Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A Lions-Giants a MNF az első fordulóban.

több mint 10 éve
Ka'deemCarey25 Arizona Cardinals 277
A Cards játszik vagy ti játszotok a Giants-al MNF-et az első fordulóban? Köszi a választ!
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 785 — Apu ökölbeszorított keze
Ez szép volt bazza!

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ansah talán mégis játszik pár snap-et a Jaguars elleni meccsen.
Lényeg, hogy ne sérüljön meg, inkább pihenjen a Giants ellen nagyobb szükség lesz rá élesben.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bazza: az ilyen jellegű, közös riportokat illetve posztokat, rendszeresithetned a főszezonra is!


Nagyon jó!
Köszönet erte Mindkettőtöknek!!!topmodell
Kösz, jól esik a pozitív visszajelzés. Leginkább iktriad remek válaszai miatt lett ilyen jó.
Nem ígérem, hogy mindig lesz valami ilyesmi de próbálok néha hasonlót összehozni.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Bazza: az ilyen jellegű, közös riportokat illetve posztokat, rendszeresithetned a főszezonra is!


Nagyon jó!
Köszönet erte Mindkettőtöknek!!!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Meg is érkeztem a befejező résszel vagyis nézzük át a speciális egység helyzetét. Utána pedig
iktriad
segítségével tekintsük át, hogy mi vár ránk a meccsen és beszéljünk kicsit a két csapat múltbéli szokatlan kapcsolatáról. 😊

ST


K:
Nate Freese vagy Giorgio Tavecchio esetleg egy olyan játékos aki az 53as keretszűkítések után érkezik? A ST egyetlen igazi kérdése ez.
Freese a meccseken az Tavecchio az edzéseken volt meggyőző.
A Jax ellen váltva fogják elvégezni a rúgásokat nem pedig félidőben cserélnek, így talán jobban el lehet majd dönteni, hogy ki a jobb.
Én továbbra is Freese mellett teszem le a voksom.
Nem hinném, hogy egy hatodik körös választottat egy TC után kivágunk úgy, hogy a vetélytársa sem volt meggyőzőbb.

P:
Sam Martinról fantasztikus hírek jöttek a TC alatt. 70-75 yardos puntokról írtak, a meccseken viszont messze nem mutatott ilyen jól a játéka. Ennek ellenére vita sincs arról, hogy ő lesz a kezdő és ő végzi el a kezdőrúgásokat is.

LS:
Don Muhlbach utolsó évében is biztos tagja a csapatnak.

PR/KR:
Jeremy Ross a liga egyik legjobb visszahordója volt tavaly. Szerencsére elmúltak azok az idők amikor reszketve vártuk, hogy Logan vagy Spurlock mikor hibázik újra.



A kezdő NFL nézőknek igazából semmit sem mond a Lions-Jaguars kapcsolat, de a Lions drukkerek éreztek már miatta párszor mérhetetlen csalódottságot. Ugyanis volt egy időszak amikor a Jax által kivágott játékosoknak egyenes útja volt Detroit-ba akármilyen gyenge játékerőt képviseltek is. Ennek okán (és perzse a szombati meccs ürügyén) tettem fel pár kérdést a bowl.hu Jaguars szakértőjének iktriad-nak. Akitől persze annak idején minden ilyen igazolás után kaptam némi szurka-piszkát. 😊


1. Ha egy Lions drukker meghallja a Jacksonville Jaguars nevet azonnal görcsbe rándul a gyomra és abban reménykedik, hogy egy darabig nem érkezik újabb ember Tőletek. Én 6 játékost számoltam meg a keretben aki korábban volt már Jax játékos (Drayton Florence CB, Rashean Mathis CB, CJ Mosley DT, Julian Stanford LB, Montell Owens RB, Don Carey DB) és a ST edző John Bonamengo is ott edzősködött előttünk. Van e olyan az előbb felsorolt nevekből akit kedveltél mint játékos vagy most is elférne az 53as rosteretekben?
(szerk.:azóta Florence-t kivágtuk, maradtak 5en.)

(Mathis még Jaguars mezben)
iktriad: Bár szerintem Dave Caldwellnek valószínűleg egyikük sem kéne, én Montell Owenst szívesen látnám a Jaguarsban. Szerintem még minidig van olyan jó, mint a mi FBnk, Will Ta'ufo'ou. Mosley mint csere DT talán szintén beférne a keretre.
És persze ott van Mathis, aki a Jaguars csapattörténetének rekordere, már ami az interceptionöket illeti. Bár ő is inkább szentimentális választás lenne, hisz a Jagsben van egy csomó fiatal, de nagyon ígéretes CB.


Bazza: Ha választanom kellene, hogy melyikük maradjon a csapatnál akkor én Mathist mondanám. Amennyire nem szerettem a kezdeti időkben ez mostanra rengeteget változott. Örülök neki, hogy a visszavonulás helyett újabb egy évet nálunk játszik.

