Mock II./4.
Tovább gördül mockdraft parádénk, immár negyedik részénél tart a 2. fejezet
Néhány dolog megváltozott a csapatok háza táján, amióta az első mockdraftomat elkészítettem, ennek okán ebben a mockban is lesz pár változás, azonban próbálok következetes maradni
1. Detroit Lions: Aaron Curry, LB, Wake Forest
Jelen állás szerint nagyobb a sansz Stafford, vagy Jason Smith draftolására, azonban én továbbra is úgy gondolom, hogy a végső választás majd Curry-re esik. Bár nem szokás 1/1-re LB-t húzni, véleményem szerint Curry a legtehetségesebb az idei draftra kijövő játékosok közül, vele talán könnyebb lesz megegyezni a szerződésről a draft előtt (ugye a Lions kijelentette, hogy mindenképp meg akarnak állapodni a leendő játékosukkal) és így a LB-sor kész lenne Petersonnal és Sims-szel a két szélen, Curry-vel középen, Dizon pedig várna beugrásra készen a padon.
2. St. Louis Rams: Jason Smith, OT, Baylor
Bő egy hónappal ezelőtt is Smith-t írtam a Rams-hez, ez most sem változik, hiszen megoldatlan a vak oldali OT posztja és ennek betöltésére kiválóan alkalmas lesz a Baylor egyetemről érkező játékos.
3. Kansas City Chiefs: Eugene Monroe, OT, Virginia
Bár Raji is célszerű lenne, azonban nem fog a meccsek egészében 3-4-es védelemmel felállni a Chiefs, így nincs azonnali szükség egy NT-re a tavalyi Dorsey draft után. A támadófalba viszont elkél az erősítés, így Monroe ideális választás lehet. Ha másképp döntenek Kansas-ben, akkor sem lehet őket nagyon elmarasztalni, hiszen van lyuk bőven a csapatban, így gyakorlatilag nem tudnak majd rossz posztra játékost választani.
4. Seattle Seahawks: Michael Oher, OT, Ole Miss
Mivel az első három pickből kettő OT lett, így a Seattle-ben joggal tarthatnak attól, hogy mire a másodszor is sorra kerülnek, már nem lesz olyan a falember felhozatal, amilyet szeretnének, így lecsapnak most Oherre, és később próbálnak majd FS-t szerezni.
5. Cleveland Browns: Chris Wells, RB, Ohio State
A Browns-nál a védelem gyengélkedik, viszont Wells-szel egy ligaelit offense állhat össze, főleg, ha Mangini nem akarja minden áron elpasszolni Edwards-ot és Quinnt. Passrushert később is találhat majd, hiszen rég volt annyi potenciális 3-4-es rendszerbe illő OLB a drafton, mint idén, viszont a RB class szerintem gyengébb a megszokottnál.
6. Cincinnati Bengals: Brian Orakpo, DE, Texas
A Bengals-nál is van hiányposzt dögivel, talán a DE a legégetőbb, Orakpo pedig tökéletes gyógyír lehet a betegeskedő védőfal számára. Célszerű lehetne egy OT draftolása is, azonban Andre Smith-en kívül már nem maradt olyan falember, aki 1/6-ot érne, vele azonban nagy lehet a rizikó, így Orakpo logikusabb megoldásnak tűnhet. Bár mondjuk a Bengals gyűjti a problémás játékosokat, szóval ki tudja…
7. Oakland Raiders: B.J. Raji, DT, Boston College
Khalif Barnes a múltkori mockom megírása után Oaklandbe költözött, így az OT pick már nem olyan fontos a Raiders számára. Maradt alternatívaként a DT, vagy a WR poszt megerősítése. Azért döntöttem Raji mellett, mert ő jobban kiemelkedik a DT-k közül, mint bármelyik elkapó a saját posztján. Ráadásul van legalább 10 olyan WR az idei drafton, aki azonnal kezdő lehetne a Raiders-ben, így ráérnek a második kör elején erre a posztra játékost húzni.
8. Jacksonville Jaguars: Michael Crabtree, WR, TexasTech
Továbbra sincs túl sok használható elkapó a Jaguars-nál, így nem marad már választásuk, mint elvinni Crabtree-t, a második körben pedig nekiláthatnak a támadófal restaurálásához, mert oda is elkél a friss emberanyag.
9. Green Bay Packers: Everette Brown, DE/OLB, Florida State
Az OLB need nem oldódott meg az elmúlt hónapban sem, így semmi sem indokolja, hogy megváltoztassam a múltkori elhatározásomat, miszerint a Florida State kiválósága költözik a hűvös Green Bay-be.
10. San Francisco 49ers: Matthew Stafford, QB, Georgia
Lehet, hogy szükség van OT-re, vagy passrusherre, azonban a legnagyobb need a QB poszt a 49ers-nél. Biztos vagyok benne, hogyha Stafford 1/10-ig csúszik, akkor elviszik Mike Singletary-ék, gondoljon is akármit a pszichológusuk Staffordról és a szülők válásának a hatásáról.
11. Buffalo Bills: Andre Smith, OT, Alabama
Dick Jauronnak idén eredményt kell felmutatnia, ha meg akarja őrizni állását, így meg fogják reszkírozni Andre Smith draftolását a különböző problémái ellenére. Így Peters távozása esetén is lehet domináns OT-je a Bills-nek, Owens érkeztével a WR állomány is kiváló, nincs más hátra, Trent Edwards-nak is be kell bizonyítania, hogy alkalmas a csapat vezetésére.
12. Denver Broncos: Rey Maualuga, ILB, USC
A Denvernek különböző tranzakciókkal sikerült elérnie, hogy a támadóknál is legyen gond, azonban ezekkel az ügyletekkel azt nem sikerült elérniük, hogy a védelem megerősödjön. Maualuga továbbra is az első számú favoritom a Denver 1/12-es pickjénél.
13. Washington Redskins: Michael Johnson, DE, Georgia Tech
A fővárosban se sok minden változott az elmúlt egy hónapban, Michael Johnson még mindig ideális jelölt az egyik DE posztra. Bár hallani olyan pletykákat, miszerint nem biztos, hogy Jason Campbellel képzelik el a jövőt Washingtonban, azért ez nem kellő ok arra, hogy irányítót válasszanak ebből a gyenge class-ból.
14. New Orleans Saints: Malcolm Jenkins, DB, Ohio State
A Lions számára nincs értelme a feltrade-nek, miután Smith-t elvitte a Bills, a Saints-nek sem rossz megoldás Jenkins draftolása, így minden valószínűség szerint elviszik a Buckeyes DB-jét.
15. Houston Texans: Brian Cushing, OLB, USC
Cushing nem doppingolt (legalábbis a teszten nem bukott meg), így semmi akadálya, hogy a Texans elvigye, és ezzel megerősítse a LB-sorát.
16. San Diego Chargers: Tyson Jackson, DE, LSU
A Chargers-nél sem történt semmi olyasmi, ami okot adna arra, hogy megváltoztassam egy hónappal ezelőtti döntésem, így most is az LSU DE-jét, a 3-4-es sémába tökéletesen illő Tyson Jacksont írom 1/16-os picknek.
17. New York Jets: Josh Freeman, QB, Kansas State
Ezzel a választással bizonyára nem leszek túl népszerű a Jets szurkolók körében (idén valahogy mindenki irtózik a QB drafttól), azonban ha jobban belegondolunk, Rex Ryan tavaly megélhette, hogy egy újonc irányítzó képes egészen messzire vinni a csapatot, még akkor is ha nincs teljesen kész arra, hogy NFL irányító legyen. Azért választottam Freemant, mert ő véleményem szerint jobban beleillik Ryan elképzeléseibe, mint Sanchez, a WR poszt erősítése meg megoldható lesz a második körben is.
18. Denver Broncos (from Chicago): Mark Sanchez, QB, USC
A védelmet kéne inkább fejleszteni, azonban Sanchez lehet az új franchise QB-ja a Broncos-nak, ezért el is viszik. Ráadásul mivel Ortont megkapták a Cutler-trade keretein belül, így azonnal be se kell a mélyvízbe dobni, lesz ideje arra, hogy megtanulja a rendszert, megszokja a légkört, és utána megmutassa, hogy Jay Cutler a múlt, ő pedig a jövő a Mile High-on.
19. Tampa Bay Buccaneers: Peria Jerry, DT, Ole Miss
Leftwich szerződtetése talán azt jelenti, hogy irányítót nem akarnak húzni az első körben (mondjuk nem is nagyon maradt megfelelő jelölt), így ez a pick mehet a védelem helyrerázására.
20. Detroit Lions (from Dallas): Max Unger, OL, Oregon
A védelem megerősítésére használták fel az első pickjüket a Lions vezetői, így most lehet javítani a támadófalon. Unger szinte a fal összes posztján bevethető, így nagyon értékes lehet egy olyan csapat számára, amelyiknek gyakorlatilag az egész fala kérdőjeles.
21. Philadelphia Eagles: Eben Britton, OT, Arizona
Még mindig nem találtak megoldást az Eagles-nél a támadófal távozó embereinek a pótlására, így igen valószínű, hogy a drafton kívánják orvosolni ezt a problémát. Britton a legjobb benn lévő OT, így az ő választása tűnik a legvalószínűbbnek.
