Las Vegas Raiders

37 feliratkozó

több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
Winston Moss-t lehet megérné elhozni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 648 — Raiders fan
Na Pari, ha már elkezdted ráfűzök én is!

#1 egyértelműen az OL coach lenne nálam is.

QB poszton azt gondolom, hogy rendben vagyunk. Meg kell nézni még a hátra lévő meccseket, de nekem jelenleg úgy fest Carr kezd magára találni. Az egyértelmű számomra, hogy 2019-ben Ő adja a legjobb lehetőséget arra, hogy meccseket nyerjünk, de az utóbbi pár meccs alapján azt is újra meg merem kockáztatni, hogy fr.QB.

RB poszt érdekes és azt gondolom fontos lenne némi friss vért bepumpálni a rendszerbe, de nem gondolom, hogy valami nagyot kell húzni és mondjuk sok pénzért #1RB-t kéne hozni. Ha a ZBS falunkat szépen összerakjuk, akkor azért oda nem kell elit futó, már idén is amúgy egész jól megyeget a futás. Először Lynch, most Martin dolgozott szépen, sérülése miatt lehet Anderson is szóhoz jut...Richard adott, mint elkapó RB és azért futni is elég jól tud Ő is. Én hoznék egy ügyes fiatalt Warren mellé és visszahoznám az egyik veteránt a 3ból.

TE posztot nem említed, pedig nem rendezett a helyzetünk, ugyanis Cook szerződése lejár. Ha marad akkor megvagyunk még 1-2 évre, de amúgy ebből az erős TE classból lehet még akkor is kéne hozni valakit, ha Cook hosszabbít. Se Ő, se Lee nem lesz fiatalabb azért.

WR poszton van kiadó hely bőven 😊 Nelson, ha marad szerintem tud #2 poszton funkciónálni és Ateman személyében van már legalább valaki depth szerepre, de kéne szerintem is legalább 1 FA és 1 draft pick.

LT poszton Miller helye stabil, már csak a draft státusza miatt is. Neki azért sokat számít majd az offseason és remélhetőleg az új OL edző.

RT poszton Parker nagyobb wildcard, de rá is igaz az offseason és az edzői hatás. Egy jó veterán swing OT kéne szerintem, aki akár kezdeni is tud megnyugtató szinten.

OG kell, ha vmelyik jól fizetett emberkét cserélni akarjuk.

DT poszton akár meg is lehetünk házon belülről sztem. Hurst, Hall 3tech, Jelly, Hankins 0-1 tech és még ott van esetleg Vanderdoes...persze ehhez kell Hankins hosszabbítás is azért. Sok helyen mockolják ugye hozzánk Williams-t, ami bőven benne lehet a pakliban, de amúgy, ha nem BPA alapon jön DT, komoly szükség nincs rá, illetve úgy mondanám, hogy máshol nagyobb a gond 😊

DE poszt egyértelműen lukas. Kéne egy erős FA igazolás és korai draft pick is!

LB poszton szintén van lyuk bőven, de nézegessük még ezen a pár meccsen mink van házon belül. Mit tud Cabinda? Melyik Whitehead igazi arca? Morrow, Lee mennyire használható?

CB1 szerintem megvan Conley személyében, én inkább a CB2-t keresném. Worley és Nelson nekem inkább 3.-4. opciók egyenlőre és azt gondolom FA-ról kéne hozni egy jó #2 embert (D.Dennard akár elérhető is lesz)

S posztra kell ember megint nem vitás. Karl sztem megnyerheti még magának év végéig az egyik posztot és akkor "csak" 1 kezdő és depth kéne Harris mellé. Elég sok S lehet kinn az FA piacon, szóval orvosolhatónak tűnik a helyzet.

P posztot nem említetted, de szerintem itt is komoly versenyhelyzetet kell kialakítani, mert Townsend hiába draft pick, nagyon gyenge.


Jelenleg valami ilyesmiben gondolkodnék:
Cable fire és a Steelers ass. OL coach - Shaun Sarrett hire

KO, Penn, Roberts, DePaloa és esetleg Whitehead+Jordy cut

Cook, Hankins, Bryant, Feliciano, Anderson/Martin/Lynch re-sign

Richard, Worley, Harris, Cabinda, Sieg, Carlson, Calhoun, Ateman, Hatcher RFA, illetve ERFA tenderrel keeper

FA piacról pedig egy:
-magas WR pl T.Williams
-kezdő LG pl R.Foster
-back up/er starter OT pl T.Nsekhe
-kezdő DE pl P.Smith
-kezdő CB pl D.Dennard
-kezdő S pl T.Boston
-kezdő LB (főleg ha Tahir kuka) pl J.Hicks

Ez után szépen rá lehetne fordulni a draftra, ahol van bőven puskapor. Első 4 pickből legalább 2, de akár 3 mehet védelembe szerintem. DE, LB, DB simán érkezhet, de DT is lehet belőle. Támadó oldalra WR-t vagy TE-t látnék igazából itt opciónak még...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 5 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 633 — Rise My Nation!
Lassan elkezdhetjük elemezni a legnagyobb needjeinket.
#1 OL caoch
#2 OL coach
#3 OL coach
+
QB
RB1
WR1
WR2
OT1
OT2
OG
DE
DT
ILB/MLB
OLB
CB1
S

és ez nem a posztok felsorolása volt, hanem szerintem a needjeink...
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
Ahogy én értem az RPO-hoz nem kell, hogy a QB és a RB együtt induljon és nem csak a kire indul be a védő a kérdés...

RPO lehet egy belső futas, külső passz páros WR felé úgy, hogy a QB végig zsebben marad. Mint ahogy az a Ted felé elemzésben is benne volt a Jordy passzal, majd Richard futással.


Donald Penn is out here practicing. Officially the Raiders second and final player designated to return off injured reserve.

Not like he was expected to come back, but this officially ends Marshawn Lynch’s season


Reggie Nelson to IR
Rolni
Az RPO lényege - amit ulpi is írt - hogy a QB egy védőt olvas attól függően, hogy fut(tat) vagy passzol.

Az option és spread offensek lényege, hogy a pályát felosztogatják negyedekre területileg, és igazából az irányító csak egy szegmenst/területet figyel, ahová a célpontot eljuttatják az ütemezés szerint. Ezért mondja Helm, hogy "merev nyakú" QB játék, mert a periférikus látást nem igényli az előre felírt program, gyakorlatilag snap v snap áthívás előtt előre eldönti a QB, hogy melyik területet és zónát támadja.

A megfelelő védelem erre csapdákkal reagál, azaz a felállásában mást mutat, mint amit ténylegesen védekezni fog (a linkelt cikkekben van pl. a SKY coverage, drop és under trap lemozgások, ahol a safety-k "lefelé tolódnak" a boxból vagy a COMET/FAN/CANE felállások, ahol a CB-k más cover-t használnak a pálya eltérő oldalán, ami a felállásból nem látszik).

Megjegyzem, hogy a motion-re való reagálással is lehet huncutkodni, nem annyira egyszerű, hogy ha a mozgó emberrel megy a védő, akkor embereznek, mert lehet, hogy más tolódik a helyére v az ellenoldalra és zónázni fog.
több mint 5 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 648 — Raiders fan
Reggie Nelson to IR
Rolni
Szerintem Nelson ennyi volt nálunk. Jó eséllyel Lynch is.
Amadeus
Hát Nelson remélem nem tér vissza jövőre.

Lynch esete és a futók esete érdekes szerintem. Egyfelől azt mondanám, hogy fiatalítsunk és Richard mellé hozzunk egy fiatal mindenest meg nézzük meg mit tud Warren, mint big back. Másfelől Lynch elég jól futott idén és mióta lement Martin is meglepően jó, ráadásul most érkezett CJ Anderson, aki szerintem szintén jó lehet. Ami biztosnak tűnik, hogy Washingtonnak lefőtt a kávé, mert semmit nem tud jobban, mint a többiek, nem igazán van hozzá adott értéke. Martin vagy Lynch sokkal erősebben fut, Richard sokkal jobb elkapó, elusive szempontból se hoz extrát, nem látom a helyét.
Most amondó vagyok, hogy nézzük meg mit tud CJ és év végén döntsük el melyik veterán oaklandi arcot hozzuk vissza még egy évre.
Richard no brainer RFA tender alatt.
Warren mellé meg kell hozni fiatal opciót többet is nyugodtan és lehet egy komoly harcot tartani a #3 spotért.
Nem hoznék korán vagy FA-ról komoly pénzért futót az biztos.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 5 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 648 — Raiders fan
M.Bryant és S.Calhoun is IR

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 5 éve
Surda Las Vegas Raiders 3 293
 twitter.com/AllbrightNFL/status/1070185038984015873

 twitter.com/AllbrightNFL/status/1070185543772717056
Amadeus
Ha ez igaz
Mark az apja-fia.
Ez nagyon Al-os reakció.
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
Reggie Nelson to IR
Rolni
Szerintem Nelson ennyi volt nálunk. Jó eséllyel Lynch is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 648 — Raiders fan
Ahogy én értem az RPO-hoz nem kell, hogy a QB és a RB együtt induljon és nem csak a kire indul be a védő a kérdés...

RPO lehet egy belső futas, külső passz páros WR felé úgy, hogy a QB végig zsebben marad. Mint ahogy az a Ted felé elemzésben is benne volt a Jordy passzal, majd Richard futással.


Donald Penn is out here practicing. Officially the Raiders second and final player designated to return off injured reserve.

Not like he was expected to come back, but this officially ends Marshawn Lynch’s season


Reggie Nelson to IR

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Kielemzik a védelmek az idei húzásokat, aztán lehet mást kitalálni.
♉gaben♉
Ez nem egy sema, mint a hires wild cat volt anno Miamiban. Az egyelten alapotletre epit. Es kis tulzassal par helyzetre adott variacioi ugyanazok. Illetve a blokkolasi modja a meglepetesen is alapszik, ami eleg gyors vedok ellen legalabb akkora hatrany, mint elony.

Ellenben ami most zajlik, az egesz mas. Komplett egyetemi rendszereket vesznek at. Ezek valoban kidolgozott nagyon sokretu rendszerek. Ami eddig volt, hogy atvettek par jatekot (minden pro offense csapat regota teszi, a mai napig jonnek erdekes megoldasok. A Philly special scak annak volt meglepo, aki nem szokott NCAAF meccset nezni rendszeresen), es kiegeszitettek a sajat stilusukat. Most nem kiegeszitesrol van szo.

Masreszt az option mellett jott a spread offense, az Air raid. Ezek igy egyutt akkora tudasbazisra epulnek, amit evtizedek alatt tobb szaz edzo hozott ossze. Akkor tehat mindet kulon ki kellene elemezni, es aztan megavalositani ellen a hatekony vedelmet. Erre a tamadok belenyulnak egy variacojaba. Akkor azt is kielemzed ... es igy tovabb. Mondom ezt ugy, hogy a Chiefs meccsenkent siznte hoz egy uj elemet.

Harmadreszt. Nem lehet kielemezni a West Coast offenset sem olyan szinten, hogy akkor nem jatsszak majd. Mert egyetlen felallasbol ezer lehetoseg nyilik.
De akkor miert nem vettek at reg? Egyreszt ugye atvettek. Masreszt az NFL betonfejuek tarsasaga. Es nehezen szakad el attol ami penzt hoz. De vannak valos gondok. Peldaul a QB elettartama varhatoan sokkal rovidebb (bizonyos esetekben, nem veletlen ezeknel lathato a legnagyobb elteres a NFLbe kerulven).
ulpianus
Különben halkan jegyzem meg érdemes elolvasni Helmuth vagy is itt Disszident Agresszor néven fut a csóka írását a túl oldalon ! Nagyon szépen és érthetően leírja a dolgokat Deffens szempontból!!!
Igaz kicsit Hawks specifikus de attól függetlenül nagyon tanulságos elemzés e témában !
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
addig fikázom, amíg Gruden is elkezdi nálunk ezt nyomatni.
Amadeus
Hihi. Azt egyelore nem lehet. Mert akkor mivel tamadnak, akik szerint a multban ragadt?

Viccen kivul. Egyreszt Carr ha marad, o nem igazan erre valo, illetve sztem ot kar elpazarolni erre. Ha uj QB jon, az OC (HC?) fuggo. Ezt nem tudjuk. Sztem tul sok mindent nem tudunk a Raiders jovojerol. Most megy a tulelo show, azert ne legyen mar ennyire gaz minden. De a rombolas mellett, utan, nekem legalabis fogalmam sincs mi a terv. De vanni van.
ulpianus
egyébként miután munkanélküli lett spreadet tanulmányozott szabadidejében. Szóval óvatosan kellene a falra festenem a dolgokat.
Amadeus
Manapság a west coast is tele van már mindennel, az is csinál egy felállásból ezer félét. Lásd Philly, idéntől a Colts pl. Szóval Grudennel bőven van honnan lesnie már az NFL-ből is, nem kell neki feltalálni a spanyol viaszt. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
Még egy kis csemege a miss callokról, blitzrejtésról, counter trapekről (sky, dome és boundary trap):

 matchquarters.com/2016/10/03/leveraging-the-boundary/

 matchquarters.com/2017/12/01/5-tips-for-blitzing-from-the-secondary/#more-12097

Jó kis könyv lehet

 www.amazon.com/Cautious-Aggression-Defending-Modern-Football/dp/1548099732/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1498270086&sr=1-1&keywords=cody+alexander
Fast Willie
 www.amazon.com/Finding-Winning-Edge-Brian-Billick/dp/1571671722

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
Kony Ealy visszatért

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
Még egy kis csemege a miss callokról, blitzrejtésról, counter trapekről (sky, dome és boundary trap):

 matchquarters.com/2016/10/03/leveraging-the-boundary/

 matchquarters.com/2017/12/01/5-tips-for-blitzing-from-the-secondary/#more-12097

Jó kis könyv lehet

 www.amazon.com/Cautious-Aggression-Defending-Modern-Football/dp/1548099732/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1498270086&sr=1-1&keywords=cody+alexander

Ezt meg most találtam (new age 3-4 hybrid):

 matchquarters.com/2018/11/02/the-katy-hs-hybrid-3-4/

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A RPO alapjai. Csak ha mar irjuk. Ha nem gond.
Eloszor vegyuk az alap option jatekot, gyakoribb. Logikus amit irsz, hogy ket opcioja van a QBnak ezert option a jatek neve, mert nem eldontott, hogy passzo lvagy dob. Logikus, de nem.
Az option egy vedojatekosra vonatkozik. Leginkabb Edge rusher. LEgyen mondjuk VMiller. Ot nem blokkolja senki. Ezzel eleve emberelonybe kerulnek a tamadok, ez benne a zsenialis. Masodszor, ha a QB fut, es HB blokkol, kettos emberelony is kialakulhat.
Szoval Miller az option vedo. Nem blokkoljak, es a QB+HB egy iranyba (Miller oldalan nyilvan) indulnak a palya szele fele. Igy mas nem erhet oda. Belul blokkolnak, extra embert is tehenek a blokkba ugyi. Es Millernek ket opcioja van. Ezert option. Vagy a HB felel indul, vagy a QB fele. Es a labdat a masik viszi. Eygszeru es nagyszeru.

RPOnal annyi valtozik, hogy QB nem fut, hanem passzol. Es egy masodik vonalban jatszo vedot olvas, aki az option alapja. De csak ot. Ha elorefele indul, bedob moge. Ha marad hatul, akkor futas.
ulpianus
Ez a veer scheme amit leírtál (amikor a QB és a HB a pálya ugyanazon oldalára indulnak). A read option (amit az NFL-ben annak neveznek, a zone read) játékban a futó és a QB ellenkező irányba indulnak.
peterk2005
ezzel óvatosan. Egész megdöbbentően fertőzi meg az egyetemi futball támadó futballja a profi ligát. Megérni egy misét, hogy miként lehetséges ez.
Amadeus
Ennek mi köze is van ahhoz, amiről beszélünk? 😊

Az egyetemi focit nem ismerem, az ottani zsargont sem. Az NFL-t viszont igen. A "read option" annyira mindenre használt kifejezés (éppen azért, mert lényegében minden playben van "read" és minden playben van "option"), hogy ráhúzták már mindenre ami shotgun(/pistol), spread option. De, ha már pontosítunk, akkor érdemes pontosítani. Ami az NFL-be behozta és "híressé tette" az a Chip Kelly féle zone read futójáték. Az NFL-ben ez a "read option". Aztán később (utólag) ráaggatták pl. a Kapernick féle SF-ra, RGIII féle Redskins-re is, de az nagy részben nem zone read volt, hanem veer. Mivel voltak náluk is zone read playek, gondolom kit érdekelt a különbség 😊 (Főleg, hogy Kelly később dolgozott is Kaep-el, és ő már zone readet csinált, és kinek volt kedve követni 😀 )

Pedig van különbség, az egyik az, hogy a QB és a RB milyen irányba indulnak (inside zone esetén. Outside zone esetén a RB gyakran nem indul sehova, a QB mellett áll és megvárja a readet/handoffot).

