Philadelphia Eagles

62 feliratkozó

több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Apa kezdődik....Dickerson kèrdőjeles vasárnapra...szuper 🤨
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
Nekem kifejezetten tetszett a vikes elleni produkció.
Nagyot lépett előre a D és ebben az edzői munka látszik.
Nagyon jól kitalálták a vikes O ellenszerét.

több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Egy kis elemzés Hurts játèkáról:

 www.sbnation.com/nfl/2022/9/20/23363055/the-eagles-are-playing-to-jalen-hurts-strengths-and-thriving-because-of-it

Reméljük folytatása következik😊
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megérdemelte:



Igazából talán offense oldalról is adhatnánk mi 😛 😉
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Egy ilyen győzelem után az Öreg sem hiányozhat:

több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
 www.si.com/nfl/eagles/news/eagles-2022-week-2-snap-counts-vs-vikings

Egy kis "játèkidő" elemzès:

Fun fact: Slay csak a 80%t játszotta a snapeknek, de úgy játszott mintha egyfolytában fent lett volna 😛
több mint 2 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 263 — Beware the Slim Reaper!
Jöjjön a védelem, akik nagyon kevés hibával hozták a meccset. Amikor labdaeladásaink voltak a második félidőben, akkor is teljesen nyugodtan néztem a meccset, mert lehetett érezni, hogy a védelem kézben tartja a meccset.

Ha az első hét kapcsán lehülyéztük (jogosan) Gannon-t, akkor most jár neki a kalaplengetés. Nagyon szépen összerakta a védelmet a mai meccsre. A Vikings összes veszélyes fegyverére rátette a féket a védelem, Jefferson egy átlagos elkapónak nézett ki.

A missedtackle gondokat megoldottuk ma, ez már önmagában nagy előre lépés volt az elmúlt meccs óta. Amikor nem vitte le azonnal az első védő a labdás embert, akkor is szinte rögtön ott volt a segítség, és nem jutott messzire az ellenfél.

A futás elleni védelem is sokat javult, Cook nem sok sót evett meg. Azért még megvárnék egy olyan támadósort, aki több futással próbálkozik, mert ma hamar elvettük az ellenfél kedvét a futkorászásról. Az irány viszont jó.

A passrush-ról is elmondható, hogy a helyes irányba haladunk. Még voltak kihagyások, de sikerült egyre fokozni a nyomást Cousins-on, amíg végül már sackek-re is odaértünk. Nem lehet eléggé hangsúlyozni ennek a jelentőségét, mert mindhárom szerzett labdánál komoly nyomás alatt volt az irányító.

Ami tetszett, hogy kevés blitz-et hívott Gannon, de amikor igen, akkor jól időzítve tette, és a védők (pl. Edwards vagy Gardner-Johnson) átjutottak a falon, zavarták az irányítót.

Bátrabban nyúlt Gannon az emberfogáshoz is, amihez ezért kellett bátorság a Vikings elkapók képességeit nézve. Viszont ez nagyban hozzájárult a sikerhez. Amikor Cousins gyors passzokat adott, és a védőfal nem érhetett oda, akkor ott lihegtek az elkapók nyakán a DB-k, LB-k, és sok passzt megakadályoztak.

Néha még előszedte Gannon a gyűlölt soft coverage-et, főleg ilyen 1&20, 2&15-öknél. Ez már ízlés kérdése, hogy mennyire védjük a nagy játékot, de én ilyenkor sem engednék, mert ezekből aztán hoztak 10 yardokat és megoldható 2-3. downokat.

Ha a személyeket nézzük, monstre meccse volt szerintem Slay-nek, Edwards-nak, Maddox-nak, Sweat-nek.

A tavalyi és az eddigi szezon alapján talán leírható, hogy Asante Samuel óta nem volt ilyen playmaker a cornereink között mint Slay. Rendesen rászolgál a becenevére. Ő a fő "bűnös" abban, hogy Jefferson nem tudott sok területet és labdát kapni.
Maddox nagyon jó volt a slotban, pedig nagy volt rajta a nyomás és a felelősség. A leszedett labdája szép és nagyon fontos játék volt (ha nem szedi le, akkor leszedi Slay 😊).
Három interception-t szereztek a fiúk, de nem túlzás, hogy akár négy-öt is lehetett volna, de Slay és McPhearson addig zsonglőrködtek Cousins labdáival, amíg nem lett több.

