Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Huh, kemény meccs volt, sok hibával, + visszatért a régi Cassel is. De a másik meccs is a kezünkre játszott, így még mindig nagy esélyünk van a PO-ra. Flowersnek nagyon nem kéne a Chargers elleni meccs előtt megsérülnie, az biztos. Ha azon meccsen győznénk, akkor szinte biztosan mi lennénk a befutók. De ha kikapnánk, még akkor se dőlne el semmi.
Hajrá Chiefs :cool:
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Azt is érdekes lesz látni, hogy milyen fejleményei lesznek annak, amikor Barry Richardson (aki azért elég csúnyán átengedte néha a védőket) meglökte (a special teams coach) Steve Hoffmant. Ilyet azért egy játékos nem tehet.
http://www.youtube.com/watch?v=PDMVd7durhE
Elhiszem hogy a meccs hevében ideges, vagy ha leszúrták, nem örül. De azért van egy határ, hogy valakinek elborul is az agya. Nem tudjuk mitől akadt ki, de akkor sem hiszem hogy ez normális dolog volt a részéről.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
http://cdn0.sbnation.com/fan_shot_images/163983/photo__1_.jpg

kép flowers-ről meccs után
nem lesz ez így jóehh
Hajjaj. Ő mindent megtett, nem is igazán ment felé dobás. Nagyon kell a védelembe. Mert Carr jó, de egyedül hiába. És láthattuk, hogy ha bejönnek a cserejátékosok, akkor mire képesek.

Dexter is lent maradt a meccsen egyszer. Azt hittem vége is, megy vissza kórházba. De játszott tovább. Aztán meglátjuk.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
http://cdn0.sbnation.com/fan_shot_images/163983/photo__1_.jpg

kép flowers-ről meccs után
nem lesz ez így jó
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Jamaal is jó volt. Dexter is. Bár azért nem a fumblira gondolok. 😛

Mindenesetre az érdekes, hogy mindig van olyan meccsünk, ahol megy a futás, a védelem nekünk nem szuper, de azért megy az is. állandóan nálunk a labda. A kommentátor mondja, milyen jól dominálunk, és aztán semmire nem megyünk vele. Vezetünk kevesebb mint 10 ponttal. Most épp néggyel. És sztem ez is Casselre vezethető vissza. Kulcshelyzetekben elképesztő rossz döntéseket hoz. Amikor elejtette a labdát, az volt a csúcs ma.

Bowe-t Champ megette teljesen, elég frusztrált is volt Bowe. Moeaki meg McCluster megjátszhatók voltak, és a HBk is. Szóval célpont volt, de Cassel néha túl sokat várt a megint. Amikor jó elkapás volt, az is sokszor köszönhető volt annak ,hogy extra sok ideig megvédték ,és addigra ő is el tudta dobni.
Ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy Cassel lufi volt az elmúlt időszakban. Nincs itt fejlődés semmi.

Futás elleni védelmünk sztem egész évben lyukas, és Moreno nagyon érzi ezeket. Igazán szimpatikus játékos, keményen hajt minden playben. Pedig sztem sokkal jobban nem blokkoltak neki, mint eddig. Szóval egy jó NT akkor is kell, ha Edwards idén feltámadt, mint egy főnix. Nagyon le tud tűnni pass ellen, az okés. De hogy futás ellen néha miket művel? gy kezdő NT ilyet nem tehet sztem. Ennyiszer biztos nem.

A Pass rush most is nagyjából Haliról szól. És Arenas meg a többiek belőle élnek. Arenas is fejlődik, Gilberry is, de Halinak kéne egy társ a túloldalra. Nagyon tisztán látható, hogy épp melyik oldalon van Hali. Vagy hogy épp pass rushon van vagy nem. Azért ez így nem jó, kéne egy kicsit több jó opció.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
moreno 161 yardját és cassel játékát felejtsük el
a lényeg a győzelem
ha szar meccs volt
legalább izgalmas
hali és carr kurva jó volt
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Eric Bakhtiari (LB) cut, ő practice squad tag volt. Helyette visszakerült Justin Cole (LB) aki a minap távozott. Őt azért erőltetjük, mert OLB project, ahol kéne egy ember. Szóval hátha ki lehet hozni belőle egy cserejátékost, aki STben is hasznos. Gyorsasága nagyjából megvan. Futás ellen is jól mozog, pass rush is nagyjából elmegy. De nem túl erőteljes, és a technikája sem az igazi, nyílt terepen gyakran hibázza el a tackle kísérletet, mivel DE volt eredetileg. Ha meg tudják tanítani szerelni végre, akkor az esze megvan a játékhoz, bár domináns sose lesz.
Ezért próbálgatjuk még mindig. Méretei jók, hátha beválik. Az LB képzés most jól megy, próbálkozunk több fronton is, megtehetjük.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Azt mondta Herminator, hogy a Chiefs egy nagyon szépen épülő csapat. A védelem is egyre kiegyensúlyozottabb és a támadás is. Bowe és Cassel ahogy szépen lassan előtérbe került, és ezzel a futás nem romlott kicsit sem, az mindenesetre biztató jel. Továbbá a San Diego szokásos év végi csoportgyőzelme kapcsán annyit mondott, hogy a idő megérett a változásra. Legyen igaza.

Most pedig lássuk a legújabb Front seven elemzést:
http://www.arrowheadpride.com/2010/12/3/1853172/kansas-city-chiefs-front-seven-evaluation-nfl-week-12


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
"Matty" ???? Na de ulpianus ! Az előző hír után még csak most raktam vissza az állkapcsom, te meg ilyeneket írsz ide ! 😂ender1112
Így becézték eddig is. Nem én találtam ki.ulpianus
Elhiszem, csak becézgetni nem hallottam eddig itt senkitől 😊 . Fura idők járnak 😉
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
"Matty" ???? Na de ulpianus ! Az előző hír után még csak most raktam vissza az állkapcsom, te meg ilyeneket írsz ide ! 😂ender1112
Így becézték eddig is. Nem én találtam ki.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
"Matty" ???? Na de ulpianus ! Az előző hír után még csak most raktam vissza az állkapcsom, te meg ilyeneket írsz ide ! 😂
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Casselnek sosem volt gond a tehetségével. Nem lehet soha pass happyt felépíteni rá, de egy jó futással vagy jó védelemmel simán nyerheti a meccseket. És nekünk ez a fontos. A képességei megvannak ,csak eddig állandóan annyira akart, hogy mindent túldobott, túlvállalta magát és sack lett, meg minden lett csak complete nem. És persze néha a gameplan sem segítette, ezt kár lenne tagadnia Haleynek. :rolleyes:

Pedig az OL jó. kevés sacket engednek (15, ligában ez harmadik legkevesebb) a QB hit, hurry is elfogadható szinten marad bőven. Futáshoz nagyon jól tolnak széleken, középen, G pullingban, jó a futás átlag (4.9 ezzel másodikok), a futott yard (első), a futott first down, a big playek, stb.
Lehet a srácok mögött dobálni, Cassel ha hozza ezt a jó formáját az elég is. Nem kell csodákat művelnie. Ezért haragudtam rá eddig, mert ez nem egy mission impossible az ő képességeivel. Az más kérdés, hogy akkor is túl van fizetve sztem, ha hozza a jó game manager irányító figuráját, de az legyen Pioliék baja (mert ha jól megy a szekér, nem fognak ám sokan minimumokért játszani).

És kell is hogy hozza magát Matty. Mert erősebb gárdák ellen csak a futással nem fogunk nyerni. Vannak jó védelmek, ahol ez kevés. Például a Chargersnek nem kell "8 ember a boxban" védelmet tolni ellenünk. Akkor is ölik a futást, és fúrják a pass protectiont.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
http://www.kcchiefs.com/news/article-2/QB-MATT-CASSEL-NAMED-AFC-OFFENSIVE-PLAYER-OF-THE-MONTH/18b8a074-2657-473c-91ff-dbcbf2dd9506

Ez nem volt itt, ha jól látom.zinedine5
Nebazz... :o Hát ide jutottunk ... Casselből a hónap dolgozója lett. Ki gondolta volna ezt egy hónappal ezelőtt.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
http://www.kcchiefs.com/news/article-2/QB-MATT-CASSEL-NAMED-AFC-OFFENSIVE-PLAYER-OF-THE-MONTH/18b8a074-2657-473c-91ff-dbcbf2dd9506

Ez nem volt itt, ha jól látom.
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
Most, hogy az alapszakasz a vége felé közeledik, nézegettem, mennyi esélyünk van a PO-ra. Sajnos úgy tűnik, hogy elég kevés.
Az AFC East és North 9-2 és 8-3-as W-L mutatójú 2-2 csapata túlságosan erős és stabil ahhoz, hogy a hátralévő 5 meccsből min. 3-at elveszítsen, hacsak valami nagy balszerencse nem sújtja őket( kivéve talán a Pats-et ?). Márpedig ennyire szükségünk lenne.
Ha ugyanis másodikok leszünk, akkor a legjobb esetben is 11-5-ös mutatónk lehet. Az a baj, hogy ennyi kellene is. 10-6 vagy 9-7, az önmagában is esélytelen, ráadásul a divizió-mérleg is ellenünk szól. Csakhogy szerintem ahhoz, hogy 5 meccsből 4-et behúzzunk,még nem vagyunk sem eléggé erősek, sem eléggé stabilak.
Tehát a PO-hoz csoport-elsőség kell, a csoport-elsőséghez pedig megint csak min. 4 win, figyelembe véve a Chargers erejét, formáját, sorsolását.
Asszem év végén így nem leszek igazán boldog, pedig ha szezon elején beígérik a pozitív mérleget, el sem hittem volna.
De hogy valami jót is írjak a végére: Hajrá Chiefs 😉 😀ender1112
felesleges számolgatni
a west-ből és a south-ból csak a csoportgyőztes jut tovább
😊
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
A probléma inkább az, hogy amíg Dexter McCluster nem jön vissza, addig egy veszélyes WR van. És az azért megoldható egy jó DCnek. Már ha van hozzá embere persze. Mert Dwayne rendkívül fizikális játékos is egyben.ulpianus
elvileg a denver ellen már játszik mccluster, le is nyilatkozta
de ezzel a secondary-val orton ellen...
amúgy lewis (FS) természetesen újra sérültlistán
flowers limitáltan edzeget már
de elég kérdéses a játéka
mcgraw újra edz
bates pedig nem (azért ő érte nem nagy kár)
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Most, hogy az alapszakasz a vége felé közeledik, nézegettem, mennyi esélyünk van a PO-ra. Sajnos úgy tűnik, hogy elég kevés.
Az AFC East és North 9-2 és 8-3-as W-L mutatójú 2-2 csapata túlságosan erős és stabil ahhoz, hogy a hátralévő 5 meccsből min. 3-at elveszítsen, hacsak valami nagy balszerencse nem sújtja őket( kivéve talán a Pats-et ?). Márpedig ennyire szükségünk lenne.
Ha ugyanis másodikok leszünk, akkor a legjobb esetben is 11-5-ös mutatónk lehet. Az a baj, hogy ennyi kellene is. 10-6 vagy 9-7, az önmagában is esélytelen, ráadásul a divizió-mérleg is ellenünk szól. Csakhogy szerintem ahhoz, hogy 5 meccsből 4-et behúzzunk,még nem vagyunk sem eléggé erősek, sem eléggé stabilak.
Tehát a PO-hoz csoport-elsőség kell, a csoport-elsőséghez pedig megint csak min. 4 win, figyelembe véve a Chargers erejét, formáját, sorsolását.
Asszem év végén így nem leszek igazán boldog, pedig ha szezon elején beígérik a pozitív mérleget, el sem hittem volna.
De hogy valami jót is írjak a végére: Hajrá Chiefs 😉 😀
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Cassel kisebb lábsérülése továbbra sem múlt el, de attól játszik. Még a Denver ellen sérült meg, azóta kicsit bicebóca, ami persze nem akadályozta eddig sem, hogy fusson szépeket, még egy jó kis run blockot is kiosztott Jamaal előtt jó mélyen ellenséges területen. Szóval nem vészes a dolog.

Érdekes lehet, hogy a Donkeys ellen jó volt Cassel, csak ugye addigra nagy hátrányban voltunk. Most is jó lehet azonban. És ha ezúttal nem lesz botrányos kezdés kapásból, akkor egészen más is lehet a játék képe. Ami vagy jó nekünk, vagy nem.
Sztem érdekes Cassel játékával kapcsolatban, hogy sokan már elismerik, hogy jó lett. Nagyon mást nem is lehet tenni persze, a számok magukért beszélnek. Ahhoz elvakultnak kell lenni, hogy valaki most is leszólja. Az más kérdés, hogy lehet visszaesik, de lehet nem.

De mindenesetre az érdekes lesz, hogy az ellenfelek védelmének vezetői mennyire és mikor fognak erre reagálni? Mert az első pár meccs után mindenki az extra védőt (minden felállásban van egy, most ez messze vezetne) a boxba küldte ellenünk. Mikor kezdik el kivenni? Mert azért a Rush Brothers ennek ellenére is simán hozzák a számokat.

De mi lesz, ha behátrálnak a safetyk? Egyáltalán számítani fog? Valamennyit biztos. Vagy egyáltalán be fog következni? Mert Cassel Bowe játékából él, elég lenne őt levenni. Bár Moeaki amint teret és labdát kap, van olyan jó, mint Bowe. A probléma inkább az, hogy amíg Dexter McCluster nem jön vissza, addig egy veszélyes WR van. És az azért megoldható egy jó DCnek. Már ha van hozzá embere persze. Mert Dwayne rendkívül fizikális játékos is egyben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
A csere cseréjének cseréjként játszó Bates mégsem épült fel. Mivel Flowers sem, visszahoztuk Mike Richardsont (CB). Ő próbálkozott nálunk, csak elküldtük, mert nem volt valami meggyőző. "Legnagyobb" érdeme sztem, hogy volt Pats játékos, a vezetőség tehát szereti. Pedig aztán Flowers és Carr mögött Arenas nickelben jó és utánuk a vízözön. De mégse maradt. Tehát senki ne várjon csodát. De valaki kellett, ez nyilvánvaló, mert már optimista felfogásban sem volt elég ember. Release pedig a nulla hasznosságú LB Justin Cole osztályrészéül jutott.

És Thomas Gafford long sanpper kapott egy két éves szerződést, tekintettel a lassanként lejáró kontraktusára. Megérdemli, mióta itt van (3 esztendeje) megoldódott a LS poszt. Eleinte volt pár holdra célzott labda, de most már hozza mit a poszt és a haza megkövetel. A ST ettől még rossz, de az nem az ő hibája.ulpianus
Gafford a legnagyobb király.
Championship. :cool:

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
A csere cseréjének cseréjként játszó Bates mégsem épült fel. Mivel Flowers sem, visszahoztuk Mike Richardsont (CB). Ő próbálkozott nálunk, csak elküldtük, mert nem volt valami meggyőző. "Legnagyobb" érdeme sztem, hogy volt Pats játékos, a vezetőség tehát szereti. Pedig aztán Flowers és Carr mögött Arenas nickelben jó és utánuk a vízözön. De mégse maradt. Tehát senki ne várjon csodát. De valaki kellett, ez nyilvánvaló, mert már optimista felfogásban sem volt elég ember. Release pedig a nulla hasznosságú LB Justin Cole osztályrészéül jutott.

És Thomas Gafford long sanpper kapott egy két éves szerződést, tekintettel a lassanként lejáró kontraktusára. Megérdemli, mióta itt van (3 esztendeje) megoldódott a LS poszt. Eleinte volt pár holdra célzott labda, de most már hozza mit a poszt és a haza megkövetel. A ST ettől még rossz, de az nem az ő hibája.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Végül is most nagy erőkkel megtekintették a Chiefstől az (Alabama-Auburn) Iron Bowlt.
Még messze van, de Julio Jones, aki WR 1 prototípus.
Vagy Ryan Pugh center, aki nem fizikális túlzottan, de nagyon intelligens és technikás, 4 év tapasztalattal simán jó lehet ZB centernek. Már mi kis Cheifs-es zone blocking rendszerünkbe nagyon jó lehet talán, és nem drága pick. De igazából sok jó LB is volt ott, csak egyik sem olyan akit 3-4be nekünk kellene hozni sztem (Craig Stevens, Donte Hightower, Josh Bynes, Courtney Upshaw).
Én még akkor Lee Ziemba OT-t is el tudom képzelni ROTnek, olcsón jót felfogásban.
Meg igazából vannak még (például Nick Fairley, aki 3-4ben DE lesz ha valaki viszi ilyen rendszerbe, nem mi leszünk). Meg nem is mindenki tudja, hogy akar-e draftra menni, változhat egy játékos megítélése, lesérülhet bárki. De azért nézelődünk keményen most már.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
Richardson (OT) pedig nagyon sok FB és TE, HB blokkot kapott segítségként. Amikor nem akkor rendszerint bajba is volt pass protectionben. Az kevés, hogy néha sikerül blokkolni. Még a néha átjönnek is kevés, nemhogy fordítva.ulpianus
jaja
ezt észrevettem én is
de nyilván ezért csere tackle (amúgy jobb oldalon elég jól ment neki kezdőként...de a bal oldal más tészta)
az a baj, hogy o'callaghan mellé is kell jobb oldalra sokszor valaki, hogy kisegítse passz blokkban

de még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ezzel a hármassal neki lehet vágni a következő szezonnak is
inkább a belső posztok az aggasztóak
waters öreg, wiegman meg vén
😊
igaz ott van asamoah aki simán kezdő lehet hamarosan és ugye lilja akivel évekre megvan az egyik guard poszt oldva ha egészsége smarad
niswanger-t meg inkább csak backup-nak akarom látni nálunk
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
Richardson (OT) pedig nagyon sok FB és TE, HB blokkot kapott segítségként. Amikor nem akkor rendszerint bajba is volt pass protectionben. Az kevés, hogy néha sikerül blokkolni. Még a néha átjönnek is kevés, nemhogy fordítva.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 861 — SuperLOL
McCluster edzeni edzeget. Legalább is írják, hogy "a héten már teljes edzésmunkát végez most mán aztán tényleg de tényleg jáccik" És végül az idegeinkkel játszik maximum. Nem tudom, ködösítés megy ezerrel. Csak jól csinálják. De gondolom ha teljesen rendben lenne, vagy közel ehhez, akkor legalább 5 playt kapna. Moeaki is kapott pár playt sérülés után, meg T-Jax is úgy kezdett ,hogy asszem fejből 12-15 play, pedig ő sokkal többet tolt előtte meg utána is.

Viszont öröm az ürömben, hogy Tucker egész normális, már magához képest. Elkap annyit ,hogy védekezzenek rajta a safetyk is ha felfut a mélységbe, és ez Bowenak nagyon kell, hogy ne merjék egyedül hagyni mélyen legalább (Tuckert), és legyen helye possession mélységben.

Amit mondani akarok ezzel, hogy WR igazolás lesz sztem, de azért Dexter sosem fog magas playszámot kapni, ezt láthattuk amikor játszott is. És tapasztaljuk, hogy ez jogos elgondolás. De azért egy johnny deep WR hely kiadó. És Tucker kontra Copper kontra Chambers trióból a kis 15ös tűnik most befutónak. Ez is fontos ám, nem csak a nagy nevek. Meg kell találni a kisembereket is, és az is nagy öröm, ha sikerül. És sztem Tucker itt befutó lehet, ha így folytatja. Az pedig nagyon jó, ha egy gyors akármelyik WR slotban (kivéve WR1) van egy tuti beállósod.

Láthattuk mi van ha nincs, CB poszton nagyon igyekezett Bates, de giga nagy hibákat vétett. Bates lassú is, lehet látni, hogy mindig behátrált a snap előtt. Persze mikor lemaradt a mély elkapásnál akkor pont elesett a saját lábában is. Vagy ott a sokat kockáztató de IT-t (kétszer csak egyik flag máshol) szerző Travis Daniels van. De ő tényleg a labdát nézi túl sokat, nem a védőt, ami jó WR-ek ellen nem lesz vicces.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
A Bowe+Cassel+Richardson pass protect témához még annyit, hogy a Cards meccsen is láttam meg előtte i pár csapatnál ellenünk gyakori a 8 ember a boxban. És ebből sokszor 5-6 a LOS vonalán. Szóval a futsáunk ellen állnak föl. Bowe meg egy az egyben nehezen védekezhető le, de nem jut rá extra védő (sem zónában sem semhogy). ÉS Richardsonék ennyi védő ellen védik Cassel seggét. SÉ jól csinálják. Meg ennyi védő ellen tolnak futásnál, ami főleg szép teljesítmény. Így azért a Cassel+Bowe páros kicsit könnyebben csillog.
ulpianus
amúgy cassel egy dologban nagyot javult
(pont)idejében elengedi a labdát
ez nála különösen fontos volt eddig
a seahawks elleni egyik bowe td-nél is már a nyakában volt az end és hiába vakoldal, pont tökéletesen az utolsó pillanataokban indtotta a passzt
ez kellene továbbra is
és a zsebből is jól lép ki időben

albert remélem a denver ellen már játszik
amúgy mi van mcclusterrel?
amikor lesérült az ment, hogy nem komoly
azért ha 5 hete (ha jól emlékszem) nem igazán mozog edzésen sem akkor az nem egy könnyebb sérülés