligában abból, hogy technikailag tökéletesen játszik, és ez bőven elég az esetek 90%-ban bármilyen WR ellen.

ez az alapszakasz.
de ha a rájátszást nézed, ott ezek a törvények már nem élnek annyira. mert ott már nem tud úgy kijönni a nagy számok törvnye, aki ott van az általában nem kutyaütő. ott sokkal jobban számít az, hogy a jó QB-d mellé, milyen csapatod van, mert ott már nincs olyan team, akinek nagyon szar irányítója van, főleg nem a második kanyarban vagy a konferencia döntőben. ezért nem nyert 1 gyűrűn kívül többet, PM vagy DB vagy AR vagy BF és ezért nem nyert 10 éve Brady sem. viszontezért van két gyűrűje az egy szinttel lejjebb lévő Big Ben, vagy Eli Manning.

de a jó QB minden siker alapja, de a jó QB nem a csapattól lesz jó.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 178 — Vikings fan
Talán én Bradfordot tudnám példának hozni (aztán majd a Ramsek beoltanak).
Azért mellette volt egy nagyon jó RB és fal is, emellett egész jól összepakoltak egy D-t is, mégsem igazán tudott élni ebben a csapatban.Toca
Pedig 2 éve a Chicago topikban rendszeresen előjöttek olyan témák, hogy vajon az ő faluk a liga legrosszabbja vagy a Rams-é? És vajon Cutlerben lesz több törött csont év végére vagy Bradfordban?
A Kosok 2011-es Ravens elleni meccse után, ahol ritkán látható agyonverést kapott Bradford, talán még a Bears fanok is Bradfordra tippeltek volna a fenti kérdésben (szinte minden egyes dropbackből komoly ütést kapott, igazi csoda volt, hogy talpon fejezte be a meccset).
Ilyen jó fala volt akkoriban. Idén Longgal más a helyzet, de persze mikor megy IR-re, ha nem idén? A sors keze.
Plusz minden évben új OC-t kapott, az sem épp ideális.
Bradford tökéletes megtestesítője Sobri "megfelelő fejlődést biztosító környezet" tényezőjének a hiányára. Lehet, hogy amúgy sem lett volna nagy ász, mert a vajkeze és a zsebQb-hoz mérten jó atletikus adottságai mellett sok pozitívuma nem volt a játékának (és nem ezektől lesz valaki jó QB), de ahol most tart, az nem csak az ő hibája.Robilluma
Éreztem, hogy a fal lesz a buktató rugó 😀 Nem baj mindig tanulok valamit ,köszi Robilluma. 😉
Tudtam, hogy hazai pályán kellett volna maradni és bemondani Ponder-t, csak valami nagyobb NCAA-s arcot akartam 😀
több mint 10 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Talán én Bradfordot tudnám példának hozni (aztán majd a Ramsek beoltanak).
Azért mellette volt egy nagyon jó RB és fal is, emellett egész jól összepakoltak egy D-t is, mégsem igazán tudott élni ebben a csapatban.Toca
Pedig 2 éve a Chicago topikban rendszeresen előjöttek olyan témák, hogy vajon az ő faluk a liga legrosszabbja vagy a Rams-é? És vajon Cutlerben lesz több törött csont év végére vagy Bradfordban?
A Kosok 2011-es Ravens elleni meccse után, ahol ritkán látható agyonverést kapott Bradford, talán még a Bears fanok is Bradfordra tippeltek volna a fenti kérdésben (szinte minden egyes dropbackből komoly ütést kapott, igazi csoda volt, hogy talpon fejezte be a meccset).
Ilyen jó fala volt akkoriban. Idén Longgal más a helyzet, de persze mikor megy IR-re, ha nem idén? A sors keze.
Plusz minden évben új OC-t kapott, az sem épp ideális.
Bradford tökéletes megtestesítője Sobri "megfelelő fejlődést biztosító környezet" tényezőjének a hiányára. Lehet, hogy amúgy sem lett volna nagy ász, mert a vajkeze és a zsebQb-hoz mérten jó atletikus adottságai mellett sok pozitívuma nem volt a játékának (és nem ezektől lesz valaki jó QB), de ahol most tart, az nem csak az ő hibája.


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!