Autó- és motorsportok
21 feliratkozó
több mint 1 éve
Te voltál az egyik aki írta, másfél éves technikáról beszélni vicc..Én végigolvastam most újra a hsz-eket és továbbra se látom kitől olvastál olyat, h a GP24 ne lenne jobb technika az idei évben. Biztos más fórumok fotelharcosaival való kardozásaiddal keveted össze ezt.Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
dawyd728
Pep71
dawyd728
Pedig a vasárnapi futam is mondták , h Marquez gépen semmilyen fejlesztést nem kapott idén.
Azért tudott ezen a hétvégén így menni , mert sz.ar volt a pálya tapadása és a GP24-nek nem volt még a korlátlan tapadása a hátsó gumin, ezáltal a pilóták tudasa jobban kijött.
A következő futamtól ugyanolyan hátrányban lesz MM, mint egész évben..
A másik meg cowboykarcsi volt, aki gúnyosan írta, h hát miért lenne szarabb a GP23 mint a 24, de nyilván ő azért mert Pecco fan.
több mint 1 éve
dawyd728
4 265
A fórumozókra gondoltam.Peccop1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
dawyd728
www.motorsport.com/motogp/news/bagnaia-strange-ducati-gp24-has-moved-clear-of-gp23-despite-no-upgrades/10644743/
Jughead
Most komolyan egy spanyol tv provokatív kérdéseire te nem adnál időnként sarkos válaszokat? Azoknak, akik a te eredményeidet időről időre el akarják vitatni, míg a spanyoljaikét magasztalni? Ez kb minden ország esetében ugyanígy megy. Nézd meg Alex Marquez mit kapott eddig és mit fog a következő nagydíjig az olaszoktól. Kíváncsi leszek mikor elégeli meg és egy basszátok meg burkolt trollkodást megereszteni..
több mint 1 éve
dawyd728
4 265
Én végigolvastam most újra a hsz-eket és továbbra se látom kitől olvastál olyat, h a GP24 ne lenne jobb technika az idei évben. Biztos más fórumok fotelharcosaival való kardozásaiddal keveted össze ezt.Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
dawyd728
Pep71
több mint 1 éve
Már a 'privát' Ferrari is versenyt tud nyerni endurance-ban.Jöhetne már a köv. szezon.
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
😕Amúgy a stat utolsó 3 helyezettje eléggé rávilágít arra, hogy ez ennek az érának a sajátja.
Cool stat bro https://t.co/2jY2kb0s7R pic.twitter.com/nSZr7sFyCc
— Kyle Larson (@KyleLarsonRacin) September 3, 2024
Mikey
több mint 1 éve
😕Cool stat bro https://t.co/2jY2kb0s7R pic.twitter.com/nSZr7sFyCc
— Kyle Larson (@KyleLarsonRacin) September 3, 2024
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 1 éve
Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
dawyd728
több mint 1 éve
Peccop1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
dawyd728
www.motorsport.com/motogp/news/bagnaia-strange-ducati-gp24-has-moved-clear-of-gp23-despite-no-upgrades/10644743/
több mint 1 éve
dawyd728
4 265
p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
több mint 1 éve
Mindenfele sulyokkal huzigalja az FIA a szarnyakat hogy ez ne tortenjen meg ami a videon. Nem tudom hogy tudjak meg mindig kijatszani de hat valahogy atment eddig.Én is úgy emlékszem, hogy pont az RB miatt lett kikezdve. Erre most meg ők vannak hátrányba, érdekes.m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQAmúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
dugo93
Pep71
több mint 1 éve
Én is úgy emlékszem, hogy pont az RB miatt lett kikezdve. Erre most meg ők vannak hátrányba, érdekes.m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQAmúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
dugo93
több mint 1 éve
m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQAmúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
több mint 1 éve
m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQElvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
több mint 1 éve
Azért aztán elment bulikázni 😀Így van, Toto sem örömében csapkodott, hogy megnyerték a 2021-es konstruktőrit, hanem anyázott, mert nem Hamilton nyerte.Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
ervinator
dugo93
ervinator
dugo93
vpi
NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
Azért a csapatoknak nagyon nem mindegy a konstruktőri vb, mivel az 1. és 2. között 1x millió dollár különbség van. És persze gazdagok a csapatok, de ez azért szemmel látható mennyiségű pénz.
több mint 1 éve
Igazából ez úgy pontos, hogy a csapatnak az a fontos, hogy úgy legyen egyéni bajnok versenyzője, hogy közben konstruktőrit is nyernek.Viszont az, hogy egymás mögött lévő versenyzők esetén a második nem támadja az elsőt, vagy elengedi a másodikat nem fáj konstruktőri szempontból, hiszen ugyanannyi a pont, így ezt meg kell húzni az egyéni VB miatt (épp a már említett Toto nyilatkozta, hogy a McLarennek is meg kell húznia ezt és Norris-t priorizálni).
(Monzában amúgy konstruktőri szempontból se jött jól Piastri akciója, de a Hungaroringen és Spa-ban is veszítettek emiatt pozíciót).
Amúgy Piquet után Max lehet a második olyan versenyző, aki kétszer lesz úgy bajnok, hogy nem a csapata nyeri a konstruktőri bajnoki címet, szóval ha így is lesz, legalább családban marad a rekord. 😀
több mint 1 éve
p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
több mint 1 éve
En is azt gondolom hogy ez csak duma. Minden szponzor tudja hogy az egyeni vb cim 10x annyi megjelenes mint egy 2-3 harmadik hellyel behuzott konstruktori cim. Sporterteke is nagyobb mert a szurkoloknak is az marad meg. Sztem ezt csak azert mondjak hogy megmaradjon a kohezio a csapaton belul egymassal versengo nem csak ket pilota, de azok ket szerelo brigad kozott is. Gyarban dolgozokrol nem is beszelve.
több mint 1 éve
Így van, Toto sem örömében csapkodott, hogy megnyerték a 2021-es konstruktőrit, hanem anyázott, mert nem Hamilton nyerte.Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
ervinator
dugo93
ervinator
dugo93
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 1 éve
Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
ervinator
dugo93
ervinator
több mint 1 éve
Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
ervinator
dugo93
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 1 éve
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
ervinator
több mint 1 éve
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.McLarennél van két elsőszámú pilóta és nem tudjuk, hogy kivel milyen megbeszélések vannak a háttérben, simán lehet, hogy Piastrinál kizáró ok, hogy ő beálljon segíteni (többen hivatkoztak Webberre a háttérben és szerintem is van egy ilyen szál) McLaren pedig lehet nem szeretné kockáztatni azt, hogy egy ilyen kaliberű pilóta elhagyja esetleg a csapatot.
Norris a szezon felében egyáltalán nem volt VB címre esélyes, most a jó fejlesztésekkel és a RB hanyatlásával nyílt egy kis út hozzá, de fejben ezt azért nehezebb helyre tenni, hogy most hirtelen ott a VB címre az esély, ha mindent tökéletesen csinálsz a hátralévő 8-9 futamon, mint azt, hogy úgy mész neki az évnek, hogy VB aspiráns vagy.
Norris tempó alapján előrébb tart, mint Piastri, de Piastri nem egy Barrichello, Bottas, Pérez kaliber, ő nem fog látványosan beállni másodikszámú pilótának egy fél szezonra, úgy hogy egyébként még mindig több mint 2 futam hátránya van Norrisnak. Lehet hogy az utolsó 1-3 versenyen már megtenné, ha lőtávolban van Norris, de egyelőre erről nincs szó.
Piastri érdekeit nézve ez így van jól, neki elsősorban Norris ellen kell megmutatni, hogy ő van tempóelőnyben, McLaren szempontjából a konstruktőri cím a fontos és amíg nem lökik ki egymást, addig versenyezzenek, itt egyedül Norris érdeke sérül, de az ő VB címére azért még mindig elenyésző esély van.
"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 1 éve
Nem igazán értem ezt az egész vitát. Itt most nem az a lényeg, hogy Norris megérdemli-e, merthogy nem elég tökös, meg Piastri segítsen, ne csak a saját érdekeit nézze, stb. Norris lehet bajnok? Igen! Piastri lehet? Nem! Innentől a McLaren kezében a döntés, már persze akkor, ha érdekli őket az egyéni bajnoki cím. Gondolom igen. Tehát Norrisé minden pont, amit meg lehet szerezni. Mivel a Red Bull-nál ez nem vita tárgya, náluk sem lehet az. Én azt gondolom, hogy a csapat hibázik azzal, hogy engedik versenyezni Piastri-t. Egyáltalán nem biztos, hogy a következő években lesz újra ekkora esélyük az egyéni címért harcolni. Az ellenfél is így játszik, ha kell.
több mint 1 éve
Végül akkor Hamlin 13 pontot bukott a büntetéssel, remélem belefér, bár az utóbbi időben azért visszább esett.Ha nem ő, akkor bármennyire is Toyota párti vagyok egy Burton W-t nagyon adnék, hátha hangsúlyosabbá tennék az alapszakaszt. 😀