Edwards visszatért a tavalyi önmagához, mindenhol ott volt, szerelt, passzt védekezett, blitz-elt, igazi MLB-ként.

Sweat neve mellett csak 1 sack áll (még szerzett egyet, de facemask miatt elvették), de számos alakommal nyakorolt nyomást, ütötte meg a Qb-t, és több TFL-je is volt. A legjobb passzrusherünk jelenleg.

Persze lehetne még sorolni a neveket, mert szinte mindenki hozzátette a magáét (Cox, White, Epps, Bradberry stb.).

Egyetlen fájdalmam, hogy szerintem Reddick-et továbbra sem használjuk jól. Gannon valamiért a fejébe vette, hogy ő egy sokoldalú játékos, így nem csak előrefelé kell játszania, hanem a passz ellen is. Így jönnek ki olyan hülységek, hogy Reddick fogja (nem jól) Jefferson-t vagy a tight endet. Amikor agreesszívan támadhat, akkor aktív és rombolja az offense-t, de a passzvédekezés nem igazán az ő világa.

A speciális csapatrészben voltak komoly gondok. Egyrészt a blokkolt, majdnem visszahordott mezőnygól (köszi Siposs a TD-t mentő szerelést). Másrészt a rövid kirúgásokkal nem tudtunk mit kezdeni egész meccsen, így többször is 25-ön vagy 20-on belülről kellett kezdeni a támadásokat.

Egyelőre alakul a dolog, jöjjön a következő. Mondanom sem kell, hogy Wentz-el fel kellene mosni a pályát, nem revansolhat még a FedEx-en sem 😉

Szerkesztette: BleedingGreen


több mint 2 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 263 — Beware the Slim Reaper!
Én összességében pozitívabb érzésekkel zártam le ezt a meccset, mint az előzőt. Bár a szerzett pont kevesebb volt, de összességében mégis sokkal inkább csapat-teljesítmény volt ez a sima győzelem, mint a múlt heti, amikor szinte csak az offense csillogott. És teljesült végre az erős kezdéses kívánságom, jó volt a no-huddle az elején. 😊

Nehéz eldönteni kivel kezdjem Hurts-szel és a támadókkal vagy a védelemmel, de legyen az irányító, elvégre rajta múlik a legtöbb.

Hurts szerintem ezt a meccset kiteheti az ablakba. Bár a második félidőre kihűlt az offense, de ezt kevéssé tartom Hurts hibájának. Csak 12-t passzolt a második félidőben, ha jól számolom, mivel főleg az óra járatással próbálkoztunk. Egy nagy passza pedig holding miatt így is visszavonásara került.

Ami tetszett, és ami előrelépés eddig, hogy a pálya közepét és bal oldalát is jól használta, ami tavaly nagyon hiányzott. Tavaly a bal oldali flat zónába (10 yardon belül) 62,8-as volt a rating-je, ehhez képest tegnap:


Nyilván kukacoskodás, de a meccs elején szerintem legalább egyszer, de lehet, hogy kétszer is feleslegesen jött ki jobb oldalra a zsebből. Az egyiknél sack lett belőle, mert pont arra futott, amerre Mailata is terelte a védőt. A meccs későbbi részében ez a probléma is eltűnt.

A futásai a szokásos szinten ott voltak. Viszont sokkal magabiztosabban olvas és passzol eddig idén. Az interception is igen nagy részben Gainwell bénaságának köszönhető, de más int-veszélyes passza nem is volt Hurts-nek.

Ilyen és hasonló meccsek kellenének sorozatban (az esetleges rájátszásban is) ahhoz, hogy nyugodtan alá lehessen vele írni a hosszabbítást. Azt eddig is tudtuk, hogy emberileg alkalmas lenne franchise Qb-nak.

Hosszabb távon kérdés, hogy ha majd elveszik a Hurts legnagyobb fegyverét (márpedig valaki el fogja venni, és benne fogja tartani a zsebben), akkor a zsebből passzolva meg tud-e verni egy erős védelmet?

Ami az elkapókat illeti, most sokkal jobban tetszett a labdaelosztás. Persze örültem múltkor AJ nagy meccsének, de a mai osztogatás sokkal inkább egy jó csapat jellemzője.
Smith csinálhatta amit ő tud, tűpontos route-okkal hozta sorban a first down-okat, 7/7 elkapással. Watkins is tette a dolgát, amiért itt van. Ő olyan mélységi célpont, aki rövidebb útvonalaknál is használható, de ma éppen a mélységi-része működött. 😀
Goedert-től tényleg ez már egy megszokott teljestmény, és Brown is jól működött, pedig most nagyobb figyelmet kapott.

A futók is pozitív teljesítményt hoztak (ha csak a futásról beszélünk), bár főleg Sanders kapott labákat, és ő meg is oldotta. Én még többet adtam volna nekik a labdát a második félidőben. Gainwell ellenfélhez ütött labdája remélem nem száll vissza rá abban formában, hogy snapeket fog veszíteni.

Az OL részben teljesítette a kívánságomat, mert a passz blokkolás javult (nem volt viszont sok blitz sem). Viszont amit a büntetések szintjén műveltek, az továbbra is penetra. Nem volt olyan támadó falember, akire ne dobtak volna zászlót (Kelce-nél nem kérték, de neki is volt egy).

Hazai pályán elfogadhatalan false startok voltak.
Igazán kivághatnák már a csapatból ezt az Ineligible Man-t, mert egyfolytában a pályán volt már tavaly is 😉 2xDickerson, 1x Seumalo csinálta. Ez szintén nehezen emészthető, mert vagy az odafigyelés hiányából ered, vagy mert nem tudták az adott playnél a blokkolási sémát.
Szerintem jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy a második félidőben akadozott a támadójáték. Bízom Stoutland-ban, hogy rendbe teszi ezt, ahogy tavaly is.

A playhívásokhoz csak annyit tennék hozzá, hogy a második félidőben én még többet futottam volna. Látszott, hogy kezdjük megtörni középen a védőfalat, a két tackle közötti futások többnyire ültek. Az erős támadófal megvan hozzá, és futás blokkban kevesebbet is szabálytalankodnak az embereink.
Amikor az órát kell ölni, akkor ne akarjunk már screen passzokkal és tervezett Qb futásokkal csillogni, amikor a sokkal kevesebb hibalehetőséget rejtő játékok is jól működnek.

A védelem majd külön hsz-ban, megérdemlik.

Szerkesztette: BleedingGreen


több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 902 — Eagles & Seahawks fan
Egyébként iszonyú koncentráció kellett a D rèszèről a Secben ès az LB sorban is, hogy ezt így le lehessen hozni. Nem lesz könnyű ezt a szintet folyamatosan hozni. Respekt!

S nem is lesz minden QB ilyen kedves Slayhez 😀
dande2
Pedig te már kirúgtad volna Gannont 😊

Remélem mostmár mindenkiben rögzül, hogy 1-1 meccs alapján nem érdemes ítélni. Lesz még szar meccse a D-nek meg az O-nak is, de a big picture az, hogy mindkét oldalon nagyon rendben van az a minőség, amit tudunk hozni.
több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 902 — Eagles & Seahawks fan
számomra nagyon aggasztó volt a 2. félidőben (nem) látott offense, konkrétan 1x kerültünk pontszerzés közelébe (kimaradt field goal).. ha nem lett volna a 3 labdaszerzésünk (mindhárom a mi térfelünkön), meg tudta volna fordítani a Vikings, eleve úgy kezdtük a félidőt, hogy próbálunk minél elnyújtottabb drive-okat vezetni rövid játékokkal, ami egyrészt logikus lenne, de szükség lett volna nagyobb játékokra, hogy haladjunk előre.. kicsit azt éreztem, mint ha Sirianni tartana a labdavesztéstől, teljesen más volt az offense a 2 félidőben

tudom, hogy nincs 'ha', de remélem nem fogjuk a defense-re bízni a kövi meccsek sorsát
karmïgran
Micsoda???

