Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Természetesen blokkolni, sőt, elzárni is lehet az NFL-ben,. Jól néznékj ki, ha nem lehetne, nem lenne az a sok remek játék amikor akár falemberek rohannak előre 10-20 yardokat, blokkolni az utat a futó/elkapó előtt. Elzárni is simán lehet. Már úgy, ahogy az NBA-ban is, azaz felvett pozíciót őrizve.peterk2005
Passzjátéknál a labda elindításától az elkapásig nem lehet blokkolni a LOS mögött, vagyis akkor OPI-t fújnak, ha ez szándékosnak ítélik. Pont azért amit Te is írsz, hogy a védőnek ugyanannyi joga van a labdát megszerezni, mint a támadónak. Amit a főnökök itt nehezményeznek, az a bizonyos pick play, ami viszont pont arról szól, hogy a másik támadó látszólag csak futja a maga rout-ját, de ezzel feltartja -ha csak egy pillanatra is- a másik védőt. Ezt elég szubjektív megítélni, ha jól csinálják, akkor nem látványos, nem is fújják be az OPI-t, elég 0,5-1 yard előny és már megvan elkapás.
Ő szeintük az említett két esetben a Broncos ezt látványosabban csinálta, és mégsem kaptunk büntit.
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502




😀
több mint 10 éve
sapka Washington Commanders 6 607 — sapka
kedvenc pillanatom a meccsről:
What does coach Fox say?
win-a-win-a-win-a-wina-wina-wina
😀
(egy plakáton tartotta egy néző)

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha jól értem, konkrétan azt nehezményezik, hogy az elkapók olyan routokat futnak/futottak, amivel szándékosan blokkolják a másik route védőjét. Mint a zárás a kosárban, csak az ott legális, itt meg nem. Vissza kellene nézni a konkrét kifogásolt eseteket, de nem emlékszem hogy ennyire látványos let volna.
A kereszt route-oknak talán ez is az egyik lényegi eleme.Lecsó
Nem pontosan ezt nehezményezik, illetve pontosan ezt azok nem igazán ismerik a szabályokat. Természetesen blokkolni, sőt, elzárni is lehet az NFL-ben,. Jól néznékj ki, ha nem lehetne, nem lenne az a sok remek játék amikor akár falemberek rohannak előre 10-20 yardokat, blokkolni az utat a futó/elkapó előtt. Elzárni is simán lehet. Már úgy, ahogy az NBA-ban is, azaz felvett pozíciót őrizve.

Amit nem lehez az NFL-ben, az egyszerűen annyi, hogy a labda megszerzésére a védő is pontosan ugyanannyira jogosult, ezért a védő szándékos feltartása anélkül, hogy blokkolnák, vagy a támadó a labda megszerzésének kísérlete nélkül lépne a támadó vele contactba, szabálxytalan. Kivéve azt az esetet, amikor az érintkezés véletlen, nem szándékos. A játék megítélése pontosan ugyanolyan, mint a pass iterference-nél, amit szintén nem fújnak be ha véletlennek ítélik az érintkezést.
Amúgy annak idején 2007-ben a Pats is rengeteg ilyen játékot játszott, és kapott is érte persze az irigyektől. Szerintem túl van lihegve a dolog, mert azok a játékok nem a pick pay miatt sikeresek, hanem mert képtelenség 2-3 elkappót rövid yardon megfogni, ha mind jóll megfutja a route-ját a QB meg oda passzol az egyik kezébe. Amúgy is, ha az lenne a cél, hogy kivegye a játékból az adott védőt, akkor minek "véletlenül" ütközni vele, mikor le lehet blokkolni sazt as védőt teljesen szabályosan.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Rahim Moorenak ki kell hagynia legalább néhány hetet "lower leg injury"-vel...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Ha jól értem, konkrétan azt nehezményezik, hogy az elkapók olyan routokat futnak/futottak, amivel szándékosan blokkolják a másik route védőjét. Mint a zárás a kosárban, csak az ott legális, itt meg nem. Vissza kellene nézni a konkrét kifogásolt eseteket, de nem emlékszem hogy ennyire látványos let volna.
A kereszt route-oknak talán ez is az egyik lényegi eleme.
Amúgy meg le kell szarni, azért vannak ott a zebrák, hogy befújják, ha illegális.
több mint 10 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 155
Sziasztok

