Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 10 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
Alex Smith nagyon gyenge volt ma. Csoda hogy nyertünk. Volt egy jó TD drive, és pár hosszú drive, ami FG lett. Mindamellett ez mint támadójáték ha nem is a liga legrosszabbja, de gyenge. Ha védők és a ST nem nyeri meg ma is a meccset, akkor sehol nem vagyunk a csodás passzjátékunkkal, ami ígérve lett. Amiért ugye az addig kiváló ZB futójátékunkat betiltották.

Poe csinált egy gyönyörű sacket megint, a liga talán legjobb NTje, lassan ezt kijelenthetjük. Hali+Houston párosnak lett 1-1 sackje még
Marcus Copper nevét jegyezzük meg lassan. A nevenincs CB újra király volt. Több jó játék STben és defenseben, egy pick, egy Punt muffed TD, két PD, ki ez a pali?ulpianus
mármint ma is gyenge volt😊
azért az int elég csúnya volt, de elég jól mutatták, hogy az elkapóinkat sokszor nagyon jól levédekezte a titans secondary, és a defense is néha a régi arcát mutatta az igen vicces nagy játékok beszopásával😊 copper meg lassan tényleg bejátsza magát a keretbe

én egyelőre örülk az 5-0-nak, minden más most nem érdekel, eleget idegeskedtem az offense miatt a meccsen😊
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus


Alex Smith nagyon gyenge volt ma. Csoda hogy nyertünk. Volt egy jó TD drive, és pár hosszú drive, ami FG lett. Mindamellett ez mint támadójáték ha nem is a liga legrosszabbja, de gyenge. Ha védők és a ST nem nyeri meg ma is a meccset, akkor sehol nem vagyunk a csodás passzjátékunkkal, ami ígérve lett. Amiért ugye az addig kiváló ZB futójátékunkat betiltották.

Poe csinált egy gyönyörű sacket megint, a liga talán legjobb NTje, lassan ezt kijelenthetjük. Hali+Houston párosnak lett 1-1 sackje még
Marcus Copper nevét jegyezzük meg lassan. A nevenincs CB újra király volt. Több jó játék STben és defenseben, egy pick, egy Punt muffed TD, két PD, ki ez a pali?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
A legújabb Sembower kép:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 187 — Forum Reader
Szvsz a kulcs Fitz lesz a meccsen. Ha Alex-el kb azonos számokat hoz már jò lenne. Előnyt kell szerezni a meccs elején és mindenképp nagy nyomást kell rá rakni hogy tùl sok rizikòt vállaljon.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Fisherről mondhatnának valami updateet, már jó pár napja hallgatnak a sérüléséről, amikor papíron agyrázkódás miatt hagyta el a pályát, aztán köze nincs ahhoz az eredeti sérülésnek. De nem is edz egész héten, szóval játszani tutira nem fog szerintem.

több mint 10 éve
Fredo 205
Nagyjából erre gondoltam én is csak rövidebben fogalmaztam 😊
A viccet félretéve köszönöm a részletes elemzést a védelemről, nekem nagyon informatív volt!
Én rengeteg mecset nézek, de sokszor csak "támadós fantasy szempontból" így rengeteg minden pl. a védelmek megfigyelése elmarad, elsikkad.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Vannak hasonlóságok a mostani ellenfelünkkel, valóban. Például elismerték, hogy nincs irányítójuk, vagy van, de mindkét esetben csak manager QB. Amint ezt tisztázták, jobbak is. Bár Locker lesérült. Jön a gambler Fitz kapitány. Akinek mikor szerencsenapja van, király. Mikor a nagy kockázatú dobásai másik arcukat mutatják, akkor katasztrófának tűnik. Pedig ő mindig ugyanazt csinálja. A Billsben ellenünk igen jól összejött egy napja. Okos QB és nem fél, csak túlságosan bízik magában. Nem feltétlen fekszik nekünk ez egyébként.

