Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Engem nem zavar. 3 évre meg van oldva a poszt, ha pick jön, ha elcserélik, ha akármi lesz, rosszul már nem járunk. Legjobb megoldás nekem az volna, ha Carr kapna egy non-exclusive franchise taget, és valami bolond elvinné (két első kör az ára). Akkor van a két 1st, meg Routt. Ennél álomszerűbbet én nem tudok.ulpianus
Az a baj, hogy ilyen bolond csak a Raiders lenne, de nekik meg nincs első körös pickjük 😊MarioAna
Ennyire talán ők sem. Palmer QB volt, és elég jó. Csak lehet, volt. Nem gondoltam komolyan. Seymour pedig megérte a első kört.
____________________________________________________________________

Más. Készült egy rajongói cikk. Egy lista a 2009 óta Pioli által végrehajtott játékosmozgásokról. Annak tükrében, hogy Pioli és Hunt 139x elmondták 3 év alatt, hogy nem engednek el tehetséget, csak ha sérült, vagy öreg, vagy bármi komoly, érthető okból a csapatnak többé nem éri meg az illető. Carr ügyére válaszként. Lássuk.

2009

Patrick Surtain (CB) cut.
Damon Huard (QB) cut.
Donnie Edwards (LB) cut.
Matt Cassel (QB) traded (w/Mike Vrabel for 2009 2nd-round pick).
Jon McGraw (S) re-signed/unrestricted free agent.
Corey Mays (LB) signed/unrestricted free agent.
Zach Thomas (LB) signed/unrestricted free agent (one-year contract).
Rudy Niswanger (C) signed.
Jarrad Page (S) re-signed/restricted free agent.
Ryan Succop 💋‍ signed/draft choice.
Matt Cassel (QB) signed (six-year contract).
Tyson Jackson (DE) signed/draft choice (five-year contract).
Zach Thomas (LB) cut.
Bernard Pollard (S) cut
Larry Johnson (RB) suspended (1 game (conduct detrimental to team)).
Chris Chambers (WR) acquired from waivers.
Larry Johnson (RB) suspension lifted.
Larry Johnson (RB) cut.

2009 Recap: Cassel és Vrabel második körért máig vitatott, hogy megérte-e? Megpróbálták, sztem ez rendben. A Cassel szerződés összege nem volt rendben számomra sosem. Larry Johnson kivágása jó döntés. Lesérült, tönkrement. Próbálkozott utána máshol, sikertelenül. Thomas (LB) sosem lép pályára, repül hamar, sérült. Nagytakarításban a veteránok (Surtain, Edwards, Huard, csak Pollard kap esélyt, de nem ússza meg).
A Draft minden idők egyik legrosszabbja. Tyson Jackson Top 10-es tehetség, de nem Top 3. Ha kell, kell ez megmagyarázható. És Succop nagy mákkal bejön, a többi kuka szint. Ez szégyen. Két ember, még ha nincs is második kör.

2010

Tyler Palko (QB) signed.
Mike Vrabel (LB) re-signed.
Jackie Battle (RB) re-signed/unrestricted free agent.
Chris Chambers (WR) re-signed/unrestricted free agent (three-year contract).
Thomas Jones (RB) signed (two-year contract).
Shaun Smith (DT) signed/unrestricted free agent.
Casey Wiegmann (C) signed (one-year contract).
Ryan Lilja (G) signed.
Derrick Johnson (LB) re-signed/restricted free agent (one-year contract).
Andy Studebaker (LB) re-signed/exclusive rights free agent.
Brodie Croyle (QB) re-signed/restricted free agent (one-year contract)
Kendrick Lewis (S) signed/draft choice (multi-year contract).
Tony Moeaki (TE) signed/draft choice (four-year contract)
Dexter McCluster (WR) signed/draft choice (four-year contract).
Javier Arenas (CB) signed/draft choice (four-year contract).
Jon Asamoah (G) signed/draft choice (four-year contract).
Eric Berry (S) signed/draft choice (five-year contract).
Jarrad Page (S) re-signed/restricted free agent (one-year contract).
Derrick Johnson (LB) signed (five-year extension (through 2015)).
Jamaal Charles (RB) signed (five-year extension (through 2015)).

