Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Janek!

Menjünk sorban.
Egy QB nem elég. Stanzi tapasztalatlan, egyetlen rookieval ez robbanóelegy egy újjátervezett offenseben.

Vick ismeri a Reid rendszert. Ellenben 30 múlt és sérült, nem is lenne olcsó. Két drága (1/1) QB nem jó biznisz. Azt eltudom képzelni, hogy egyéves szerződést kap, és betanítja Genot. Így tuti nem kuka a szezon. Pénz lenne rá.
Másik. Lehetne hogy jövőre draftolnak QBt, de ki tudja akkor lesz-e alkalmasabb jelölt, mint Geno Smith? Aki tökéletes megfelelője a '99es Donovan McNabbnek. Természetesen draftolhatnak második körben is (2/2) QBt. Tehetség van, és fantázia is lenne némelyikben. De azért itt már kellene kompromisszumokat kötni.
____________________________________________


L. Joeckel akkor jöhet szóba, ha a ZB ugrik, vagy B. Albert nem kap bizalmat. Hátsérülése megint kijött szezon közben, a lába is bibis, és Luke Joeckel szintű ember nehezen szerezhető. ____________________________________________


Most az a hír, hogy a Jetsből jön Bob Sutton, és marad a 3-4.

Werner 4-3as DE. Ha 4-3 lesz, akkor is sztem ugyanaz a pass rusher duó, mint most. Sokan Houstont OLBnek tolnák hátra, de én erre nem látok sok esélyt. Inkább el tudom képzelni, hogy Jarvis Jonest vagy akárkit visznek el OLBnek, Houston pedig megy a 260 fontjával DEnek (Hali nála is több, őt is fejből azt mondom 270+).
____________________________________________


DT draft. Lotulelei tűnik most legjobbnak.
A kulcs a két jelenlegi DE. Ugyanis 4-3 NT 3-4 NT is Poe+Powe lesz, esetleg 4-3ban T. Jackson.

Tyson Jackson 2009ben nem volt nagy szám. Azóta évről évre jobb. 2011ben konkrétan ő volt a PFF statjai szerint a legjobb run stopper a ligában a posztján (Dorsey hatodik). Más listán Dorsey volt asszem harmadik Jackson második, meg hasonlók. A lényeg, hogy kiváló páros. 2012ben Jackson végre pass rushban is előkerült. Ezért írták egész évben, hogy megszolgálni látszik a belé vetett első kört.

Ettől sok függ, hogy velük mi lesz. Ha 3-4 és mindketten maradnak, akkor kizárt a DT draft 1/1re nyilván. Ha Jackson marad LDE, és Dorsey a sérülései vagy a pass rush hiánya miatt repül, akkor kellhet egy RDE.

A fizetésük túl magas. A run stop hiába elit, ennyit nem ér önmagában. Ők még a régi CBA alapján szerződtek, akkor ez normális volt. Erről le kell mondaniuk. Nem minimumról beszélünk nyilván, de a mostani pénzekhez történő hangolásról. Probléma, hogy mindketten ha kilépnek a piacra, azonnal fognak kapni komoly ajánlatot, és ezt ők is tudják. Jacksonnak elvben él a rookie szerződése, de túl van töltve szándékosan. Így igazából csak arra jó, hogy újraszerződni lehet vele, ha megegyeznek. Még a draft előtt ezek el fognak dőlni. Akkor érdemes a DT posztra visszatérni.

Más igazából nem valószínű. CB kell és safety. Utóbbi második körben jobban megéri (Akár E. Reid, de Vaccaro vagy M. Elam is ott lehet például), CB is ,de az harmadik körben vagy FA is lehet. Menzie is egészséges lesz. Nem fognak DBt draftolni 1/1re. Más pedig nem kell.

Tehát első a DC, nevezze meg mit játszunk. Aztán Senior Bowl, stb. FA piac(ig) Bowe-Albert-Dorsey-Jackson szerződései. Ekkorra sokkal okosabbak leszünk a prospecteket és a needeket tekintve is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ulpi!

Egy elvi kérdés:Vick nálatok landol és Albert is marad akkor kit/mit húztok elsőre?
Werner?
ismerve a dagi dl fetishet

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Matt Nagy azt írta, ő lesz az új QB edző a Chiefsben. Ő is Reid embere, gondolom ez nem meglepő információ. Ez így megy.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Brian Costello ‏@BrianCoz
Kansas City Star reporting the Chiefs have hired Bob Sutton as defensive coordinator. #nyj
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Will Shields (OG) a HOF jelöltek 15 finalistája közé is bekerült. 😊 Tavaly Willie Roaf (OT), most hű társa Shields is bekerülhet a hősök csarnokába.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Bob Sutton (Jets) a legfrissebb DC jelölt. Tegnap (és kedden) este tárgyaltak, állítólag közel voltak a megegyezéshez.
OC jelölt továbbra is Pederson.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Hearing Eric Bienemy will end up as RB coach on Andy Reid's staff in KC. Doug Pederson likely as OC. Childress in some capacity


