Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Mitchell Schwartz OT (California) is vizitálni fog a héten a Chiefsnél. 2.-3. körre várt prospect. Nem kezdőszint, nem is kell. Fizikálisan rendben van, kivéve a tavalyi hátsérülést. Technikája ami rossz. Csereként ez nem akkora gond, aztán meg ki tudja, mennyire javul fel, ha megtanítják rendesen.
Egy OT-t be lehet mozgatni OGnek, így oldva meg két poszt cseréjét. Ami igaz egy centerre is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Képbe került egy TE is, tovább mélyítve a posztot.
Ma exclusive interjúra érkezik Les Brown Tight End. A srácnak nincs is egyetemi focicsapata. Ő kosarazott (írtam erről egy cikket korábban a blogra "Támadnak a Tight Endek!" címmel).
Ellenben a mutatói impresszívek:
6-4, 238 font 4,43as 40 yard dash kicsit sérült bokával. 39 inch vertical illetve 10-3 broad jump. Elkapásban nagyszerű, ahogy a kosarasok szoktak.
Blokkolni ettől még nem tud, és nagyon sok mindent kell tanulnia. Viszont nem kell draftolni. Az NFL szabályok szerint unrestricted free agentnek számít.
További érdeklődők: Jax+Raiders+Pats


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Jelenleg keresi az irányítót és a slot WRt. ulpianus
Breaston?empty taxi
Sztem is, de egyelőre Breaston a WR2. Tavaly ő volt. Addig ez így kell legyen, míg Baldwin nem egyértelműen alkalmas erre. Bár Baldwin rendkívül ígéretes rookie szezont futott. De az a szezon egyrészt csonka volt ,és Baldwin hülyesége miatt. Másrészt Breaston mögött kevés snapet játszott. Biztosat így nem tud senki, csak valószínűt. Addig pedig a WR2 poszt sokkal fontosabb.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Jelenleg keresi az irányítót és a slot WRt. ulpianus
Breaston?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
kedveltem tavaly aj jenkins-t, a hihetetlen passz orientált illiniben volt pár nagyon jó meccse, elférne nálunk simán, spec team-ben is van tapasztalat rendesen, 5. kör meg reális is lenne érte
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Hillis kiváló igazolás. Amellett, h. eredetileg FB, a passzjátékban is nagyon jól használható; a Daboll-féle offense-ben 61 elkapása volt. A rövid yardos szituációkat is nyugodtan rá lehet bízni. Nem nr. 1 RB, de itt nem is ez lesz a feladata.
Rengeteg variációs lehetőséget rejt a Charles-Traktor backfield. Daboll-nak volt pár kreatív húzása (vagy csak próbált alkalmazkodni a Delhomme-Seneca-McCoy, minőségi QB-trióhoz...), sztem itt is bepróbálkozik vmivel (wildcat ?).Joey Tribbiani
Hillis egyrészt egy biztosíték. Tavaly Charles bekezdett, majd lesérült, és vége lett a dalnak a Jones-Battle tengellyel.
Dex Mex okés, de ő szituációs scat back.

Másrészt Hillis a második számú futó lesz.
Harmadrészt a rövid yardos futásokat is tőle várják. Elkapás eddig is minden RBnél (FB is) elvárás volt. Erről már volt szó, hogy Hillis mindenes lesz, ahogy a többiek is (például Jamaal Charlesnak volt harmadik legtöbb elkapása a csapatban 2010ben).

Daboll kreatív, mindent megpróbál minden poszton. Nála ez koncepció. Nekem fő problémám is Dabollnál, hogy túl sokat vár el az embereitől. Az offense amit kitalál túl bonyolult, nagyratörő. Főleg, ha up tempot is akar. Ezt mondta pedig.

Jelenleg keresi az irányítót és a slot WRt. Legújabb hír is az, hogy érdeklődünk erősen (privát edzés is szóba jött) az Illinoisról a WR A.J. Jenkins iránt. Aki 6'0 magas, 190 font súlyú, 4.39et futott kombinéban. Nem ő az első, aki tökéletes Slot WR paraméterekkel felbukkan a célkeresztben. Jól is kap el a srác, olyan ötödik körbe várható.
Inkább cserejátékos lesz, ha leigazolják (őt vagy mást). Fontos azt is megtalálni, tavaly rájöttünk.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 991 — Believelander
Egy tegnapi FB cikk jutott eszembe valami egész másról. 😛


Daboll nem igazolta vissza LeRon McClaint. Aki tavaly egy évre érkezett. Igazából jól blokkolt, de nem jól futott, és közepesen kapott el.

Viszont Daboll nem használ blokkoló FB-t és powerback FBt sem önmagában.
A Brownsban konkrétan nem is volt ilyen poszton senki.
Miamiban Charles Clay 0 yardot futott. Ellenben elkapásban (16 elkapás 233 yard 3 TD) és blokkban (nagyrésze pass block) jeleskedő Tailbacket játszott.
Vagyis most Hillis is várhatóan (ahogy a Brownsban is Daboll alatt) hasonló Tailback (TE-FB hibrid) szerepkörre számíthat.ulpianus
Ulpi !

Nálunk nagyon fontos szerepe volt Daboll idején a blocking FB-nek (Vickers). Pedig ő aztán elkapásban és futásban is gyenge volt, viszont blokkolni elit szinten tudott. Nem véletlenül futott Jerome Harrison olyan jól 2009-ben az utolsó 4 meccsen, ill. Hillis 2010-ben. Az idei visszaesés részben annak is köszönhető, h. Vickers-t elengedtük Houstonba.Joey Tribbiani
Elnézést!
Vickers tényleg jó. Érdekes, hogy kimaradt. Mindenesetre megnéztem az eredeti cikkben, amit átvettek a KC hivatalos oldalról, és ott még benne van. Nekem sem rémlett egyáltalán. Nem mintha Browns támadójátéka annyira megfogott volna valaha.

Én egyébként az egész támadójátékot nem tudom egyelőre, hogy mi lesz. mindenki találgat. Most ezt találta ki valaki, hogy nem is lesz FB a run heavybe, hanem vissza a 2009-2010es tailback rendszerhez. Ugyanis McClain olyan eredményesen futotta Thomas Jonesszal a rövid szituációkat, hogy végeztünk is a 32. helyen eme mutatóban. Ami nem túl jó igazából. Akkor kár megfizetni. Most elment a Boltsba McClain, meglátjuk ott mire jut. Sztem nem az ő hibája volt, ez van.ulpianus
Hillis kiváló igazolás. Amellett, h. eredetileg FB, a passzjátékban is nagyon jól használható; a Daboll-féle offense-ben 61 elkapása volt. A rövid yardos szituációkat is nyugodtan rá lehet bízni. Nem nr. 1 RB, de itt nem is ez lesz a feladata.
Rengeteg variációs lehetőséget rejt a Charles-Traktor backfield. Daboll-nak volt pár kreatív húzása (vagy csak próbált alkalmazkodni a Delhomme-Seneca-McCoy, minőségi QB-trióhoz...), sztem itt is bepróbálkozik vmivel (wildcat ?).

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Özönlenek a Mockdraftok. Épp ma írtam, és már be is futott egy Cox (DT) elő körben mock. Van már Crick (DT) második körben is.
Brockers lehetséges draftolása beindította újra az embereket. Volt már Brockers divat. Aztán Poe kombinéban elsöpörte, az kezd lecsengeni. Én épp tegnap is írtam, hogy nem bízom Poeban. És ma mock topicban is szóba került, hogy miért.
OT pick lassan mutatóba sincs, pedig nem őrültség. Van jelenleg kettő OT. ÉS kettő OG, egy Center. Vagyis csere nincs sehol. Oké ott van Mims OT, de azt hagyjuk.
Sztem nem lehetetlen, ha a DLbe nem esik le akit Crennel akar, akkor visszatérnek az OThez. Főleg nekem Reiff tetszene. Egy évig tanul, aztán jövőre Alberttel lehet tárgyalni, asszem lejár a szerződése. Nem kell túlfizetni. És akkor Reiff megoldja rotációban az OT-OG posztokat egyedül. Lilja ha lesérül megint, akkor sincs gond. Na, akkor jöjjön Mims.
Tehát ha nem tudnak lemozogni Pioliék és mondjuk Poe nem szimpi, meg Cox sem, csak Brockers, de elviszik, akkor sztem lehet bármi. De nem fognak draftolni csak azért pölö WR-t, hogy legyen valami. Claibornet elvinnék CBnek, de hogy például Richardsont is, arra nem veszek mérget. Tannehillt meg végképp nem tudom. Privát workouton lesz (asszem a héten), ahogy Cousins, és Brockers is privát. Nem lesz izgalommentes az tuti. ÉS ha Cox/Brockers lesz tényleg, akkor mi lesz Dorseyval? Ez sem tiszta.
Az tény, hogy OLbe inkább találunk kedvünkre való embert második körben, mint DLbe.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Egy tegnapi FB cikk jutott eszembe valami egész másról. 😛


Daboll nem igazolta vissza LeRon McClaint. Aki tavaly egy évre érkezett. Igazából jól blokkolt, de nem jól futott, és közepesen kapott el.

Viszont Daboll nem használ blokkoló FB-t és powerback FBt sem önmagában.
A Brownsban konkrétan nem is volt ilyen poszton senki.
Miamiban Charles Clay 0 yardot futott. Ellenben elkapásban (16 elkapás 233 yard 3 TD) és blokkban (nagyrésze pass block) jeleskedő Tailbacket játszott.
Vagyis most Hillis is várhatóan (ahogy a Brownsban is Daboll alatt) hasonló Tailback (TE-FB hibrid) szerepkörre számíthat.ulpianus
Ulpi !

Nálunk nagyon fontos szerepe volt Daboll idején a blocking FB-nek (Vickers). Pedig ő aztán elkapásban és futásban is gyenge volt, viszont blokkolni elit szinten tudott. Nem véletlenül futott Jerome Harrison olyan jól 2009-ben az utolsó 4 meccsen, ill. Hillis 2010-ben. Az idei visszaesés részben annak is köszönhető, h. Vickers-t elengedtük Houstonba.Joey Tribbiani
Elnézést!
Vickers tényleg jó. Érdekes, hogy kimaradt. Mindenesetre megnéztem az eredeti cikkben, amit átvettek a KC hivatalos oldalról, és ott még benne van. Nekem sem rémlett egyáltalán. Nem mintha Browns támadójátéka annyira megfogott volna valaha.

Én egyébként az egész támadójátékot nem tudom egyelőre, hogy mi lesz. mindenki találgat. Most ezt találta ki valaki, hogy nem is lesz FB a run heavybe, hanem vissza a 2009-2010es tailback rendszerhez. Ugyanis McClain olyan eredményesen futotta Thomas Jonesszal a rövid szituációkat, hogy végeztünk is a 32. helyen eme mutatóban. Ami nem túl jó igazából. Akkor kár megfizetni. Most elment a Boltsba McClain, meglátjuk ott mire jut. Sztem nem az ő hibája volt, ez van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 991 — Believelander
Egy tegnapi FB cikk jutott eszembe valami egész másról. 😛


Daboll nem igazolta vissza LeRon McClaint. Aki tavaly egy évre érkezett. Igazából jól blokkolt, de nem jól futott, és közepesen kapott el.

Viszont Daboll nem használ blokkoló FB-t és powerback FBt sem önmagában.
A Brownsban konkrétan nem is volt ilyen poszton senki.
Miamiban Charles Clay 0 yardot futott. Ellenben elkapásban (16 elkapás 233 yard 3 TD) és blokkban (nagyrésze pass block) jeleskedő Tailbacket játszott.
Vagyis most Hillis is várhatóan (ahogy a Brownsban is Daboll alatt) hasonló Tailback (TE-FB hibrid) szerepkörre számíthat.ulpianus
Ulpi !

Nálunk nagyon fontos szerepe volt Daboll idején a blocking FB-nek (Vickers). Pedig ő aztán elkapásban és futásban is gyenge volt, viszont blokkolni elit szinten tudott. Nem véletlenül futott Jerome Harrison olyan jól 2009-ben az utolsó 4 meccsen, ill. Hillis 2010-ben. Az idei visszaesés részben annak is köszönhető, h. Vickers-t elengedtük Houstonba.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Egy tegnapi FB cikk jutott eszembe valami egész másról. 😛


Daboll nem igazolta vissza LeRon McClaint. Aki tavaly egy évre érkezett. Igazából jól blokkolt, de nem jól futott, és közepesen kapott el.

Viszont Daboll nem használ blokkoló FB-t és powerback FBt sem önmagában.
A Brownsban konkrétan nem is volt ilyen poszton senki.
Miamiban Charles Clay 0 yardot futott. Ellenben elkapásban (16 elkapás 233 yard 3 TD) és blokkban (nagyrésze pass block) jeleskedő Tailbacket játszott.
Vagyis most Hillis is várhatóan (ahogy a Brownsban is Daboll alatt) hasonló Tailback (TE-FB hibrid) szerepkörre számíthat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Egyre többet olvasni, hogy David DeCastro Guardot (Stanford) szeretné a Chiefs szurkolók zöme 1/11re. Én biztos. Sztem Poe kockázatos, bár mi megtehetjük, hogy az ő esetében kockáztatunk. Crennel+Pioli húzott már első körös DL-t 3-4be, erről már volt szó nemrég.

Ráadásul az OL megvan, és nagyon is jó. Mert ROT volt szégyenfolt ,de a többi poszt jó. akkor hogyhogy DeCastro? Meghülyült mindenki? Erre szeretnék rávilágítani. Egyszerűen végignyálazzuk a fal tagjait, és a végére talán kiderül a beborul.

B. Albert LOT
Alábecsült játékos, pedig elit pass rushereket is megfog legtöbbször. A blokkot végig megtartja, akit ő megragad, azt nem ereszti, mint D. Titusz a törököt. Passz blokkja megbízható, bár nem tökéletes, vannak nála jobbak. Futás esetén erősen tol (guard volt), bár nem tapossa földbe ellenfeleit. Húzás és mélységi blokkokban kiemelkedő. Gyors, és megfelelő szögben érkezik a védőre, sosem hezitál. Mint egy felfújt FB olyan a lead bolckja. Jamaal sokat tudna erről mesélni. Egyensúlya jó, kitartása és munkamorálja kivételes. Sok snapet elbír.

R. Lilja LG
Ide érkezne elvileg DeCastro. Lilja passzblokkja jó. Technikából dolgozik. KCben a Zone Block jobban is megy neki, mint amit a Coltsban játszott. Azonban a súlya alacsony (280), és nem elég erőteljes. Futásnál mindig kell valaki, aki ZBSben besegít erősebb DTk ellen megadni a kezdő lökést. Ebben a rendszerben ez nem akkora gond, de természetesen aki megoldja egyedül, az jobb és kész. Húzásban/mélységi játékban így elég gyors, nem sok jobb van nála e téren. Bár pont nálunk van egy.

R. Hudson C
Gyakorlatilag zöldfülű. Talán a legtehetségesebb emberünk, ami nagy szó. De eddig guard volt, Annak nagyon jó futás és passz esetén is. A snapekkel lehet gondja eleinte. A képességei gyakorlatilag minden téren kiemelkedőek, kár részletezni. Rutin kell a blokksméa kiosztásához, és a snaphez, de aztán ahogy egész életében tette, dominálni fog leginkább.

J. Asamoah RG
Ő az akire céloztam sebességben. A ligában talán a leggyorsabb falember. Legfőbb erőssége mégis inkább a megbízható blokkok. Futás vagy passz, neki nyolc. Nagyon erős srác, NTket egyedül is megtart. Sosem hittem volna, hogy Waterst, aki a liga talán legjobbja volt LG poszton, úgy váltotta, hogy észre sem vettem mikor van ő, és mikor Waters. És ezt Waters maga elismerte! Pár év, és sztár lehet, bár a posztján ez nem egyszerű, ha nem nyer SBt.

E. Winston ROT
Passzblokkja átlagosnál jobb, de nem tökéletes. Ellenben a futásblokkja tanítani való. Nagy része volt a Texans jó futásaiban. Csak a pénz miatt engedték el, ahogy neki mondták Houstonban. Megbízható, folyamatosan jól teljesítő játékos. Sokak szerint a liga jelenlegi legjobb ROTje.
________________________________________________________________

Igazából amíg Lilja és Weigmann (C) álltak egymás mellett volt egy gond. Weigmann anno a két traktor Guard (Waters+Shields) közt elvolt a kis súlyával és erejével. ÉS ZBShez mindketten elegek Liljával. Mert a technikájuk jó kézben és lábmunkában is. Néha azonban hiányzott a nyers erő a belső futásoknál. Nem kell mindig bonyolult blokksémákat játszani. Például nem ment jól a rövid yardos szituációk kezelése. Ott eleve tudta az ellenfél, hogy Watersre (Lilja akkor RG volt) majd Asamoahra futunk úgyis. Meg inkább off tackle futások stb. C-D lyukas futások mentek.

Tehát ha az egyetlen nem elég erős láncszemet kicserélnénk az elmúlt évek legjobb guard prospectjére, akkor a jó fal elitté válna. Passzblokk most is okés lesz, de innentől a futás is. Ehhez vegyük párba amit előző hszben írtam, hogy jött egy Powerback (Peyton Hillis), ami nagy hiány volt. ÉS egy igen jó Run blocker TE (Kevin Boss), Tony Moeaki is jó run blocker TE, ő is visszatér. Ráadásul a WR sorunk is nagyszerű blokkolókból áll. Ehhez jön majd Jamaal Charles és Dex McCluster.

Vagyis a végszó az, hogy nem lesz QB? Okés, legyen DeCastro és fussunk. Úgyis mindenki passz ellen védekezik. Ez az az elmélet, amibe oly' sok Chiefs fan beleszeretett.
Majd lesz QB, amikor lesz, addig a defense+futás, ahogy eddig is, nyerhetné a meccseket. Nem trendi elmélet, szembe megy mindennel amire a ligát kezdik kihegyezni. Viszont nem irreális, és nincs sok eleme, nincs túlálmodva. Egy eleme van. DeCAstro, aki eléggé biztonságos prospect ráadásul. Bár nem olcsó.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
A sok QB kukkolás érdekes dolog.
4 FA igazolásból a Carr-Routt csere tipikus Pioli minőségi megoldás olcsóbban.

Ellenben a többiek inkább futáshoz jók, támadók mindhárman.
Oké, Winston kihagyhatatlan volt. Nem is értem ennyiért hogy írt alá? De mi jól jártunk. A liga egyik legjobb ROTje + ROT volt a legnagyobb need. Ő maga azt mondta erről, több okból írt alá ide. Más csapatoktól egy ember hívta föl. Innen Pioli hosszasan, és többször győzködte. Crennel is beszélt vele. Daboll (OC) is felhívta. És az OL edző is.
Másrészt twitteren soha ennyi olvasó/twitterelő nem fordult meg nála közel sem, mint amennyi KC fan rárohant, hogy jöjjön a Chiefsbe. Ez imponált neki, mert az ROTkről többnyire azt sem tudják ki az. Ráadásul mikor Kansas Citybe repült, tetszett neki a város. Szép, élhető hely, és természetesen a híresen fanatikus rajongók az utcán is felismerték. Ami külön újra szimpi volt a számára.
Mindenesetre Winston pass protectje "csak" jó. Richardsonhoz képest így is mennyország. A run blockja, aki nem látta volna, az viszont fantasztikus. Főleg e miatt tartják sokan a legjobbnak a posztján. Extraként eddig is ZBSben játszott.

Jött még Hillis, aki bár tud elkapni is, de főleg futni tud erőből. FB is volt, run blokk no problemo.

Befutott egy TE Moeaki mögé, mert ő sérülékeny. Boss tud is elkapni, de ő is inkább run blocker. Back upnak jött, pedig kezdőszint. Moeakinál azért nem jobb.

Kellett is a támadást megerősíteni. Az OC Muir is felelős volt ebben. Ahogy a kulcsemberek kiesése is. Palko (QB)+Battle(HB) párossal nem sok csapat lenne ponterős. Főleg ha Pope a TE. Winston és Boss természetesen segít a passzjátékon is, de a futáson talán többet. A draftot sem tudjuk, ráadásul a védelemben sem kell nagy erősítés. Cap space továbbra is van (17 millió a tegnapi adat, abból a draft saccra 5 millió), bár pénz sztem nincs rá, hiába a hely.
Lényeg, hogy Casselt elcserélni nem lehet. Senki nem venné át a fizetését. Így megpróbálják neki/Stanzinek/Quinnnek felhozni a futást a 2010es szintre. A védők Crennel papa dolga.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Újabb QB, bár róla már volt szó. Osweiler után továbbra is érdeklődünk, az ASU pro dayen. Még privát edzés is szóba került. Itt pedig a QB friss nyilatkozata a pro day után:
http://www.youtube.com/watch?v=TDy-fW5Vxw4&feature=youtu.be

Másrészt Crennel kigurult a Bama pro dayre. Ott több jelölt szóba jöhet, érdekes lesz. Főként Chapman (NT), Barron (S) és Hightower (ILB), esetleg Richardon (RB), Kirkpatrick (CB), Menzie (CB), vagy harmadik napon Smelley (FB) és Maze (WR).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A kérdés az, hogy mi van ,ha TE van előrébb, de az NT a need? Nos ilyenkor ha TE egyáltalán nem need, akkor az NT. Ha TE későbbi körre (back up mondjuk) fel van írva, akkor a TE. Mert nagyon jó az ár/érték arány. Hiába kisebb need. És adott Nt is becsúszhat később (hiszen jelenleg nem lehet egyformán jó az ár/érték arány, akkor nincs miről beszélni). Vagy majd hoznak NT-t kevésbé jót, de ő is meg fogja érni. Lehet ő már csak project lesz, de jó ár/értéken. ulpianus
Nos, ezzel a példával került helyére a dolog nálam. Köszönöm a fáradozásodat!
Nekem egyszerű felhasználónak tökmindegy, hogy milyen minőségedben, de írjál minél többet ilyen színvonalon. Rendkívül élvezetes Téged olvasni és rengeteget lehet tanulni Tőled!tomi-tomi
Hogy ne mennyünk át szèneccerű lájkolásba. Csatlakozom az előttemszólóhoz és le a kalappal. Maximális tiszteletem, Uram!sutianap
Csatlakozom. És köszönöm.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
A kérdés az, hogy mi van ,ha TE van előrébb, de az NT a need? Nos ilyenkor ha TE egyáltalán nem need, akkor az NT. Ha TE későbbi körre (back up mondjuk) fel van írva, akkor a TE. Mert nagyon jó az ár/érték arány. Hiába kisebb need. És adott Nt is becsúszhat később (hiszen jelenleg nem lehet egyformán jó az ár/érték arány, akkor nincs miről beszélni). Vagy majd hoznak NT-t kevésbé jót, de ő is meg fogja érni. Lehet ő már csak project lesz, de jó ár/értéken. ulpianus
Nos, ezzel a példával került helyére a dolog nálam. Köszönöm a fáradozásodat!
Nekem egyszerű felhasználónak tökmindegy, hogy milyen minőségedben, de írjál minél többet ilyen színvonalon. Rendkívül élvezetes Téged olvasni és rengeteget lehet tanulni Tőled!tomi-tomi
Hogy ne mennyünk át szèneccerű lájkolásba. Csatlakozom az előttemszólóhoz és le a kalappal. Maximális tiszteletem, Uram!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A kérdés az, hogy mi van ,ha TE van előrébb, de az NT a need? Nos ilyenkor ha TE egyáltalán nem need, akkor az NT. Ha TE későbbi körre (back up mondjuk) fel van írva, akkor a TE. Mert nagyon jó az ár/érték arány. Hiába kisebb need. És adott Nt is becsúszhat később (hiszen jelenleg nem lehet egyformán jó az ár/érték arány, akkor nincs miről beszélni). Vagy majd hoznak NT-t kevésbé jót, de ő is meg fogja érni. Lehet ő már csak project lesz, de jó ár/értéken. ulpianus
Nos, ezzel a példával került helyére a dolog nálam. Köszönöm a fáradozásodat!
Nekem egyszerű felhasználónak tökmindegy, hogy milyen minőségedben, de írjál minél többet ilyen színvonalon. Rendkívül élvezetes Téged olvasni és rengeteget lehet tanulni Tőled!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Off, de igazi BPA-ra a Lions jó példa (Mayhew GM-é válása óta). Első kör 100százalékig.
Lásd Fairley. Talán a legkisebb need volt.

Amúgy Ulpi remekek az írásaid, élmény olvasni. Ha nem titok akkor megkérdezném, hogy ott leszel a bowl.hu draftközvetítésén?Bazzani
Először is köszönöm!
Igen, a Lions jó példa BPA alapú draftra. Aki tudja ezeket jegyezze meg. Érdekesebb a draft (amikor a Lions jön például.) Ha a needeket is tudod/felírod még mókásabb. Főleg, ha követed a draft trackert is (ki mit is húzott, ki van bent).

Másik. Nem titok, nem leszek ott. Mert beadtam a felmondásom szerkesztőként. Semmi harag nincs, én voltam kénytelen, reálisan értékelve a lehetőségeimet, így dönteni. Ettől még írhatok cikkeket.
Itt leszek userként (hacsak valami közbe nem jön). Igazából régebben voltam user beosztásban nfl.hu draftokon (egyszer képernyőn is). Bár sztem azok a felvételek nincsenek már meg. Pedig funny lenne megnézni a sok okosságot utólag.

Én szeretem a draftot. Első pár pick nem nagy szám, de aztán beindul az élet. A második nap a legjobb. Anno első nap volt. Bár én szeretem a harmadikat is. Gyorsabb, és ott is lehet röhögni. Vagy épp elismerően hümmögni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Off, de igazi BPA-ra a Lions jó példa (Mayhew GM-é válása óta). Első kör 100százalékig.
Lásd Fairley. Talán a legkisebb need volt.

Amúgy Ulpi remekek az írásaid, élmény olvasni. Ha nem titok akkor megkérdezném, hogy ott leszel a bowl.hu draftközvetítésén?

több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
gracias

mentek nálam is a könyvjelzőbe

több mint 12 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
cassel-t adjuk a fins'-nek a feltrade-hez😊))ehh
Én kasszelt adnám az első embernek aki sajtburgert vesz, vagy legyünk stílszerűek Kansas Cityhez: BBQt. 😊 Viheti!ulpianus
Jól beszélsz.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Megértettem nagy nehezen. Az ilyen nehéz felfogású kedvéért kértem, hogy esetleg átfogalmazva (a két tagmondatot felcserélve például) könnyebb lenne a dolgom.
Már csak azért is, mert ha jól értem, akkor az elsődleges szempontja az adott helyen az ár/érték arány megfelelősége. Tehát leegyszerűsítve, ha adott helyen a saját draft board-ján annál a pick-nél előrébb van egy NT, mint egy TE (tételezzük fel, hogy mindkettő need), akkor inkább viszi az NT-t?tomi-tomi
Igen. Minden csapat így csinálja. Ez BPA vagy need prioritástól független egyébként. Aki a boardon előrébb van és kell is, azt természetesen elviszik. A kérdés az, hogy mi van ,ha TE van előrébb, de az NT a need? Nos ilyenkor ha TE egyáltalán nem need, akkor az NT. Ha TE későbbi körre (back up mondjuk) fel van írva, akkor a TE. Mert nagyon jó az ár/érték arány. Hiába kisebb need. És adott Nt is becsúszhat később (hiszen jelenleg nem lehet egyformán jó az ár/érték arány, akkor nincs miről beszélni). Vagy majd hoznak NT-t kevésbé jót, de ő is meg fogja érni. Lehet ő már csak project lesz, de jó ár/értéken.

Hosszútávon csökken a needek száma. lásd Kansas City chiefs. Itt is az OT 4 éve elsődleges need, most jött Winston (FA piac). Mert eddig BPa nem OT érte meg. viszont a tehetségek száma radikálisan emelkedik. Vagy NT is elsődleges 4 éve, mégis csak Powe jött hatodik körben, mert ott érte meg. Vagy más. De nem hoznak egy posztra két embert, akármilyen jó az ár/érték arány.
Végül így is úgy is összeáll a csapat. Ez minden BPA draftfilozófia alapelve. De ez sokkal bonyolultabb. Mert Pioli ezen belül is biztonsági játékos. Ritkán draftol workout warrioirokat/projeckteket nagy potenciállal. Tehát nála egy Allen Bailey ritkaságszámba megy. Csak mivel project de egyetemen eredményes játékos, a sub packagebe Crennel kérésére belefér, de egyébként nem. Ő inkább draftol egy kockázatos injury prone DexMexet vagy Tony Moeakit, akik tuti jó játékosok/sztárok. A sérülés oké, a boom or bust nem oké. Nála. Van akinél BPA mellett ez jó párost alkot, erre írtam a Giants felfogását. Náluk egy JPP tökéletes játékos első körre, Piolinál nem. Nem rossz elmélet egyik sem, csak más.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Kinek a mockjára adsz te?
Janek
Én senkinek a mockjára nem adok. Nekem a mock tendenciák felmérésére jó, és összevetem azzal amit máshol más ír, vagy adott illető/oldal írt régebben (Szatyor bowl előtt, Combine előtt, adott hír előtt, FA előtt stb.).

Amit én kiindulásnak használok és amiről beszéltem a prospect rangsorok. Ebből én párat használok kiindulópontként (és sok népszerű site is tőlük lopja össze a tudást).

CBS Sports. Ami naprakész, szinte azonnal változtatnak, bármi friss hírre, és normális arcok írják. (Legviccesebb rész az emelkedő/zuhanó kiemelt prospectek, ritkán frissül).
http://www.cbssports.com/nfl/draft/prospectrankings/2012/all
draftace, ahol a neten a legjobb arányban találják el (évek óta) a valós draftsorrendet. ÉS ahonnan a bowl.hu is fordít jelenleg.
http://draftace.com/blog/player-rankings/
nflmocks. A legjobb rajongói leírások vannak sztem. Más nézőpont, de minőség.
http://nflmocks.com/2012-nfl-draft/2012-scouting-reports/
Egy kapcsolódó blog a témában:
http://www.mockingthedraft.com/
A NFP, akik unikum. Mindent másképp látnak. Minden rangsor meglepő, de a minőség itt is garantált:
http://www.nationalfootballpost.com/scouting_department.html

Igazából nekem drafthoz van könyvjelzőmappám a böngészőben, és van benne 32 könyvjelző. Beletartozik Höri blogja például, ami annyira nagyon gyakran nem frissül (khm). A fentiek a legfontosabbak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Már meg is van a három!
Én is közte vagyok, de azért kérdeznék.
"Pioli BPA alapon draftol. Tehát a csapat hiányaira megy rá..." Nincs itt némi ellentmondás? Illetve gondolkodom erősen, nem lenne szerencsésebb átfogalmaznod? Nekem az jön le, hogy Pioli valamiféle vegyes rendszert működtet. Számomra nem egyértelmű, hogy a csapat need-jei mennyire befolyásolják őt a tiszta BPA megközelítéshez képest.
A többit - azt hiszem - értettem.tomi-tomi
Egész pontosan ne vágd le a mondat másik felét, és megérted.
"Pioli BPA alapon draftol. Tehát a csapat hiányaira megy rá, de csak, ha adott picken megfelelő ár/érték arányú játékost talál."

Nem vegyes rendszer ez. BPA rendszer. Az ár/érték az első. De nyilván nem fog 6 Tight Endet draftolni, mert pont ők érik meg a 11. 44. stb pickekre.
Powe kellett tavaly, és le is scoutolták. Tetszett is. De nem érte meg a hatodik körig. Nem is vitték előbb. Ott bent volt még, tehát jól mérték fel, hogy nem éri meg előbb. És ott elvitték. Pedig Powe 2-3. körbe volt jósolva, és a NT volt a második legnagyobb need. De sosem volt BPA alapon pont senki elérhető.
Vagy Moeaki 2010ben megtetszett, fel is mentek érte. Negyedik elejéről a harmadik végére. Mert TE kellett mindenképp (2011ben nem volt, láttuk mekkora lyuk keletkezett). BPA alapon azonban Moeaki mögött nem volt más jó TE sztük (sztem se), és elhozták. Mert kezdőbe akartak valakit, nem projecktet. Tehát BPA alapon tisztán nagyon kevés csapat draftol. ÉS ott is vannak stílusok. De a legtisztább esetén is alap, hogy ha kell OT+DT+HB ,akkor nem draftolok minden mást ezen kívül, az őrültség. Valamint a harmadik körtől ízlés dolga is, hogy ki a BPA egyáltalán? Még a Top 100 környékéig és főleg a TOP 25öt fossá elemzi mindenki, de aztán halványul a kép.ulpianus
Megértettem nagy nehezen. Az ilyen nehéz felfogású kedvéért kértem, hogy esetleg átfogalmazva (a két tagmondatot felcserélve például) könnyebb lenne a dolgom.
Már csak azért is, mert ha jól értem, akkor az elsődleges szempontja az adott helyen az ár/érték arány megfelelősége. Tehát leegyszerűsítve, ha adott helyen a saját draft board-ján annál a pick-nél előrébb van egy NT, mint egy TE (tételezzük fel, hogy mindkettő need), akkor inkább viszi az NT-t?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
Én a miamiba írtam Tannehillt már nagyjából januárban vagy mikor. Akkor tetszett nekik, azóta úgy látom kevésbé.

A top 10 érdekes kérdés valóban. Mert ha Barkley és Landry Jones kijönnek, akkor messze nem top 10 Tannehill. De nem jöttek. Jelenleg 1/1 Luck, 1/2 Rg3. Aztán Tannehill bizonytalan. Aki kapja marja. Így felértékelődik. Nem volt ám rossz pro dayen.

Szóval igen, így felkúszott Top 10 környékére. Mert azóta kezdőpotenciál került bele a srácba, ami akkor valahogy nem volt benne. Mert bele akarják látni.
De ez előrejelzés, mint az időjárás jelentés. Hétfőn azt mondják vasárnap esni fog. Szerdán mondják, hogy vasárnap süt a nap, és szombaton már tényleg tudják milyen idő is lesz (jó eséllyel).
Pioli azt mondta erről úgy két hónapja, hogy "you never know". Elmondta háromszor, amikor RG3 interjúról meg QB kérdésről faggatták. Sosem tudhatod, a draft az draft.

Quinn legfrissebb QBnk anno Top 5ös prospect volt sok siteon. Azon ment a vita ,hogy JMR vagy ő az első számú irányító? Utólag ez vicces, de így volt. És aztán tudjuk, hogy Quinn majdnem az első körből kicsúszott. Vagy Clausen ugyanarról az egyetemről érkezvén (ND) kis is csúszott.
A csapatokat egyáltalán nem hatja meg a draft oldalak sorrendje. Tehát hogy ki top 10 az is kérdés. Nem feltétlen az, akiről mi azt gondolnánk. Mi megyünk a siteok után, amit pár mock guru írogat. Van aki elég jó azért.ulpianus
Kinek a mockjára adsz te?

én annyi elképesztőt láttam már,hogy néha nekem is fáj pedig én csak ugatom a focit azt is szarul