NFL összefoglaló, 4. hét

Ez történt az NFL 4. fordulójának vasárnapi meccsein.

Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts 3-37

Kicsit döcögősen indult be a Colts gépezete a meccsen, Luckék hibákat követtek el, de a Jacksonville csak egy mezőnygólt tudott ebből kihozni. A második negyedben aztán Blaine Gabbert második eladott labdájából Darius Butler TD-t csinált, innen pedig nem volt megállás, beindult az úthenger. Ahogy fáradt a házigazdák védelme, egyre könnyebb touchdownokat szerzett az Indianapolis, a Gabbert pedig egyre kevesebb önbizalommal hajigált (ezzel mondjuk elkerülte az újabb eladott labdákat). A találkozó után a Jaguárok jó ütemben haladnak az első draftjog irányába, a Colts pedig 3-1-es mérleggel küzd a rájátszásért.

Detroit Lions - Chicago Bears 40-32

Az oroszlánok jöttek ki végül győztesen a pontzáporos mérkőzésből. Egy-egy FG-t váltottak a csapatok bemelegítésképpen az első negyedben, utána azonban beindultak a felek, a nagyszünetben 30-13-as Lions vezetés állt az eredményjelzőn. Stafford futott és passzolt is egy TD-t, valamint Reggie Bush is nyargalt egy 37 yardost. A detroiti támadóegység lelassult a harmadik negyedre, a Bears kezdett visszakapaszkodni. A védelem azonban tudott pontokat szerezni, Ndamukong Suh sackelte Cutlert, aki elejtette a labdát és DT-társa, Nick Fairley vitte be a játékszert TD-ra. A Bears gyorsan szerzett két TD-t az utolsó negyedben, Alshon Jeffery, valamint Earl Bennett is lehúzott egy-egy Cutler passzt, azonban ez is kevésnek bizonyult, megszakadt végül a Bears veretlensége.

Cleveland Browns - Cincinnati Bengals 17-6

Brian Hoyer másodszor is győzelemre vezette a Cleveland Brownst, miután a védelem parádés játékának köszönhetően viszonylag simán két vállra fektették a Barnák az Andy Dalton vezette Bengalst. Hoyer kitűnően játszott, Josh Gordont és Jordan Cameront rendre sikerült megtalálnia, illetve a McGahee Ogbonnaya páros is korrektül hozta a yardokat a földön a Bengals elit védelme ellen. A mérkőzés kulcsa az volt, hogy a vendégek támadói nem nagyon tudtak mit kezdeni a hazaiak nagyon masszív védelmével, Andy Dalton képtelen volt extrát nyújtani, így pedig nem lehetett más a mérkőzés végkimenetele, mint clevelandi győzelem. Az összecsapást követően mindkét gárda 2-2-es mutatóval áll holtversenyben a Ravens-szel az AFC Északi csoportjának az élén.

Kansas City Chiefs - New York Giants 31-7

A Chiefs maradt veretlen, a Giants pedig nyeretlen. Az első félidő kiegyenlített játéka után a 3. negyedben Dexter McCluster egy 89 yardos punt return touchdownnal jelentkezett, innentől beindult a Chiefs-henger, Alex Smith 2 TD-driveot is vezetett a következő játékrészben. Smith szokatlanul pontatlan volt, 2 interceptiont is dobott, de a védelem szétdominálta a Giants támadófalát, így Eli Manningéknek nem volt komoly esélye a felzárkózásra. A Chiefs részéről ki kell emelni Tamba Hali (4 tackle, 2 sack, 1 FF), a Giants részéről pedig Victor Cruz (10 elkapás 164 yard 1 TD) teljesítményét.