2010 Recap: Vrabel még egy évet maradt mentorálni, jobb is lett az LB sor. A draft a Chiefs történelmének legjobbja. Egy drafton a két kezdő, két jó csere is király (nagyon ritka), nem hogy ez. FA ügynökök beválnak (Lilja, S. Smith, de Jones is ekkor még). Azonban Palko (később) nem.
Page lesérül. Chambers kibújik a munka alól, padra majd küszöbre kerül, indulhat. Fontos játékosok (DJ+Jamaal) újraszerződtetve.


2011

Tamba Hali (LB) Designated franchise player.
Rodney Hudson (C) signed/draft choice (four-year contract).
Allen Bailey (DE) signed/draft choice (four-year contract).
Ricky Stanzi (QB) signed/draft choice (four-year contract).
Jalil Brown (CB) signed/draft choice (four-year contract).
Shane Bannon (RB) signed/draft choice (four-year contract).
Jerrell Powe (NT) signed/draft choice (four-year contract).
Jonathan Baldwin (WR) signed/draft choice (four-year contract (fifth-year option)).
Jackie Battle (RB) re-signed/unrestricted free agent.
Steve Breaston (WR) signed/unrestricted free agent (five-year contract).
Casey Wiegmann (C) re-signed/unrestricted free agent.
Kelly Gregg (DT) signed/unrestricted free agent.
Wallace Gilberry (DE) re-signed/restricted free agent.
Barry Richardson (T) re-signed/restricted free agent (one-year contract).
Brandon Siler (LB) signed/unrestricted free agent.
Le'Ron McClain (RB) signed/unrestricted free agent (one-year contract).
Justin Houston (LB) signed/draft choice (four-year contract).
Sabby Piscitelli (S) signed/unrestricted free agent.
Brandon Carr (CB) re-signed/restricted free agent (one-year contract).
Tamba Hali (LB) re-signed/restricted free agent (five-year contract).
Jared Gaither (T) signed/unrestricted free agent.
Kyle Orton (QB) acquired from waivers.
Jared Gaither (T) cut.
Ryan Succop 💋‍ signed (five-year extension (through 2016)).

2011 Recap: A fontos emberek újraigazolva mind (Carr, Hali, Succop). A draft jó, bár vannak kérdések (leginkább Powe (6. kör vége)). QB Ricky Stanzi érkezik, mint project játékos, őt sem látjuk a pályán. Gaither kirúgása érthető. Kezelhetetlen a srác, hiába tehetséges. FA ügynökök többsége megint beválik (Gregg egy évre (NT), McCLain (FB), Breaston (WR)). Siler a kérdés, mert IR-re kerül, nem pályára. Piscitelli nagy melléfogás szvsz.

2012

Kyle McCarthy (S) signed.
Stanford Routt (CB) signed.

2012 Recap: És itt érkezik Routt. Pioli elhozza a piacról. Ahhoz képest, hogy Routt CB1 kaliber, kap évi 6.5 milliót.

Erre mondja Pioli, hogy ettől ő még nem rúgott ki tehetséget a Chiefsből, ha nem volt rá oka. Carrel is igyekeznek megegyezni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Pioli azt nyilatkozta, hogy Dwayne Bowe-t le szeretnék igazolni "így vagy úgy". Ezt legtöbben úgy értik, hogy Tag vagy hosszútávú szerződés.

Ahogy ez igaz Brandon Carr újraszerződtetésére is. Routt egy kiváló játékos, leigazolták jó áron. Minden évben van ilyen.
Oké, ezt kell mondja.

Ha igaz, akkor a 30%os szabály miatt nem keresne azért kifizethetetlen pénzt Carr (első rookie szerződése az ötödik körös értékéhez lett szabva). Ekkor viszont el tudom képzelni, hogy azért lenne jó megoldás a tag, mert arra nem vonatkozik a 30%os szabály. Az 10 millió és kész. Lehet eleve ezen aggódik Carr ügynöke, nem tudom, nem értek hozzá, csak elméleteket gyártok-olvasok. Egyikből a másikat.
2011ben a cikk írója szerint tehát keresett Carr 2.61 millió$-t. (30%=783.000). Ötéves szerződénél (mint Flowers is):

Első év: $3,393,000
Második: $4,176,000
Harmadik: $4,959,000
Negyedik: $5,742,000
Ötödik: $6,525,000
Az aláírási pénz ebbe nem számít bele, ha jól tudom. Ott azért lehetne ez esetben is egyezkedni.
Bár sztem a 30% nem fix, hanem minden évben újra érvényes. Akkor viszont
1.év $3,393,000
2.év $4,410,900
3.év $5,734,170
4.év $7,454,421
5.év $9,690,748
Az elméleti maximum. Ami viszont már 30 mill$/ 5 év+aláírási pénz. Azért az elég komoly.