Az megvan, hogy azért nem volt offense, mert konkrétan nem is akartunk játszani? A harmadik negyed közepétől egyetlen cél volt - az óra lepörgetése és a sérülések megúszása. Ezért voltak rövid passzok és labdabiztonság. Nem a fantasy pontok maximalizálása a HC célja, hanem az, hogy izgalmak és sérüés nélkül, a playbook minél több elemének megőrzésével legyen meg a W. Ez a meccs akkor már régesrég eldőlt, nincs olyan párhuzamos univerzum ahol a Vikingsnak akár esélye lett volna egyenlíteni 😊

Teljesen biztos vagyok benne, hogy ha 24-24 lett volna a félidőben, akkor simán felpakol még 300 yardot az O, egyáltalán nem arról volt szó, hogy a Vikings ölte volna meg a játékunkat.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
számomra nagyon aggasztó volt a 2. félidőben (nem) látott offense, konkrétan 1x kerültünk pontszerzés közelébe (kimaradt field goal).. ha nem lett volna a 3 labdaszerzésünk (mindhárom a mi térfelünkön), meg tudta volna fordítani a Vikings, eleve úgy kezdtük a félidőt, hogy próbálunk minél elnyújtottabb drive-okat vezetni rövid játékokkal, ami egyrészt logikus lenne, de szükség lett volna nagyobb játékokra, hogy haladjunk előre.. kicsit azt éreztem, mint ha Sirianni tartana a labdavesztéstől, teljesen más volt az offense a 2 félidőben

tudom, hogy nincs 'ha', de remélem nem fogjuk a defense-re bízni a kövi meccsek sorsát
karmïgran
Èrdekes kivètelesen🤪 ezen most pont nem aggódtam. Pont annyira haladtunk, amikor ès ahogy kellett. Nyilván ha mondjuk a blokkolt puntból vagy az intből pontot csinálnak, akkor más a helyzet, de szerintem akkor legalább FG elmegyünk (már ha nem blokkolják 😛) az idő ölèse volt a fontos. Az sikerült is 😊

De látod Hurts egyetèrt veled 🤪


Szerkesztette: dande2
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 931 — WHO DAT!!!!
Sziasztok! Covid előtt néztem utoljára meccset és szeretném kérdezni, honnan lehet letölteni? Régebben ten yard volt de most azt sem találom! Előre is köszönöm ha segítetek!
Stem03
720pier. ru


több mint 2 éve
karmïgran Philadelphia Eagles 1 099 — Crafted with Pride in Philadelphia
számomra nagyon aggasztó volt a 2. félidőben (nem) látott offense, konkrétan 1x kerültünk pontszerzés közelébe (kimaradt field goal).. ha nem lett volna a 3 labdaszerzésünk (mindhárom a mi térfelünkön), meg tudta volna fordítani a Vikings, eleve úgy kezdtük a félidőt, hogy próbálunk minél elnyújtottabb drive-okat vezetni rövid játékokkal, ami egyrészt logikus lenne, de szükség lett volna nagyobb játékokra, hogy haladjunk előre.. kicsit azt éreztem, mint ha Sirianni tartana a labdavesztéstől, teljesen más volt az offense a 2 félidőben

tudom, hogy nincs 'ha', de remélem nem fogjuk a defense-re bízni a kövi meccsek sorsát
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sziasztok! Covid előtt néztem utoljára meccset és szeretném kérdezni, honnan lehet letölteni? Régebben ten yard volt de most azt sem találom! Előre is köszönöm ha segítetek!
Stem03
nflreplay.net-n biztos fent lesz, hogy onnan le tudod-e szedni nem biztos, de "bármikor" visszanèzhető.

Az Arenan pedig ma 17.45-kor ès csütörtök dèlbe ismètlik.
több mint 2 éve
Stem03 Philadelphia Eagles 135
Sziasztok! Covid előtt néztem utoljára meccset és szeretném kérdezni, honnan lehet letölteni? Régebben ten yard volt de most azt sem találom! Előre is köszönöm ha segítetek!

Több nap, mint kolbász... - Sipi bácsi
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Egyébként iszonyú koncentráció kellett a D rèszèről a Secben ès az LB sorban is, hogy ezt így le lehessen hozni. Nem lesz könnyű ezt a szintet folyamatosan hozni. Respekt!

S nem is lesz minden QB ilyen kedves Slayhez 😀
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....


:☺️
több mint 2 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 263 — Beware the Slim Reaper!
Simán nyertünk, úgy, hogy közel sem volt tökéletes meccs. Ezt jó jelnek veszem, mert ha sikerül rendbe rakni teljesen a játékot, akkor még jobb lehet a csapat.

Sikerült több dolgot is javítani a korábban leírt hibák közül, de nem mindent, így maradt még feladat bőven.

Sajnos, Hurts közel tökéletes meccsét elbaszta a fakezű Gainwell, de nagyobb bajunk ne legyen. Viszont Jefferson MVP kampányát eléggé sikerült megtörni ma 😉

A többit majd napközben.


több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Erre mondják hogy a második félidőt le se kellett volna játszani 😀 😛

Legfeljebb Slay intjei miatt 😊

Fly Eagles Fly!!!!

U.i: ST kócsot cserèlhetnènk 😁😁😁😜
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 851 — Így remélem megfelelek nektek.....
Legyen igazad Hulk ès lepődjünk meg kellemessen, Bleed kèrèsei pedig teljesüljenek 😛
több mint 2 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 263 — Beware the Slim Reaper!
Három probléma, amiből jó lenne legalább csapatrészenként egyet-egyet javítani ma éjszakára (remélem nem kérek sokat):

Offense:
- Túl sok büntetés.
- Passzblokkolás, különösen a blitzek kezelése (a Vikings az első fordulóban nem volt blitzelő csapat, de a Lions elleni meccset látva lehet, hogy megpróbálják).
- Gyenge meccskezdések (ez már az előző szezon óta húzódó probléma).

Defense:
- Futás elleni védekezés gyenge minden szinten (DL-LB-DB).
- Rengeteg elrontott szerelés, minden szinten (még úgy is kényelmesen top10-ben vagyunk ezen a téren, hogy már lement egy újabb forduló).
- Passrush hiánya (DL).


több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 902 — Eagles & Seahawks fan
Igen. Missed tackle hegyek, Davis és Dean extrán limitált snap-szám,
Hulkeinstein
Dean amúgy miért volt így limitálva?
eaglesmcnabb
Nincs mögötte sérülés vagy rossz edzések szerencsére, egész egyszerűen egy olyan rookie-ról beszélünk, akinek egyrészt college-ben is kellett idő mire belejön, másrészt van előtte két megbízható veterán Edwards és White személyében. Én a szezon első felében nem is várnék tőle semmit, december-januárra kéne felépíteni, meg persze a következő évekre.
több mint 2 éve
Hulkeinstein Philadelphia Eagles Oregon Ducks 2 902 — Eagles & Seahawks fan
Akkor upsetre fel! 😊
dande2
Mi vagyunk az esélyesek, ha upset lesz, az azt jelenti hogy a Vikings nyer.
Hulkeinstein
Szerintem kb. 7 pontos favoritok vagytok, de így, hogy a GB múlt heti produkciója egyértelműen csak egy rövidzárlat volt, lehet, hogy még keveset is mondtam. 🙂
PatrickSKOL
2.5 pontos csak, de az kb. reális is. Semleges pályán x közeli lenne.
Hulkeinstein
Mondjuk nem nagyon èrtem mièrt lennènk mi így faviritok. Ha Dnk nem azt mutatta volna mint múltkor, akkor talán. Akkor papírformára fel 😀
dande2
Mondjuk mert az egyik legjobb O teljesítményt mutattuk és nem mellesleg hazai pályán is vagyunk? Ahogy írtam, neutrális fielden kb. 0.5 lenne a spread valamelyik irányba, ami full reálisnak is tűnik az első hét és a két csapat rostere alapján.

Tényleg eszméletlen látni a leolvadásokat a szezon elején, a legtöbb szurkolónak annyira rövid az emlékezete, hogy az elmúlt szezon sem jut eszükbe, nem hogy mondjuk 5-10 éves minták. Még ha ma ki is kapunk bűn rossz játékkal, akkor is az a helyzet, hogy van egy top10-es roster (ami valszeg inkább top5), egy támadósor ami mostmár több módon is képes haladni (Hurts futások, AJ-DeVonta-Goedert trió, futójáték) meg a liga egyik legkönnyebb sorsolása az egyik legkönnyebb csoportban.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 339 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Igen. Missed tackle hegyek, Davis és Dean extrán limitált snap-szám,
Hulkeinstein
Dean amúgy miért volt így limitálva?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!