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
ami még nem merült fel, hogy Reid érkezésével Stanzi álmainak kb. vége, legalábbis nem egy WCO-ban találna magára
szóval több mint valószínűnek lehet tartani a Geno/Vick, vagy Geno+Vick kombót, és azzal egy instant második hely meg is lenne a csoportban, bár kérdés mit tudhat a Denver jövőresapka
Stanzi valóban nem lesz kezdőjátékos. Ha draft (főleg 1/1), ha FA, új fiú fog kezdeni. Sőt, ahogy írod, lehet hogy mindketten elé kerülnek.
Mindamellett Stanzi gyorsan dönt, gyorsan dob, bírja az ütést, jól mozog a zsebben, és jókor mozog ki a zsebből, ritkán de akkor jól fut, nagyszerű vezető. Ami nála probléma, hogy itt kell mélyre is pontosan erőből dobálni (nem túl sokat), ennyi passznál kérdés a pontosság, illetve a csökkentett pass protect miatt megnő a nyomás, amitől Ricky hajlamos kapkodni. Igazából neki pont hogy feküdhetne is a WCO.
Legfőbb hátrány inkább az, hogy egyik edző sem hisz benne, nem az ő emberük.

A csoport pedig továbbra is akkor lesz érdekes, amint megvan a QB. Mostantól pedig amint megvan a játékstílus a labda mindkét oldalán.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 605 — sapka
ami még nem merült fel, hogy Reid érkezésével Stanzi álmainak kb. vége, legalábbis nem egy WCO-ban találna magára
szóval több mint valószínűnek lehet tartani a Geno/Vick, vagy Geno+Vick kombót, és azzal egy instant második hely meg is lenne a csoportban, bár kérdés mit tudhat a Denver jövőre

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Baldwint én possession WRnek könyvelem el. Most is, tavaly is. ulpianus
mert egyiket se láttam mélységi célpontként játszani, ellenben láttam őket posessiont. Miért ne lehetne úgy, h Baldwin marad posession, és jön egy mélységi célpont?
Black_Adder
Ulpi szerint BALDWIN POSSESSION WR. És pont. Kötöd az ebet a karóhoz. De Vannak possession elkapók, akik egyben mélységi passzokkal is megjátszhatók.
Bowe nem ilyen, Baldwin és Breaston ilyen. Nem olyan bonyolult.
Tehát van két ilyen mélységi passzra is jó possession WR, és két slot WR (McCluster és Wylie). És te eladnád Bowet, aki nem mélységi célpont. Hgoy jöjjön egy ötödik mélységi célpont. Mindezt West Coast offensebe!! Minek ennyi mélységi célpont WCOba?

Nem azt mondtam, h vissza fog esni. Azt mondtam, h most jól játszik, és a fiatalokra olykor veszélyes tud lenni egy sémaváltás, főleg ha esetleg rosszul használnák őt.
Black_Adder
De hogy lehet egy pass rushert rosszul használni pass rusher poszton? Vagy a 4-3as DE poszt nem pass rusher szted? Ez ugyanaz a poszt, mint a 3-4 OLB, csak nem kell benne zónázni meg embert fogni.

Tyson Jackson nem bust. 14 milliót kereső játékos a cserepadon eléggé bust szagú lenne.
Black_Adder
Milyen cserepadon? Kezdőjátékos. "Ha esetleg netalántán" elméleteidet hadd ne én magyarázzam meg.
A 14 milliót kiforgatod. Én céloztam rá, de meg is mondtam miért alakították így, azt "véletlenül" lefelejtetted természetesen. Azt a pénzt soha nem kapja meg. A szezon előtt megmondták, ez így nem lesz kifizetve. Arról szól, hogy most kap egy új szerződést vagy kirúgják. Játsszon ennek tudatában egy szezont. Versenyezzék le Dorseyval a témát.

Tehát ha Jackson repül, akkor sem azért mert bust, hanem mert szükségtelen 3 kezdőjátékos 2 posztra. Én ezzel érveltem előbb is. Dorsey és Jackson kézen fogva is repülhetnek. Mert Dorsey sérült is, Jacksonnak meg csak az átstrukturálás maradt mint opció.
De mint írtam, új vezetés új emberekben hisz. Nem kell variálniuk. Egyszerűen hoznak egy DT-t vagy marad aki itt van. Mondjuk Poe-Bailey és kész.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Ő is Reid embere, mondjuk voltak komolyabb rezümével rendelkező emberei is szabadon.empty taxi
Igen. Eddig úgy tudtam, van vele megállapodás, de mint QB edző. Az volt eddig egy évet. ÉS Chidress lesz az OC. Aki QB edzőből lett OC Reid alatt (mindkét poszton).
Mondjuk Childress sem hívta a playeket, Reid hívta akkor is. Ilyen értelemben mindegy. De tapasztalata kevesebb van jóval.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 923 — we almost always almost win
Vipera!

