New York Giants

49 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
csak tudnám ezeket mire alapozod..egyéni megérzés? 😊 mert a tények kurvára nem ezt támasztják alá, se Eli, se Gilbride esetében (az meg, h az egyik legrosszabb OC lenne a ligában meg gyakorlatilag vitára se méltó megállapítás, már bocs)Szesze
Nézd meg a külföldi fórumokat, és olvasd el, hogy mi a vélemény Gilbride-ról. Érdekes, hogy csak Te véded ennyire, mindenki más elküldené. Ha annyira jó lenne, akkor már rég adtak volna neki vezetőedzői posztot.Badman
A külföldi fórumokat sem kell orákulumnak kezelni,csak azért mert kintiek tudnak ők is akkora blődségeket írni hogy fáj elolvasni.Cowboykarcsi
Ez tiszta sor. De ha 20 emberből 19 azt mondja, hogy ki kellene rúgni mert nem jó a playcalling, akkor az már jelent valamit.
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
De megvan benne ez a képesség, csak Gilbride játékhívásai miatt ez nem tud kijönni belőle. Felőlem védhetitek Gilbride-ot, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy az egyik legrosszabb OC a ligában, és ezzel a kerettel sokkal dominánsabb támadójátékot kellene mutatnunk.Badman
csak tudnám ezeket mire alapozod..egyéni megérzés? 😊 mert a tények kurvára nem ezt támasztják alá, se Eli, se Gilbride esetében (az meg, h az egyik legrosszabb OC lenne a ligában meg gyakorlatilag vitára se méltó megállapítás, már bocs)Szesze
Nézd meg a külföldi fórumokat, és olvasd el, hogy mi a vélemény Gilbride-ról. Érdekes, hogy csak Te véded ennyire, mindenki más elküldené. Ha annyira jó lenne, akkor már rég adtak volna neki vezetőedzői posztot.Badman
A külföldi fórumokat sem kell orákulumnak kezelni,csak azért mert kintiek tudnak ők is akkora blődségeket írni hogy fáj elolvasni.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Eli megosztó játékos. Nem rendelkezik a sztárok képességeivel, nincs benne meg az, hogy a hátán vigye a csapatot ha kell, de kiválóan le tud vezényelni egy O-t, ha a társai partnerek benne. A csapatunk szempontjából az a legfontosabb, hogy nincs nálunk QB probléma.

gyurczi
De megvan benne ez a képesség, csak Gilbride játékhívásai miatt ez nem tud kijönni belőle. Felőlem védhetitek Gilbride-ot, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy az egyik legrosszabb OC a ligában, és ezzel a kerettel sokkal dominánsabb támadójátékot kellene mutatnunk.Badman
csak tudnám ezeket mire alapozod..egyéni megérzés? 😊 mert a tények kurvára nem ezt támasztják alá, se Eli, se Gilbride esetében (az meg, h az egyik legrosszabb OC lenne a ligában meg gyakorlatilag vitára se méltó megállapítás, már bocs)Szesze
Nézd meg a külföldi fórumokat, és olvasd el, hogy mi a vélemény Gilbride-ról. Érdekes, hogy csak Te véded ennyire, mindenki más elküldené. Ha annyira jó lenne, akkor már rég adtak volna neki vezetőedzői posztot.
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Valakinek van információja arról, hogy állunk a salary cappel? Mert van 1-2 site ahol vannak elemzések, de mind fizetős.

Ezt a kérdést is érdemes lenne tanulmányoznunk mielőtt majd egyszer nekiállunk a drafton agyalni. Túl sok poszt merülhet fel a free agency függvényében. Ha mindenki maradna a jelenlegi keretből, akkor is tovább kéne "Tampásodnunk": kell gyors OLB, cover 2-es, gyors CB / S, MLB. A sebességen kívül pedig rengeteg játékintelligencia (talán még a fizikai adottságoknál is fontosabb lenne). Az Offense oldalán pedig egy új C, esetleg OT. És sajna még bejöhet a képbe a DT, a RB és a TE poszt is. Lehet, hogy komoly áldozatokat kell hozni majd.

... És ha már gyurczi felvetette: most akkor lesz lockout vagy nem lesz?

Az OC kérdéskör ismét: az a gond, hogy annyira jó dolgunk van, hogy egy SB és egy 10-6-os szezon után is van lehetőségünk előre fele nézni. Tegnap este leültem szurkolni a Ramsnak és bár ott az emberanyag is gyengébb a mienknél, de a playhívás az offenseben valami olyan elképesztően gány' volt hogy időnként fizikai fájdalmat is okozott. Szóval bár fogalmazok meg kritikát Gilbridedal szemben, de azért messze nem a legszarabb OC az NFL-ben.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Eli megosztó játékos. Nem rendelkezik a sztárok képességeivel, nincs benne meg az, hogy a hátán vigye a csapatot ha kell, de kiválóan le tud vezényelni egy O-t, ha a társai partnerek benne. A csapatunk szempontjából az a legfontosabb, hogy nincs nálunk QB probléma.

gyurczi
De megvan benne ez a képesség, csak Gilbride játékhívásai miatt ez nem tud kijönni belőle. Felőlem védhetitek Gilbride-ot, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy az egyik legrosszabb OC a ligában, és ezzel a kerettel sokkal dominánsabb támadójátékot kellene mutatnunk.Badman
csak tudnám ezeket mire alapozod..egyéni megérzés? 😊 mert a tények kurvára nem ezt támasztják alá, se Eli, se Gilbride esetében (az meg, h az egyik legrosszabb OC lenne a ligában meg gyakorlatilag vitára se méltó megállapítás, már bocs)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Eli megosztó játékos. Nem rendelkezik a sztárok képességeivel, nincs benne meg az, hogy a hátán vigye a csapatot ha kell, de kiválóan le tud vezényelni egy O-t, ha a társai partnerek benne. A csapatunk szempontjából az a legfontosabb, hogy nincs nálunk QB probléma.

gyurczi
De megvan benne ez a képesség, csak Gilbride játékhívásai miatt ez nem tud kijönni belőle. Felőlem védhetitek Gilbride-ot, de nekem továbbra is az a véleményem, hogy az egyik legrosszabb OC a ligában, és ezzel a kerettel sokkal dominánsabb támadójátékot kellene mutatnunk.
több mint 13 éve
gyurczi New York Giants 2 476 — Giants fan
Na ez az. Kár hogy vége a szezonnak, de ha mindennap lesz másfél oldal elemzés, el fog repülni ez a 8 hónap. 😊

TC-hez annyit, hogy a lockout veszélye miatt mindenképpen butaság lenne most váltani.

