Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
amúgy Hugh elvileg mondott egy olyat h csak akkor lesz újra Logan, ha MCU film lesz
aztán majd látjuk, van az a pénz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 249 — Whoops, looks like something went wrong.
Mondjuk a filmben szerintem a | „tudod mi ez? ez egy méreg” mondatot pont, hogy nem arra értette, hogy ez öli meg őt, hanem arra, hogy tulajdonképpen számára az igazi szenvedés akkor kezdődött, amikor az adamantium belekerült. Onnantól változott meg az élete, „híres lett”, aztán szépen lassan pedig mindenki meghalt, akit szeretett. Hogy közvetlenül miatta vagy sem, az nem lényeg. |

Kétlem, hogy ez lett volna a magyarázat arra, hogy mi történt vele és miért lett úgymond beteg. Ráadásul a betegségével kapcsolatban a vége felé ugye mondták, | hogy azért fog meghalni, mert meg akar halni, ergó nem volt halálos beteg. |

De igen, az engem is kicsit üresen hagy, hogy idővonalban nem könnyű követni az eseményeket, viszont ez valószínűleg azért történt így, mert a Marvel tízcsilliárd filmet akar még a szériába csinálni, így pedig még megkapta a „helyet”, hogy szabadon mozoghasson és ne legyen az, hogy a második film után konkrétan időben már ütik egymást a sztorik, amivel magukat nyírják ki.

És pont ezáltal sem vagyok biztos abban, hogy maga Rozsomák sosem lesz már Jackman, ő ugyanis állítólag meggondolta magát és | a mostani film előtt célozgatott arra, hogy akár nyitva is hagyhatnák a végét a mostani filmnek, mondván, „ki tudja, lehet meggondolja magát”. |

Most jönnek majd ezek a köztes filmek, mint az Elsők meg az Eljövendő múlt napjai is volt, másrészt a Bosszúállók gőzerővel zakatol, van egy sanda gyanúm, hogy valamelyik sorozatban fel fog még tűnni. Mivel a Rozsomák ugye elvileg ott lesz valamikor a Bosszúállók között is.

Annyira körberajongott karakter, hogy nem is fogják kihagyni. Mondjuk ha csak az üzleti részére gondolok, még az sem lepne meg, ha magát a Logan-szálat folytatnák valami okossággal, és ahhoz is megfűznék Jackmant...

Egyébként Zero_L, szerintem direkt nem lett jobban kifejtve az a rész, amit te hiányolsz. Mert ha belegondolsz, az egész film maga a magyarázat a te kérdésedre, hogy miért. | Minden pillanatban érezni lehetett, hogy Logan már nem akar élni, neki ez az élet szar, mindenkije meghalt, csak szenved, sőt, oka sincsen élni. Átmenetileg megkapta még az indokot utoljára, de annyi. És ugye ezt, hogy ő maga meg akar halni, ezt szó szerint mondta is a kiscsaj, amikor mesélte Logannek, hogy a Prof mit mondott neki. Ez az ellenesség végigkísérte a filmet – amikor érzed, hogy meg akar halni, de hát nem tud meghalni a képességei miatt. Legyengült, de meg nem tudott halni. Végül a halálhoz éppen a kiscsávó által adott szérum segítette. |

több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
elvégre ez továbbra is egy szimpla képregényfilm, és elfogadom a hülyeségeit
Negritis
de ettől még konzisztensnek kell lennie a maga világában, már pedig ha van 3 mutáns és ebből csak kettő az aki betegeskedik, akkor logikailag sehogy sem jön ki a magyarázat, akár mennyire bugyuta vagy reális az


