Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 9 017 — Undertaker of the Cleveland graveyard
@Igor Meglepően egyezik a youtube-os érdeklődésünk 😊 Cinefixet és Honest trailert régóta követem, Szirmait én se szeretem, valamint még Retroshockot szoktam nézni mind a humor mind a komolyabb hangvételű témákat bírom onnan.
@baggio
köszi a videót fel is iratkoztam 😊

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE
Negritis
ha már megosztottad ezt, akkor pedig belinkelem én is egyik kedvenc youtube-csatornámat, melyen ugyan nincs sok videó, de azok mind fantasztikusak
 www.youtube.com/user/everyframeapainting/videos

csak egy példa:
 www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
baggio
Ket filmes csatornara vagyok "elofizetve", ez az egyik 😊
Igor
és a másik?
Janek
Cinefix. A TOP 10 listaik altalaban inkabb TOP 40/50-es listak, es hajlandoak kisebb, ismeretlen filmeket is ajanlani, igy meg en is viszonylag sok erdekesseget/uj filmet talaltam amit korabban nem ismertem.. egy pelda:

 www.youtube.com/watch?v=fNKRm6H-qOU

Honest Trailereket is meg szoktam megnezni, de az inkabb szorakoztato/komedia kategoria es a ScreenJunkies banda tobbi projectje amugy elegge idegesito szvsz... Stuckman magaban nem rossz, az egyszemelyesek kozul o a kedvencem (Jahns es Szirmai is idegesito, foleg az utobbi), de meg o is elegge hit&miss nalam..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE
Negritis
ha már megosztottad ezt, akkor pedig belinkelem én is egyik kedvenc youtube-csatornámat, melyen ugyan nincs sok videó, de azok mind fantasztikusak
 www.youtube.com/user/everyframeapainting/videos

csak egy példa:
 www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
baggio
és ezt ki feliratozta?

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE
Negritis
ha már megosztottad ezt, akkor pedig belinkelem én is egyik kedvenc youtube-csatornámat, melyen ugyan nincs sok videó, de azok mind fantasztikusak
 www.youtube.com/user/everyframeapainting/videos

csak egy példa:
 www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
baggio
Ket filmes csatornara vagyok "elofizetve", ez az egyik 😊
Igor
és a másik?

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE
Negritis
ha már megosztottad ezt, akkor pedig belinkelem én is egyik kedvenc youtube-csatornámat, melyen ugyan nincs sok videó, de azok mind fantasztikusak
 www.youtube.com/user/everyframeapainting/videos

csak egy példa:
 www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8
baggio
Ket filmes csatornara vagyok "elofizetve", ez az egyik 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE
Negritis
ha már megosztottad ezt, akkor pedig belinkelem én is egyik kedvenc youtube-csatornámat, melyen ugyan nincs sok videó, de azok mind fantasztikusak
 www.youtube.com/user/everyframeapainting/videos

csak egy példa:
 www.youtube.com/watch?v=doaQC-S8de8


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
a youtube kritikus generációban, ahol mindenki mindig mindenen kiakad érdekes felvetések arról hogyan kéne filmet elemezni
lassan 3 éves videó mondjuk 😀
 www.youtube.com/watch?v=wJdfJVyDEQE

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 085 — #NoStress
Csak én unom már nagyon a Saul fia agyonhájpolását?
dugo93
Végülis minden évben évtizedben évszázadban van egy Oscar-díjas magyar film.

több mint 7 éve
rantotthus Seattle Seahawks 261
Lehet én vagyok rosszul bekötve, de miután hétvégén megnéztem a Széttörvét és kifelé azt hallottam fanyalogva, hogy csak az utolsó 20 perc volt izgalmas, majdnem rárugtam az ajtót a delikvensre...
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
Amíg nem nyert semmit addig néhány embert ha találtál akinek tetszett a film, de ők is inkább az operatőrt meg a főszereplőt emelték ki, de pl a zsidók meg utalták főleg a témája miatt...Utána más megvilágításba került az egész...szép fokozatosan.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Csak én unom már nagyon a Saul fia agyonhájpolását?

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Jackie megnézve.
NP tényleg viszi a filmet ami amugy nem túl cselekménydús és nem is tul bonyolult mégis minden perce elvezhető

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Basszuskulcs...

Megnézed a Fegyvertelen katonát (eltekintesz a pici giccstől, amivel MG leöntötte) és másnap jobb emberként akarsz ébredni.

Óriási film.
JC6
Nekem is nagyon tetszett!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Basszuskulcs...

Megnézed a Fegyvertelen katonát (eltekintesz a pici giccstől, amivel MG leöntötte) és másnap jobb emberként akarsz ébredni.

Óriási film.
JC6
nekem a vörös teknős volt ilyen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Basszuskulcs...

Megnézed a Fegyvertelen katonát (eltekintesz a pici giccstől, amivel MG leöntötte) és másnap jobb emberként akarsz ébredni.

Óriási film.
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
az utóbbi időben én legjobban a Fekete Múmia átkát élveztem
mondjuk egy csomó új filmet nem láttam

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
Ha magyar film, akkor a félvilág. A vizsga óta a legjobb itthoni film amit láttam.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Meg nem lattam egyet sem JJ top5 os listajabol

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
Hu, nekem a Fences nem tunt elsore/trailer alapjan tul jonak - elegge Oscar-baitnek tunt, a klasszikus Denzel-fele "jo sokat es hangosan kiabalok, hogy kifejezzem az erzelmeimet" arzenal felvonultatasaval... 😕 (Viola Davist leszamitva, o nem tunt rossznak), lehet hogy ez lesz az en Moonlight-om 😊

Mivel olvastam a dramat, nem is biztos hogy fair/jo otlet megnezni.. persze elzarandokolok majd ra (meg a Silence es Toni Erdmann hianyzik nekem, ami valszeg nalam TOP 10-es lesz)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
A szürke senkiket azért írtam, hogy legyen a felsorolásban egy magyar, a Warcraft pedig hogy legyen benne egy high budget film is (ha már a képregényes műfajt abszolút elkerülöm).

A top5 az, amit foggal-körömmel védenék, a 6-10. esetén erős az érzelmi kötődés, a többi meg szimplán csak megnézésre érdemes 😊 Még a jobb nem angol nyelvűeknél (the salesman, land of mine, tony erdmann, stb.) lesz majd mit nekem is pótolnom mondjuk.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
A szürke senkik egy rakás szar. Mert szubjektv így gondolom.
peach
meg a warcraft is .

több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
A szürke senkik egy rakás szar. Mert szubjektv így gondolom.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
a La La Land és az Arrival megtekintése után meg továbbra is a Hell or High Water a 2016-os no.1. nálam, a Kaliforniai álom bár nagyon jó lett, a Sing Streetet nem übereli a maga műfajában sem, az Érkezés kifejezetten csalódást keltő volt (az Interstellarhoz hasonlóan, nem meglepő módon)
baggio
Manchester by the sea / Moonlight megvolt már?
Én februárban megyek mindkettőre, a hype alapján kíváncsi leszek beférnek-e a TOP 5-be (valószínűleg igen.. mert mindent összevetve, ez elég gyenge év volt szerintem)
Igor
na igen, ha valami, akkor a Manchester by the sea még odaférkőzhet, de azt itt nem adják sehol a moziban, szóval várnom kell rá (bár tavaly is kiszivárgott az összes Oscar-jelölt film még a gála előtt)
baggio
ez meg is történt, tényleg egy szívszorítóan gyönyörű film, valahogy így kell ízlésesen (vagy legalábbis az én ízlésemnek megfelelően) egy mély drámát körüljárni, nem úgy, ahogy a Moonlight tette

ezzel az összes főbb kategóriában Oscar-jelölt filmet megtekintettem, mellyel az én toplistám így alakult:
1., Hell or High Water
2., Manchester by the Sea
3., Jackie
4., Fences
5., Sing Street
---
6., La La Land
7., Silence
8., Captain Fantastic
9., Everybody Wants Some!!
10., The Nice Guys

és ha ehhez hozzávesszük a semmiképp se kihagyható a The Founder, I, Daniel Blake, Hacksaw Ridge, Rogue One, Nocturnal Animals, The Handmaiden, Florence Foster Jenkins, Eddie the Eagle, Zootopia, OJ: Made In America, Hail, Caesar!, Miss Peregrine, Warcraft, Weiner, Hidden Figures, Lion, Hunt for the Wilderpeople, The VVitch, Szürke senkik fogatot, akkor tényleg nem volt ez egy rossz év 😊 (nekem csalódás: Arrival, Kubo, Moonlight, Shallows, Elle, Allied, Passengers, A man called Ove...)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
Lehet rá trollkodásból is hivatkozni, vagy el is lehet akár olvasni pár száz kanonizált film megtekintésének kíséretében, bár nyilvánvalóan az előbbi a könnyebb út.
baggio
Vagy bízhat az ember egyéb, máshonnan szerzett ismereteire, tapasztalataira, benyomásaira.
Egyébként ha kéne írj egy tizes listát, hogy egy filmek iránt eddig nem fogékony, de értelmes, nyitott fiatal srácnak mondjuk mi legyen az a 10 film, amit mindenképp ajánlasz megtekintésre, szerinted hány átfedés lenne az enyémmel?
Szerintem | minimum 3 | . Ami többezer filmet véve alapul, több, mint érdekes.
Sobri Jóska
írhatnék egy olyan 10-es listát, amiben tudom, hogy lenne sok átfedés, meg írhatnék direkt legalább egy olyat is, amiben nem lenne egy se, nem tudom, hogy ebben a vita tárgyát tekintve mi is az érdekes. Könyvtárosként is egy ilyen srácnak bátran ajánlanám a Harry Pottert, ha az olvasást szeretné megszeretni, pedig magát a HP-t én személy szerint nagyon nem kedvelem, de objektíven megítélve látnom kell az érdemeit.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Tiltakozom, az ortodox filmesztétikától elkódorgott reformer esztétikusok ne akarjanak mán az első sarokná ökümenébe burulni. Előtte tessék harcolni, patakvér megmindnen, azé legyemmá annyira szőrös a töke!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak