Baltimore @ Denver
NY Giants @ Dallas

Green Bay Packers @ Chicago Bears – 31:23

A mérkőzés embere: James Jones (WR, Green Bay) - 51 elkapott yard, 2 TD

Akkor ért véget, amikor: a Bears sikertelen onside kickjénél az utolsó percben, bár lényegében már korábban eldőlt

A mérkőzés jelenete: Eddie Lacy egykezes elkapása

A mérkőzés száma/statisztikája: 23 - Cutler mindegyik Packers elleni meccsén dobott továbbra is legalább egy interceptiont, a legutóbbi volt a 12.-en a 23.

A mérkőzés edzői húzása: James Jones visszaigazolása és újra hadrendbe állítása, a GB-ben korábban hét szezont már lehúzó elkapó tökéletesen pótolta Jordy Nelsont

Hogyan tovább? A Packers otthon fogadja a Seattle-t a vasárnap éjszakai rangadón, a Bears marad otthon, és az Arizona ellen egyenlítheti ki mérlegét. A mutatott játék alapján van ok a bizakodásra.

Kansas City Chiefs @ Houston Texans – 27:20

A mérkőzés embere: Travis Kelce (TE, Kansas City) - 106 elkapott yard, 2 TD

Akkor ért véget, amikor: az extra pontot hibázó Randy Bullock sikertelen onside kickjénél az utolsó másfél percben

A mérkőzés jelenete: JJ Watt sisak nélküli sackje

A mérkőzés száma/statisztikája: 0 - három elkapott TD a Chiefs-nél, de a WR-ek még mindig adósak a hatpontossal

A mérkőzés edzői húzása: majdnem bejött az irányítócsere a Houstonnál (a gyatrán teljesítő, első passzából INT-et dobó Hoyer helyett állt be Mallett), de csak majdnem, így Reid döntése, a héten igazolt Jah Reid kezdőbe küldésével vitte a pálmát, az OT relatíve jól tartotta Wattot is

Hogyan tovább? A Chiefs a Denver elleni csoportküzdelemmel folytatja, a Texans vélhetően Ryan Mallettel a kezdőben Carolina-ba látogat

Cleveland Browns @ New York Jets – 10:31

A mérkőzés embere: Chris Ivory (Jets, RB) – 91 futott yard, 2 TD

Akkor ért véget, amikor: 24-10-es állásnál Lorenzo Mauldin kiütötte a csereként beálló Johnny Manziel kezéből a labdát és azt Darrelle Revis szedte össze

A mérkőzés jelenete(i): Brian Hartline (WR, Cleveland) elkapása és egy INT utáni fumble

A mérkőzés száma/statisztikája: 5 - ennyi labdaeladása volt a Browns támadósorának

A mérkőzés edzői húzása: A Jets meglepően sokat használta a peremembernek tartott Chris Owusu elkapót, aki meg is hálálta a bizalmat

Hogyan tovább? A Browns a Tennessee-vel mérkőzik majd, ahol várhatóan könnyebb dolga lesz (bár a zöld-fehér NY-i gárda sem tűnt leküzdhetetlen feladatnak), míg a Jets a jövő heti MNF keretén belül ütközik meg a szezonnyitóján beragadó Colts-cal

Indianapolis Colts @ Buffalo Bills – 14:27

A mérkőzés embere: Tyrod Taylor (QB, Buffalo) - 19/14, 195 passzolt yard, 1 TD

Akkor ért véget, amikor: Anthony Dixon egy yardos TD-futásával bevitte a kegyelemdöfést, 24-0-ra módosítva az eredményt

A mérkőzés jelenete: Tyrod Taylor TD-passza Percy Harvinnak

A mérkőzés száma/statisztikája: 148 - ennyi yardot passzolt Luck az első kilenc drive során összesen, 2 labdaeladás kíséretében

A mérkőzés edzői húzása: Taylor megszerzése és no. 1. QB-nak való kinevezése Rex Ryantől, noha papíron most sem TT kezdett, hiszen a Bills egy balul sikerült trükkös játékkal nyitott

Hogyan tovább? A Colts a Jets elleni MNF-en igyekszik kiköszörülni a csorbát, a Buffalo tárt karokkal fogadja a bajnoki címvédő Patriots-t

Miami Dolphins @ Washington Redskins – 17:10

A mérkőzés embere: Brent Grimes (CB, Miami) - 1 INT

Akkor ért véget, amikor: Jarvis Landry punt return TD-jére már nem volt válasza a Redskins-nek

A mérkőzés jelenete: Brice McCain (DB, Miami) interceptionje

A mérkőzés száma/statisztikája: az AFC East mindegyik gárdája győzelemmel nyitott

A mérkőzés edzői húzása: -

Hogyan tovább? A Miaminak egy újabb idegenbeli találkozó jön, ám szintén a könnyebbik fajtából, Jacksonville-ben, a Washington a bravúrgyőzelemmel rajtoló St. Louis ellen meccsel, talán már RGIII-vel az aktív keretben

Carolina Panthers @ Jacksonville Jaguars – 20:9

A mérkőzés embere: Josh Norman (CB, Carolina) - 1 INT, 1 kierőszakolt fumble, 1 megszerzett fumble

Akkor ért véget, amikor: alig több, mint 2 perccel a vége előtt Thomas Davis elcsente Blake Bortles passzát

A mérkőzés jelenete: Josh Norman interception return TD-je

A mérkőzés száma/statisztikája: 8 perc 7 másodperc - ennyi időt emésztett fel az az előremenetelés a negyedik negyedben, amellyel 11 pontos előnyre tett szert a Panthers

A mérkőzés edzői húzása: A második negyed végén Ron Rivera döntése nyomán a Panthers nekiment a 4&1-nek a vörös zónában. A drive Jerricho Cotchery TD-elkapásával zárult.

Hogyan tovább? A Panthers a 0-1-es Texanst fogadja, a Jacksonville pedig Miamiban szépíthet a második héten.

Seattle Seahawks @ St. Louis Rams – 31:34 (hosszabbítás után)

A mérkőzés embere: Aaron Donald (DT, Rams) - 5 tackle, 2 sack, győzelmet érő szerelés

Akkor ért véget, amikor: a hosszabbításban három pontos vezetésnél a Seattle támadott és 4&1-nél a Rams védelem negatív yardon tartotta Marshawn Lynch-t

A mérkőzés jelenete: A Hawks-os Cary Williams a vak oldalról blitzelve odaért Nick Foles-hoz, sack közben kiütötte a kezéből a labdát, ráadásul fel is szedte azt és visszavitte TD-re

A mérkőzés száma/statisztikája: 2 - ennyi punt return TD jutott önmagában erre a mérkőzésre, az egyik oldalon az újonc Tyler Lockett, a másikon Tavon Austin jóvoltából

A mérkőzés edzői húzása: Chancellor hiányát kegyetlenül kihasználta a St. Louis HC Jeff Fisher, a söprögetőt helyettesítő Dion Bailey hibázott nagyot a Kosok egyenlítő pontszerzésénél a rendes játékidő végén

Hogyan tovább? A Rams a fővárosba utazik, ahol a Redskins vendégeként lép pályára, míg a támadófalával szenvedő Seahawks Green Bay-be tesz látogatást, ahol a nem várt botlás után vasárnapi esti rangadón mérkőzik meg a Packers-szel

New Orleans Saints @ Arizona Cardinals - 19:31

A mérkőzés embere: Carson Palmer (QB, Arizona) - 307 yard, 3 TD, 0 eladott labda

Akkor ért véget, amikor: David Johnson 55 yardos TD-elkapást szerzett a negyedik negyed végén

A mérkőzés jelenete: Johnson 55 yardos elkapott TD-je

A mérkőzés száma/statisztikája: 0 - ennyiszer sackelték Carson Palmert, igaz nem a legerősebb védelemmel kellett szembenéznie, de a Cardinals támadófal az egész meccsen jól megvédte a veterán irányítót

A mérkőzés edzői húzása: Arians nem csak futással akarta ölni az órát, hívott egy fake end-aroundot, amivel elsősorban első kísérletet akartak szerezni, több is lett belőle

Hogyan tovább? A Cards 355 passzolt yardot engedett Breesnek, ebből 154-et futók kaptak el, a Saintsnek pedig szinte minden téren fejlődnie kell, ha előrébb akarnak lépni. Az Arizona Chicagóba utazik, a Saints pedig a Bucs ellen javíthat otthon.

Detroit Lions @ San Diego Chargers - 28:33

A mérkőzés embere: Keenan Allen (WR, San Diego) - 15 elkapásból 166 yard, előbbi franchise rekordbeállítás.

Akkor ért véget, amikor: Danny Woodhead 1 yardról beszaladt az end zone-ba 6:18-cal a mérkőzés vége előtt és így 12 pontosra hízott a hazaiak előnye.

A mérkőzés jelenete: Stevie Johnson bemutatta, hogy tud repülni

A mérkőzés száma/statisztikája: 2 - Philip Rivers és Matthews Stafford is 2-2 touchdownt és interceptiont dobott a mérkőzés folyamán

A mérkőzés edzői húzása: Az újonc Kyle Emanuel kezdetése. Jerry Attaochu és Tourek Williams sérülése miatt megfogyatkozott a Chargers OLB-rotációja, az edzői stáb úgy döntött, hogy Melvin Ingram mellett ne Cordarro Law, hanem Emanuel legyen a kezdő, ezt ő egy 1 sackkel és 1 interceptionnel hálálta meg.

Hogyan tovább? A Chargers Cincinnatibe repül, ahol alaposan tesztelve lesz a futás elleni védelmük. A Lions első csoportrangadójára készül, a Vikingshez utazik. Staffordnak jobban kell vigyázni a labdára, ha az oroszlánok győztesen szeretnének távozni a TCF Bank Stadiumból.

Tennessee Titans @ Tampa Bay Buccaneers - 42:14

A mérkőzés embere: Marcus Mariota (QB, Tennessee) - 16/13, 209 passzolt yard, 4 TD

Akkor ért véget, amikor: Bishop Sankey futásával öt TD-re nőtt a különbség a harmadik negyed derekán.

A mérkőzés jelenete: Coty Sensabaugh Jameis Winston karrierjének első passzkísérletét lekapta, és TD-t szerzett belőle. Ezzel elvette az újonc irányító önbizalmát, a Tennessee-nek pedig komoly előnyt adott a meccs legelején.

A mérkőzés száma/statisztikája: Marcus Mariota az első irányító az NFL-ben, aki négy TD-t dobott első, profik között játszott félideje során. Tette mindezt tökéletes passer ratinggel.

A mérkőzés edzői húzása: A meccs legelején egy rendkívül jól megtervezett, megtévesztő play actionnel sikerült Mariotának megkönnyíteni a dolgát, ami az első touchdownhoz vezetett.

Hogyan tovább? A Tampának alaposan át kell szerveznie mind a támadófalát, mind a védelmét, ha meccsben akar maradni a továbbiakban (jövő héten a New Orleans ellen), Winston rengeteg hibáját pedig hosszútávon kell kiküszöbölni. A Tennessee a Cleveland ellen folytathatja a sikereket, ehhez fontos, hogy továbbra is kreatív legyen a játékhívás és jól működjön a passzsiettetés.

Cincinnati Bengals @ Oakland Raiders - 33:13

A mérkőzés embere: Tyler Eifert (TE, Cincinnati) - 9 elkapás, 104 yard, 2 TD

Akkor ért véget, amikor: a csapatok pályára léptek. A Cincy a játék minden elemében felülmúlta a semmi fejlődést nem mutató Raiders-t, akik csak 33:0-ás hátrányban tudtak szépíteni (már a megsérült QB, Derek Carr nélkül)

A mérkőzés jelenete: Hue Jackson varázsdobozából előhúzott játékban az LT Andrew Whitworth a slot WR-ként pusztít

A mérkőzés száma/statisztikája: 1 - ennyiszer tudta egyáltalán megütni az ellenfél irányítóját a Raiders (sack nem is volt), holott Khalil Mack mellett Aldon Smith is játszott

A mérkőzés edzői húzása: Marvis Lewis-nak nem kellett magát megerőltetnie, szinte hátradőlve élvezhette a tavalyi idényt szinte teljes egészében kihagyó Eifert parádéját. Míg az OC Hue Jackson gyakorlatilag a komplett fegyverarzenálját felvonultatva, jó tempójú mérkőzést hívott, nyilvánvalóan külön motivációval Mark Davis felé.

Hogyan tovább? A Cincy számára ennél csak nehezebb jöhet, a második héten jelesül a San Diego. Az Oaklandél ennél rosszabbul nem is alakulhatott volna Jack Del Rio bemutatkozása,a Baltimore ellen így újra az esélytelenek nyugalmával készülhetnek

Baltimore Ravens @ Denver Broncos - 13:19

A mérkőzés embere: Brandon Marshall (OLB, Denver) - 6 szerelés, 1 sack

Akkor ért véget, amikor: Darian Stewart elcsente Joe Flacco átadását a Denver célzónájában, az utolsó másodpercekben

A mérkőzés jelenete: Aquib Talib 51 yardos INT return TD-je

A mérkőzés száma/statisztikája: 0 - ennyi pontot tett fel Peyton Manning és Flacco együttesen a táblára, a meccs két TD-jét a védelmek szerezték

A mérkőzés edzői húzása: a Broncos főedző, Gary Kubiak edzői karrierje legjobb védelmi produkciójának titulálta a Ravens ellenit, szóval lehet jó ötlet volt Wade Phillips-t DC-nek visszahívni Mile High City-be

Hogyan tovább? A denverieknél aggodalomra adhat okot Manning játéka, de az öreget persze leírni még nem szabad, ellenben a Baltimore-nál kidőlt egész évre Terrell Suggs, ami talán mondani se kell mekkora veszteség. Előbbi együttes a KC-hez megy, utóbbi marad nyugaton és Oaklandbe utazik

New York Giants @ Dallas Cowboys - 26:27

A mérkőzés embere: Tony Romo (QB, Dallas) - 45/36, 356 yard, 3 TD, 2 INT

Akkor ért véget, amikor: Witten 11 yardos TD-je a lefújás előtt, ezzel fordított a Cowboys

A mérkőzés jelenete: Dominique-Rodgers Cromartie fumble return TD-je, érdemes külön figyelni Romo szerelési "kísérletét"

A mérkőzés száma/statisztikája: 2 - ennyi TD-t szerzett a Giants védelme, mégis kevés volt az üdvösséghez

A mérkőzés edzői húzása: a futó Lance Dunbar elkapóként kezelése, aki 8 elkapással és 70 yarddal zárt (a meccs negatív edzői húzása meg egyértelműen az volt, mikor a New York 1:43-mal a vége előtt vezetésnél az ellenfél 1 yardosán, abban a tudatban, hogy a Dallasnak nincs több időkérése, harmadikra passzt hívott - nem jött be)

Hogyan tovább? dez Bryant előbb kiszáradt, majd lábát törte, pár hétig nélkülöznie kell a WR-t a Dallasnak, először a Philadelphia ellen idegenben, a Giants a Philly e heti ellenfelét, az Atlantát fogadja