NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Rúgasd csak ki TC-t és ti is “mehettek vissza a balettbe ugrálni”...egy jó 10-12 évet 😉

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hm, az Overthecap-nél közel sem látják olyan sötéten a jövőt Jaguars salary cap ügyben. MÉG 2019-RE SE!
Number two is the Jaguars who could create nearly $90 million but on a more substantial $52 million in dead money, a ratio that is slightly lower than the league average. Their biggest names likely are not going anywhere other than maybe Malik Jackson and Marcel Dareus, but they should easily be able to come out of the salary cap hole they project to be in next season.
 overthecap.com/maximum-2019-cap-space-per-team
Lehet Idzik mégiscsak jól varázsolt a számokkal és a szerződésekkel?
iktriad
Én ugyanazt látom ebben a cikkben is amiről beszéltünk. Ez a cikk arról szól, hogy ki mennyi pénzt tud elméletileg megspórolni, ha mindenkit kivág, akin 150 ezer dollárnál többet spórol, és lecseréli rookie-val. Ez nyilváne egy elméleti lista. És persze, hogy a Jags elöl van a listán, hiszen az egyik legtöbb nagy contracttal bíró játékosa van, így a legtöbbet is tudja kivágni közülük. Persze a gyakorlatban ez értelmetlen, hiszen hiszen hiába takarítasz meg 89 milliót azzal, ha mindenkit kivágsz, ha egyúttal kreálsz 51 millió dead money-t is. Szinte ugyanott vagy, mintha "csak" a legtöbbet kereső, legnagyobb spórolást jelentő kb. 6-8 játékos-t teszed ki, a többiek alig hoznak már valamit. A táblázatban egyébként a második oszlopnak se füle se farka. Az az oszlop simán összeadja a jelenlegi és elméletileg megspórolható cap spacet-t. De a valós cap nem annyi lesz, hiszen a valós cap space-hez le kéne vonni a kivágásokkal generált dead money-t belőle.

(Egyébként a Philly is hasonló helyzetben lesz, mint ti. Csak náluk annyival könnyebb a helyzet, hogy a) van egy Wentz-ük, nem kell QB-t keresni, b) van néhány játékosuk akik egyébként is alul teljesítenek, vagy kiöregedtek, ergó nem olyan kár értük. De így se lesz könnyű évük, meglásd.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Hm, az Overthecap-nél közel sem látják olyan sötéten a jövőt Jaguars salary cap ügyben. MÉG 2019-RE SE!
Number two is the Jaguars who could create nearly $90 million but on a more substantial $52 million in dead money, a ratio that is slightly lower than the league average. Their biggest names likely are not going anywhere other than maybe Malik Jackson and Marcel Dareus, but they should easily be able to come out of the salary cap hole they project to be in next season.
 overthecap.com/maximum-2019-cap-space-per-team
Lehet Idzik mégiscsak jól varázsolt a számokkal és a szerződésekkel?

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Back to the Jags: Ha én Jags GM lennék, januárban elkezdeném az átalakítást. A 2019 úgyis üres év lesz, mert Bortles mozdíthatatlan, ez a csapat nem lesz jobb. A Watsonos Texans és a Luckos Colts mellett nem fog úgysem labdába rúgni jövőre. Akkor pedig minek ide sok pénzért Calais Campbell? Vele se lesz nagyobb esély. Úgyhogy én eladnék mindenkit, akinek még van valami értéke. Minél előbb, mert az értékük folyamatosan esik. Malik, Calais, Darius, Gipson, Hyde, sőt Bouye, mindenki eladó lenne. Kivéve a saját draftoltak (a két LB, Ramsey, Ngakogue, az OL, stb.) Még Fournette-et is vihetné aki akarja. Betankolnék capből, és feltankolnék pickekből. A 2019-es drafton rámennék a fiatalításra, letrade, pick hegyek, fiatal hegyek. A maradékot kipótolnám olcsó, 1-2 milliós veteránokkal. És skippelném a 2019-es évet. 2020-ban pedig rámennék a QB-ra. Lenne egy top3 (akár 1/1)) pickem, plusz a begyűjtött pickek. És behúznám Grier-t, vagy aki jön és legjobbnak néz ki.

Közben pedig monitoroznám a college-t, keresném Marrone utódját. Egy offensive prodigy-t. És ha úgy érzem, hogy megtaláltam, akkor lecsapnék rá azonnal, és vele kezdeném el az új QB-val a munkát.
peterk2005
Ez mind szép és jó, de ha Coughlin marad a góré, ő a maga 70+ évével nem fog még egy évet várni és láthatóan nem igazán hosszú távon gondolkodik. Bár ennek picit ellentmond, hogy az idei draftja első 4 pickje ebben a szellemben született. Az más kérdés, hogy az első körös egyelőre ordas nagy bustnak néz ki, és Will Richardsont, akinek át kéne venni jövőre az RT posztot még nem láttuk. De Chark és főleg Harrison több mint biztató, utóbbinak már most kezdenie kéne SS-ben...
Ezért kéne Khannak kitenni őt is januárban, de szinte biztos, hogy nem fogja meglépni. Max kirúgja Caldwellt, mint áldozati bárányt. És akkor tuti nem lesz itt nagy resetelés, csak maszatolás.

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
(hello peterk, jelzem, a Patsnél pl ez az elsődleges kb, nem az, hogy egy szezon legyen bika, hanem hogy fenntartható legyen a csapat magas szinten tartása. Hogy eközben vannak rossz döntések is, hát na bumm, de azért Belichick csapatépítési mechanikáját fikázni, miközben teljesen értelmezhetetlen módon sorozatban a 18. évben is összejöhet a pozitív szezon, hát eléggé fura...). Wyatt
Szevasz. 😊 Én a Colts csapatépítési mechanikáját is fikáztam, amikor elkezdett elromlani. (És most ne gyere azzal, hogy azt lehetett is, mert nem igaz. Polian az első hét évében az NFL legjobb draftolója volt, az utolsó 3 évre romlott le, amikor bevonta a fiát.) A Patsét is fikázom, ha van miért. És van miért. Éppen azért, mert nincs meg a fenntarthatóság az utóbbi években. Ha meglenne (ahogy korábban meg is volt), akkor most ott lenne a dline-ban a mostani Wilfork, end pozícióban pedig a mostani Seymour. Ugyanúgy, ahogy korábban Junior Seau/Vrabel/Bruchi mögött mindig ott volt már a rosteren Mayo, majd Mayo mögött Collins/Hightower. Seymour/Warren mögött Ninkovich, majd Chandler Jones, Moss mögött Gronk, stb. A csapatépítés jövőbeli alapkövei korábban mindig ott voltak. Most nincsenek. A dline-ban már látszik, az LB sor is üresedik ki, nincs ott mögöttük a tehetség, aki majd pótolhatja a kiöregedőket. Valójában az OL-n kívül egyetlen csapategységben sem látom az utódokat. Pedig látni kéne, mert ebből a csapatból nem csak Brady öregszik ki, hanem lényegében az egész gerinc. Akik miatt ma a Patriots a Patriots azok mind 1-2 évre vannak a pályájuk végétől. Az, hogy Brady és BB egyelőre ezt elmaszkolja, az egy dolog. Manning is elmaszkolta a gondokat a Coltsban. Ha ebből a mostani Patsből kiveszed Brady-t, ezt a csapatot Belichick se vinné sehova. Hát még azt, amelyikben Gonk, Hightower, DMC sincs már...