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 299
Kielemzik a védelmek az idei húzásokat, aztán lehet mást kitalálni.
♉gaben♉
Ez nem egy sema, mint a hires wild cat volt anno Miamiban. Az egyelten alapotletre epit. Es kis tulzassal par helyzetre adott variacioi ugyanazok. Illetve a blokkolasi modja a meglepetesen is alapszik, ami eleg gyors vedok ellen legalabb akkora hatrany, mint elony.

Ellenben ami most zajlik, az egesz mas. Komplett egyetemi rendszereket vesznek at. Ezek valoban kidolgozott nagyon sokretu rendszerek. Ami eddig volt, hogy atvettek par jatekot (minden pro offense csapat regota teszi, a mai napig jonnek erdekes megoldasok. A Philly special scak annak volt meglepo, aki nem szokott NCAAF meccset nezni rendszeresen), es kiegeszitettek a sajat stilusukat. Most nem kiegeszitesrol van szo.

Masreszt az option mellett jott a spread offense, az Air raid. Ezek igy egyutt akkora tudasbazisra epulnek, amit evtizedek alatt tobb szaz edzo hozott ossze. Akkor tehat mindet kulon ki kellene elemezni, es aztan megavalositani ellen a hatekony vedelmet. Erre a tamadok belenyulnak egy variacojaba. Akkor azt is kielemzed ... es igy tovabb. Mondom ezt ugy, hogy a Chiefs meccsenkent siznte hoz egy uj elemet.

Harmadreszt. Nem lehet kielemezni a West Coast offenset sem olyan szinten, hogy akkor nem jatsszak majd. Mert egyetlen felallasbol ezer lehetoseg nyilik.
De akkor miert nem vettek at reg? Egyreszt ugye atvettek. Masreszt az NFL betonfejuek tarsasaga. Es nehezen szakad el attol ami penzt hoz. De vannak valos gondok. Peldaul a QB elettartama varhatoan sokkal rovidebb (bizonyos esetekben, nem veletlen ezeknel lathato a legnagyobb elteres a NFLbe kerulven).
ulpianus
 www.google.hu/amp/s/matchquarters.com/2017/10/06/5-tips-for-defending-spread-option-teams/amp/

Van elmélet ellene, de gecimód az volt a gyakorlat 2000-es évek elejéig, hogy nyìrd ki az irányítót, mert abból egy van csak. Na ezt ugye ma nem lehet.

Lesz védelem ami limitálja majd, melyet profi szinten előbb elérnek, mint college-ben. Sok zone csapda kell hozzá, de rohadt nehéz pályára vinni (a Hawks iskola tudja, Zimmerék és éppen zajlik egy Tampa2 továbbfejlesztés a Tampa3 irányba 3-2-5 védelemmel, három hibrid S/CB-vel v S/LB tweenerrel).

Másrészt igaz, hogy a sérülések ezt a támadósémát jobban megviselik, a next man up az ütembegyakorlások nehézsége miatt backuppal korlátoltabb. Szóval valójában a skillplayereket lehet kiszedni inkább😝, de ezt nem akarjuk nyilván🤔
több mint 5 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
Kielemzik a védelmek az idei húzásokat, aztán lehet mást kitalálni.
♉gaben♉
Ez nem egy sema, mint a hires wild cat volt anno Miamiban. Az egyelten alapotletre epit. Es kis tulzassal par helyzetre adott variacioi ugyanazok. Illetve a blokkolasi modja a meglepetesen is alapszik, ami eleg gyors vedok ellen legalabb akkora hatrany, mint elony.

Ellenben ami most zajlik, az egesz mas. Komplett egyetemi rendszereket vesznek at. Ezek valoban kidolgozott nagyon sokretu rendszerek. Ami eddig volt, hogy atvettek par jatekot (minden pro offense csapat regota teszi, a mai napig jonnek erdekes megoldasok. A Philly special scak annak volt meglepo, aki nem szokott NCAAF meccset nezni rendszeresen), es kiegeszitettek a sajat stilusukat. Most nem kiegeszitesrol van szo.

Masreszt az option mellett jott a spread offense, az Air raid. Ezek igy egyutt akkora tudasbazisra epulnek, amit evtizedek alatt tobb szaz edzo hozott ossze. Akkor tehat mindet kulon ki kellene elemezni, es aztan megavalositani ellen a hatekony vedelmet. Erre a tamadok belenyulnak egy variacojaba. Akkor azt is kielemzed ... es igy tovabb. Mondom ezt ugy, hogy a Chiefs meccsenkent siznte hoz egy uj elemet.

Harmadreszt. Nem lehet kielemezni a West Coast offenset sem olyan szinten, hogy akkor nem jatsszak majd. Mert egyetlen felallasbol ezer lehetoseg nyilik.
De akkor miert nem vettek at reg? Egyreszt ugye atvettek. Masreszt az NFL betonfejuek tarsasaga. Es nehezen szakad el attol ami penzt hoz. De vannak valos gondok. Peldaul a QB elettartama varhatoan sokkal rovidebb (bizonyos esetekben, nem veletlen ezeknel lathato a legnagyobb elteres a NFLbe kerulven).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
addig fikázom, amíg Gruden is elkezdi nálunk ezt nyomatni.
Amadeus
Hihi. Azt egyelore nem lehet. Mert akkor mivel tamadnak, akik szerint a multban ragadt?

Viccen kivul. Egyreszt Carr ha marad, o nem igazan erre valo, illetve sztem ot kar elpazarolni erre. Ha uj QB jon, az OC (HC?) fuggo. Ezt nem tudjuk. Sztem tul sok mindent nem tudunk a Raiders jovojerol. Most megy a tulelo show, azert ne legyen mar ennyire gaz minden. De a rombolas mellett, utan, nekem legalabis fogalmam sincs mi a terv. De vanni van.
ulpianus
egyébként miután munkanélküli lett spreadet tanulmányozott szabadidejében. Szóval óvatosan kellene a falra festenem a dolgokat.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
addig fikázom, amíg Gruden is elkezdi nálunk ezt nyomatni.
Amadeus
Hihi. Azt egyelore nem lehet. Mert akkor mivel tamadnak, akik szerint a multban ragadt?

Viccen kivul. Egyreszt Carr ha marad, o nem igazan erre valo, illetve sztem ot kar elpazarolni erre. Ha uj QB jon, az OC (HC?) fuggo. Ezt nem tudjuk. Sztem tul sok mindent nem tudunk a Raiders jovojerol. Most megy a tulelo show, azert ne legyen mar ennyire gaz minden. De a rombolas mellett, utan, nekem legalabis fogalmam sincs mi a terv. De vanni van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 5 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 109 — Deion Sanders for president!
A RPO alapjai. Csak ha mar irjuk. Ha nem gond.
Eloszor vegyuk az alap option jatekot, gyakoribb. Logikus amit irsz, hogy ket opcioja van a QBnak ezert option a jatek neve, mert nem eldontott, hogy passzo lvagy dob. Logikus, de nem.
Az option egy vedojatekosra vonatkozik. Leginkabb Edge rusher. LEgyen mondjuk VMiller. Ot nem blokkolja senki. Ezzel eleve emberelonybe kerulnek a tamadok, ez benne a zsenialis. Masodszor, ha a QB fut, es HB blokkol, kettos emberelony is kialakulhat.
Szoval Miller az option vedo. Nem blokkoljak, es a QB+HB egy iranyba (Miller oldalan nyilvan) indulnak a palya szele fele. Igy mas nem erhet oda. Belul blokkolnak, extra embert is tehenek a blokkba ugyi. Es Millernek ket opcioja van. Ezert option. Vagy a HB felel indul, vagy a QB fele. Es a labdat a masik viszi. Eygszeru es nagyszeru.

RPOnal annyi valtozik, hogy QB nem fut, hanem passzol. Es egy masodik vonalban jatszo vedot olvas, aki az option alapja. De csak ot. Ha elorefele indul, bedob moge. Ha marad hatul, akkor futas.
ulpianus
Ez a veer scheme amit leírtál (amikor a QB és a HB a pálya ugyanazon oldalára indulnak). A read option (amit az NFL-ben annak neveznek, a zone read) játékban a futó és a QB ellenkező irányba indulnak.
peterk2005
ezzel óvatosan. Egész megdöbbentően fertőzi meg az egyetemi futball támadó futballja a profi ligát. Megérni egy misét, hogy miként lehetséges ez.
Amadeus
Kielemzik a védelmek az idei húzásokat, aztán lehet mást kitalálni.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
Egyebirant a wikin is olvashato mi is az az option offense alaphangon:
 en.wikipedia.org/wiki/Option_offense
ulpianus
addig fikázom, amíg Gruden is elkezdi nálunk ezt nyomatni.

Szerkesztette: Amadeus the Young

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
Egyebirant a wikin is olvashato mi is az az option offense alaphangon:
 en.wikipedia.org/wiki/Option_offense


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 5 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 881 — Circus Maximus
ezzel óvatosan. Egész megdöbbentően fertőzi meg az egyetemi futball támadó futballja a profi ligát. Megérni egy misét, hogy miként lehetséges ez.
Amadeus
Mindig is fertozte. Ami visszafele is igaz. Sot, a kozepiskolai foci is fertoz mindenkit. Csak az aranyok valtoznak.

peterk! En nem kevertem. De nem baj ha kevered, es azt hiszed en keverem. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 5 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 702
A RPO alapjai. Csak ha mar irjuk. Ha nem gond.
Eloszor vegyuk az alap option jatekot, gyakoribb. Logikus amit irsz, hogy ket opcioja van a QBnak ezert option a jatek neve, mert nem eldontott, hogy passzo lvagy dob. Logikus, de nem.
Az option egy vedojatekosra vonatkozik. Leginkabb Edge rusher. LEgyen mondjuk VMiller. Ot nem blokkolja senki. Ezzel eleve emberelonybe kerulnek a tamadok, ez benne a zsenialis. Masodszor, ha a QB fut, es HB blokkol, kettos emberelony is kialakulhat.
Szoval Miller az option vedo. Nem blokkoljak, es a QB+HB egy iranyba (Miller oldalan nyilvan) indulnak a palya szele fele. Igy mas nem erhet oda. Belul blokkolnak, extra embert is tehenek a blokkba ugyi. Es Millernek ket opcioja van. Ezert option. Vagy a HB felel indul, vagy a QB fele. Es a labdat a masik viszi. Eygszeru es nagyszeru.

RPOnal annyi valtozik, hogy QB nem fut, hanem passzol. Es egy masodik vonalban jatszo vedot olvas, aki az option alapja. De csak ot. Ha elorefele indul, bedob moge. Ha marad hatul, akkor futas.
ulpianus
Ez a veer scheme amit leírtál (amikor a QB és a HB a pálya ugyanazon oldalára indulnak). A read option (amit az NFL-ben annak neveznek, a zone read) játékban a futó és a QB ellenkező irányba indulnak.
peterk2005
ezzel óvatosan. Egész megdöbbentően fertőzi meg az egyetemi futball támadó futballja a profi ligát. Megérni egy misét, hogy miként lehetséges ez.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
A RPO alapjai. Csak ha mar irjuk. Ha nem gond.
Eloszor vegyuk az alap option jatekot, gyakoribb. Logikus amit irsz, hogy ket opcioja van a QBnak ezert option a jatek neve, mert nem eldontott, hogy passzo lvagy dob. Logikus, de nem.
Az option egy vedojatekosra vonatkozik. Leginkabb Edge rusher. LEgyen mondjuk VMiller. Ot nem blokkolja senki. Ezzel eleve emberelonybe kerulnek a tamadok, ez benne a zsenialis. Masodszor, ha a QB fut, es HB blokkol, kettos emberelony is kialakulhat.
Szoval Miller az option vedo. Nem blokkoljak, es a QB+HB egy iranyba (Miller oldalan nyilvan) indulnak a palya szele fele. Igy mas nem erhet oda. Belul blokkolnak, extra embert is tehenek a blokkba ugyi. Es Millernek ket opcioja van. Ezert option. Vagy a HB felel indul, vagy a QB fele. Es a labdat a masik viszi. Eygszeru es nagyszeru.

RPOnal annyi valtozik, hogy QB nem fut, hanem passzol. Es egy masodik vonalban jatszo vedot olvas, aki az option alapja. De csak ot. Ha elorefele indul, bedob moge. Ha marad hatul, akkor futas.
ulpianus
Ez a veer scheme amit leírtál (amikor a QB és a HB a pálya ugyanazon oldalára indulnak). A read option (amit az NFL-ben annak neveznek, a zone read) játékban a futó és a QB ellenkező irányba indulnak.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)