Egy jó ideje readonly módban olvasom a fórumot, de most érdekelne a véleményetek erről:

 www.chiefsplanet.com/BB/showthread.php?t=278699

Előre is köszönöm 😊puppetm4st3r
Erre a részre gondolsz? :

PM_the_sheriff
Inkább erre:

The problem isn't the pick play which is border line legal, its that Denver is allowed blatant illegal picks. I think that's what everyone is talking about around the league. A pick play where the receiver runs a route and "accidentally" makes contact is hard to judge.

There were two perfect examples of this in the first half. One was on the right side, Welker went out to do his pick, and the Chiefs corner was going around him. Welker stopped and threw his hip out into the defender. The other was on the left side with Thomas. He picked from the outside in, and actually stopped his route and jumped to the side and set a basketball pick. Those have to be called, but in Denver never are.


(23-as post)puppetm4st3r
Hát nem tudom. Nem vagyok nagy szabály szakértő szóval szubjektíven tudom csak értékelni. De nem igazán hallottam még hogy erről beszélne a liga. Mellesleg ez fordítva is igaz. Az elkapóink kapnak rendesen végig a route alatt, Welkert is kezelgette labda nélkül rendesen Flowers tegnap amire ennyi erővel mehetett volna zászló több esetben is. Egyébként ezek eléggé szubjektív fújások oda-vissza, a liga pedig eltolódott az offense felé, például holdingok stb. Meg általánosságban is fújnak néha össze-vissza mint a mostani nagy kedvenceim az unsportmanlike conduct tegnapról, vagy Vickerson tauntingja a Colts ellen (nem vagyok biztos benne hogy a Colts lehet a Giants ellen). De biztos lesz valaki aki szakértőbb hsz-t tud kreálni.PM_the_sheriff
Még annyi, hogy ez egy chiefs fórum, mi pedig tegnap lekottáztuk őket, szóval biztos nem örülnek most. 😀

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 10 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 155
Sziasztok

Egy jó ideje readonly módban olvasom a fórumot, de most érdekelne a véleményetek erről:

 www.chiefsplanet.com/BB/showthread.php?t=278699

Előre is köszönöm 😊puppetm4st3r
Erre a részre gondolsz? :

PM_the_sheriff
Inkább erre:

The problem isn't the pick play which is border line legal, its that Denver is allowed blatant illegal picks. I think that's what everyone is talking about around the league. A pick play where the receiver runs a route and "accidentally" makes contact is hard to judge.

There were two perfect examples of this in the first half. One was on the right side, Welker went out to do his pick, and the Chiefs corner was going around him. Welker stopped and threw his hip out into the defender. The other was on the left side with Thomas. He picked from the outside in, and actually stopped his route and jumped to the side and set a basketball pick. Those have to be called, but in Denver never are.


(23-as post)puppetm4st3r
Hát nem tudom. Nem vagyok nagy szabály szakértő szóval szubjektíven tudom csak értékelni. De nem igazán hallottam még hogy erről beszélne a liga. Mellesleg ez fordítva is igaz. Az elkapóink kapnak rendesen végig a route alatt, Welkert is kezelgette labda nélkül rendesen Flowers tegnap amire ennyi erővel mehetett volna zászló több esetben is. Egyébként ezek eléggé szubjektív fújások oda-vissza, a liga pedig eltolódott az offense felé, például holdingok stb. Meg általánosságban is fújnak néha össze-vissza mint a mostani nagy kedvenceim az unsportmanlike conduct tegnapról, vagy Vickerson tauntingja a Colts ellen (nem vagyok biztos benne hogy a Colts lehet a Giants ellen). De biztos lesz valaki aki szakértőbb hsz-t tud kreálni.

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 10 éve
puppetm4st3r Denver Broncos 65 — Bronco
Sziasztok

Egy jó ideje readonly módban olvasom a fórumot, de most érdekelne a véleményetek erről:

 www.chiefsplanet.com/BB/showthread.php?t=278699

Előre is köszönöm 😊puppetm4st3r
Erre a részre gondolsz? :

PM_the_sheriff
Inkább erre:

The problem isn't the pick play which is border line legal, its that Denver is allowed blatant illegal picks. I think that's what everyone is talking about around the league. A pick play where the receiver runs a route and "accidentally" makes contact is hard to judge.

There were two perfect examples of this in the first half. One was on the right side, Welker went out to do his pick, and the Chiefs corner was going around him. Welker stopped and threw his hip out into the defender. The other was on the left side with Thomas. He picked from the outside in, and actually stopped his route and jumped to the side and set a basketball pick. Those have to be called, but in Denver never are.


(23-as post)
több mint 10 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 155
Sziasztok

Egy jó ideje readonly módban olvasom a fórumot, de most érdekelne a véleményetek erről:

 www.chiefsplanet.com/BB/showthread.php?t=278699

Előre is köszönöm 😊puppetm4st3r
Erre a részre gondolsz? :

"Forget the outcome of tonight's game. If the Chiefs won, I would still have the same feelings about what I saw tonight.
I saw the article talking about Denver's pick plays this week. They are essentially money plays. Need a first down pick play. Tonight reminded me of playing Madden football and how there are things that are almost impossible to stop. Manning excels in this because he is such an accurate passer.
If more and more teams start doing this and the NFL doesn't stop it. Then the NFL will lose my interest just like the NBA has.
Go ahead and call me a soar loser now "

Baromi nagy hülyeség. Mert leigazoltunk veteránnak nevezhető játékosokat, mint Phillips és Welker? DRC-nek is a 6. szezonja plussz ugye nem sztárként jött ide (nekem Ő a kedvenc nyári igazolásom amúgy). Az elit elkapó gárdából DT, Julius és Decker is újonc szerződéssel van, plussz a futóink is (Moreno, Ball, Hillman), is. Nem vágom ezt a baromságot. Draftolni kellene tudni meg csapatot építeni.

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 10 éve
puppetm4st3r Denver Broncos 65 — Bronco
Sziasztok

Egy jó ideje readonly módban olvasom a fórumot, de most érdekelne a véleményetek erről:

 www.chiefsplanet.com/BB/showthread.php?t=278699

Előre is köszönöm 😊
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Nem túl acélos? Hát nem volt annyira meggyőző és magabiztos győzelem mint Tebowval, de azért csak az első támadástól az utolsóig mi vezettünk. 😛

Offense
A liga legjobb passrushja ellen 0 sack, 0 knockdown, összesen 2 hit. Tehát mégegyszer, a legjobb passrush ellen dominált a Cladyt és Walton nélkülöző falunk.
Flowers próbálkozott keménykedni Welkerrel szemben, amikor nem volt ott a labda, az első félidőben 1 passzt tudott levédekezni vele szemben. Julius Thomas Eric Berry mellett csinált TD-t, ez volt az első TE TD amit a Chiefs (és Berry) engedett idén, és valahogy DT-nek és Deckernek összejöttek a yardok a ligaelső D# ellen.
Montee Ball elkezdte gyűjteni NFL TD-jeit is. A fumble misscommunication volt. Egy fumble se jó, de inkább így, minthogy nem tud vigyázni a labdára ha már nála van...

Defense
A védelem minimalizálta a JC okozta károkat, elsősorban Trevathan-nek köszönhetően, aki nem mellesleg a labdavesztésünk után azonnal visszaszerezte azt.
De itt az ideje, h Malik Jacksont is jobban hypeoljam. Pressure, tipped pass, és a futás elleni védelemből is kiveszi a részét
A gameball mégis Shaun Phillipsé

ST
A punt coverage team is kiemelkedőt nyújtott egy nagyon veszélyes visszahordó ellen

A sok szabálytalanság viszont aggasztó, és nem rossz napokról van szó, hanem rendszeres problémáról. Ráadásul hazai pályán ennyi false start. Ez probléma. Persze más csapatoknak vannak ennél jóval nagyobb gondjai, de a sok jó mellett erről azért ne feledkezzünk meg...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
pff, most meg nézném az emailjeim hogy kell-e intéznem vmit erre az nfl.com megíjra az eredményt is 😕 sebaj nemsoká lent van és nézem 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 11 082 — SB 50 Champion @ Grund
köszi, maradok a torrentnél, ált ncoreról szedem le de most nincs még fentNegritis
Én is ott vártam, de inkább szedem a TYT verziót, ha már ilyen hamar felrakták...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
köszi, maradok a torrentnél, ált ncoreról szedem le de most nincs még fent

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
beresrobi Denver Broncos 138 — beresrobi@freemail.hu
itt is fenn van.
Nem torrent de nagyon gyors.

 forum.rojadirecta.es/showthread.php?207276-FOOTBALL-NFL-Week-11-Kansas-City-Chiefs-vs-Denver-Broncos-17-11-2013
több mint 10 éve
heromark Denver Broncos 5
francba csak belefutottam az eredménybe nso- 😕
sebaj addig nem akarok tudni többet míg nem találok vmit ahonnan leszedhetem (torrent lenne ideális) aki tud vmit jöhetNegritis
 tenyardtracker.com/ -on fent van.
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 352 — The Mathematician
francba csak belefutottam az eredménybe nso- 😕
sebaj addig nem akarok tudni többet míg nem találok vmit ahonnan leszedhetem (torrent lenne ideális) aki tud vmit jöhet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 927 — SuperBowl Champions 2013/2014
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 11 082 — SB 50 Champion @ Grund
Kb. 1 negyedet tudtam hallgatni a meccsből, meg végignéztem a play-listát, hát nem tűntünk túl acélosnak, de a lényeg meglett, bár ez lehet, hogy idegenben kevés lenne, remélem ott se lesz nagy gond... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
Nah szép ma eddig nem voltam netközelbe, erre ily kitűnő posztok születnek a topikban, riszpekt emberek!

JDR a USC-nél volt HC interjún:  espn.go.com/blog/pac12/post/_/id/65532/broncos-del-rio-interviewed-for-usc-coach


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A szokásoknak megfelelően NFL 11. Hét: Chiefs - Broncos beharangozó a Denversports.blog.hu-ról. Bár sok újat nem fog tartalmazni, főleg, hogy Black_Adder részletesebben elemzi itt a meccset. Ráadásul éppen csak meg tudtam írni, mert 2 óra múlva indulok Svájcba (munkaügy), lekötötte az időmet a felkészülés a kinti teendőkre. A legrosszabb, hogy valószínűleg a meccset sem fogom tudni élőben megnézni, de azért ha valahol mégicsak lesz egy kis időm és lesz net elérhetőség is, azért rápillantok az eredményre. Ilyen az én formám, pont az év (talán) legtontosabb meccsét nem látom.

Nektek jó szurkolást! (Többet nem kívánok, nehogy eljinxeljem. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Továbbra is az esti meccs a téma, csak más aspektusból:
 www.sbnation.com/nfl/2013/11/15/5107580/kansas-city-chiefs-vs-denver-broncos-preview-2013

Chiefs running game:

Ez a Chiefs egyik kedvenc játéka. Ilyenekből könnyű tfl, de nem ha Albert blokkol és Charles fut.
Ugyanaz a play mégegyszer eladva:

Ezt 1gap játékkal nagyon könnyű beszopni. Ellenben mi 2gapet játszunk, és az egész védelmünk se rohan vakon a lyukakba, h betömjük azokat, inkább megvárjuk míg elkezd kifejlődni a játékot, aztán a labdást vadásszuk le. Ihenacho és Woody+Trevathan ezért könnyebben tud helyesen reagálni és nem "esik ki a playből"

Belső futás:

Asszongya, h a belső futásokat a külső futásokkal alapozzák meg. Hát a Giants ellen a gif tanulsága alapján sikerült 😊.
A középső futások eddig elég jól mentek a védelmünknek, némi túlzással jobban reménykedhettek egy personal faultban Vicktől, mint h ezekkel a futásokkal alapozzák meg a támadást, de ha mi is eltolódunk ennyire a szélső futásokra, akkor Charles köszöni szépen. Azok levédekezéséhez meg nagy szükség van a 2 LB sebességére.

Ha meg nagyon a futásra figyelünk, akkor - bár ezzel kicsit ellentmondok az előző posztomnak - Alex Smith képes lehet ilyenekre válaszul:


Hogy a mi védelmünk hogyan védekezik, ahhoz egyszer már segítségül hívtam az sbnation-t.
Első példa futás elleni védelem a szélen, by Shaun Phillips:

A másik akire érdemes figyelni a gifben az Trevathan (akit már jómagam is kiemeltem nemegyszer), aki megeszi reggelire az FB-t. A cikk szerint is az Lb sorunk lehet a kulcs a KC futójáték megállításához.
__________________________________________________________

Ami viszont a mi támadójátékunkat illet, bár mindenki Peyton Manningről és a rekordjairól beszél, ne feledkezzünk meg Morenoról se, akinek a KC ellen valahogy mindig is ment, most meg élete formájában játszik. Persze míg fent az egyik gifen látható, hogyan alapozza meg a passzjátékot a KC a futásokkal, nos mi így alapozzuk meg a futójáékot a passzokkal:

Melyik futó ne szeretne 8vs6 boxba neki vágni.

És ez persze nem csak a futójákra igaz. A 2 deep safety a screen passzokat is megkönnyíti.


És ha a screen passzra számítanak:


Persze ahogy Taxi írta a beharangozóban
Számos egészen izgalmasnak tűnő párharc lesz a denveri passzjátéknál: Demaryius Thomas vs. Sean Smith, Eric Decker vs. Marcus Cooper, Wes Welker vs. Brandon Flowers, Julius Thomas vs. Eric Berry. Ebből is látszik, hogy a Chiefs azon kevés csapat közé tartozik a ligában, akinek a secondaryje képes lehet levédeni Manning célpontjait.
szerk: 1-2 gifet kiszedtem, mert nem bírja az oldal, ha valakit még így is nagyon zavar szóljon és kiszedem a többit is...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Alex Smithnek muszáj lesz mutatni valamit az esti mérkőzésen. Eddig a védelem és ST megnyerte helyette a meccseket, de komoly sansz mutatkozik arra, hogy hazai pályán MI képesek leszünk ellenük is pontokat szerezni.
/*SEMMIT nem von le a KC védelem érdemeiből, de azért párszor backup QBval hozta őket össze a sors. Persze azt kell legyőzni aki szembe jön, de most egy az egyik legjobb idényét futó future HOF QBval hozza őket szembe a sors...*/
Szóval, captain checkdown, mit is tehetne:
 nfl.si.com/2013/11/14/alex-smith-kansas-city-chiefs-dwayne-bowe-all-22/


Browon meccs vége, 3 elkapó és a routejuk megjelölve, illetve Davis mint checkdown opció.
Kifejlődik a play:

Látható 2 töküres elkapó, Smith mégis Davist választja. 1st down megvan, meccs később megvan, de ezek azok a szituációk, amikor összehozhatna egy nagyobb playt, de nem meri vállalni a rizikót.
Nem véletlen, hogy Charlesnak van a legöbb elkapása az egész KCból. 47. Ott a liga egyik legjobb posession WR-e, mindössze 33 elkapással. Nem azért mert nem játssza üresre magát, lásd kép fent.

Pedig:

Ilyet a Broncosról is látni többször, egy crossing routtal helyet csinálni a vertikális passzjátéknak.
Az eredmény is hasonló, 2 védő kerül Bowe-ra -> üres ember

TD.

Ez lenne valahogy Reid elképzelése a támadásról, csak Alex Smithnek nem ez. Itt a probléma. Elnézve a Chiefs védelmét, nagy szerencsénk, hogy nem volt 1/1-et érő QB a drafton. Alex Smith sok dologra elég a Chiefsnek, de ellenünk - az eddig látottak alapján - már koránt sem biztos...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear