Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 359 — Expect the Best !
mostanában rákaptam a ( kicsit agyasabb vagy elgondolkodtatóbb ) sci-fi filmekre volt is közöttük pár (Solaris 2002-es ,A Hold , Forráskód ) ami nagyon bejött és néhány ( Looper, Lopott idő pl.) ami kevésbé !

szívesen vennék ajánlásokat ebből a műfajból!
a régebbi klasszikusok közül azért sok minden megvolt tehát kevésbé ismertek lennének a legjobbak!

valaki anno linkelt egy fantasztikus tán 100-as listát valami idegennyelvű oldalról ami tele volt jobbnál jobb filmekkel de sajnos annak nyoma veszett... ez is jó lenne pl.! 😊
yooker
mostanában rákaptam a ( kicsit agyasabb vagy elgondolkodtatóbb ) sci-fi filmekre volt is közöttük pár (Solaris 2002-es ,A Hold , Forráskód ) ami nagyon bejött és néhány ( Looper, Lopott idő pl.) ami kevésbé !

szívesen vennék ajánlásokat ebből a műfajból!
a régebbi klasszikusok közül azért sok minden megvolt tehát kevésbé ismertek lennének a legjobbak!

valaki anno linkelt egy fantasztikus tán 100-as listát valami idegennyelvű oldalról ami tele volt jobbnál jobb filmekkel de sajnos annak nyoma veszett... ez is jó lenne pl.! 😊
yooker
Primer.
(Hehe 😀)
Igor
na ez ahogy nézem megfelel a feltételeknek..😊
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
mostanában rákaptam a ( kicsit agyasabb vagy elgondolkodtatóbb ) sci-fi filmekre volt is közöttük pár (Solaris 2002-es ,A Hold , Forráskód ) ami nagyon bejött és néhány ( Looper, Lopott idő pl.) ami kevésbé !

szívesen vennék ajánlásokat ebből a műfajból!
a régebbi klasszikusok közül azért sok minden megvolt tehát kevésbé ismertek lennének a legjobbak!

valaki anno linkelt egy fantasztikus tán 100-as listát valami idegennyelvű oldalról ami tele volt jobbnál jobb filmekkel de sajnos annak nyoma veszett... ez is jó lenne pl.! 😊
yooker
mostanában rákaptam a ( kicsit agyasabb vagy elgondolkodtatóbb ) sci-fi filmekre volt is közöttük pár (Solaris 2002-es ,A Hold , Forráskód ) ami nagyon bejött és néhány ( Looper, Lopott idő pl.) ami kevésbé !

szívesen vennék ajánlásokat ebből a műfajból!
a régebbi klasszikusok közül azért sok minden megvolt tehát kevésbé ismertek lennének a legjobbak!

valaki anno linkelt egy fantasztikus tán 100-as listát valami idegennyelvű oldalról ami tele volt jobbnál jobb filmekkel de sajnos annak nyoma veszett... ez is jó lenne pl.! 😊
yooker
Primer.
(Hehe 😀)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 359 — Expect the Best !
mostanában rákaptam a ( kicsit agyasabb vagy elgondolkodtatóbb ) sci-fi filmekre volt is közöttük pár (Solaris 2002-es ,A Hold , Forráskód ) ami nagyon bejött és néhány ( Looper, Lopott idő pl.) ami kevésbé !

szívesen vennék ajánlásokat ebből a műfajból!
a régebbi klasszikusok közül azért sok minden megvolt tehát kevésbé ismertek lennének a legjobbak!

valaki anno linkelt egy fantasztikus tán 100-as listát valami idegennyelvű oldalról ami tele volt jobbnál jobb filmekkel de sajnos annak nyoma veszett... ez is jó lenne pl.! 😊
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
Dehogynem.
A megítélésük csakis szubjektív tényezőkön múlik, ha azt nem filmesztéták teszik.
Te se vagy az, én se vagyok.
Így nekünk marad a szubjektivitás.
Nem olyan szörnyű az azért.
Tehát a mi szintünkön szerencsés, ha annak hiszünk, amit látunk, gondolunk, és nem annak akarunk látszani amik nem vagyunk, vagy nem akarunk idegen tollakkal ékeskedni. 😉