22. Minnesota Vikings: Pat White, QB, West Virginia
Még mielőtt az összes Vikings szurkoló arra gondolna, hogy le kéne nyilazni a mock készítőjét azon nyomban, érdemes belegondolni, hogy milyen posztra húzhatna a Vikings, amivel előrébb léphetne a csapat. DB posztra ráférne az erősítés, viszont eleddig mindössze egy DB ment ki, így a második körben minden valószínűség szerint teljes nyugalommal lehet hasonló CB-t húzni, mint tehetnék most. A támadófalat is lehetne erősíteni, de ott sem látom azt a játékost, aki kihagyhatatlan lenne a Minnesota vezetőinek. White pedig egy hasonló játékstílusú irányító, mint Jackson, azzal a különbséggel, hogy ő még nem égett ronggyá az NFL-ben és passzolni is tud, ráadásul Rosenfels megszerzése okán ideje is lenne beletanulni a szerepébe.
23. Carolina Panthers (from New England): Robert Ayers, DE, Tennesse
Töretlenül hiszek a Peppers-Patriots házasság létrejöttében, amivel megoldaná a Pats passrusher OLB posztot. Ayers remekül pótolhatná Peppers-t a Panthers-nél, futás ellen is hasznos, ami John Fox-ék számára elengedhetetlen egy DE-nél. A korábbi WR pick pedig realizálódhatna a második körben, elég akkor megtalálni Muhsin Muhammad leendő utódját.
24. Atlanta Falcons: Alphonso Smith, CB, Wake Forest
Atlantában nagyon szemezgetnek Tony Gonzálezzel, akiről csak jelentős ellenérték fejében lenne hajlandó lemondani a Chiefs (a második körös pickről volt szó egyelőre), így az első körben okvetlen meg kell erősíteni a védelmet, mert ha legközelebb a harmadik körben választ majd csak a csapat, ott már nem biztos, hogy sikerül olyan játékost találni, aki azonnal bevethető lesz a Georgia Dome-ban. Alphonso Smith pedig ilyen játékos.
25. Miami Dolphins: Clay Matthews, USC
Számomra az a nagy kérdés, hogy OLB-t vagy WR-t húz-e a Dolphinsaz első körben. Matthews-ban olyan lehetőségek rejlenek, ami arra készteti majd a Miami vezérkarát, hogy mellette tegyék le a voksukat.
26. Baltimore Ravens: Brandon Pettigrew, TE, Oklahoma
Kellenek acélpontok Flacco számára, azonban nem WR lesz a kiválasztott, hanem egy TE, mégpedig Brandon Pettigrew. Ő hasonlóképp kimagasló tudású játékos a posztján, mint Raji a DT-k között, így célszerűbb őt választani, mint esetleg egy olyan WR-t, akihez hasonlót később is találni.
27. Indianapolis Colts: Jeremy Maclin, WR, Missouri
Pótolni kell Marvin Harrisont, Maclin pedig képes lehet rá. Nyilván vannak gondok a Colts védelmével (mikor nem voltak?), azonban ők mindig is a támadósornak köszönhették a sikereiket, így véleményem szerint, ezen az úton haladva maradhatnak fenn a csúcson.
28. Philadelphia Eagles (from Carolina): Louis Delmas, S, Western Michigan
Dawkins hiányában komoly űr keletkezett a secondary-ben, Delmas képes lehet arra, hogy betöltse. Ráadásul a nagyon hasonlít a játéka Dawkins-éra, ez is segíthet abban, hogy őt válassza az Eagles a második első körös pickjével.
29. Arizona Cardinals (from New York Giants): Knowshon Moreno, RB, Georgia
Boldin került a Nagy Almába enyhíteni a Giants WR needjét, így a Cardinals behúzhatja picit korábban Morenót, mint azt egy hónapja jósoltam.
30. Tennessee Titans: Percy Harvin, WR, Florida State
Egyszer csak húznak már WR-t a Nashville-iek az első körben, ha megteszik, jelentőset javulhat a futójáték okán amúgy is remek támadógépezet.
31. Arizona Cardinals: Alex Mack, C, California
A támadófal megerősítése komoly segítséget nyújthat majd Morenónak, hogy könnyebben hozza a yardokat. Warnernek is elkél a jobb védelem, hiszen ő sem lesz már fiatalabb, és csúnya véget érhet a Cards szezonja, ha Kurt apó egyszer lenn marad.
32. Pittsburgh Steelers: Jarron Gilbert, DE/DT, San Jose State
A védőfal fiatalítása és a támadófal megerősítése lehet két legfontosabb feladata a bajnoknak ezen a drafton, Gilberttel meg is kezdhetik az első problémakör megoldását.
Kocsis Gábor (Gabokocka)