NFL Draft 2023

27 feliratkozó

több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Van olyan oldal, ahol a 2023-as draft lényegesebb jelentkezőinek RAS értéke össze van gyűjtve?
tüsi91
 twitter.com/MathBomb

ras.football és a MathBomb készít ilyen report cardokat

TE-re és RB-re találtam steelersdepot összeállítást
Willie Parker
Posztonkénti legjobbak:  packerswire.usatoday.com/lists/top-ras-performers-by-position-from-packers-2023-nfl-scouting-combine/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 473 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Van olyan oldal, ahol a 2023-as draft lényegesebb jelentkezőinek RAS értéke össze van gyűjtve?
tüsi91
 twitter.com/MathBomb

ras.football és a MathBomb készít ilyen report cardokat

TE-re és RB-re találtam steelersdepot összeállítást
Willie Parker
A kiemelt linken a fooldalon (miutan betolt, picit bugos) tobb filter alapjan tudsz valasztani, es ki tudod exportalni excel fileba akar a teljes classt (v tobb classt is 1xre)

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
Van olyan oldal, ahol a 2023-as draft lényegesebb jelentkezőinek RAS értéke össze van gyűjtve?
tüsi91
 twitter.com/MathBomb

ras.football és a MathBomb készít ilyen report cardokat

TE-re és RB-re találtam steelersdepot összeállítást
több mint 1 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Van olyan oldal, ahol a 2023-as draft lényegesebb jelentkezőinek RAS értéke össze van gyűjtve?
több mint 1 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 921 — Packers Suicide Squad
Schefter szerint a Texans nem QB-t visz 1/2-re. Érdekes.

iktriad
És ennek mi alapja van?
Ki a Houston kezdő QB-a?
😀
Janek
Mr nyak

zacknorb
Asztakurva
Bocsánat az elnézésért még az offért

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 050 — Így remélem megfelelek nektek.....


több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 450 — situational football
Napra pontosan 10 (!) éves videó

 youtu.be/rfEvraPQM4o
r.baggio
PÁNTER!!!!
Kár hogy kicsit el volt spoilerezve, mert a többiek már nagyban röhögtek, tudták mekkora faszság történt, de azért próbálták visszafogni magukat.
Höriék gondolom álmukban sem gondolták, hogy ennek lesznek a szemtanúi.
Örök élmény marad. 🤣

Én visszasírom ezeket az adásokat, nagyon jó hangulatuk volt. Őszintébb volt, sokkal több szórakoztató faktorral.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders California Golden Bears 61 858 — no es importante
Napra pontosan 10 (!) éves videó

 youtu.be/rfEvraPQM4o


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 815 — Apu ökölbeszorított keze
Ha Houstonban 1 qb érdekes akkor felment volna egy helyet…
Én csak arra akarok kilukadni hogy több logikus érv van arra miért húzna QB-t vagy ha nem akkor meg tradelje el a picket…
Azaz ilyenkor mindenre van hír … kell a feltünés minden felületen

több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 450 — situational football
Schefter szerint a Texans nem QB-t visz 1/2-re. Érdekes.

iktriad
És ennek mi alapja van?
Ki a Houston kezdő QB-a?
😀
Janek
Miért ha Panthers kiviszi a HOU által értékelt egyetlen első körös QB-t, akkor mégis miért kéne húznijuk csak azért irányítót mert need?

Egyébként meg:



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 493 — Kinek mit intézett a kormánya
Schefter szerint a Texans nem QB-t visz 1/2-re. Érdekes.

iktriad
És ennek mi alapja van?
Ki a Houston kezdő QB-a?
😀
Janek
Mr nyak
több mint 1 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 815 — Apu ökölbeszorított keze
Schefter szerint a Texans nem QB-t visz 1/2-re. Érdekes.

iktriad
És ennek mi alapja van?
Ki a Houston kezdő QB-a?
😀

több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 353 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Schefter szerint a Texans nem QB-t visz 1/2-re. Érdekes.
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 353 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Inside men:
 www.youtube.com/watch?v=8TgI3fO6_mQ
több mint 1 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Igen, ez már egyfajta draft stratégiai felfogás kérdése is, hogy blue chip játékosok után mi a fontos a választásnál, kiviszel egy “jelentéktelen” poszton a class legjobbját/top2t vagy egy fontos poszton egy viszonylagos padlóval rendelkező de inkább potenciál miatt értékes játékost.

Az a problémám a korai (első körben bárhol) RB pickekkel, hogy egyszerűen ár-érték (fizetés+draftpick) arányban nincs bennük több 4+1+tag(?) évnél. Még akkor is ha az adott játékos szuperelit tehetség és ki is hozza ezt magából. Ha bust, akkor meg nagyon csúnyán is kijöhetsz belőle.
Minden csapatnál kivétel nélkül bebizonyosodik, hogy teljesen felesleges rookie szerződés után pénzt adni nekik, mert hardcapnél ez már baromira nem fér bele.
Arról nem is beszélve, hogy közepes körökben is lehet találni viszonylag jó futókat. Plusz talán már azt sem kell bizonygatni senkinek, hogy a fal(+rendszer) sokkal fontosabb mint maga a futónak a kvalitása.

TE-nél is hasonló csak mivel ez sokkal nehezebb poszt (nehezebben bontakozik ki a college szinten mutatott tehetség profi szinten) így itt nem lehet olyat látni, hogy elit tehetség legalább egyszer-kétszer beválik. Ezen a poszton konkrétan minden felhypeolt prospect valamilyen szinten bukta lesz (nem kapsz 3-4 elit évet, főleg nem azonnal). Kb az utóbbi húsz évben talán Vernon Davis volt az egyetlen, aki erre rácáfolt?

Szóval ez a poszt is olyan, hogy 2-3. körben simán találsz olyat, aki majd kis idő múlva top 10 lesz a posztján.
Az utóbbi 20 év tapasztalata azt mondatja, hogy az ég világos semmiről nem maradsz le ha nem húzol TE-det az első körben.

Én pl inkább húznék egy Jaelan Phillips féle propectet DE posztra az első kör vége felé, akinek van egy viszonylagos padlója (nem az van hogy padoznia kell 1 évet), de olyan potenciál van benne, aminek a határa a csillagos ég, mintsem kihúzzak akár TE akár RB poszton egy elit játékost.



FK podban hallottam, hogy ott Kincaid a második legjobb elkapni tudó játékos a classban. Szerintem ez egy kicsit erős, nyilván ez a WR class nem az a korszakos fajta, de én azért Flowerst és Addisont is elé tenném bár utóbbival azért vannak fenntartásaim.
Valahol meg lehetne érteni, de ezt a big slot only státuszt én nem értékelem olyan sokra, hogy megérjen első kört adni érte, akkor már inkább reachelnék valami fontosabb poszton. Aztán lehet majd az ottani GM úgy gondolkodik, hogy tuti pick legyen azzal nem néznek ki hülyén, majd a többi választással rizikóznak.

De már látom, hogy ez az egész draft értékelés egy igen nehéz műfaj lesz idén. Van kb 20(?) első körös tehetség meg 80 2-3. körös, így a megszokottnál is durvább eltérések lehetnek csapatok boardjain.
ZERO_L
Phillips top10 lett volna csak volt pár agyrazkodasa
több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 450 — situational football
Igen, ez már egyfajta draft stratégiai felfogás kérdése is, hogy blue chip játékosok után mi a fontos a választásnál, kiviszel egy “jelentéktelen” poszton a class legjobbját/top2t vagy egy fontos poszton egy viszonylagos padlóval rendelkező de inkább potenciál miatt értékes játékost.

Az a problémám a korai (első körben bárhol) RB pickekkel, hogy egyszerűen ár-érték (fizetés+draftpick) arányban nincs bennük több 4+1+tag(?) évnél. Még akkor is ha az adott játékos szuperelit tehetség és ki is hozza ezt magából. Ha bust, akkor meg nagyon csúnyán is kijöhetsz belőle.
Minden csapatnál kivétel nélkül bebizonyosodik, hogy teljesen felesleges rookie szerződés után pénzt adni nekik, mert hardcapnél ez már baromira nem fér bele.
Arról nem is beszélve, hogy közepes körökben is lehet találni viszonylag jó futókat. Plusz talán már azt sem kell bizonygatni senkinek, hogy a fal(+rendszer) sokkal fontosabb mint maga a futónak a kvalitása.

TE-nél is hasonló csak mivel ez sokkal nehezebb poszt (nehezebben bontakozik ki a college szinten mutatott tehetség profi szinten) így itt nem lehet olyat látni, hogy elit tehetség legalább egyszer-kétszer beválik. Ezen a poszton konkrétan minden felhypeolt prospect valamilyen szinten bukta lesz (nem kapsz 3-4 elit évet, főleg nem azonnal). Kb az utóbbi húsz évben talán Vernon Davis volt az egyetlen, aki erre rácáfolt?

Szóval ez a poszt is olyan, hogy 2-3. körben simán találsz olyat, aki majd kis idő múlva top 10 lesz a posztján.
Az utóbbi 20 év tapasztalata azt mondatja, hogy az ég világos semmiről nem maradsz le ha nem húzol TE-det az első körben.

Én pl inkább húznék egy Jaelan Phillips féle propectet DE posztra az első kör vége felé, akinek van egy viszonylagos padlója (nem az van hogy padoznia kell 1 évet), de olyan potenciál van benne, aminek a határa a csillagos ég, mintsem kihúzzak akár TE akár RB poszton egy elit játékost.



