NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
+ az Oldboy, az eredeti, koreai verzió. Nem is értem hogy hagyhattam ki. nálam top10es film

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?
dugo93
Nézzétek meg a Jákob lajtorjáját.
mustaine
Az egyetlen nézhető Vajna Endi production.

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 9 017 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?

Ezek voltak meg és ezekhez hasonlók kellenének: Hetedik, Prisoners, Zodiákus, Viharsziget, Nem vénnek való vidék, Nyomtalanul (skandináv, a másik 2 része is megvolt), Tégla, Primal fear, Holtodiglan.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Barátnőm állandóan noszogat, hogy ilyen filmeket nézzük, csak egy kicsit már kifogytam. Nehezen fogadja el, hogy ebből a műfajból már megvolt a krémje és nem adnak ki 2 havonta jó filmet 😀
dugo93
 editorial.rottentomatoes.com/article/10-certified-fresh-crime-thrillers/

Ha a kilencvenes éveknél korábbra is hajlandó vagy merészkedni, akkor Hitchcock filmeket kellene elsőként azonnal darálni (nekem a Hátsó ablak és A kötél a két kedvencem tőle), melyek a mai napig ugyanúgy működnek, mint 50-60 évvel ezelőtt. Hasonlóan megkerülhetetlen Sidney Lumet, bár ő jobban ugrált a műfajok között és éppen ezért többet is "hibázott", de a hatvanas-hetvenes években forgatott dráma-krimijei lehengerlőek (A kánikulai délután, Serpico, stb.), és még 2007-ben is tudott egy "Mielőtt az ördög rádtalál"-t letenni az asztalra.

Kuroszava nélkül meg hát nem teljes semmilyen filmes felsorolás, tőle krimiként A gonosz jól alszik és A menny és pokol kettőst emelném ki. Úgyhogy csak vigyázni az ilyen "megvolt a krémje" kijelentésekkel 😊 Mert ez is még bőven csak a hab teteje,
baggio
Ha már Hitchcock és valaki nem tudna aludni 3tól megy a Szakadt függöny a Dunán 😃

több mint 7 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 10 093 — Chalk Dawk fan
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?
dugo93
Nézzétek meg a Jákob lajtorjáját.

több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?

Ezek voltak meg és ezekhez hasonlók kellenének: Hetedik, Prisoners, Zodiákus, Viharsziget, Nem vénnek való vidék, Nyomtalanul (skandináv, a másik 2 része is megvolt), Tégla, Primal fear, Holtodiglan.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Barátnőm állandóan noszogat, hogy ilyen filmeket nézzük, csak egy kicsit már kifogytam. Nehezen fogadja el, hogy ebből a műfajból már megvolt a krémje és nem adnak ki 2 havonta jó filmet 😀
dugo93
 editorial.rottentomatoes.com/article/10-certified-fresh-crime-thrillers/

Ha a kilencvenes éveknél korábbra is hajlandó vagy merészkedni, akkor Hitchcock filmeket kellene elsőként azonnal darálni (nekem a Hátsó ablak és A kötél a két kedvencem tőle), melyek a mai napig ugyanúgy működnek, mint 50-60 évvel ezelőtt. Hasonlóan megkerülhetetlen Sidney Lumet, bár ő jobban ugrált a műfajok között és éppen ezért többet is "hibázott", de a hatvanas-hetvenes években forgatott dráma-krimijei lehengerlőek (A kánikulai délután, Serpico, stb.), és még 2007-ben is tudott egy "Mielőtt az ördög rádtalál"-t letenni az asztalra.

Kuroszava nélkül meg hát nem teljes semmilyen filmes felsorolás, tőle krimiként A gonosz jól alszik és A menny és pokol kettőst emelném ki. Úgyhogy csak vigyázni az ilyen "megvolt a krémje" kijelentésekkel 😊 Mert ez is még bőven csak a hab teteje,


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Volt egyszer egy amerika

több mint 7 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 583 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
esetleg Piszkos Pénz, Közönséges bűnözők, Kutyaszorítóban, Isten Városa (személyes kedvenc), Fedőneve: Donnie Brasco, Szemtől szemben, Titokzatos folyó, Született gyilkosok, Tortúra, Pokoli lecke, Nincs alku, Sicario, Kárhozat útja, Kémjátszma

több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
Éjjeli féreg, enemy, utlsó műszak, forráskód. Gyllenhall legjobbjai. Mind nagyon jó 😉



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Köszi srácok.

A cape fear-t azt hittem, hogy láttam, most jövök rá, hogy nem, szóval jól jött az emlékeztető. 😀
A mementot láttuk mindketten (én kétszer) de nem igazán jött nekünk be. Direkt azért néztem meg másodjára is, hátha bennem volt a hiba, mert mindenki istenít. Igaz elég magasak voltak az elvárásaim.
Tetovált lány se ütött nálam nagyot. Egyszer elég volt.
Fura módon a zodiákus viszont nálam a top20ba biztos befér, pedig azt sokan szidják. Szóval ízlések és pofonok.
A játsz/ma is megvolt, de csak nekem, viszont nem rossz ötlet újranézni, tuti befog neki is jönni.
Az angyalszív meg teljesen új volt, de tetszetős a leírás alapján.

Köszi mindenkinek.

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
Itt vannak azért finom darabok ha kifogysz.

 skandinav-krimik.lap.hu/mozi_es_tv_filmek_skandinav_krimikbol/25633604
több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
szvsz a zodiákus silány darab a hetedikhez képest.
Bár azt irta az is megvolt.
Janek
ja hogy azzal kezdte a felsorolást, jól van, ilyenkor már nem látok, sorry
akkor maradt a játsz/ma. Az valahol a kettő között van minőségben de abszolút ajánlott.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
Tetovált lány trilógia ( ha nem is a könyv szintje, de van olyan mint pár lentebb említett.
A Híd se rossz sorozat abból a hangulatból.
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
szvsz a zodiákus silány darab a hetedikhez képest.
Bár azt irta az is megvolt.

több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 403 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?

Ezek voltak meg és ezekhez hasonlók kellenének: Hetedik, Prisoners, Zodiákus, Viharsziget, Nem vénnek való vidék, Nyomtalanul (skandináv, a másik 2 része is megvolt), Tégla, Primal fear, Holtodiglan.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Barátnőm állandóan noszogat, hogy ilyen filmeket nézzük, csak egy kicsit már kifogytam. Nehezen fogadja el, hogy ebből a műfajból már megvolt a krémje és nem adnak ki 2 havonta jó filmet 😀
dugo93
ha a Zodiákus tetszett, akkor a Hetedik, és a Játsz/ma nagyot fog ütni nálad 😊
ugyanaz a rendező, csak sokkal jobb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Cape Fear,Angyalszív,Memento....

több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Tudnátok pár krimit/thrillert ajánlani?

Ezek voltak meg és ezekhez hasonlók kellenének: Hetedik, Prisoners, Zodiákus, Viharsziget, Nem vénnek való vidék, Nyomtalanul (skandináv, a másik 2 része is megvolt), Tégla, Primal fear, Holtodiglan.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Barátnőm állandóan noszogat, hogy ilyen filmeket nézzük, csak egy kicsit már kifogytam. Nehezen fogadja el, hogy ebből a műfajból már megvolt a krémje és nem adnak ki 2 havonta jó filmet 😀

több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
Minden pénzt felrakni arra, hogy a "legjobb adaptált forgatóköny" Oscarját a Fences viszi majd haza 😊 Na ez tényleg egy zseniális film lett, bár az alapanyaga miatt óhatatlanul kissé teátrális is, szóval azoknak fog csak igazán bejönni, akik nem ódzkodnak az ilyentől. Szerencsére Denzel Washingtonban tényleg nem lehet csalódni.