én úgy ültem be a filmre, hogy normális választ vártam arra, egy kvázi elpusztíthatatlan, regenerálódó szuperhős miért néz ki "hirtelen" egy 65 éves homeless-nek
és szerintem ezt az egymondatos | "tudod mi ez? ez egy méreg" | baromira nem lehet annak nevezni
(nem azt mondom, hogy fecséreljenek rá 20 percet a filmből, de azért ennél többet is megérdemelt volna ez a nem kis ellentmondás)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 300 — Jedi Master
sosem értettem, mi a faszé kellett mindig farkasnak fordítani a sok magyarnak...
Chargers LT
mert baromi nehéz egy SZUPERHŐST úgy komolyan venni, hogy közben egy szteroidozott nyestre asszociálsz:
 felsofokon.hu/sites/default/files/310670_1d5a665a2b_s.jpg

nyilván erre a készítők is figyelhettek volna, de magyarul a "rozsomák" név szerintem kifejezetten nevetségessé tette volna ezt a (kvázi gyilkológép) karaktert
néha én is a falat tudom kaparni egyes fordítások miatt, de ennél az esetnél például indokoltnak érzem ezt a "nem betűre pontos" fordítást
ZERO_L
Szerintem egyrészt mivel a képregény atyja eredetileg is Rozsomáknak hívja a karaktert, így ennél jobb indok nem is kell, a farkas a nevetséges pont ezért...pláne, hogy másrészt a rozsomák, mint állat, egy elég durva ragadozó, dögevő, nagyon erős állkapoccsal, stb...nem pedig egy egereket eszegető nagy nyest 😊 Hanem pont gyilkológép természetileg is.
Meg Amerikában sem nevezték át Wolf-nak...mivel röhejes lett volna,.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
nyilván erre a készítők is figyelhettek volna, de magyarul a "rozsomák" név szerintem kifejezetten nevetségessé tette volna ezt a (kvázi gyilkológép) karaktert
néha én is a falat tudom kaparni egyes fordítások miatt, de ennél az esetnél például indokoltnak érzem ezt a "nem betűre pontos" fordítástZERO_L
főleg, hogy aki elég idős hozzá, az még emlékezhet is, hogy Rozsomák volt a Szomszédokban is valami kiállhatatlan kis fasz, aki talán Bőhm bácsi utódja (vagy mi) volt egy rövid ideig
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
van utalás | az adamantiumra is, mikor a kiscsajjal beszél ha jól rémlik ott említi hogy tudod mi ez? méreg | de számomra | a gén kezel kukorica és tsi a válasz, persze simán lehet hogy a kettő együtt öli meg módszeresen |
| valamint engem meglepne hogy ha valami ami "öli" a mutáns géneket ne tenne kárt a most élőkben
+ elég szépen eltűnt rajtuk kívül kb mindenki
|
| az albínó esetében pedig nem tudom, az megint olyan hogy nem magyarázzák meg de talán nem is 100%ban fontos | elvégre ez továbbra is egy szimpla képregényfilm, és elfogadom a hülyeségeit

a Farkas v Rozsomák vitába én nem szállok bele, nem örülök hogy az előbbi lett a "menő" és mainstream, de elfogadom és nem csinálok belőle gondot

mondjuk a magyar címre ettől még haragszom 😀
simán elég lett volna hagyni úgy h Logan

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
@Zero
elmondják hogy miért beteg : | specifikusan mutánsok ellen génkezelik a kukoricát - és gondolom a többi ételt is - ez pedig a többi mutánst kb megölte a Profnak folyamatosan rohamai vannak míg Logan nem gyógyul innentől |
Negritis
| ez nem arra volt magyarázat miért nem születik több mutáns? az albínó csávó akkor miért nem volt beteg, ő mit evett? gondolom nem napfény-diétán élt 😀 😀
egy podcastben meg azt hallottam, hogy az adamantium miatt, viszont nem rémlik erre való utalás
|


az pedig hogy mi menő és mi nem relatív
ha anno elindulnak a Rozsomák irányba akkor mára az lenne a menő és senkinek nem lenne vele gondja
a Farkas-t anno keményebbnek gondolták a fordítók - gondolom - és így ez lett a karakter pedig ikonikus így megszoktuk, de azért sokak fülét bántja
Negritis
ha jól emlékszem, akkor már a '90es rajzfilmben is Farkasnak volt fordítva, szóval lehet azért mert azokat én anno rongyosra néztem, számomra nem akkora blaszfémia



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
@Zero
elmondják hogy miért beteg : | specifikusan mutánsok ellen génkezelik a kukoricát - és gondolom a többi ételt is - ez pedig a többi mutánst kb megölte a Profnak folyamatosan rohamai vannak míg Logan nem gyógyul innentől |

az pedig hogy mi menő és mi nem relatív
ha anno elindulnak a Rozsomák irányba akkor mára az lenne a menő és senkinek nem lenne vele gondja
a Farkas-t anno keményebbnek gondolták a fordítók - gondolom - és így ez lett a karakter pedig ikonikus így megszoktuk, de azért sokak fülét bántja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Logan

tetszett a film, főleg a hangulata és ez a komorabb színvilág (+végre Logan tényleg gyilkolt, nem csak maszatolt), ideje volt már a Marvelnek is meglépnie ezt, a Dark Knight óta eltelt már jó pár év, de azt a szintet nálam mégse tudta megugrani


viszont ami nagyon zavart végig, hogy egyszerűen nem lehet elhelyezni történetileg sehova a filmet, csak úgy lóg a levegőben, mintha egy trilógia utolsó részét néztem volna az első két rész kihagyása után
utalások vannak, de bocsánat nekem az nem elég, hogy belebegtetik | a prof kinyírt x száz ember, Logan meg beteg, mert csak | és most ezért érintsen meg a karakter nyomora
meg nem tudom ki hogy van vele, de ettől a | fiatal vs öreg hasonmás csatájától | már nagyon herótom van, komolyan nem tudtak valami értelmes fő gonoszt előkaparni?

önmagában semmi baj nincs a filmmel, sőőőt kifejezetten erős a szuperhős filmek között, viszont a saját univerzumába (az eddig mutatott filmekbe) egyáltalán nem illik bele (nem a képi világa miatt) és például még jobban rávilágít arra mennyire szar volt az eddig két Farkas film...
meg amúgy is amit a Marvel az X-men filmekkel csinál lassan 10+ éve (az első két rész nem volt rossz kezdetnek) azért megérdemelnének egy komolyabb seggberúgást

sosem értettem, mi a faszé kellett mindig farkasnak fordítani a sok magyarnak...
Chargers LT
mert baromi nehéz egy SZUPERHŐST úgy komolyan venni, hogy közben egy szteroidozott nyestre asszociálsz:
 felsofokon.hu/sites/default/files/310670_1d5a665a2b_s.jpg

nyilván erre a készítők is figyelhettek volna, de magyarul a "rozsomák" név szerintem kifejezetten nevetségessé tette volna ezt a (kvázi gyilkológép) karaktert
néha én is a falat tudom kaparni egyes fordítások miatt, de ennél az esetnél például indokoltnak érzem ezt a "nem betűre pontos" fordítást



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 907 — Omar's Coming Yo!
Öngyilkos osztag:
Ez igen! Ez odatette!

Édes istenem. Valami borzasztó szar volt. Kap 3 pontot, de abból kettőt Will Smith miatt... 😀
dugo93
nézve a justice league trailert, az is ugyanolyan szar lesz mint a többi DC film (BvsS, Man of Steel és SS). hihetetlen hogy már a trailerből látszik hogy ugyanaz a szar 😀 sötét, CGI szörnyek, élvezhetetlen akciójelenetek, szar karakterek, stb
 static.origos.hu/s/img/i/1703/20170325jason-momoa-es-ben-affleck.gif?w=644&h=347
jájjj..


Marvelnek miért sikerül minden filmje tök jóra?
braxa88
és még nem is Gadot hátsója van a trailerbe 😕

több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
Öngyilkos osztag:
Ez igen! Ez odatette!

Édes istenem. Valami borzasztó szar volt. Kap 3 pontot, de abból kettőt Will Smith miatt... 😀
dugo93
nézve a justice league trailert, az is ugyanolyan szar lesz mint a többi DC film (BvsS, Man of Steel és SS). hihetetlen hogy már a trailerből látszik hogy ugyanaz a szar 😀 sötét, CGI szörnyek, élvezhetetlen akciójelenetek, szar karakterek, stb

Marvelnek miért sikerül minden filmje tök jóra?
braxa88
Egy név: Kevin Feige



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 537
Öngyilkos osztag:
Ez igen! Ez odatette!

Édes istenem. Valami borzasztó szar volt. Kap 3 pontot, de abból kettőt Will Smith miatt... 😀
dugo93
nézve a justice league trailert, az is ugyanolyan szar lesz mint a többi DC film (BvsS, Man of Steel és SS). hihetetlen hogy már a trailerből látszik hogy ugyanaz a szar 😀 sötét, CGI szörnyek, élvezhetetlen akciójelenetek, szar karakterek, stb

jájjj..


Marvelnek miért sikerül minden filmje tök jóra?

Szerkesztette: braxa88
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
A mélység kalandora, L'odyssée

vlsz annak lesz igazán érdekes, akik még látták a Kisfilmek a nagyvilágból c. sorozatot anno, és hallottak egyáltalan Cousteau kapitányról, és a Calypso-ról...
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Nah, megvolt délután az Élet.

Nem rossz film, jó kis popcorn mozi, aki az ilyet szereti, azt nézze meg moziban mindenképpen!

Egy 7-est simán adok rá, | van benne 1-2 logikai baromság, de a vége azért rendesen üt, még akkor is, ha ki lehet következtetni. Kelvin elég faszán megnő benne. 😀 Tetszett, hogy nincs happy end, nincs benne romantikus szál, és hogy nem tudtak vele mit kezdeni, nem volt benne csoda megoldás az utolsó 5 percben. Realistának mondanám. | Jóóóóó!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 907 — Omar's Coming Yo!
 www.youtube.com/watch?v=zS9UW2xjdqE

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Blade runner
Van aki nem látta???
Ki mit gondol róla?
Fontos az origami?
Janek
Olvastad a könyvet? 😊
Vrij6
Sajna nem

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
én még nem láttam 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Blade runner
Van aki nem látta???
Ki mit gondol róla?
Fontos az origami?
Janek
Olvastad a könyvet? 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
YoungZeeZee 8 474
Nem tudom lattatok-e?
1-nek boven jo, kis hackerkedes.

 www.youtube.com/watch?v=2s8rioS4mBc
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Blade runner
Van aki nem látta???
Ki mit gondol róla?
Fontos az origami?

több mint 7 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 244 — Je suis kobranadrág
Öngyilkos osztag:
Ez igen! Ez odatette!

Édes istenem. Valami borzasztó szar volt. Kap 3 pontot, de abból kettőt Will Smith miatt... 😀
dugo93
A maradék egy pedig remélem M.R. CGI kamusegge.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Öngyilkos osztag:
Ez igen! Ez odatette!

Édes istenem. Valami borzasztó szar volt. Kap 3 pontot, de abból kettőt Will Smith miatt... 😀

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Szombaton megnézem moziban az 'Élet' című filmet, esetleg látta már valaki?😀 Ha igen, inkább jó, vagy rossz? Spoilermentesen. 😀

Jónak tűnik, egynek minden bizonnyal elmegy majd.
Vrij6
én szerdán megyek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Szombaton megnézem moziban az 'Élet' című filmet, esetleg látta már valaki?😀 Ha igen, inkább jó, vagy rossz? Spoilermentesen. 😀

Jónak tűnik, egynek minden bizonnyal elmegy majd.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
 www.imdb.com/title/tt4550098/

Érdekes volt,most valahogy egymás után jöttek az ilyen gondolkodásra késztető filmek.

Idősíkok,itt is keverednek ,kellően jól van felvezetve a történet ami megrázó miközben mégsem az .

És ugye a főszereplő hölgy is azonos lett ... tetszik a vörös?