Tampa Bay Buccaneers - Arizona Cardinals 10 - 13

Labdaeladásokkal tarkított mérkőzést játszott a két negatív mérlegű csapat. A Cardinals három negyeden keresztül nem tudott olyan támadósorozatott végigvinni ami pontokat ért volna. Eközben Mendenhall fumbleja utáni driveból TD-t szerzett a Bucs, majd még az első félidőben szereztek egy mezőnygólt így 10 pontos előnnyel tértek a csapatok a nagyszünetre. A harmadik negyedben tovább folytatódott a Cardinals vesszőfutása, Palmer két interceptiont dobott, de ezekből a Bucs nem tudott pontokat szerezni és Mike Gelnnonra is nagyobb nyomást helyezett a Cards védelme. Az utolsó negyedben teljesen megváltozott a játék képe. Először Mike Glenon labdavesztése után szerzett mezőnygólt a vendég csapat, amivel hét pontnyira faragta a hátrányát. Ezután Glennon adta el a labdát, amit Patrick Petrson szerzett meg és a következő támadó playből Carson Palmer adott TD passzt Larry Fitzgeraldnak. A Cardinals védelmének sikerült a saját endzonejuk előtt tartania a Bucs támadóit, így félpályáról jöhetett a következp vendég támadássorozat, aminek a végén megszerezték a vezetést Jay Feely 27 yardos mezőnygóljával. Ekkor még volt másfél perc hátra a találkozóból és 80 yardot kellett volna megtenniük Glennonéknak, de az újonc irányító második interceptionjét is Peterson szerezte meg megnyerve ezzel a mérkőzést a Cardsnak. A Buccaneers továbbra is nyeretlen 2013-ban, míg a Cardinals 2-2-re javította mérlegét.

Minnesota Vikings 34-27 Pittsburgh Steelers

Nagyszerű mérkőzést láthattak azok, akik a Vikings és a Steelers londoni fellépését követték figyelemmel. A mérkőzés kulcsa az volt, hogy a kohászok támadói helyett ezúttal a védők betliztek, amit a Matt Cassel vezette vikingek könyörtelenül ki is használtak, többek között Greg Jennings 70 yardos elkapott és Adrian Peterson 60 yardos futott TD-jével. Leslie Frazier csapata már a mérkőzés korai szakaszában előnybe került, vezetésüket pedig meg is őrizték egészen a találkozó végéig, noha a Steelers az utolsó két percben még potenciális egyenlítő drive-ot vezethetett. Az acélvárosi támadók 7 pontos hátrányban eljutottak a Vikings 6 yardos vonalára, azonban kevesebb mint fél perccel a lefújás előtt, harmadik kísérletnél a minnesotai védők a meccs folyamán már sokadszorra verték meg a Steelers támadófal-embereit, Roethlisberger kezéből kiütötték a labdát, majd be is gyűjtötték a játékszert, bebiztosítva ezáltal sikerüket. A Vikings idei első győzelmét aratta, míg a Steelers 1968 óta először kezdte 0-4-es mérleggel a szezont.

Seattle Seahawks @ Houston Texans 23-20 (h.u.)

Példáltan hőstettet hajtott végre több formában is a Seahawks. Egyrészt még sose fordítottak 17 pontos félidei hátrány után (ez volt a 20. próbálkozás), és még sose indították 4 győzelemmel a szezont. A védelem feljavulása előbb hosszabbítást eredményezett, majd a többedik támadás végén Hauschka 45 yardról a győztes gólt is bevágta. A vendégek 2 houstoni labdabirtoklást is kihúztak kapott pont nélkül a ráadásban. Nem lett volna ez így, ha nincs Kareem Jackson szükségtelen szabálytalansága, ami előkészítette a győztes kísérletet. Főszereplő volt Richard Sherman, a nagyszájú cornerback ugyanis kevesebb mint 3 perccel a rendes játékidő vége előtt fülelte le Schaub passzát és vitte vissza 58 yardon keresztül a célterületre. Sherman mellett Earl Thomas és Malcolm Smith is bejelentkezett egy-egy labdaszerzéssel, így Matt Schaub hiába jutott 355 yardig (Russell Wilson 123 egységével szemben), a második félidőben lenullázták csapatát. A Houston a vereség mellett azért is bosszankodhat, mert az ismét nagyot játszó Brian Cushing agyrázkódás miatt kidőlt.

Tennessee Titans - New York Jets 38-13

A meccs alaphangját egy gyors Geno Smith interception adta meg, amely után a Tennessee rögtön touchdownt tudott szerezni. Miután a két támadósor csak elvétve tudott előrehaladni a továbbiakban, az elkövetett súlyos hibák alakították ki ezt a súlyos különbséget a házigazdák javára: Smith még egy interceptiont és két buta fumble-t is elkövetett, összesen négy elvesztett labdával zárt, amelyben komoly szerepe volt az elképesztő nyomást ráhelyező Titans védelemnek. Így hiába sikerült a Jets-nek lenulláznia a Titánok futásait, nem volt esélyük meccsben maradni, főleg mivel a sérülésekkel sújtott másodvédelmet szétszedte Jake Locker. Az immár három győzelemmel álló Tennessee drukkereit csak az aggasztja, hogy egy viszonylag ártatlannak tűnő ütközés után Locker csípősérülést szenvedett és kórházba került, még nem tudni, mennyit kell kihagynia.

Baltimore Ravens @ Buffalo Bills 20-23

Tovább bukdácsol a címvédő. Joe Flacco 5 interceptionnel borzolta a kedélyeket ezúttal, de így is végig meccsben tudott maradni a Ravens. Az újonc linebacker, Kiko Alonso és a tartalékos secondery élén Aaron Williams egyaránt 2-2 labdaszerzésnek örülhetett. A támadósoruk már kevésbé volt elemében, de egyenrangú ellenfél volt a yardokat tekintve. A korai hátrány miatt ismét felborult a játékhívás mértéke egészségtelen arányban, mindössze 9 futást vállalt a Baltimore, Flacco 50 passzkísérlete mellett pedig további 4 sack miatt hiusult meg. E.J. Manuel sem volt jó formában, de ezen a délutánon az 1 touchdownnal, és 3 labdaeladással még a jobb irányítónak számított. A Robert Woods-nak kiosztott 42 yardos TD átadás a meccs legszebb megoldása volt. A találkozó folyamán a Bills mindkét futója kiesett kisebb időre, de CJ Spiller és Fred Jackson is visszatért később.

Denver Broncos - Philadelphia Eagles 52-20

Peyton Manning és általa vezetett vadlovak továbbra is legyőzhetetlennek tűnnek, már az első félidőben magabiztosan támadtak, ám az Eagles ekkor a futójátékának köszönhetően még lőtávolon belül maradt. A harmadik negyedtől kezdve már nem volt kegyelem, Manning kétszer találta meg Demaryius Thomast hatpontos átadással, de Welkernek is kiosztott egy TD-t miközben a vendégek csak yardokat szereztek, pontokat nem. A záró játékrészben a második denveri speciális egység által szerezett TD után már mindkét oldalon a csereirányítók szálltak be, Nick Foles azonban ekkora hátrányban nyilván csak az eredmény kozmetikázására volt képes. Total yardban nem volt nagy különbség a csapatok közt (478-463), de a Broncos védelme jól vizsgázott eddigi legkeményebb meccsén, bár amíg az irányítójuk ilyen szinten játszik igazából ez is mindegy lett volna.

Oakland Raiders - Washington Redskins 14 - 24

Már a mérkőzés elején vezetéshez jutott a hazai csapat amikor is a Redskins első támadássorozata után Rashad Jennings blokkolta Sav Rocca puntját, amit az endzoneban Jeremy Stewart szerzett meg. Tetőzte a gondját a vendég csapatnak, hogy még ebben a negyedben 14 pontosra duzzadt a hátrányuk amikor is Matt Flynn adott 18 yardos TD passzt az újonc Mychal Riveranak. Itt meg is állt a Raiders pontgyártása köszönhetően a vendégek védelmének, akik elkezdték uralni a játékot. A Redskins hét alkalommal sackelte Flynnt, ebből Orakpo, Kerrigan és Cofield duplázott. Az Oakland irányítója egy eladott labát is jegyzett a mérkőzésen, amit David Amerson vitt vissza TD-ra amivel félidőre négy pontra csökkentette a Washington hátrányát. A második játékrészben a vendégek két TD-t szereztek kialakítva ezzel a végeredményt. A mérkőzést egyik csapat kezdő futója sem fejezte be, mivel Daren McFadden és Alfred Morris is megsérült.

San Diego Chargers - Dallas Cowboys 30-21

A Chargers-szurkolók számára teljesen szokatlan dolog történt ezen a mérkőzésen: a csapatuk fordított! Az első negyedben a hazaiak szerezték meg a vezetést egy 26 yardos Rivers -> Woodhead összjáték után, ezután Tony Romo löbbölte be 5 yardról a labdát az end zone-ba, Dez Bryant pedig szokásához híven a legmagasabbra ugrott. Nick Novak 36 yardos mezőnygóljával újra a kaliforniaiaknál volt az előny, azonban ezután egy újabb Dez Bryant elkapott TD és egy Sean Lee-féle pick6 segítségével 21-10-es előnyre tett szert a Dallas. Az 1. félidő végén még Nick Novak betalált 42 yardról, így 8 pontos hátrányban várhatta a 2. félidőt a Chargers. Ebben a játékrészben pedig már csak a Bolts szerzett pontot: a 3. negyedben Rivers ismét Woodheadet találta meg, a 4. negyedben pedig egy 23 yardos Novak field goal és egy 56 yardos Philip Rivers -> Antonio Gates összjáték került fel az eredményjelzőre. A Chargers 2 ikonja is fontos mérföldkőhöz érkezett a karrierjében: Rivers (35/42 401 yard 3 TD 1 INT) NFL-karrierje 200. TD-passzát is továbbította, érdekesség hogy a 100.-at is a Cowboys ellen érte el és akkor is Antonio Gates volt a címzett, az egyetlen olyan QB Riversön kívül, aki a 100. és a 200. touchdown átadását is ugyanazon csapat ellen érje el egy másik Chargers-legenda John Hadl volt, Antonio Gates (10 elkapás 136 yard 1 TD) pedig leelőzte a legendás Ozzie Newsome-ot (egyébként ő jelenleg a Baltimore Ravens GM-je) és most már ő az NFL-történetének 4. legtöbb elkapással rendelkező tight endje. Nem szabad elmenni Sean Lee teljesítménye mellett sem, a kiváló MLB az 52 yardos interception return touchdownja mellett 18(!) darab szereléssel hívta fel magára a figyelmet.

New England Patriots 30 – 23 Atlanta Falcons

Úgy lett izgalmas, hogy nem is volt izgalmas? A szokásostól eltérően a Falcons borzasztó első három negyedes teljesítményét Tom Brady könyörtelenül használta ki, és elsősorban Kenbrell Thompkins és Julian Edelman parádés játékának köszönhetően játszi könnyedséggel mentek el 30-13-ra. Az utolsó játékrészre Matt Ryan legénysége végül összekapta magát, és két pontszerző drive-ot is tudtak vezetni. A védelem megadta a lehetőséget Ryannek az egyenlítésre, de miután beértek a Red Zone-ba – mint oly sokszor idén – elfogyott a támadók kraftja. Aqib Talib leszedte a pályáról az atlantai elkapókat, több kulcsfontosságú elütés mellett egy labdát is tudott szerezni, míg hazai oldalon az örökifjú Tony Gonzalez volt teljesen tarthatatlan. A Pats ezzel még mindig nem talált legyőzőre, a Falcons viszont tovább süllyedt a saját gödrében.