NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NFL összefoglaló, 8. hét

A 8. forduló vasárnapi meccseinek eseményei.

Jacksonville Jaguars - San Francisco 49ers: 10-42

Továbbra is nyeretlen a Jaguars, miután a 2013-as szezon második londoni mérkőzésén sima vereséget szenvedett a 49ers csapatától. A találkozó már félidőre eldőlt Colin Kaepernick két futott és egy passzolt TD-jának is köszönhetően. A Jaguars csupán egy mezőnygólt szerzett az első 30 percben és nagyon jól látszott a két csapat közötti különbség. A második félidőben a "hazai" Jacksonville szerezte meg az első pontokat, de ezek voltak a jaguárok utolsó pontjai a találkozón. A második félidőben még megszületett Frank Gore második futott TD-ja és még az utolsó negyedre is maradt pontszerzés Dan Skuta fumble visszahordás TD-ja jóvoltából.

Kansas City Chiefs - Cleveland Browns 23-17

Alex Smith 225 yarddal és 2 TD-átadással járult hozzá ahhoz, hogy csapata továbbra is veretlen maradjon. A Chiefs (8-0) 2003 óta a legjobb szezonkezdetét produkálja, ezen a meccsen 20-7-es előnyt építettek föl, azonban a Browns (3-5) visszatalált a meccsbe. A gyengén teljesítő Brandon Weeden helyén Jason Campbell kezdett ma, aki nem is okozott csalódást: 293 yard és 2 passzolt TD áll a statisztikai lapján. A 2. TD-jénel, mikor a backfieldről kimozgó Fozzy Whittakerrel hozott össze egy 17 yardos összejátékot, sikerült a barnáknak egy mezőnygólra csökkenteni a különbséget, de a vezetés átvétele nem jött össze. A Chiefs védelme hozta a megszokott színvonalat, körülbelül 2 perccel a meccs vége előtt kulcsfontosságú turnover on downst hoztak össze, ezek után már csak Ryan Succop mezőnygólja módosította az eredményt.

Detroit Lions - Dallas Cowboys 31-30

Utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzést vívott egymással a Lions és a Cowboys. A vendégek a negyedik negyed folyamán kétszer is 10 pontos előnyre tettek szert, előbb Terrance Williams 60 yardos, majd Dez Bryant 50 yardos elkapásával, a Detroit azonban 12 másodperccel a mérkőzés vége előtt, Matthew Stafford 1 yardos TD futása révén egyenlíteni tudott, David Akers extra pontja pedig fordítást és hazai sikert ért. A meccs főszereplői egyértelműen a két gárda sztár elkapói, Dez Bryant és Calvin Johnson voltak: előbbi például egy "Év elkapása" díjra esélyes mozdulattal szerzett touchdownt (3 elkapásból 72 yarddal és 2 TD-vel zárt), míg utóbbi egészen döbbenetes, 329 yardos teljesítménnyel állt elő, 7 yarddal maradt csak el Flipper Anderson 1989-ben felállított NFL-rekordjától. A Lions 5-3-ra javította mérlegét, és továbbra is tapad a Green Bay-re, míg a Cowboys 4-4-es mutatóval áll, de változatlanul vezeti az NFC keleti csoportját.

New England Patriots - Miami Dolphins 27-17

Két igencsak egyoldalú félidőt láthattak azok, akik figyelemmel kísérték a New England és a Miami csoportderbijét. Az első két játékrészben szenvedett a Patriots, a támadóegység teljesítményéről mindent elmond, hogy Tom Brady mindössze 25 yardot passzolt (egy interceptionnel karöltve) a nagyszünetig. Joe Philbin alakulata sikerrel használta ki az ellenfél gyengélkedését, Ryan Tannehill két touchdown passzának is köszönhetően 17-3-as előnyre tett szert a vendég együttes az első félidőben. Ezt követően azonban teljesen megváltozott a mérkőzés képe, és a Patriots 24-0-val hozta le a harmadik és negyedik negyedet. A támadósor impotenciája (Tannehillt végül összesen 6-szor sackelték, a második félidőben kétszer is eladta a labdát) és a védelem visszaesése ellenére a Dolphins a mérkőzés utolsó perceiben is az egyenlítésért küzdött; a találkozót végül az zárta le érdemben, hogy 4 és fél perccel a lefújás előtt a Pats speciális egysége blokkolta Caleb Sturgis mezőnygól-kísérletét.

