Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Life
8/10
aki teheti nézze meg, gyönyörű - nyílván Sony sci fi nem lesz ronda - emellett maga a film is tök érdekes
Negritis
én inkább egyszer nézősnek mondanám, bár abból kétségtelenül a jobbik fajta

| Nekem a vége nem tetszett, nem csak a kifutás (az már túl egyértelmű volt, miután csak kívülről mutatták kabinokat), hanem az hogy most is csak A és B verzió volt, jobban örültem volna egy újszerű végkifejletnek, mondjuk egy olyannak ami a folytatás lehetőségét is nyitva hagyja | , de ettől függetlenül rendben volt a film és sci fi-hez képest is elég valósághűre sikeredett
ZERO_L
sztem például jobb volt mint a Prometheus - nyilván sokan utálják de számomra az a max 1x nézős - és az Alien : Covenant nem hiszem h a Prometheusnál jobb lesz a nyitó jelenet alapján főleg

a vége: | nyílván egyértelmű volt hogy mire megy ki, de amúgy ez is megágyaz egy folytatásnak ami ugyanúgy beleillik az Alien koppintás irányvonalba |
Negritis
| nem látom magam előtt, hogyan tudnák innen folytatni, ha Calvin ekkora pusztítást végzett kint az űrben, akkor a Földön megállíthatatlan, hisz tényleg csak az oxigénnel tudták sakkban tartani, plusz mire értelmes haderő rátalálna már felhőkarcoló méretűre növekedne
innen nem lehet más végkifejlet mint a Föld teljes pusztulása

ha jól rémlik az Alien sosem szabadult rá a Földre (max az AvP-ben volt ilyen), hanem mindig kvázi belebotlottak kint az űrben, de amúgy is Calvin sokkal veszélyesebb mint bármelyik eddig bemutatott "űrlény", most így belegondolva talán túl erősnek is írták meg
|



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Life
8/10
aki teheti nézze meg, gyönyörű - nyílván Sony sci fi nem lesz ronda - emellett maga a film is tök érdekes
Negritis
én inkább egyszer nézősnek mondanám, bár abból kétségtelenül a jobbik fajta

| Nekem a vége nem tetszett, nem csak a kifutás (az már túl egyértelmű volt, miután csak kívülről mutatták kabinokat), hanem az hogy most is csak A és B verzió volt, jobban örültem volna egy újszerű végkifejletnek, mondjuk egy olyannak ami a folytatás lehetőségét is nyitva hagyja | , de ettől függetlenül rendben volt a film és sci fi-hez képest is elég valósághűre sikeredett
ZERO_L
sztem például jobb volt mint a Prometheus - nyilván sokan utálják de számomra az a max 1x nézős - és az Alien : Covenant nem hiszem h a Prometheusnál jobb lesz a nyitó jelenet alapján főleg

a vége: | nyílván egyértelmű volt hogy mire megy ki, de amúgy ez is megágyaz egy folytatásnak ami ugyanúgy beleillik az Alien koppintás irányvonalba |

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Life
8/10
aki teheti nézze meg, gyönyörű - nyílván Sony sci fi nem lesz ronda - emellett maga a film is tök érdekes
Negritis
én inkább egyszer nézősnek mondanám, bár abból kétségtelenül a jobbik fajta

| Nekem a vége nem tetszett, nem csak a kifutás (az már túl egyértelmű volt, miután csak kívülről mutatták kabinokat), hanem az hogy most is csak A és B verzió volt, jobban örültem volna egy újszerű végkifejletnek, mondjuk egy olyannak ami a folytatás lehetőségét is nyitva hagyja | , de ettől függetlenül rendben volt a film és sci fi-hez képest is elég valósághűre sikeredett



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Könnyen lehet ,kérdés mikor lenne rá időm 😊
Ma pl a sin city-t néztem meg.
Janek
Az első részt, ugye? 😀

(Nála is időtényező a legfőbb akadály, talán egyszer. 😀)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 591 — Apu ökölbeszorított keze
Könnyen lehet ,kérdés mikor lenne rá időm 😊
Ma pl a sin city-t néztem meg.

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Éjféli Cowboy - Tiszta szégyen, hogy 27 évesen láttam először... Bazi nagy 10-es, Dustin Hoffman egyszerűen zseniális. Mennyire rideg egy film, és mennyire sokatmondó.
Vrij6
Bizony,alapfilm én kb evente egyszer megnezem.
Janek
Szerintem ha írnánk külön-külön egy top 100-as filmes listát, több, mint a fele egyezne. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 591 — Apu ökölbeszorított keze
Éjféli Cowboy - Tiszta szégyen, hogy 27 évesen láttam először... Bazi nagy 10-es, Dustin Hoffman egyszerűen zseniális. Mennyire rideg egy film, és mennyire sokatmondó.
Vrij6
Bizony,alapfilm én kb evente egyszer megnezem.

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Tegnap megnéztem Mark papesz legújabb (?) filmjét:

 www.youtube.com/watch?v=KJXqh2rDehg

Nekem borzasztóan tetszett, nem nagyon emlékszem olyan bostoni filmre, ami melléfogás lett volna, a Tolvajok városa külön említést érdemel, de van még a tarsolyban más is..

A PD ajánlós, ha van egy kis szabadidőtök, mindent bele, nem fogtok csalódni.
JC6
Én valamiért hihetetlenül unom ezeket a Wahlberg/Affleck-féle bostoni filmeket/filmjeit... pláne hogy divat lett gyártani őket (rájöttek, hogy az East Coast közönség megveszi őket, és a fix 150-200 milla bevétel nem rossz drámák terén)

Unalmasak, sablonosak, maga a város jellege ritkán jön át (alapból nem könnyű két órás filmben, hacsak nem Fever Pitch-jellegű módon az egész erre van felfűzve), és kb. a Good WIll Hunting/Departed a két jó bostoni film továbbra is.

Na, a "Manchesta' by the Feckin' Sea" más tészta, az jól is sikerült... lehet részben azért is, mert nem az egész 120 perc abban a dögunalmas Bostonban játszódik...
Igor
Nem egy ugye Dennis Lehane könyvből készült. Pl. ott van a Hideg nyomon. Könyvben rettenetesen izgalmas kis krimi a filmen meg majdhogynem bealudtam...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Tegnap megnéztem Mark papesz legújabb (?) filmjét:

 www.youtube.com/watch?v=KJXqh2rDehg

Nekem borzasztóan tetszett, nem nagyon emlékszem olyan bostoni filmre, ami melléfogás lett volna, a Tolvajok városa külön említést érdemel, de van még a tarsolyban más is..

A PD ajánlós, ha van egy kis szabadidőtök, mindent bele, nem fogtok csalódni.
JC6
Én valamiért hihetetlenül unom ezeket a Wahlberg/Affleck-féle bostoni filmeket/filmjeit... pláne hogy divat lett gyártani őket (rájöttek, hogy az East Coast közönség megveszi őket, és a fix 150-200 milla bevétel nem rossz drámák terén)

Unalmasak, sablonosak, maga a város jellege ritkán jön át (alapból nem könnyű két órás filmben, hacsak nem Fever Pitch-jellegű módon az egész erre van felfűzve), és kb. a Good WIll Hunting/Departed a két jó bostoni film továbbra is.

Na, a "Manchesta' by the Feckin' Sea" más tészta, az jól is sikerült... lehet részben azért is, mert nem az egész 120 perc abban a dögunalmas Bostonban játszódik...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Hell or high water - kötelező neo-western, ami betekintést enged abba is, hogy miért is választhatták meg trumpot.


peach
ez még nem volt meg de Bridgestől egy másik kihagyhatatlan (klasszik) western szerintem a True grit (Félszemű) ami egy régebbi John Wayne film adaptációja!

Szerkesztette: yooker
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Éjféli Cowboy - Tiszta szégyen, hogy 27 évesen láttam először... Bazi nagy 10-es, Dustin Hoffman egyszerűen zseniális. Mennyire rideg egy film, és mennyire sokatmondó.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Hell or high water - kötelező neo-western, ami betekintést enged abba is, hogy miért is választhatták meg trumpot.

Legendás lények és megfigyelésük - kifejezetten untam, gyakorlatilag három részre lehet bontani a filmet. Az első harmada egy kedves kis fogócskázás néhány lénnyel, a második a fiktív tankönyv mozgóképbeli ábrázolása, a harmadik meg egy addig a háttérben bujtatott konfliktus kiakcióztatása. Nem állt össze sehogy sem a film, a szereplők jellegtelenek ( kivéve farellt ). Csalódás volt ez rowlingtól.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Tegnap megnéztem Mark papesz legújabb (?) filmjét:



Nekem borzasztóan tetszett, nem nagyon emlékszem olyan bostoni filmre, ami melléfogás lett volna, a Tolvajok városa külön említést érdemel, de van még a tarsolyban más is..

A PD ajánlós, ha van egy kis szabadidőtök, mindent bele, nem fogtok csalódni.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 089


Ez a trailer eléggé elszomorított. Mondjuk mit is vártam.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
amúgy azt hallottam h a Sony megint megy full kreténbe és max 1-2 Spidey - MCU film lesz mert külön akarják venni
ezért is lesz Venom meg Black Cat solo film

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
A Kincsemről írjatok már, azt csak látta innen valaki az eddigi közel 150e eladott jegyből kiindulva


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Most jönnek majd ezek a köztes filmek, mint az Elsők meg az Eljövendő múlt napjai is volt, másrészt a Bosszúállók gőzerővel zakatol, van egy sanda gyanúm, hogy valamelyik sorozatban fel fog még tűnni. Mivel a Rozsomák ugye elvileg ott lesz valamikor a Bosszúállók között is.

Annyira körberajongott karakter, hogy nem is fogják kihagyni. Mondjuk ha csak az üzleti részére gondolok, még az sem lepne meg, ha magát a Logan-szálat folytatnák valami okossággal, és ahhoz is megfűznék Jackmant...
Stez
Ahhoz, hogy Avengersbe benne legyen előbb megkéne végre egyeznie a Foxnak és a Marvelnek/Disneynek, mivel továbbra sem használhatnak semmilyen mutánst MCUban. (pedig Civil War is mennyivel jobb film lehetett volna ha a rendes képregényes full roster van...) Igaz sorozatban már van közös projekt és most képregénybe is újra visszahozzák az Xeket a középpontba (azok után, hogy 1-2 éve még mindenáron kiakarták nyírni a szériát), szóval ez akár a jele is lehet annak, hogy végre filmekben is megegyeznek, de az elmúlt évek alapján erre sok esélyt továbbra sem látok, de ne legyen igazam.
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Egyébként Zero_L, szerintem direkt nem lett jobban kifejtve az a rész, amit te hiányolsz. Mert ha belegondolsz, az egész film maga a magyarázat a te kérdésedre, hogy miért. | Minden pillanatban érezni lehetett, hogy Logan már nem akar élni, neki ez az élet szar, mindenkije meghalt, csak szenved, sőt, oka sincsen élni. Átmenetileg megkapta még az indokot utoljára, de annyi. És ugye ezt, hogy ő maga meg akar halni, ezt szó szerint mondta is a kiscsaj, amikor mesélte Logannek, hogy a Prof mit mondott neki. Ez az ellenesség végigkísérte a filmet – amikor érzed, hogy meg akar halni, de hát nem tud meghalni a képességei miatt. Legyengült, de meg nem tudott halni. Végül a halálhoz éppen a kiscsávó által adott szérum segítette. |
Stez
tehát azért betegeskedik és durván öregszik egy folyton regeneráló szervezet, mert az életkedve már totálisan a béka segge alatt van, egyfajta fordított placebo hatásként?

kicsit nyakatekert, de ez már eggyel elviselhetőbb magyarázat lenne 😊
ZERO_L
Mar nem regeneralodott ugyebar rendesen, mint ahogy a vegen meg is magyaraztak, hogy mi tortent | kiserletezes a mutans DNS-sel, ami miatt kihalt tulajdonkeppen kb az egesz faj | , erre pedig rajon az is, amikor | a kis puni elarulta, hogy beszelt a proffal, aki elarulta neki, hogy Logan elhetne, de nem fog, mert egyszeruen nem akar elni. Viszont konkretan meghalni nem tudott volna meg egy ideig, mert a kepessege miatt igy is evek ota huzta, meg ha mar alig-alig gyogyultak a sebei, ezert kapora jott neki a kiscsoka altal adott szer, ami viszont mar Logant is megolte. Tulajdonkeppen megszabaditotta a kinjaitol, amit Logannek mar az elet okozott. |

Szamomra az egesz filmnek megvolt ez az utalasa, es sok elszolas, felmondat volt, ami ezt meg is erositette. De ugye a filmnek ez a nyomaszto hangulata a keseruseg mellett azert megadta a pluszt is, ami miatt kiemelte a tobbi, amugy lapos X-men film kozul. Itt mar tenyleg arrol szolt az egesz, hogy bemutassak, | Logannek lenni egyszeruen mar szar. Nagyon szar. Felemeszti az embert. |

több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Egyébként Zero_L, szerintem direkt nem lett jobban kifejtve az a rész, amit te hiányolsz. Mert ha belegondolsz, az egész film maga a magyarázat a te kérdésedre, hogy miért. | Minden pillanatban érezni lehetett, hogy Logan már nem akar élni, neki ez az élet szar, mindenkije meghalt, csak szenved, sőt, oka sincsen élni. Átmenetileg megkapta még az indokot utoljára, de annyi. És ugye ezt, hogy ő maga meg akar halni, ezt szó szerint mondta is a kiscsaj, amikor mesélte Logannek, hogy a Prof mit mondott neki. Ez az ellenesség végigkísérte a filmet – amikor érzed, hogy meg akar halni, de hát nem tud meghalni a képességei miatt. Legyengült, de meg nem tudott halni. Végül a halálhoz éppen a kiscsávó által adott szérum segítette. |
Stez
tehát azért betegeskedik és durván öregszik egy folyton regeneráló szervezet, mert az életkedve már totálisan a béka segge alatt van, egyfajta fordított placebo hatásként?

kicsit nyakatekert, de ez már eggyel elviselhetőbb magyarázat lenne 😊



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Life
8/10
aki teheti nézze meg, gyönyörű - nyílván Sony sci fi nem lesz ronda - emellett maga a film is tök érdekes

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
amúgy Hugh elvileg mondott egy olyat h csak akkor lesz újra Logan, ha MCU film lesz
aztán majd látjuk, van az a pénz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Mondjuk a filmben szerintem a | „tudod mi ez? ez egy méreg” mondatot pont, hogy nem arra értette, hogy ez öli meg őt, hanem arra, hogy tulajdonképpen számára az igazi szenvedés akkor kezdődött, amikor az adamantium belekerült. Onnantól változott meg az élete, „híres lett”, aztán szépen lassan pedig mindenki meghalt, akit szeretett. Hogy közvetlenül miatta vagy sem, az nem lényeg. |

Kétlem, hogy ez lett volna a magyarázat arra, hogy mi történt vele és miért lett úgymond beteg. Ráadásul a betegségével kapcsolatban a vége felé ugye mondták, | hogy azért fog meghalni, mert meg akar halni, ergó nem volt halálos beteg. |

De igen, az engem is kicsit üresen hagy, hogy idővonalban nem könnyű követni az eseményeket, viszont ez valószínűleg azért történt így, mert a Marvel tízcsilliárd filmet akar még a szériába csinálni, így pedig még megkapta a „helyet”, hogy szabadon mozoghasson és ne legyen az, hogy a második film után konkrétan időben már ütik egymást a sztorik, amivel magukat nyírják ki.

És pont ezáltal sem vagyok biztos abban, hogy maga Rozsomák sosem lesz már Jackman, ő ugyanis állítólag meggondolta magát és | a mostani film előtt célozgatott arra, hogy akár nyitva is hagyhatnák a végét a mostani filmnek, mondván, „ki tudja, lehet meggondolja magát”. |

Most jönnek majd ezek a köztes filmek, mint az Elsők meg az Eljövendő múlt napjai is volt, másrészt a Bosszúállók gőzerővel zakatol, van egy sanda gyanúm, hogy valamelyik sorozatban fel fog még tűnni. Mivel a Rozsomák ugye elvileg ott lesz valamikor a Bosszúállók között is.

Annyira körberajongott karakter, hogy nem is fogják kihagyni. Mondjuk ha csak az üzleti részére gondolok, még az sem lepne meg, ha magát a Logan-szálat folytatnák valami okossággal, és ahhoz is megfűznék Jackmant...

Egyébként Zero_L, szerintem direkt nem lett jobban kifejtve az a rész, amit te hiányolsz. Mert ha belegondolsz, az egész film maga a magyarázat a te kérdésedre, hogy miért. | Minden pillanatban érezni lehetett, hogy Logan már nem akar élni, neki ez az élet szar, mindenkije meghalt, csak szenved, sőt, oka sincsen élni. Átmenetileg megkapta még az indokot utoljára, de annyi. És ugye ezt, hogy ő maga meg akar halni, ezt szó szerint mondta is a kiscsaj, amikor mesélte Logannek, hogy a Prof mit mondott neki. Ez az ellenesség végigkísérte a filmet – amikor érzed, hogy meg akar halni, de hát nem tud meghalni a képességei miatt. Legyengült, de meg nem tudott halni. Végül a halálhoz éppen a kiscsávó által adott szérum segítette. |

több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
elvégre ez továbbra is egy szimpla képregényfilm, és elfogadom a hülyeségeit
Negritis
de ettől még konzisztensnek kell lennie a maga világában, már pedig ha van 3 mutáns és ebből csak kettő az aki betegeskedik, akkor logikailag sehogy sem jön ki a magyarázat, akár mennyire bugyuta vagy reális az


én úgy ültem be a filmre, hogy normális választ vártam arra, egy kvázi elpusztíthatatlan, regenerálódó szuperhős miért néz ki "hirtelen" egy 65 éves homeless-nek
és szerintem ezt az egymondatos | "tudod mi ez? ez egy méreg" | baromira nem lehet annak nevezni
(nem azt mondom, hogy fecséreljenek rá 20 percet a filmből, de azért ennél többet is megérdemelt volna ez a nem kis ellentmondás)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
sosem értettem, mi a faszé kellett mindig farkasnak fordítani a sok magyarnak...
Chargers LT
mert baromi nehéz egy SZUPERHŐST úgy komolyan venni, hogy közben egy szteroidozott nyestre asszociálsz:
 felsofokon.hu/sites/default/files/310670_1d5a665a2b_s.jpg

nyilván erre a készítők is figyelhettek volna, de magyarul a "rozsomák" név szerintem kifejezetten nevetségessé tette volna ezt a (kvázi gyilkológép) karaktert
néha én is a falat tudom kaparni egyes fordítások miatt, de ennél az esetnél például indokoltnak érzem ezt a "nem betűre pontos" fordítást
ZERO_L
Szerintem egyrészt mivel a képregény atyja eredetileg is Rozsomáknak hívja a karaktert, így ennél jobb indok nem is kell, a farkas a nevetséges pont ezért...pláne, hogy másrészt a rozsomák, mint állat, egy elég durva ragadozó, dögevő, nagyon erős állkapoccsal, stb...nem pedig egy egereket eszegető nagy nyest 😊 Hanem pont gyilkológép természetileg is.
Meg Amerikában sem nevezték át Wolf-nak...mivel röhejes lett volna,.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
nyilván erre a készítők is figyelhettek volna, de magyarul a "rozsomák" név szerintem kifejezetten nevetségessé tette volna ezt a (kvázi gyilkológép) karaktert
néha én is a falat tudom kaparni egyes fordítások miatt, de ennél az esetnél például indokoltnak érzem ezt a "nem betűre pontos" fordítástZERO_L
főleg, hogy aki elég idős hozzá, az még emlékezhet is, hogy Rozsomák volt a Szomszédokban is valami kiállhatatlan kis fasz, aki talán Bőhm bácsi utódja (vagy mi) volt egy rövid ideig