Az O és a D teljesítményét nagyon könnyű leírni a tegnapi meccsel. De ti is leírtátok már, nem ismétlem. Annyi észrevételem azért lenne, hogy szerintem az edzők a legnagyobb hunyók abban, hogy ilyen hullámzó a játékunk. Már korábban leírtam, ha benn marad a csapat az öltözőben, arra az edzőknek reagálni kell. Minden meccsen rosszul kezdtünk. Ezen változtatni kellett volna. A turnovereket nehéz megítélni, mert van amelyik egyértelműen egy konkrét játékos hibája van amelyiknél több szereplős. Ezt szintén korrigálni lehet komolyabb elemzéssel, ebben az edzőknek szintén van felelőssége.

Eli megosztó játékos. Nem rendelkezik a sztárok képességeivel, nincs benne meg az, hogy a hátán vigye a csapatot ha kell, de kiválóan le tud vezényelni egy O-t, ha a társai partnerek benne. A csapatunk szempontjából az a legfontosabb, hogy nincs nálunk QB probléma.

A D a tavalyi katasztrofális szintről elég nagyot lépett előre. A benyelt pontok alapján még nem, de yardok alapján nagyon jó ez a D. Emlékszem, hogy a philly ellen a 3-4. negyedben már elit D-ről beszéltünk, öröm volt nézni. A Skins ellen sem bosszankodtam, hogy az O nem csinált first downt. Én szeretem nézni ezt a D-t. Ha benyelik is a big play-t a red zone-ban javítanak. Várható volt, hogy onnan ahonnan elindultak nem érnek rögtön a csúcsra. Ráadásul Fewell rendszerét meg kell tanulni, hozzá kell szokni. Minőségi, vagy átlagos LB-k nélkül csinálták végig ezt az évet. Én elégedett vagyok velük, főleg a tavalyi évhez képest. Ha az általatok leírtak alapján megerősítik jövőre még jobban fognak tetszeni.

Egyébként érdekes, hogy idén többen az O teljesítményével vagyunk inkább elégedetlenek, mégis a FA és a draft 70-80 százalékban a D erősítésére fordítanánk.

Összességében pozitív érzéseim vannak a szezonnal kapcsolatban, jó csapatunk van.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 13 éve
Szsziszka New York Giants 604 — Giants fan
Jól nyomjátok skacok! 😀

Ha nem bánjátok, beszállok:
- Sztem az o-line király volt idén (ebben Flahertynek komoly a szerepe)
- Bradshawnál sok a fumbli. Én Jacobsot jobbnak tartom. A kevesebb fumbli mellett Y/C-ben is jobb, ha jól sejtem.
- Eli nagyon jó qb. Az azért beszédes, h - ahogy vmelyikőtök kiemelte - eddig folyamatos volt a fejlődése, most pedig h kapott egy új wr (qb-) -coachot, megtorpant. Volt már 10 int-es szezonja is, az is ő - ki kell hozni belőle. Az új qb-coach kinevezése sztem hiba volt, más kellene.
- TC-t csípem és jó hc. Az már kiderült h marad. Sztem jobb lett volna a csapatnak, ha most váltunk, de TC végülis megérdemli h kitölthesse a szerződését, így nem reklamálok miatta.
- Így viszont marad KG is. Rá szintén nem mondhatom, h rossz oc, de a playhívásától néha megőrülök. És igazán domináns O-t nem rakott össze az évek alatt. (Jó lenne már a király D - király O párost elérni, nem mindig csak azon keseregni, h egyik csapatrész miért nem segíti a másikat uolyan teljesítménnyel.)Sztem jó lenne a vérfrissítés itt, bár sok esélyt nem látok rá.
- Ami a D-t illeti egyedül a D-line teljesítményével lehetünk elégedettek sztem. Persze a sec még így is jobb, mint a lb-k, de sokat kéne fejlődnünk coverage-ban is. (Csak h a tegnapi Chi-GB meccset említsem: mindkét csapatnak nagyon tetszett a védelme: többször volt az irányítóknak rengeteg idejük, de nem tudtak passzolni, mert minden elkapót jól fogott a sec. Nálunk ha 3 mp-n belül nincs nyomás, tovább nem marad meg a coverage, jönnek a benyelt passzok.) Mindenesetre bízom Fewellben, ez még csak az 1. éve volt nálunk, sztem jövőre fejlődni fogunk.
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Meglátjuk, sztem is kellene változtatni pár helyen, de igazából a HC feladata és felelőssége ezeket eldönteni.
A lényeg, h stabilabbá kell tenni a játékunkat, minél jobban lecsökkenteni ezeket a hatalmas kilengéseket, kihagyásokat, elképesztő volt ez a rengeteg durva hiba amit elkövettünk szinte minden meccsen. A meccskezdéseink is katasztrófálisak voltak, nem is tudom ezt hova tenni, eddig absz nem volt jellemző ez ránk. Az STben váltani kéne az edzőt sztem is + nemtom, h pl Dodge-ban érdemes-e gondolkodnunk a jövőben.. az h a punt return-nél ekkora gondok voltak (míg kickoff-nál nem) azért vaskosan benne volt ő is, vszínű amellett, h nagyon kiszámíthatatlan, h egyáltalán mit fog rúgni, azzal is gond lehet, h túl korán esik le a labda, nem rúgja elég magasra.Szesze
Dodge sorsáról remélem az - esetlegesen kinevezett - új Special Team edző fog dönteni. Quinnel ugye volt már konfliktusa mind a két rúgónknak korábban is... Gondolom emlékeztek amikor nekiállt valami teljesen más rúgóstílusra átnevelni Tynest... Meg is lett az eredménye, amíg Tynes nem kezdte ignorálni. De ennél is viccesebb, hogy Feagles "kicking mechanic"-jába is bele akart szólni, ami hogy mondjam. 😀

