Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
"A jog megengedte 12 hét előtt _tehát_ nem gyilkosság". Pedig a gyilkosság ténye nem ezen múlik. Az vagy gyilkosság az 1. és a 35. héten is, vagy egyik időpontban sem az.
MC12
Így van.
De a 35.héten égészségügyi szempontból már elég körülményes lenne abortálni, így az állapotos nő számára fontos a 12 hét, mint határ. A meg sem született számára ugyanaz.
És politikailag lehet vitázni róla napestig, de logikailag azt lehet meggyilkolni, aki már megszületett, az a dátum pedig szintén elég egzakt.
De persze vallásilag amikor rántottát eszel, vagy egy pitypangra lépsz is lehetsz gyilkos, csak ilyen elbaszott vallást kell hozzá válassz.
De ami kérdés az eredeti hsz-ben volt arra eléggé egyértelműen válaszoltam, azon sok opponálnivaló nincsen.

10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 984 — The Mathematician
Pont múltkor gondolkodtam. Fura ez az abortusz dolog.
(Hírtől elvonatkoztatva, mert nem tudom, hogy ott mi a szitu.)
Ha pl. 8 hónappal ezelőtt "öli meg", akkor hírértéke sincsen és full legál.
És a két tett között semmi különbség nincsen csak az idő?
Bébé
Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni.
8 hónappal ezelőtt nem tudja megölni, mivel még nem alakult ki számos dolog, amitől ez megölesnek számítana, szerintem ezt általánosban tanultuk biológiából. Amikor egy fűszálra lépsz vagy szúnyogot lecsapsz az se minősül "ölés"nek.
A tudomány is, a törvenyhozás is elég egzaktul leírja a két tett közötti különbséget, ami nem csak az idő.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem ez opponálható. Nem azért 12 hét, mert utána ez meg az van a magzattal. Minden ott van a 11. héten is, és ennyi erővel lehetne a 21. hét is, hiszen számos dolgot nem tud, amit egy 35 hetes már igen.

A tudomány erre a kérdésre széttárta a kezét és idehaza azt mondta: 12 hét. A törvényhozás meg tudomásul vette. Nincs emögött semmi több. Csak az emberi agy ezt nem akarja elfogadni és racionalizálni akar, meg felmenteni saját magát, ha arra kerülne sor.
"A jog megengedte 12 hét előtt _tehát_ nem gyilkosság". Pedig a gyilkosság ténye nem ezen múlik. Az vagy gyilkosság az 1. és a 35. héten is, vagy egyik időpontban sem az. Szerintem mindekettő mellett meggyőző érvek vannak, de a modern társadalmak - politikusok - többsége nem akarta lefolytatni ezt a vitát, és inkább elkente. 8-12-XYZ - hétig nem az, utána meg igen. Miért? Csak. És igazából ez mindenkinek jó. Megadja a társadalom önfelmentését ("A jog így rendelte"), lehet kit hibáztatni ("há' mé' nem vetette el amíg lehetett'") és késhegyre menő vitát lehet folytatni ebben a témban is, ha két politikai tömb van, még úgy is, hogy valójában egyik fél se akar hozzányúlni. Win - win. Kivéve a meg nem született magzatok, és azok szempontjából, akik szerint a fogantatástól élet az élet...
MC12
ugye az is benne van hogy a 12. hétre az esetek többségében már el lehet jutni arra a pontra hogy túl legyenek rajta

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 555
Pont múltkor gondolkodtam. Fura ez az abortusz dolog.
(Hírtől elvonatkoztatva, mert nem tudom, hogy ott mi a szitu.)
Ha pl. 8 hónappal ezelőtt "öli meg", akkor hírértéke sincsen és full legál.
És a két tett között semmi különbség nincsen csak az idő?
Bébé
Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni.
8 hónappal ezelőtt nem tudja megölni, mivel még nem alakult ki számos dolog, amitől ez megölesnek számítana, szerintem ezt általánosban tanultuk biológiából. Amikor egy fűszálra lépsz vagy szúnyogot lecsapsz az se minősül "ölés"nek.
A tudomány is, a törvenyhozás is elég egzaktul leírja a két tett közötti különbséget, ami nem csak az idő.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem ez opponálható. Nem azért 12 hét, mert utána ez meg az van a magzattal. Minden ott van a 11. héten is, és ennyi erővel lehetne a 21. hét is, hiszen számos dolgot nem tud, amit egy 35 hetes már igen.