Mindenesetre, ha elmegy Carr, akkor utólag kapni fogunk compensatory picket. Sztem harmadik kört szinte biztosan. Szerződéstől függ, de kizárt, hogy ne lenne komoly érdeklődő.

Engem nem zavar. 3 évre meg van oldva a poszt, ha pick jön, ha elcserélik, ha akármi lesz, rosszul már nem járunk. Legjobb megoldás nekem az volna, ha Carr kapna egy non-exclusive franchise taget, és valami bolond elvinné (két első kör az ára). Akkor van a két 1st, meg Routt. Ennél álomszerűbbet én nem tudok.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Központi eleme az elméletnek, hogy az adott LOT TÉNYLEG jobb pass protector legyen, mint Albert! A Run block olyan amilyen. Remélem meg tudtam világítani a lényeget.ulpianus
Nagyjából értem, de akkor ezek szerint könnyebb lesz egy JÓ ROT-t találni, mint egy Alberttől jobb LOT-t 😊 ...
MarioAna
Nem feltétlen. Albert azért nem elit pass blocker, csak jó.

Valamint mienk az 1/12es pick. Ott Martin vagy Reiff is jobb LOT lehet, mint Albert. Talán még Adams is.
Viszont ROT-t olcsóbban is lehetne elég jót hozni. drafton vagy FA piacon. Drafton belül is vannak guardok, akik jók lehetnek ROTnek. Alapvetően Albert is anno úgy indult, hogy ROT vagy Guard. Csak megoldja a vakoldalt is.

De az tény, hogy csak azért mert jön egy OT, aki tud passz blokkot, még nem jelenti ,hogy Albertet leváltják. 2009ben is ez volt a téma ,hogy kell egy LOT a helyére, és nem hoztak azóta sem. Három draft telt el, ebből kettőben top 10es pickünk volt. Lehet Albert megfelel és ennyi. Megint lyukra fut a mockok 90%-a, ahol is OL szerepel elsőnek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 612
btw, most olvasom, elvileg Haley a Steelersnél lett OC?MarioAna
Igen, néhány hete már közismert tény. 😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Ha már szóba került. Elkészült a belső falemberek összesített 2011es pass block sorrendje a PFF által. A TOP 10be érkezett első kezdő évében az általam annyiszor a legjobb OL játékosunknak titulált másodéves Jon Asamoah (RG). Végre legalább a számok egyetértenek velem. 😀
https://www.profootballfocus.com/blog/2012/02/21/2011-pass-blocking-efficiency-guards-and-centers/

Waters is ott van listán, 6. lett. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Albert a 9. legjobb pass blocker LT a ligában
Ezek szerint nem csak run blockban ligaelit 😊MarioAna
Albert a legalulértékeltebb támadójátékosunk. Igazából csak akkor van gond, ha igazán top pass rusher jön szembe. Akkor sem egyfolytában van probléma. De akkor gyakoribbá válnak a Cut block játékok. Mindamellett Albert (Richardson miatt) nem igazán kap segítséget HB-FB-TE részről, mert mind a jobb oldalra mennek első szándékból.
A listán látható a Bottom 20 OTk közt Richardson. Minden listán látható alul, bármi az értékelési szempont.

De inkább az van ,hogy ha jön egy OT, aki kiváó pass blocker, nem biztos (sőt!), hogy jó run blocker. Namármost akkor két lehetőség van.
1. Albert LOT de nem ő a legjobb pass blocker, és a run blockja kevéssé érvényesül.
2. Míg a társa pass blockja nem kap elit pass rushert, de a run block nem elég jó az erős oldalra.

Vagy ugye
1. Albert kiváló ROT a pass blockja itt tökéletes, run block kiváló.
2. Van egy vakoldali KCben legjobb pass blocker LOT, futásnál meg ha kell, megy az extra blokk (ha weak sidera futunk).

Központi eleme az elméletnek, hogy az adott LOT TÉNYLEG jobb pass protector legyen, mint Albert! A Run block olyan amilyen. Remélem meg tudtam világítani a lényeget.

(Ha majd kijön a run block lista, akkor látható lesz ,hogy a falunk milyen gyenge run blockban. Na AZ NEM IGAZ. Viszont nem volt futónk. Így a számok, statok rosszak lesznek, előre szólok. Én azon is elcsodálkoztam, hogy Battle bármit is összehozott. Jones például semmit.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 456
Ez nálam shocker. Mindegy, jöhetne hozzánk Carr - nem fog. Kíváncsi vagyok hol köt ki végül. (Tampában.)szaba
Ha Gaithert nézem, akár mehet San Diegoba is Carr. 😊

Azért azt remélem figyeled, hogy a Raiders úgy túlfizeti az cornereit, hogy a feléért aláírnak máshol. Na, ez Carr esetében nem így lesz. Ne reménykedj! 😀ulpianus
Az a baj, hogy nincs annyi capünk, hogy egy FA CB-re költsünk, sajnos nagyobb needek is vannak. Bár nálam Carr bármikor jöhetne, nem erős a CB poszt se sajnos.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Ez nálam shocker. Mindegy, jöhetne hozzánk Carr - nem fog. Kíváncsi vagyok hol köt ki végül. (Tampában.)szaba
Ha Gaithert nézem, akár mehet San Diegoba is Carr. 😊

Azért azt remélem figyeled, hogy a Raiders úgy túlfizeti az cornereit, hogy a feléért aláírnak máshol. Na, ez Carr esetében nem így lesz. Ne reménykedj! 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Hát érdekes...Carr sztem jobb mint Routt, főleg azért, mert nem egyfolytában zászlót gyűjt...Ennyi cap hellyel miért nem a legjobb opcióra mennek nem értem...Rolni
Mert nem mindenki úgy gondolkozik, mint a Raiders. 😛

Carr ha kér évi 10 milliót, és Routt hozza ugyanazt, (vagy a 95%át) évi 6.5 millióért, akkor ez a jobb deal.
Így nem kell elengedni 3 év múlva sem. Vagy nem kell jövőre, amikor lejár sok ember szerződése azon agyalni, hogy "Routt vagy Huff? Run DMC vagy Bush? Aso vagy Miller vagy egyik se?"

Carr jobb, de inkább csak fiatalabb. Már ha elfogadjuk, hogy Carr már el is ment.
Egyelőre az a tény, hogy nem leszünk minőségi CB páros nélkül. Ez a deal lényege, Carr egy külön ügy. Erre írtam az egy évre hozott 20 millió extra capet. Ami pont ilyen helyzetre ad megoldást.ulpianus
Touche 😊

Értem én egyik oldalról, de a másik oldalon meg ott van, h Carr mondjuk lehet megér évi 1-1,5Mval többet mint Routt. (tudom lehet többel kért többet...)
Ti szempototokból valóban nincs nagy gond akkor sem ha lelép Carr, mert a Flowers-Routt duo is fasza lesz. Ha meg marad brutál a sec.
Ilyen sec\def mellé idehozzák majd Peytont 1 évre SB-t nyerni 😀

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 456
Ez nálam shocker. Mindegy, jöhetne hozzánk Carr - nem fog. Kíváncsi vagyok hol köt ki végül. (Tampában.)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Hát érdekes...Carr sztem jobb mint Routt, főleg azért, mert nem egyfolytában zászlót gyűjt...Ennyi cap hellyel miért nem a legjobb opcióra mennek nem értem...Rolni
Mert nem mindenki úgy gondolkozik, mint a Raiders. 😛

Carr ha kér évi 10 milliót, és Routt hozza ugyanazt, (vagy a 95%át) évi 6.5 millióért, akkor ez a jobb deal.
Így nem kell elengedni 3 év múlva sem. Vagy nem kell jövőre, amikor lejár sok ember szerződése azon agyalni, hogy "Routt vagy Huff? Run DMC vagy Bush? Aso vagy Miller vagy egyik se?"

Carr jobb, de inkább csak fiatalabb. Már ha elfogadjuk, hogy Carr már el is ment.
Egyelőre az a tény, hogy nem leszünk minőségi CB páros nélkül. Ez a deal lényege, Carr egy külön ügy. Erre írtam az egy évre hozott 20 millió extra capet. Ami pont ilyen helyzetre ad megoldást.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 612
Hát érdekes...Carr sztem jobb mint Routt, főleg azért, mert nem egyfolytában zászlót gyűjt...Ennyi cap hellyel miért nem a legjobb opcióra mennek nem értem...Rolni
Kell a hely Peytonnak. 😊
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Állítólag 19.6 millió$ a Routt szerződés, amiből idén 6 millió a garantált. Ennél akkor biztos többet akart volna Carr. Mert ő fiatalabb 3 évvel (28 illetve 25), és ismeri a rendszert. Egyforma szintű játékosok. Így egyenlő ár esetén Carr a befutó, minden logika szerint.

Carr kaphat non-excluise franchise taget, ami nem olcsó így. Ellenben egy évvel elhalasztja a szerződéskötést amivel akár későbbi cserére ad lehetőséget. A tag extra költsége sem gond. Mert most hoztak át 20 milliót a tavalyi capből. Amit nem lehet tovább görgetni örökké. De most illeszkedhet a tervbe (ha ez a terv része) egy évre.
Amennyiben valaki a non-exclusive franchise tag ellenére viszi Carrt akkor két első kör az ára, vagyis az már álomszerűen jó a Chiefsnek.
Inkább tartom valószínűnek Bowe exclusive tagjét.

Mindenesetre van 3 évre egy jó CB párosunk. Legrosszabb esetben. Lájkolom. 😊ulpianus
Hát érdekes...Carr sztem jobb mint Routt, főleg azért, mert nem egyfolytában zászlót gyűjt...Ennyi cap hellyel miért nem a legjobb opcióra mennek nem értem...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Állítólag 19.6 millió$ a Routt szerződés, amiből idén 6 millió a garantált. Ennél akkor biztos többet akart volna Carr. Mert ő fiatalabb 3 évvel (28 illetve 25), és ismeri a rendszert. Egyforma szintű játékosok. Így egyenlő ár esetén Carr a befutó, minden logika szerint.

Carr kaphat non-exclusive franchise taget, ami nem olcsó így. Ellenben egy évvel elhalasztja a szerződéskötést amivel akár későbbi cserére ad lehetőséget. A tag extra költsége sem gond. Mert most hoztak át 20 milliót a tavalyi capből. Amit nem lehet tovább görgetni örökké. De most illeszkedhet a tervbe (ha ez a terv része) egy évre.
Amennyiben valaki a non-exclusive franchise tag ellenére viszi Carrt akkor két első kör az ára, vagyis az már álomszerűen jó a Chiefsnek.
Inkább tartom valószínűnek Bowe exclusive tagjét.

Mindenesetre van 3 évre egy jó CB párosunk. Legrosszabb esetben. Lájkolom. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 644 — Raiders fan
Adam Schefter
Former Oakland CB Stanford Routt reached agreement with the Kansas City ChiefsHabi
3 év alatt 20 millió $ a PFT szerint. Carr ezek szerint mehet.gsn
Érdekes...Carr annyira sokat kért volna??

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
gsn 3 548
Adam Schefter
Former Oakland CB Stanford Routt reached agreement with the Kansas City ChiefsHabi
3 év alatt 20 millió $ a PFT szerint. Carr ezek szerint mehet.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Adam Schefter
Former Oakland CB Stanford Routt reached agreement with the Kansas City Chiefs


JT Daniels fan
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Ahogy sejtettem: A Chiefs vezérkara él a fizetési sapkában adódott hely továbbgörgetésével. Valamit forralnak itt, nagyon gyanús mindenki!

http://www.kcchiefs.com/news/article-2/Chiefs-activate-salary-cap-carry-over-clause/e1174080-a8d2-4608-885a-35119b2a80bbulpianus
Jön PM 😀ender1112
Azzal együtt, hogy Bowe+Carr+rookiek+egyéb, a 63 millió az a cap fele.
Mindenki kifizetése után is (másoknál is hátravan) a cap negyede (30+ millió) az amire "nincs játékos".

Én például el tudnám itt képzelni a fiatal FA sztár guard Carl Nickset. Illene is Pioli stílusába egy ilyen igazolás. Vagy a nekem tetsző Chirs Myers center.
Ő nem próbálkozik FA piacon. Jó játékosokat hoz az elérhető reális legjobb áron. Ha a játékos nagyon jó, akkor ez az ár lehet magas, nem probléma. Például Breaston sem volt olcsó, de egy ilyen jó WR nem olcsó.
Túlfizetni nem szokott senkit. Nem versenyez senkiért irreális áron, akkor vigye a másik. Nem szeret bele senkibe.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ahogy sejtettem: A Chiefs vezérkara él a fizetési sapkában adódott hely továbbgörgetésével. Valamit forralnak itt, nagyon gyanús mindenki!

http://www.kcchiefs.com/news/article-2/Chiefs-activate-salary-cap-carry-over-clause/e1174080-a8d2-4608-885a-35119b2a80bbulpianus
Jön PM 😀
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Ahogy sejtettem: A Chiefs vezérkara él a fizetési sapkában adódott hely továbbgörgetésével. Valamit forralnak itt, nagyon gyanús mindenki!

http://www.kcchiefs.com/news/article-2/Chiefs-activate-salary-cap-carry-over-clause/e1174080-a8d2-4608-885a-35119b2a80bb


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Maneri TE lesz, 87-es mezt kapta meg. Nem meglepetés annyira, Templeben is az volt igazából már inkább.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Nem tudom kit lep meg. Kelly Gregg tervezi a visszavonulását. Ő egy évre érkezett NT posztra a Ravensből. Nem volt ő rossz, de már nem bírja úgy erővel. Azért jobb volt, mint bárki előtte/mellette, mióta 3-4 van (2009).
Eddig is az NT draft érett, ez nem fog változni. Powe nem is játszott gyakorlatilag, rá alapozni felelőtlenség lenne.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Új edzők:

Offensive Line Coach Jack Bicknell, Jr.

Bill Muir visszavonult. Daboll sok mindenhez ért, de az OLhez nem. Mindenképp kellett egy OL guru.
A KC támadófalban nem könnyű az élet. Állandóan új edző van, vagy épp új séma. Minden évben van egy új ember, vagy kettő (Lilja+Asamoah).
Új ember jelenleg Hudson lesz center poszton, nagyon így fest legalábbis. És egy új OT is érkezni fog valószínűleg Richardson helyére. ÚJ séma lehet az up tempo.
Ezek tehetséges srácok. Lilja úgy lett visszaigazolva, ő UDFA Chiefs playa volt, de inkább a Colts tanította meg focizni. A többiek viszont mind a drafton kiemelkedő prospectek voltak. Ha most tényleg hoznak egy OT-t (Vagy DeCastrot) első körben, vagy akár második körben egy ROT-t, akkor sem a véletlen műve lesz, hogy működni fog a fal. Bicknell biztos nálam sokkal jobban tudta ezt, mikor igent mondott. Eddig is jó volt a fal, nem ott van a gond. Például Waters kiválása sem hozott visszaesést. Vagy mondhatnám Cassel és Palko rossz szokását, hogy nem dobnak időben, ha Haley a haját tépte, akkor sem. Vagy épp tavaly nem volt rendes HB (se QB).

Jack Bicknell Jr. apja Jack Bicknell Sr., a bátyja Bob Bicknell egykori Chiefs assistant. Az öreg Jack 40 évig volt vezetőedző egyetemeken (Boston College, Maine) és Európában (Barcelona Dragons, Scottish Claymores, Hamburg Sea Devils). A kis Jack így nőtt fel. És nyert OL assisstként bajnoki gyűrűt (Giants).

Fontosabb, hogy van HC tapasztalata neki is. A Louisiana Technél eltöltött 8 szezon (1999-2006). 2001ben az év edzője lett, amint több mint egy évtized után elérte a Bulldogs első bowl meccsét. Ráadásul a csapat történetében először bejuttatta őket a TOP25 elit klubba.
Sokat számít ,ha egy edzőnek van ilyen tapasztalata. Gary Gibbs az LB edző is ex HC (Weis is az volt, Crennel is, Zorn is) is kitűnő munkát végez a linebacker egységgel. Valami hasonlót össze lehet hozni, ha kap még egy ifjú titánt a drafton Bicknell. Szándék megvan sztem. Ezért hozták Gaithert, csak ő fejben mínuszos, gyakran elmegy a kedve és olyankor nem melózik rendesen. Meglátjuk, de sztem megkapja a hiányzó láncszemet.

Wide Receivers Coach Nick Sirianni

Komoly passzjátékra akarnak komoly WR sort. Jelenleg folynak a tárgyalások Dwayne Bowe és a csapat közt. Egy franchise tag lehet olcsóbb lesz végül. Valószínű marad Bowe. WR2 poszton A tavaly már tehetségét bemutató rookie Jon Baldwin áll. Slot (vagy eleinte talánWR2 marad) a tavalyi FA WR piac egyik legjobbja Steve Breaston. Ennek ellenére folyamatosan jönnek a hírek, hogy a Chiefs bizony nézelődik a WR piacon továbbra is. Ez Bowenak szól, vagy akarnak olcsón még pár jobb cserejátékost, azt nem tudni. Cap space van, az tény.
Daboll sokat fog passzoltatni, még ha szert is futni nagyon. A rendszerébe kellenek a jó futásblokkok (Bowe ebben egyik legjobb sztem, Baldwin run heavyből jött, Breaston is jó). Itt ezt ki fogja aknázni. Ahogy Jamaal Charles eddig is megtette egyébként. DE ehhez kell a minőségi elkapó munka is. Mindez up tempoban. Nem egyszerű elvárások.
Nem lehetetlen.

Siriani ex Div. IIIas WR (a powerhouse Mount Unionon). Majd az Indiana University (PA) WR edzőjeként kezdi mostani karrierjét. 2009ben kerül a Chiefsbe, mint offensive quality control coach. Leginkább Zorn érkezéséig a a WRek mellett a QBk edzését végzi. Weis és Haley főleg WR menők, ott nem kellett teljes ember. Mostantól főállásban csak a WRek edzője.

Offensive Quality Control Coach Jim Bob Cooter

Ő veszi át Siriani helyét. Ez olyan poszt, hogy minden amit a többi edző végez, abban segíteni kell. Főleg a skillpozíciók edzése. A nem sztárjátékosok különedzéseit levezetni (mondjuk ha a csere cseréje powerback Battlenek felírnak elkapó edzéseket). Komoly hatása lehet egy-egy játékos sikerességére. A projectek néha ilyen edző keze alá kerülnek elsőre. Szinte láthatatlan munka, de a siker nagyon is látható.

Cooter Tennesse QB volt. Ahogy Peyton Manning is, és mivel Cooter volt Colts OC assist, páran összeesküvés elméletet építettek ezekre a nem releváns tényekre (is). Az eredmény sejtjük mi volt.

Special Teams Quality Control Coach Derius Swinton

Az új ST edzőről (Tom McMahon) volt szó régebben. Azonban a jobbkezéről, Swintonról nem. Az ő munkájuk egyrészt kiaknázni Arenas és McCluster elismert visszahordó képességeit. Eddig sem volt okunk panaszra. De kevés TD sikerült, ezen talán lehetne javítani. A két rúgójátékos jól teljesít. Colquitt már nem is igazán tudna hova javulni. Vele sok meló nem lesz. Succopp fiatal, de pontos, ha a szintjét tudná tartani az elég volna. Ő még fejleszthető.

Swinton dolgozott együtt Cooterrel (Berry ott játszott akkor) a Tennesse egyetemen. Fontosabb azonban, Hogy McMahonnal 3 évig dolgozott a ST-en a Ramsnél. Ezért hozta őt magával.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Jim Zorn (QB coach) maradni fog a csapatnál. Távozásáról szóló hírek ellenére.

Leigazoltuk Kyle McCarthy safetyt. UDFAként a Broncosnál játszott. Két szezon alatt nem sok vizet zavart.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 864 — SuperLOL
Felvettük az utolsó hiányzó edzőt valószínűleg. Jim Bob Cooter a támadóoldalon lesz segédedző (Offensive quality control). Új Defensive Coordinator jöhetett volna, azonban úgy tűnik Crennel megtartja magának.

Az új edzők még egyszer:
Jack Bicknell Jr. (Offensive Line), Jim Bob Cooter (Offensive Quality Control), Brian Daboll (Offensive Coordinator), Tom McMahon (Special Teams Coach), Derius Swinton (Special Teams Quality Control).


Állat vagyok, ami enni kér...