Baldwint én possession WRnek könyvelem el. Most is, tavaly is. Miért ne lehetne gyors egy possession WR? Miért ne lehetne megfelelő mélységi célpont? Sokféle játékos van. Baldwin például gyors és magas egyszerre. Ezért (és más erényei miatt) volt ilyen jó propsect, hiába egy díva.
Breaston nem játszott slotban, és akkor nem jó mélységi célpont? Attól gyors, hogy gyors. Nem attól hogy slotban játszik vagy nem.
De összegezzük: Tehát mélységi célpont van kettő (Baldwin+Breaston). McCLuster és Wylie még náluk is gyorsabbak, ők a slot. És te ezért hoznál az egyetlen nem mélységi játékra alkalmas Bowe helyére egy ötödik mélységi célpontot West Coastba? Minek? Még Air raid-be sem kell ennyi.
ulpianus
mert egyiket se láttam mélységi célpontként játszani, ellenben láttam őket posessiont. Miért ne lehetne úgy, h Baldwin marad posession, és jön egy mélységi célpont?
Ez most, h Baldwinnal ennyire jónak látod mélységi célpontnak, számomra egy új információ, amit az idei az idei és tavalyi játékotok alapján nem tudtam leszűrni. Amikor tehettem megnéztem a meccseiteket, de nem töltöttem le, nem néztem vissza, nem próbáltam megfejteni az esszenciáját, és első nézésre sok dolog fölött elsiklok. Az utóbbi időben nem láttam sok hosszú passzot tőletek, ezért, úgy tűnik tűnik rossz következtetést vontam le.

Szóval, Baldwin lehet gyors attól, h posession WR, és lehet jó méységi célpont, attól h eddig nem sok mély labdát kapott el, mert nem az volt a játékotok. Én viszont csak az alapján tudtam megítélni, amit az elmúlt két évben láttam, tévedtem, de így legalább kiderült és most már ezt is tudom.

Breastont azért nem vettem számításba más WR pozícióban, mert idén nem játszott nagyon semmilyen WR pozícióban. Arra gondoltam, h minden posztra volt nála jobb a csapatban. Azt tudtam, h jó slotnak tartod, és h Baldwin előtt jó volt WR2nek, tekintettel arra, h Cassel volt a qB azt hiszem akkor se mély labdákkal bombázták. Én ennél jobban nem ismertem őt. Megcáfoltad, ennyi elég.

összegezve te két olyan elkapóról mondod, h nagyon jó mélységi célpont, akit én nem nagoyn láthattam tündökölni mélységi célpontként. honnan tudhattam volna? Beírom a véleményem és te helyesled, pontosítod, korrigálod, vagy teljesen megsemmisíted. Igazán jó Chiefs-szel foglalkozó elemző oldalról nem tudok, így elssőroban itt a topicban tudok okulni. Gyakran írsz magadtól, néha bepróbálkozok valamivel, úgy tűnik általában baromsággal, de még mingid jobb ha leoltasz miatta, mintha tévhitben élnék. Aztán ha már zavaró vissza tudom magam fogni. Pár hónapmúlva úgy is kiderül, h Reid miként ítéli a WR helyzetet.
Justin Houston. Adva van egy srác, aki perfect pass rusher. A súlya és ereje alapján inkább 4-3 DE, de lehet 3-4 OLB is. Ha ezt a srácot átteszem pass rushernek fixen, akkor majd visszaesés lesz. De miért? Attól, hogy hárompontos felállásból kell indulni? Ezt is játszotta egyetemen, tudja. És itt is volt, hogy abból indult. Csak itt sokáig tanulnia kellett a cover játékot. Abban nem egy ász, bár jobb, mint vártuk. De attól hogy azt felejti és marad a legfőbb erőssége, kizárt, hogy majd visszaesik. Sőt, sztem ekkor lesz csak jó igazán. Én ezért nem tenném SOLBnek 4-3ban.
Nem azt mondtam, h vissza fog esni. Azt mondtam, h most jól játszik, és a fiatalokra olykor veszélyes tud lenni egy sémaváltás, főleg ha esetleg rosszul használnák őt. Azt se mondtam h rosszul fogják használni.
Ha van egy munkám, munkaköröm, amit jól végzek, elégedettek velem, de aztán áttesznek egy másik munkakörbe, másik projektre, másik környezetbe, akkor az elején aggódni fogok. Aztán ez hamar elmúlhat, lehet az új helyen még jobb leszek. De ha valami valahol jól működik, és azon változtatnak, az rejt magában némi kockázatot. Fiatalabb játékosoknál ez talán jobban igaz. Erre próbáltam célozni, h neki lehetne aggódni valója, a sémaváltás miatt. Nem tudom jobban elmagyarázni, én amikor mi váltottunk sémát, az addig jól játszóak miatt mindig aggódtam, sokszor tévesen, az addig rosszul játszóaknál meg mindig reménykedtem, általában tévesen. De ha az jön le belőle, h szerinem houston szar lesz 4-3-ban akkor inkább abba is hagyom.

Pedig érdekelne, h ha Hali 4-3DE, Houton 4-3DE, és Tyson Jackson nem bust, és ő is 4-3DE, akkor hogy fogtok felállni. Ki az aki mégse 4-3DE nálad, és akkor mi, vagy ki az aki csere.

Housotn 4-3 SLB, most írtad, h nem. Csere? Akkor az igencsak visszalépés lenne neki, szóval 4-3DE.
Tyson Jackson nem bust. 14 milliót kereső játékos a cserepadon eléggé bust szagú lenne, szóval kezdő. Hol? Gondolom 4-3DE, vagy UT? El tudnnám esetleg képzelni, nagy a fantáziám, de akkor jön egy Jackson - Dorsey konflikt. Azt hogy oldod fel?
Vagy akkor Hali a vesztese az átállásnak? Vagy ő tudna játszani 4-3 OLB-t is? SAM? Akkor ott megint közelítünk a Broncos D#hez csak megcseréltük Halit és Houstont?
Ezt most nem tudom összerakni.