A tudomány erre a kérdésre széttárta a kezét és idehaza azt mondta: 12 hét. A törvényhozás meg tudomásul vette. Nincs emögött semmi több. Csak az emberi agy ezt nem akarja elfogadni és racionalizálni akar, meg felmenteni saját magát, ha arra kerülne sor.
"A jog megengedte 12 hét előtt _tehát_ nem gyilkosság". Pedig a gyilkosság ténye nem ezen múlik. Az vagy gyilkosság az 1. és a 35. héten is, vagy egyik időpontban sem az. Szerintem mindekettő mellett meggyőző érvek vannak, de a modern társadalmak - politikusok - többsége nem akarta lefolytatni ezt a vitát, és inkább elkente. 8-12-XYZ - hétig nem az, utána meg igen. Miért? Csak. És igazából ez mindenkinek jó. Megadja a társadalom önfelmentését ("A jog így rendelte"), lehet kit hibáztatni ("há' mé' nem vetette el amíg lehetett'") és késhegyre menő vitát lehet folytatni ebben a témban is, ha két politikai tömb van, még úgy is, hogy valójában egyik fél se akar hozzányúlni. Win - win. Kivéve a meg nem született magzatok, és azok szempontjából, akik szerint a fogantatástól élet az élet...

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
10 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 555
 www.blikk.hu/aktualis/krimi/nagydorogi-eltunt-kisfiu-rendorseg/vp1elqz?ms_2


Az elbaszott kurva életbe MIÉRT???

KINEK ÁRTOTT EZ A SZEGÊNY KISEMBER......
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Pont múltkor gondolkodtam. Fura ez az abortusz dolog.
(Hírtől elvonatkoztatva, mert nem tudom, hogy ott mi a szitu.)
Ha pl. 8 hónappal ezelőtt "öli meg", akkor hírértéke sincsen és full legál.
És a két tett között semmi különbség nincsen csak az idő?

Abortuszt egyáltalán nem ítélem el, meg az se érdekel, ha valakinek már 5-10 volt. Azonban ha valaki azt mondaná, hogy megszülte a gyerekét, majd fél óra múlva megfojtotta, hát enyhén szólva nem lennénk legjobb barátok.
(Hernyót szabad ölni, azonban ha pillangóval csinálod, akkor már pszichopata vagy esete.)

Vagy ez olyan, hogy nyilván valahol "meg kell húzni vonalat"? Mintha a vonal léte/bevezetése értelmes tett lenne, de az hogy hol húzod meg az minden esetben értelmetlen. (Nyilván, amikor nem egészségügyi okok vannak a háttérben.)

Régen láttam, egy jó közvélemény kutatós videót a témában. Egy náci szimpatizáns is volt benne. Abortusz volt középpontban. Ha megtalálom belinkelem azért.
Megvan:
 youtu.be/7y2KsU_dhwI?si=MXgxfbd6yJQ5fKOb
Bébé
A jog a különbség ami az idő elteltéből következik. És igen, ez olyan, hogy valahol meg kellett húzni a vonalat és idehaza a 12 hét lett a vonal (az egyik, mert idehaza se csak eddig csinálják, bizonyos esetekben később is lehet). Miért? Csak. Szerintem az emberiség számmisztikájának van ehhez a legtöbb köze, a 3-asok, azok többszörösei és így tovább. A terheség 9 hónap, akkor döntsél az első harmad végéig. Ha nincs egyéb orvosi körülmény, nyugodtan lehetne 14 hétnél vagy 19-nél is. Illetve a klasszikus érv, évszázadok óta, amikor valamire nincs pontos magyarázat: így szoktuk.

Hogy semmi extra orvosi indok nincs mögötte, azt onnan lehet tudni, hogy a szinte teljes tiltástól a szülés előtti pillanatig szór az , hogy mettől meddig lehet megszakítani. Van a világban példa, 8 -12 -17 - 20-24-34 hétre is. Nyilván ha lenne az orvostudománynak egzakt válasza arra, hogy meddig lehet, akkor az országok 90%-ban addig lenne. De nincs.