Back to the Jags: Ha én Jags GM lennék, januárban elkezdeném az átalakítást. A 2019 úgyis üres év lesz, mert Bortles mozdíthatatlan, ez a csapat nem lesz jobb. A Watsonos Texans és a Luckos Colts mellett nem fog úgysem labdába rúgni jövőre. Akkor pedig minek ide sok pénzért Calais Campbell? Vele se lesz nagyobb esély. Úgyhogy én eladnék mindenkit, akinek még van valami értéke. Minél előbb, mert az értékük folyamatosan esik. Malik, Calais, Darius, Gipson, Hyde, sőt Bouye, mindenki eladó lenne. Kivéve a saját draftoltak (a két LB, Ramsey, Ngakogue, az OL, stb.) Még Fournette-et is vihetné aki akarja. Betankolnék capből, és feltankolnék pickekből. A 2019-es drafton rámennék a fiatalításra, letrade, pick hegyek, fiatal hegyek. A maradékot kipótolnám olcsó, 1-2 milliós veteránokkal. És skippelném a 2019-es évet. 2020-ban pedig rámennék a QB-ra. Lenne egy top3 (akár 1/1)) pickem, plusz a begyűjtött pickek. És behúznám Grier-t, vagy aki jön és legjobbnak néz ki.

Közben pedig monitoroznám a college-t, keresném Marrone utódját. Egy offensive prodigy-t. És ha úgy érzem, hogy megtaláltam, akkor lecsapnék rá azonnal, és vele kezdeném el az új QB-val a munkát.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
4-en biztos nem leszenk ott a Bills ellen: Chark, Meeks, McCray és Walker. 2 ST ász(McCray és Chark) kidőlt, hogy DeCamillis is örüljön. De legalább Greene megint elejthet egy labdát és Smoot csinálhatja a semmit.
Kérdéses Cann, Ankkou és Dareus játéka.

Remélem lesz Cann, mert Lageman elemzése szerint a 6 Steelers sackből 4-ért elsősorban helyettese, Chris Reed volt a felelős. De hogy igazán skizofrén legyen a szitu, Lageman elemezése szerint Reed volt a legjobb futásblokkoló vasárnap. Jobb, mint Andrew "legdrágább G az egész kibaszott NFL-ben, akinek ráadásul a futásblokkolás a specialitása" Norwell... Hogy fokozzam a skizofréniát a támadófalban, Shatley egészen vállalható passzblokkoló center, de kb a kb a legszarabb emberünk volt futásblokkolásban....
Ami a legmeglepőbb, Jeff szerint Ereck Flowers egész elfogadható tevékenységet nyújtott. Megjegyzem a PFF-esek is valami ilyesmit írtak róla. Azért én emlékszem pár jelenetre, amikor elég csúnyán megverték. Vasárnap lesz dolga bőven.
 twitter.com/zach_goodall/status/1065997197165150208
És Bortlesnak is.
 twitter.com/zach_goodall/status/1065999554355580933

Ja és vasárnap összecsap Ramsey és Josh "trash" Allen. Mondjuk remélem Allen lesz olyan hülye és dob majd Ramseyre a GQ cikk miatt.

Az idén az elkapók terén mutatott "okosság" láttán én nem bíznék abban, a Calais-Dareus-Malik hármasból a legkönnyebben pótolható megy majd el másfelé...
Húsrágó
Sajna jogos a félelmed. Nem hiába tartok pl. egy Bryan- Calais cserétől 2019-re, ami kb olyan lenne, mintha Breest Bortlesre cseréled...

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Pl. fingom sincs ki fog elől majd nyomást generálni...).
iktriad
Ngakoue. meg megkérjük Wyatt-et, hogy ne lelkesedjen újonc DL-LB emberért, mert az utóbbi két évben nem nagyon jön be. (Brown-Bryan). bár Bryanben még bízom.
winston
Köszönöm a kedves gondolatokat, ugyanitt ki lehet nyalni 😀

Egy 5. körös LB-t azért ne várjunk már messiásnak, van ott elég LB. Az meg hogy Bryant nem tudjátok használni, eléggé nagy kritika a stábnak. De ott még van remény, hogy UT-ként jobb lesz valóban.

Amúgy pontosan azok a dolgok vannak, amiket mondott elég sok ember, itt is és az Eaglesnél is, amikor mindenki el volt ájulva, micsoda GM-ek vannak itt, hogy ilyen meg ilyen szerződéseket tudnak „varázsolni” (hello peterk, jelzem, a Patsnél pl ez az elsődleges kb, nem az, hogy egy szezon legyen bika, hanem hogy fenntartható legyen a csapat magas szinten tartása. Hogy eközben vannak rossz döntések is, hát na bumm, de azért Belichick csapatépítési mechanikáját fikázni, miközben teljesen értelmezhetetlen módon sorozatban a 18. évben is összejöhet a pozitív szezon, hát eléggé fura...).

Aztán jön mindig az, hogy oké, ezek szép dolgok, de nem fenntarthatóak (a Ramsnél is simán benne lehet egy ilyen), még akkor sem, ha ez nem tetszett az embereknek és bele akarták magyarázni, hogy a problémafelvetőnek csak az a baja, hogy jó a csapat.

Az már kellemetlenebb, hogy a két all-ines csapat kb egyszerre állt a földbe az előző csodaszezon után, mondjuk az Eaglesnél nyilván kevésbé rossz a hangulat, mert ott meglett a bajnoki cím, itt keserűbb, mert nem sokon múlt (de nem is bírói hibán) a döntő, ezek után joggal várta mindenki, hogy megint a bajnoki cím lehet a cél, innentől kezdve pedig a 3–7 eléggé sokkoló.

Viszont rengeteg nagyon jó és nem idős ember van, akivel újra lehet építeni a csapatot, szal nagy para nincs. Nyilván kellene egy jó irányító valamikor

több mint 5 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 040 — Jaguars fan
Összeállítottam egy listát, hogy mi kéne sürgősen a 2019-es szezonra:
1 kezdő QB
1 kezdő WR A-Rob/Moncrief posztjára és nem ártana még 1 WR-t hozni depthnek
2 OL(RG és OT) ebből az RG-nek kezdenie kell az 1. nap.
Minimum 1 csere RB, ha Hyde és Yeldon is megy, akkor +1 kezdő kaliberű RB, de szerintem Hyde marad jövőre.
Minimum 1 TE (ASJ sajna nem megoldás - rémesen középszerű volt, amikor játszott)
1 csere pass rusher Yannick mögé.
1 kezdő potenciállal bíró DT
Minimum 1 LB Telvin kérdéses jövője miatt
És mivel Lambo szerződése is lejár, és remek évet fut, tehát könnyen lehet, hogy új (olcsó) rugót is kell keresni

És jelenleg van 7 draft pickünk minderre, mert másra jelen állás szerint nem nagyon lesz pénz,

"Boldog" új évet Jags!
iktriad
+1 safety Gipson helyére vagy mellé/mögé.

Lambot nagyon féltem, ilyen gyenge kicker mezőnyben valaki szarrá fogja szerintem fizetni (kicker mércével persze). ha az a helyzet áll fent, hogy Lambo vagy Hyde maradhat csak, akkor maradjon Lambo és jöjjön egy hátsó körös vagy UDFA futó. nyilván nem a legbiztosabb megoldás, de ő legalább konzisztensen jó, Hyde pedig nem az a pótolhatatlan figura eddig.
winston
Gipson pont a sok egyéb need miatt marad szerintem jövőre, és vele kevesebb a baj, mint Churchcsel. De abban egyetértek, hogy kéne keresni neki is az utódját, de lehet erre majd csak 2020-ban kerül sor.
Hyde szerintem az érte beáldozott 5. kör miatt marad, főleg, hogy még 2 évig van szerződése és Yeldon és talán Grant is elmegy majd. És ha továbbra is Coughlin és Marrone marad a kormánynál ők biztos ragaszkodni fognak hozzá, amennyire rá vannak kattanva a futójátékra.
Lambot én is féltem, és ezért is kéne még az idén újraigazolni és betuszkolni az új lovéja jelentős részét(signing bonusra meg a garantál összeg egy részére gondolok itt) az idei cap alá, és jövőre egy nagyon csapatbarát cap számot kidolgozni neki, á lá Bortles idén.


Egyébként idén még van $11,621,528-nyi cap spaceünk, annak szvsz egy jelentős részét át fogjuk görgetni a jövő évibe, ha az lehetséges. És akkor kvázi 0 körüli cap spececel kezdhetjük meg a kivágásokat. De ezt majd az okosok elmondják, hogy ez 1 lehetséges opció vagy sem. (Én úgy tudom igen, mert idén és az elmúlt években is csinált ilyesmit a Jags).
iktriad
Az idén az elkapók terén mutatott "okosság" láttán én nem bíznék abban, a Calais-Dareus-Malik hármasból a legkönnyebben pótolható megy majd el másfelé...
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Összeállítottam egy listát, hogy mi kéne sürgősen a 2019-es szezonra:
1 kezdő QB
1 kezdő WR A-Rob/Moncrief posztjára és nem ártana még 1 WR-t hozni depthnek
2 OL(RG és OT) ebből az RG-nek kezdenie kell az 1. nap.
Minimum 1 csere RB, ha Hyde és Yeldon is megy, akkor +1 kezdő kaliberű RB, de szerintem Hyde marad jövőre.
Minimum 1 TE (ASJ sajna nem megoldás - rémesen középszerű volt, amikor játszott)
1 csere pass rusher Yannick mögé.
1 kezdő potenciállal bíró DT
Minimum 1 LB Telvin kérdéses jövője miatt
És mivel Lambo szerződése is lejár, és remek évet fut, tehát könnyen lehet, hogy új (olcsó) rugót is kell keresni

És jelenleg van 7 draft pickünk minderre, mert másra jelen állás szerint nem nagyon lesz pénz,

"Boldog" új évet Jags!
iktriad
+1 safety Gipson helyére vagy mellé/mögé.

Lambot nagyon féltem, ilyen gyenge kicker mezőnyben valaki szarrá fogja szerintem fizetni (kicker mércével persze). ha az a helyzet áll fent, hogy Lambo vagy Hyde maradhat csak, akkor maradjon Lambo és jöjjön egy hátsó körös vagy UDFA futó. nyilván nem a legbiztosabb megoldás, de ő legalább konzisztensen jó, Hyde pedig nem az a pótolhatatlan figura eddig.
winston
Gipson pont a sok egyéb need miatt marad szerintem jövőre, és vele kevesebb a baj, mint Churchcsel. De abban egyetértek, hogy kéne keresni neki is az utódját, de lehet erre majd csak 2020-ban kerül sor.
Hyde szerintem az érte beáldozott 5. kör miatt marad, főleg, hogy még 2 évig van szerződése és Yeldon és talán Grant is elmegy majd. És ha továbbra is Coughlin és Marrone marad a kormánynál ők biztos ragaszkodni fognak hozzá, amennyire rá vannak kattanva a futójátékra.
Lambot én is féltem, és ezért is kéne még az idén újraigazolni és betuszkolni az új lovéja jelentős részét(signing bonusra meg a garantál összeg egy részére gondolok itt) az idei cap alá, és jövőre egy nagyon csapatbarát cap számot kidolgozni neki, á lá Bortles idén.


Egyébként idén még van $11,621,528-nyi cap spaceünk, annak szvsz egy jelentős részét át fogjuk görgetni a jövő évibe, ha az lehetséges. És akkor kvázi 0 körüli cap spececel kezdhetjük meg a kivágásokat. De ezt majd az okosok elmondják, hogy ez 1 lehetséges opció vagy sem. (Én úgy tudom igen, mert idén és az elmúlt években is csinált ilyesmit a Jags).

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Pl. fingom sincs ki fog elől majd nyomást generálni...).
iktriad
Ngakoue. meg megkérjük Wyatt-et, hogy ne lelkesedjen újonc DL-LB emberért, mert az utóbbi két évben nem nagyon jön be. (Brown-Bryan). bár Bryanben még bízom.
winston
Egyedül Yannick kevés (és mellesleg mögé is kéne valakit hozni - Smoot egy rakás fos, McCray meg FA lesz).
Egy Yannick-Abry Jones/Darues (új szerződéssel) -Bryan-Calais kezdő 4-est el tudok képzelni, csak mögöttük nemigen lesz depth lesz szemben az ideivel. És továbbra is ott van a félsz bennem, hogy a stáb Bryant Calais utódjának szánja strongside end poszton, amire egyszerű nem alkalmas.

Összeállítottam egy listát, hogy mi kéne sürgősen a 2019-es szezonra:
1 kezdő QB
1 kezdő WR A-Rob/Moncrief posztjára és nem ártana még 1 WR-t hozni depthnek
2 OL(RG és OT) ebből az RG-nek kezdenie kell az 1. nap.
Minimum 1 csere RB, ha Hyde és Yeldon is megy, akkor +1 kezdő kaliberű RB, de szerintem Hyde marad jövőre.
Minimum 1 TE (ASJ sajna nem megoldás - rémesen középszerű volt, amikor játszott)
1 csere pass rusher Yannick mögé.
1 kezdő potenciállal bíró DT
Minimum 1 LB Telvin kérdéses jövője miatt
És mivel Lambo szerződése is lejár, és remek évet fut, tehát könnyen lehet, hogy új (olcsó) rugót is kell keresni

És jelenleg van 7 draft pickünk minderre, mert másra jelen állás szerint nem nagyon lesz pénz,

"Boldog" új évet Jags!
iktriad
+1 safety Gipson helyére vagy mellé/mögé.

Lambot nagyon féltem, ilyen gyenge kicker mezőnyben valaki szarrá fogja szerintem fizetni (kicker mércével persze). ha az a helyzet áll fent, hogy Lambo vagy Hyde maradhat csak, akkor maradjon Lambo és jöjjön egy hátsó körös vagy UDFA futó. nyilván nem a legbiztosabb megoldás, de ő legalább konzisztensen jó, Hyde pedig nem az a pótolhatatlan figura eddig.

Szerkesztette: winston
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Pl. fingom sincs ki fog elől majd nyomást generálni...).
iktriad
Ngakoue. meg megkérjük Wyatt-et, hogy ne lelkesedjen újonc DL-LB emberért, mert az utóbbi két évben nem nagyon jön be. (Brown-Bryan). bár Bryanben még bízom.
winston
Egyedül Yannick kevés (és mellesleg mögé is kéne valakit hozni - Smoot egy rakás fos, McCray meg FA lesz).
Egy Yannick-Abry Jones/Dareus (új szerződéssel)-Bryan-Calais kezdő 4-essel még talán neki lehet vágni az új szezonnak, csak mögöttük nemigen lesz depth szemben az elmúlt évekkel. És továbbra is ott van a félsz bennem, hogy a stáb Bryant Calais utódjának szánja strongside end poszton, amire egyszerű nem alkalmas. (Halkan megjegyzem, hogy Lageman finoman szólva sem volt elájulva attól, amit Bryan 3T poszton játszott -ami elméletileg az ideális szerepkör neki- a Steelers ellen...).

Összeállítottam egy listát, hogy mi kéne sürgősen a 2019-es szezonra:
1 kezdő QB
1 kezdő WR A-Rob/Moncrief posztjára és nem ártana még 1 WR-t hozni depthnek
2 OL(RG és OT) ebből az RG-nek kezdenie kell az 1. nap.
Minimum 1 csere RB, ha Hyde és Yeldon is megy, akkor +1 kezdő kaliberű RB, de szerintem Hyde marad jövőre.
Minimum 1 TE (ASJ sajna nem megoldás - rémesen középszerű volt, amikor játszott)
1 csere pass rusher Yannick mögé.
1 kezdő potenciállal bíró DT
Minimum 1 LB Telvin kérdéses jövője miatt
És mivel Lambo szerződése is lejár, és remek évet fut, tehát könnyen lehet, hogy új (olcsó) rugót is kell keresni

És jelenleg van 7 draft pickünk minderre, mert másra jelen állás szerint nem nagyon lesz pénz,

"Boldog" új évet Jags!

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Pl. fingom sincs ki fog elől majd nyomást generálni...).
iktriad
Ngakoue. meg megkérjük Wyatt-et, hogy ne lelkesedjen újonc DL-LB emberért, mert az utóbbi két évben nem nagyon jön be. (Brown-Bryan). bár Bryanben még bízom.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Összefoglalva: Csodás érzés, hogy az idei fos szezon után a jövő évire is milyen csodásak a kilátásaink.
iktriad
nyugi. lesz egy kompetitívebb QB*, UDFA csoda is lesz, vérfrissítés, motiváció, én bizakodó vagyok.


winston
Mégis honnan lesz új QB?
gordon
Hát ez az. Csak mondom, a jövő évi QB classt a szagértők igen gyengének tartják. Mennyire gyengének? A futballkosárlabda powerhouse Duke 90%, hogy ad jövőre egy első körös QB-t...(Ráadásul sanszosan a manus ki is köthet majd nálunk, ha netán tényleg QB-t viszünk az első körben.)
Ha meg UDFA-kból, meg waiver claimekből kell feltölteni a keretet, az ritkán sül el jól, lásd Jaguars 2013 és 14 (összesített mérleg 7-29 és 2013-ban a csapat felülteljesített a 4 W-vel...).

De még talán a QB posztnál is nagyobb probléma, hogy mi történik az offseasonban a front officeban. Sajnos Stellinonak nagyon jó érvei vannak arra, hogy TC egyszerűen nagyon problémás, mint kvázi GM. Megint salary cap poklot csinált nálunk 2 év alatt, már másodszor a franchise történetében. A Giantsnél ezért nem is hagyták a csapatépítésnek ezt a részét rá, ott "csak" edzősködnie kellett.
Khannak ki kéne takarítania a front officet, de szerintem, amilyen türelmes, ezt nem fogja meglépni és max Caldwellnek köszöni meg a munkáját. Ennek max annyi előnye lenne, hogy ez esetben Blake könnyebben mozdítható, mert Dave az, aki szerintem Bortleshez foggal-körömmel ragaszkodik. De mivel ez a Jags, még az is benne van a pakliban, hogy a jövő évi QB class gyengesége és a 16,5 milliás dead money, ami keletkezne utána megmentheti a seggét (anyám borogass....).
Mondom sajnos elég borongósnak tűnik a közeljövő a Jags számára, kb. mint a mostani szezon (és jövőre a cutok miatt a defense se lesz olyan jó, mint amilyen még most is minden 2. meccsen. Pl. fingom sincs ki fog elől majd nyomást generálni...).
Nem baj, majd újra elővesszük a korbácsot és megint mazochisták leszünk. Ez a Jaguars szurkerek sorsa úgy tűnik...

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 530 — JAFL Tampa GM
Összefoglalva: Csodás érzés, hogy az idei fos szezon után a jövő évire is milyen csodásak a kilátásaink.
iktriad
nyugi. lesz egy kompetitívebb QB*, UDFA csoda is lesz, vérfrissítés, motiváció, én bizakodó vagyok.


winston
Mégis honnan lesz új QB?
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Összefoglalva: Csodás érzés, hogy az idei fos szezon után a jövő évire is milyen csodásak a kilátásaink.
iktriad
nyugi. lesz egy kompetitívebb QB*, UDFA csoda is lesz, vérfrissítés, motiváció, én bizakodó vagyok.

vajon lesz QB draft vagy megpróbáljuk fiatalokkal feltölteni a keretet (DL/S/WR/OL) és majd jövőre?
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Összefoglalva: Csodás érzés, hogy az idei fos szezon után a jövő évire is milyen csodásak a kilátásaink.
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
paycutokra idén nem látok sok esélyt, tavalyi szezon után inkább belementek volna talán. (aztán ki tudja, 9-7 még összejöhet, így akár a PO is, hehe) emiatt is írtam régebben, hogy izgalmas lesz az offseason, nem pont ramsey kapcsán - vele konkrétan nem fog történni semmi szerintem, ha csak nem kezd el hisztizni/holdoutolni új szerződés miatt.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pont Bortles miatt nem jött irányító, ezt tavaly szerintetek(többség szerint) be is bizonyította, hogy jó döntés volt (jó-szar-jó szezonokat hozva egymás után), ezért is kapta meg a hosszabbítást, amit szintén sokan elismertek mint jó, logikus döntés
eddig senki nem panaszkodott kimondottan a QB helyzetre, idén most visszamenőleg minden döntést lefikáztok
....
ki lehet mondani, hogy hülyeség volt kitartani Bortles mellett az ominózus szar szezon miatt és a tavalyi jó szezon PO ellenére, de ezt felróni a vezetőségnek már tényleg csak az utólagos okoskodás, főleg azok után, hogy azért te is ezeket a döntéseket hoztad volna meg TC helyett
ZERO_L
Távolról sem volt össznépi hurrá az idény elején. Többen fenntartásokkal fogadták, és voltak akik úgy álltak hozzá, hogy Coughlin hosszú évek után összerakott egy jó csapatot, kiben bízzunk, ha nem benne? A Pats topicban is a joker lapp az "in Bill we trust", azon az alapon, hogy eddig jól csinálta. Pedig, csapatépítés szempontból szerintem éppenséggel nem csinálta jól. Csak Brady és BB mint edző eddig elfedi a problémát.

A másik, hogy nem mindenkinek van kedve/ideje a cap menedzsment rejtelmeibe beleményedni. A többség egyszerűen örül, ha jön a csapathoz egy Norwell kaliberű guard, főleg, ha ennyire futás központú az offense, és nem számol az esetleges cap következményekkel. És ha nem jön be, joggal csalódott.

(Én egyébként tavaly márciusban, a Norwell signing napján úgy gondoltam, hogy ez rossz irány. Borlessel kapcsolatban is. Just sayin'. És nem én voltam az egyetlen, hanem egy a sok között. De ilyenkor az van, ami most a Raiders topicban. Vannak akik aggódnak amiatt ami zajlik, és vannak akiknek elegük van a Chuckyzásból és inkább bízni akarnak benne, mert ez a természetes szurkolói álláspont. A többség nem tud úgy élvezettel szurkolni egy csapatnak, ha eleve azt gondolja, hogy szar az egész. Ezt a kritikusoknak is illik figyelembe venni. Majd megtanuljátok rövidesen Ti is a Pats-el kapcsolatban, mert hamarosan ott se lesz mindig napos az élet. 😊 És akkor majd lehet választani, hogy bízol-e a kétségesben, vagy eleve úgy ülsz le minden meccs elé, hogy ez hosszú távon úgyis szar lesz, tök mindegy.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Az offseason legfontosabb embere nálunk John idzik lesz. GULP.iktriad
Idzik is addig volt király, míg volt hely dögivel és lehetett szórni agyatlanul a nagy suskás szerződéseket.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 248 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem lesz itt semmi paycut, legalábbis a fontosabb játékosoknál. Akinél érdemes lenne az túl jól játszik ahhoz, hogy belemenjen. Akinél meg nem érdemes, annál mindent meg kell spórolni amit lehet (ha lehet trade, ha nem lehet, cut).

Egyébként is, a playcut nem lenne elég. A jövő évet úgy kezdi a csapat, hogy 41 játékosnak lesz érvényes szerződése, és ezzel a 41 szerződéssel lesz a csapat a cap FÖLÖTT 12 millióval. Ez annyira sok, hogy lehet, hogy még a future contractokat se tudja a csapat leigazolni. (A cap fölé egyik pillanatban sem lehet menni, és amíg fel nem töltődik 53-ig a keret, mindenkinek a pénze bele fog számítani. Az viheti le esetleg ideiglenesen a cap alá a könyvelést, ha a 2019-es pénzek között van "unlikely to earn" incentive, mert azt nem kell azonnal könyvelni, hanem csak a teljesülés után. Ha ez kitesz úgy 18-20 milliót - a 12 millió túllógás és a keret visszapótlása 53-ig kb. ennyibe minimum belekerül -, akkor a future contractokat legalább le tudja igazolni a csapat. Ha nincs ennyi, akkor cut-tal kell kezdeni az új évet.

Úgy érdemes számolni, hogy abszolút minimumként kell kb. 26-30 millió a jövő idényre. Nem feltétlenül kell mind a legelején, de összességében ennyi. Ez fedezi a draftot (6-8 millió, ha elöl draftoltok, akkor inkább 10), a minimális roster mozgásokat az idény előtt (egy-két olcsóbb lejáró szerződésű játékos - Lambo, Overton, Bohannon - vagy helyettük hasonlóan olcsó vagy olcsóbb új játékos), és kell 6-7 millió az idényre is, hogy a sérültek helyett lehessen hozni új játékost (vagy felhozni PS-ból), stb. Ezt a 26-30 milliót kell elérni a mínusz 12-ből, azaz vágni kell legalább 38-40 milliót. Ebben még nincs egyetlen FA igazolás sem. Ha március, április környékén bármit is akar a csapat csinálni, akkor az már efölött lesz.

Úgyhogy szerintem úgy kezditek a szezont, hogy Darius és Malik cut. Esetleg trade, ha valaki ad értük valamit. De olyan sokat keresnek, hogy aligha (Suh-t se sikerült elcserélni a Miaminak). Ezzel spórolni lehet 21.5 milliót. Kell még 16-20 (nem feltétlenül rögtön az elején, de valamikor offseasonban). Mivel elég sok játékosnak olyan sok a dead money-ja, hogy nem érdemes cutolni (tradelni sem, mert a DM marad). Azokat érdemes nézni, akiknél számottevőbb összeget lehet megtakarítani: Church az első jelölt. Aztán Parnell, Hyde, Abry Jones. Esetleg Seferian-Jenkins, neki ugyan van 1.8 milla dead capje, de így is lehet rajta spórolni 4.5 milliót. Namost, ha ezt mind kivágjátok és mindet összeadom, akkor az 24-25 millió. Ha Abry Jones marad, akkor kb. ott vagyunk a 20 milliónál, ami a minimum. De ugye ezek helyett akkor kell is valaki, olyan nincs, hogy nincs FA mozgás, legalább minimális.

És persze akkor ugye ott van az is, hogy Ngakogue-vel, Jack-el legkésőbb jövő idény közben hosszabbítani kéne (az is még a 2019-be számít), mert utolsó évesek lesznek. Mivel 2. körösök voltak, és csak egyet lehet tagelni, legalább az egyikkel hosszabbítani kell még az idény alatt, különben FA lesz. Ehhez pedig érdemes a 2020-as cap szitut is már nézni, mert az még keményebb, ezért az se megy, hogy úgy hosszabbítunk, hogy mindent majd később könyvelünk.

Szóval akár így, akár úgy, nyugodtan számolhattok azzal, hogy ez a Jags amelyik manapság pályára fut, december végén elkezdi az átalakulást. A néhány alapemberen kívül (leginkább a Ramsey, Ngakogue, Smith, Jack féle saját igazoltak) és 1-2 komoly FA (Bouye, Norwell, ők mozdíthatatlanok) kívül a keret maradék része át fog alakulni. Le kell a többieket cserélni fiatalokra.
peterk2005
Az offseason legfontosabb embere nálunk John idzik lesz. GULP.
Apró megjegyzés: Hyde maradni fog, kvázi ő lesz Fournette első számú cseréje, ezért is áldoztunk be egy 5. köröst érte.
iktriad
Nem hiszem, hogy maradni fog. Nem lesz hely, egy cserefutonak adni evi 3-4 milliot pedig luxus, hogy ha mindekozben van egy stabilan elit elso szamu jatekosod a posztra. Nyilvan Coughlin megtartana, de szvsz nem fer majd bele. Foleg, hogy ez az a poszt, ahol azert ligaszinten a legkonnyebb potolni a jatekosokat.

Otodik kor ide vagy oda.

több mint 5 éve
ZERO_L New England Patriots 4 461 — situational football
A szemléletmódváltást ami Coughlinnal jött, nagyon köszönjük. Azt, hogy hogy kezel egyes dolgokat a keretalakításban, élén a QB poszt menedzselésével már kevésbé.
iktriad
de basszus, mikor aláfirkantották az új szerződést, akkor a többség "okos lépésnek" könyvelte el, többek között te is egyetértettél egy külsős ilyen véleményével
Maka a yt videójában még meg is pedzegeti, hogy ár/érték arányban ez a szerződés mennyire baráti lehet, ha mellé állítjuk az akkor még csak pletykaszámba menő Cousins évi 30 milláját
ráadásul a pozitív hozzászólások többségében pont az szerepelt, hogy mennyire jól lett strukturálva a szerződés, mivel elég capspace-t szabadított fel az offseason-re

ezek után szerintem elég érdekes, hogy miután végre mindenki számára kiderült (kivéve egy embert), a király QB tényleg meztelen, most megy az össznépi anyázás a vezetőknek
ZERO_L
1. Ha tavaly a drafton orvosolja a QB posztot, idén nem kell senkinek semmit aláfirkantani. Még Watson/Mahomes padozhatott is volna Blake mögött egy időre(akár egész évre), és legkésőbb idén megléphettük volna azt, amit a Chiefs idén Mahomesszal.
2. TC dönthetett volna úgy is, hogy Blake idén játszik az 5. éves opcióért, draftolollja a BAQB-t az első körben (helló Lamar Jackson) és megnézi, hogy a tavalyi év második fele egy tendencia kezdete volt vagy csak pár kifutott jó meccs.
3. A kvázi legsúlyosabb hiba: amióta TC itt van (lassan 2 év), semmi komolyan vehető konkurencia* nem jött egy híresen inkonzisztens QB mellé. Pedig még a nyáron is lett volna lehetőség ennek a meglépésére, mikor a Jets odaadta volna Teddy Bridgewatert Fowlerért cserébe, és TC erre nemet mondott.

Azt meg hadd ne ecseteljem, hogy a felszabadított idei cap spacre mire ment el (Marqise Lee évekig horribilis összegért meg Moncrief A-Rob helyett igazán "remek"döntés volt).

* Bár már egyesek ott tartanak, hogy lassan Kessler is lehet upgrade Bortleshez képes, csak a jelenlegi O-fal annyi lyukon át ereszt, hogy őt még hamarabb kinyírnák, mint a mozgékony Bortlest...
iktriad
Pont Bortles miatt nem jött irányító, ezt tavaly szerintetek(többség szerint) be is bizonyította, hogy jó döntés volt (jó-szar-jó szezonokat hozva egymás után), ezért is kapta meg a hosszabbítást, amit szintén sokan elismertek mint jó, logikus döntés
eddig senki nem panaszkodott kimondottan a QB helyzetre, idén most visszamenőleg minden döntést lefikáztok

ha az offseason-ben nincs a hosszabbítás és nem tudtok felszabadítani elég capsapce-t, akkor nincs erősítés és akkor meg az lett volna a gond
igen, az jogos kritika, hogy ezt az összeget szarul használtátok fel, de ez megint Bortlestól és szerződésétől teljesen független


ki lehet mondani, hogy hülyeség volt kitartani Bortles mellett az ominózus szar szezon miatt és a tavalyi jó szezon PO ellenére, de ezt felróni a vezetőségnek már tényleg csak az utólagos okoskodás, főleg azok után, hogy azért te is ezeket a döntéseket hoztad volna meg TC helyett



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nagyon érdekes írás az egykori Jax beat writer (és Hall Of Famer sportújságíró) Vito Stellinotól front office ügyben.
 vitostellino.com/2018/11/22/in-depth-khan-is-under-the-microscope-as-his-jaguars-crumble/
Szerinte Shao Khannak mind Coughlint, mind Caldwellt fel kellene menteni a posztjáról a szezon után.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nem lesz itt semmi paycut, legalábbis a fontosabb játékosoknál. Akinél érdemes lenne az túl jól játszik ahhoz, hogy belemenjen. Akinél meg nem érdemes, annál mindent meg kell spórolni amit lehet (ha lehet trade, ha nem lehet, cut).

Egyébként is, a playcut nem lenne elég. A jövő évet úgy kezdi a csapat, hogy 41 játékosnak lesz érvényes szerződése, és ezzel a 41 szerződéssel lesz a csapat a cap FÖLÖTT 12 millióval. Ez annyira sok, hogy lehet, hogy még a future contractokat se tudja a csapat leigazolni. (A cap fölé egyik pillanatban sem lehet menni, és amíg fel nem töltődik 53-ig a keret, mindenkinek a pénze bele fog számítani. Az viheti le esetleg ideiglenesen a cap alá a könyvelést, ha a 2019-es pénzek között van "unlikely to earn" incentive, mert azt nem kell azonnal könyvelni, hanem csak a teljesülés után. Ha ez kitesz úgy 18-20 milliót - a 12 millió túllógás és a keret visszapótlása 53-ig kb. ennyibe minimum belekerül -, akkor a future contractokat legalább le tudja igazolni a csapat. Ha nincs ennyi, akkor cut-tal kell kezdeni az új évet.

Úgy érdemes számolni, hogy abszolút minimumként kell kb. 26-30 millió a jövő idényre. Nem feltétlenül kell mind a legelején, de összességében ennyi. Ez fedezi a draftot (6-8 millió, ha elöl draftoltok, akkor inkább 10), a minimális roster mozgásokat az idény előtt (egy-két olcsóbb lejáró szerződésű játékos - Lambo, Overton, Bohannon - vagy helyettük hasonlóan olcsó vagy olcsóbb új játékos), és kell 6-7 millió az idényre is, hogy a sérültek helyett lehessen hozni új játékost (vagy felhozni PS-ból), stb. Ezt a 26-30 milliót kell elérni a mínusz 12-ből, azaz vágni kell legalább 38-40 milliót. Ebben még nincs egyetlen FA igazolás sem. Ha március, április környékén bármit is akar a csapat csinálni, akkor az már efölött lesz.

Úgyhogy szerintem úgy kezditek a szezont, hogy Darius és Malik cut. Esetleg trade, ha valaki ad értük valamit. De olyan sokat keresnek, hogy aligha (Suh-t se sikerült elcserélni a Miaminak). Ezzel spórolni lehet 21.5 milliót. Kell még 16-20 (nem feltétlenül rögtön az elején, de valamikor offseasonban). Mivel elég sok játékosnak olyan sok a dead money-ja, hogy nem érdemes cutolni (tradelni sem, mert a DM marad). Azokat érdemes nézni, akiknél számottevőbb összeget lehet megtakarítani: Church az első jelölt. Aztán Parnell, Hyde, Abry Jones. Esetleg Seferian-Jenkins, neki ugyan van 1.8 milla dead capje, de így is lehet rajta spórolni 4.5 milliót. Namost, ha ezt mind kivágjátok és mindet összeadom, akkor az 24-25 millió. Ha Abry Jones marad, akkor kb. ott vagyunk a 20 milliónál, ami a minimum. De ugye ezek helyett akkor kell is valaki, olyan nincs, hogy nincs FA mozgás, legalább minimális.

És persze akkor ugye ott van az is, hogy Ngakogue-vel, Jack-el legkésőbb jövő idény közben hosszabbítani kéne (az is még a 2019-be számít), mert utolsó évesek lesznek. Mivel 2. körösök voltak, és csak egyet lehet tagelni, legalább az egyikkel hosszabbítani kell még az idény alatt, különben FA lesz. Ehhez pedig érdemes a 2020-as cap szitut is már nézni, mert az még keményebb, ezért az se megy, hogy úgy hosszabbítunk, hogy mindent majd később könyvelünk.

Szóval akár így, akár úgy, nyugodtan számolhattok azzal, hogy ez a Jags amelyik manapság pályára fut, december végén elkezdi az átalakulást. A néhány alapemberen kívül (leginkább a Ramsey, Ngakogue, Smith, Jack féle saját igazoltak) és 1-2 komoly FA (Bouye, Norwell, ők mozdíthatatlanok) kívül a keret maradék része át fog alakulni. Le kell a többieket cserélni fiatalokra.
peterk2005
Az offseason legfontosabb embere nálunk John idzik lesz. GULP.
Apró megjegyzés: Hyde maradni fog, kvázi ő lesz Fournette első számú cseréje, ezért is áldoztunk be egy 5. köröst érte.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A 3 drága DL-ből szerintem 1 megy(Malik) és minimum még egyet, de lehet mindkettőt megkérjük egy paycutra. Aki nem megy bele, az szitén cut/trade esélyes. Dareus esetében szerintem simán lehetne adni egy új szerződést, ami neki is még elég jó és a capnek is egészséges. Malik ráadásul csak 3T játékos, míg Calais(Strongside DE, 3T és szerintem NT-se lenne rossz) és Dareus(NT, 3T) is több poszton bevethető.iktriad
Tetszik ez a "megkérjük" egy paycutra. 😀 Campbell jelenleg a pff szerint a 3. legjobb edge rusher a ligában. Majd nyilván belemegy egy fizu csökkentésbe. 😉

Nem lesz itt semmi paycut, legalábbis a fontosabb játékosoknál. Akinél érdemes lenne az túl jól játszik ahhoz, hogy belemenjen. Akinél meg nem érdemes, annál mindent meg kell spórolni amit lehet (ha lehet trade, ha nem lehet, cut).

Egyébként is, a playcut nem lenne elég. A jövő évet úgy kezdi a csapat, hogy 41 játékosnak lesz érvényes szerződése, és ezzel a 41 szerződéssel lesz a csapat a cap FÖLÖTT 12 millióval. Ez annyira sok, hogy lehet, hogy még a future contractokat se tudja a csapat leigazolni. (A cap fölé egyik pillanatban sem lehet menni, és amíg fel nem töltődik 53-ig a keret, mindenkinek a pénze bele fog számítani. Az viheti le esetleg ideiglenesen a cap alá a könyvelést, ha a 2019-es pénzek között van "unlikely to earn" incentive, mert azt nem kell azonnal könyvelni, hanem csak a teljesülés után. Ha ez kitesz úgy 18-20 milliót - a 12 millió túllógás és a keret visszapótlása 53-ig kb. ennyibe minimum belekerül -, akkor a future contractokat legalább le tudja igazolni a csapat. Ha nincs ennyi, akkor cut-tal kell kezdeni az új évet.

Úgy érdemes számolni, hogy abszolút minimumként kell kb. 26-30 millió a jövő idényre. Nem feltétlenül kell mind a legelején, de összességében ennyi. Ez fedezi a draftot (6-8 millió, ha elöl draftoltok, akkor inkább 10), a minimális roster mozgásokat az idény előtt (egy-két olcsóbb lejáró szerződésű játékos - Lambo, Overton, Bohannon - vagy helyettük hasonlóan olcsó vagy olcsóbb új játékos), és kell 6-7 millió az idényre is, hogy a sérültek helyett lehessen hozni új játékost (vagy felhozni PS-ból), stb. Ezt a 26-30 milliót kell elérni a mínusz 12-ből, azaz vágni kell legalább 38-40 milliót. Ebben még nincs egyetlen FA igazolás sem. Ha március, április környékén bármit is akar a csapat csinálni, akkor az már efölött lesz.

Úgyhogy szerintem úgy kezditek a szezont, hogy Darius és Malik cut. Esetleg trade, ha valaki ad értük valamit. De olyan sokat keresnek, hogy aligha (Suh-t se sikerült elcserélni a Miaminak). Ezzel spórolni lehet 21.5 milliót. Kell még 16-20 (nem feltétlenül rögtön az elején, de valamikor offseasonban). Mivel elég sok játékosnak olyan sok a dead money-ja, hogy nem érdemes cutolni (tradelni sem, mert a DM marad). Azokat érdemes nézni, akiknél számottevőbb összeget lehet megtakarítani: Church az első jelölt. Aztán Parnell, Hyde, Abry Jones. Esetleg Seferian-Jenkins, neki ugyan van 1.8 milla dead capje, de így is lehet rajta spórolni 4.5 milliót. Namost, ha ezt mind kivágjátok és mindet összeadom, akkor az 24-25 millió. Ha Abry Jones marad, akkor kb. ott vagyunk a 20 milliónál, ami a minimum. De ugye ezek helyett akkor kell is valaki, olyan nincs, hogy nincs FA mozgás, legalább minimális.

És persze akkor ugye ott van az is, hogy Ngakogue-vel, Jack-el legkésőbb jövő idény közben hosszabbítani kéne (az is még a 2019-be számít), mert utolsó évesek lesznek. Mivel 2. körösök voltak, és csak egyet lehet tagelni, legalább az egyikkel hosszabbítani kell még az idény alatt, különben FA lesz. Ehhez pedig érdemes a 2020-as cap szitut is már nézni, mert az még keményebb, ezért az se megy, hogy úgy hosszabbítunk, hogy mindent majd később könyvelünk.

Szóval akár így, akár úgy, nyugodtan számolhattok azzal, hogy ez a Jags amelyik manapság pályára fut, december végén elkezdi az átalakulást. A néhány alapemberen kívül (leginkább a Ramsey, Ngakogue, Smith, Jack féle saját igazoltak) és 1-2 komoly FA (Bouye, Norwell, ők mozdíthatatlanok) kívül a keret maradék része át fog alakulni. Le kell a többieket cserélni fiatalokra.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 417 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
azért erős lenne mindenkit elcserélni, aki nem jó éppen és előlről építkezni. telvin kimondottan gyenge szezont fut, de remélem nem cserélik el (bár ha kell védelemből áldozat..), de pl a 2 kezdő safety tőlem mehet simán. ngakoue-malik jackson-jack-telvin-ramsey-bouye tengelyt pl mindenképp egyben kéne tartani. calais már idős, persze jó, de szerintem ő is mehet, csak kéne megfelelő pótlás és akkora QB needdel nem lesz könnyű ez sem.
winston
Pont Malik az, akinek egyelőre nem áll jól a szénája a tengelyből, bár majd megnézzük a hátralévő meccseket, hogy a múlt vasárnapi nem kezdés trend vagy egyszeri dolog volt. Az idei produktivitása majdnem olyan borzalmas a fizetéséhez képest, mint kb Bortlesé a sajátján: összehozott 1 sacket, 9 QB hitet (ez a 2 szám egy Pro Bowler 3T-től irtó kevés) és 4 TFL-t, futás ellen idén pocsék(ezért sem kezdett vasárnap) és a szezon nagy része már lement. 16 milliós évi fizetésért ez sajna baromi kevés.
Ráadásul ha van poszt, ahol meg lehet még menteni Bryan NFL karrierjét, az pont Malik posztján fog bekövetkezni (mivel ott játszott a Flordiában a karrierje nagy részén). És Malikot szerintem akár el is lehet cserélni egy sok cap spacecel, de kevés tehetséggel rendelkező csapatba egy középső körös draft pickért.

A 3 drága DL-ből szerintem 1 megy(Malik) és minimum még egyet, de lehet mindkettőt megkérjük egy paycutra. Aki nem megy bele, az szitén cut/trade esélyes. Dareus esetében szerintem simán lehetne adni egy új szerződést, ami neki is még elég jó és a capnek is egészséges. Malik ráadásul csak 3T játékos, míg Calais(Strongside DE, 3T és szerintem NT-se lenne rossz) és Dareus(NT, 3T) is több poszton bevethető.
Bár eddig ott játszatták (lepkefingyni sikerrel), baromira remélem, hogy nem az a "remek" terve a front officenak, hogy Calaist Bryannel váltanánk ki jövőre, mert az olyan, mintha Matt Ryant Gabberttel vagy Bortlesszel próbálnánk meg leváltani....

Safetyknél Gipsonnak aktívan keresném az olcsóbb utódját, de még 1 évet hagynám kereten, míg Church helyettese már a rosteren van.

Egyébként ha netán Wash menne többen pedzegetik, hogy a Jagsnek majdnem ideális állománya lenne egy 3-4/4-3 hybrid sémához. Igaz ehhez kell majd pár Lb, és Telvin nem illene ebbe a rendszerbe.... Én Gipsonhoz hasonlóan adnék neki még egy évet, hogy megnézzük, idén fut csak gyenge szezont, vagy mélyebb a probléma.




És ha már DL-ek, Wyatt, Taven Bryannek volt egy QB hitje!!!!
 twitter.com/phillip_heilman/status/1064533584508276737
Kis szépséghiba, hogy a 78 yardos Antonio Brown TD-nél sikerült így odaérni Big Benre....iktriad
ELIT!

Viszont kéne néhány DB, mert úgy látom, az nincs 😕
Wyatt
Safety poszt: lásd feljebb. CB poszton nem kell senki, a Ramsey-Bouye-Hayden-Meeks 4-es több mint erős.

Szerkesztette: iktriad