Btw DJ mint MIKE vagy WILL szerinted?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Ő is Reid embere, mondjuk voltak komolyabb rezümével rendelkező emberei is szabadon.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Legfrissebb hír szerint Doug Pederson lett az új OC. Tegnap még ugyanilyen tuti volt Brad Childress.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Vipera!

Baldwint én possession WRnek könyvelem el. Most is, tavaly is. Miért ne lehetne gyors egy possession WR? Miért ne lehetne megfelelő mélységi célpont? Sokféle játékos van. Baldwin például gyors és magas egyszerre. Ezért (és más erényei miatt) volt ilyen jó propsect, hiába egy díva.
Breaston nem játszott slotban, és akkor nem jó mélységi célpont? Attól gyors, hogy gyors. Nem attól hogy slotban játszik vagy nem.
De összegezzük: Tehát mélységi célpont van kettő (Baldwin+Breaston). McCLuster és Wylie még náluk is gyorsabbak, ők a slot. És te ezért hoznál az egyetlen nem mélységi játékra alkalmas Bowe helyére egy ötödik mélységi célpontot West Coastba? Minek? Még Air raid-be sem kell ennyi.

Justin Houston. Adva van egy srác, aki perfect pass rusher. A súlya és ereje alapján inkább 4-3 DE, de lehet 3-4 OLB is. Ha ezt a srácot átteszem pass rushernek fixen, akkor majd visszaesés lesz. De miért? Attól, hogy hárompontos felállásból kell indulni? Ezt is játszotta egyetemen, tudja. És itt is volt, hogy abból indult. Csak itt sokáig tanulnia kellett a cover játékot. Abban nem egy ász, bár jobb, mint vártuk. De attól hogy azt felejti és marad a legfőbb erőssége, kizárt, hogy majd visszaesik. Sőt, sztem ekkor lesz csak jó igazán. Én ezért nem tenném SOLBnek 4-3ban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 923 — we almost always almost win
Csakhogy estelges további korrekciónak is alapot adjak, amit egyékbént nagyon szívesen eszek, szerintem Hali még akár jobb is lehetne 4-3-ban, legalábbis tavaly vagy tavalyelőtt olyan elemzést olvastam róla, h fizikai adottságai alapján 4-3DEnek akár még jobb lehetne, Houston viszont veszéylesebb téma. Fiatal játékosokat tönkre tehet egy-egy nagyobb változás. Biztos vagyok benne, h megvan az a hely és szerepkör számára, amiben 4-3ban is tündökölne, de azt meg kell találni az edzőnek is. 3-4 OLB-nek nagyon jó volt, ehhez képest hozhat visszaesést a 4-3 SLB poszt számára.
Black_Adder
Ezt pont fordítva gondolom. Hali 2008-ban RDE-ként kemény 3 sackig jutott (előtte Jared Allen túloldalán tolt 2 szezont 15.5 sack összesen), aztán a legutóbbi 4 szezonban összesen 43 sack mint ROLB, persze valószínűleg mára jobb játékos lett, de ettől még neki is a 3-4 a kedvezőbb séma szvsz (akárcsak Doomnak, de ez itt off). Houston ellenben collegeban játszott 4-3-at és 3-4-et is és 4-3-ban konstans jól teljesített, 3-4-ben néha el-eltűnt.empty taxi
Egyébként doomra is azt írták, h 3-4-be nem jó, mégis akkor jött a kirobbanó éve.
Méretek és fizikai felmérők alapján eldönteni, h ki hol lehet a legjobb, az már messze túl mutat rajtam, és a cikk túl régi, ahhoz h most megtaláljam, ugyanakkor szerintem az nem sokat számít, h 2008-ban Halinak csak 3 sackje volt. Lehet h rosszabb lenne, mint 3-4-ben, de biztosan több mint 3 sacket szerezne. úgy amúgy is nehezebb sackkelni, ha nem csak az ellenfelet kell megverni, de a csapattársadat is leelőzni 😊