2. Bevallom amikor elolvastam a preseason menetrendet kicsit csalódott voltam amikor megláttam, hogy a Jax az ellenfél a harmadik meccsen. Mivel általában ez a meccs ahol a kezdők a legtöbbet játszanak így ez is a legjobb erőpróba a számunkra. Én ezért valamivel erősebb csapatot akartam ellenfélként látni. Segíts nekünk behatárolni, hogy jelenleg hol lehet nagyjából elhelyezni a Jaguarst a liga erősorrendjében szerinted, látva az eddigi két -kevésbé mértékadó- előszezon meccset?

iktriad: Jelenleg elsősorban a sok kérdőjel miatt a támadóknál ez még mindig a liga utolsó harmadába tartozó csapat, de azt azért érdemes megjegyezni, hogy amikor a kezdők játszottak idén az előszezonban, mind a Tampánál, mind a Chicagónál összességében jobb volt a Jaguars. A védelem már most is elég jól összerakottnak tűnik, talán csak egy fiatal pass rusher hiányzik a csapatból (Chris Clemons személyében azért van egy igencsak tapasztalt és a múltban eredményes DE). Én úgy gondolom, ha a támadóknál (főleg a falban) sikerül stabilizálni a mostani kissé kaotikus viszonyokat, és a QB poszton lényegi előrelépés lesz (ezt Bortlestől jöhet), akkor év végére a Jaguars a középcsapatok között lesz.


Bazza: Nagyon remélem, hogy az idei legjobb teljesítményükkel rukkolnak elő a jaguárok, mert a kezdősor nem volt még igazán tesztelve talán a bikaerős Browns D# volt a legjobb erőpróba eddig.
Amúgy ha tippelnem kellene a szezonra akkor a Jax nem lesz utolsó a csoportjában (a Titans lesz az) sőt a Texanst is megelőzheti ha a houstoni offense-t nem sikerül rendesen összerakni.

3. Mely párharcok azok amiket legjobban figyelni fogsz? Avagy máshogy megfogalmazva: mely posztokon kerülhet bajba a csapatod a Lions ellen?

(Egy Suh-Gabbert találkozás egyetemen, ez szombaton már nem jöhet létre mert az irányító már a Frisco drukkereket boldogítja.)

iktriad:Az LG poszttól jobbra komoly problémák vannak a Jaguarsban, még senki sem tudja, ki lesz a kezdő center és a RG... Valószínűleg ez a meccs dönt majd ezekről a posztokról, és a Detroit D-line ellen sok problémája lesz játékosainknak. Mike Brewster és Suh összecsapása rémisztő match-upnak hangzik.hangzik. Jaguars szempontból. Bár hozzáteszem, eddig a támadófal 2 meccs alatt 5 QB siettetést, 3 QB hitet és 3 sacket engedélyezett eddig. Szóval inkább a futástámogatással volt több gondjuk. Most régi-új RT is lesz, hisz Austin Pasztor eltörte a kezét, így Cameron Bradfield védi majd Hennet (és Bortlest) Detroitban a jobb oldalról. Nem rossz játékos, de ő inkább LT: Ezen kívül kíváncsi leszek, hogy a Lions remek passzjátékát sikerül e úgy levédekezni, mint ahogy múlt héten a Bears ellen tettük. Nagy kihívás lesz ez a fiatal secondarynknek.

Bazza: Sajnálom, hogy pont ezen a poszton/posztokon gyengélkedtek, mert jó lenne tudni mit is ér valóban a Lions passrush az új DC rendszerében. Illetve nagyon kíváncsi vagyok (hamár Lions erősségek), hogy miként állja útját a Jax defense a Megatronnal felálló detroiti légitámadásoknak. Jó lesz végre együtt pályán látni a Megatron-Tate-Ebron hármast.

4. Mik a Jaguars idei csapatának legnagyobb erősségei? Mivel okozhatjátok a legtöbb fejfájást a Lions edzői stábjának?

iktriad: Egyértelműen a védelem, és azon belül is a D-line a Jags legnagyobb erőssége, mindezt úgy, hogy domináns pass rusher továbbra sincs. A Pro Football Focus értékei alapján 3 DT is (Sen' Derrick Marks, Roy Miller és Ziggy Hood) a Top 4ben zárt az osztályzataik alapján, eléggé domináltak mind a két eddigi meccsen. Matt Forténeak pl. alig volt értékelhető momentuma futóként!. Emelett ott van még Red Bryant és az az Alualu, aki 2 sacket csinált már eddig 2 meccs alatt. Az LB sorban nem játszott múlt héten a "védelem QBje", Paul Posluszny, sőt a kezdőnek szánt Dekoda Watson is csak a héten kezd edzeni (talán játszik is pénteken,de a védelemnem érezte meg a hiányukat. Telvin Smith (aki tényleg pályázhat az év védelmi újonca címre, ha ilyen hasznos lesz, mint az első 2 meccsen és LaRoy Reynolds remekül helyettesítették őket. A támadóknál eddig a QBink igen jó formát mutatnak, különösen Bortles, aki a Lions ellen végre fog együtt játszani a kezdőkkel is egy ideig. Jedd Fisch, a Jaguars OCje az egész NFL egyik legígéretesebb koordinátora, és igyekszik mind Henne, mind Bortles számára is olyan game plant kidolgozni, amely az ő jó tulajdonságaikra épít.

Bazza: Én úgy gondolom, hogy a támadófalunknak (főleg a közepének) meg kell tudni fogni a Jax védőfalát, egyedül az RT poszton kerülhetünk gondba ha Waddle az Oakland elleni formáját hozza. Én sokkal jobban várom a Jax elkapók (remélem Shorts és Lee is játszik) kontra Lions secondary harcot. Ha már itt is csődöt mond a Slay-Mathis páros akkor az nagyon rossz előjel a szezonra.

5. Ha választhatnál egy Lions játékost (és nem lehetne Megatront választani ) akkor ki lenne az és miért?

iktriad: Egyértelműen Ziggy Ansah lenne ez a játékos. Mint írtam, egy domináns, fiatal pass rusher hiányzik a Jaguarsból. Ansah első évében 8 sackkel zárt. Biztos vagyok benne, hogy Gus Bradley és a D-line edzője Todd Wash kihozná belőle a maximumot, ami szerintem 2 számjegyű sack számot eredményezne nála, minden szezonban.

Bazza: Megleptél. 😊 Ansah első éve messze nem volt olyan jó, mint a számai mutatják. Kérdés, hogy ez a sok sack saját érdem vagy inkább a Suh-Fairley páros belső nyomása okozza leginkább. Sajnos most nem láthatod őt, mert nagy valószínűséggel nem játszik a Jax ellen.

6. Nálunk általában egy félidőt játszanak ilyenkor a kezdők ezért ez alapján várok egy tippet Tőled. Mi lesz a félidei eredményt?

iktriad: Szoros meccsre számítok, de az emlegetett Lions D-line - Jaguars O-line összecsapástól tartok. Szerintem a Lions védelme fog labdát szerezni, de lehet akár pontokat is. A tippem 17-10 a hazaiaknak a félidőben.

Bazza: Én is hasonló eredményt tippelnék, szeretnék egy domináns Lions offense teljesítményt látni és végre valamit mutatóba a beígért új agresszív védelmünkből is.

7. Kicsit kíváncsiskodnék a csoportellenfelünkel kapcsolatban, hisz Ti a mackókkal játszottatok a héten. Milyennek láttad a Bears-t ezen a meccsen? (Persze tudva, hogy a preseason meccsek nem mindig jó értékmérők.)

iktriad: A Bears támadói idén is ugyanolyan veszélyesek lehetnek, mint tavaly. A Marshall- Jeffery duót nehéz lesz bárkinek is megállítani, igaz, mint írtam Matt Forte sokat nem csinált ellenünk. A védelemben már nagyobb problémákat látok. A Jaguarsban 2 rookie WR kezdett ellenük, és ennek ellenére is sikerült pontokkal végződő driveokat vezetni ellenük. Jared Allent Luke Joeckel pedig simán kivette a játékból pass rushban. Mondjuk a futás ellen jók voltak de ezt részben be lehet tudni a Jaguars támadófalának problémáinak is (Toby Gerhartnak így is volt egy 19 yardos futása). A Chicago (ha Cutler mondjuk a 16 meccsből legalább 13-14en rendelkezésre áll) a playoffért fog küzdeni idén is, de a védelemben komoly gondokat látok.

7+1. Mit éreztél amikor megláttad a Mike Thomas trade-et ahol is egy 5.köröst adtunk az azóta több helyről is kivágott elkapóért?


iktriad: Mike Thomas jó játékosnak számított, amíg nem hosszabbítottunk vele. Onnantól kezdve nekem teljesen érthetetlen, mi történt vele. A 2009 -10es szezonban tényleg úgy játszott, mint aki megért nem csak hogy egy 5. körös picket, de többet is. De azóta óriási csalódás a pályája. Megjegyzem, azt a picket, amit a Lionstól kaptunk, beáldoztuk az Allen Robinson feltradenél idén, szóval végül a San Francisco használta el a picket Aaron Lynchre.

Bazza: Azt gondoltam, hogy teljes hurráhangulatba (pezsgőnyitás minimum) kerültél amikor elolvastad a hírt. Én akkor sem és azóta sem értem az egészet, de már Mayhew (Lions GM) is az egyik legbutább döntésének nevezte ezt az igazolást.

Köszönöm a segítséget és jó meccset szombat hajnalra!

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Lions Release Veteran CB Drayton Florence
Hát ez gyors volt, mondjuk tragikusan is játszott.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ahogy ígértem itt a folytatás, ezúttal a védelmet veszem górcső alá.
Itt már sokkal nehezebb dolgom volt. Egyrészt nem is tesztelték igazán a kezdőket (főleg nem a secondaryt) másrészt számomra sokkal nehezebb is figyelni a játékukat.

DEFENSE
(Zárójelben a két hónappal ezelőtti tippem míg pirossal a kezdők.)


DE:
(Jones, Ansah, Taylor, Tapp, Webster)
Jones, Ansah, Taylor, Johnson, Webster (esélyes még Tapp)
Jones és a PUP listáról frissen lekerült Ansah lesznek a kezdők. Nagy szükség lesz Ansah visszatérésére, mert a passrush bár mutatott életjeleket de nem ehhez vagyunk szokva. Taylor már tavaly is bontogatta szárnyait idén már a kezdőcsapattal is gyakorolt. Johnson a TC egyik legnagyobb meglepetése. A vikingektől kivágott játékos mindkét gyakorló meccsen tudott nyomást generálni az irányítóra és a futás ellen is jól dolgozott. Webster az idei "Ansah", talán még nyersebb kiadásban. A TE-ből átképzett játékos gyorsaságának és erejének látta kárát a két újonc irányító Manziel és Carr is, utóbbi bele is sérült a sack-be. Az FA szerzemény Tapp a TC előtt biztos kerettagnak tűnt, de sem az edzéseken sem a meccseken nem mutatott olyan játékot amivel kitúrhatná a listán előtte állókat. Legnagyobb erénye, hogy LB poszton is bevethető. Kérdés, hogy ez elég lesz e az 53-hoz.

DT:
(Suh, Fairley, CJ Mosley, Reid)
Suh, Mosley, Fairley, Fluellen, Reid
Mosley kezdő, Fairley csere. Azt hiszem, hogy ezt még egy darabig ízlelgetni fogom mire megszokom. Suh bár semmi extrát nem mutatott eddig, a hoszútávú szerződését sem írta alá, de kirobbanthatatlan a kezdőből. Párja a szürke eminenciás Mosley lesz ha Big Nick nem játszik hatalmasat a következő két meccsen és két hétben. Fluellen aki DE poszton is gyakorolt a csapat örök túlélője, valahogy mindig a keretben ragad, míg az újonc Reid mutatott szép dolgokat és nagy benne az upside. A kérdés az, hogy 4 vagy 5 DT kerül keretbe, szerintem utóbbi.