Philadelphia Eagles – New York Giants 7-15

Tovább folytatódik az Eagles vesszőfutása, újra kilátástalan támadójátékkal szenvedtek vereséget a csoportjukon belül. Hiába tért vissza Michael Vick és ezáltal teljessé vált a szezon eleji támadósor, konzervatív játékhívással és a gyengén játszó támadófallal nem igazán tudtak előre haladni. LeSean McCoy 15 futásból mindössze 48 egységet tett meg, a levegőben pedig senki nem jelentett komoly veszélyt, Vick újabb sérülése után az újonc Matt Barkley sem hozott változást a passzjátékban. Persze ehhez kellett a Giants védelme is, akik eddigi talán legjobb meccsükön vannak túl, két hete nem engedtek TD-t az ellenfélnek, Terrell Thomas (CB) és Antrel Rolle (S) pedig még közülük is kiemelkedtek: 16 szerelés, 2 sack, 2 PD és 1 interception közös mérlegük. Eli Manning és ezzel együtt a támadók is a lehetőségekhez képest egyre jobb formába lendülnek, igaz, a vörös zóna közelében rendre megállt a tudomány, ennek köszönhető, hogy Josh Brown 5 mezőnygóllal is próbálkozhatott, sikeresen. Amennyiben mindkét gárda így folytatja, a csoporton belül helyet cserélhetnek, de a pozitív mérlegtől még a vendégek is messze állnak.

New Orleans Saints - Buffalo Bills 35-17

Kicsit döcögősen indult, aztán sima gála előadás lett a vége, vagyis folytatta remek szezonját a bye week után is Sean Payton csapata. A mérkőzés elején még hibázgatott a hazaiak támadósora és a speciális egység is (a második negyed közepe felé még a Bills vezetett 10-7-re) azonban Kenny Stills 69 yardos TD elkapása beindította a Szentek játékát és onnantól nem igazán volt válasza a Billsnek Drew Breesék rohamaira. A hazaiak irányítója a mérkőzés folyamán 5 TD passzt osztott ki, a védelem szerzett három labdát, így nem nagyon férhetett kétség a New Orleans győzelméhez. A sérüléssel küszködő TE, Jimmy Graham pályára léphetett, három elkapás és két TD került a a meccs végére a neve mellé. A Bills irányítója Thaddeus Lewis elég komoly nyomás alatt volt kénytelen játszani, ennek köszönhetően el is veszített két fumblet és dobott is egy interceptiont. Ezzel a vereséggel a Bills szezonja véglegesen elúszni látszik, míg a Saints továbbra is uralja az NFC Déli csoportját.

Oakland Raiders - Pittsburgh Steelers 21-18

A Raiders rögtön az első playben sokkolta ellenfelét, Terrelle Pryor 93 yardos futott touchdownjával új NFL-rekordot állított fel az irányítók között. Az oaklandiek az első félidő hátralévő részében is elsősorban futójátékukra alapoztak, összesen 182 yardot értek el a földön az első két játékrész során, Darren McFadden két TD-jének köszönhetően pedig 21-3-as hazai vezetéssel vonulhattak nagyszünetre a csapatok. A második félidőben aztán a fosztogatók támadóegysége alaposan visszaesett, Pryor és társai mindössze egyetlen first downt értek el, így az első félidőben még igencsak egyoldalúnak tűnő mérkőzés szoros végeredménnyel zárult. A pittsburghi offense ugyan a találkozó végéhez közeledve már eredményesebben tudott haladni, valamint a védelem is dominált, a csapat késői erőfeszítései azonban nem bizonyultak elegendőnek ahhoz, hogy a korábbi gyengélkedés ellenére nyerni, vagy legalábbis egyenlíteni tudjanak. A forduló előtt egyaránt 2-4-es mutatóval álló csapatok közül tehát a Raiders tudott javítani mérlegén, akik a két gárda legutóbbi 5 találkozójából immár 4-szer diadalmaskodtak, valamint 2002 óta első alkalommal megnyerték pihenőhét utáni meccsüket.

Cincinnati Bengals - New York Jets 49-9

Ahhoz képest, hogy a szezon eddig eltelt részében a Bengals gyakorlatilag csak szoros meccseket játszott, míg a Jets várakozásokat felülmúlóan teljesített, váratlanul egyoldalú mérkőzést hozott Marvin Lewis és Rex Ryan együttesének összecsapása. A hazaiak már a nagyszünetre 28-6-os előnyt építettek ki, és a második félidőben sem változott a találkozó összképe, végig dominált az AFC északi csoportját immár jelentős fölénnyel vezető Cincinnati. Az utóbbi hetekben nagyszerű formának örvendő Andy Dalton 325 passzolt yarddal és 5 touchdownnal zárta a mérkőzést, hat pontot érő átadásai közül pedig négyet is a másodéves receivernek, Marvin Jonesnak osztott ki, aki ezzel új franchise rekordot állított fel. A vendégeknél a meccs végén már lehozták a kezdő irányítót, Geno Smith-t (2 interceptiont dobott, mindkettőt touchdownra váltotta a hazai védelem), helyére pedig Matt Simms szállt be, aki érdekes módon végül a legtöbb futott yardot jegyezte a pályára lépő játékosok között. A Bengals négymeccsesre bővítette győzelmi szériáját, míg a Jets 4-4-es mérleggel az AFC East második helyét foglalja el.

Denver Broncos - Washington Redskins 45-21

Peyton Manning túl tudott lépni a 4 turnoverén és a csapata szerezte a mérkőzés utolsó 38 pontját, így Mike Shanahan egykori csapata legyőzte a jelenlegit. Manning 354 yardot passzolt 4 TD kíséretében, azonban az adatlapján szerepel 3 interception és 1 elvesztett fumble is, állítólag az utóbbi hetekben a legendás 18-as mindkét bokája kificamodott, lehet ez látszott a teljesítményén. Az első két eladott labdájával a Redskins (2-5) 21-7-es előnyt épített fel a 3. negyed elejére. Ezután következett két hosszú Broncos TD-drive, majd egy 35-yardos Manning-Moreno összjátékkal már a Denvernél volt az előny. Robert Griffin III 132 yardot passzolt 1 TD-vel és 2 interceptionnel, ezután megsérült a térde, a helyére Kirk Cousins állt be. Cousins nem akart elmaradni Griffintől így ő is dobott két picket, melyből az egyiket Dominique Rodgers-Cromartie szedte le, aki egy 75-yardos INT return TD-t mutatott be, ezzel beállítva a végeredményt.

Arizona Cardinals - Atlanta Falcons 27-13

A Cardinals védői ismét bizonyítottak, remek játékkal őrületbe kergették az Atlanta irányítóját, Matt Ryant. Elmondható, hogy Ryannek nagyon nem megy az Arizona ellen, hiszen a tavaly dobott öt interception után idén négyszer adta el a labdát, s bár tavaly még így is sikerült megnyernie a Falconsnak az összecsapást, ezúttal erre nem volt lehetősége a vendégeknek. A hazai győzelemért a védelem mellett az újonc futó, Andre Ellington tette a legtöbbet, aki 154 futott yardjával valósággal földbe döngölte a Falcons védelmét, így az is belefért, hogy Carson Palmer megint dobjon egy interceptiont. A Cardinals ezzel a győzelemmel 50%-osra javította mérlegét és versenyben maradt a wildcard pozíciókért folytatott harcban, a Falcons viszont 2-5-ös mérlegével már nem sok reményt fűzhet ehhez a szezonhoz.

Minnesota Vikings 31-44 Green Bay Packers

Az újonc Cordarrelle Patterson 109 yardos kickoff return touchdownjával indult a vasárnap esti rangadó, ezt követően azonban a sajtfejűek kezükbe vették az irányítást, és Aaron Rodgers (24/29, 285 yard, 2 TD), valamint a hatékonyan működő futójáték (42 carry, 182 yard) vezérletével könnyedén legyőzték csoportriválisukat. A második negyed végéhez közeledve Rodgers 76 yardos TD passzt osztott ki Jordy Nelsonnak, majd még ebben a játékrészben növelte előnyét a Pakcers Micah Hyde 93 yardos punt return touchdownjával, ettől kezdve pedig a hazai csapat már nem tudta megközelíteni ellenfelét. A negyedik negyed közepén már 41-17-re is vezetett a Packers, a Vikings csak Toby Gerhart és Christian Ponder utolsó percekben elért futott TD-jével tudott valamelyest szépíteni az eredményen. A Green Bay első, míg a Minnesota utolsó helyét őrzi tovább az NFC északi divíziójában.