NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Na látom mindegyikőtök próbál pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, úgyhogy (bár mintha a fogamat húznák) én is megpróbálkozom totál laikusként egy értékeléssel:

Rögtön le kell szögeznem, van egy remek ötletem a jenki producereknek egy új és kivételesen nem kamu reality show-ra: "Gene knows best" (HH showja után szabadon: "Gene jobban tudja"). Öt szezonra előre lehetne válogatott anyázásokat és alsó hangon komplett házak/lakások szétverését rögzíteni, amennyiben még egy ilyen draftot produkál. Lennének felemelő pillanatok is, amikor a lehető legeldugottabb NCAA futballcsapatok legjobb játékosaihoz kiküldött stábok élőben felvennék, amikor XYZ - aki egyébként szerencsés esetben UDFA - telefont kap, hogy a Jaguars mindentudó GM-je 1000 jobb lehetséges játékos közül őt választotta a 4. körtől kezdve a 7. végéig bármikor, esetleg úgy, hogy feltrade-elt érte csak azért, hogy érezze a belévetett határtalan bizalmat...

Ebből a kis ötletemből mindenkinek kb. egyértelmű lehet mit gondolok jelenleg ügyeletes zseninkről (meg a brancsáról), úgy, hogy már aludtam is rá egyet. Így indultunk neki a 2011-es draftnak:

1/16th
2/17th
3/16th
4/17th
4/24th (Saints-től)
5/16th
6/17th

Tehát:

1/10 Blaine Gabbert QB (feltrade a Redskins-el, 1/16 helyett, cserébe 2/17 repült)

Amennyiben abból indulunk ki, hogy sokan 1/1-nek gondolták, de mindenképpen tán a legjobb QB-nek a class-ból, akkor ő érthető húzás volt. Így utólag a feltrade is érthető, és mindenképpen ezerszer jobban örülök neki, mintha Isten ments Cam Newton keveredett volna hozzánk. Ráadásul kottára úgy néz ki a srác, mint Ronnie "Sunshine" Bass a 2000-ben készült Denzel Washington nevével fémjelzett "Remember the Titans" című filmből, és ott "Sunshine" volt az atyaúristen QB. A film igaz történet alapján készült, apró szépséghiba, hogy középiskolai focicsapatról szól, dehát Blaine már egyetemi szinten is elég jó volt úgyhogy bizakodjunk 😉 A filmcím persze elég áthallásos, merthogy a Tennessee inkább Locker-t vitte... úgyhogy, ha Gabbert nem válik be, Locker meg igen, akkor majd tényleg emlékezünk a Titánokra, meg arra, hogy így repült a második körös választás lehetősége is.

Bónuszként Kip Pardue, alias Ronnie "Sunshine" Bass: http://www.imdb.com/media/rm1604229888/nm0661164

3/12 William Rackley OT (feltrade a 49ers-el, 3/16 helyett, cserébe 6/17 repült)

Meester és Manuwai már nem lesz fiatalabb, Rackley erősítés lesz, ez eddig oké. No de minek kellett a feltrade??? Megint repült egy pick lehetősége úgy, hogy a nyakamat teszem rá bent maradt volna 4-el később is a veretes Lehigh-ról. Ez már érthetetlen volt.

4/17 Cecil Shorts WR

Azért fáj duplán, mert kismillió poszton égetőbb szükség lett volna jó játékosra, mint WR-en, de ráadásul egy Shorts-ot b....a meg?!? Lehet, hogy nem lesz rossz, de ahogy azt Ik is írta legalább 3 jobb WR van a rosteren. Már MSW lapátra tételétől sem voltam elragadtatva, erre jön ez. Kérdem én, vajon nem lehet-e, hogy a világmegváltó Rackley helyett - ha már mindenáron ment a feltrade, és ragaszkodunk a WR-hez - Hankerson-t húzza be a zseni, és mondjuk a 4. körben jött volna Rackley? Ha meg nem, akkor mondjuk B variánsként jön LB-ként pl. Casey Matthews, akit bár Höri lehúzott, mondván sehol sem lesz a bátyjához képest, mert agya van a poszthoz, de fizikuma nincs (és nemrég meg is sérült a válla)? Mondjuk Höri azt nem tudhatta, hogy mi Shorts-ot hozzuk két pickkel korábban, mint az Eagles Matthews-t...

4/24 Chris Prosinski FS

MUHAHA... erről ennyit! NFL Draft Tracker-en van olyan a játékosok neve mellett, hogy "Grade". Prosinskinél ez 2.0, közel-távol a legszarabb, a Wyoming futballprogramja amúgy is roppant híres... utána ment ki DB-k közül Davon House (New Mexico State - Grade: 6.1), vagy éppen Rashad Carmichael (Viginia Tech - Grade: 5.2). Nem baj már írtam, Gene jobban tudja!

5/16 Rod Issac CB

Őt még csak nem is értékelték (Grade: ---), a Middle Tennessee State játékosa volt (tán harmadosztály, vagy negyed), de nyilván meccsenként minimum 1 INT-re jó lesz az NFL-ben, ha Manning dobál felé, akkor 3-ra... VICC!!! Most arról, hogy a qrva jó secondary-ben safety poszton a rosteren a Considine-Greene-Hamlin trojka neve szerepel, Ahmad Black-et meg 4 pick-kel később vitte a Bucs inkább nem mondok semmit, meg arról se, hogy Tyler Sash-t egy körrel később 6/33-on a Giants... inkább ne is gondoljunk rá! Persze éppenséggel LB posztra jól jöhetett volna esetleg Quan Sturdivant a North Carolina-ról, akit 6/6-on vitt a Cards, vagy éppen az általunk sokat emlegetett Greg Jones a Michigan State-ről, akit pedig végül - előzetes várakozásokhoz képest jó sokat csúszva - 6/20-on vitt a Giants...
Az a legröhejesebb az egészben, hogy ő biztosan sokkal jobb lesz a posztján, mint az előtte draftolt Prosinski, mert a highlights videó alapján tényleg nem tűnik ügyetlennek, tud szerelni, gyors is, erős is (nem hinném, hogy túl sok CB tol bele 350 fontba a fekpadon...), csak hát steal akkor lehetett volna, ha szépen UDFA-ként leszerződtetjük a draft után. Prosinski-ből sajna ezt még így sem nézném ki...

Nálam ez a draft volt a legbénább a Smith-éra alatt és ez főleg az uccsó három picknek köszönhető, ráadásul itt nem 6-7. körös, hanem két 4. meg egy 5. körről beszélünk. Komolyan mondom tegnap - ahogy Bazzani is utalt rá - tényleg visszasírtam Shack Harris-t (Detroit-ban nincs akkora szava, mint nálunk volt, de azért nézzétek meg a Lions 2011-es draftoltjait...), ami azért mindennek az alja 2008 után.
Hová lett az a mentalitás, hogy legyen minél több draftcetlink, annak alapján erősítsék a csapatot? Hová lett az állandó BPA-mantra? Csak mert nyomát nem láttuk az első kört leszámítva...

A legnagyobb bajom, hogy ezek után szerény számításaim szerint kb. 50 millió USD-ért kéne a hiányposztokra FA-kat igazolni, de lehet, hogy az is kevés lenne, annyi zsét meg még Weaver sem látott egyben soha... és soha nem is fog annyit kipengetni :/

Az én értékelésem a draftról: D+ (de csak Gabbert miatt, különben F- lenne...)

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
FTUs cikkekel búcsuzom egy időre (a munka ünnepét melóval ünneplem...)

Frenette szerint Garrardnak és Gabbertnek ki kell építenie egy jó munkakapcsolatot (amire úgy tűnik mindkét fél hajlandó - nem meglepő mondjuk Davidtől) és erre pl. a közös hobbi a horgászás jó alap lehet majd:
http://jacksonville.com/opinion/blog/400617/gene-frenette/2011-04-30/gene-frenette-jags-need-strong-bond-between-david

Szintén FTUs cikk a 2 draftol védőről:
http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-04-30/story/jaguars-go-more-small-school-picks-only-two-defense és Cecil Shortról: http://jacksonville.com/sports/football/jaguars/2011-04-30/story/jaguars-cecil-shorts-iii-has-long-bill-prolific-college


Amúgy a 3 embernek kicsit jobban utánanézve nekem eddig toronymagasan Isaac tetszik még a legjobban (mondjuk akkor se húztam volna 5. körben, de ez most másodlagos). Ahogy azt nyilatkozta is az FTUs cikkben, nagyon szeret szerelni és a highlight videójából nézve http://www.youtube.com/watch?v=RQ3BnlxDjNs ezzel nem lesz is lesz szerintem gondja.

Prosinskiről Tom Shaw ezt nyilatkozta mikor ott edzett év elején: http://www.youtube.com/watch?v=C0QdRm5eYec Hm...Reméljük igaza lesz! Viszont ahogy mondtam úgy tartják róla, inkább kitünő fizikumú atléta és mint játékos van hova fejlődnie. (Pl. a labmunkája ahogy hátrál, nem éppen a legjobb).

Shorts eddig a legkevésbé tetsző pick, és nem csak nekem. Mondjuk returnerként is bevethető, de abból már van 2 is (Karim és McGee). Viszont mivel anno QBt is játszott, majd ki akarja hivni Gabbertet egy dobópárbajra...Szerintem csak a 4. legjobb WR, én Thomast, Hillt és Dillardot is elé sorolnám. Underwoodnak jelentet konkurenciát. (Osgood az STbeli adottságai miatt maradni fog.)

És ha már Gabbert - elsősorban róla beszélt még a draft alatt az NFL networkön JDR, de elemzi a Prosinski-Isaac-Shorts pickek miértjét is:
http://www.nfl.com/videos/nfl-network-total-access/09000d5d81f9ba63/Jack-Del-Rio-talks-Blaine-Gabbert?module=HP_video

Nos akkor egyelőre tőlem ennyi, majd hétfőn igyekszem még több infót összeszedni.


De hogy valami vidámmal zárjak(tudjunk ha kell magunkon is nevetni) - ezek a "Hipster Gene" cuccok nagyon ott vannak:

Mondjuk itt a 2009 lett volna a jó felirat
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Most olvastam egy kommentet egy kinti oldalon - rohadtul találó (minden negatívumaival és pozitivumaival együtt):

Every year the Jags draft random players from Siberia, but they always seem to turn out to be NFL caliber players. Nothing special. but not bad at all. Just sort of wonder if Gene Smith tries to be too cute for his own good. I mean it seems 99% of the players he picks will be available a round or 2 later. Why not pick a better player at the spot, then steal your boy a round or 2 later? Maybe the Jags would be better then 9-7 every year.

Igen én is azt hiszem, hogy Shorts, Prosinski és Isaac meg fogja állni majd a helyét az NFL-ben, de nem lesz belölük soha sem difference vagy playmaker, plusz tényleg le lehetett volna tradelni az utolsó 3 választottnál, és behúzni később, és zzel szerezni pár extra picket (ugyanez igaz a '10 draftra is...) Na mindegy.

Nézzük mit mondtak a fönökök:
Gene Smith: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=4042
Jack Del Rio: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=4044
Terry McDonough: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=4044

Ime Kuharsky irása arról, hogy a Jags bevásárolni készül free agencyben (elsősorban LB-ben, de valószinű 1-2 DB is érkezik melléjük amint erre lesz lehetőség):
http://espn.go.com/blog/afcsouth/post/_/id/23622/jaguars-will-shop-defense-in-free-agency

Ezt a draftot tényleg csak az FAbeli igazolásokkal együtt lehet majd értékelni. A 3. nap pickjei megmondom őszintén nem tetszenek annyira - sőt...
Shorts kiválasztásával Garcont akarjuk másolni, elfelejtve, hogy Manning vastagon benne van, hogy ma playmakerként tarják számon (+ valószinű Shorts nem annyira tehetséges mint a Haitibeli srác). 3.- 4. számú WRnek azért talán bevállhat Prosinskire azt mondják, kitűnő fizikai képességekkel rendelkező, inteligens atléta, de nem biztos hogy játékosként is lesz olyan jó, mint amire az adottságai adva lennének. Hogy egy Devon House-t pl. miért nem lehettt itt kivinni, nem értem...
Isaac legnagyobb hátránya meg hogy tényleg tök ismeretlen gyerek. A róla készült videókból mondjuk annyí látszik, hogy szerelni tud(konkrétan iszonyú kemény tackleket csinál - ami mondjuk sohasem rossz dolog). Kérdés mennyire állja majd meg a helyét az NFL-ben. Mondjuk William Middletonnal jó nickelcornerek lehetnek. Tipikus depth pick. Mondjuk leginkább 7. körben léptem volna meg ha lett volna ott pick (avagy miért nem lehetett letradelni pl az 5. körben?...).

Valószinű az lesz mindhármukból amit a kommentelő írt. Nem rossz játékosok, akik általában megállják majd a helyüket, de sztárok sose lesznek. Ez van.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Peyton üzeni, hogy nem fosik Isaactől és Prosineckitől, (bár utóbbi vb bronzérmét nagyra tartja)

Ijalana és Castonzo is üzeni, hogy le lesz dózerolva a védőfalatok Alualustól és Mincistől 😛Höri
A ti magas körös pickjeitek nem nagy bustok szoktak lenni mostanság? 😛 Peytonnak meg nem Alualutól kell fosnia, hanem Kampmantől.
Isaac nickelcornernek van hozva, Prosinski meg szerintem 1. FS tartalék lehet (+ ST), főleg ha érkezik egy bizonyos Eric Weddle...iktriad
de attól még kifujjuk az orrotokat minden évbenHöri
És ez mindig így is lesz amíg Manning ott játszik. Olyan QB mint ő csak 1 van minden generációban (mielőtt magamra haragítom a Pats szurkolókat, 2).
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Peyton üzeni, hogy nem fosik Isaactől és Prosineckitől, (bár utóbbi vb bronzérmét nagyra tartja)

Ijalana és Castonzo is üzeni, hogy le lesz dózerolva a védőfalatok Alualustól és Mincistől 😛Höri
A ti magas körös pickjeitek nem nagy bustok szoktak lenni mostanság? 😛 Peytonnak meg nem Alualutól kell fosnia, hanem Kampmantől.
Isaac nickelcornernek van hozva, Prosinski meg szerintem 1. FS tartalék lehet (+ ST), főleg ha érkezik egy bizonyos Eric Weddle...iktriad
de attól még kifujjuk az orrotokat minden évben

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Peyton üzeni, hogy nem fosik Isaactől és Prosineckitől, (bár utóbbi vb bronzérmét nagyra tartja)

Ijalana és Castonzo is üzeni, hogy le lesz dózerolva a védőfalatok Alualustól és Mincistől 😛Höri
A ti magas körös pickjeitek nem nagy bustok szoktak lenni mostanság? 😛 Peytonnak meg nem Alualutól kell fosnia, hanem Kampmantől.
Isaac nickelcornernek van hozva, Prosinski meg szerintem 1. FS tartalék lehet (+ ST), főleg ha érkezik egy bizonyos Eric Weddle...
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Peyton üzeni, hogy nem fosik Isaactől és Prosineckitől, (bár utóbbi vb bronzérmét nagyra tartja)

Ijalana és Castonzo is üzeni, hogy le lesz dózerolva a védőfalatok Alualustól és Mincistől 😛

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Na lássuk:
1/10 Blaine Gabbert QB
3/12 William Rackley OT
4/17 Cecil Shorts WR
4/24 Chris Prosinski FS
5/16 Rod Issac CB

Szóljatok ha véletlenül valakit kihagytam ebből a csodálatos listából. Röviden összefoglalva nincs olyan játékos a választottak között, akinek egyöntetűen örültünk volna, ez mindent meg is magyaráz a draftunkkal kapcsolatban. Szerintem Gabbert jó választás, mindannyian beláthatjuk, hogy Garrardra nem lehet rábízni ezt a csapatot, nem igazi vezér. Rackley annyira nem rossz húzás, legalábbis a többi pick fényében, de tartom, hogy nagyobb need is volt, a feltrade pedig egyenesen kiborító (azt hiszem ez idegesít igazán vele kapcsolatban). Elkapóra, safetyre, cornerre végülis szükség volt, tehát a hátsó körökben needre draftoltunk, innen nézve tökéletes minden, valójában pedig egy értékelhetetlen fos...
Tipikus Jaguars draft, szerintem nem fognak igazán beválni a hátsó körös játékosok, de ne legyen igazam. Tulajdonképpen nem nagyon lehet értékelni a dolgot, a problémákat nem sikerült orvosolni ezzel a drafttal, az igazi erősítés a free agencyre vár, de ha ott nem adunk bele mindent és nem szerzünk elit játékosokat, akkor már költözzünk is LA-be a francba. Higgadtan azt tudom mondani, hogy a szabadügynökpiacon történő játékosszerzés dönti el milyen is volt ez a draft (vagyis ha ott jó embereket szerzünk, akkor a mostani hibák senkit nem érdekelnek majd). Ha pedig nem akarok feltétlenül higgadt maradni, akkor azt tudom mondani, hogy összességében nagy csalódás volt az egész és kurva ideges vagyok.npetiii
A front office is így gondolj ahogy te:
2. McDonough says draft might have made more sense to fans had free agency occured before the draft..iktriad
több mint 13 éve
npetiii Jacksonville Jaguars 372 — Jaguars fan
Na lássuk:
1/10 Blaine Gabbert QB
3/12 William Rackley OT
4/17 Cecil Shorts WR
4/24 Chris Prosinski FS
5/16 Rod Issac CB

Szóljatok ha véletlenül valakit kihagytam ebből a csodálatos listából. Röviden összefoglalva nincs olyan játékos a választottak között, akinek egyöntetűen örültünk volna, ez mindent meg is magyaráz a draftunkkal kapcsolatban. Szerintem Gabbert jó választás, mindannyian beláthatjuk, hogy Garrardra nem lehet rábízni ezt a csapatot, nem igazi vezér. Rackley annyira nem rossz húzás, legalábbis a többi pick fényében, de tartom, hogy nagyobb need is volt, a feltrade pedig egyenesen kiborító (azt hiszem ez idegesít igazán vele kapcsolatban). Elkapóra, safetyre, cornerre végülis szükség volt, tehát a hátsó körökben needre draftoltunk, innen nézve tökéletes minden, valójában pedig egy értékelhetetlen fos...
Tipikus Jaguars draft, szerintem nem fognak igazán beválni a hátsó körös játékosok, de ne legyen igazam. Tulajdonképpen nem nagyon lehet értékelni a dolgot, a problémákat nem sikerült orvosolni ezzel a drafttal, az igazi erősítés a free agencyre vár, de ha ott nem adunk bele mindent és nem szerzünk elit játékosokat, akkor már költözzünk is LA-be a francba. Higgadtan azt tudom mondani, hogy a szabadügynökpiacon történő játékosszerzés dönti el milyen is volt ez a draft (vagyis ha ott jó embereket szerzünk, akkor a mostani hibák senkit nem érdekelnek majd). Ha pedig nem akarok feltétlenül higgadt maradni, akkor azt tudom mondani, hogy összességében nagy csalódás volt az egész és kurva ideges vagyok.

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Wow - Chris Steuber szerint a draftunk nem is olyan szar:
I'd give the Jaguars a B-. Gabbert is their future. I really like Rackley; he can play OG or OT. Shorts had value in the 4th.

Én továbbra is tartom a C- os osztályzatot.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
én Greg Jonesra szavazok 😊npetiii
6/20 lett belőle ha jól látomHúsrágó
Szép nagy steal. Én anno mock draft gameben a 3. körben húztam be....(mondjuk itt jegyzem meg hogy Pondert 4 pickkel előttem kivitték IRL-ben, pedig mindenki mondogatta nekem hogy 1 körös reach, mikor kivittem poénból 16-on 😊 )

Érdekes megjegyzés Kuharskytól Prosinskivel és a Texans SS-ével Keoval kapcsolatban(ezek szerint Kiper már tudja ki "Proszinecskil" - csoda 😊 )
http://espn.go.com/blog/afcsouth/post/_/id/23601/can-we-meld-prosinski-and-keo-into-one
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 039 — Jaguars fan
én Greg Jonesra szavazok 😊npetiii
6/20 lett belőle ha jól látom
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Chris Prosinski & Rod Isaac -> Derek Coxról se sokan hallottak draft előtt aztán ő volt mindkét évben a legtöbb picket összeszedő játékos(jó ez mondjuk kicsit kritikája a Jags secondarynek is- elvégre tavaly pl. 5 vagy 6 meccsen Derek alig vagy nem játszott....). Amúgy mind a kettő (főleg Isaac) development játékosnak van szánva. Prosinksi meg Careyvel csatázhat a backup FS posztra (remélem Weedle érkezik majd ide).
Weedle mellett Barrett Ruudot és Paul Poslusznyt mondogatják sokan mint megcélzott játékost FA-ben.

Amúgy korrekt elemzés Húsrágó. Én se vagyok oda az utolsó 3 pickért. Simán vittem volna Devon House-t a 4. körben mondjuk Tyler Sash társaságában. És Isaac helyett Herzlichet. Ez az utolsó 3 pick...ezt nekem is emésztenem kell. Tényleg remélem hogy az 2-4 játékos akit a D-be igazolni akarunk komoy erősítés lesz, mert a drafton ez beismerten (lásd a sajtótájékoztatóról kijegyzetelt 1-2 megjegyzést) nem jött össze...
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 039 — Jaguars fan
Cecil egy az egyben a fiatal Carl Weathers, csak egy hetyke bajuszt kéne növesztenie! (aki NFL játékos is volt, mielőtt Apollo Creed lett ) 😀
több mint 13 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 039 — Jaguars fan
Cecil Shorts - post-combine rankingben 3-4. kört jósoltak, be is jött a jóvoltunkból. Igazából nincs ezzel bajom.
Chris Prosinski & Rod Isaac: te atya Úr Isten. Kínos, végtelenül kínos. Két potenciális UDFA. Prosinskira is azt találtam, hogy a bele kell tanuljon az NFL-be... azaz semmire sem lesz jó a közeli jövőben. l... Rod tippem, hogy szeptember végén már szobafestőként kamatoztatta volna képességeit, ha nem kerül ide. Ez egy teljesen felesleges pick volt, kb a PSba is le lehetett volna igazolni bármikor a nyár folyamán. Tudom, hogy k.rvára nem értek én a témához, de álltom, hogy Rod helyett tudtam volna hasznosabb játékost draftolni, és ha Gene belehabarodott a srácba, akkor vitte volna el UDFAban (bár gyanítom, hogy még ott is megmosolyogták volna).

Összességében: 1,3,4/1 rendben van részemről. (én is csodálkozom magamon, hogy nem vagyok kritikusabb, de holnap még meggondolhatom magamat 😉 ) Ezek mutatnak valamilyen (jó) irányba. De a vége abszolút érthetetlen. De ha az első 3 beválik, tulajdonképpen lesz@rható, hogy a két kutyaütő kap párszázezer dollárt ha felküzdik magukat a roosterre egyáltalán az elkövetkező 2-3 évben... Ha Gabbert beválik (rodgersi magasságokról beszélek), akkor a Jags Jacksonvilleben tud maradni, és elindulni a PO teli jövőbe, ahol mondjuk 5-6 éven át is stabil PO vagy PO közeli csapat lehet a városban. OT és WR is illik a koncepcióba. És ezek után az FA piac egyértelmű élharcosaként tekinthetünk a Jagsre. Mindenkire alkudnak majd, röpködnek majd a milliók. CB,S,LB egyaránt a legdrágább fajtákból. Én az LB-t se venném ki a sorból, mert baromi fontos lenne ott is Pro-Bowler kaliberrel erősödni. Visszahozni az elmúlt szezonban túlságosan kiemelkedőt nem mutató játékosokat, nem lenne a fejlődés irányába mutató cselekedet (max ha ez a plan "Zs").

Ha az utolsó két picket összevonva feltradelt volna Gene egy racionális játékosért ("ne adj Isten", egy stealnek számító tehetségért), akkor összességében én egy B (C+) adtam volna 4 játékos behúzására. Így persze annyira nem vidám a kép, de briareos kommentje (csatolt képek miatt) kicsit mindig megvidámítják a kedvemet 😉

GO JAGS!
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Idénre úgy tűnik vége a draftnak számunkra.

Terry McDonough, Jak Del Rio és Gene Smith értékelése- fontosabb megjegyzések.

1. "We'll be very active in pro free agency." -Terry McDonough
2. McDonough says draft might have made more sense to fans had free agency occured before the draft.
3. McDonough said this was not a strong draft for the defensive areas the Jaguars are looking for.
4. McDonough says Prosinski will be in the mix to start at FS. "He will compete with Don Carey and wheover else we might have"
5. McDonough said Blaine Gabbert is the biggest decision Gene Smith has made since he has been the GM.
6. McDonough compared the selection of Isaac a little to Cox. Said he could play as a nickel or a corner this season.
7. I told Mel two days ago, mel just relax, trust what we're doing." Terry McDonough on what he told Jaguars defensive coordinator Mel Tucker
8. JDR says Cecil Shorts will have a chance to be the team's No. 3 WR this season, behind Jason Hill and Mike Thomas
9. JDR on Isaac: "He's going to contend for the nickelback spot. I'm in that group of people in the building who are excited about tape I saw."
10. JDR says doubtful that the Jaguars go anything but defense in veteran free agency
11. Del Rio: "We saw tremendous value and we were able to acquire a franchise quarterback and a starting interior offensive lineman early in the draft."
12. JDR says he's better equipped to handle quarterback situation than early in his career.
13. JDR discussed drafting long-term instead of immediate defensive help. "I'm not motivated by the fear or hanging onto this job," Del Rio said. Said he's motivated by making the right decisions long-term for the team.
14. Gene Smith says free agency will focus on defense.
15. Gene Smith on small school drafting: "Grade the player, not the school."
16. Gene Smith on Cecil Shorts: "For a guy from a Division III school, he's further along than what you'd think."
Idénre úgy néz ki a Jags draftjának vége.
17. Gene Smith on Shorts: "We feel like he'll come in and compete for playing time."
18. Smith calls Rod Issac one of the most physical defensive backs in the draft. Will compete right away for third CB spot.
19. Gene Smith says he expects the Jaguars to sign 2-4 players in pro free agency. Confident it will be enough to help defense with players returning.


+1 Cecil Shorts highlight tape: http://www.jaguars.com/multimedia/?id=4041
+2 Prosinski Pro Dayének videója: http://www.youtube.com/watch?v=qt_f2jqOaQA
+3 A Rod Isaac Highlight tape: http://www.youtube.com/watch?v=RQ3BnlxDjNs&feature=share
több mint 13 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Nem tudom kínomban sírjak-e, vagy röhögjek... 😂 (ez állítólag egézségesebb). Smith nálam már biztos, hogy elmebeteg. Jobb is nekünk, ha itt most véget ér az ámokfutás! Holnapra tán kiheverem az első sokkot...
Kérnék minden Jax szurkert, hogy NE keressen a választásokban logikát mert nincsen, úgyhogy felesleges kínoznunk magunkat! Lényeg, hogy mindenki hülye, csak Smith a helikopter 😉 JDR-nél is elgurult valami, hogy ehhez a nevét adta. Ezek után az első két pick "furcsaságai" apróságok.

több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bye Bye Play Offm-bryo
Ezzel a kijelentéssel várjuk meg a free agencyt és hogy ott mit csinálunk...iktriad
147. Rod Isaac, DB, Middle Tennessee State
I'll be honest. I have absolutely no idea who this is. I just looked on NFL Draft Scout, and he's their No. 518 player. Ouch. (Pick Grade: Z-)

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Bye Bye Play Offm-bryo
Ezzel a kijelentéssel várjuk meg a free agencyt és hogy ott mit csinálunk...
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Hát ez komolyan...

több mint 13 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
Bye Bye Play Off
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
CB Rod Issac from Middle Tennessee az utolsó pick(?) idén.

In the fifth round of the 2011 NFL Draft, the Jacksonville Jaguars select Rod Issac from Middle Tennessee State with the 147th overall pick. Rod Issac was voted First Team All-Sun Belt conference at the cornerback position for the 2010 season. Issac wowed some NFL personnel at his Pro-Day back in March, being clocked as low a 4.38 in the 40-yard dash. He also posted 22 reps of 225lbs on the bench press. Issac posted a short shuttle of 4.12, three cone of 6.90, broad jump of 9-foot-7, and a vertical leap of 34".

The 5-11, 196lbs cornerback played 4 years at MTSU in the Sun Belt conference and finished off his senior season with 49 tackles, 2 forced fumbles and 3 interceptions. Issac is a corner with speed to burn and Tim Mingey, the Jaguars Assistant Director of College Personnel, was at the MTSU Pro-Day to observe Issac.

Past 3 years, GM Gene Smith has selected 14 of 20 draft picks from non-BCS conferences and 10 of 20 were from non-FBS schools

Amúgy ő is múlt héten volt nálunk privát workouton.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Bár hallottam pár nem túl biztató szót Shortsról twitteren, vannak olyanok (Trent Dilfer pl az ESPNen...) akik szerint jó pick volt ez.
http://espn.go.com/blog/afcsouth/post/_/id/23597/shorts-should-help-jaguars-pass-game

Shortsról a small school szaki Josh Buchanan ezt írta:
Josh Buchanan, a small school expert, ranked Shorts as the 18th best small school player and the 4th best receiver behind Edmond Gates, Stephen Burton and Andre Holmes, the latter two whom have not yet been selected. Buchanan projected Shorts to be drafted in the 6th or 7th rounds.

"I think Shorts can have an impact in the NFL. I'm not sure he will have the same level of impact that Garcon has had because Garcon is a bit faster and more explosive but Shorts is certainly just as productive, a refined route runner, and versatile. I see Shorts having a solid career though and could eventually become a nice third or fourth receiver within a couple years." Josh Buchanan

És ime a hivatalos oldal közleménye: http://www.jaguars.com/news/article.aspx?id=10033

Prosinski (asszem anno irtam ide is) 19-én járt nálunk workouton.

Még pár pick és megint Gene jön. Ha nincs valamilyen trade akkor idén utoljára.
több mint 13 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
Így elcseszni a kedvemet,nemtudunk mi draftolni
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 347 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ezek a rövid leirások a hivatalos oldalról valóak(tervek a 2 új emberrel):

Cecil Shorts:
The Jaguars get one of the most dynamic small-school pass catchers in the draft with the addition of Shorts. He is a polished route runner with outstanding hands and big-play ability. If he transitions quickly to the pro game, he could become a pivotal part of their passing game in the near future.

Chris Prosinski:
The Jaguars have struggled in the back end at the safety position. Prosinski isn't a dynamic playmaker against the pass, but he is a factor as a run defender. He gives them a viable backup option at either safety spot, while also adding a high-motor special teamer to their kick coverage units.
A kiemelt mondat után nem tudom hova tenni a dolgot. Hoztunk egy főleg futás ellen jó safetyt(Greene is tudja ugyanezt), aki inkább tartalék (Miért hiszem azt hogy Eric Weedle az 1. számú célpont FA-ben?...). Jó ST-s játékosokkal tele a ház. De majd Gene megmagyarázza ezt is...
Amúgy Prosinkski egész életében FS-t játszott.

Amúgy szinte biztos hogy Kirk Morrison és/vagy Durant vissza fog jönni.