NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NCAA - A Bowl-szezon folytatódik

A Poinsettia Bowl után sem állt meg az élet az egyetemi futball világában, most az azóta lejátszott meccsek ismertetőit tárjuk ki elétek!

Az újabb élmények és impulzusok az alapszakasz végeztével sem hagynak alább, fantasztikus mérkőzések egész sora van mögöttünk már legutóbbi jelentkezésünk óta is! Rövid elemzéseinkkel továbbra is fő feladatunk az NCAA megszerettetése, illetve az ösztökélés az esetlegesen kihagyott Bowlok beszerzésére és megtekintésére. Közben persze nem feledkezünk meg önmagunk felelősségre vonásától, azaz múltkori tippjeink kiértékelésétől. E felvezetés végén pedig illik megjegyeznünk, hogy beindult az NCAA részleg új menüpontja, ahol a legfrissebb eredményekről szerezhettek naprakész információkat.


New Orleans Bowl: Florida Atlantic Owls - Memphis Tigers 44-27
Ez volt a tippünk: „pontdús mérkőzésen (a védőfalak harmatgyengék) hosszabbításos Memphis siker”
Bár szigorúan a pontok arányát nézve úgy tűnhet, hogy nagyot bakiztunk, ez közel sincs így. TD-kben a várakozásoknak megfelelően nem volt hiány, az Owls irányítója Rusty Smith (sophomore) igazán kiélhette magát a zseb tökéletes biztonságában, de a másik oldalon az amúgy közel sem magabiztos Martin Hankins (senior) is talán élete teljesítményét produkálta. A kisebb egyetemek csapatainál megfigyelhető, hogy a védelem sokszor mintha nem is lenne pályán, ami a futball keményebb, ütközős változatát kedvelők számára frusztráló lehet. Ennek ellenére látványosra sikeredett a játék, a Tigers képes volt a talpra állni 17 pontos hátrányból. Bizonyítva azonban mindhárom csapatrész fontosságát, ezúttal a special team hibája (persze másik oldalon bravúrja) volt a fordulópont, a blokkolt punt utáni driveből elért TD-re reagálni már nem tudtak a Tigrisek. A FAU és Howard Schnellenberger tovább írta a rekordot, a legrövidebb idő alatt (mindössze 7 év a megalakulás óta) elért Bowl-szereplésből Bowl-siker lett, Smith 336 passzolt yarddal és 5 touchdownnal hívta fel magára a figyelmet.

PapaJohns.com Bowl: Cincinnati Bearcats - Southern Miss Golden Eagles 31-21
Ez volt a tippünk: „sima Bearcats győzelem”
Simán nem is, viszont összességében magabiztosan húzta be a Bearcats a Bowlt és ezzel együtt szezonbeli 10. győzelmét (ez fennállásuk óta csak másodszorra sikerült). Jeff Bower még kapott egy lehetőséget a szép búcsúra, és nyugodtan kijelenthető, hogy ez sikerült is. A Southern Miss mindent megtett ezért, lehetőségeikhez képest 110%-os formában pörögtek, főleg a védelem volt elemében. Ben Mauk (QB, senior) azonban a kezdeti hibák után játékba lendült, és ráérzett arra, ha a dobásai nem mennek, nyugodtan megbízhat lábaiban is. Természetesen a végzős irányítónak az NFL-ben nem lesz ennyi lehetősége a ficánkolásra (nem beszélve ugye korábbi súlyos sérüléséről), mindenesetre biztosan lesz profi csapat, ahol bizonyíthat majd. Míg Brian Kelly programja kezdő évében megtalálta az utat a siker felé, a Golden Eaglesnél még közel sem tudni mi várható a jövőben, a jelen egyelőre sötét, a többi Conference-USA kötelékébe tartozó egyetem szép lassan elhalad mellettük.

New Mexico Bowl: New Mexico Lobos - Nevada Wolf Pack 23-0
Ez volt a tippünk: „az újonc irányító Colin Kaepernick játéka a nevadaiak felé billenti a mérleg nyelvét…”
Billenthette volna, de nem tette. Az eddig jól működő Pistol offense teljesen impotenssé vált azzal, hogy Kaepernick (QB, freshman) még nem tudta elviselni a rajta levő nyomást, rendkívül, a szemnek is bántóan pontatlanul passzolt a kulcsmomentumokban. A támadószisztéma kitalálója, az élő legenda Chris Ault (aki Joe Paterno és Bobby Bowden mellett azon hármas tagja, akiket aktív pályafutásuk alatt beválasztottak a Hírességek Csarnokába) pedig erre nem tudott újat húzni, főleg azért, mert több játékosa is leblokkolt. A védelem még csak-csak működött, a főleg screen passzokra hangsúlyt helyező New Mexico ezen kísérletei kudarcot fulladtak, 2 nagy passzal és TD-vel azonban hamar eldőlt a mérkőzés. Megállapítható, ha a nevadaiak nem idény eleji formájukhoz térnek vissza, könnyen fordított eredményt láthattunk volna az eredményjelzőn. A sors ezen az estén végre megkegyelmezett a New Mexiconak, így 1961 után végre újabb Bowl-diadalnak örülhettek Albuquerque lakói.

Las Vegas Bowl: BYU Cougars - UCLA Bruins 17-16
Ez volt a tippünk: „fölényes Cougars-diadal a tavalyi sémát követve”
Mea culpa. Csúnyán mellélőttünk, ám fogjuk ezt rutintalanságunkra. A Bruce Davis (DE, senior) vezette védőfal keresztben lenyelte a BYU O-line-t, nem lehet ezt szebben megfogalmazni. A láthatóan nagyobb, erősebb és gyorsabb (okosabb, ügyesebb…) UCLA játékosok megállítása szinte emberfeletti feladat elé állította a kevésbé nagy ellenálláshoz szokott BYU embereit, akik bár becsülettel kitartottak, közel álltak ahhoz, hogy Max Hall (QB, sophomore) balesetbiztosítását kelljen fizetniük. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a Bruins támadójátéka két QB-jének kiesésével minden erejét elvesztette, sem a McLeod Bethel-Thompson (freshman), sem a középiskolában ezen a poszton játszó, amúgy a rosterben a WR-ek között megtalálható Osaar Rasshan (sophomore) nem jelent megoldást egy ilyen nagy hírű csapat problémáinak orvoslására. Nem is beszélve arról, hogy az elküldött Kyle Dorrell helyére kinevezett DeWayne Walker eddig mint defensive coordinator tevékenykedett, nagy pálfordulásra így ezen a téren nem számíthattunk… Az ellenfél mellett maga a Cougars is sokat tett az eredmény szorossá tételéért (és a tippünk sikertelenségéért, bahh), talán titkon ők is egy újabb erőfitogtatásban reménykedtek a tavalyi Oregon-alázás után. A negyedik negyedben viszont óriásit fordult a mérkőzés képe, a végére már a nyögvenyelős győzelmet is aláíró mormonokat túlságosan elaltatta a UCLA offense. 17-16-nál másodpercekkel a vége előtt jött a korábban két 50+-os mezőnygólt is értékesítő Kyle Forbath, a 26 yardos(!) kísérlet kimenetele a fenti végeredményből kiolvasható…

Hawaii Bowl: East Carolina Pirates - Boise State Broncos 41-38
Ez volt a tippünk: „nyögvenyelős Boise State győzelem, bár a csalódott csapatok csatáját a Pirates se fogja előre feladni”
Alaposan az öltözőben (vagy a csodálatos tengerparton…) ragadt a Boise State az East Carolina elleni Hawaii Bowl elején. A Piratesen egyáltalán nem látszott az elkeseredettség, főedzőjük Skip Holtz - Lou Holtz fia – alaposan feltüzelte legényeit, melynek a bombasztikus kezdés lett az eredménye. Az atletikus és rendkívül robbanékony Chris Johnson (RB, senior) szétzilálta a Broncos védelmet, miközben a másik oldalon hiába hatástalanított egyszerre néha két embert is Ryan Clady (OT, junior), ez Taylor Tharp (QB, senior) és Ian Johnson (RB, junior) hathatós közreműködése nélkül mit sem ért. A legjobban az ECU futás elleni defenzíváját ez az adat dícséri: a tavalyi évi Fiesta Bowl MVP-jének választott Ian mindössze 11 yardra volt képes! Hamar le is került a formán kívül teljesítő játékos a pályáról, Jeremy Avery pedig megfelelő helyettesének bizonyult (RB, freshman). A 22 pontos biztos vezetés tudatában alaposan visszavett a tempóból az East Carolina, amit azért egy Boise State-el szemben nem lehet megtenni. A hatalmas feltámadás végül aztán feleslegesnek bizonyult, itt is egy utolsó másodperces FG döntött, ezúttal a rúgó fél javára. A győzteseknek még egy öröm kijutott: Chris Johnson 408 yardjával Bowl csúcsot döntött, ezzel szinte azonnal „köröket mászott fel” sok szakíró mock draftján…

Motor City Bowl: Purdue Boilermakers – Central Michigan Chippewas 51-48
Ez volt a tippünk: "könnyed CMU siker a MAC „Tebowjának”, Dan LeFevournak köszönhetően"
Természetesen a könnyed sikert mi sem gondoltuk komolyan, inkább ironikus megjegyzés volt. Emellett viszont titokban „bíztunk” abbam ,hogy Dávid az amerikai fociban is legyőzheti Góliátot. A két mítikus személy közötti nagyságbeli különbség szépen rá is illett például a Purdue D és a CMU O-Line játékosaira, akik közül utóbbiak többször statisztaként szemlélték az ellenfél blitzeit. A Chippewas nagy szerencséjére viszont a már említett irányítójuk rendkívül mobilis, a Boilermakers secondary pedig nézőként váltott jegyet a meccsre. A lassan beinduló találkozón úgy tűnt, hogy könnyedén nyer a kétségkívül erősebb csoportban edződő Boilermakers, de Curtis Painter (QB, junior) játéka nagyban befolyásolta a kiementelt. Nem először bizonyosodott be, hogy bár sokszor nagyon jó meglátásai vannak, erős a karja és pontos passzokat is láthattunk tőle szép számmal, nyomás alatt nem tud játszani. A Purdue egész szezonja erről szólt: ha sikerült az irányítónak levegőhöz jutnia, jöttek a TD-k (és ezekkel együtt a diadalok is), de amint nyomában voltak a sackre éhes védők, rengeteget hibázott, a D#-ből a védőfal pedig ritkán képes egymagában a bravúrra. A mérkőzés pedig ebben az érdekes mederben haladt egészen az utolsó drive-ig, ahol – mint láthattuk nem először – újra egy értékesített mezőnygól döntött…

Holiday Bowl: Texas Longhorns – Arizona State Sun Devils 52-38
Ez volt a tippünk: „parádés mérkőzésen ASU diadal, csakazértis”
„Csakazértse” lett Arizona State-öröm a végén, a Texas megérdemelten nyert a Sportklub által élőben közvetített mérkőzésen. A Sun Devils nem játszott alárendelt szerepet, azonban a sok labdaeladás és gyenge támadófal a Longhorns ellen megengedhetetlen hátránynak bizonyult. Rudy Carpenter (QB, junior) nem tudott kibontakozni, a futójáték gépezete akadozott, az eddig biztoskezű játékosok könnyen vesztették el a labdát. Holott a másik oldalon Colt McCoy (QB, sophomore) is két csúnya fumblevel vétette észre magát, ő viszont összességében nem okozott csalódást. Ugyan tökéletes nem volt a Horns secondary sem, de a stabilitást és a nyugalmat meg tudta adni a támadóknak, akik így végig uralni tudták az összecsapást, az ASU meg futhatott az eredmény után. Azaz csak futhatott volna… A némileg lesajnált egyetem becsülettel küzdött és hajtott, de ez most nem volt elég a „naagy” Texas ellen. A jövő azért szépnek ígérkezik Arizonában, az állam mindkét zászlóshajója (a Sun Devils mellett a Wildcats) beleszólhat a Pac-10-ért folyó versenybe.


A tegnap esti és a hátralévő Bowlokról legközelebbi cikkünkben írunk, addig is jó szórakozást az NCAA és persze az NFL mérkőzésekhez!

Horváth Róbert (JJ Tiller)