Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Autó- és motorsportok

21 feliratkozó

több mint 1 éve
Pep71 Green Bay Packers 3 693
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
dawyd728
Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁
Pep71
Én végigolvastam most újra a hsz-eket és továbbra se látom kitől olvastál olyat, h a GP24 ne lenne jobb technika az idei évben. Biztos más fórumok fotelharcosaival való kardozásaiddal keveted össze ezt.
dawyd728
Te voltál az egyik aki írta, másfél éves technikáról beszélni vicc..
Pedig a vasárnapi futam is mondták , h Marquez gépen semmilyen fejlesztést nem kapott idén.
Azért tudott ezen a hétvégén így menni , mert sz.ar volt a pálya tapadása és a GP24-nek nem volt még a korlátlan tapadása a hátsó gumin, ezáltal a pilóták tudasa jobban kijött.
A következő futamtól ugyanolyan hátrányban lesz MM, mint egész évben..
A másik meg cowboykarcsi volt, aki gúnyosan írta, h hát miért lenne szarabb a GP23 mint a 24, de nyilván ő azért mert Pecco fan.
több mint 1 éve
dawyd728 4 265
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
dawyd728
Pecco

 www.motorsport.com/motogp/news/bagnaia-strange-ducati-gp24-has-moved-clear-of-gp23-despite-no-upgrades/10644743/
Jughead
A fórumozókra gondoltam.

Most komolyan egy spanyol tv provokatív kérdéseire te nem adnál időnként sarkos válaszokat? Azoknak, akik a te eredményeidet időről időre el akarják vitatni, míg a spanyoljaikét magasztalni? Ez kb minden ország esetében ugyanígy megy. Nézd meg Alex Marquez mit kapott eddig és mit fog a következő nagydíjig az olaszoktól. Kíváncsi leszek mikor elégeli meg és egy basszátok meg burkolt trollkodást megereszteni..
több mint 1 éve
dawyd728 4 265
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
dawyd728
Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁
Pep71
Én végigolvastam most újra a hsz-eket és továbbra se látom kitől olvastál olyat, h a GP24 ne lenne jobb technika az idei évben. Biztos más fórumok fotelharcosaival való kardozásaiddal keveted össze ezt.
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 038 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
Már a 'privát' Ferrari is versenyt tud nyerni endurance-ban.
Jöhetne már a köv. szezon.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 758
😕

Mikey
Amúgy a stat utolsó 3 helyezettje eléggé rávilágít arra, hogy ez ennek az érának a sajátja.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 821
😕

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 1 éve
Pep71 Green Bay Packers 3 693
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
dawyd728
Itt jó páran miután MM nyert az időmérőn, olvass vissza 😁
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 758
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
dawyd728
Pecco

 www.motorsport.com/motogp/news/bagnaia-strange-ducati-gp24-has-moved-clear-of-gp23-despite-no-upgrades/10644743/
több mint 1 éve
dawyd728 4 265
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
Pep71
Egyébként ki állított olyat, h a GP23 ugyanolyan jó? Szeretném én is kiröhögni.
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
 m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQ
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
Amúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?
dugo93
Én is úgy emlékszem, hogy pont az RB miatt lett kikezdve. Erre most meg ők vannak hátrányba, érdekes.
Pep71
Mindenfele sulyokkal huzigalja az FIA a szarnyakat hogy ez ne tortenjen meg ami a videon. Nem tudom hogy tudjak meg mindig kijatszani de hat valahogy atment eddig.
több mint 1 éve
Pep71 Green Bay Packers 3 693
 m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQ
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
Amúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?
dugo93
Én is úgy emlékszem, hogy pont az RB miatt lett kikezdve. Erre most meg ők vannak hátrányba, érdekes.
több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 715
 m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQ
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
Pep71
Amúgy ezek nem hogy már rég be voltak tiltva?

több mint 1 éve
Pep71 Green Bay Packers 3 693
 m.youtube.com/shorts/KY3-p_CsjZQ
Elvileg emiatt ugrott annyit előre a Mclaren, mert ezzel a szárnnyal nagyon jol tudják támadni a kanyarbejáratokat. 25-ben tilthatják be, de akkor sem biztos. A merci is egész jól áll ebben, RB meg a Ferka meg közösen ment panaszkodni az FIA-hoz 😁
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 27 986 — "Montoya por favor!"
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.
ervinator
Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
dugo93
Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.
ervinator
Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.
dugo93
Így van, Toto sem örömében csapkodott, hogy megnyerték a 2021-es konstruktőrit, hanem anyázott, mert nem Hamilton nyerte.
vpi
Azért aztán elment bulikázni 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 754
Azért a csapatoknak nagyon nem mindegy a konstruktőri vb, mivel az 1. és 2. között 1x millió dollár különbség van. És persze gazdagok a csapatok, de ez azért szemmel látható mennyiségű pénz.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 758
Igazából ez úgy pontos, hogy a csapatnak az a fontos, hogy úgy legyen egyéni bajnok versenyzője, hogy közben konstruktőrit is nyernek.

Viszont az, hogy egymás mögött lévő versenyzők esetén a második nem támadja az elsőt, vagy elengedi a másodikat nem fáj konstruktőri szempontból, hiszen ugyanannyi a pont, így ezt meg kell húzni az egyéni VB miatt (épp a már említett Toto nyilatkozta, hogy a McLarennek is meg kell húznia ezt és Norris-t priorizálni).

(Monzában amúgy konstruktőri szempontból se jött jól Piastri akciója, de a Hungaroringen és Spa-ban is veszítettek emiatt pozíciót).

Amúgy Piquet után Max lehet a második olyan versenyző, aki kétszer lesz úgy bajnok, hogy nem a csapata nyeri a konstruktőri bajnoki címet, szóval ha így is lesz, legalább családban marad a rekord. 😀
több mint 1 éve
Pep71 Green Bay Packers 3 693
 p1race.hu/2024/09/03/valoban-csoda-volt-marc-marquez-menetelese-vagy-szimpla-papirforma/

A GP24 és a végtelen tapadás, de nyilván a 23as ugyanolyan jó..
Egyszer nem volt meg ez a GP24-nél és máris MM siker.
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
En is azt gondolom hogy ez csak duma. Minden szponzor tudja hogy az egyeni vb cim 10x annyi megjelenes mint egy 2-3 harmadik hellyel behuzott konstruktori cim. Sporterteke is nagyobb mert a szurkoloknak is az marad meg. Sztem ezt csak azert mondjak hogy megmaradjon a kohezio a csapaton belul egymassal versengo nem csak ket pilota, de azok ket szerelo brigad kozott is. Gyarban dolgozokrol nem is beszelve.
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 681 — Patriot
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.
ervinator
Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
dugo93
Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.
ervinator
Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.
dugo93
Így van, Toto sem örömében csapkodott, hogy megnyerték a 2021-es konstruktőrit, hanem anyázott, mert nem Hamilton nyerte.

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 715
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.
ervinator
Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
dugo93
Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.
ervinator
Csak ha az emberek közül kb senkit nem érdekel, akkor a márkának sem az fontos, hogy azt behúzzák. Ferrarinál is mindig így emlegetik, hogy "2007 óta nem nyertek vb-t, bár 2008-ban még a konstruktörői az övék volt". Kis gyógyír, de attól még az emberek tudatában az szerepel, hogy 2007 óta nem lettek bajnokok.

több mint 1 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 088
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.
ervinator
Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.
dugo93
Az a baj, hogy ez nem így van és ezt több csapatfőnök is lenyilatkozta már. Szurkolói szempontból pont fordítva gondoljuk, de egy csapatvezetőnek az elsődleges, hogy a konstruktőri bajnokságot nyerjék meg. Ha mellé sikerül az egyéni is, az külön öröm.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 715
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.
ervinator
Ne viccelj már, a konstruktörői fontossága a kanyarban sincs az egyéninek. A csapat szempontjából sem.

több mint 1 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 088
Egy csapat szempontjából az egyéni cím tökmindegy, nekik az a fontos, hogy a konstruktőri cím meglegyen, minden más csak másodlagos.

McLarennél van két elsőszámú pilóta és nem tudjuk, hogy kivel milyen megbeszélések vannak a háttérben, simán lehet, hogy Piastrinál kizáró ok, hogy ő beálljon segíteni (többen hivatkoztak Webberre a háttérben és szerintem is van egy ilyen szál) McLaren pedig lehet nem szeretné kockáztatni azt, hogy egy ilyen kaliberű pilóta elhagyja esetleg a csapatot.

Norris a szezon felében egyáltalán nem volt VB címre esélyes, most a jó fejlesztésekkel és a RB hanyatlásával nyílt egy kis út hozzá, de fejben ezt azért nehezebb helyre tenni, hogy most hirtelen ott a VB címre az esély, ha mindent tökéletesen csinálsz a hátralévő 8-9 futamon, mint azt, hogy úgy mész neki az évnek, hogy VB aspiráns vagy.

Norris tempó alapján előrébb tart, mint Piastri, de Piastri nem egy Barrichello, Bottas, Pérez kaliber, ő nem fog látványosan beállni másodikszámú pilótának egy fél szezonra, úgy hogy egyébként még mindig több mint 2 futam hátránya van Norrisnak. Lehet hogy az utolsó 1-3 versenyen már megtenné, ha lőtávolban van Norris, de egyelőre erről nincs szó.

Piastri érdekeit nézve ez így van jól, neki elsősorban Norris ellen kell megmutatni, hogy ő van tempóelőnyben, McLaren szempontjából a konstruktőri cím a fontos és amíg nem lökik ki egymást, addig versenyezzenek, itt egyedül Norris érdeke sérül, de az ő VB címére azért még mindig elenyésző esély van.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 1 éve
Ikendu Green Bay Packers 18
Nem igazán értem ezt az egész vitát. Itt most nem az a lényeg, hogy Norris megérdemli-e, merthogy nem elég tökös, meg Piastri segítsen, ne csak a saját érdekeit nézze, stb. Norris lehet bajnok? Igen! Piastri lehet? Nem! Innentől a McLaren kezében a döntés, már persze akkor, ha érdekli őket az egyéni bajnoki cím. Gondolom igen. Tehát Norrisé minden pont, amit meg lehet szerezni. Mivel a Red Bull-nál ez nem vita tárgya, náluk sem lehet az. Én azt gondolom, hogy a csapat hibázik azzal, hogy engedik versenyezni Piastri-t. Egyáltalán nem biztos, hogy a következő években lesz újra ekkora esélyük az egyéni címért harcolni. Az ellenfél is így játszik, ha kell.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 758
Végül akkor Hamlin 13 pontot bukott a büntetéssel, remélem belefér, bár az utóbbi időben azért visszább esett.

Ha nem ő, akkor bármennyire is Toyota párti vagyok egy Burton W-t nagyon adnék, hátha hangsúlyosabbá tennék az alapszakaszt. 😀