Innentől az a kérdés, hogy miért ezek a hetek azok? Ha nincs orvosi ok, akkor innentől társadalmi, jogi, szokásjogi stb. elméleteket kellene felállítani, és vissza is kanyarodnál az elejéhez: így szoktuk.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
Pont múltkor gondolkodtam. Fura ez az abortusz dolog.
(Hírtől elvonatkoztatva, mert nem tudom, hogy ott mi a szitu.)
Ha pl. 8 hónappal ezelőtt "öli meg", akkor hírértéke sincsen és full legál.
És a két tett között semmi különbség nincsen csak az idő?
Bébé
Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni.
8 hónappal ezelőtt nem tudja megölni, mivel még nem alakult ki számos dolog, amitől ez megölesnek számítana, szerintem ezt általánosban tanultuk biológiából. Amikor egy fűszálra lépsz vagy szúnyogot lecsapsz az se minősül "ölés"nek.
A tudomány is, a törvenyhozás is elég egzaktul leírja a két tett közötti különbséget, ami nem csak az idő.

10 hónapja
Bébé Philadelphia Eagles 6 549 — rabszolga
 www.blikk.hu/aktualis/krimi/nagydorogi-eltunt-kisfiu-rendorseg/vp1elqz?ms_2


Az elbaszott kurva életbe MIÉRT???

KINEK ÁRTOTT EZ A SZEGÊNY KISEMBER......
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Pont múltkor gondolkodtam. Fura ez az abortusz dolog.
(Hírtől elvonatkoztatva, mert nem tudom, hogy ott mi a szitu.)
Ha pl. 8 hónappal ezelőtt "öli meg", akkor hírértéke sincsen és full legál.
És a két tett között semmi különbség nincsen csak az idő?

Abortuszt egyáltalán nem ítélem el, meg az se érdekel, ha valakinek már 5-10 volt. Azonban ha valaki azt mondaná, hogy megszülte a gyerekét, majd fél óra múlva megfojtotta, hát enyhén szólva nem lennénk legjobb barátok.
(Hernyót szabad ölni, azonban ha pillangóval csinálod, akkor már pszichopata vagy esete.)

Vagy ez olyan, hogy nyilván valahol "meg kell húzni vonalat"? Mintha a vonal léte/bevezetése értelmes tett lenne, de az hogy hol húzod meg az minden esetben értelmetlen. (Nyilván, amikor nem egészségügyi okok vannak a háttérben.)

Régen láttam, egy jó közvélemény kutatós videót a témában. Egy náci szimpatizáns is volt benne. Abortusz volt középpontban. Ha megtalálom belinkelem azért.
Megvan:
 youtu.be/7y2KsU_dhwI?si=MXgxfbd6yJQ5fKOb

Szerkesztette: Bébé
10 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 382 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ezt a szervezők nevében is kikérem magamnak, még sose volt ilyen fontos üzenete a puffogtatásnak… 😊

 telex.hu/belfold/2025/08/20/aztan-jott-az-arulo-peter-akit-a-magyarok-elkergettek-es-megvakitottak
somoskovig
Értem én az analógiát, de ki lesz Szent László a sztoriban?
kittli
Hát Vitya ki más....
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nem jön ki a matek.
Ő az államalapító.
A békehozót keresem. 😀
kittli
Az nem Trámp? 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
10 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ezt a szervezők nevében is kikérem magamnak, még sose volt ilyen fontos üzenete a puffogtatásnak… 😊

 telex.hu/belfold/2025/08/20/aztan-jott-az-arulo-peter-akit-a-magyarok-elkergettek-es-megvakitottak
somoskovig
Értem én az analógiát, de ki lesz Szent László a sztoriban?
kittli
Hát Vitya ki más....
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nem jön ki a matek.
Ő az államalapító.
A békehozót keresem. 😀

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
10 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 262 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ezt a szervezők nevében is kikérem magamnak, még sose volt ilyen fontos üzenete a puffogtatásnak… 😊

 telex.hu/belfold/2025/08/20/aztan-jott-az-arulo-peter-akit-a-magyarok-elkergettek-es-megvakitottak
somoskovig
Értem én az analógiát, de ki lesz Szent László a sztoriban?
kittli
Hát Vitya ki más....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
10 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 262 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
 www.blikk.hu/aktualis/krimi/nagydorogi-eltunt-kisfiu-rendorseg/vp1elqz?ms_2


Az elbaszott kurva életbe MIÉRT???

KINEK ÁRTOTT EZ A SZEGÊNY KISEMBER......

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
10 hónapja
YoungZeeZee 9 845
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
gratulalok😀
10 hónapja
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
tavaly és idén is elvittem a kutyát a városból, egy ilyen fél órás műsorral sokkal könnyebb számolni, évi néhány alkalommal bőven beleférne. a szilveszteri, országos, fél napon keresztül tartó résszel nehéz mit kezdeni.

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
10 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
El nem tudom képzelni, hogy én készpénzzel fizessek bármiért, nem is hordok magammal egy forintot se.
Jughead
És még sosem jártál úgy, hogy only cash? Ha pl. a Hunyadi téri termelői piacra visz az utad, akkor felejtsd el a kártyát.
Étteremben fizetés előtt mindig kegkérdem a pincért kapnak e a szervíz díjból, vagy ha kártyával fizetek akkor ki tudják e venni ha adok borravalót.
Nemes samu09
Régebben már írtam: egy nagykörúti kocsmában velem előfordult, hogy amikor megkérdeztem, a számlában benne van-e a szervízdíj, a csajszi közölte, hogy "igen, de mi abból nem kapunk semmit". Kínosan éreztem magam. Adtam borravalót, azóta viszont nem tettem be oda a lábam.
nagylaza, főpohárnok
Biztos hogy van sok gané vendéglátó tulaj,szóval elképzelhető hogy van olyan aki átugorja a szervízdíj elosztását,de amúgy kicsit nehéz ezt papíron eltüntetni,szerintem.
A kiadott blokkon - amit a vendégnek visznek - automatikusan szerepel a szervízdíj,ami a jelenlegi NTAK alapján automatikusan kapcsolódik a napi forgalomhoz.Tehát ha mondjuk 12 %-os szervízdíj van,akkor egy egy millás forgalom után keletkezik hivatalosan egy 120 ezres szervízdíj tétel.
Ezt úgy tudom - én nem használok szervízdíjat,csak ismerős vendéglátósoktól tudom - hogy a bérszámfejtéskor ennek valahány százalékát rá kell tenni a dolgozó béréhez.Szóval egy szó mint száz,ez nem tűnhet csak úgy el.
Foresz
Biztosan igazad van, én csak azt tudom mondani, amit nekem mondott fizetés előtt a lányka.
nagylaza, főpohárnok
A lehúzás a következőképpen néz ki a forgalmas belvárosi vagy
nyaraló helyeken:
ráteszel alapból 15% vagy bármennyi szervízdíjat a számla végösszegére hivatalosan.Utána jön a szerződés megkötése egy Hellopay vagy másik szolgáltatóval ahol a rendszer úgy működik, hogy fizetés előtt meg kell adni egy jatt százalékot, amit csak fizikailag gombnyomással lehet beállítani és a terminál csak ezután fogadja el a kártyát. Addig nem aktív, csak az összeg látszik a kijelzőn.
Ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy mikor kéred a számlát mond egy összeget és leteszi eléd vagy
—a pultnál —kifordítja a mobilterminált és csak annyit mond, hogy ÖN ezen be tudja állítani a borravaló mértéket: 8-15-20-30 %
és a legvégén a NULLA is eldugva mint lehetőség.
Ha nem kérdezed meg akkor többnyire magától nem fogja közölni hogy a számla már tartalmaz szervízdíjat.
Alapesetben a vendégek döntő hányada megnyomja valamelyiket, fizet és távozik. Így lett a számládból 3 ezerből 4 ezer a 10 helyett mondjuk 13 ezer
Vagy mondjuk egy 3-4 fős eszem-iszom a teraszon 30.000 helyett 40.000. Stb számokkal.

A Másik esetben Ha Vlk megkérdezi hogy a számla tartalmaz e szervízdíjat akkor mosolyogva hozzáteszi hogy igen, de ebben az esetben is neked kell megnyomni a gombot és kikeresni a Nulla opciót hogy fizethess.
Az emberek nagy százaléka ilyenkor, főleg aki nem napi szinten jár belvárosi étterembe, pörgős teraszokra, vagy turista vagy pont az évi nyaralását tölti, az erre a presszionálásra hogy nem mondanod kell, hanem kézzel megnyomni a jatt mértéket nagyon
nagy arányban így is beállít egy százalékot. /ha csinos a pultos csajszi meg főleg/
Persze ehhez vissza kell osztanod a személyzetnek, mert különben leszarják hogy mennyit fizetsz, még el is sírja a vendégnek hogy nem kapnak egy kopeket sem. Így meg akár a napi bevétel 20-30%-a is ebből jön össze ami azért nem kevés.
Ahol meg csak a sima kártyás rendszer van kihozzák a számlát és fizetsz ott kb a jatt gyakorlatilag meg is szűnt.
10 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ezt a szervezők nevében is kikérem magamnak, még sose volt ilyen fontos üzenete a puffogtatásnak… 😊