Talán még menthető a fiú.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
De most komolyan Szesze: te belelátod az idei Tom Coughlinba és Gilbrideba, hogy lesz egy utolsó nagy kiemelkedő évük? És nem csak egy évvel elhúzzuk a kényszerű átalakulást?salander
Igen. (ha nem látnám bele, nem vitatkoznék veled 1 órája 😊 )Szesze
Én meg jelenleg nem igazán. Talán az offseason lépések ha nem is offensive coordinatori szinten; de a segédedzők ügyében Coughlin részéről + Reese támogatása a FAn meg Drafton adnak majd egy kis bizalmat.

Egy picit attól félek, hogy TC az előbbieket (és itt nem Gilbride kivágására gondolok) sem fogja maradéktalanul meglépni, pedig még nem is arról szólna a dolog, hogy legyen szíves a saját szobrát lebontani, mielőtt távozik.salander
Meglátjuk, sztem is kellene változtatni pár helyen, de igazából a HC feladata és felelőssége ezeket eldönteni.
A lényeg, h stabilabbá kell tenni a játékunkat, minél jobban lecsökkenteni ezeket a hatalmas kilengéseket, kihagyásokat, elképesztő volt ez a rengeteg durva hiba amit elkövettünk szinte minden meccsen. A meccskezdéseink is katasztrófálisak voltak, nem is tudom ezt hova tenni, eddig absz nem volt jellemző ez ránk. Az STben váltani kéne az edzőt sztem is + nemtom, h pl Dodge-ban érdemes-e gondolkodnunk a jövőben.. az h a punt return-nél ekkora gondok voltak (míg kickoff-nál nem) azért vaskosan benne volt ő is, vszínű amellett, h nagyon kiszámíthatatlan, h egyáltalán mit fog rúgni, azzal is gond lehet, h túl korán esik le a labda, nem rúgja elég magasra.
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
De most komolyan Szesze: te belelátod az idei Tom Coughlinba és Gilbrideba, hogy lesz egy utolsó nagy kiemelkedő évük? És nem csak egy évvel elhúzzuk a kényszerű átalakulást?salander
Igen. (ha nem látnám bele, nem vitatkoznék veled 1 órája 😊 )Szesze
Én meg jelenleg nem igazán. Talán az offseason lépések ha nem is offensive coordinatori szinten; de a segédedzők ügyében Coughlin részéről + Reese támogatása a FAn meg Drafton adnak majd egy kis bizalmat.

Egy picit attól félek, hogy TC az előbbieket (és itt nem Gilbride kivágására gondolok) sem fogja maradéktalanul meglépni, pedig még nem is arról szólna a dolog, hogy legyen szíves a saját szobrát lebontani, mielőtt távozik.

Viszontválasz: Én bíztam a csapatban - de azt hogy tényleg meg lehet csinálni csak 2007-es szezon közepén kezdtem érezni. Semmi komoly bajom nem volt TC-vel kezdetben sem, csak valahogy: "...but not really my cup of tea" :]
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
De most komolyan Szesze: te belelátod az idei Tom Coughlinba és Gilbrideba, hogy lesz egy utolsó nagy kiemelkedő évük? És nem csak egy évvel elhúzzuk a kényszerű átalakulást?salander
Igen. (ha nem látnám bele, nem vitatkoznék veled 1 órája 😊 )
Visszakérdezek: Te 2006ban beleláttad a Tom Coughlin vezette edzői karba, h képesek lehetünk záros határidőn belül SB-t nyerni? Mert én igen..
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Te ezt írtad: de érthető módon nem érte be ígérvénnyel - azért Bill Sheridannél jobb lett volna, nemde?
Ebben az van, h már akkor ki kellett volna rúgni Coughlint és kinevezni HC-nek Spanglit. (a Sheridanes résznek meg semmi értelme 😊 )Szesze
Jó hát LOL, úgy gondoltam hogy evidens hogy úgy értem, hogy Bill Sheridennél sokkal jobb lett volna ha beéri a két éves ígérvénnyel. 😀

De most komolyan Szesze: te belelátod az idei Tom Coughlinba és Gilbrideba, hogy lesz egy utolsó nagy kiemelkedő évük? És nem csak egy évvel elhúzzuk a kényszerű átalakulást?
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Te ezt írtad: de érthető módon nem érte be ígérvénnyel - azért Bill Sheridannél jobb lett volna, nemde?
Ebben az van, h már akkor ki kellett volna rúgni Coughlint és kinevezni HC-nek Spanglit. (a Sheridanes résznek meg semmi értelme 😊 nem volt olyan opció, h DC maradjon nálunk.. illetve volt, mert kurva nagy szerződést ajánlottunk neki DC-ként, de ő végül a Rams mellett döntött. Mindent megtett a vezetés, h megtartsa, tuti h őt szántuk volna HCnek Coughlin után, de két közel tökéletes szezon után még azok is belátták h nem lehet Coughlinhoz nyúlni akik esetlegesen utálták)
Tavaly lehetett volna váltani, de kitartottak TC mellett és összességében a vezetést igazolta a döntés, mert részben sikerült előrelépni. Sajnos az offense gyengélkedett idén, de ez a sok sérülés nagyon bebaszott sajnos.
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Spanglit azért nem sikerült megtartani mert kapott egy HC ajánlatot és nem akart 2 évet várni TC mögött a Giants HC posztjára. Mindenki meg akarta őt tartnai a Giantsnél, de nem volt rá mód. Vagy szted az SB győzelem után egyből ki kellett volna rúgni Coughlint, tekintettel a korára és kinevezni Spanglit? Az edzők kapcsán éppen Reeset kritizálod egyébként.Szesze
Pont ezt írtam én is, de nem is követeltem tavaly Coughlin lemondását a 8-8 ellenére sem. Most sem arra válaszoltál, hogy idén miért is szerettem volna. Tévedsz: mert az edzőkérdés nem Reesen hanem a Marákon múlik a Giantsnél. Idén meg végül csak kierőszakolta Fewellt, de előtte hagynia kellett Coughlint saját jelöltet választani.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Tavaly nem szezon végi összezuhanás volt, hanem a védekezésünk az egész évben totális csőd volt, más kérdés h a kedvező év eleji sorsolás miatt ez egy darabig nem volt annyira szembetűnő. Ellenben a támadójáték nagyon jó volt és igen a passzjáték dominált elsősorban.. persze szted ennek Gilbride-hoz semmi köze, egyszerűen Eli zsenialitása érvényesült. Sztem éppen KG vol az aki felismerte, h az addigi absz futásra épülő O helyett lehet h változtatni kellene és a passz irányába tolni a támadójátékot. Egébként az egész tavalyi offense játék eleve egy nagy cáfolat a KG féle őskövület playbook elméletnek, de mind1. Idén szar volt az offense, így nyilván felmerül az OC felelőssége (csak úgy, mint a QB-é az OL-é vagy bárki másé). Nem is ezzel van a baj, de az h ti egyből kibasznátok az edzőket akik ráadásul az utóbbi években folyamatosan bizonyítottak azzal kurvára nem tudok egyet érteni még alap szinten sem..
Sheridan részben Coughlin sara volt, igen. Viszont ezt ő is felismerte és helyrehozta ezt a hibáját.. azért erős lenne, ha mindenkit kibasznának aki valami hibát vét. Ilyen alapon Bellichick-et már porig alázva régen ki kellett volna rúgni a Pats-től...Szesze
Szerintem olvasd át még egyszer. Nem írtam, hogy őskövület a playbook. Annyit és az évben rengetegszer, hogyha nem megy a futójáték akad; kiszámítható és elsősorban azt és sokszor: olyan routeokra épül, amik hosszúak és bonyolultak és nagyon sok múlik az elkapók játékintelligenciáján és route futó adottságain. Kb az egész olyan mintha Steve Smithre írták volna az egészet. Mert talán tényleg...salander
Azt kritizálod, h nem tud megújulni, alkalmazkodni az aktuális játékoskerethez. Pont ezt cáfolta az egész tavalyi éve.
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Tavaly nem szezon végi összezuhanás volt, hanem a védekezésünk az egész évben totális csőd volt, más kérdés h a kedvező év eleji sorsolás miatt ez egy darabig nem volt annyira szembetűnő. Ellenben a támadójáték nagyon jó volt és igen a passzjáték dominált elsősorban.. persze szted ennek Gilbride-hoz semmi köze, egyszerűen Eli zsenialitása érvényesült. Sztem éppen KG vol az aki felismerte, h az addigi absz futásra épülő O helyett lehet h változtatni kellene és a passz irányába tolni a támadójátékot. Egébként az egész tavalyi offense játék eleve egy nagy cáfolat a KG féle őskövület playbook elméletnek, de mind1. Idén szar volt az offense, így nyilván felmerül az OC felelőssége (csak úgy, mint a QB-é az OL-é vagy bárki másé). Nem is ezzel van a baj, de az h ti egyből kibasznátok az edzőket akik ráadásul az utóbbi években folyamatosan bizonyítottak azzal kurvára nem tudok egyet érteni még alap szinten sem..
Sheridan részben Coughlin sara volt, igen. Viszont ezt ő is felismerte és helyrehozta ezt a hibáját.. azért erős lenne, ha mindenkit kibasznának aki valami hibát vét. Ilyen alapon Bellichick-et már porig alázva régen ki kellett volna rúgni a Pats-től...Szesze
Szerintem olvasd át még egyszer. Nem írtam, hogy őskövület a playbook. Annyit és az évben rengetegszer, hogyha nem megy a futójáték akad; kiszámítható és elsősorban azt és sokszor: olyan routeokra épül, amik hosszúak és bonyolultak és nagyon sok múlik az elkapók játékintelligenciáján és route futó adottságain. Kb az egész olyan mintha Steve Smithre írták volna az egészet. Mert talán tényleg...
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Egyébként mint biztos érezhető is kifejezetten utálom, ha pálcát törnek emberek felett úgy, h egyrészt már csomó mindent bizonyítottak a múltban, másrészt nem is értek egyet azzal, h ők lennének a hibásak. Ilyen alapon mondható, h ha nem Gilbride keze alatt fejlődik Eli akkor sosem nyer SB MVP címet.. Még tavaly is voltak akik szídták közületek Gilbride-ot, pedig szinte hibátlan szezont hozott össze az offense.. idén visszaestek és egyből eljárt felette az idő.. korrekt
Bradshaw-val kapcsolatban pedig szintén nem értünk egyet.. szted inkább az ő érdeme a futott yardjai, mint az OL-é.. sztem ez sem igaz, emögött a fal mögött nagyon jól elfutkározna a futók legnagyobb része ahogy ez már bebizonyosodott korábban is. Ennyi fumble kurvára nem fér bele, mint amit idén ő elkövetett.. meccsek mentek el rajta sajnos. Ha jövőre nem hosszabbítunk vele erről is kiderülhet, h melyikünknek van igaza...Szesze
Ha emögött a fal mögött bárki bármit megcsinál, akkor hol voltak a futott yardok tavaly amikor a tényleg tökéletes O-Lineunk kezdett? Még akkor is ha ennyi fumble TÉNYLEG nem fér bele, de ez vitatta itt bárki is?

Akkor azért voltunk sínen, mert bár a futás nem ment annyira, de a pass protection tényleg példás volt és ezt Eli meghálálta ugyanazoknál a lassabban kibomló routeoknál. Most mondhatod, hogy de hát kétszer annyi sacket szívtunk be, de amikor nem istant-sack volt, akkor Eli szó szerint komótosan álldogált a zsebben.

Nem pálcát akarok törni senki fölött, egyszerűen talán kettő szezonvégi összeomlás után felvethető az edzői stáb felelőssége. 2008-at nem hozom fel, mert arról nem tehetnek hogy Burres lábon lövi magát.salander
Tavaly nem szezon végi összezuhanás volt, hanem a védekezésünk az egész évben totális csőd volt, más kérdés h a kedvező év eleji sorsolás miatt ez egy darabig nem volt annyira szembetűnő. Ellenben a támadójáték nagyon jó volt és igen a passzjáték dominált elsősorban.. persze szted ennek Gilbride-hoz semmi köze, egyszerűen Eli zsenialitása érvényesült. Sztem éppen KG volt az aki felismerte, h az addigi absz futásra épülő O helyett lehet h változtatni kellene és a passz irányába tolni a támadójátékot. Egyébként az egész tavalyi offense játék eleve egy nagy cáfolata a KG féle őskövület playbook elméletnek, de mind1. Idén szar volt az offense, így nyilván felmerül az OC felelőssége (csak úgy, mint a QB-é az OL-é vagy bárki másé). Nem is ezzel van a baj, de az h ti egyből kibasznátok az edzőket akik ráadásul az utóbbi években folyamatosan bizonyítottak azzal kurvára nem tudok egyet érteni még alap szinten sem..
Sheridan részben Coughlin sara volt, igen. Viszont ezt ő is felismerte és helyrehozta ezt a hibáját.. azért erős lenne, ha mindenkit kibasznának aki valami hibát vét. Ilyen alapon Bellichick-et már porig alázva régen ki kellett volna rúgni a Pats-től...
Spanglit azért nem sikerült megtartani mert kapott egy HC ajánlatot és nem akart 2 évet várni TC mögött a Giants HC posztjára. Mindenki meg akarta őt tartnai a Giantsnél, de nem volt rá mód. Vagy szted az SB győzelem után egyből ki kellett volna rúgni Coughlint, tekintettel a korára és kinevezni Spanglit? Az edzők kapcsán éppen Reeset kritizálod egyébként.
Eli-nál pedig van 20-25 rosszabb QB a ligában 😉
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Coughlinnak jövőre lejár a szerződése, én nagyon örülök, h a klubvezetés nem bassza ki a 3 éve SB-t nyerő, 2 éve az egyik legjobb teljestményt nyújtó NFL csapat, idén pedig 10-6-tal a PO-ról lemaradó csapat edzőjét.. (és OC-jét, aki még a tavalyi pocsék (8-8as...) évben is kiemelkedőt nyújtott, csak itt a többségnek nagyon szelektív a memóriája), persze a 7-9el POba jutó, mellesleg évek óta a Top5-ben draftoló Rams-et vezető Spangli egyből egy csodálatos HC, aki "csodát" tett volna nálunk isSzesze
Szerinted Coughlin és Gilbride gatyába tudja rázni újra a csapatot a lehetséges utolsó évükre? Elő tudja még csalni a road warriorokat? Nekem az a bajom és azért szerettem volna ha lemegy a váltás minél korábban, mert rohadtul félek attól hogy jövőre is roppan valami a szezon felénél és onnan Coughlin béna kacsaként fog sodródni az árral. Tudom, ne aggódjak előre.

Én szerintem sosem mondtam hogy Spangli csodát tett volna nálunk - csak szerettem volna ha továbbra is a DC-unk marad, aztán majd talán egyszer még valami; de érthető módon nem érte be ígérvénnyel - azért Bill Sheridannél jobb lett volna, nemde? (Ami tavaly szintén Coughlin sara volt.) A Ramsnél sztem a GM tragikus, nálunk meg például nem: Reesere volt valaha egy rossz szavam?

Coughlinnál és Gilbridenál van legalább 20-25 szarabb edző az NFL-ben... De miért baj, ha azt szeretném hogy a legjobb legyen nálunk? :]
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Egyébként mint biztos érezhető is kifejezetten utálom, ha pálcát törnek emberek felett úgy, h egyrészt már csomó mindent bizonyítottak a múltban, másrészt nem is értek egyet azzal, h ők lennének a hibásak. Ilyen alapon mondható, h ha nem Gilbride keze alatt fejlődik Eli akkor sosem nyer SB MVP címet.. Még tavaly is voltak akik szídták közületek Gilbride-ot, pedig szinte hibátlan szezont hozott össze az offense.. idén visszaestek és egyből eljárt felette az idő.. korrekt
Bradshaw-val kapcsolatban pedig szintén nem értünk egyet.. szted inkább az ő érdeme a futott yardjai, mint az OL-é.. sztem ez sem igaz, emögött a fal mögött nagyon jól elfutkározna a futók legnagyobb része ahogy ez már bebizonyosodott korábban is. Ennyi fumble kurvára nem fér bele, mint amit idén ő elkövetett.. meccsek mentek el rajta sajnos. Ha jövőre nem hosszabbítunk vele erről is kiderülhet, h melyikünknek van igaza...Szesze
Ha emögött a fal mögött bárki bármit megcsinál, akkor hol voltak a futott yardok tavaly amikor a tényleg tökéletes O-Lineunk kezdett? Még akkor is ha ennyi fumble TÉNYLEG nem fér bele, de ez vitatta itt bárki is?

Akkor azért voltunk sínen, mert bár a futás nem ment annyira, de a pass protection tényleg példás volt és ezt Eli meghálálta ugyanazoknál a lassabban kibomló routeoknál. Most mondhatod, hogy de hát kétszer annyi sacket szívtunk be, de amikor nem istant-sack volt, akkor Eli szó szerint komótosan álldogált a zsebben.

Nem pálcát akarok törni senki fölött, egyszerűen talán kettő szezonvégi összeomlás után felvethető az edzői stáb felelőssége. 2008-at nem hozom fel, mert arról nem tehetnek hogy Burres lábon lövi magát.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Lehet, h én az OL mellett kardoskodok (bár egyszer sem mondtam, h zseniálisat nyújtottak volna idén, ezt nemtom honnan veszed), viszont Te minimum ugyanilyen mértékben próbálod Eli-t védeni minden alkalommal, kb akármit csinál mindig valaki mást hibáztatsz. Elsősorban az OC-t meg Coughlint.. nos nyilván mindenkinek meglehet a saját véleménye és egyértelmű, h van igazság mindkét oldalnál, de én továbbra is tartom, h Eli elérte azt a szintet amire képes, nem rossz játékos, de soha nem fogja tudni folyamatos pass-heavy játékkal végigvezérelni az O-t, mint az igazán nagy QB-k, teljesen függetlenül attól, h ki lesz az OC. Ha a deff nem lesz jó akkor az egész csapat nem lesz jó ahogy ezt az idei év is tökéletesen megmutatta. Ne mondd már, h ez az edzők hibája csak.. de majd, ha meglesz a váltás akkor kiderül, h kinek volt/lesz igaza.. jövőre még kénytelenek lesztek elviselni a Coughlin/Gilbride párost.Szesze
Nem, nem fog soha pass heavy offenset vezetni meg nem lesz belőle Payton "Én vagyok tökegyedül a Colts" Manning. Van sok hibája, a legnagyobbnak azt tartom pl, hogy nem úgy fest mintha a csapat vezére lenne, simán tudomásul veszi és megpróbálja megcsinálni ami fentről jön és emiatt (mások mellett) saras hogy az offense olyan időnként mint egy sodródó hajó. Ugyanez megvan sajna defensenél is. Viszont ő - ha nem történik valami tragédia vele vagy a csapattal - itt lesz 2-3 év múlva is, míg Coughlin már előző hosszabbításánál megmondta (ha jól emlékszem) hogy ő megy az unokáival foglalkozni utána. Eli inkább adottság.

Az egy külön történet, hogy szerintem a New York Giants irányítójának nem is kell feltétlenül Top5 QB-nak sem lennie, mert ez franchise nem arról szól, de ez megint egy komoly, különálló vita lehetne.salander
Coughlinnak jövőre lejár a szerződése, én nagyon örülök, h a klubvezetés nem bassza ki a 3 éve SB-t nyerő, 2 éve az egyik legjobb teljestményt nyújtó NFL csapat, idén pedig 10-6-tal a PO-ról lemaradó csapat edzőjét.. (és OC-jét, aki még a tavalyi pocsék (8-8as...) évben is kiemelkedőt nyújtott, csak itt a többségnek nagyon szelektív a memóriája), persze a 7-9el POba jutó, mellesleg évek óta a Top5-ben draftoló Rams-et vezető Spangli egyből egy csodálatos HC, aki "csodát" tett volna nálunk is
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Lehet, h én az OL mellett kardoskodok (bár egyszer sem mondtam, h zseniálisat nyújtottak volna idén, ezt nemtom honnan veszed), viszont Te minimum ugyanilyen mértékben próbálod Eli-t védeni minden alkalommal, kb akármit csinál mindig valaki mást hibáztatsz. Elsősorban az OC-t meg Coughlint.. nos nyilván mindenkinek meglehet a saját véleménye és egyértelmű, h van igazság mindkét oldalnál, de én továbbra is tartom, h Eli elérte azt a szintet amire képes, nem rossz játékos, de soha nem fogja tudni folyamatos pass-heavy játékkal végigvezérelni az O-t, mint az igazán nagy QB-k, teljesen függetlenül attól, h ki lesz az OC. Ha a deff nem lesz jó akkor az egész csapat nem lesz jó ahogy ezt az idei év is tökéletesen megmutatta. Ne mondd már, h ez az edzők hibája csak.. de majd, ha meglesz a váltás akkor kiderül, h kinek volt/lesz igaza.. jövőre még kénytelenek lesztek elviselni a Coughlin/Gilbride párost.Szesze
Nem, nem fog soha pass heavy offenset vezetni meg nem lesz belőle Payton "Én vagyok tökegyedül a Colts" Manning. Van sok hibája, a legnagyobbnak azt tartom pl, hogy nem úgy fest mintha a csapat vezére lenne, simán tudomásul veszi és megpróbálja megcsinálni ami fentről jön és emiatt (mások mellett) saras hogy az offense olyan időnként mint egy sodródó hajó. Ugyanez megvan sajna defensenél is. Viszont ő - ha nem történik valami tragédia vele vagy a csapattal - itt lesz 2-3 év múlva is, míg Coughlin már előző hosszabbításánál megmondta (ha jól emlékszem) hogy ő megy az unokáival foglalkozni utána. Eli inkább adottság.

Az egy külön történet, hogy szerintem a New York Giants irányítójának nem is kell feltétlenül Top5 QB-nak sem lennie, mert ez franchise nem arról szól, de ez megint egy komoly, különálló vita lehetne.
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 21 053 — Giants fan
Az egész szezon olyan volt, hogy kb Eli legjobb passzait nem bírták elkapni sosem; pl tegnap Hagan.

Szesze: Tudom, hogy kitartasz mellette hogy milyen zseniálisat nyújtott idén az OL; de itt van egy hatalmas optikai csalódás. A körülményekhez képest mindenképp jók voltak. Ahhoz képest, hogy ma a 3. (ha nem a 4.) vonalas centerünk játszott már; egy csomószor az a Shawn Andrews volt az LT, akinek a háta alapból tropa még csak nem is igazán tackle, stb. De csak ehhez képest! Volt pár kivételes pillanat, de az egész toldozott-foldozott és rohadtul inkonzisztens volt, mint az egész szezon. Ha nincs semmi folytonosság, akkor igazából csak lépéssel kerültél távolabb attól ahol a part szakad. Túloznék? A 16 sack azon is múlt hogy csomószor 6 linemannek kellett fenn lennie hogy besegítsen az LT poszton (főleg a szezon közepéig), a TE-k meg az RB-k totál kimaradtak a playekből és így csak a WR-eket kellett levédekezni és igen pár ellenfelünk bénaságán is múlt a dolog meg hogy kevesen nyomták olyan stílusban mint a Colts. Továbbvinném, hogyha nem Eli lenne a QB - hanem Cutler mondjuk - akkor egy 5-10 sacket nyugodtan hozzádobhatnál a számhoz; igaz hogy talán pont ennyivel kevesebb turnovert is produkált volna (a fumblik és a nem tipped pass / nem bedobom triple coveragebe INT-ek zöme olyan helyzetekben volt hogy Eli félig feküdt már vagy a zseb teljesen beomlott és kezdeni kellett valamit). Ugyanígy szerintem alul értékeled főleg Bradshaw teljesítményét, amit összehoztunk futásban szerintem nagyobbrészt rajta és a stílusán volt, igaz hogy ez magával hozta a fumblikat szintén.

Az egyetlen akit tényleg dicsérnék az Pat Flaherty, az o-line edzője, aki szó szerint a semmiből próbált valamit csinálni hétről-hétre; de még itt is fel lehet róni, hogy talán még akkor is variáltunk amikor nem kellett volna (O'Hara visszahozása pl).

Gilbride: Lehet, hogy a sémái zseniálisak, szépen kidolgozottak és működnek ha megvonnak hozzá az emberi feltételek. De nem változott semmi azután sem, hogy nem voltak meg. Maradtak a lassan kibontakozó passrouteok amikor pont az OL miatt minden volt csak elég idő (meg elég elkapó) nem. Ez néha bejött - mint most Manningham TD-je - de pont emiatt nem volt fenn csak percekig az offense az utóbbi időben; persze rá lehet fogni az egészet Elira hogy miért nem dobja jó helyre az oldalvonal felé rohanva. Hol voltak a rövid passzok? Ráadásul tök kiszámítható az egész, még én is elég nagy százalékkal meg tudtam tippelni hogy mi következik a pályán a Giantstől és én nem egy NFL DC vagyok. Nem, Gilbride sem tragikus, nem teljesen dilettáns ő sem. Vannak nagyon szép pillanatai (láthattunk is párat idén) de ha nincs futójáték (visszatérünk az olinera) akkor teljesen kicsúszik a lába alól a talaj és képtelen ritmust adni a támadásnak. Ő is - meg kicsit úgy érzem TC is - pont olyan mint az egész csapat, jó-jó, de semmi kiemelkedő.


vittore: Elsősorban azért mert a vezetőség olyan-amilyen (hogy meg sem fordul a fejükben TC nyugdíjazása, még akkor sem ha idén vannak szabad edzőjelöltek, jövőre meg lehet nem lesznek), még ha alkalmas is lenne a visszatérésre, nem hinném hogy Plax visszajöhetne hozzánk. Annyira szerintem nincs is rá szükség, inkább küldjék vissza az elkapóinkhoz Elitól az edzőjüket.

LB / DL: Még azt is el tudom képzelni, hogy nem draftolunk LB-t az első körben, hanem a FA piacon megszerezzük nagy pénzért pl. Chad Greenwayt; viszont ezzel a párhuzamosan nem fogunk tudni szerződést hosszabbítani Coefielddal. Nézegettem a LB lehetőségeket - de aki szimpatikusnak tűnt a leírások alapján (Travis Lewis) - könnyen lehet hogy simán marad még egy évet az egyetemen... Nagyon könnyen lehet, hogy nem lesz olyan linebacker egyáltalán aki számunkra best player lenne 1/19-nél. Így DT v CB lesz talán.salander
Lehet, h én az OL mellett kardoskodok (bár egyszer sem mondtam, h zseniálisat nyújtottak volna idén, ezt nemtom honnan veszed), viszont Te minimum ugyanilyen mértékben próbálod Eli-t védeni minden alkalommal, kb akármit csinál mindig valaki mást hibáztatsz. Elsősorban az OC-t meg Coughlint.. nos nyilván mindenkinek meglehet a saját véleménye és egyértelmű, h van igazság mindkét oldalnál, de én továbbra is tartom, h Eli elérte azt a szintet amire képes, nem rossz játékos, de soha nem fogja tudni folyamatos pass-heavy játékkal végigvezérelni az O-t, mint az igazán nagy QB-k, teljesen függetlenül attól, h ki lesz az OC. Ha a deff nem lesz jó akkor az egész csapat nem lesz jó ahogy ezt az idei év is tökéletesen megmutatta. Ne mondd már, h ez az edzők hibája csak.. de majd, ha meglesz a váltás akkor kiderül, h kinek volt/lesz igaza.. jövőre még kénytelenek lesztek elviselni a Coughlin/Gilbride párost.
Egyébként mint biztos érezhető is kifejezetten utálom, ha pálcát törnek emberek felett úgy, h egyrészt már csomó mindent bizonyítottak a múltban, másrészt nem is értek egyet azzal, h ők lennének a hibásak. Ilyen alapon mondható, h ha nem Gilbride keze alatt fejlődik Eli akkor sosem nyer SB MVP címet.. Még tavaly is voltak akik szídták közületek Gilbride-ot, pedig szinte hibátlan szezont hozott össze az offense.. idén visszaestek és egyből eljárt felette az idő.. korrekt
Bradshaw-val kapcsolatban pedig szintén nem értünk egyet.. szted inkább az ő érdeme a futott yardjai, mint az OL-é.. sztem ez sem igaz, emögött a fal mögött nagyon jól elfutkározna a futók legnagyobb része ahogy ez már bebizonyosodott korábban is. Ennyi fumble kurvára nem fér bele, mint amit idén ő elkövetett.. meccsek mentek el rajta sajnos. Ha jövőre nem hosszabbítunk vele erről is kiderülhet, h melyikünknek van igaza...
több mint 13 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Az egész szezon olyan volt, hogy kb Eli legjobb passzait nem bírták elkapni sosem; pl tegnap Hagan.