A konkrét opusz (War Dogs) egyébként megfelel az általad linkelt könyv kritériumainak a megvalósítás, kivitelezés, cselekményépítés, stb. "objektív szempontjainak" tekintetében, egyedül a témaválasztás az, ami talán nem eléggé fajsúlyos, dehát mindenki arról csinál filmet, amiről csak akar, lásd pl. Ferreri, Bunuel, Polanski vagy Pasolini jónéhány hasonló okból vitatott munkáját.
Valamint ez egy megtörtént esemény, és annak egy módfelett plasztikus feldolgozása.

Persze ha nem bíznék eléggé a saját ítélőképességemben, meglátásaimban, érveimben, akkor én is linkelnék valamit, de én bízok. 😉

ui.: Valaha valakit már sikerült azzal meggyőznöd/letromfolnod, hogy egy nem általad írt könyvet belinkeltél, előrántottál, mint végső argumentum?
Sobri Jóska
Ha végső argumentumnak szántam volna, akkor nem is reagálnék most már erre a kommentre, hiszen ezek szerint azzal a zárójeles megjegyzéssel, hogy a filmet objektív szempontok alapján is lehet vizsgálni egy filmesztéta szerint, a vitát eldöntöttnek tekinteném. Mondjuk téged amúgy is esélytelen meggyőzni bármiről is, szóval alapvetően is az volt csupán a szándékom, hogy ezt a remek könyvet újból előcitálhassam, mivel vélhetően kevesen ismerik, pedig nem lehet elégszer hivatkozni rá.

A War Dogs az objektív feltételeknek amúgy egyáltalán nem felel meg, ahogy A könyvelő sem. Utóbbinál elég csak kiemelni a rendőrös mellékszálat, ami abszolút sehova nem vezetett (ha egy az egyben kivágják a filmből, senkinek fel se tűnt volna), előbbinél pedig magad is írtál egy problémáról (én 20 percig bírtam nézni, szóval ezért nem mennék bele mélyebben). Maradjunk annyiban, hogy a Pain & gain legalább egy stílusos alkotás volt, melyen érezhető volt rendező keze nyoma, itt maga a sztori sokak számára nem bizonyult elegendőnek, talán részben azért, mert a készítők túlságosan közel kerültek a megformált valós személyekhez.

Ja és ha nagyon vitatkozni akarsz, akkor megpróbálhatjuk definiálni a "maga nemében" kategóriákat is...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
de a könyvelő??? tényleg? egy nagyobb költségvetésű Ivan Drago...
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.
Igor
Mindkettő a maga nemében zseniális.
Ha hozzáteszem, hogy "szerintem", akkor van értelme ízlésről vitázni?
Szerintem nincs. 😊
Sobri Jóska
már linkeltem párszor, de akkor megteszem újra



ízlésről nincs értelme vitázni, a filmek megítélése viszont nem közel sem kizárólag szubjektív tényezőkön múlik
baggio
Dehogynem.
A megítélésük csakis szubjektív tényezőkön múlik, ha azt nem filmesztéták teszik.
Te se vagy az, én se vagyok.
Így nekünk marad a szubjektivitás.
Nem olyan szörnyű az azért.
Tehát a mi szintünkön szerencsés, ha annak hiszünk, amit látunk, gondolunk, és nem annak akarunk látszani amik nem vagyunk, vagy nem akarunk idegen tollakkal ékeskedni. 😉

A konkrét opusz (War Dogs) egyébként megfelel az általad linkelt könyv kritériumainak a megvalósítás, kivitelezés, cselekményépítés, stb. "objektív szempontjainak" tekintetében, egyedül a témaválasztás az, ami talán nem eléggé fajsúlyos, dehát mindenki arról csinál filmet, amiről csak akar, lásd pl. Ferreri, Bunuel, Polanski vagy Pasolini jónéhány hasonló okból vitatott munkáját.
Valamint ez egy megtörtént esemény, és annak egy módfelett plasztikus feldolgozása.

Persze ha nem bíznék eléggé a saját ítélőképességemben, meglátásaimban, érveimben, akkor én is linkelnék valamit, de én bízok. 😉

ui.: Valaha valakit már sikerült azzal meggyőznöd/letromfolnod, hogy egy nem általad írt könyvet belinkeltél, előrántottál, mint végső argumentum?

több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.
Igor
Mindkettő a maga nemében zseniális.
Ha hozzáteszem, hogy "szerintem", akkor van értelme ízlésről vitázni?
Szerintem nincs. 😊
Sobri Jóska
már linkeltem párszor, de akkor megteszem újra



ízlésről nincs értelme vitázni, a filmek megítélése viszont nem közel sem kizárólag szubjektív tényezőkön múlik


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
Kösz a választ. Nekem a megvalósítás abszolút nem jött be pedig hatalmas ziccer volt a story.
peach
A megvalósítás eléggé... puritán volt. A sztori dokufilmnek is megállta volna a helyét, így meg játékfilmként kifejezetten érthető és fogyasztható.
De nekem a Pain & Gain is tetszett. 😊

több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
Kösz a választ. Nekem a megvalósítás abszolút nem jött be pedig hatalmas ziccer volt a story.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.
Igor
Mindkettő a maga nemében zseniális.
Ha hozzáteszem, hogy "szerintem", akkor van értelme ízlésről vitázni?
Szerintem nincs. 😊
Sobri Jóska
A war dogsban mi tetszett ennyire?
peach
A szürrealizmus, ami a "közbeszerzéseket", állami megrendeléseket övezte akkoriban az USA-ban bámulatos módon hasonlít arra, amit tapasztaltam Magyarországon.
Hogy 2 teljesen outsider "hülyegyerek" elcsíp egy 300 milliós USD-s állami megrendelést, hogy 50 millióval alámennek a legolcsóbb ágazati ajánlatnak (és még így is irreális összeget kaszálhatnának), hogy persze őket is többszörösen átbasszák, hogy a bölcsek köve megoldás egy irreálisan kis összegből finanszírozható, ahogy ezt az egész szürreális, de mégis valós szitut bemutatják eléggé szabatosan és alaposan, de mégse mennek el vígjátékba, vagy jópofiskodásba, hogy a szituáció abszurditása tud érvényesülni, nem a bemutatás az abszurd, ezek együtt számomra a zseniális kategória volt.

több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.
Igor
Mindkettő a maga nemében zseniális.
Ha hozzáteszem, hogy "szerintem", akkor van értelme ízlésről vitázni?
Szerintem nincs. 😊
Sobri Jóska
A war dogsban mi tetszett ennyire?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 556 — The Mathematician
Passengers
tipikus 7/10 1x megnézem és jól van film
kár h nincs most csajom, mert ez az a típusú "randi" film ami mind2 félt képes megszólítani
a vége kicsit túltolt, de nem vészesen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.
Igor
Mindkettő a maga nemében zseniális.
Ha hozzáteszem, hogy "szerintem", akkor van értelme ízlésről vitázni?
Szerintem nincs. 😊

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 556 — The Mathematician
én nem tartom gyenge évnek, nagyon sok jó film volt
viszont kevés volt a kiemelkedő
és sok volt a hypefail

én eleve csak animációs fronton tudok mondani 3 kiemelkedő filmet : Kubo, Zootropolis, Red Turtle
volt 2 nagyon pozitív meglepetés számomra: Érkezés, Kiéhezettek
több film is felért a hypehoz: Deadpool, Dr Strange, Civil War - még ha egyik sem volt tökéletes
ugye tavaly láttam a Creed-t és a Félvilágot ami mind2 szerintem nagyon erős alkotások

ezek alapján én nem tudom gyenge évnek mondani, és még van jópár film amit szeretnék megnézni többek között az accountant-t és a war dogs-t is

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...
Sobri Jóska
Szerintem elég szűk mércével nézed, egy-két műfajt csak.. de még így is az a véleményem, ha az Accoutant vagy War Dogs nálad említésre méltó film, akkor az egy gyenge év volt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 086 — #NoStress
(mert elég gyenge volt az év)
Igor
Azért nem mondanám gyengének azt az évet, ahol van egy The Accountant egy Criminal egy Nice Guys egy War Dogs vagy egy Hacksaw Ridge.
De persze ízlések és pofonok...

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
Megnéztem én is a La La Landet.

Nem volt ez rossz. Gyakorlatilag olyan mint a The Artist / Hail Caesar - jó kis nosztalgiázós film egy hollywoodi korszakról / műfajról / zsánerről... bár ez a film picit többet akart markolni, és ez nem biztos hogy jó ötlet volt, mert egy-két dolog a levegőben maradt.
Kicsit töredezettnek éreztem a szerkezetét, inkább tűnt életképek sorozatának, mint filmnek - nem tudom, szándékosan ez volt-e a cél, de engem speciel ez zavart a legjobban.. és elején tetszett hogy mintha egy-két helyen metapoénokba is átment a dolog, legalábbis én ezt éreztem... aztán ez a nézőpont valahogy teljesen elhalt, emiatt voltam még csalódott; de lehet hogy akkor ezt csak én képzeltem bele.
A dalok, kosztümök jók voltak (még ha egyik főszereplő se tud énekelni.. de legalább egy adekvát szintet hoztak, azért bőven nem Russell Crowe-szint 😀)

Teljesen korrekt film, főleg hölgytársaságban.. persze nem 14 Oscar-jelölés kategóira, de nálam a TOP 10 aljára simán befér... (mert elég gyenge volt az év)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 310 — Lájkold a zsűrit!
Justice League Dark

Van nem egy jobb DC-s animációs film, de összességében nem volt rossz.
| 3 dolog van, ami lehúzza az egészet:
1. Batman miután összehozza a csapatot, mindenhova velük tart, de kb semmit sem csinál
2. Constantine karakteréhez nyilván hozzátartozik ez a rettenetes cockney, amit beszél, de összességében azért rohadtul irritáló
3. Zatanna egyik kedvenc DC-s női karakterem, de ebben a Darkos részben inkább nem tetszett.
|


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Húúú látom nem pihentetek hétvégén. Sok film megvolt ezek közül, de elég sok új tippet adtatok. Köszönöm még egyszer.

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Fekete hattyú most a prime-on.

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Nekem a doubt nagy csalódás volt ,szinte semmi hatást nem váltott ki bennem,pedig a téma erős nagyon,de a rendezés/fk nagyon nem sikerült...

több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
Épp a héten néztem meg újra A hetedik pecsétet is, pedig nem is gondoltam rá, hogy ennyire idevágó lesz...
baggio
és ha már Bergman és az isteni csend, számomra teljesen derült égből villámcsapásként jött ez a film, fogalmam se volt még a forgatásáról se



A Krisztus utolsó megkísértése "folytatása" tulajdonképp, aki szeretne a témában még hasonlókat nézni, annak a Bergman-trilógia mellett feltétlen ajánlom a Calvary-t és a Doubt-ot is, sőt utóbbi kettő azért jóval emészthetőbb ezeknél


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Figyeld az ingát

több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
+ az Oldboy, az eredeti, koreai verzió. Nem is értem hogy hagyhattam ki. nálam top10es film
eaglesmcnabb
Figyi, a hipnózisos részt el tudnád magyarázni. Én nem értem.

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?
dugo93
Nézzétek meg a Jákob lajtorjáját.
mustaine
Az elmúlt 1-2 év nagy pótlása volt nálam, többször újranézhető, elgondolkodtató, és kicsit kiborító is. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv