New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Mark Kreidler lényegre törően ragadja meg, hogy az NFL és Goodell szempontjából miért logikusak a Saints-re kimért szigorú büntetések. A rációt természetesen a liga ellen a krónikus agykárosodások vélelmezett eltitkolása miatt indított kb. félszáz peres eljárás adja.

http://espn.go.com/espn/commentary/story/_/id/7721921/nfl-concussion-issue-explains-roger-goodell-harsh-saints-punishment

"Which is more scandalous: the team that rewards its players for specifically taking out opponents during games, or the league that knows about the long-term risks of injuries and tries to tell its employees that they're no big deal?

To be clear: Such complicity by the NFL has not been proved, only asserted. But the number of cases against the league is rising dramatically and constantly.
...
Goodell was bound to go for the most severe discipline he thought he could impose because anything less would be at odds with the other actions he has taken as commissioner when it comes to guys getting their blocks knocked off. Not only that, but Goodell, acting in the best interests of the league he represents, has to be able to establish that the NFL is doing everything it can to address the problem.

He can't change history. But he can work the present and the future -- and, clearly, he will.
...
The collective modern story of the NFL is, in part, one of epic violence. That makes all the sense in the world. It's a violent sport by design and by evolution. And no matter how many rules this or any commissioner puts into motion, as long as football is played as a full-contact sport, players are going to get hurt, sometimes severely.

But for the league to be perceived -- or convicted -- as a party that didn't or doesn't do anything to stop the most wanton of the violence, or to acknowledge the consequences of head shots and the like, is the kind of scandal that can bring an industry to its knees. The most Goodell can do at this point is blaze a path going forward. And that is the Saints case in the context of the largest picture available."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Nem tudom mit várunk, de sztem már az is nagy eredmény, hogy a jelen helyzetben valakivel szerződést tudunk kötni.




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Ha nem jön be a srác, lehet engem szidni (utolsó bekezdés)
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?pid=465164#p465164
Nem akarok ünneprontó lenni, de tavaly Rams OLB-i (köztük Chamberlain) kb hasonlóan voltak rosszak mint a tieitek...empty taxi
Nem tőle várjuk a megváltást, valszeg annyiba is került, Spag dolgozott vele, tudja hogy mit képes hozzátenni a csapathoz
Annak fényében viszont csalódás a leigazolása, hogy egy Hendersont 2 millióért meg tudott tartani a Vikings.

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem akarok ünneprontó lenni, de tavaly Rams OLB-i (köztük Chamberlain) kb hasonlóan voltak rosszak mint a tieitek...empty taxi
de legalább fiatalabb, mint Shanle 😊Gyurma Pappa
+ha jól tudom akkor remek ST játékos is.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 982 — Egyéb témák lakó
Nem akarok ünneprontó lenni, de tavaly Rams OLB-i (köztük Chamberlain) kb hasonlóan voltak rosszak mint a tieitek...empty taxi
de legalább fiatalabb, mint Shanle 😊

több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 273 — Lájkold a zsűrit!
Nem akarok ünneprontó lenni, de tavaly Rams OLB-i (köztük Chamberlain) kb hasonlóan voltak rosszak mint a tieitek...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 982 — Egyéb témák lakó
Chamberlain nálunk folytatja!lol
nice... Shanle remélem végre eltűnik

több mint 12 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
Chamberlain nálunk folytatja!

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Ismét egy bizonyíték arra, hogy mennyire komolyan vizsgálhatták a Redskins-t

“Gregg came in and dropped $15,000 on the (table) and said, ‘Brad Johnson doesn’t finish this game. This is Wednesday and the money will go up later in the week. It could double or triple by the end of the week,’
“The same thing happened before our playoff game the year before against Seattle,” the player recalled. “Gregg wanted us to get (Seahawks MVP running back) Shaun Alexander. Now it happened that (linebacker LaVar Arrington) knocked Shaun out of the game, but he was just playing hard.”
http://washington.cbslocal.com/2012/03/22/elfin-greg-williams-tactics-were-obvious-in-washington/

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Nem gondolnám hogy lesz büntetőügy, bár amerikában mnden megtörténhet ugyebár. általánosságban az a szabály, hogy a sportoló a "ringbe lépéskor" egyben ráutalóan tudomásul veszi, hogy megsérülhet. A nyilvánvalóan szándékos és játékidegen zituk esetén nálunk is van mód feljelentést tenni testi sértésért. Pl. áll a játék és akkor elgázolja úgy, hogy ottmarad. Na az gáz. De ezekért kizárás van a játékból, eltiltással - tehát a jogalap rögtön adott. Más a helyzet az ütközésnél. Ott benne van mindig is a balesetveszély. Vagy a szándékosságot, vagy a kirívó gondatlanságot kellene bizonyítani, amit nem nagyon lehet.

Szóval azt gondolom, ilyen nem lesz, még amerikában sem.
Kájzerszóze
Szerintem a tudatos gondatlanság minden esetben ott van egy Harrison-féle szabálytalan ütésben (főleg a sokadik ilyen módon okozott sérülés után), ezért is utaltam rá.
A probléma ott van, hogy nálunk a bountyval megfogható a szándékosság is. Ha a nyomozati anyagban van olyan eset, hogy valakin bounty volt egy meccsen, ő súlyos sérülést is szenvedett nem szabályos keretek között, akkor utána már nem tartom lehetetlennek, hogy ráálljanak.
Ráadásul itt rendszeresen 1000 dollárok mentek a KO-ra, konkrét célszemély nélkül, bárki kiütésével be lehetett vasalni az összeget
(Plusz ha csak ilyen szándék van meg, súlyos sérülés nincs, csak a szabálytalan late hit, könnyelműen oda is belemagyarázható a kísérlet)
Szóval kevés esélyt látok rá, de ismétlem: nem tudom kizárni.

(Már csak azért sem, mert az amerikai büntetőjog dogmatikában és tételes jogban is tud érdekes dolgokat produkálni. Bár nem tanultam tételes büntetőjogot, csak amerikai büntetőjogi elméleteket, oda is átszivárogtak olyan rendelkezések, mint pl. a szándékos bűncselekmény során az elkövető akármilyen gondatlan emberölést is hajt végre, automatikusan szándékos emberölésnek minősül a cselekmény. Erre is van Saints-es példa 😛 anno Charles Grantet egy buliban dulakodás során nyakon szúrták, a rokona fegyvert rántott hogy a támadóra lőjön, Grant elütötte a fegyvert közben, hogy ne legyen gyilkosság, de a lövés egy terhes nőt talált el véletlenül. A nő meghalt, és ha jól emlékszem rögtön szándékos emberöléssel volt gyanúsítva a körülmények miatt Grant, csak később halt el a vád és lett valami piti cselekményben bűnösnek kimondva)

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
állítólag kromer is az esélyesek közt a payton helyére kandidálók közt.

http://www.nfl.com/news/story/09000d5d827ccc45/article/source-saints-ol-coach-kromer-a-candidate-to-replace-paytonadam77
Ő is logikus lenne, hiszen több HC-interjún is volt már korábban

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Azért a két dolog teljesen más. Ez a bounty sokkal durvább eset, mint volt a spygate. Ergo egyértelmű, hogy a büntetésnek is súlyosabbnak kell lennie. Persze Payton eltiltása baromság.FViktor93
De én nem is 0 meccset követelek, hanem a 0 és 46 meccs közötti különbséget hangsúlyozom.
sztem is, ez olyan dolog mintha egy mezei gyorshajtással szembe állítunk egy testi sértést. nem lehet a két ügyet egy kalap alá vonni szvsz..peach
Nem az ügyeket vonom egy kalap alá, hanem a büntetést, meg az indokolást.
Ugye BB-nél elhangzott, hogy a pick és a pénz hosszú távon hatásosabb büntetés, mint az eltiltás...

De ahogy egy idézettel utaltam rá, kutyaviadalért, fegyvertartásért, kokainbirtoklásért is csekélyebb büntetést kaptak játékosok, mint most SP
ilyen súlyú büntetést kapott már valaki az NFL-be?Kiss
Úgy olvastam, hogy HC-t még soha nem tiltottak el meccsre.

több mint 12 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 228 — playoffs???
Nem gondolnám hogy lesz büntetőügy, bár amerikában mnden megtörténhet ugyebár. általánosságban az a szabály, hogy a sportoló a "ringbe lépéskor" egyben ráutalóan tudomásul veszi, hogy megsérülhet. A nyilvánvalóan szándékos és játékidegen zituk esetén nálunk is van mód feljelentést tenni testi sértésért. Pl. áll a játék és akkor elgázolja úgy, hogy ottmarad. Na az gáz. De ezekért kizárás van a játékból, eltiltással - tehát a jogalap rögtön adott. Más a helyzet az ütközésnél. Ott benne van mindig is a balesetveszély. Vagy a szándékosságot, vagy a kirívó gondatlanságot kellene bizonyítani, amit nem nagyon lehet.

Szóval azt gondolom, ilyen nem lesz, még amerikában sem.

Jogi rovatunkat olvasták, hozájárulásaikat űrdollárban, illetőleg a holnapi nyerő ötöslottó számokban várom, maradok kiváló 10telettel 😀



több mint 12 éve
adam77 New Orleans Saints 635
állítólag kromer is az esélyesek közt a payton helyére kandidálók közt.

http://www.nfl.com/news/story/09000d5d827ccc45/article/source-saints-ol-coach-kromer-a-candidate-to-replace-payton
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
am. sztem majd az eltiltásokkal kapcs. majd akkor kell nagyon felháborodni, ha más csapatokról is kiderül h ilyen szinten csinálták a trét, és mégis enyhébb ítéletet kapnak... payton meg tényleg soknak tűnik, de sztem nem az a kérdés, hogy mennyire volt ő benne a rendszerbe, hanem, hogy az egész edzői stáb az ő felelőssége, tehát ő tartja a hátát mások miatt is...peach
Igen, ez Belichick esetén jól hangzott, hiszen ő lényegében GM is volt egyben, és ugye azért nem kapott eltiltást, mert a komisszárunk szerint sokkal hatásosabb hosszútávon a pénzbüntetés és a pick elvétele :rolleyes:

Viszont az esetünkben Paytonon kívül kiosztottak még összesen bő 30 meccs eltiltást…atapapa
Azért a két dolog teljesen más. Ez a bounty sokkal durvább eset, mint volt a spygate. Ergo egyértelmű, hogy a büntetésnek is súlyosabbnak kell lennie. Persze Payton eltiltása baromság.FViktor93
sztem is, ez olyan dolog mintha egy mezei gyorshajtással szembe állítunk egy testi sértést. nem lehet a két ügyet egy kalap alá vonni szvsz..



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
ilyen súlyú büntetést kapott már valaki az NFL-be?

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel, viszont a "függetlenek" nem igazán
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensionsatapapa
Nincs abban semmi érdekes vagy meglepő, hogy a nagy sportoldalak csontig benyalnak, majd beállnak a sorba úgy, ahogy kell.

A "függetlenek" vélekedéséhez passzol még egyik nagy kedvencem, Patrick Hruby álláspontja is.

"And that's what BountyGate is really about. Payton and the Saints are being sacrificed for the sport's inherent sin -- it destroys people for the sake of sport -- and for the specific transgressions of the league's concussion committee, circa 1994-2010. Forget locker room culture: Goodell's message is aimed at the jury and/or court-appointed arbiter who will rule on those lawsuits. More than that, it's aimed at every mother who sees another concussed boy on the news and wonders: why should I let my son play this game? Don't worry. You can hit, but you can't be violent. Football is reasonably safe. We are doing everything we can.

Left unsaid? Maybe that's not enough."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
am. sztem majd az eltiltásokkal kapcs. majd akkor kell nagyon felháborodni, ha más csapatokról is kiderül h ilyen szinten csinálták a trét, és mégis enyhébb ítéletet kapnak... payton meg tényleg soknak tűnik, de sztem nem az a kérdés, hogy mennyire volt ő benne a rendszerbe, hanem, hogy az egész edzői stáb az ő felelőssége, tehát ő tartja a hátát mások miatt is...peach
Igen, ez Belichick esetén jól hangzott, hiszen ő lényegében GM is volt egyben, és ugye azért nem kapott eltiltást, mert a komisszárunk szerint sokkal hatásosabb hosszútávon a pénzbüntetés és a pick elvétele :rolleyes:

Viszont az esetünkben Paytonon kívül kiosztottak még összesen bő 30 meccs eltiltást…atapapa
Azért a két dolog teljesen más. Ez a bounty sokkal durvább eset, mint volt a spygate. Ergo egyértelmű, hogy a büntetésnek is súlyosabbnak kell lennie. Persze Payton eltiltása baromság.FViktor93
Nem a súlyossággal van a baj, hanem a következetes indoklással.....




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
am. sztem majd az eltiltásokkal kapcs. majd akkor kell nagyon felháborodni, ha más csapatokról is kiderül h ilyen szinten csinálták a trét, és mégis enyhébb ítéletet kapnak... payton meg tényleg soknak tűnik, de sztem nem az a kérdés, hogy mennyire volt ő benne a rendszerbe, hanem, hogy az egész edzői stáb az ő felelőssége, tehát ő tartja a hátát mások miatt is...peach
Igen, ez Belichick esetén jól hangzott, hiszen ő lényegében GM is volt egyben, és ugye azért nem kapott eltiltást, mert a komisszárunk szerint sokkal hatásosabb hosszútávon a pénzbüntetés és a pick elvétele :rolleyes:

Viszont az esetünkben Paytonon kívül kiosztottak még összesen bő 30 meccs eltiltást…atapapa
Azért a két dolog teljesen más. Ez a bounty sokkal durvább eset, mint volt a spygate. Ergo egyértelmű, hogy a büntetésnek is súlyosabbnak kell lennie. Persze Payton eltiltása baromság.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
am. sztem majd az eltiltásokkal kapcs. majd akkor kell nagyon felháborodni, ha más csapatokról is kiderül h ilyen szinten csinálták a trét, és mégis enyhébb ítéletet kapnak... payton meg tényleg soknak tűnik, de sztem nem az a kérdés, hogy mennyire volt ő benne a rendszerbe, hanem, hogy az egész edzői stáb az ő felelőssége, tehát ő tartja a hátát mások miatt is...peach
Igen, ez Belichick esetén jól hangzott, hiszen ő lényegében GM is volt egyben, és ugye azért nem kapott eltiltást, mert a komisszárunk szerint sokkal hatásosabb hosszútávon a pénzbüntetés és a pick elvétele :rolleyes:

Viszont az esetünkben Paytonon kívül kiosztottak még összesen bő 30 meccs eltiltást…

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensionsatapapa
ÖSSZEESKÜVÉS!!! 😀 😛peach
Inkább álszentség.
De szerintem inkább foglalkozz azzal a Joe Horn nyilatkozattal, miszerint nálatok is ment a bounty ezerrel.atapapa
áhh, majd ha lebukunk... 😀

zemanla: köszi, igyekszem lehetőségeimhez képest élni az invitálással 😀

am. sztem majd az eltiltásokkal kapcs. majd akkor kell nagyon felháborodni, ha más csapatokról is kiderül h ilyen szinten csinálták a trét, és mégis enyhébb ítéletet kapnak... payton meg tényleg soknak tűnik, de sztem nem az a kérdés, hogy mennyire volt ő benne a rendszerbe, hanem, hogy az egész edzői stáb az ő felelőssége, tehát ő tartja a hátát mások miatt is...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensionsatapapa
ÖSSZEESKÜVÉS!!! 😀 😛peach
Inkább álszentség.
De szerintem inkább foglalkozz azzal a Joe Horn nyilatkozattal, miszerint nálatok is ment a bounty ezerrel.

több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensionsatapapa
ÖSSZEESKÜVÉS!!! 😀 😛peach
De jó, hogy megint benéztél. Gyere sűrűbben! 😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensionsatapapa
ÖSSZEESKÜVÉS!!! 😀 😛



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Milyen érdekes, hogy a nagyobb sportoldalak mind leszedik rólunk a keresztvizet, kivétel nélkül egyetértenek a döntéssel, viszont a "függetlenek" nem igazán
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/03/the-nfls-punishment-of-the-saints-is-harsh-nonsensical-and-hypocritical/254936/
http://www.thenation.com/blog/166977/why-im-shock-raged-new-orleans-saints-suspensions