Las Vegas Raiders

37 feliratkozó

több mint 12 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
szerintem kifejezetten jót tenne, ha szétvernék most ezt a csapatot, megtartva Run DMC-t meg 1-2 fiatalt és felépítenének egy teljesen újat.Amadeus91
Az jó ha néhány veterán repül, de így hogy a CP trade miatt nincs pickünk miből építenétek fel új csapatot???
Szóval majd ha lesz elsőkörösünk (2.-3.) akkor kéne elküldeni a fél csapatot, arról nem is beszélve bármennyire imádjuk Run-t jövőre ha nem bizonyít, hogy workhorse módban végigbír egy idényt 16 teljesített meccsel akkor rá sem lehet építeni egy franchiset akármekkora tehetség.

Hue szerintem jó úton jár, a 2 évvel ezelőtti 0 offense-ből csinált egy alulról is erős közepest, a D sztem sokkal nagyobb prioritás most. Ha jövőre se lesz eredmény akkor el lehet kezdeni a nagytakarítást, de nem látom miért lenne értelmes idén ekezdeniBarb
cap?Amadeus91
Mindig kicentiztük a dolgokat, az öreg nagy mágus volt ilyen téren, ha Branchet meg akarjuk tartani sok nagyigényű FA nehezen fog beférni


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
Na igen, tegnap ezt akartam leírni, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba megyünk el most. A következő szezonban megpróbálja e a saját képére formálni a csapatot az új GM és akkor teljes váltás lesz minden téren. Vagy az amit Rolni is ír, hogy még egy évet hagyja a Hue-érát, dolgozni és esetlegesen utána kezdi az átalakítást.
Én azt gondolom, hogy a mostani csapat jó és egy fajin/okos off-seasonnal még kicsit javíthatunk is rajta. De persze ehhez szerencsésnek is kell lennünk.

De ha szétveri a csapatot teljesen Reggie, akkor sem leszek bánatos, mert egy elég jó szakemberről van szó, aki úgy gondolom az egyik legjobb franchise-ban tanulta meg az alapokat és ha azt a mentalitást hozza ide, akkor hosszú távon nagyon jól járhatunk. Annyi a lényeg, hogy türelmesnek kell lenni vele szemben a szurkolóknak is és magának a franchise-nak is. Mert semmit sem utálok jobban annál, mint amikor egy edzőt, aki mondjuk kicsit távolabbra néz és nem a következő év eredményeit tartja szem előtt, még idő előtt eltávolítanak, mert mondjuk az első szezonja nem úgy sikerült. Remélem ez nem esik meg majd Reggie-vel. (Egyébként külsőre egyáltalán nem szimpatikus nekem ez az ember :rolleyes: )Bruce
szerintem kifejezetten jót tenne, ha szétvernék most ezt a csapatot, megtartva Run DMC-t meg 1-2 fiatalt és felépítenének egy teljesen újat.Amadeus91
Az jó ha néhány veterán repül, de így hogy a CP trade miatt nincs pickünk miből építenétek fel új csapatot???
Szóval majd ha lesz elsőkörösünk (2.-3.) akkor kéne elküldeni a fél csapatot, arról nem is beszélve bármennyire imádjuk Run-t jövőre ha nem bizonyít, hogy workhorse módban végigbír egy idényt 16 teljesített meccsel akkor rá sem lehet építeni egy franchiset akármekkora tehetség.

Hue szerintem jó úton jár, a 2 évvel ezelőtti 0 offense-ből csinált egy alulról is erős közepest, a D sztem sokkal nagyobb prioritás most. Ha jövőre se lesz eredmény akkor el lehet kezdeni a nagytakarítást, de nem látom miért lenne értelmes idén ekezdeniBarb
cap?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
Na igen, tegnap ezt akartam leírni, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba megyünk el most. A következő szezonban megpróbálja e a saját képére formálni a csapatot az új GM és akkor teljes váltás lesz minden téren. Vagy az amit Rolni is ír, hogy még egy évet hagyja a Hue-érát, dolgozni és esetlegesen utána kezdi az átalakítást.
Én azt gondolom, hogy a mostani csapat jó és egy fajin/okos off-seasonnal még kicsit javíthatunk is rajta. De persze ehhez szerencsésnek is kell lennünk.

De ha szétveri a csapatot teljesen Reggie, akkor sem leszek bánatos, mert egy elég jó szakemberről van szó, aki úgy gondolom az egyik legjobb franchise-ban tanulta meg az alapokat és ha azt a mentalitást hozza ide, akkor hosszú távon nagyon jól járhatunk. Annyi a lényeg, hogy türelmesnek kell lenni vele szemben a szurkolóknak is és magának a franchise-nak is. Mert semmit sem utálok jobban annál, mint amikor egy edzőt, aki mondjuk kicsit távolabbra néz és nem a következő év eredményeit tartja szem előtt, még idő előtt eltávolítanak, mert mondjuk az első szezonja nem úgy sikerült. Remélem ez nem esik meg majd Reggie-vel. (Egyébként külsőre egyáltalán nem szimpatikus nekem ez az ember :rolleyes: )Bruce
szerintem kifejezetten jót tenne, ha szétvernék most ezt a csapatot, megtartva Run DMC-t meg 1-2 fiatalt és felépítenének egy teljesen újat.Amadeus91
Az jó ha néhány veterán repül, de így hogy a CP trade miatt nincs pickünk miből építenétek fel új csapatot???
Szóval majd ha lesz elsőkörösünk (2.-3.) akkor kéne elküldeni a fél csapatot, arról nem is beszélve bármennyire imádjuk Run-t jövőre ha nem bizonyít, hogy workhorse módban végigbír egy idényt 16 teljesített meccsel akkor rá sem lehet építeni egy franchiset akármekkora tehetség.

Hue szerintem jó úton jár, a 2 évvel ezelőtti 0 offense-ből csinált egy alulról is erős közepest, a D sztem sokkal nagyobb prioritás most. Ha jövőre se lesz eredmény akkor el lehet kezdeni a nagytakarítást, de nem látom miért lenne értelmes idén ekezdeni


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
Na igen, tegnap ezt akartam leírni, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba megyünk el most. A következő szezonban megpróbálja e a saját képére formálni a csapatot az új GM és akkor teljes váltás lesz minden téren. Vagy az amit Rolni is ír, hogy még egy évet hagyja a Hue-érát, dolgozni és esetlegesen utána kezdi az átalakítást.
Én azt gondolom, hogy a mostani csapat jó és egy fajin/okos off-seasonnal még kicsit javíthatunk is rajta. De persze ehhez szerencsésnek is kell lennünk.

De ha szétveri a csapatot teljesen Reggie, akkor sem leszek bánatos, mert egy elég jó szakemberről van szó, aki úgy gondolom az egyik legjobb franchise-ban tanulta meg az alapokat és ha azt a mentalitást hozza ide, akkor hosszú távon nagyon jól járhatunk. Annyi a lényeg, hogy türelmesnek kell lenni vele szemben a szurkolóknak is és magának a franchise-nak is. Mert semmit sem utálok jobban annál, mint amikor egy edzőt, aki mondjuk kicsit távolabbra néz és nem a következő év eredményeit tartja szem előtt, még idő előtt eltávolítanak, mert mondjuk az első szezonja nem úgy sikerült. Remélem ez nem esik meg majd Reggie-vel. (Egyébként külsőre egyáltalán nem szimpatikus nekem ez az ember :rolleyes: )Bruce
szerintem kifejezetten jót tenne, ha szétvernék most ezt a csapatot, megtartva Run DMC-t meg 1-2 fiatalt és felépítenének egy teljesen újat.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Na igen, tegnap ezt akartam leírni, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba megyünk el most. A következő szezonban megpróbálja e a saját képére formálni a csapatot az új GM és akkor teljes váltás lesz minden téren. Vagy az amit Rolni is ír, hogy még egy évet hagyja a Hue-érát, dolgozni és esetlegesen utána kezdi az átalakítást.
Én azt gondolom, hogy a mostani csapat jó és egy fajin/okos off-seasonnal még kicsit javíthatunk is rajta. De persze ehhez szerencsésnek is kell lennünk.