Épp a héten néztem meg újra A hetedik pecsétet is, pedig nem is gondoltam rá, hogy ennyire idevágó lesz...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 16 742
A Dunán a Kitörés Bacsó néhány jó filmjéből az egyik.1970 nemcsak kordokumentum, több is kicsit.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Ove iszonyat jó film volt, konkrétan sírtam a röhögéstől, bár kicsit hardcore-osabb akciókat vártam, nem migránssimogatást 😀
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
 filmbuzi.hu/archives/2017/01/24/a-89-oscar-jeloltjei/

A Moonlightnak direkt nem olvastam semmit utána, nehogy prekoncepciók alakuljanak ki bennem, de ebből a filmből 30 percet bírtam... mindezt úgy, hogy a Boyhood nagy kedvencem, ebben viszont tényleg nem látok mást, mint a bocsánatkérést az akadémiától a tavalyi "balhé" miatt (A számolás jogát emiatt garantáltan ki is hagyom, a Fences-nél sajnos már alapból szintén előítéletes leszek, bár ott bízok Denzel Washingtonban).

A listát végigböngészve hasonló dühöt az A Man Called Ove váltott ki még belőlem, amit ugyancsak képtelen voltam leküzdeni, pedig az ehhez hasonló skandináv alkotások igencsak a gyengéim (lásd Anders Thomas Jensen teljes munkássága). Helyette kaptam egy látleletet arról, hogy mi is az igazi problémája a pc-mázas Nyugat-Európának.
baggio
A Gran Torino, az Intouchables vagy a Kolya is ennyire felbosszantana? 😊
Igor
Akkor csak a viszonyítás kedvéért: ugyan a Kolya-t nem láttam, a másik kettő viszont eléggé tetszett 8) Nehéz megfogalmazni, de a Moonlightban pl. "művészieskedés" zavart rettentően (egyértelműen rendezői hiba), az Ove-nak maga a mondanivalója is valami förtelmes, ha kicsit jobban belegondol az ember.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
 filmbuzi.hu/archives/2017/01/24/a-89-oscar-jeloltjei/

A Moonlightnak direkt nem olvastam semmit utána, nehogy prekoncepciók alakuljanak ki bennem, de ebből a filmből 30 percet bírtam... mindezt úgy, hogy a Boyhood nagy kedvencem, ebben viszont tényleg nem látok mást, mint a bocsánatkérést az akadémiától a tavalyi "balhé" miatt (A számolás jogát emiatt garantáltan ki is hagyom, a Fences-nél sajnos már alapból szintén előítéletes leszek, bár ott bízok Denzel Washingtonban).

A listát végigböngészve hasonló dühöt az A Man Called Ove váltott ki még belőlem, amit ugyancsak képtelen voltam leküzdeni, pedig az ehhez hasonló skandináv alkotások igencsak a gyengéim (lásd Anders Thomas Jensen teljes munkássága). Helyette kaptam egy látleletet arról, hogy mi is az igazi problémája a pc-mázas Nyugat-Európának.
baggio
A Gran Torino, az Intouchables vagy a Kolya is ennyire felbosszantana? 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 003 — no es importante
 filmbuzi.hu/archives/2017/01/24/a-89-oscar-jeloltjei/

A Moonlightnak direkt nem olvastam semmit utána, nehogy prekoncepciók alakuljanak ki bennem, de ebből a filmből 30 percet bírtam... mindezt úgy, hogy a Boyhood nagy kedvencem, ebben viszont tényleg nem látok mást, mint a bocsánatkérést az akadémiától a tavalyi "balhé" miatt (A számolás jogát emiatt garantáltan ki is hagyom, a Fences-nél sajnos már alapból szintén előítéletes leszek, bár ott bízok Denzel Washingtonban).

A listát végigböngészve hasonló dühöt az A Man Called Ove váltott ki még belőlem, amit ugyancsak képtelen voltam leküzdeni, pedig az ehhez hasonló skandináv alkotások igencsak a gyengéim (lásd Anders Thomas Jensen teljes munkássága). Helyette kaptam egy látleletet arról, hogy mi is az igazi problémája a pc-mázas Nyugat-Európának.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
na talán épp azért utáltál annyira egy a kommunikációról szóló elgondolkodtató filmet, mert ilyen jól megy az asszociatív szövegértelmezés
baggio
Az a lényeg JJ, hogy te még mindig olyan tökéletes vagy, mint voltál 10 éve, mikor ide kerültem.
És ez szomorú.
JC6
Máté 7,1
Sobri Jóska
A Pokol egy hely a tagadás szívében;
Ott megterem minden, mi pusztulásra vár,
Van Semmi kertje, és tátongó Űr-tavak,
Hol kóborlunk szüntelen zarándok-éjben
Az egyetlen valóért esdekelve
sutianap
Amikor ilyeneket olvasok, agy kicsit eszembe jut hogy mennyire elegánsan meg tudta ezt oldani Goethe, vagy Ibsen, anélkül, hogy az emberiség tudatalatti legfőbb rettegéseinek gyökeréhez, vagy gépi kódolásához kellett volna nyúlniuk.
😕 😕 😕

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 556 — The Mathematician
ezt látta valaki?

 www.youtube.com/watch?v=8vNDkF8HWoI
Negritis
Lattam 1.5 honapja, direkt irtam neked ajanlot 😕 mi a kerdes?
Vagy a reklamra gondolsz? 😀

(Egyelore) TOP 3 tavalyi film es TOP 5 all-time anime film nalam 😊
Igor
valahogy elsiklottam felette hogy erre gondolsz 😀 bocs
egyenlőre várom hogy legyen rendes rip, ha lesz akkor sztem megnézem

Oscar jelölések során került elő
amúgy elvileg ez az egyik film amit a depresszív animék korszakának végének tekintenek
Negritis
Azért lepődtem meg amúgy, mert tegnap megnéztem másodszorra is (5 dolláros nap FTW), és egy pillanatra azon gondolkodtam el, honnan tudsz te erről / vajon ezért kérdezed-e.... (talán a negyedik film, amit többször néztem moziban - Oroszlánkirály (voltam vagy 9 éves, nem fair), Avatar, Watchmen és most ez)

Na offot félretéve, 2 releváns kérdés viszont

1) "elvileg ez az egyik film amit a depresszív animék korszakának végének tekintenek"

Ezt abszolút nem értem, mert semmi értelme se a filmmel, se a mostani korszakkal kapcsolatban (ami kb. a moe korszaka vagy 10 éve), akár az Akira-NGE, vagy az NGE utáni időszakot is lehetne jóval depresszívebbnek nevezni.. a filmek terén szintén.
Ezt ki írta/mondta róla?

2) Oscar snub
Abszolút nem lep meg hogy nem nevezték, és mivel úgyse nyert volna, így "annyira" nem zavar, csak picit...
Pedig szvsz a legjobb animált film idén - oké, a Teknőst meg a Cukkinit nem láttam.. de nagyon meglepnék lepve, ha ezt überelni tudják, de ez klasszikusan az Akadémia rugatlmatlansága, mindig csúszás van amíg elismernek egy anime rendezőt... és Miyazaki ilyen szempontból "sajnos" megágyazott a Ghiblinek, gyakorlatilag minden gyengébb filmükkel is bérelt helyük van. Az hogy a Zootopia (teljesen megérdemelten), Kubo (teljesen megérdemelten) és a Moana (vitatható, nálam ez a leggyengébb magasan és nem fért volna be) bent van, az várható volt, a Cukkiniről nem tudok nyilatkozni.. de elvi okokból nem zavar/örülök hogy kisebb filmeket is elismernek.

Na a rant-et félretéve, mindenképp nézd meg, de próbáld meg viszonylag jó minőséggel... és ha kijön valamikor otthon, egyből a moziba be; olyan képek vannak benne, hogy én még szívem szerint a "Best Visual Design"-ra is jelölném.
Igor
Animés ismerős mondta, aki jár conokra és benne van ilyen dolgokban
a teknős sztem nagyon jó lett, elég egyedien mutatja meg a robinson crusoe sztorit
és az 5ből nekem is a Moana lóg ki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 831 — Apu ökölbeszorított keze
Sully

Láttam már izgalmasabb filmet is...

meg jobbat is.

Mi volt a céljuk a készítőknek ezzel?

Egy lapos történet egy érdekes eseményről.

Nem értem miért gondolták,hogy ez így rendben van?
Vagy elég TH aki mindent elad?