 telex.hu/belfold/2025/08/20/aztan-jott-az-arulo-peter-akit-a-magyarok-elkergettek-es-megvakitottak
somoskovig
Értem én az analógiát, de ki lesz Szent László a sztoriban?

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
10 hónapja
kijo New Orleans Saints 580
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ma sikerült látogatóban járnom egy megyei központi kórházban. ( | Segítek: leírhatatlan állapotok. |
Oda kellett volna elpuffogtatni azt a pénzt.
10 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 568 — Chiefs GM
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
dande2
Ezt a szervezők nevében is kikérem magamnak, még sose volt ilyen fontos üzenete a puffogtatásnak… 😊

 telex.hu/belfold/2025/08/20/aztan-jott-az-arulo-peter-akit-a-magyarok-elkergettek-es-megvakitottak

10 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 318 — Így remélem megfelelek nektek.....
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂
Matthew99
Ez az idei tènyleg csak puffogtatás.....tavalyiba volt valami koncepció mèg ha nagyon mèlymagyar is volt de az idei az csak lőjjük fel oszt jóvan kb....tvn legalábbis ez jön át.....
10 hónapja
Matthew99 New Orleans Saints 10 488 — Invisible man
Elpuffogtatták már a sok pénzt pesten? Bezzeg ilyenkor nem szöknek a kutyák csak szilveszterkor 🙂


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
10 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 568 — Chiefs GM
Már a pizza is fogy, az eddig 32cmes pizzából 30cmes lett..
Nomac
És tettek a dobozra zsugorinflacios matricát? 😊