LB:
(Tulloch, Levy, Van Noy, Palmer, Whitehead, Lewis)
Tulloch, Levy, Palmer, Van Noy, Whitehead (esélyes még Travis Lewis, Julian Stanford)
Csak 5 LB? Nem kevés ez? Kérdezhetnék a drukkerek, hisz általában 6 vagy 7 LB kerül keretbe nálunk. De ez már nem a Schwartz éra nem mellesleg nem is volt olyan teljesítmény az általam felsorolt négyes mögött aki érdemes lenne egy roster helyre. Van Noy szerepe lesz érdekes aki egyelőre csak szituációs játékos, de szerintem év közepére már átveheti Palmer helyét.

CB:
(Slay, Mathis, Houston, Bentley, Vaughn, Lawson)
Slay, Mathis, Bentley (nickel), Vaughn, Lawson (esélyes még Greenwood, Green)
Egy egység aminek leginkább a kimaradóit tesztelték az előszezon meccseken. A kezdőkről komoly kép nem alakulhatott ki bennünk, de biztatóan mozogtak eddig. Slayről csinált Gordon egy szép elkapást (pedig remek volt a cover) de többet felé sem dobtak, míg Mathisnek (aki a szezon előtt vissza akart vonulni aztán megkereste a csapat és maradt) több munkája volt de remekül helytállt sőt Ihedigbo kezébe ütött egy labdát (INT) és több levédekezett passza is volt.
Ez volt a jó rész. Bentley a PFF statjai szerint kevés snap alatt is kimondottan gyengén játszott, Vaughn (aki az edzéseken villogott) néha csak nyomozta a labdát míg Lawsonnak kifejezetten rosszul jöttek a szigorúbb szabályok hisz a régiben is elég komoly flagmágnes volt.
Viszont sem Greenwood sem Jonte Green nem tűnik megoldásnak még csereként sem sajnos, pedig Jonte két éve kezdőként is elfogadhatóan teljesített.

S:
(Quin, Ihedigbo, Carey, Abdul-Quddus)
Quin, Ihedigbo, Abdul-Quddus, Couplin, Carey (esélyes lehet még Gomes)
Eredetileg négy safetyt akartam keretben hagyni (Carey lett volna a kimaradó), de Bentley gyengélkedése miatt Carey akár kezdő nickel CB is lehet pár meccs után (tavaly ott jól játszott) nem mellesleg a ST-nek is fontos játékosa.
A Quin-Ihedigbo párosban nagy a bizalmam, Quin a passz míg Ihedigbo a futás ellen képes akár ligaelit teljesítményre is. Cseréjük két fiatal lehet.
A Saintstől waiveren érkező Abdul-Quddus és az UDFA Couplin már a Raiders ellen is bizonyított, reméljük a Jax ellen tovább tudják folytatni a remek produkciót.

Holnap az ST következik és mellé egy pici meglepetés rész is. 😊

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
snap eloszlása:
 www.mlive.com/lions/index.ssf/2014/08/detroit_lions_snap_count_repor_19.html

53-as roster:
 www.mlive.com/lions/index.ssf/2014/08/projecting_the_detroit_lions_5.html
(mindkettőjük szerint Tavecchio nyeri a rugó csatát)

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Tegnap sikerült neekm is végig kűzdenem a meccset.
Jó volt a kezdő offense-t látni. C.Johnson nélkül is hatásos volt a passz játék. A futás egyelőre nagyon nehézkesen megy.
A védelem továbbra is meglepetés nekem. NEm gondoltam hogy a secondary ennyire helyt tud állni.
Végre az agresszív védekezésből is láthattunk egy keveset.
A második vonallal inkább ne is foglalkozzunk, mert az rettenetesen gyenge.
Nem hiszem hogy az idei előszezon meccseken van egyáltalán erőpróbánk, de meglátjuk mit csinál a csapat az igazi főpróbán a JAX ellen.

Nekem Fauria a legnagyobb meglepetés eddig. Nagyon tetszenek a blokkolásai.
Hasznosan játszik!

Az biztos hogy a secondaryből senki sem sérülhet meg mert ott a második vonal nagyon vakon van 😕



Remélem ez a zászló dobálás csak az előszezonban van, mert nagyon tördeli a játékot.
Kíváncsi vagyok melyik csapatnak mennyire ártanak vagy használnak a szabálymódosítások.

Nekte mi a tippetek? A gyenge defense-t segítik vagy a gyenge offense-t?!
Esetleg azoknak a csapatoknak lesz könnyebb ahol erős a defense?

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Szombat hajnalban játssza a csapat a legjobban mérvadó preseason meccsét a Jacksonville Jaguars ellen. Szeretnék kicsit többet foglalkozni ezzel hátha valakit érdekel. Az első két részben áttekintve, hogy miként is állnak a roster csatározások, kik kerülnek biztosan a végső keretbe és kik azok akiknek még nagy csatát kell ezért vívni. A harmadik rész pedig meglepetés.
Előkapartam a két hónappal ezelőtti 53as roster jóslatomat is, megnézzük mi változott azóta. Kezdjük a támadókkal:

OFFENSE
(pirossal szedve a kezdők, zárójelben a két hónappal ezelőtti jóslat)


QB:
(Stafford, Orlovsky)
Stafford, Orlovsky
Preseason ide vagy oda csak ámulok és bámulok mennyit változott Stafford dobómozdulata. Két meccs (kb két negyed) időm volt csak figyelni, de összesen egyszer láthattuk a sokszor kritizált test melletti passzt. A Raiders ellen minden passza célba ért (volna ha Bush nem dropol egyet). Eddig sem volt vita róla, hogy ő a csapat kezdő irányítója és rajta áll vagy bukik legfőképpen a szezon.
Orlovsky borzalmas volt a Browns ellen és a Raiders elleni első drive-ban.
Aztán elkezdett úgy játszani mint amit várnánk tőle. Azért messze nincs hurrá hangulat vele kapcsolatban főleg ha megnézzük Shaun Hill teljesítményét Rams mezben. Tapasztalata azonban mindenképpen rosteren fogja tartani.
A legnagyobb kérdés az irányító poszton, hogy két vagy három játékos kerül a keretbe. Szerintem kettő. Leginkább azért mert a többi poszton annyi a tehetség, hogy vétek volna onnan játékost pazarolni amikor Moore szintű irányítót szinte bármikor le lehet akasztani. Ha meg Stafford megsérül akkor úgyis vége a szezonnak nem Moore mentené meg a csapatot.

RB:
(Bush, Bell, Riddick, Leshoure)
Bush, Bell, Riddick, Winn (esélyes még: LeShoure)
Bush és Bell helyén senki sem vitatkozik (én annyiban, hogy nálam Bell lenne a kezdő). Mindketten rengeteg pihenőt kaptak az első két meccsen, Bellnél összesen nem volt 5ször a labda.
Riddick az első meccsen megsérült, a Raiders ellen sem játszott sokat de abban a kevés időben rögtön megmutatta, hogy miért zengtek róla ódákat a TC alatt a tudósítók.
Ha engem kérdeztek akkor LeShoure órái meg vannak számlálva a csapatnál. Semmi olyat nem mutatott a két meccsen (és a TC-ben sem) ami alapján vetélytársai előtt lenne a helye. Remélem ha megválunk tőle akkor sikerül trade partnert találni neki (elég sok helyen hullanak a futók).
A legfőbb oka LeShoure kiszorulásának az George Winn teljesítménye. Az első meccsen a csapat legjobbja volt, míg tegnap a ST-ben villogott és egy TD-t is futott. Én nagyon kedvelem LeShoure-t de hirtelen semmit nem tudnék felhozni mellette Winn ellenében.

FB:
(Collins)
Collins (esélyes még Owens)
Az első meccsen Montell Owens volt a kezdő FB és a ST kapitánya is, azonban több hibája is volt. A második meccsen már sem kapitány sem kezdő nem volt. ST helyén Winn játszott leginkább, míg a kezdőben Collins csinálta az utat a futóknak már amikor éppen volt FB a pályán.
Ez az egyik olyan poszt ahol érdemes figyelni a Jax elleni meccset, mert teljesen nyílt a verseny.

WR:
(Megatron, Tate, Broyles, Durham, TJ Jones, Ross)
Megatron, Tate, Ogletree, Broyles, Durham, Ross (esélyes még Fuller)
Megatron és Tate mögött hatalmas a harc, talán a legnagyobb az egész TC alatt. Csupa remek teljesítményt láthattunk. Én a szezon előtt nem számoltam Ogletree-vel aztán a TC alatt a kezdő slot WR szerepig küzdötte fel magát. Broyles végre egészséges és mindkét meccsen parádés elkapásokat csinált a YAC mutatója pedig szenzációs. Durham volt Stafford egyik kedvenc elkapója, szerintem a RZ hatékonysága (amit bizonyított az Oakland ellen is) repíti majd Fuller elé a DC-n, míg Ross a liga egyik legjobb visszahordója volt tavaly mellette pedig elkapóként is zseniális dolgokat mutatott. Sajnálni fogom Fullert ha nem marad nálunk (legnagyobb PS esélyes), de 7 WR nem fér el a rosteren.

TE:
(Ebron, Pettigrew, Fauria)
Ebron, Pettigrew, Fauria
Egyetlen kérdés, hogy ki kapja majd a legtöbb játékidőt. Pettigrew nagyon keveset játszott a két meccsen, elkapott labdája nem is volt. Ebron kezében továbbra is dadog a labda, ennek ellenére szerintem kezdő lesz és Stafford egyik legtöbbet foglalkoztatott társa lesz 3&hosszú szituknál. Fauria sokat fejlődött blokkolásban és továbbra is az egyik legjobb RZ célpontja lehet a csapatnak.

OT:
(Reiff, Waddle, Hilliard, Lucas)
Reiff, Waddle, Hilliard, Lucas (esélyes még Michael Williams)
Reiff lesz az LT ez biztos. Waddle lesz az RT, de rengeteg hibával játszott. Mind futás mind passzblokkban voltak hibái, Tuck mindkétszer büntetett is. Azért sokat elárul, hogy mindkétszer kezdő volt és sokat is játszott. Hilliard továbbra sem több mint egy jó csere, de az viszont mindkét oldalon.
Ha mondanom kellene egy posztot ahová fog még játékos érkezni az az OT, mert Lucas minden volt csak meggyőző nem, de (mivel 4 OT mindenképpen kell) egyelőre ez a teljesítménye is roster helyet érhet.

OG:
(Sims, Warford, Austin)
Sims, Warford, Reynolds (esélyes még Austin)
Sims és Warford megbízható tagja a csapatnak, vita nincs a kezdő helyükön. Austin olyan szörnyem mozgott tegnap, hogy képtelen vagyok betenni a végső 53ba. Reynolds sokat látott tapasztalt játékos, ilyenre mindig szükség van.

C:

(Raiola, Swanson)
Raiola, Swanson (esélyes még Keyton)
Raiola helye betonbiztos, kíváncsi vagyok, hogy valóban ez e az utolsó éve. Swanson rengeteget játszott az előszezonban, a Raiders ellen az offensive snap-ek 90%-ában volt pályán valamilyen poszton.
Darren Keyton C és OG poszton is bevethető, leginkább az OG Reynolds posztjára lehet veszélyes de a TC alatt kezdő C/G snap-eket is kapott.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

(Megatron első meccse)
Egy kis személyes élménnyel kezdem, amit már alighanem elmeséltem de nem baj.
Én 2007ben kezdtem el ténylegesen követni az NFL-t (addig csak az eredményeket néztem meg és talán pár Sport TV-s meccsbe bele is pillantottam). Az első meccsélményem a 2007es nyitómeccs a Raiders elleni (előtte a draftot már élőben követtem), úgyhogy mindig van bennem némi "de ja vu" ha erre a pályára tér vissza a csapat.

Fantasztikus volt a hangulat a meccsen. Látszik, hogy a Raiders szurkolók (hozzánk hasonlóan) is borzalmasan ki vannak éhezve minden apró sikerre. A végén úgy ünnepelték a csapatot mintha alapszakasz meccset nyertek volna.
A mérkőzés egy gyászszünettel kezdődött William Clay Ford emlékére. Szép gesztus.

Kezdőcsapat:
 twitter.com/PrideOfDetroit/status/500539438704103424/photo/1
Egy előszezon meccsen sokkal fontosabb, hogy egészséges maradjon a csapat mint a végeredmény. Ennek a tézisnek bőven megfeleltünk (egyedül DeJon Gomes szenvedett egy kisebb nyaksérülést) sőt a kezdőcsapat játéka is felettébb biztató volt. Kezdjük a rosszabb résszel, jöhetnek a hibák avagy a SÖTÉT OLDAL:

-Nick Fairley DT:
Ahogy várható volt csereként került csak pályára, de ott sem alkotott semmi maradandót. Csodálkoztunk amikor a csapat nem élt nála az 5.év opciós jogával. Sajnos úgy néz ki ez sem motiválta kellően. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy valahol megkapja majd a nagy zsét de korántsem biztos, hogy ez nálunk lesz.
Caldwell on Fairley: Not gonna comment on his performance tonight. The reason why CJ started is because we thought CJ was playing better.

-LaAdrian Waddle RT:
Waddle bevallottan nagy kedvencem, de ez nem az ő meccse volt. Mélyebb elemzésbe majd a meccs újranézése után mennék maximum, de jóval jobb játékra lesz szüksége ha kezdő akar maradni.

-Második és harmadik számú OL:

(Khalil Mack Moore nyakában)
Amennyire elfogadhatóan játszott a kezdősor (Waddle kivételével) annyira tragikus volt a cserék játéka. Volt amikor Swansont úgy nyomták el mintha ott sem lett volna, Austin azt sem tudta kit kellene blokkolni csak a fejét forgatta (lett is belőle egy sack Tucktól) de Lucas is csak szemmel követte az emberét. Orlovsky és Moore szinte minden alkalommal nyomás alatt tudott csak passzolni. Mondjuk ment is a variálás. Volt olyan felállás is amikor Michael Williams volt az LT, na ő tutira nem éli meg az 53as rostert.

-Büntetések:
Tavaly rengeteget vergődtünk vele, az első PS meccsen nem volt ilyen gond. Na a ma este aztán volt minden. A legszebb az első Raiders TD drive volt amikor 12 ST játékos állt fel egy FG-nál amiből first down lett, majd volt vagy három DPI/holding a cornereknél úgyhogy szinte végigvittük a támadók helyett a támadást.
Összesen 11 büntetést kaptunk 74 yardért.

-Játékvezetés:
Egyszerűen nem tudok elmenni mellette szó nélkül. Ha ez lesz a szezonban is akkor a CB-k kb leadhatják a mezt (és elértéktelenedik a poszt) mert kb esélyük sincs szabályosan védekezni mi meg felkészülhetünk a 4-5 órás meccsekre.
Senki ne értse félre, nem ellenünk fújtak a sporik hanem összevissza.
Volt két gyönyörű jelenet is. Az egyik amikor egy first down tisztán láthatóan nem volt meg (kb két yardra volt a labda a 30as vonaltól ahol meg lett volna) de ezt visszanézés után sem sikerült megváltoztatni. Caldwell röhögött is kínjában.
A másik egy Raiders (nem)elkapásnál volt amikor a két bíró egymástól két méterre mutatott teljesen mást:

Állítom jobb volt amikor a cserebírók vezettek.

-ST munka:

Régebben teljesen természetes volt ha ez a rossz rovatba került, mostanában semmi baj nem volt velük. Hát ezután a meccs után lesz munkája Bonamengo-nak a brigáddal. Elrontott XP, rengeteg elhibázott szerelés, rövid puntok, 51yardos PR és 30yardos KR az ellenfélnél (nálunk semmi), 12 játékos a pályán és még sorolhatnám napestig.

-CB depth:

Egyszóval botrány. Leginkább Jonte Green és Florence volt elveszve, de a többiek sem találták a helyüket. Little és Holmes szinte szupersztárnak tűntek annyira nem találtuk őket. Ha valakit hibáztatni lehet a meccs elvesztéséért akkor leginkább ez a csapatrész az. A régi "szép" idők CB játéka jutott eszembe róluk.

-LB sor passzvédekezése:
Ha valaki könnyedén akar haladni ellenünk akkor ezt a pontját fogja támadni a védelmünknek. Különösen Ashlee Palmer tűnt borzasztónak de a többiek sem találták a helyüket a területükre dobott labdáknál. A screen/reverse játékok levédekezése is tragikus.

(DeAndre Levy)


Persze voltak bőven pozitívumok is szerencsére. Jöhet a NAPOS OLDAL:

-Matthew Stafford:

Már az első meccsen is megfigyelhető volt, hogy mennyit változott a dobómozdulata, de ott még nagyon keveset volt pályán.
8 of 9, 87 yds, 2 TDs and 146.5 QB rating az első 2 drive statisztikája mindez Megatron nélkül. Sajnos a harmadik drive nem sikerült jól (3&out) de az első negyed mindenképpen bizakodásra ad okot. Mondjuk a Raiders secondary csak névleg félelmetes, teljesítményben már korántsem de ez legyen az ő gondjuk.
Itt jegyzem meg, hogy Orlovsky végre irányítónak nézett ki a pályán. Bár elkapói nagyban segítették abban, hogy ilyen remek számai legyenek de ez nem volt rossz produktum tőle.


-Az elkapók:

Már a múlt héten is írtam róluk, most is itt szerepelnek. Már az előbb is megjegyeztem, hogy az ellen is sokat segített de a YAC mutató (nem tudok pontos számot csak láttam amit láttam) bizonyára nem mutat rosszul. Leginkább Tate és Broyles volt akit dicsérni tudok. Tate a szép TD előtti elszakadás miatt Broyles pedig a védők könnyed lerázása miatt. De említhető még Durham (TD), Jeremy Ross (21 yardos elkapási átlag), de ma Ebron is sokkal biztatóbbnak tűnt bár mindig dadog egy kicsit a labda a kezében. A meccs egyik legszebb jelenete Theo Riddick elkapás utáni 36 yardos szlalomozása volt, úgy kerülte ki a védőket mintha bóják lennének.

-Safety játék:

Amennyire szidtam a cornereket (bár Slay és Mathis nem volt rossz) annyira tetszik az őket sokszor kisegítő safetyk játéka. Ihedigbo remekül ér oda a futójátékokhoz és egy INT-t is szerzett (bár az inkább Mathis érdeme). Quint ma nem tesztelték de tavaly már megmutatta, hogy mekkora erőssége a csapatnak. Ami leginkább tetszett az a két csere játéka. Abdul-Quddus és Couplin remekül ért oda szélre ha kellett de középen is mutattak be szép játékokat. Sajnos Couplin az egyik TDnél hibázott, de megmutatta, hogy remekül ki tudja használni a hosszú kezeit. A harmadik sorban DeJon Gomes TD mentő szerelést mutatott be (fumble is lett) sajna bele is sérült.

-Caldwell:
Ha megérdemli akkor dicsérni fogom, ez így van most is.
Bátran dobta a piros zászlót. Mindkétszer igaza volt, igaz csak egyik esetben gondolták úgy a bírók. Sokkal jobban együtt élt a meccsel mint a Browns ellen (nem izgult annyira?) és tetszettek a játékhívások a kezdőknél (remek offense, bátrabb defense) ami a segítőit is dicséri.

-Nyomás az irányítón:

Messze nem vagyunk még ott ahol kellene, de ez a mai teljesítmény már sokkal elfogathatóbb volt az előző hetinél. Jones, Johnson és Webster is odaért Schaubhoz vagy Carrhoz. Webster sack-je Carr-on a meccs legszebb defense jelenete volt a részünkről. A Jax ellen már Ansah is játszik, akkor meglátjuk hogy állunk.

-Labdabiztonság: 0 INT, 0 fumble, kevés drop.

Az ELLENFÉLRŐL:
Első dolog amit megjegyeznék (és nem is értem teljesen), hogy nagyon sokáig fenn volt a komplett kezdő. Talán a második félidőben is volt még fenn jópár alapjátékos (Mack tuti de a falakban is). Ha valóban igazi futócsapat akarnak lenni akkor ennél jóval jobb teljesítmény kell az OL-től, mert vicces volt amit futásblokkolás terén bemutattak a kezdő Lions DL ellen.
Voltak játékosok akik kifejezetten jól szerepeltek. Rivera remek elkapó TE és ma blokkolásban is jó volt, MJD újra villantott valamit a régi fényéből, Mack remek (DROY?), Tuck is jól mozgott és Maiva is nagyokat ütközött. Carr elég ígéretesen mozgott, szerintem hamarabb lesz NFL kezdő mint a múlt héten látott Manziel (leginkább azért mert Schaub nagyon gyenge). James Jones jó igazolás, kellett ide egy ilyen sokat látott elkapó és a Little/Holmes kettős is mutatott szép dolgokat.
Viszont mint korábban írtam már a secondary csak nevekben volt félelmetes, emberfogásban már sokkal kevésbé.

Volt pár vicces jelenet is a meccsen/meccs után.
Raiola sapkája:

Caldwell sajtótájékoztatójának helyszíne:

A meccs legügyetlenebb jelenete pedig McGloin passza volt Holmes-nak amikor majdnem guggolva dobta bokán a negyedik negyedben:
@JeffRisdon: That McGloin throw to Holmes was one of the worst I've ever witnessed in over 35 years of watching football.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Végigszenvedtem, hős vagyok. 😊
Vereség rengeteg tanulsággal amit majd papírra vetek.

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Nem tudom ezt ki frissíti, de sok infó elavult benne:
 bowl.hu/detroit_lions

Sajnos a SB részvételeink száma azóta is stimmel :-/topmodell
ha van kedved frissíteni, én beszerkesztem 😉

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Köszi top, hogy beugrottál helyettem. Sajna 14 óráztam a héten és semmire sem volt időm.
Meccset nézem meg írok is róla bőven.

Ja és Couplin már a második csapattal edz! Szépen küzdi fel magát.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Nem tudom ezt ki frissíti, de sok infó elavult benne:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Detroit Lions | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


Sajnos a SB részvételeink száma azóta is stimmel :-/

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Megjelent a Pro Football Focus előzetese a Lionsról, íme:
 www.profootballfocus.com/blog/2014/08/15/2014-preview-detroit-lions/

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 286 — capitaine du château de Vienne 1487
jóez top, hajrá!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Sajnos Bazzani pár napja nem posztolt.
Pár sorban leírom mi történt az elmúlt napokban a Lions háza táján.
(természetesen nem Bazzani helyett, én is várom, hogy mikor tér vissza színes beszámolóival)

Tartottunk egy éjszakai edzést is. Próbál a csapat minden kondícióra felkészülni.
Cladwell ezt nyilatkozta: "We have to be an indor team with an outdoor mentality"



Fairley továbbra is a második csapattal edz.
Annyit lehett arról hallani, hogy milyen bomba formában van. Csökkent a testzsír százalék arány.
Megműtötték, hogy kapjon levegőt, meg tudjon aludni.
Szerződéses évében van stb.
Úgy tűnik ezek a szokásos szezon előtti túláradó optimizmusból erednek.

"Klárika kérek még egy konyakot"


A rugó párharc tovább folytatódik. Érdekesség, hogy megpróbáltak zavaró körülményeket biztosítani.
67-ről mindketten kihagyták, 54-ről és 42-ről mindkettőnek bement. De harminc valahányról : ) Freese kihagyta.
Kiváncsi vagyok hogyan döntenek majd velük kapcsolatban, mert egyelőre Tavecchio mindig jobbnak mutatkozik a külön versenyükben.

Az olasz Robbie Baggiotól tanulta a mozdulatot


TJ Jonesnak sérült. A kezében van folyamatos fájadalom.
Úgy tűnik a MAyhew éra, nagy szerencsétlenséggel küzd a draftolt elkapókkal.
Így könnyen lehet hogy Jones csak a Practice squad szintre jut idén... vagy oda se!

Lábbal viszont jól megy neki 😊





Elutazott Oaklandbe a csapat



Caldwell elfogadta az ice bucket ALS kihívást. Tate öntötte nyakon.

Az ő kihívottja többek között Tony Dungy!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Egy másik defensive line téma, hogy Fairley a masodik csapattal edzett. Nem igazán tudom hogy miért?
De iden állítólag először fordult elo. CJ Mosley edzett a Helyén.

A detroiti 105.1 rádió podcastek, az előszezon elso meccse kapcsán leginkabb azzal voltak elfoglalva hogy Stafford épsége a legfontosabb. Mert Moore keze nem elég erős az nflhez!
Szerintük csak a cserék cseréje ellen lehetett ilyen erős.
Dan pedig botrányosan gyenge volt (ő jatszott a kezdő defense ellen is)
Szerintük 1/1 is lehetünk ha ő kell hogy jatszon.
Jo pár beletelefonalo is ezen a véleményen volt Orlovskyval kapcsolatban.
Igaz a hallgatók (szurkolók) bíznak Moore-ban.

Elvoltunk kényeztetve Hillel, hozzájuk kèpest!!

Szóval A lényeg hogy Stafford egészséges maradjon!!!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Ansah a mai napon a PUP listáról aktívra került!
(Váll műtétről tér vissza)

Így gondolom szezon kezdésre már csatasorba állhat.
Fontos eleme lesz a pass rushnak ha egészséges marad!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 www.prideofdetroit.com/2014/8/10/5987437/lions-preseason-opener-offense-defense

Egy remek elemzés az újdonságokról.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Lions_vs_Browns_Caldwell_postgame/604896be-e1f8-4bbc-9f37-fed4263ff843
1969-ben ember szállt a holdra....
2014-ben meg egy k*b@***tt 9 millárd dolláros üzlet (2 115 000 000 000 HUF csak mert olyan erős most a forint)
nem képes megoldani, hogy egy interjúban a kérdéseket is halljad. inkább csak ki kell következtetni.

Gyanítom ehhez még valami olyan óriási technikai fejlődésnek kellene bekövetkeznie amire nem állunk készen.
Olyan ez mint a kenyér szavatosságát jelző szalvéta méretű felragasztott papír cetli. nyilván nincs rá megoldás 😊 Vagy nagyon költséges 😊 😀

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Az NFl network meccs után leadott total access című műsorának, soron következő témái:

CLE-DET highlights

Johhny's Debut

Manziel's mark

Johnny improvements

Hoyer improvements

Manziel reaction

Mike Pettine HC post game conference

Hoyer reaction

Gordon's night



Érdemes volt megnéznem. 20 percen keresztül beszéltek a brownsról.
Félreértés ne essék, én kicsit szimpatizálok a cleveleandi csapattal. Valamint Örülnék ha egy igazi klasszikussal fejeződne be a szezon és Lions - Browns döntő lenne 😀

De az tényleg vicc, hogy a Lionsról egy szót sem szólnak.
Hihetetlen a Hype. Akkor mint Teebownál volt... vagy mint egy SB győztes qb körül szokás.
Szerintem már a Browns fanatikusok is unhatják!

One Team
One Detroit
One Pride