Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 424 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Magyar oscar!!!
Tito05
Lemaradt az újabb. Hatalmas gratula Deák Kristóféknak.
több mint 7 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 630 — Bears fan
Magyar oscar!!!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
Suicide Squad 1, Fantastic Beasts 1, La La Land (eddig) 0... persze van meg 11 kategoria. 😊

Viola Davis, yes! Magasan a legjobb dolog a Fencesbol..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
juhéé, tessék pótolni ha kimaradt volna, csak 8 óra 😊

 twitter.com/30for30/status/836036087483092993


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
 a.disquscdn.com/get?url=http%3A%2F%2Fimgur.com%2F2VfecQ1.gif&key=y52RR3vSP2UguyQxy5593Q&w=600&h=318

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 660
A bolond egy napja c. 2002-es lengyel filmet ajánlanám figyelmetekbe, talán még nem láttátok sokan. bár a film Varsóban játszódik, akár játszódhatna Budapesten is, vagy bármelyik közép-kelet európai fővárosban. Tordy Géza a főhős szinkronhangja. | a végén a lakótelepi ima zseniális. |

 www.youtube.com/watch?v=irkfFdmE49w

choose life
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 907 — Omar's Coming Yo!


Luther kapott egy egész estés filmet.Nekem nagyon tetszett,kellően laza,pedig elég komoly társadalmi témát veszeget. Nem friss,de csak ajánlani tudom.

Szerkesztette: Kenny

több mint 7 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 868 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Jaja, nálam is, imádtam 😊 "aha!"


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
csak változott még a 2016-os top3-as listám... 0 Oscar-jelölés, a legalja

 images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTUzODA4Nzk0OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzE1MDIwMDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Az Alapító:
nekem nagyon tetszett, de nagyon nem feel good film

Szerkesztette: r.baggio

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
szeretem Guy Ritchie filmjeit alapvetően, és kiváncsi vagyok mit tud kezdeni egy lovag fantasyval

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 907 — Omar's Coming Yo!
 www.youtube.com/watch?v=rTI7llZGuzQ

ebbe nem lesz hiba.

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
Great Wall

Szodaval elment volna, ha nincsenek bizonyos cselekmenyelemek benne, amitol kb. minden idok "legostobabb" filmje cimre is siman palyazhat...... arrrrrrrgghghghghhg. (Pedig en ritkan akadok ki logikatlansagon, de itt volt 2-3 eset, ami mar a film alatt kizokkentett, es hajtepest idezett elo.)

Nagyon nagy kar erte, mert bar nagy varakozasaim nem voltak, es a vizualis ingerek miatt mentem; kivancsi voltam, hogy Zhang Yimou (Raise the Red Lantern, Hero, Curse of the Golden Flower) tud-e hasonlo csodas allokepeket alkotni itt is - es ez nagyjabol sikerult. Nem elegszer, es nem annyiszor amennyiszer szerettem volna... de latszik, hogy tud o ennel sokkal tobbet is... es ha nem kellett volna egy dumb Chinowood kontosbe oloztetni, ez fantasztikus film is lehetett volna.
Igy a "moziban szodaval , marmint Colaval , ooo.. Pepsivel(?) elmegy"-kategoria, max azoknak ajanlom jo szivvel, akik szereti a szep vizualis eletkepet/allokepeket.. de van Zhangnek sok jobb filmje ennel.


Silence

Ez egy egeszen jo film volt, de neha meg igy is az volt az erzesem, hogy ez valahogy nem Scorcese-terepe.
Nem feltetlen a gengszterfilmek miatt, es ezt a filmet is megcsinalta tobb mint adekvat modon... de valahogy egy filmben, amit a "csend"-nek kene dominalnia, meg igy is tul sok volt a parbeszed... mondjuk egy Tarkovszkij-fele Stalkerhez, vagy Bergmanhoz kepest. (Szoval nem biztos hogy fair az osszehasonlitas, mert eleg magasra lovok.)

Garfield nem rossz, Driver szinten jo, a japan szineszek nagy resze remek (foleg Mokichi es Kichijiro, utobbi az egyik kedvenc karakterem a tavalyi evbol), a tortenelmi hatter jol megvan festve, a fenykepezese pazar (megerdemli az Oscar-jelolest), a forgatokonyv is elmegy... a legveget egy picit tulhuztak, de az utolso ot perc elotti 15-20 perc viszont remek.