FK podban hallottam, hogy ott Kincaid a második legjobb elkapni tudó játékos a classban. Szerintem ez egy kicsit erős, nyilván ez a WR class nem az a korszakos fajta, de én azért Flowerst és Addisont is elé tenném bár utóbbival azért vannak fenntartásaim.
Valahol meg lehetne érteni, de ezt a big slot only státuszt én nem értékelem olyan sokra, hogy megérjen első kört adni érte, akkor már inkább reachelnék valami fontosabb poszton. Aztán lehet majd az ottani GM úgy gondolkodik, hogy tuti pick legyen azzal nem néznek ki hülyén, majd a többi választással rizikóznak.

De már látom, hogy ez az egész draft értékelés egy igen nehéz műfaj lesz idén. Van kb 20(?) első körös tehetség meg 80 2-3. körös, így a megszokottnál is durvább eltérések lehetnek csapatok boardjain.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 473 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
ZERO_L
Top10, top20 picket tenyleg nem erdemes adni HB/TE-ert, Pitts unikornis, emiatt sztem o kivetel.

De 20on felul mar a fizetesek nem veszesek, nem olyan, mintha top RB penzt adna Bijannak a csapat, ami behuzza. TE-knel detto.

Es ha azt nezzuk, hogy Mayer vagy Bijan is siman akar minden offensive snapben is palyan lehetnek, raadasul utobbi eseteben tenyleg a posztjan egybol a legjobbak kozott lenne, az mar olyan ertek, ami miatt megeri oket ott behuzni.

Foleg amikor a masik opcio mondjuk a legjobb guard, vagy a 4./5.legjobb EDGE/CB/WR, akik mar mininum egy tierrel a top prospecteket alatt vannak. (sztem is gyengebb az idei, de mas classokban sem marad blue chip playa 20on kivul).

Ahogy passz heavyve valt a liga, ugy felertekodtek az elkapasban is jo TEk is.
Kincaid sztem egy jo rendszerben tobb elkapast es first downt/TDt tudna hozni, mint JSNt leszamitva a legtobb WR.

Plusz az RB/TE tag jelentosen alacsonyabb, mint a WR tag pl, ha esetleg bevalna.


Nyilvan Bijan is elit elkapasban, 2.legjobb yards per route run a teljes classban (nem futok kozt), blokkolasban sem rossz, szoval tenyleg egy olyan playa aki mindig palyan lesz.


Azzal egyetertek h tucat RB/TEt ne huzzanak 1.kor vegen se, de a TEk is eleg jonak tunnek, az az egy RB meg generational talent. (azert ha a Lions 18as pickje elott kivinnek, huznam a szam 😀)

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 493 — Kinek mit intézett a kormánya
Viszont hogyha nálad Pitts WR, én Kincaidra is azt mondanám, hogy big slot WR.
A többi felvetésben egyet is kell, hogy értsek (főleg Richardsonnal)
több mint 1 éve
ZERO_L New England Patriots 4 450 — situational football
Talán azt már magabiztosan kijelenthetjük, hogy futót draftolni ár-érték arányban teljesen felesleges az első körben. A Pats-Chiefs páros már azt is bebizonyította, hogy legit contenderként is elvesztegetett picknek számít egy első kör végi futó húzás, de valamiért a TE poszton még ez nem alakult ki és idén is elég sok helyen látni min 2 TE-et az első körbe mockolni.

Pedig a TE poszton sokkal nehezebb azonnali impactet hozni már az első évben, így még azt sem lehet mondani, mint egy nobrainer elit futó prospectnél (Zeke,CMC), hogy legalább kapsz tőle 5 elit évet utána meg majd megfizeti valamelyik elkeseredett GM és legalább visszakapsz egy 3.körös komp picket. (esetleg elcseréled egy évvel korábban kicsit értékesebb pickért?)

GM-ek meg folyamatosan bedőlnek ezeknek a TE hypeoknak és szerintem idén is ennek leszünk szemtanúi, még ha nem is lesz olyan látványos mint korábban.

Az utóbbi 10 év első körös TE-jei:
2021 1 4 Kyle Pitts Falcons Florida
2019 1 8 T.J. Hockenson Lions Iowa
1 20 Noah Fant Broncos Iowa
2018 1 25 Hayden Hurst Ravens South Carolina
2017 1 19 O.J. Howard Buccaneers Alabama
1 23 Evan Engram Giants Mississippi
1 29 David Njoku Browns Miami (FL)
2014 1 10 Eric Ebron Lions North Carolina
2013 1 21 Tyler Eifert Bengals Notre Dame

Egyikre sem mondanám, hogy akár csak megközelítőleg is visszahozta volna az értékét (Pitts még korai megítélni, meg nálam ő inkább WR)

Anno még volt a Gronk hype és mindenki őt kereste a köv draft classban, vagy közel hasonló impactet hozó játékost. Emlékszem mikor Ebron jött prospectként, mindenki mennyire oda volt tőle, ő a következő nagy név, game changer stb. Aztán később jött Howard, akkor már kiderült Ebron egy óriási bust lett, ment a sisak scouting, hogy Howard mennyire jó lesz, bajnoki döntőn mekkora állat volt, oké benéztük Ebront, na de majd OJ... Belőle sem lett semmi aztán jött két éve Hockenson, ahol megint jött a mantra, Ebron és Howard nyilván bust lett, na de Hockenson, ő más liga... Nem lett belőle bust, de 1/8-on nem olyan játékost viszel, akit aztán inkább elcserélsz második meg harmadik körös pickekre. Kezdő státusza meglesz az NFL-ben, de a sztár kaliberű játékost már nehéz belelátni.

Idén legalább már nincs ez a top10-es hype egyik TE után sem, de egyszerűen nem látom, hogyan lehet komolyan venni bármelyik FO-t, aki képes elpazarolni egy első kört, top10-20-as picket egy TE posztra. Rengeteg az ellenpélda van az első körös pickre és arra is, hogy középső körökben simán lehet használható játékosokat találni, akik semmivel sem rosszabbak az első körbe hypeoltaktól, mégis szüntelenül van aki beszopja ezeket.
Irányítóknál is nagyon vicces mikor 100 bustra jön egy Josh Allen, aztán mindenki valami megmagyarázhatatlan oknál fogva azt hiszi, hogy a következő "atletikus, focizni nem tudó" újonc majd a következő Allen lesz és nem az egyik bust a sok közül... igen, rád nézek Richardson. De a QB posztnál olyan hatalmasat tud dobni egy játékos a csapat padlóján, hogy valamilyen szinten meg lehet érteni a GM-nek miért száll le a lila köd...

Na de a TE poszton ott mit nyersz egy első körös pickkel vagy veszítesz ha nem húzol oda első nap? Kb semmit. A köv Kelce/Gronk/Kittle féle játékost jó eséllyel nem fogsz ott kapni.

Bár lehet idén majd azzal fognak takarózni, hogy az össz draft talent most kimondottan alacsony így már első kör végén is húzni kell második körös tehetségeket, annyira nincs kínálat, ezért Kincaid-Meyer páros vélhetően kimegy majd az első nap, de én egyiket sem tartanám okos húzásnak.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 630 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Na ki lesz az idei Brandon Ghee díjas?

iktriad
Betippelek egy Joey Portert.
Sixo
Én Will Levist.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Na ki lesz az idei Brandon Ghee díjas?

iktriad
Tyree W.
több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 35 758 — LIGHTS OUT!
Na ki lesz az idei Brandon Ghee díjas?

iktriad
Betippelek egy Joey Portert.

több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 353 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
OT scouting by Höri
 www.youtube.com/watch?v=Tt_OnDkg-9Q
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 641
Na ki lesz az idei Brandon Ghee díjas?
 pbs.twimg.com/media/FtoFr7kWIAErXX1?format=jpg&name=large
iktriad
Jalen Carter eléggé adja magát 😊

Ha meg decemberben teszik fel ezt kérdést, mindenki Gonzalezt mondta volna, ehhez képest...
r.baggio
Carter egyértelműen a legjobb (egyetlen blue chip) prospect a drafton, és jó eséllyel ő lesz az első nem QB aki kimegy. persze értem, hogy egyesek szerint problémás a karaktere, de Georgia beat writerek szerint ez nem olyan súlyú, hogy emiatt ne kelljen valakinek.
deyell
Anderson miert is nem blue chip? es o legalabb nem latvanyosan szarik bele az egészbe😀
Adirotor
nálam nem az. a mérete, atletikussága, ereje nem elit. egy jó all around játékos inkább mint blue chip. persze ettől még az egyik legjobb prospect idén, de az idei draft elég gyenge.

choose life
több mint 1 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Na ki lesz az idei Brandon Ghee díjas?
 pbs.twimg.com/media/FtoFr7kWIAErXX1?format=jpg&name=large
iktriad
Jalen Carter eléggé adja magát 😊

Ha meg decemberben teszik fel ezt kérdést, mindenki Gonzalezt mondta volna, ehhez képest...
r.baggio
Carter egyértelműen a legjobb (egyetlen blue chip) prospect a drafton, és jó eséllyel ő lesz az első nem QB aki kimegy. persze értem, hogy egyesek szerint problémás a karaktere, de Georgia beat writerek szerint ez nem olyan súlyú, hogy emiatt ne kelljen valakinek.
deyell
Anderson miert is nem blue chip? es o legalabb nem latvanyosan szarik bele az egészbe😀