De ha szétveri a csapatot teljesen Reggie, akkor sem leszek bánatos, mert egy elég jó szakemberről van szó, aki úgy gondolom az egyik legjobb franchise-ban tanulta meg az alapokat és ha azt a mentalitást hozza ide, akkor hosszú távon nagyon jól járhatunk. Annyi a lényeg, hogy türelmesnek kell lenni vele szemben a szurkolóknak is és magának a franchise-nak is. Mert semmit sem utálok jobban annál, mint amikor egy edzőt, aki mondjuk kicsit távolabbra néz és nem a következő év eredményeit tartja szem előtt, még idő előtt eltávolítanak, mert mondjuk az első szezonja nem úgy sikerült. Remélem ez nem esik meg majd Reggie-vel. (Egyébként külsőre egyáltalán nem szimpatikus nekem ez az ember :rolleyes: )
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Raiders | Hue Jackson on the way out?

The arrival of Reggie McKenzie as the Oakland Raiders' new general manager could signal the end of the tenure for head coach Hue Jackson. There are indications that Jackson wasn't fully on board with the decision to hire McKenzie. Every general manager wants to hire his own head coach, and McKenzie could have some real misgivings about moving forward with Jackson.Bruce
Ez nem biztos h hiányzik nektek.empty taxi
Biztos nem hiányzik, de sztem kamu...kint már jó egy hete mennek ezek a hülyeségek...

Először azzal indokolták, h Hue idén akkora hatalmat kapott,h nem akar GMet vagy a "saját" GMét akarja csak...Hue lenyilatkozta, h neki teljesen rendben van a GMes felállás és csak a győzelem számít...Reggievel kapcsolatban azt mondta,h örül, h olyan jött aki osztja a vision-ját...

Az új GMnek idén nem lesz iszonyat mozgástere draft FA tekintetében és Hue elég jó O szaki, jó O-t rakott össze miért váltanád le. Sztem Hue még 1 évig tuti itt van és ha CPvel nem tudnak vmi jót alkotni jövőre akkor jöhet sztem a váltás, de akkor nem csak HC, hanem QB poszton is.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Raiders | Hue Jackson on the way out?

The arrival of Reggie McKenzie as the Oakland Raiders' new general manager could signal the end of the tenure for head coach Hue Jackson. There are indications that Jackson wasn't fully on board with the decision to hire McKenzie. Every general manager wants to hire his own head coach, and McKenzie could have some real misgivings about moving forward with Jackson.Bruce
Ez nem biztos h hiányzik nektek.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Raiders | Hue Jackson on the way out?

The arrival of Reggie McKenzie as the Oakland Raiders' new general manager could signal the end of the tenure for head coach Hue Jackson. There are indications that Jackson wasn't fully on board with the decision to hire McKenzie. Every general manager wants to hire his own head coach, and McKenzie could have some real misgivings about moving forward with Jackson.
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Na örülök, nagyon ennek a hírnek, végre lesz normális vezetőségünk, remélhetőleg, bár azért Big Al mindig is ott lesz a legfelső székben! (csak a draftba ne szóljon bele a mennyből 😀)
Kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. Ha jól értem, egy NFL franchise felépítése a következő:
Owner
Chairmen\Ceo\President
GM
Namost nekünk ez most hogy fog kinézni? Illetőleg a GMnek mik a feladatai? Mert Al azért egy különleges eset volt, ha jól tudom ő GM is volt, meg Owner is, meg úgy minden..
Szóval a "hivatalos tulajdonos"(ok) gondolom Mark és Carol Davis maradnak, alájuk(?) kerül McKenzie mint General Manager.
Ő fog mindenben döntést hozni? Persze gondolom Mark és Carolnak mindenre rá kell bólintania. Előre is köszi, bár szerintem vannak még így, akik ezt nem vágják, és a nevükben is köszi! 😀Raider89
Bruce jól szólt 😊
http://wiki.answers.com/Q/What_does_a_general_manager_of_a_NFL_team_do itt egy elég jó, rövid leírás sztem.
Nálunk Amy a "pénzügyes" és Mark bár ért a dolgok egy részéhez nem lesz vszeg túl aktív owner.
Volt arról hír,h Reggie hozza majd Elliot Wolfot vmi president of player personal szerű munkakörbe...meglátjuk.



Lehet hülye kérdés egy ilyen trade után de jövőre JC vagy CP? Vagy positional battle?JayB
JC FA lesz, így az is kérdéses, h marad-e. Ha marad akkor is csak CP sérülése esetén kerülhet kezdő posztra. CP azért jóval jobb QB JCnél. Jövőre teljes offseason után ez majd mégjobban látszik.

Más:
Mckenzie állítólag rögtön kezd nálunk mint GM a GB ugyanis elengedte. Korrekt lépés tőlük.

Remélem rögtön nekiesnek a keret kiértékelésének, szerződések átnézésének és persze a D staff összeállításának.
Van D oldalon jó pár olyan szerződés amit muszály lenne átalakítani vagy megszüntetni.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Lehet hülye kérdés egy ilyen trade után de jövőre JC vagy CP? Vagy positional battle?JayB
Lehet hogy hülye válasz, de nem tudom 😊
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 891
Lehet hülye kérdés egy ilyen trade után de jövőre JC vagy CP? Vagy positional battle?
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Hát szerintem Mark meg Carol csak a nevük miatt vannak ott, meg hogy a család örökölte a tulajdonát Al Davisnek, ami ugye a Raiders volt. Azért kellett nekik egy GM, mert ők szart se tudnak 😀 Szóval lehet hogy egy két döntésben kellenek ők is, de azért a GM feladata lesz a franchise irányítása. Meg ugye ott van Amy Trask mint CEO, de ő inkább a gazdasági ügyekkel foglalkozik, mintsem a játékos politikával, meg a csapat szakmai dolgaival. Tehát ami a csapattal kapcsolatos dolog és a szurkolókat legjobban érinti, azt a GM fogja eldönteni. Eddig ez volt Al Davis, csak ő speciálisan tulajdonos is volt. Vagyis hát ő volt a Keresztapa! 😊

Amúgy meg akartam írni valamit a csapatról de miközben a fenti gondolatsort fogalmaztam, elfelejtettem... :S
több mint 12 éve
Raider89 Las Vegas Raiders 528 — C-lver'N'Blacc
Na örülök, nagyon ennek a hírnek, végre lesz normális vezetőségünk, remélhetőleg, bár azért Big Al mindig is ott lesz a legfelső székben! (csak a draftba ne szóljon bele a mennyből 😀)
Kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. Ha jól értem, egy NFL franchise felépítése a következő:
Owner
Chairmen\Ceo\President
GM
Namost nekünk ez most hogy fog kinézni? Illetőleg a GMnek mik a feladatai? Mert Al azért egy különleges eset volt, ha jól tudom ő GM is volt, meg Owner is, meg úgy minden..
Szóval a "hivatalos tulajdonos"(ok) gondolom Mark és Carol Davis maradnak, alájuk(?) kerül McKenzie mint General Manager.
Ő fog mindenben döntést hozni? Persze gondolom Mark és Carolnak mindenre rá kell bólintania. Előre is köszi, bár szerintem vannak még így, akik ezt nem vágják, és a nevükben is köszi! 😀



Just Win Baby!
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Gratula McKenzie GM-mé történő kinevezéséhez! Remélem, sok siker rész-kovácsa lesz a Raiders Nation számára. Szurkolok nektek.Gergőbácsi
szerintem is nagyon jól jártok vele, bár nem indul könnyű helyzetből 😊Szobi22
annyira rossz helyzetből sem...ne csak a mainstream Raider hater mediából indulj ki

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Gratula McKenzie GM-mé történő kinevezéséhez! Remélem, sok siker rész-kovácsa lesz a Raiders Nation számára. Szurkolok nektek.Gergőbácsi
szerintem is nagyon jól jártok vele, bár nem indul könnyű helyzetből 😊

több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
úgy néz ki officiál lesz 😊

Just traded texts with Reggie McKenzie, who confirmed @AdamSchefter's report that he'll be the new Raiders GM but declined further comment.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Gratula McKenzie GM-mé történő kinevezéséhez! Remélem, sok siker rész-kovácsa lesz a Raiders Nation számára. Szurkolok nektek.Gergőbácsi
Köszi!

Érdekes lenne, ha most Palmer nélkül lennénk amúgy eljáró szerződésű JC, Boller FA piacra kilépő Flynn...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 921 — Packers Suicide Squad
Gratula McKenzie GM-mé történő kinevezéséhez! Remélem, sok siker rész-kovácsa lesz a Raiders Nation számára. Szurkolok nektek.

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Na ez ha official lesz nagyon fogok örülni.

A fickónak van Raider kötődése, múltja ami azért Al árnyékában fontos sztem. Régóta dolgozik egy profin működő, jól draftoló csapatnál és a riportok szerint szinte mindenben benne volt ő is, mindent látott. A következő ehhez kapcsolódó jó hír lehet majd Elliot Wolf érkezése segítőnek. A srác Ron fia és 14éves kora óta elemez NFL csapatoknak...

Waufle ha marad marad a 4-3 is vszeg. Ő kapocs lehet Spang-hoz, de én amúgy úgy gondolom, hogy egy Packers assistant lehet a legnagyobb eséélyes talán. Perry tavaly is szóba került már...most meglesz az FO kötődés...modern Dben szocializálódott az egyik igen jó DC alatt és megvan benne akár a 3-4 váltás lehetősége is. Ő sec emberke, így kellhet Waufle a fronthoz és kell egy jó LB coach is...Rod Woodson sztem akár vissza is kerülhet...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
McKenzie érkezésének nagyon örülök, mert mindenki alkalmasnak találta erre a posztra. Legalábbis jókat írtak róla kint. Remélhetőleg jól végzi majd a munkáját, sok sikert neki!

Pont Waulfe miatt kérdeztem anno, hogy ki az a 3 segédedző/pozíciós edző aki Chuck mellett megy a levesbe, mert igaz, h idén nem volt olyan jó a DL mint tavaly, de azért kritikán aluli sem. Ha maradna örülnék neki és akár annak is ha Steve Spagnuoloval újra összeállnánk és vezetnék a D#-t.

több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
The Oakland Raiders will hire Green Bay Packers director of football operations Reggie McKenzie as their new general manager.

Egyébként ha nem küldjük el Waufle-t, akkor nekem az azt jelenti, hogy nem kívánunk váltani 3-4-re, mert ő a 4 emberes falakkal dolgozott eddig mindig.
több mint 12 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
Elvileg az van a D staff emlegetett tagjaival,h 15en lejar a szerzodesuk es akkor lesznek "elengedve". Logikus is, meg Raider way is.
Cable, Aso ugyanigy jart...
Ha lejar a deal nem kell kirugni, nem kell semmit fizetni (vegkielegites szeru, ha van ilyen).
Illetve mivel a GMunk meg POban csucsul sztem a jovobeni DCnkkel egyutt nincs ertelme kapkodni...Rolni
Jogos

Egyedül Woodsont sajnálom ha megy, cb-knél a legfőbb gond a sérülések és a sok fiatal volt, nem hoztak rosszabb szintet mint vártam (persze lehet elfogult is vagyok vele 😊)


több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
Elvileg az van a D staff emlegetett tagjaival,h 15en lejar a szerzodesuk es akkor lesznek "elengedve". Logikus is, meg Raider way is.
Cable, Aso ugyanigy jart...
Ha lejar a deal nem kell kirugni, nem kell semmit fizetni (vegkielegites szeru, ha van ilyen).
Illetve mivel a GMunk meg POban csucsul sztem a jovobeni DCnkkel egyutt nincs ertelme kapkodni...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 650 — Raiders fan
O oldalon Heyert és Chazt is visszahoznám olcsóért...
Bush vagy marad low-dealen vagy elmegy...tag nem lesz bekockáztatva sztem.

D oldalon is egyetértek a fontos emberekkel...

4-3nál azért jegyezzük meg, h eddig AL papa 4-3át játszotta kisebb nagyobb twisttel minden DC. 4 man rush, no blitz, man-to-man. Idén Chuck próbált variálni Al halála után, de ő meg hülye...

3-4re váltással a gond a teljesen új terminológia megtanulása, begyakorlása.
Egy jó 4-3 DC sztem rövidtávon sikeresebb lehetne...

GM sztem rövidtávon figyelembe veszi az állományt, de a hosszútávú formáció szemlélet kérdése és majd ennek megfelelően alakulnak a draftok...

FA piacon sztem egyik playánk sem kap majd komoly figyelmet, illetve nem számíthat rá Branch kivételével, így én bizakodom a visszaigazolások terén.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Ez az FA lista O# részről elég kényes.

Jason Campbell QB - Őt vissza akarjuk és vissza is kell hozni, mert kell egy rendes backup QB!
Khalif Barnes RT - Én őt is visszahoznám, mert végre kezd jó lenni az OL és ő is!
Samson Satele C - Olcsóért, tökéletes backup C lenne, akinél nem para ha kezdenie kell pár meccsen.
Marcel Reece FB - Posztja miatt nem lehet túl drága, de az O# egyik fontos alakja, mindenképp vissza kell hozni.
Rock Cartwright RB - Leginkább az ST miatt kell visszahozni, ebbe talán Eugene visszatérése beleszólhat.
Michael Bush RB - Remélem visszahozható pár évre, jó lenne nem taggel megoldani ezt az évet.

A D# játékosok közül Bryant és Branch visszahozásán kívül nincs prioritás sztem. Persze az ST-be Condo is prioritás!

Remélhetőleg az új GM nem akarja majd teljesen felforgatni a dolgokat és okosan játszva elkerüli a cap gondokat is.

Nem tudom, hogy 3-4 vagy 4-3 lenne-e a megfelelő felállás ehhez a játékoskerethez. Egyáltalán a játékoskeret meghatározhatja-e akár az új GM szemében a védelmi séma kérdését. A lényeg, hogy megfelelő személyiségű DC érkezzen aki rendbe tudja szedni a brigádot, főleg a "flagmágnesesség" miatt. Az OL-nél volt változás és bejött ebben az évben. Évek óta 4-3-ban játszunk és mindig ott volt, hogy jó ez de hiányzott "valami", persze volt pár DC csere az évek során amitől jobbnak - rosszabbnak tűnt a védelem... lehet megérne egy próbát a 3-4 is. Persze kockázattal jár, de az új 4-3-as DC sem kecsegtet sikerrel. Pont ez az év erre a példa. Lehet sok játékos soha nem játszott ebben a sémában, de elvileg profik és elvileg nem is olyan rosszak egyénenként, lehet beválna. Én egyik séma mellett vagy ellen sem vagyok, csak szurkolóként azt szeretném, ha következő idényben is esélyünk lenne a rájátszásra és nem azért, mert a csoportunk legesélyesebb csapata kipukkad, vagy sérülések tizedelik vagy későn ébred...