10 hónapja
Nomac New England Patriots 4 552 — balazs.t85@gmail.com
Már a pizza is fogy, az eddig 32cmes pizzából 30cmes lett..
10 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 819 — beers & Packers
El nem tudom képzelni, hogy én készpénzzel fizessek bármiért, nem is hordok magammal egy forintot se.
Jughead
És még sosem jártál úgy, hogy only cash? Ha pl. a Hunyadi téri termelői piacra visz az utad, akkor felejtsd el a kártyát.
Étteremben fizetés előtt mindig kegkérdem a pincért kapnak e a szervíz díjból, vagy ha kártyával fizetek akkor ki tudják e venni ha adok borravalót.
Nemes samu09
Régebben már írtam: egy nagykörúti kocsmában velem előfordult, hogy amikor megkérdeztem, a számlában benne van-e a szervízdíj, a csajszi közölte, hogy "igen, de mi abból nem kapunk semmit". Kínosan éreztem magam. Adtam borravalót, azóta viszont nem tettem be oda a lábam.
nagylaza, főpohárnok
Biztos hogy van sok gané vendéglátó tulaj,szóval elképzelhető hogy van olyan aki átugorja a szervízdíj elosztását,de amúgy kicsit nehéz ezt papíron eltüntetni,szerintem.
A kiadott blokkon - amit a vendégnek visznek - automatikusan szerepel a szervízdíj,ami a jelenlegi NTAK alapján automatikusan kapcsolódik a napi forgalomhoz.Tehát ha mondjuk 12 %-os szervízdíj van,akkor egy egy millás forgalom után keletkezik hivatalosan egy 120 ezres szervízdíj tétel.
Ezt úgy tudom - én nem használok szervízdíjat,csak ismerős vendéglátósoktól tudom - hogy a bérszámfejtéskor ennek valahány százalékát rá kell tenni a dolgozó béréhez.Szóval egy szó mint száz,ez nem tűnhet csak úgy el.
Foresz
Biztosan igazad van, én csak azt tudom mondani, amit nekem mondott fizetés előtt a lányka.
10 hónapja
Foresz Denver Broncos 956 — Broncos
El nem tudom képzelni, hogy én készpénzzel fizessek bármiért, nem is hordok magammal egy forintot se.
Jughead
És még sosem jártál úgy, hogy only cash? Ha pl. a Hunyadi téri termelői piacra visz az utad, akkor felejtsd el a kártyát.
Étteremben fizetés előtt mindig kegkérdem a pincért kapnak e a szervíz díjból, vagy ha kártyával fizetek akkor ki tudják e venni ha adok borravalót.
Nemes samu09
Régebben már írtam: egy nagykörúti kocsmában velem előfordult, hogy amikor megkérdeztem, a számlában benne van-e a szervízdíj, a csajszi közölte, hogy "igen, de mi abból nem kapunk semmit". Kínosan éreztem magam. Adtam borravalót, azóta viszont nem tettem be oda a lábam.
nagylaza, főpohárnok
Biztos hogy van sok gané vendéglátó tulaj,szóval elképzelhető hogy van olyan aki átugorja a szervízdíj elosztását,de amúgy kicsit nehéz ezt papíron eltüntetni,szerintem.
A kiadott blokkon - amit a vendégnek visznek - automatikusan szerepel a szervízdíj,ami a jelenlegi NTAK alapján automatikusan kapcsolódik a napi forgalomhoz.Tehát ha mondjuk 12 %-os szervízdíj van,akkor egy egy millás forgalom után keletkezik hivatalosan egy 120 ezres szervízdíj tétel.
Ezt úgy tudom - én nem használok szervízdíjat,csak ismerős vendéglátósoktól tudom - hogy a bérszámfejtéskor ennek valahány százalékát rá kell tenni a dolgozó béréhez.Szóval egy szó mint száz,ez nem tűnhet csak úgy el.
10 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 819 — beers & Packers
El nem tudom képzelni, hogy én készpénzzel fizessek bármiért, nem is hordok magammal egy forintot se.
Jughead
És még sosem jártál úgy, hogy only cash? Ha pl. a Hunyadi téri termelői piacra visz az utad, akkor felejtsd el a kártyát.
Étteremben fizetés előtt mindig kegkérdem a pincért kapnak e a szervíz díjból, vagy ha kártyával fizetek akkor ki tudják e venni ha adok borravalót.
Nemes samu09
Régebben már írtam: egy nagykörúti kocsmában velem előfordult, hogy amikor megkérdeztem, a számlában benne van-e a szervízdíj, a csajszi közölte, hogy "igen, de mi abból nem kapunk semmit". Kínosan éreztem magam. Adtam borravalót, azóta viszont nem tettem be oda a lábam.
10 hónapja
Foresz Denver Broncos 956 — Broncos
A szervízdíj eredetileg a pincérek sara volt a tulaj felé,mert ő adta az étkészletet,tányért,poharat,stb.,amivel dolgoztak a pincérek.
Foresz
Wut? A tulaj adja a tányért? Vigyem magamnak vagy mi?
Egy éttermi szolgáltatásba azért tartozzon már vele a kanál 😃
Meg ezt úgy írtad, mintha a pincér külön cég lenne aki az étterem eszközeit használja.
Eddig az étel árában benne volt minden, az alapanyag ára, rezsi, bér, szervízdíj stb. Aztán kitalálták, hogy legyen már külön szervízdíj, bármit is jelentsen, de azért az étel ára nem lett kisebb, még mit nem.
Étteremben fizetés előtt mindig kegkérdem a pincért kapnak e a szervíz díjból, vagy ha kártyával fizetek akkor ki tudják e venni ha adok borravalót.
Nemes samu09
A szervízdíj eredetét írtam le.Hogy nagyon régen miként jött létre a szervízdíj.Ezt szedte be a tulaj a pincérektől,akik meg beszedték esetleg a vendégtől vagy finanszírozták a jattukból.
Ahogy én tudom,ez a szervízdíj története.
10 hónapja
gyeek LSU Tigers 8 719 — Grady Judd fan
A szociopaták gondolhatják úgy is, h "minek ment oda vállalkozni", eleve bukásra volt ítélve.
Willie Parker
Nem szociopaták, csak túl hülyék ahhoz hogy empatikus érzést tápláljanak a saját szférájukon kívül más iránt. Hopp, itt egy "köcsög vállalkozó, ha ő bukik jön a másik", de van még az utcán fekvő mellett elballagó "biztos drogos" szövegű npc, stb...

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass