NFL eredménykövetés - 1 aktív topik
Wild Card hétfő
50
15
Mock Draft 8.
Következzék egy újabb mock draft, ahol ezúttal jó néhány trade és meglepetésszerű választás kavarja fel az első kör állóvizét.
1. Detroit Lions: Matt Stafford (QB, Georgia)
Az esetek legnagyobb részében, ha egy csapat borzalmas évet zár, vagy edzőváltás történik a városban, általában a következő évben QB draft következik. A Lions tavalyi 0-16-os szezonja mindkét kategóriát kimeríti. Bár a fal legalább akkora probléma, véleményem szerint egyik OT sem méltó az 1/1-es pickre (nem tűnnek olyan kiváló játékosnak mint Jake Long vagy Joe Thomas), és a tackle pozíció meglepően mély az idén, így a legnyilvánvalóbb választás egy irányító lenne. Stafford érkezik elsőnek, az OL-t és a védelmet lehet később is erősíteni..
2. St. Louis Rams: Jason Smith (OT, Baylor)
A Rams viszont nem engedheti meg magának, hogy ne próbálja meg falát újjáépíteni: Orlando Pace Hall of Fame gyanús pályafutása után Alex Barron betanítása igazi karikatúrának tűnik. A legkevesebb kérdőjellel és a talán legjobb lábmunkával rendelkező Jason Smith lehet a megoldás, bár a kiváló OL képzésről híres Virginia egyetem falembere Eugene Monroe is szinte ugyanolyan jó húzásnak számítana.
3. Kansas City Chiefs: Aaron Curry (LB, Wake Forest)
Az első talán meglepőnek tűnő választás - a Chiefs nem Rajit fogja választani (aki ha véletlenül mégis Kansas-be kerülne első éveiben szenvedni fog a rendkívül gyenge DL-ben), hanem az egész draft talán legjobb játékosát és legkevésbé kockázatosnak tűnő emberét, a rendkívül sokoldalú Curryt. A Wake Forest játékosa bizonnyal megfűszerezi majd a Főnökök szurkolóinak elkövetkező szezonjait, és érdemes már az idén linebaackert választania a Chiefsnek, hisz így az idén legalább még mentorként (is?) tudják hasznosítani Mike Vrabelt.
4. Seattle Seahawks: Eugene Monroe (OT, Virginia)
Bár sokáig Crabtree tűnt az elsőszámú válaszottnak, valahogy Houshmanzadeh megszerzése után luxusnak tűnne újabb 30 milliót kidobni egy WR-re, mégha az a Texas Tech tehetsége is. Hasonló a képlet, mint a divíziórivális Ramsnél: a franchise LT egy legendás karrier után lassan visszavonul, itt az idő hát kiválasztani az örökösét. A Seahawks annyival van jobb helyzetben, hogy még nem vágták ki Walter Jonest, aki az idén számtalan atyai tanáccsal és apró trükkel segítheti majd Monroe-t.
5. Cleveland Browns: Brian Orakpo (DE/OLB, Texas)
És a Barnáknak sem kell Raji: bár Clevelandben szeretik a nagytermetű nose-okat (lásd Ted Washington), a Brownsnak ideje lenne a LB-sorát frissítenie kicsit. Számtalan jelölt akad, sokak szerint Everette Brown lenne ideális, mások Maybint emlegetik, szerintem azonban a Cleveland a legproduktívabb nagy nevet, vagyis Brian Orakpot fogja választani. A Texas üdvöskéje volt az, aki talán legjobban zárta a combine mérőeredményeit kiváló sebessége (4,7-es 40 yard) és verticalja (39.5 inch) mellett figyelemreméltó az is, hogy 31-szer volt képes kinyomni a súlyt, ami egy kisebb testsúlyú, 4-3-as DE-től kiváló teljesítmény. Úgy vélem, Orakpo 3-4-es OLB-ként is könnyedén megállhatja majd a helyét, bár az első évben még leginkább mint pass rush specialista alkothat majd nagyot.
6. Cincinnati Bengals: Andre Smith (OT, Alabama)
Minő meglepetés, még egy olyan csapat végzett a legalsó fertályban, ahol falgondokkal küszködtek. Bár innen épp a RT (Willie Anderson) távozott dicstelen körülmények között, és a Bengalsnál szinte minden poszton lehetne erősíteni, az ideális választás a maradék két nagynevű OT (A. Smith, Oher) egyike lenne. Ne feledjük, Andre Smith sokáig az abszolút 1/1-es választottnak tűnt (Monroe pl. igencsak közepes utolsó évet zárt, és Ohernek is voltak gyengébb meccsei), ám december óta valahogy minden lépésével hibát hibára halmozott. De a fizikális Smithből domináns RT lehet az NFL-ben, a Bengals nem engedheti meg a luxust, hogy még egy kört várjon ezen a poszton.
7. Oakland Raiders: Jeremy Maclin (WR, Missouri)
Egy újabb apró meglepetés: nem Crabtree és nem a sebességkirály DHB vagy Johnny Knox, hanem a legsokoldalúbb Maclin lesz a választás. No azért a Mizzou reménységét sem kell félteni, 4.3-as 40-re ő is képes bármikor, és ez elegendő ajánlólevél egy oaklandi szerződéshez. Maclin azonban remek route runner és returnerként is hasznosítható, ezúttal úgy tűnik tehát, hogy az idei Al Davis draftbonanza egy racionális pickkel kezdődik majd.
8. Denver Broncos (trade from Jacksonville) BJ Raji (NT, Boston College)
Láttunk már ennél meglepőbb dolgokat is a Denver menedzsmenttől az idén tavasszal… ha Raji ezen a poszton még elérhető, a 3-4-es védelemmel próbálkozó Broncosnak szinte kötelező feltradelni a rivális Packers elé - egy kiváló NT ugyanis a legnagyobb kincs. A Jaguarsnak megéri a letrade, Sanchez, Crabtree és Oher még mind elérhető ezen a helyen - vagyis egyedül a Packers fog igazán mérgelődni. Na meg az AFC West rivális csapatai, mert Rajinak jó esélye van
arra, hogy a szedett-vedett Oakland és Kansas City OL ellen már az első évben domináljon.
9. Green Bay Packers: Malcolm Jenkins (CB/S, Ohio State)
A Green Bay ugyan pórul járt, ám a kilencedik helyen is dúskálnak még opciókban - legcélszerűbbnek talán a secondary frissítése tűnik. Akár az öregedo cornerekre, akár a safetyegységre gondolunk, Jenkins mindkét pozícióban már első évben kezdő lehetne - legrosszabb esetben azonban az első néhány meccsen még nickelként gyakorolhat. Szintén lehet szó LB draftról, ám úgy vélem, hogy a Green Bay még egy évet nem kísérel meg a lassan matuzsálemi korba lépő Woodson-Harris duóval.
10. San Francisco 49ers: Michael Oher (OT, Ole Miss)
A TOP 10 utolsó választásával pedig elkelt az utolsó elit OT is, idén is nagy lesz a roham a falemberek iránt. Oher még nem kiforrott játékos, valószínű, hogy nem is érte el a potenciálja csúcsát, ráadásul Frisco-ban első éveiben játszhat RT pozícióban, amíg Joe Staley őrzi a vakoldalt. A 49ersre is sok helyen ráférne az erősítés, de az alapokra sokat adó Singletary biztos nem utasítana vissza egy ilyen kiváló falembert.
11. Buffalo Bills: Aaron Maybin (DE, Penn State)
Sajnos Orakpo kiment, és jómagam nem tartom olyan nagyra Everette Brownt, ezért úgy vélem az ideális választás a legrobbanékonyabb Maybin lenne. Az is fontos tényező lehet, és segítheti a Penn State DE-jének esetleges beilleszkedését, hogy szintén a Billsnél munkálkodik egykori csapattársa, Paul Posluszny is. Egyesek szerint ugyan Maybin túlságosan apró 4-3-ba, ám ezzel nehezen tudok egyetérteni: elég példának a hasonló méretű Dwight Freeney-t szemügyre venni. Speed rusherekre mindig is szükség volt, szükség van és szükség lesz.
