Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Hát ha valaki szerint megérdemli az első helyet annak akkor underrated-re kell nyomnia, hogy ellensúlyozza az esetleges overrated szavazatokat. Szerintem ennyi van mögötte, de azért vicces, azt látni h az összesített szavazatok alapján valaki az első helyen is underrated 😊.

Persze egy játékosszavazatok alapján felállított sorrend önmagában is komolytalan, hát ha még szurkolói szavazatokat is ráeresztesz... De a videók jók!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 880 — Circus Maximus
Lol, megnéztem, a top 10-ben mindenki underrated. 😀peterk2005
A játékosok 90%a midig az. Nem meglepő, tudjuk hogy mindig van 18 TOP 3 játékos, minden poszton 36 elit,satöbbi.
Bár azon én is röhögtem, amit Vipera is írt, hogy Peyton Top 1, mégis underrated sokaknál. Ők mégis mire számítottak, hol kellene végeznie?
Illetve ezek többnyire 1-2 ezrekben mérhetőek. Ellenben Russel Wilson asszem 20. helye több mint ötvenezer(!) overrateddel állt tegnap. Azért az már komoly.

szerk: Most megnéztem nem is mindenki uderrated, ne vezess félre! kiégett Brady és pénzhajhász Graham overrated a TOP 10ben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Lol, megnéztem, a top 10-ben mindenki underrated. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Peyton Manning lett az első az nfl.com/top100-on.
https://d1sgwhnao7452x.cloudfront.net/dazn-og.jpg
NFL Game Pass on DAZN GB | Watch Every Game
Watch over 250 games live including the Playoffs and Super Bowl. Enjoy new premium features and watch every NFL game with the authentic American broadcast. Pay upfront or in instalments.


A szavazatok alapján így is alulértékelt! 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Nem vagyok a téma expertje, de a fizetés jó közelítéssel 3 részből tevődik össze:

Fully garanteed, az amit aláíráskor megkap. Ez technikailag szét kenhető több évre is, de gyakorlatilag már megkpata, azt senki el nem veszi tőle, akár eltiltják, akár lesérül akármi...

Garantált: Ezek egy bizonyos dátumtól vállnak garantálttá. Aki emlékszik még a Dumervil saga-ra, ott azért volt a határidő, és azért cutoltuk, mert ha 2 perccel később tesszük, akkor egy olyan jelentéktelen 7 millió azonnal járt volna Doomnak, ami onnantól caphit. Fontos, hogy uygan, ha bármi történik ilyenkor drasztikusan ki lehet hátrálni a szerződésből, de attól a ponttól, amikortól garantálttá vált, már nem. Általában úgy próbáljuk h gyakorlatilag 1 éves szerződések sorozata legyen a valós szerződés. Fully garanteed csak 1. évre, utána egyszerre csak 1 évnyi fizetés váljon garantálttá. Rossz esetben be kell nyelni egy évre a garantátat, de 1 éves késleletetéssel legrosszabb esetben is le tudjuk követni az eseményeket.

Ezt a kettőt csak egybe szoktuk látni a rotoworldön és egyéb ilyen helyeken, mint signing bonus...

Nem garantált: Ezt nem kapja meg, csak ha játssza a meccseket, ráadásul teljesítménytől függően nőhet is csökkenhet is.

Caphit ugye az a pénz, amit már megkapott és arra a szezonra lett elkönyvelve. A fully garanteed és az azóta garantálttá váló pénz. Ugye sokan pattogtak Kap fizujánál is, h OMG mennyi garantált, ügynökének jól is mutat a falán kitéve, de az igazság jóval árnyaltabb annál... Mondjuk jókat lehet mosolyogni, amikor Pay-a-ton-money a pénzéhes loser zsoldos choker, stb, és közben hányan kapnak majdnem annyit évente, de nem akarom ebbe a mederbe terelni...