Houstonról csak annyit akartam, h most 3-4OLB-nek nagyon jó volt. Ha változik a posztja, ott lehet ugyanilyen jó, lehet jobb, de lehet rosszabb is. Ez egy kockázat, és sok fiatal játékos megy tönkre abba, h minden évben új szerepkörbe tanul bele. Persze van ellenpélda, Von Miller az egyetemen sosem játszott kétszer ugyanazon a poszton, és egy teljesen újat kapott NFL-re is, mégis töretlenül fejlődött, de neki meg is találták azt a helyet. Ha séma váltás jön, akkor Houston számára is meg kell keresni mind a helyet mind a szerepkört, ahol hasonlóan jól, vagy akár jobban játszik.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Csakhogy estelges további korrekciónak is alapot adjak, amit egyékbént nagyon szívesen eszek, szerintem Hali még akár jobb is lehetne 4-3-ban, legalábbis tavaly vagy tavalyelőtt olyan elemzést olvastam róla, h fizikai adottságai alapján 4-3DEnek akár még jobb lehetne, Houston viszont veszéylesebb téma. Fiatal játékosokat tönkre tehet egy-egy nagyobb változás. Biztos vagyok benne, h megvan az a hely és szerepkör számára, amiben 4-3ban is tündökölne, de azt meg kell találni az edzőnek is. 3-4 OLB-nek nagyon jó volt, ehhez képest hozhat visszaesést a 4-3 SLB poszt számára.
Black_Adder
Ezt pont fordítva gondolom. Hali 2008-ban RDE-ként kemény 3 sackig jutott (előtte Jared Allen túloldalán tolt 2 szezont 15.5 sack összesen), aztán a legutóbbi 4 szezonban összesen 43 sack mint ROLB, persze valószínűleg mára jobb játékos lett, de ettől még neki is a 3-4 a kedvezőbb séma szvsz (akárcsak Doomnak, de ez itt off). Houston ellenben collegeban játszott 4-3-at és 3-4-et is és 4-3-ban konstans jól teljesített, 3-4-ben néha el-eltűnt.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 923 — we almost always almost win
Tyson Jacksonra és Dorsey-ra te is írtad, h ennyi pénzért nem fogjátok megtartani.
Persze mondjuk ahogy nálunk Ayers vagy Moreno se hozza amit fizetésük és draftpozíciójuk alapján elvárna tőlük az ember, mégsincsenek a veszélyeztett állatok listáján, mert ettől a csapat hasznos tagjai, s ezt valóban nem vettem figyelembe, amikor bustnak könyveltem el őket, ettől függetlenül meglepődnék, ha mindkettő maradna. Bár igazából pénzetek lenne rájuk, annak hogy lehetőség upgrade-re a posztjukon, azt nem tudom. Számomra ez még nem aktuális. De agresszív offseasonra számítok tőletek.

WR kérdésben emlékszem még a tavalyi posztelemződre. A mélységi célpont kb fel se merült, elsősorban cassel miatt. Breastonra írtad, h slotban talán még jobb, Baldwint viszont egyértelműen a pálya szélén képzelted el, ha jól emlékszem, de lehet h más véleményével keverem. Nos Breaston nem sok lehetőséget kapott idén, se slotban, se máshol, Baldwin többet, s neki a legmagasabb a Y/R mutatója. Nem tudom más oka volt-e, de úgy tűnik idén nem találták meg Breaston helyét az O-ban. Azt gondoltam okának, h Bowe és adott esetben Baldwin mögött is volt. Baldwint valószínűleg akkor könyvelhettem el posessionWRnek, amikor a Bowe távozásáról szóló hangok épp erősebbek voltak, ha Bowe megy az egyik opció mindenképp az, h ő megy a helyére, egy egy deep threat jön.

Mondjuk nehéz fantáziálni, mert idén akkor se sokszor volt fenn egyszerre a három "B" betűs, amikor egyértelmű passz szituációk jöttek. És amikor fönt voltak, akkor se néztem olyan szemmel, h kinek mi a szerepe a playben. A KC-t nem ismerem annyira (pont azért égetem magam, h jobban megismerjem 😉), ehhez képest most teljesen átalakul az offense, főleg a passzjáték.

Hogy őszinte legyek, most meglepett, h ennyire gyors Baldwin, nekem eddig nem tűnt fel.

Ami a védelmet és az esetleges váltást illeti. A védelmetek számomra úgy jött le, h eléggé séma függő volt. Itt nem csak arra, h Fairbanks-Bullough 3-4, hanem amit egyszer arról írtál, h nálatok RCB és LCB van. Így egyszerűsítve a feladat köröket. Egyszerű mozdulatok végtelenségig begyakorolva, ami akkor is jól működött, amikor a csapatnak nem ment. Kérdés, h az ez és maga a séma is változik az miként hat az emberekre.

Dorsey szerintem a legnagyobb nyertese lehetne a 4-3-nak, de eddig 51 misit keresett össze, és most jönne számára egy pozíció váltás, ugyanarra a pozícióra hozhatok mást is nem sokkal nagyobb erővel. Na jó ez így nem feltétlen igaz, de az 1/5höz vagy az 51 millió dollárhoz képest, számomra masszív bustnak tűnt, de én nem is látom át a Chiefs esetében azokat a playeket, amikor nem övé a highlight, de mégis övé az érdem nag része. Tyson Jacksonnak 14,7 millió járna jövőre, szintén nem tartanám meg ennyiért, de rá is igaz, h egyrészt magát a játékot se ismerem annyira, mint te, a Chiefset meg főleg nem. A Broncosnál látom azt amikor valaki kikaparja másnak a gesztenyét, s nagyon hasznos a játéka, még akkor is ha más aratja le a babérokat, a Chiefsnél sajnos nem. Így adott esetben egy-két Broncoról megtudom mondani, h alulértékelik őt a statisztikák, a chiefsnél nem. /*Egyébként ezért is szokok egyre gyakrabban ide 😊*/

Csakhogy estelges további korrekciónak is alapot adjak, amit egyékbént nagyon szívesen eszek, szerintem Hali még akár jobb is lehetne 4-3-ban, legalábbis tavaly vagy tavalyelőtt olyan elemzést olvastam róla, h fizikai adottságai alapján 4-3DEnek akár még jobb lehetne, Houston viszont veszéylesebb téma. Fiatal játékosokat tönkre tehet egy-egy nagyobb változás. Biztos vagyok benne, h megvan az a hely és szerepkör számára, amiben 4-3ban is tündökölne, de azt meg kell találni az edzőnek is. 3-4 OLB-nek nagyon jó volt, ehhez képest hozhat visszaesést a 4-3 SLB poszt számára.

Mi rövid időn belül kétszer is sémát váltottunk, és mindkétszer már az első évben bejött, de nekünk akkor előtt mindkét esetben romokban hevert a védelem, mondhatni nem volt veszteni valónk. Nektek nagyon sok van. Mármint a védelemről beszélek most, az offense ennél nehezen lehetne rosszabb, egyedül Jamaal felejthetetlen perceit veszthetitek el idénhez képest, ami egyébként nagyon fájdalmas lenne ugyan, de nagyon sok pontot például nem veszthetnétek, és Jamaal szierntem bármilyen offensben tündökölne, sőt ez a passz nélküli offense, lehet h a létező legrosszabb volt számára. A fal miatt aggódhat esetleg.

Uh, nem akartam ennyit írni, bocsi, meg a csapongásért is.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
ha már 4-3, nekem a következő felállás tetszene igazán:
RDE: hali
UT: dorsey
nose: poe
LDE: jackson

houston meg elkaristolna kvázi SLB-nek és passz felállásoknál passrusher-ként, nagyjából mint von miller

ehh
Ez okés, volt/van ilyen elképzelés. Ha lesz hozzá DC. Mert ez egy power defenseben király. Leadja a pass rusht, az erős run stop kedvéért. Manapság, a pass happy korszakban nehzebben tud hatékony lenni. Ezt akkor látom indokoltnak, ha tényleg cover2/tampa 2 lesz gyors LB és CB sorral. Például MLbnek is hoznak minőségi tampa 2 LBt draftról, aki safety volt eredetileg, mint Greene vagy Ogletree. Ezt aláírnám én is.

A Denver defense (Miller) nekem annyira nem tetszene. Ez egy kvázi 5-2 védelem. 4-3 viszont 3 DE-el. A lényege a pass rush. Megölni a játékot mielőtt kialakul. Arra alapoz, hogy elit QB kevés van. A többit pedig kinyírja ekkora nyomás. Képtelenek gyors rövid passzokat ilyen nyomás alatt sorozatban véghezvinni. (Gyors passzok=hosszú drive.)
A gond ezzel az, hogy egyrészt a Denvernek se működött elit QBk ellen elég jól. Sem tavaly, de idén sem (2012-13 szezon).
A rájátszásban hatványozottan nagyobb esély van elit irányító ellen játszani. ÉS akkor már nem tudsz váltani. Persze a PO magában is jó, de én úgy vagyok vele, az igazi cél a SB győztes csapat lehet.
A Denver megoldása egyszerű és nagyszerű. Peyton Manning. Ő képes kompenzálni a több bekapott pontot. Csakhogy nekünk nincs megközelítőleg sem ilyen támadójátékunk.

Értem amit mondasz, hogy Houston sem rosszabb sokkal, mint Miller. Viszont Hali pont ennyivel jobb, mint Doom.
Viszont van egy erős tradicionálisabb védőjátékos készletünk, nem kell ekkorát kockáztatnunk. És az ha sikerül befejezni, stabilabb védelmet adhat, és nem függ egy kulcsjátékostól. Ehhez kell egy CB2 és kell egy MLB alsó hangon, de megoldható.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 645 — Raiders fan
Ha Dorsey elengeditek én szívesen látnám a mi 4-3unkba belülre...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
ha már 4-3, nekem a következő felállás tetszene igazán:
RDE: hali
UT: dorsey
nose: poe
LDE: jackson

houston meg elkaristolna kvázi SLB-nek és passz felállásoknál passrusher-ként, nagyjából mint von miller
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
DE páros
A bust címke óriási tévedés mindkét DE esetében.
T. Jacksonnak tavaly átalakították a szerződését, egy éve maradt belőle, amire irreális összeg járna. Szándékosan azért, hogy teljesítési verseny lépjen fel a két játékos közt (Dorsey rookie szerződése lejár most, így kvázi Jacksoné is, mert tarthatatlanná alakították.). Ettől még kiváló játékos. Valahol meg fogják fizetni. Dorsey is nagyszerű játékos. Futás ellen ő is a legjobbak közt van, nem hogy bottom.
Pass rushban Dorseynak a 2 gap nem fekszik. Jackson 2012ben már mutatott szép dolgokat e-téren is, de ő is egyértelmű egyfunkciós elit run stopper.
Ami igaz azonban, hogy 1/3hoz és 1/5höz képest ez kevés. Kellene az elit pass rush is.
Ők még a régi CBA alapján kaptak rookie pénzt, amikor is a TOP 5ös pénzek ultra magasak voltak. Ezért a mostani játékosokhoz képest kiugró a fizetésük. Vagyis jobban megéri draftolni egy Star Lotuleleit, vagy mást új CBA szerint, mint megemelni ezt a giga lóvét még tovább, 5-6 évre. De ettől még mindketten posztjuk kiemelkedő tehetségei, akik a pályán jó teljesítményt adnak le.

Más szempont is közrejátszik. Amennyiben 4-3 lesz, túl sok a DT. Mert kell kettő kezdő. Dontari Poe az egyik. Tehát Jackson-Dorsey duóból kerülhetne ki a másik, (vagy draft, vagy más). Amelyikük aláír elfogadható pénzért. Nem olcsón ,de reális, mostani áron. Mindkettő nem kell. Nem éri meg ennyi elit embert megfizetni, csak hogy padozzon valaki.
Cserének A. Bailey megfelel, de még Jerrel Powe is, Poe mögé 4-3 NTnek. Főleg ha 1 gap lesz. Ha pedig 1 gap lesz, az érdekes kérdés. Mert 2 gapben Jackson jobb, mint Dorsey, de 1 gapben Dorsey fenomenális volt a LSUn (ahol Jackson már akkor is inkább csak run stopper volt (később)). Tehát 4-3 esetén az is lehet, hogy NT Jackson, UT Dorsey. És Poe pedig trade egy 3-4-es csapathoz. Mert Poe jó 4-3ban nyilván, de igazi értéke neki a 3-4 nose, mert arra sokkal kevesebben alkalmasak. Vagyis őt inkább el lehetne passzolni egy MLBre vagy CB2-re mondjuk. Csak ez már túl bonyolult. Egyszerűbb elengedni a kér DE-t. Vagy ha egyik sem ír alá normális pénzért, akkor mindkettőt. Az új vezetés a saját emberit hozza alapelv itt is érvényesül.
_________________________________________________


WR sor.
Breaston mélységi célpontnak kiváló. Ő alacsonyabb, mint a klasszikus possession WR, de magasabb, mint legtöbb slot WR. És mivel kiváló keze van, kitették Arizonában a pálya szélére, ami nagyon bevált. Volt ugyanis slot elkapójuk. De ettől még Breaston nem viccből volt egyetemen és NFLben is király Kick returner, hanem mert nagyon gyors. Csak egy ilyen értékes elkapót nem minden edző szeret lezúzatni visszahordóként.
Baldwin is alkalmas mélységi játékra. 4.5öt tud 40 yardon. (Anno drafton egyszer ezt már mondta nekem valaki, hogy Baldwin csak nagy, de bezzeg AJ Green gyors is. Ja 4.48, két századdal "sokkal" gyorsabb.) Baldwin nem klasszikus mélységi célpont, de ami kell WCOban, ahhoz bőven elég gyors. Itt a mélységi célpont nem 35 yardot jelent. Bowe az, aki valóban hármuk közül mindig a possession erőember lesz középen a tömegben. De mivel a Reid WCO eleve szeret a pálya közepére támadni, oda kell is a legjobb ember.

Más lesz a játék is tehát, más a hangsúly is. Tegnap írtam (Bowe kapcsán), de akkor tisztázzuk. Eddig WR szempontból volt 3 elkapó, egy blokkoló, egy opciós checkdown célpont. Tehát elég két elit WR, csak három volt. Ezért nem is tudták őket kihasználni. Vagy Breaston vagy Baldwin pihent. A két TE (Moeki, Boss) is ezért hiába tudtak volna elkapni, nem volt ennyi passz tervezve soha.
Mostantól eleve 4 célponttal terveznek, az ötödik sem marad fixen blokkolni, hanem vagy célpont ő is, vagy késleltetett célpont. Nagyon ritkán marad (Ha TE) fixen passz blokkon. A run blokk más eset, nyilván futásnál a TE nem fut passz utat. 😀
Tehát amit láttunk sokat, hogy a jó OL miatt Jamaal blokkolja a levegőt, olyan nem lesz. Mert eddig ő passz blokkon volt és kész. De nem jutott át blitz. Vagy nem is volt blitz. Ritkábban checkdown célpontként funkcionált. 1st down helyett beérték a nem negatív yardos játékkal. Mostantól nincs FB, csak két scat back (igazából mindenes back). Passz esetén sokkal több a HB passz, és ezek igazi utak, nem a flatre szűkülnek. Gyakori a 2 HB, de szinte sosem maradnak mindketten blokkolni. Egyik marad, de inkább csak késleltetve. indul. Vagyis csak a gyenge oldalra néz, ha jön túltöltött blitz, amit LOT nem tud felvenni, marad blkkolni. Ha nem jön, akkor erős oldalon bármi történik, vagy gyenge oldalon később bérki indul (esetleg egy pillanatra blokkolja, lelassítja, de lefordulva róla) időzítve futja a passz útját. Nem várhat tovább, ez egy időzítésen alapuló offense!

WR szempontból is alapból 3WR a megszokott, nem az eddigi kettő. Gyakrabban van 4WR a pályán.
TE is elkapó, nem run blocker.

És végül az eddig run heavy (ami eléri az 50% futásarányt) átalakul pass heavyvé. Vagyis 40% futásarányra csökken. Reid esetében ez sokszor inkább 35%, és néha képes 25%ra is letolni a futásarányt. Sokszor 5-6 1st down sorozatban passzjáték. Vagyis nem hogy visszaállnánk általános játékra, a ló túloldalára lendülünk ha már lendületbe jöttünk.

Bowe maradása egyszerű pénzkérdés innentől. Ha megy, akkor is muszáj hozni egy WRt. Mert mostantól a pass first offense-t nem lehet két elkapóra építeni. Ha egyik kiesik, vége lenne mindennek. Mert ők hárman nagyon jók, de mögöttük csak a porcelán McCluster számottevő erő. Ami elég karcsú lenne.
Arról nem is beszélve, hogy egy esetleges újonc QB is nyugodtabb, ha Bowenak dobálhat. Aki edzett szar passzokat tekintve is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 923 — we almost always almost win
Bowe-ot meg igenis meg kell tartaniGreengo
Ha jól tanultam Ulpitól, akkor Bowe, Baldwin és Breaston is posession WR. Márpedig olyanból nem kell 3. Baldwin számai nem túl jók, de ott van előtte/mellette Bowe, és nincs mögötte QB. Ulpi azt mondja, h jó és én el is hiszem neki, ő a legfiatalabb, szóval logikus döntés lenne, h marad. Breaston és Bowe közül viszont nem kell csak az egyik. Hirtelen felindulásból ez biztosan Breaston lenn, viszont Bowe-nak esetleg lenne valami hozadéka. Tag-elni, és akkor a tag értékét kapná meg a csapat, vagy hosszabbítani vele, és elcserélni.

Elcserélni, mert én továbbra is úgy látom, h nem csak 1 QB hiányzik ebből a csapatból. Ha már a WR-eknél vagyunk, mélységi célpont pl egyáltalán nincs. Bowe-Baldwin-Breaston jó nevek, de a Chiefsnek jobb lenne, ha közülük lenne egy deep threat, egy posession és egy slot. De nem így van.

Szerintem erősítésre szorulnak az alábbi posztok:
QB, WR(mélységi célpont), DL(nálam Tyson Jackson és Dorsey is bust), CB2, DB depth.
ezért akár fel is lehet úgymond áldozni Bowe-t. business.

A HB, WR(posession), CB1, SS, LB sor(leszámítva esetleg a megüresedett egyik ILB posztot) bármikor felveszik a versenyt a ligával. 5 pro bowler, ebből egyedül Berry-be vagy Haliba lehetett belekötni, persze ha Halit kiszedjük, akkor Houston kerül a helyére, szóval... Mondjuk Colquitt azért nem fog meccseket nyerni, de rövid távon feltámasztható ez a csapat. Ha Bowe-t sikerült elcserélni egy hasonlóan jó képességű, de más poszton játszó játékosra, úgy még könnyebb lesz.

Ugyanakkor ha új vezetés lennék, nem merném első lépésként elcserélni az egyik helyi kedvencet. Arról nem is beszélve, h ők még nem látták saját szemükkel, h mit is tud Baldwin.
Szóval szerintem maradni fog, ha meg jön egy reményteli QB, akkor valszeg ő is szívesebben ír alá, mint tavaly amikor tudta, h a következő szezonnak is Cassellel vágnak neki. Ha viszont ő marad, akkor Baldwin szerepére leszek kíváncsi. Hogy elférnek-e egyszerre a pályán Bowe-val. Mint régi rezsim embere, ő egyáltalán nem biztos, h az edző váltás nyertesei közé fog tartozni, mert első körben nem 4. számú WR-t szoktak húzni...

Így látom én az "ellenség szemével"

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 659 — Eagles fan
Amit mondtál Ulpi, hogy Bowe sorsa így nagyban változhat, azt most meg is erősítették. Eddig ugye nem volt sok esély a maradására, de mivel jött Reid, így azt írják, hogy igen jó eséllyel maradni fog, ha azért a zsozsót megkapja, ami pedig ugye Reidtől nagyban függ, aki azért eddig nem szórakozott, ha WR-ről volt szó, hisz Jacksont, de még Maclint is simán első körben húzta pár éve drafton, így szereti a posztot, nem hinném, hogy hagyná, hogy egy Bowe elmenjen. A drafton meg ugye nem hogy 1/1-re húzható WR nincs, de még top15-ös sem nagyon akad most.Stez
Csak egy kis kiigazítás: Jackson második kör volt és ott is a második húzásra jött. 1/1re szinte biztos, hogy QB jön. Ezt ki is emelte mennyire fontos lesz. Bowe-ot meg igenis meg kell tartani.


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Amit mondtál Ulpi, hogy Bowe sorsa így nagyban változhat, azt most meg is erősítették. Eddig ugye nem volt sok esély a maradására, de mivel jött Reid, így azt írják, hogy igen jó eséllyel maradni fog, ha azért a zsozsót megkapja, ami pedig ugye Reidtől nagyban függ, aki azért eddig nem szórakozott, ha WR-ről volt szó, hisz Jacksont, de még Maclint is simán első körben húzta pár éve drafton, így szereti a posztot, nem hinném, hogy hagyná, hogy egy Bowe elmenjen. A drafton meg ugye nem hogy 1/1-re húzható WR nincs, de még top15-ös sem nagyon akad most.