Futás nekünk sem megy úgy, mint reméltük, bár átlagosan elmegy. A Titans elég gyengén fut.
Igazából itt a kulcs a Chiefs defense fizikális kihívása. Mert a Titans nem fél verekedni. A Cowboys, Giants okos stratégiája inkább volt jó matchup (mármint elméletben A Giants ésszel focizna 😛), ha a rendszerek harcát nézzük, nem a konkrét csapatokat.

A Chiefs eltekintve a felállástól (3-4, 2-4-5), stratégiától (ezekről volt szó eleget, azt hiszem), stílusában verekedést játszik. Többféle stílus van, mondjuk lehet levédekezni minden playt zónában, emberelőnyt kihozni mindenből sebességre építve, labdaszerzésre utazni, minél több extra "feladat nélküli" védővel a pályán, lehet a hosszú játékok kiirtásával drive stoppot (hajlik de nem törik) játszani. De lehet azt, amit a Chiefs vagy a Seattle tesz például. Lehet verekedni is. Ez nem szabálytalan játékot jelent. Olyat is lehet egyébként. A Steelers és a Raiders évek óta játssza, hogy sok a taktikai szabálytalanság, late hit, pályán kívüli ütközés, lerántás, szükségtelen nagy ütések, a terror. Nem feltétlen szabályosan, fairplay szabálypont nincs leírva sehol, mindig fájjon. Egy bunyós vagy csak fizikális stílus nem feltétlen terrorra épít. Crennel alatt is fizikális védelem volt, ezért sok az ilyen játékos itt, csak ott még nem bunyóztak alapból.

Térjünk rá a Chiefsre konkrétan. Szinte minden játékosuk ha megnézzük posztjához mérten leginkább nagy. És a karakter lapjukon szerepel, hogy fizikális, keresi a kontaktot, szeret verekedni.
Ez egy dolog. Nyilván nem is lehetne ezt játszatni ilyen emberek nélkül. Viszont a játék is ennek megfelelő. Snap után mint a taktikai (blitz heavy, QB összezavarása a kulcsa mindennek, minden e-felé mutat) résznél megbeszéltük, a snap előtt is sokszor a védelem 80-90%a a LOS vonalán áll, és azonnal elkezd harcolni a vele szemben állóval. Nem érdekli mit akart, merre futott, blokkolt volna, arra nem mehet. Mindenáron ki akarja zökkenteni az eltervezett játékából. A QB összezavarása, döntéseinek lassítása miatt minden játékosát kilökik a pozíciójából, időzítéséből, blokksémából, akármiből, csak ne ott legyen és akkor, ahol ő akarja. Ez időt biztosít a siettetésre, sackre, lassítja a HB döntését futásnál (hol is a lyuk, ki mit is csinál és hol a tervezetthez képest).

Vannak csapatok, irányítók, rendszerek, amit elég jól szét lehet kapni, ha ezt jól játsszák. És nyilván vannak, amit nem. Mert valamit valamiért. Egyrészt látható volt, hogy Flowers (sérülten), aki akkor is kicsi ha erőszaki, kapott egy nála is fizikálisabb, nagyobb, erősebb Dez Bryant, és a séma csődöt mondott. Nem Flowers akarata érvényesült, hanem az elkapóé, és lassítani sem tudta, a QB látta, lett egy célpont, nem ért oda a blitz-> több szép complete, sima TD.
Gond, ha az OL túl jó, vagy a QB elit. Mert ekkor nagy nyomás ellenére/blokkolása miatt megfelelően gyorsan fog dönteni.
További gond ami a Chiefsre igaz, hogy 1 FS biztosít mindenkit, ami életveszélyes. Szélre eleve oda sem ér néha, középen is hibázhat, és azonnal instant TD a büntetés. Másik a belső futások. Ezeket a rendszer igen jól kivédekezi alapból. Nehéz 4 yardos átlagot is hozni, de többször még a 3.5öt is. Viszont ha valaki hibázik, a blitz pont akkor megy szélre (leginkább van visszalépő zónázó, de nem mindig, és nem középre mindig), akkor hihetetlen nagy lyukon fut át a HB, szinte sokkoló, hogy mennyire nincs ott senki. Ott bukik le a rendszer, hogy mekkorát is kockáztat a nyomás miatt. Láthattuk idén több meccsen is, csak holding vagy valami miatt visszafújták. Nem tudom ki hibázott, de nehezen fér bele. A rendszer kockáztatásra épül, nem igen lehet hibázni, túl drága. Ami nagyjából szöges ellentéte a Romeo Crennel által tavalyig játszott felfogásnak. Márpedig 3-4 és 2 gap volt az is. De az nem magyaráz meg mindent, mint látható.



Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Fredo 205
Charles, Flowers, és Lewis (akik szerdán nem) ma már limitáltan edzenek.
Asamoah, McGrath, Hudson teljes edzésmunkán.
Kelce és Fisher továbbra sem.ulpianus
Na akkor csak sikerült Jamaalnak betörni az új cipőt? 😊 Kell is egy kis edzés, mert a Titans hasonló kvalitású "hajtós falusi csapat" mint a KC 😊 Egy esetleges győzelem új dimenzióba emelné a csapatot. Nem lesz egyszerű.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Charles, Flowers, és Lewis (akik szerdán nem) ma már limitáltan edzenek.
Asamoah, McGrath, Hudson teljes edzésmunkán.
Kelce és Fisher továbbra sem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Díjazottak, juttatta eszembe StormST a Denver topicban (érdemes elolvasni).
Justin Houston lett a hónap AFC védője, McCluster pedig a hét AFC ST játékosa.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Jó csak ha 6 játékos elviszi az 50%ot akkor nehéz lesz a maradék 46nak fizut adni.
Érdekes leszJanek
De legalább nem egy játékos viszi el az 50%ot. 😀ulpianus
Majd viszi 😊

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Jó csak ha 6 játékos elviszi az 50%ot akkor nehéz lesz a maradék 46nak fizut adni.
Érdekes leszJanek
De legalább nem egy játékos viszi el az 50%ot. 😀
Az biztos, hogy ez KCben egy új típusú probléma.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Jó csak ha 6 játékos elviszi az 50%ot akkor nehéz lesz a maradék 46nak fizut adni.
Érdekes lesz

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
T.Jackson is talán lejáró szerződéssel van.
Igen érdekes lesz,hogy lehet majd Halit,Flowerst,Berryt és Houstont megtartani...Janek
Igaz, Jackson két éve lejáró szerződésen van. De az ő pénze biztos csökkenni fog (~10m$). A kérdés annyit-e mint ő gondolja? Más okokból lett ilyen tetemes.
Hali fizetése nem lesz több (fejből írom, de 10+ millió$). Flowers sem (8 m$) és Berry rookie szerződése is a régi CBA TOP5 (8-9m$), szal ő sem. Houston aki fél milláról 10 fölé megy, ami brutális lesz 2015ben. Illetve jövőre Asamoah kevesebb mint 1m$ról gondolom triplázni minimum akar. Mivel ő az egyik legjobb fiatal RG a ligában, simán kérhet évi 4m$t is. Ezért játszik folyamatosan sérülten is.

Lesznek fizetés csökkentések. Idén is tárgyaltak játékosokkal. És igazából új rezsim, nem fognak ragaszkodni senkihez mindenáron.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
T.Jackson is talán lejáró szerződéssel van.
Igen érdekes lesz,hogy lehet majd Halit,Flowerst,Berryt és Houstont megtartani...

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Olvasom sérült Charles: hólyagok a lábán. Ez vicc? 😊 a soccer játékosok szokták "benyelni" az edzéseket ilyenek miatt. Tán új cipőben játszott hétvégén és feltörte? 😊 Valaki tud egy linket ahol ennél mélyebb és komolyabb infókhoz jutok?Fredo
Nemrég tudatta, milyen király új puma cipője van, amiben jól megy az edzés.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Fredo 205
Olvasom sérült Charles: hólyagok a lábán. Ez vicc? 😊 a soccer játékosok szokták "benyelni" az edzéseket ilyenek miatt. Tán új cipőben játszott hétvégén és feltörte? 😊 Valaki tud egy linket ahol ennél mélyebb és komolyabb infókhoz jutok?
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Pletykálnak egy Alberts cards tradet....
Ne
Legyen igazJanek
Albertet mindenképp el fogják cserélni. Fishert nem fogják ROTként megfizetni. Főleg, hogy Stephenson használható játékos. Azért látni kell, hogy 2014től kezdve jön az ami szokatlan, de máshol megszokott. Dönteni kell, ki megy és ki marad. Legdurvább pénznövekedése majd 2015ben Justin Houstonnak lesz. Ő most harmadik körös pénzért játszik. Hússzor annyit is kaphat, mint jelenleg. Jövőre aki fontos, Asamoah, Lewis (sztem ő sérülékenysége miatt repül), McCluster, Albert (tag), Moeaki (lásd Lewis).

Láthatóan mindent megtettek, hogy Albertet eladják egy második körért. Nem volt komoly vevő. A Miami inkább agyonvereti Tannehillt.
Nyilván a Cards most beszél Alberttel, mit is szeretne jövőre kapni. Tudjuk, komoly LOT fizetést. Albert sérülékeny, mégis alig hagy ki meccset. Nincs igazi hátránya. Minden téren jó, fizikálisan, technikában, mentálisan. És nagyon gyors.
Kérdés, hogy a Cards mit kínál érte.



Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Pletykálnak egy Alberts cards tradet....
Ne
Legyen igaz

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
A sérült lista elég aggasztó pár poszton és a támadófalban:

Kelce (TE), Fasano (TE), McGrath (TE), Charles (HB), Sherman (FB), Allen (OG), Asamoah (OG), Hudson (C), Fisher (OT), Colquitt (P), Flowers (CB), Cooper (DB), Johnson (LB), Lewis (S).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Harlequin San Francisco 49ers 327
Sziasztok!
Érdekes dolgokat olvasok itt nálatok Smith-ről , így gondoltam hozzászólok. Nem rég nézek amerikai focit , nem is értek hozzá túl mélyen , de egyet azért látok. Kaptatok egy jó irányítót , 1/1-est , aki tavaly előtt főcsoportdöntőig vitte a Ninerst. Most 4-0-al kezdtetek , ez sem tisztán Smith érdeme , de nyilván van hozzá némi köze.(labdaeladások száma pl , most 3 van , tavaly ilyenkor 15-nél járt a csapat ha jól tudom).
Ezen felül sok Niners rajongó szimpatizál veletek , sőt , drukkol a Chiefs-nek. Ezzel nem nyertek meccseket , de gondolom jól esik.
Mi szerettük Alexet , szeressétek ti is...
Köszönöm.
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Robinson nem volt rossz. Volt egy szép pass deflected ütése (Demps, Berry, Coopernek volt kettő DJnek is 1), és pár jó szerelése. Csak egyszer hibázott, abból kaptunk egyedül pontot, és az csúnya eset volt, ami nem jól néz ki számára. De azért az jól nézett ki, hogy szinte teljesen nullázták a Giants offenset. Mert a blitzek része, hogy kevés tiszta célpontot hagynak. Demps ITje is azért volt, mert Eli nem talált célpontot. Eldobta mélyre, legyen incomplete, de nem látta, hogy még ott is van valaki. Simán elkapta.

A Denver ellen nem egy corneren fog múlni semmi. Nemtom min fog. Fogalmam nincs, hogy tudnánk őket megverni. A védelmük verhető, minden meccsen kaptak legalább 20 pontot, nem csúsc támadósoroktól (Ravens, Giants, Raiders, Eagles) pedig Peyton nem 3&outokat játszik. De semmi jelentősége, mikor termelnek 40-50et ízlés szerint. Alex Smith sok mindenben jó, de hogy 50 pontot hozzon, abban biztos nem.
łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł

Eric Fisher lejött meccs közben, agyrázkódásveszély miatt. Azóta várom a híreket. Egyelőre annyit mondott hétfőn Reid, hogy nem is agyrázkódás, mert a vállára mértek ütést. Az legalább jó, hogy Donald Stephenson elég jól pótolta a meccs alatt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Nekem pl nem tetszett Dunta játéka és a giants o nem is volt éppen a toppon.
Igaz Cruz ritka jó WR de mi lesz itt egy broncos ellen?

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 869 — Circus Maximus
Két embert is hoztunk utolsó pillanatban waiver listáról, akik nagyon is beváltak.

Elsőként és főleg Sean McGrath a szakállas TE (Seattleből happoltuk el). Aki nem túl szép, nem túl gyors, nem túl képzett, de mindent elkap, és még blokkolni is tud futáshoz. Más kérdés, hogy pár utat tud rendesen megfutni, passzblokk egyszer jó egyszer nem. És egyelőre nem igazán rajta védekeztek. Alex pedig TE függő, rá fognak állni. De egy majdnem ingyen emberhez képest elég jó számai vannak. Első meccsen nem játszott, aztán lesérült lassan minden TE. 4ből elkapott kettőt, majd 4/4 és most 5/5 +TD. Ennél többet nem lehet reálisan várni tőle.

Másik a Janek által eredménykövetőben kérdezett Marcus Cooper CB (Ninersből csórtuk). Ő egyetemen (Rutgers) WR volt, de nem igazán kapott el jól, így hiába volt fizikális szörny, padozott két évig. Mikor is leesett neki, ebből így nem lesz karrier. Átment CBnek, ahol semmilyen technikát nem tudott jól. Szépen lassan bedolgozta magát a csapatba, bár igazi sztár nyilván nem lehetett. De rohamosan fejlődött. Pár szakértő 6-7. körbe, mások 5. körbe várták. A San Francisco 7.et adott érte, és waiver listán hagyták. Lenyúltuk, és mivel mindenki akit cB poszton hoztak (kábé 15-20 ember) besült, Flowers lesérült, Robinson az első negyedben jelezte, hogy mély utakon ki fog kapni Cruz ellen üzembiztosan, kezdő CB lett Cooper.
Okés fizikálisan a korosztályában szinte mindenben TOP5 (sebesség, irányváltás, fekvenyomás, magas- és távolugrás), és CBként rájött, hogy itt lehet izomból ütközni is, amit lájkol. De ettől még nem tud szerelni rendesen például. A back pedal, fordulások is csak ösztönből mennek, illetve WR tapasztalatból, ami hibákhoz vezet. Nem viccből lettek adott technikák évtizedek alatt kifejlesztve. Nem azért mert legyen mit tanulni. Ehhez képest, hogy a Chiefsben nincs safety segítség csak néha mélyen, nincs LB segítség, és Nickset vagy Cruzt így le tudta venni a pályáról, az nem rossz. Jó napja volt, nem is volt jó a giants (13 3rd downból egy sikerült harmadik negyed végéig asszem. Vagy mondhatom, a 7 (vagy 8?) darab 3&out "drive"jukat.)
Sokat kell még neki fejlődni, de én évek óta várok egy normális csere CBre, és ő az első akiről elhiszem, hogy sikerülhet. Ne feledjük, hogy 4. körben hoztuk Jalil Brownt, aki hasonlóan fizikálisan jó volt, bár nem ennyire, Cooper magasabb nála is (6'2)), csak buta volt mint a tök. Sosem tanult meg rendesen focizni. Két évig nyeltük róla a nagy játékokat, és leginkább STben zúzott néha szépet, de ennyi, Reidék ki is rúgták, nem is baj.


Állat vagyok, ami enni kér...