Szesze: Tudom, hogy kitartasz mellette hogy milyen zseniálisat nyújtott idén az OL; de itt van egy hatalmas optikai csalódás. A körülményekhez képest mindenképp jók voltak. Ahhoz képest, hogy ma a 3. (ha nem a 4.) vonalas centerünk játszott már; egy csomószor az a Shawn Andrews volt az LT, akinek a háta alapból tropa még csak nem is igazán tackle, stb. De csak ehhez képest! Volt pár kivételes pillanat, de az egész toldozott-foldozott és rohadtul inkonzisztens volt, mint az egész szezon. Ha nincs semmi folytonosság, akkor igazából csak lépéssel kerültél távolabb attól ahol a part szakad. Túloznék? A 16 sack azon is múlt hogy csomószor 6 linemannek kellett fenn lennie hogy besegítsen az LT poszton (főleg a szezon közepéig), a TE-k meg az RB-k totál kimaradtak a playekből és így csak a WR-eket kellett levédekezni és igen pár ellenfelünk bénaságán is múlt a dolog meg hogy kevesen nyomták olyan stílusban mint a Colts. Továbbvinném, hogyha nem Eli lenne a QB - hanem Cutler mondjuk - akkor egy 5-10 sacket nyugodtan hozzádobhatnál a számhoz; igaz hogy talán pont ennyivel kevesebb turnovert is produkált volna (a fumblik és a nem tipped pass / nem bedobom triple coveragebe INT-ek zöme olyan helyzetekben volt hogy Eli félig feküdt már vagy a zseb teljesen beomlott és kezdeni kellett valamit). Ugyanígy szerintem alul értékeled főleg Bradshaw teljesítményét, amit összehoztunk futásban szerintem nagyobbrészt rajta és a stílusán múlt, igaz hogy ez magával hozta a fumblikat.

Az egyetlen akit tényleg dicsérnék az Pat Flaherty, az o-line edzője, aki szó szerint a semmiből próbált valamit csinálni hétről-hétre; de még itt is fel lehet róni, hogy talán még akkor is variáltunk amikor nem kellett volna (O'Hara visszahozása pl).

Gilbride: Lehet, hogy a sémái zseniálisak, szépen kidolgozottak és működnek ha megvonnak hozzá az emberi feltételek. De nem változott semmi azután sem, hogy nem voltak meg. Maradtak a lassan kibontakozó passrouteok amikor pont az OL miatt minden volt csak elég idő (meg elég elkapó) nem. Ez néha bejött - mint most Manningham TD-je - de pont emiatt nem volt fenn csak percekig az offense az utóbbi időben; persze rá lehet fogni az egészet Elira hogy miért nem dobja jó helyre az oldalvonal felé rohanva. Hol voltak a rövid passzok? Ráadásul tök kiszámítható az egész, még én is elég nagy százalékkal meg tudtam tippelni hogy mi következik a pályán a Giantstől és én nem egy NFL DC vagyok. Nem, Gilbride sem tragikus, nem teljesen dilettáns ő sem. Vannak nagyon szép pillanatai (láthattunk is párat idén) de ha nincs futójáték (visszatérünk az olinera) akkor teljesen kicsúszik a lába alól a talaj és képtelen ritmust adni a támadásnak. Ő is - meg kicsit úgy érzem TC is - pont olyan mint az egész csapat, jó-jó, de semmi kiemelkedő.


vittore: Elsősorban azért mert a vezetőség olyan-amilyen (hogy meg sem fordul a fejükben TC nyugdíjazása, még akkor sem ha idén vannak szabad edzőjelöltek, jövőre meg lehet nem lesznek), még ha alkalmas is lenne a visszatérésre, nem hinném hogy Plax visszajöhetne hozzánk. Annyira szerintem nincs is rá szükség, inkább küldjék vissza az elkapóinkhoz Elitól az edzőjüket.

LB / DL: Még azt is el tudom képzelni, hogy nem draftolunk LB-t az első körben, hanem a FA piacon megszerezzük nagy pénzért pl. Chad Greenwayt; viszont ezzel a párhuzamosan nem fogunk tudni szerződést hosszabbítani Coefielddal. Nézegettem a LB lehetőségeket - de aki szimpatikusnak tűnt a leírások alapján (Travis Lewis) - könnyen lehet hogy simán marad még egy évet az egyetemen... Nagyon könnyen lehet, hogy nem lesz olyan linebacker egyáltalán aki számunkra best player lenne 1/19-nél. Így DT v CB (ha feladják Beattyt akkor OT) lesz talán.
több mint 13 éve
vittore New York Giants 1 322 — Giants fan
kár ezért a szezonért, mert tartok tőle, sokáig nem lesz olyan év, hogy az NFC east-ből ketten is csak hatot nyernek