Nalam TOP 10-es film lesz a 2016-os esztendobol... valoszinuleg a masodik felebe sorolodik be, de ebben a gyenge evben (tartom a velemenyem), kifejezetten eros/udito filmnek szamit.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 890 — Circus Maximus
Netflixen most neztem meg a The Guv'nor c. filmet. Aki szereti a bunyos filmeket, ez egy igazi kokemeny eletrajz Anglia legkemenyebb fickojarol. Ajanlom.
Illetve aki csak hallgatni szeretne a UK englisht kicsit, arra is megfelel (en sokkal jobban szeretem mint a US englisht).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
ismerősömmel összefutottunk Szegeden és akkor már úgyvoltunk vele menjünk moziba
2 film jött szóba:
Pofon Csata vs Az egészség ellenszere
végül az utóbbi lett, hááát aki teheti kerülje el a mozikban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 999 — no es importante
Még a jobb nem angol nyelvűeknél (the salesman, land of mine, tony erdmann, stb.) lesz majd mit nekem is pótolnom mondjuk.
baggio
na ezzel is megvolnék, így mindenki nagy örömére ezen kategóriában is tudok értékelni, rangsorolni:

1., The Handmaiden (A szobalány, Dél-Korea) - persze pont 2016 legjobb idegen nyelvű filmje nem fog Oscart kapni, hiszen még az öt döntős közé se került be az Oldboy rendezőjének legújabb darabja, ami kellően elborult, és egyben minden képkocájáról árad a művészi profizmus. Szerintem a "öregfiúhoz" nem ér fel, de ha valamit a Hollywoodon kívüli termésből nem szabad kihagyni tavalyról, az ez.

---

2., Tanna (Ausztrália-Vanuatu) - a filmtörténelem első vanuatui mozgóképes produkciója ausztrál segítséggel, melynek szüzséjétől ugyan nem tudtam nem előítéletes lenni - kvázi megtörtént bennszülött Rómeó és Júlia sztori -, 5 perc alatt megvett kilóra és majd' két órán keresztül fenn is tudta tartani az érdeklődésem. Jóllehet az őslakosokkal foglalkozó természetfilmeket is szeretem, szóval ez valamennyire előfeltétel lehet az élvezetéhez (na meg hogy a klasszikus történetet inkább a Spiró-féle értelmezésben fogadjuk el).

3., Forushande (Az ügyfél, Irán) - Ashgar Farhadi rendező 2012-ben az A Separation-ért már begyűjtött egy Oscart, és noha Az ügyfél is nagyon jó, annyira nem kiemelkedő, hogy ebből duplázás legyen most. Nyilván iráni filmeket is elég ritkán lát az ember, de aki szeretné bővíteni a látókörét, annak igencsak érdemes e két címet felvennie a kötelezően pótolandók listájára. Itt maga a cselekmény hagyott számomra némi kívánnivalót, Farhadi túlságosan az apró rezdülésekre koncentrált véleményem szerint.

4., Land of Mine (A homok alatt, Dánia) - az aknák hatástalanításának szó szerint robbanásig feszülő izgalmát rettentő jól sikerült visszaadni történelmi kontextusba ágyazva, ám A szürke senkikről példát véve ezt a másfél órás filmet 60 percben kellett volna elmesélni. Az "extra" játékidőben már előkerülnek a leggiccsesebb húzások is (kislány, kutya, stb.), ami sajnos rányomja a bélyegét a végeredményre.

5., Toni Erdmann (Németország) - a Sobri-dilemma: objektíve a Toni Erdmann tényleg egy nagyszerű film, a mockumentarista stílus pompásan áll neki, a fő karaktert leszámítva pedig mindenki hihetetlenül hiteles, hihető figura. Szubjektíven nézve azonban be kellett látnom, hogy a német humor nemhogy nem az én világom, hanem azt nehezen dolgozom fel, már szinte meghasonulva, hogyan lehet az, hogy az ebben levő "poénokat" bárki viccesnek gondolja (a kritikusok majd' megvesztek érte).

6., A Man Called Ove (Az ember, akit Ovénak hívnak, Svédország) - mézes-mázas csomagolásba burkolt, a legszélesebb közönségnek szánt ízléstelen propagandafilm, céljával ellentétben tökéletes látlelete a hanyatló Nyugat-Európának.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Megvolt a fegyvertelen katona,eredeti nyelven angol felirattal.
(tanulási szándékkal)

Tetszett benne pár dolog inkább több mint ami nem.
Kicsit hosszú az út amit Doss bejár,mégsem unalmas egy percig sem,kell ez,hogy lassan kiderüljön miért is fegyverellenes és miért is akar mégis bevonulni.

Persze vannak benne túlzások,kevesebb vér is elég lett volna úgy látom Gibson csak így tudja elképzelni a halál és a fájdalom ábrázolását,mondjuk nem olyan durván mint a passioban szerencsére.

Nem voltam katona,de abban is látni pár dolgot ami szerintem nem lehetséges de végül is a fő dolgon nem változtat.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Pain & Gain !
akinek tetszett a Ronda ügy ki ne hagyja!
és fordítva! 😊
yooker
Tenyleg szorakoztato film a pain and gain.
A magyar vonatkozas meg pikanssa teszi nekunk.
ZoliMP
nekem a Lángelmék volt hasonlóan retardált tavaly, mondjuk a P&G jobb

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
YoungZeeZee 8 474
Pain & Gain !
akinek tetszett a Ronda ügy ki ne hagyja!
és fordítva! 😊
yooker
Tenyleg szorakoztato film a pain and gain.
A magyar vonatkozas meg pikanssa teszi nekunk.
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
aki szerette a Lego Movie-t vagy szereti a Batman filmeket
azoknak szó nélkül ajánlom a Lego Batman-t
de mindenki másnak is, rengeteg poén és easter egg
önmagában a sztori tipikus superhero "jellemfejlődés" de a körítés miatt senkit nem érdekel
Negritis
Sikerült premier előtt meglesnem. Nekem a Lego Movie nagyságrenddel jobban tetszett, de ettől függetlenül én is csak ajánlani tudom. Ami kicsit fura volt számomra, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez most 'lego-ból van megcsinálva'. A Lego Movie tele volt 'kockás poénokkal', de a Lego Batman-nél nem sok ilyen volt.
H_Marko
sztem ez nem ártott a filmnek, volt benne pár de a lego itt inkább csak eszköz/díszlet volt nem főszereplő
nekem ez egyébként jobban tetszett főleg | mert nem volt benne direkt élőszereplős rész, indirektben ugye volt a végén az "összekattanás" de ennyi |
Negritis
Ezt én se hiányoltam az LB-ből, de azért a Lego Movie-ba a történet szempontjából (magyarázatként) azért kellett. Így lett kerek a sztori.
H_Marko
persze, de itt nem az építőmesterségen van a hangsúly hanem inkább a szuperhősködésen ezért én nem hiányoltam
épp elég egyéb poén került bele, főleg a Batman - Joker viszonyban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
aki szerette a Lego Movie-t vagy szereti a Batman filmeket
azoknak szó nélkül ajánlom a Lego Batman-t
de mindenki másnak is, rengeteg poén és easter egg
önmagában a sztori tipikus superhero "jellemfejlődés" de a körítés miatt senkit nem érdekel
Negritis
Sikerült premier előtt meglesnem. Nekem a Lego Movie nagyságrenddel jobban tetszett, de ettől függetlenül én is csak ajánlani tudom. Ami kicsit fura volt számomra, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez most 'lego-ból van megcsinálva'. A Lego Movie tele volt 'kockás poénokkal', de a Lego Batman-nél nem sok ilyen volt.
H_Marko
sztem ez nem ártott a filmnek, volt benne pár de a lego itt inkább csak eszköz/díszlet volt nem főszereplő
nekem ez egyébként jobban tetszett főleg | mert nem volt benne direkt élőszereplős rész, indirektben ugye volt a végén az "összekattanás" de ennyi |
Negritis
Ezt én se hiányoltam az LB-ből, de azért a Lego Movie-ba a történet szempontjából (magyarázatként) azért kellett. Így lett kerek a sztori.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
aki szerette a Lego Movie-t vagy szereti a Batman filmeket
azoknak szó nélkül ajánlom a Lego Batman-t
de mindenki másnak is, rengeteg poén és easter egg
önmagában a sztori tipikus superhero "jellemfejlődés" de a körítés miatt senkit nem érdekel
Negritis
Sikerült premier előtt meglesnem. Nekem a Lego Movie nagyságrenddel jobban tetszett, de ettől függetlenül én is csak ajánlani tudom. Ami kicsit fura volt számomra, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez most 'lego-ból van megcsinálva'. A Lego Movie tele volt 'kockás poénokkal', de a Lego Batman-nél nem sok ilyen volt.
H_Marko
sztem ez nem ártott a filmnek, volt benne pár de a lego itt inkább csak eszköz/díszlet volt nem főszereplő
nekem ez egyébként jobban tetszett főleg | mert nem volt benne direkt élőszereplős rész, indirektben ugye volt a végén az "összekattanás" de ennyi |

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
aki szerette a Lego Movie-t vagy szereti a Batman filmeket
azoknak szó nélkül ajánlom a Lego Batman-t
de mindenki másnak is, rengeteg poén és easter egg
önmagában a sztori tipikus superhero "jellemfejlődés" de a körítés miatt senkit nem érdekel
Negritis
Sikerült premier előtt meglesnem. Nekem a Lego Movie nagyságrenddel jobban tetszett, de ettől függetlenül én is csak ajánlani tudom. Ami kicsit fura volt számomra, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy ez most 'lego-ból van megcsinálva'. A Lego Movie tele volt 'kockás poénokkal', de a Lego Batman-nél nem sok ilyen volt.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
aki szerette a Lego Movie-t vagy szereti a Batman filmeket
azoknak szó nélkül ajánlom a Lego Batman-t
de mindenki másnak is, rengeteg poén és easter egg
önmagában a sztori tipikus superhero "jellemfejlődés" de a körítés miatt senkit nem érdekel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 359 — Expect the Best !
Pain & Gain !
akinek tetszett a Ronda ügy ki ne hagyja!
és fordítva! 😊