Na most - még egy dolog amiben nem vagyok biztos - a Patsnek van vagy volt ugye egy függőben lévő ügye Hernandez fizetésével, akinek alapból asszem járt a garantált fizetése a tavalyi szezonra, de ha nem mondok nagy hülyeséget (csak átfutni szoktam a szalagcímeket a témával kapcsolatban) de azt akarják bebizonyítani, h Hernandez megszegte a szerződését azzal hogy megölt 2-3 embert, szóval kérik vissza a pénzt /*meg a caphelyet gondolom*/. Ezek után, hogy explicit bele tudunk-e írni olyat Miller szerződésébe, hogy ha eltiltják, akkor nem jár neki semmi azt nem tudom, de gyanús h nem nagyon szoktak ilyen kitételek lenni a szerződésekben. Hogy lehetőség sincs-e rá, vagy az ügynökök nem mennek bele azt nem tudom.

Miller szerződtetésénél lehet hivatkozni erre mint kockázati tényezőre, ami jelenthet milliókat, olyan szerződéseket amúgy se kötünk, hogy nagyon hoppon maradnánk

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 394 — The Mathematician
Millernél nem lehet olyan cuccot rakni a szerződésbe hogy ha eltiltják akkor csak 1 milla a cap hit?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Egy 6-4 magas nagyon jó kező elkapót, aki a routetree-ből se csak a fadeet ismeri, nem találsz minden bokorban. Juliust megfogtuk a 4. körben, de az csak azért lehetett, mert nem volt kész játékos, és kellett is 2 év mire bevethető lett...
Ha azonnali helyettest akarunk, az első kör közepe, de inkább első fele, ha kinevelni akarnánk utódot, azt most kellett volna draftolni.

Gronk szerződésénél nem az számít, h 2 éve kötetett, hanem, h idén 7 millával emelkedett a cap. Jövőre megint emelkedik majd egy újabb 7-essel. A CB fizuk se véletlenül szabadultak el. A TE fizuk csak azért nem, mert eddig még top TE nem hosszabbított.

Witten és Vernon Davis vagy akár Gates nem tudom h most mennyit keresnek. De egyrészt FA-n nem lenne olcsóbb megszerezni őket, mint itt tartani Thomast, másrészt öregebbek, harmadrészt nálunk ők is szerényebb számokat mutatnának fel, mert nálunk nem csak 1 domináns WR lenne mellettük. Ezzel nem azt akarom mondani, h rosszabbak vagy jobbak mint Thomas, hanem hogy nekünk Thomast kell itt tartani, és a playbookban minél jobban kiaknázni a képességeit. Akkora különbség nincs köztük, h felmerüljön, h itt upgrade-elünk egyet, ahogy Dallasban vagy Friscoban esetleg azt se tudják ki az a Julius Thomas...
Amúgy azt ha el is maradunk a tavalyi TD esőtől, Thomasnak akkor is meg lehet 10 környékén. Inkább Decker TDi fognak hiányozni, mert Sanders inkább Welkertől veszi majd el, amit elvesz, Latimer meg fokozatosan fog egyre több szerepet kapni, addigra a 2 Thomasnak már sok TD-jének kell hogy legyen. Sérüléssel nem számolva...

Én most egyáltalán nem sokallnám érte a TE fr. taget, szerintem ott van az 5 legjobb TE között, potenciál alapján mindenképp, bár itt is megjegyzem, ez nem feltétlen 5-öt jelent (csak eddig 6 név összegyűlt és még biztos van akire nem is gondoltam), vagy most hosszabbítunk vele ennyiért, ha tudunk, vagy marad a tag, de akkor utána mélyebben kell a pénztárcába nyúlni, persze mozgásterünk is több lesz a nagyobb cap miatt...

Szerződésekből csak olyat kötünk Elway itt léte óta, amikből hamar is büntetlenül ki lehet szállni. fully garanteed csak az 1. évre, amúgy garantált csak az első néhány évre, az utolsó egy-két év már csak franchise opció

Prioritási sorrendben nálam Von Miller magasan az első. Manninget nem nézve toronymagasan a csapat legjobb játékosa, aki még fiatal, és akit abszolút lehetetlen pótolni, vagy kinevelni. Ilyen prospekthez top5-ben kell választani, azt meg nem tervezzük. Offseason balhéi valójában NFL szinten nem kirívóak, azon kívül egy balhés időszakról beszélhetünk, amióta a csapat több figyelmet szentel rá pályán kívül is, h megakadályozza a hasonlókat. Domoklész kardja ott lebeg felette ez tény, bár az NFL kész enyhíteni a weed policyján, de Miller ettől függetlenül is túl jó játékos ahhoz, hogy túlságosan felfújjuk. Ha jön a következő kisiklás, és egy hosszabb eltiltás, az változtatna ezen a dolgon, de addig legfelejbb arra használhatjuk fel ezt az elő életet, h 1-2 milliót faragjunk a szerződés garantált értékéből, arra h más opció után nézzünk semmi esetre sem...

Demaryius Thoams szintén az a játékos, akihez hasonlót csak akkor tudunk draftolni, ha valami kérdőjel van vele kapcsolatban, mint pl ugyanabban az évben Dez Bryant, vagy valamelyik félkész prospektet kihúzni. Magas és gyors elkapók mindig vannak, de aki week 1-től hozza ami benne van, az top5 pick. Pot roast alapból 3. lenne a prioritási soromban, de láttam már pár DT cserét a új korszakban mondahtni zökkenőmentesen...

Nem tudom kifelejtek-e valakit, de Von Miller, DT, Harris, Knighton, JT, akiket meg kéne tartani. Von Millernek ugye nem jár le a szerződése, de őt az FA market közelébe se engedném...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
DT nem kérdés, ő abszolút prioritás. JT féle játékost viszont lehet találni. A tavalyi éve rendkívül jól sikerült, berobbant, sztár lett, de azért ez a berobbanás azt jelentette, hogy kb. 100-al kevesebb yardot és 3-al több TD-t szerzett, mint a tavaly előtti Tamme-Dressen duó, akik akkor megosztoztak a szerepen, JT viszont egyedül kapta a passzokat. Az a 3+ TD simán az extra 55TD-s szezon számlájára írható. Egy "normál" (már ha az normál) 40 körüli TD-s szezonban JT se kapott volna 10TD-t el.

Mivel Elway kijelentette, hogy JT-vel is tárgyalni akar, így egyértelmű, hogy van szándék az itt tartására, úgyhogy szerintem maradni is fog. De egy top TE fizetést (és ezen a 7-8-as átlagot értem) én most még sokallnék. Ha már nem lehet kevesebből megúszni, akkor viszont várjunk ki, lássuk meg, hogy egészséges tud maradni és tud fejlődni, aztán ráérünk majd 2 év múlva csúcs gázsit adni neki. Igaz, akkor lehet, hogy pár millával többet kell majd adni, de én Graham-nek se adtam volna egy év után 10 millát, ma meg simán. JT meg még messze van Graham számaitól. De még Davis, Witten számai is erősebbek, ha nem vesszük figyelembe a TD esőt, amit én szeretek helyén kezelni, mert olyan még egyszer nem lesz mint ami tavaly volt.

Összevetésként, a legjobban fizetett TE, Gronk éves átlaga valóban 9/év. Amíg Grahamé nem lesz meg, lehet ezt referenciaként venni, mert nem túl régi, csak 2 éves. Gronk szerződése úgy van struktúrálva, hogy csak papíron annyi az a 9, biztos vagyok benne, hogy az utolsó két évet - kétszer 12+ milla - akkor se fizették volna ki, ha végig egészséges. Az arra kellett, hogy hosszabbítsanak majd vele. Rajta kívül Vernon Davis, Witten és Antonio Gates szerződése ér be az évi átlag 7 millás körbe, van még pár 4-5 millás, a többi már Tamme szint (3-5 milla körüli).

De ha azt mondod 7-7.5/év lesz, de úgy, hogy mondjuk 6 év 45 milla, és ebből a Gronkéhoz hasonlóan az utolsó kettő a 10+, a többi meg inkább 5-6, és 15 alatti a teljesen garantált, akkor ámen. 😊

(Nálam egyébként fontossági sorrendben DT után Harris jön, aztán Pot Roast, és csak utána jön JT és a többiek. Miller persze DT mellett lenne, ha nem lettek volna az ügyei, és nem lebeg az egész éves eltiltás innentől kezdve végig a karrierje során a feje fölött. Mondjuk egy olyan contract-al ami erre az esetre vis-majort tartalmaz, bejönne Harris mellé. Elé azért nem, mert egy ember akire a védelem épül akkor is szívás ha kiesik, ha pénzügyileg nem bukó.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Ezzel nem értek egyet. Julius Thomas ára szerintem most kb inkább 7 millió körül lehet mint 5. Viszonyítás képpen Graham hosszú távon kb 10-12-nél kezdődik szvsz. Azért kéne gyorsan hosszabbítani vele, mert ez csak feljebb tud menni, évről-évre nagyobb cap, nagyobb fizetések.

A potenciálja még mindig nincs teljesen kihasználva, az elkapásokhoz top TE keze van, és nem 1200+ yardokban meg 13-15 TD-kel kell nézni. Welker számai is messze elmaradtak a Patriotsban látottaktól, mégis nagyon jó és nagyon hasznos volt, csak itt 4 ember között oszlik meg a teljesítmény.
Julius Thomas ráadásul bizonyos tekitnetben rookie szezonját futotta tavaly, idén a riportok szerint sokkal otthonosabban érzi magát az offenseben, sokkal jobb összhangban van Manninggel, és kreatívabban próbáljuk használni. Arra számítok, hogy még jobb lesz, mint tavaly
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/mmeajurytntltn7hx06k
Julius Thomas still learning after breakout with Denver Broncos
Yes, Julius Thomas is coming off a season in which he caught the fifth-most touchdown passes in the NFL -- but the Denver Broncos tight end tells Judy Battista he's "still learning what to do."


Ha azt fizetem, amennyit most ér, az kb 7 millió nálam, ha azt nézem mekkora potenciál van benne még mindig az sokkal több lehet. Blokkolás? Ő elkapó TE, a legjobb elkapó TE-ek kapják a top TE fizetést, a jól blokkoló TE annál kevesebbet. Jelenleg egyetlen egy olyan TE van, aki mindkettőben a legjobbak között van, ő asszem 9 milliós áltaggal keres most, de az még egy korábbi szerződés, nagyobb cap esetén az még nagyobb lenne. Jó kérdés, mi a top fizetés. Ha Graham / Gronk fizuja, akkor annyit tényleg nem ér, de az nem az a 5, ami manapság aprópénznek számít TE poszton is.

ezen kívül Grahamnek sem Weeden passzolt az gyorsan meg kell jegyezni, és az a 12 TD tavaly 14 meccsen az nem rossz Juliustól, úgy h még TE-ek közül se volt egyedül a célpontok között, csak Tamme 20 "elkapást" lopott tőle.

Von Miller, Demaryius Thomas, Chris Harris, Danny Trevathan és Julius Thomas azok a fiatalok, akiket szerintem óriási hiba lenne elengedni. FA-n nem találunk náluk jobbat vagy csak még drágábban, draftról pedig nem feltétlen lehet helyettesíteni őket. Trevathant és Julius helyettest esetleg kinevelni még lehet, de azt már el kellett volna kezdeni, aki azonnal ott folytatja, ahol ők "abbahagyták", az számunkra nem vagy csak nehezen elérhető.

A tippem egyébként DT hosszú távú, JT franchise tag, és akkor elég jól elkenjük, h ne mindenkivel egyszerre kelljen hosszabbítani...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Remélem JT-nek nem adunk top TE szerződést most. Ha lesz szerződés, akkor reálisnak az 5-6 milla/év-et érzem, annyit megéri bekockáztatni a hosszú távon bargain reményében. Mert kockázat lenne, a 3 idényből összesen egy nem teljes idényen van túl (tavaly sem játszott minden meccsen), blokkolásban erősen közepes (se), elkapásban meg azért nem egy Graham, 1200+ yardokkal meg 13-15 TD átlaggal(!). A PM faktort se felejtsük el a statjait emlegetve.

Szóval bár kedvelem a srácot, de szigorúan üzleti alapon jelenleg nem ér TOP TE fizut. Egy Ward nagyságrendű contractnak viszont örülnék, mert benne van az is, hogy ennél is jobb lesz, és akkor tényleg Graham pénze lehet az irányadó két év múlva. Ha az ügynöke ennyivel nem éri be, akkor viszont kivárnám a két évet, és a tutira szerződnék. (Még ha több is lesz akkor. A két év alatt megspóroltuk a plusznak az árát.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Azt az időszakát éljük a holtszezonnak, amikor ha a csapatról bármi hír van, az valószínűleg rossz vagy nagyon rossz hír. Eddig csodával határos módon az összes eltiltás és komoly sérülés elkerült minket, úgyh nincs nagyon olyan ami témával szolgáltatna, viszont máshol zajlik az élet.

New Orleans például győztesen került Graham franchise tag ügyéből. Itt ugye az volt a kérdés, h WR vagy TE franchise taget kell tenni a tisztán elkapó TE-re, természetesen utóbbi jóval olcsóbb. És hogy ezt miért írom ide? Ez gyakorlatilag precedenst teremetett, ha Graham franchise tag szempontjából TE, akkor Julius Thomas is, aki most lép szerződésének utolsó évébe, és a TE-nek járó franchise tag vélhetően aprópénz lesz egy ilyen játékosért, ha addig nem egyezünk meg vele egy hosszú távú fizetésről. Üröm az örömben, hogy azáltal, hogy Grahamet hivatalosan is TE-nek minősítették, így az ő fizetése emelni fogja a jövő évi fr.tag értékét, főleg, hogy várható ott is egy hosszabb távú megállapodás. (egy poszt franchise tag értéke, az adott poszt 5 legjobban kereső játékos átlagfizetése vagy a tagelt játékos előző évi fizetésének 120%-a, amelyik a több).

Most ugye folynak a tárgyalások Demaryius Thomasszal, ha van rá mód még TC előtt szeretnénk megállapodni vele, évi 12-14 millió között várható az ár. Von Millernél érvényesítettük a teamoptiont, így még nem lép szerződése utolsó évébe, Julius Thomas most nyílt egy esély, hogy elodázzuk a hosszabbítását. Chris Harris lesz még érdekes történet azok közül akiket szerintem mindenképp meg kéne tartani. Ő ugye RFA tenderrel lett itt tartva, amíg nem épül teljesen fel ACL-ből addig biztos nem lesz szerződésügyileg előrelépés, csakhogy közben a CB fizetések alaposan megszaladtak...


És amíg nem történik semmi komoly, van időnk megemlékezni Floyd Little-ről, Mr. Franchise-ról, aki a napokban ünnepelte 72. születésnapját. Isten éltesse!
 www.denverbroncos.com/multimedia/videos/This_Date_in_Broncos_History/ad90c4b7-8201-4c52-a2ee-a96880506646

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Általános Doktor Denver Broncos 2 020 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Nem ropogósan friss, de ha már a FS pozícióról van szó:
#ThingsTimHowardCouldSave 😕)

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Na, a Dallas police sincs a helyzet magaslatán. Hivatalosan kiadták, hogy az egyik éjjel letartóztatták Aquib Talib-ot valamelyik helyi bárban, mert tök részegen üvegeket dobált és ordítozott. Aquib eközben békésen szunyált Denverben. Mint kiderült, a bátyját, Yaqub Talibot vitték be, de egy nap kellett, hogy erre rájöjjenek. 😀peterk2005
Jó, jó. De ki az az Aquib? 😀

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, a Dallas police sincs a helyzet magaslatán. Hivatalosan kiadták, hogy az egyik éjjel letartóztatták Aquib Talib-ot valamelyik helyi bárban, mert tök részegen üvegeket dobált és ordítozott. Aquib eközben békésen szunyált Denverben. Mint kiderült, a bátyját, Yaqub Talibot vitték be, de egy nap kellett, hogy erre rájöjjenek. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
burzum Denver Broncos 154
Free safety poszton gondok lehetnek. Már Moore, mint kezdő sem mindenképp megnyugtató a következő szezonra, de mögötte aztán tényleg nagyon nagyok a kérdőjelek. Az egyik leggyengébb posztunk (MLB, RB, returner mellett)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Dennis Allennél SS volt, azóta meg IR, de szerintem ő lesz Moore első számú alternatívája... De majd TCn kiderül, ki az akiben bíztunk annyira, h nem hoztuk vissza Adams-et.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 11 085 — SB 50 Champion @ Grund
Carter inkább SS...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Carter miért nem? Ő mindig is FS volt ha jól tudom. Ha tényleg olyan jó lesz mint amiről az ota pletykák suttognak, akkor ő megfelelő helyettes lehet. Ha nem, akkor inkább szerintem Ward fog átmenni Moore helyére, és SS-be pedig bejön Duke.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 11 085 — SB 50 Champion @ Grund
Szerintem a S posztra az a jó kifejezés, hogy rendben van. Semmi extra, de hiányosság nincs igazán. Talán ott érzem vékonynak a dolgot, hogy Moore helyére se Duke, se Carter nem igazán megfelelő, de talán utóbbi meg tudja oldani, ha kell és ha nem lesz sérült...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Posztelemző rovat

Safeties

TJ Ward
kor 27
tapasztalat 5

Jó játékosokat is tudunk hozni Clevelandből, nem csak campbodykat. Igazi hardhitter box safety a jobb fajtából. Persze a műfaj fölött eljárni látszik az idő, Ward viszont egyáltalán nem fogalmatlan coverage-ben sem. Az FO még azt is meglebegtette, hogy akár nickel LBként is el tudja képzelni, ami tekintettel arra, hogy főleg rookiek sorakoznak arra a posztra, nem hangzik rosszul, bár Ward ugye alapból is fent van, akár nickel akár dime alár base. Az egyik legjobb tavaszi igazolásnak tűnik jelenleg.

Rahim Moore
kor 24
tapasztalat 4

Érdekes a megítélése, 2011-ben a 2. körben hoztuk, rookieként hamar kikerült a kezdőből, majd végül a 45-ből is, 2. évében bekerült a PFF All Somophore teamjébe nagyon jól játszva az egész alapszakaszban, majd a PO-ban egy bődületes hibával tette tönkre mindazt amit addig elért. A tavalyi szezonja valahol a kettő között volt, a jobbikhoz közelebb, de valahol őt írták a legrosszabb 2011-es választottnak (ezzel egyébként nem értek egyet, de mindegy). Azok után, hogy kis híján amputálni kellett a lábát és az élete is veszélyben forgott bármi pozitívum amit még nyújtani tud felfoghatjuk akár ajándékként is...

Duke Ihenacho
kor 25
tapasztalat 2

A tavalyi offseason nagy felfedezettje, az első hetekben valósággal felszántotta a pályát, aztán valahogy elfogyott a lendület. Hogy kiismerték a játékát, vagy a sok apró sérülés, amivel még folytatta a játékot, végül lelassították őt, vagy csak erősségeinek kevésbé megfelelő szerepkört szántunk neki most nem tudom megmondani, valószínűleg mindhárom ok és még sok másik is hozzájárult, de a szezon végén nagyon kellett volna, hogy úgy játsszon, mint ahogy kezdte. Idén új év új remények, eggyel hátrébb a sorban, kevesebb film az ellenfeleknek, több pihenő idő, a számára kedvező szituációkban használhatjuk elsősorban, ennyi elég is lehet, hogy új lendületet kapjon karriere...

Quinton Carter
kor 25
tapasztalat 4

Egy nagyon biztató rookie év után 2 év IR, én magamban már-már le is írtam veszteségként, de az OTAkon eddig ő a hős, és igazából kéne is a jó játéka. Kiderül, hogy TC-n fenn tudja-e tartani a jó formáját, illetve, hogy megússza-e végre sérülés nélkül. Egy 2011-es Carterrel erősebb lenne a DB depth...

David Bruton
kor 26
tapasztalat 6

Az ST egyik legfontosabb játékosa, több nagy playjel hívta már fel magára a figyelmet, a védelemben viszont majdnem elhanyagolható szerepet kap. Fejlődésben eljutott odáig, hogy nem hibázik nagyot, azt a meccsenkénti pár snappet magabiztosan lehozza, ami ilyen hátul a sorban bőven jó, ST-ben ahogy tud a csapat hasznára van.

Omar Bolden
kor 25
tapasztalat 3

Annak idején mint sérülés miatt csúszó CB-t hoztuk a 4. körben, és örültünk, hogy ha majd felépül milyen jó is lesz nekünk. Sérülések régóta nem hátráltathatják, mert némi túlzással módja se volt lesérülni. Tavaly átírtuk safety-nek, de csak a TC végén, amikor a szezon végén a számláhatatlan sérülés miatt pályára került, nagyon rossz volt. Idén lesz egy teljes éve új posztján gyakorolni, de úgy érzem előrelépést kekll mutatnia, hogy csapatnál maradjon...

John Boyett
kor 24
tapasztalat 1

A Colts draftolta tavaly 6. körben, de nem élte meg a keretszűkítést. Nálunk is inkább a PS lehet a reális célkitűzés számára...

Eric Hagg
kor 24
tapasztalat 3

Ő is Clevelandből jött, ő is DB, de nem TJ Ward...

Charles Mitchell
kor 24
tapasztalat 2

Ő meg még csak nem is Clevelandből jött..

Összességében
Egy Talib-Harris páros talán jobban cseng, mint egy Ward-Moore, mégis a safety poszt tűnik biztonságosabbnak, ha 4 főig nézem, és safetyből egyékbént is ritkábban áll be a 4. számú is, mint CB-knél. A CB poszton vizsont magasabban lehet a peak, ha mindenki egészséges marad, beválik Roby, fejlődik Webster stb... Itt kisebb a mozgás tér, a lehetőségekben rejlő legjobb elmarad, de a lehetsgées katasztrófa várható mértéke is kisebb...
Összességében elégséges a poszt, talán jobb is.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 11 085 — SB 50 Champion @ Grund
Kicsit én is vékonynak érzem a CB posztot, főleg így, hogy Harris és Talib is sérült volt. Ha működik a pass rush, akkor elég lehet, bár ha a CB-kkel gond van, akkor 1, akár 2 TE is ott maradhat blokkolni és az kihúzhatja a méregfogunkat...

Ha nem lesz sérülés, akkor gond se lesz, remélem így is lesz...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Amikor tavaly jöttek elő a nehézségek, megmondtam, h az összes csapatnak van legalább annyi, ha nem több, ezért nem kell nagyon aggódni miatta. Ez most is így van.
És az is igaz, h hatékonyabb passrush-sal, és erősebb safety segítséggel a CB-k dolga is könnyebb lesz...

De ettől függetlenül összesen van 2 bizonyított CB-nk, ráadásul mindkettő sérülésből jön vissza. Ezen kívül van még egy nagy reményű újonc, de ha ő beválik mögötte akkor is szakadák tátong. Márpedig gyakorlatilag 3 kezdő CB-vel számolhatunk, és egy highquality QB-nak egy sebezhető pont bőven elég a secondaryben, láttuk tavaly is, hiába volt a szezon nagy részében 2 jó CB-nk nyeltük a yardokat.


...És láttuk hogy hiába nyeljük a yardokat, Super Bowlig viszonylag simán jutottunk el, ott aztán már nagyon hiányzott Von Miller, Chris Harris, Wolfe, Vick, Moore meg persze támadó oldalon Clady, tekintettel az első snapre még a kezdő C helyére hozott kezdő C hiánya is érződhetett akár, hogy ennek ellenére ott tudtunk lenni, az egyrészt óriási bravúr, másrészt viszont azt mutatja, hogy az egészségben maradt részek annyira erősek, hogy egyedül képesek voltak meccseket nyerni... Idén is lesznek sérülések, lesznek olyan igazolások amik nem vállnak be, de vészharangokat azért nem kell kongatni, mert nincs tökéletes csapat, a Hox sem az, ahol meg egy meccs dönt ott amúgy is elég lehet egyetlen betli, ezt is túl jól tudjuk...
Ettől még nem egészében hanem posztonként elemezve a keretet, a CB depth vékony marad, legfeljebb nem okoz majd gondot, vagy ha gondot okoz is tudunk együtt élni vele...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Persze. Sőt, ha a tavalyi évre visszatekintünk, tulajdonképpen tavaly az történt amit írtam. Kiesett gyakorlatilag egész évre Champ - azon a pár meccsen amire visszajött csak árnyéka volt önmagának -, kiesett a playoffra Harris, még DRC is hiányott 1-2 meccsről. És emellé Von, Wolfe, ésatöbbi. És mégis SB lett a vége.

Szóval csak arra utaltam amit burzum is írt: ha már posztelemzünk, akkor összevetésben a CB sor a legvékonyabb a rosteren - az RB poszt mellett. De az RB poszt olyan, ahol egy rookie is bármikor nagyot robbanthat, úgyhogy az ottani depth hiány nem annyira problémás - ebben a pillanatban -, mint a CB depth, ahol potenciális kezdő pozícióban rookie és másodévesünk van, ami általában tanulóév egy CB-nek. (Sokszor még a második is az.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
burzum Denver Broncos 154
Érdemes 2 dolgot szétválasztani, mert kicsit elbeszéltek egymás mellett (peterk a depth-ről beszélt, flzoli pedig általánosan a posztról, valójában peterk állításával nem ellentéteset állítva):
- a kezdő CB hármasunk valószínűleg elit lesz (nyilván Robyról még nem tudhatunk sokat, de Talib CB1-nek és Harris NB-nek top5)
- sérülés esetén nyilván lehetnek gondjaink, de ez azért nagyon-nagyon sok posztra igaz, ez így természetes

Én évekig aggódtan a CB poszt miatt, talán néha egy-egy kommentben sürgettem is erősítést ide, de tavaly már először optimista lettem (amikor még azt hittem, Champ képes nagyon magas szinten játszani). Idén nem kell kiöregedéstől, vagy ilyen jellegű formahanyatlástól tartani, "csak" a sérülésekkel lehet gond.

Ha aggódni akarunk a defense-en, akkor nézzük az MLB és a FS posztokat. Ha az egész csapatot nézzük, akkor a RB (és esetleg a returner) posztot is.
több mint 10 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Az MLB poszt mellett egyértelműen a CB poszt a legvékonyabb a rosteren. Tudva, hogy a snapek 2/3-ában nickel vagy dime felállás van a pályán, ez még egészséges Talib és Harris esetén is azt jelenti, hogy (várhatóan) a Roby, Webster, Carter hármasból valamelyik gyakorlatilag kezdő lesz. Ha pedig kiesne akár Talib akár Harris (mindkettő kiesését ne is feltételezzük, mert az már rossz vicc lenne), akkor igencsak átlag alá is eshet a csapatrész teljesítménye. Injury bug, hess...peterk2005
Nem nézném azért ilyen drámaian a helyzetet. Egyrészt ha összeáll a sack-gyár a front7-ben, akkor bőven elegendő ez a CB állomány is, hogy ne rajtuk menjen el a meccs. Talib fele nyílván kevés passz fog menni, így a csapatrész megítélése megint a CB2 CB3 és CB4 szereplésén fog múlni. Az pedig szerintem nem gyengült tavaly óta. Ráadásul Ward megszerzésével szerintem a másik safetyt (talán Moore lesz az, nem tudom) állandó jelleggel hátra lehet küldeni kisegíteni a cornereket.

Még mindig azt gondolom, hogy a nevekkel nagyon rendben van ez a védelem, lyukas poszt nélkül, már csak a váll fölötti dolgokat kéne kicsit rendbe szedni, és nem lesz itt probléma