12. Jacksonville Jaguars (from Denver) : Michael Crabtree (WR, Texas Tech)
A Jaguars jól járt, két elsőszámú célpontja még ezen a helyen is bent van. Bár Sanchez is remek választás lenne, ezen a ponton már egyenesen szentségtörés, ha Mike Crabtree-t tovább engedné csúszni Del Rio csapata. Az egyetemi bajnokság legjobb elkapója a profik között is kiváló WR lesz, az utóbbi 5 év elkapóihoz hasonlítva, Crabtree tehetsége véleményem szerint csak Calvin Johnsonhoz és Larry Fitzgeraldhoz mérhető; nem akármilyen társaság ez…
13. Washington Redskins: Brian Cushing (LB, USC)
Nem Tyson Jackson és nem Robert Ayers lesz a kiválasztott, hanem az első USC linebacker, és némi meglepetésre a másik workout warrior, Cushing lesz az aki a Trojans játékosai közül elsőnek fog elkelni. Nehéz megindokolni miért - ám a Washington szeret nagynevű iskolákról workout warrior LB-t választani, akikből aztán bust lesz NFL-szinten - és erre úgy vélem Cushingnak van a legnagyobb sansza.
14. New England Patriots (from Saints): Rey Maualuga (LB, USC)
Bár könnyen lehet, hogy Vontae Davis mellett dönt a New Orleans ezen a helyen - ebben a mockban most egy második körös pick reményében átadják a választási lehetőséget a New England csapatának. Bár a legtöbb Pats szurkoló mostanában Clay Matthews-zal szemez, a playmaker Maualaga jobban passzolna a bostoniakhoz, a szürke eminenciás Mayo és az OLB szerepkörbe visszatérő Adalius Thomas között/mellett. Bár a Patriots ritkán szokott feltradelni, ez a USC linebacker véleményem szerint megérné az extra pénzt és fáradságot.
15. Houston Texans: Chris “Beanie” Wells (RB, Ohio State)
Slaton nem fogja egyedül cipelni a terhet egy egész szezonon át: lehet, hogy a fiatal játékos képes lenne rá, de a franchise vezetése bölcsen nem fogja ezt megkockáztatni. Beanie nem akármilyen végsebességgel rendelkező erőfutó, és a 230 fontos Wells tökéletes párja lenne az apróbb, mozgékonyabb Slatonnak ..
16. San Diego Chargers: Jarron Gilbert (DE, San Jose State)
Újabb meglepetést tartogatok a mock félidejénél - én ugyanis még életemben nem láttam olyan draftot, ahol csak az emlegetett “nagy” nevek mentek volna ki az első körben - gondoljunk csak McCargo-ra, vagy tavalyról Joe Flacco-ra. Az egyik ilyen meglepetésember az idén Gilbert lesz - bár a legtöbben Tyson Jacksont népszerűsítik mint esetleges Chargers-játékost, a San Diego gyakran húz kisebb egyetemekről választottat, ráadásul a San Jose State egyetem viszonylag közel is van a csapat székhelyéhez - nem lepne meg, ha a jobb lehetőségnek köszönhetően a Chargersnek több és különb anyaga lenne a 3-4-es DE-ről, mint más csapatoknak.
17. New York Jets: Mark Sanchez (QB, USC)
Új edző, gyenge előző szezon, mit is mondtam a Detroitnál? Hát persze, hogy itt is a QB választása lesz a legelső feladat.. ráadásul Rex Ryan a védelmet már nagyrészt össze is állította, a fallal, futójátékkal olyan sok gond nincs, az idei elkapógárda pedig különösen erős a drafton, adódik tehát Sanchez választása. Bár lesz néhány csapat majd, aki megpróbálja ezt a picket elorozni, a Jets akkor jár a legjobban ha saját maga választ ezen a helyen és reménykedhet, hogy megtörik a szokásos draft-átok (akár Sanchez, akár másvalaki is lesz az “áldozat” - http://www.youtube.com/watch?v=rZxNeFLuY98)
18. Chicago Bears: Everette Brown (DE, Florida State)
Ugyan a WR lenne a legideálisabb választás, ám a Bears “defense first” filozófiája ezúttal is győzedelmeskedni fog, főképp ha a pass rushról van szó. Ráadásul Everette Brown ezen a ponton már remek értéket képvisel, nem hiszem tehát, hogy a Medvék a teljes gondolkodási időt kitöltenék egy hasonló szituáció esetén…
19. Tampa Bay Buccaneers: Peria Jerry (DT, Ole Miss)
Jerry sokáig a legjobb DT-nek számított, több meccsen is dominált a rendkívül kemény SEC-ben, a legtöbben már Sedrick Ellishez is hasonlították. Az utóbbi hónapokban BJ Raji szárnyalása óta kicsit elcsöndesedtek a dolgok az Ole Miss játékos közül, ám ezen a ponton ugyanaz igaz rá, mint Brown-ra: nagy steal lenne! A Jovan Hayet elengedő Bucs nem fogja kihagyni ezt a lehetőséget.
20. Detroit Lions: William Beatty (OT, UConn)
Franchise QB után jöjjön a frachise tackle választása - Eben Britton és Beatty közül nem könnyű a választása, szerintem a Lions azonban jobban járna, ha a Donald Brown 2000+ yardos szezonjában kulcsszerepet játszó Beattyt választaná, a rendkívül apró tenyerű (ez falembereknél
nagy negatívum) arizonai Britton helyett.
21. Philadelphia Eagles: Brandon Pettigrew (TE, Oklahoma State)
LJ Smith már Baltimore-ban edz, így adódik a lehetőség: az NFC East (amelyet Tight End Beast divíziónak is lehetne nevezni, elég belegondolni: Cooley és Witten, korábban LJ Smith, Shockey) újabb kiváló TE-vel gazdagodhat. Donovan McNabb biztosan nem bánná, a WR-ek játéka ugyanis továbbra is inkonzisztens Phillyben, Pettigrew pedig már az első évében kiváló játékot mutathat be.
22. Minnesota Vikings: Percy Harvin (WR, Florida)
Itt könnyen elképzelhető egy QB pick is - legalábbis a Josh Freeman -Vikings párosítás remekül adja magát, Sage Rosenfels ide, Tarvaris Jackson oda. Ám a konzervatív variáció mellett maradva úgy vélem, hogy egy igazi playmaker WR (aki ráadásul reverse/trükkös figuráknál is besegíthet) választása sokkal többet segítene AP-nek és az egész Vikings támadójátéknak, mint egy újabb nyers QB kipécézése - a maradék WR-ek közül pedig Harvin a legjobb választás erre a szerepkörre.
23. New Orleans Saints (from New England): Vontae Davis (CB, Illinois)
Döbbenetes módon a Szentek idén végre rászánják magukat a secondary megerősítésére. Gratulálunk, ideje volt!
24. Atlanta Falcons: Connor Barwin (TE/OLB, Cincinnati)
Az első kör legnagyobb durranása, a “what the ???”-pick (magyarul fonetikusan “vattapikk“), igazi bombameglepetés lenne Barwin választása. Pedig az ex-Bearcat a combine-on felhívta magára a figyelmet: majdhogynem Vernon Davishez/Gholstonhoz hasonló számadatokat produkált az egyetemen TE-t, a profi ligában azonban linebackert játszani kívánó játékos - és a Falconsnál mindkét pozíció hiányposztnak számít. Ha Barwin nagyon óhajtja tehát, akár 60 percen keresztül, mindkét csapatrészben is játszhatna - ám ha specilizálódik és csak a védelemben jut majd szerephez, sokoldalúsága ott is számtalan lehetőséget biztosít majd a Falcons edzői stábjának.
25. Detroit Lions (from Miami): Sean Smith (CB, Utah)
Újabb feltrade: a Miami dúskál a lehetőségekben, a Lions pedig egy bizonyos CB-t szemelt ki magának, és letradel az első körbe, hogy megszerezze magának Sean Smitht. A nagytermetű fizikális játékos CB és S poszton is nagy segítséget jelentene a detroiti hátsó négyesnek, és szeptemberben akár ő is kezdőként léphetne pályára.
26. Baltimore Ravens: Darrius Heyward-Bey (WR, Maryland)
Kivételesen egyetértek a konszenzusos választással: a nagykarú Flacconak ideális választás az idei combine egyik leggyorsabb WR-e, ráadásul a helybéli egyetemen játszogató Heyward-Baynek egy éve még lenne is útfutási képességeit gyakorolni a nagy öreg, Derrick Mason árnyékában - aki ráadásul nagy szakértője ennek a tantárgynak Tökéletes ez a párosítás minden szempontból.
27. Indianapolis Colts: Sen’Derrick Marks (DT, Auburn)
A Colts run defense továbbra is a csapat leggyengébb pontja, ám Dungy távozása után idén megvan rá az esély, hogy az új edzői stáb ennek orvoslásához is lát. Nem Brace vagy Evander Hood lesz azonban a válaszott, hanem Marks, aki szintén jól játszott az SEC konferencia meccseken és kemény támadófalak ellen gyűjtött értékes tapaszatalatot, a Texans, Titans vagy
Jaguars futójátéka ellen pedig szüksége is lesz erre.
28. Philadelphia Eagles: Louis Delmas (S, Western Michigan)
Tight End után vagy támadófal, vagy futó… vagy esetleg szerezzünk valakit a csapat Hall of Famer safetyjének távozása után? Falember, futójátékosok közül elég sok tehetséges ember akad még, ám a safety pozíció idén (is) rendkívül gyenge - célszerű tehát a legjobb játékost kiemelni erről a posztról - és könnyen meglehet, hogy a kis egyetemről érkezo Delmas lesz a választott. Nem sok safety ér meg első kört, még a Western Michigan játékosáról is megoszlanak a vélemények - ám az Eagles-nek muszáj lépnie Dawkins távozása után; ráadásul az öreg safety “D….S” feliratú, kopott edzőmezét is átruházhatják az új játékosra.
29. New York Giants: Hakeem Nicks (WR, North Carolina)
Plaxico nélkül botladozva fejezte be az évet a Giants, azt hiszem nem kérdés, hogy hiányzott a magas, jó kezű elkapó. Még ha az excentrikus pisztolypörgető receiver vissza is tér, nem árt a pótlására gondolni, és a Tar Heels WR minden tekintetben tökéletes Burress-pótléknak bizonyulna.
30. Tennessee Titans: Alphonso Smith (CB, Wake Forest)
Ismételgessük utanám: Jeff Fisher nem fog WR-t draftolni az első körben. Jeff Fisher nem fog WR-t draftolni atz első körben. Jeff Fisher nem fog Wr-t draftolni az első körben. Fölösleges lenne WR-t húzni, amíg a védelmet lehet tovább erősíteni - a front sevenbe is elférne vagy két-három DT Big Al távozása után, ám valószínűbb, hogy a tehetséges CB-k közül választ majd valakit az edzői stáb a Nick Harper utáni időkre. A playmaker Smith remek választás lenne.
31. Arizona Cardinals: Knowshon Moreno (RB, Georgia)
Futójáték nélkül nem lehet Super Bowlt nyerni. Edge + Hightower nem egyenlő futójátékkal. A Cardinals idén a hetedik kör helyett már az elsőben futót fog választani, az egyetemen rendkívül produktív Moreno pedig képes arra, hogy 25-30 alkalommal cipelje a labdát, ráadásul 3 yardos átlagnál jobb teljesítményt nyújtva! Ilyen futója a Vörösbegyeknek évek, sőt talán évtizedek óta nem volt…
32. Pittsburgh Steelers: Tyson Jackson (DE, LSU)
Na, az LSU játékosa csak elkelt az első körben, ráadásul épp Pittsburghbe került, ahol kimondottan jól tudják majd hasznosítani, különösen a futás ellen nyújtott rendkívül szolid játékát, és a Steelers azt is elviseli majd, hogy pass rush terén kevésbé robbanékony. Első évében még nem fog kezdeni, őt is folyamatosan szoktatják majd bele a 3-4-es DE szerepkörébe, de néhány éven belül fontos eleme lehet a Steel Curtain sokadik generációjának.
Lang Péter (Igor)