Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
Miért van,hogy maxon pörög a CPU teljesítmény folyamatosan,holott nem is fut semmilyen program?Nézem a folyamatok közt,nem mutat semmit ami így enné a memóriát,hogy be legyen lassulva egy sima böngészőtől is...JoeyPorter
Ha valaki meg tudja mondani, azt én is megköszönném😊
Fele memóriazabálással, mondjuk 2GB RAM-ból eszik 300MB-ot a firefox, a 2.8-as proci mégis agyhalotti állapotokat mutat, aztán jó, aztán nem, stb...kishaszi
ccleaner mögmongya mi futkorász


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Miért van,hogy maxon pörög a CPU teljesítmény folyamatosan,holott nem is fut semmilyen program?Nézem a folyamatok közt,nem mutat semmit ami így enné a memóriát,hogy be legyen lassulva egy sima böngészőtől is...JoeyPorter
Ha valaki meg tudja mondani, azt én is megköszönném😊
Fele memóriazabálással, mondjuk 2GB RAM-ból eszik 300MB-ot a firefox, a 2.8-as proci mégis agyhalotti állapotokat mutat, aztán jó, aztán nem, stb...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 239 — Cowboys fan
Szeretnek jogsit szerezni, Budapesten melyik sulit tudjatok javasolni szemelyes tapasztalatok alapjan?zavi27
az attól függ, hányadik kerületet preferálod
több mint 10 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 832 — Amerikai sportok rajongója
Szeretnek jogsit szerezni, Budapesten melyik sulit tudjatok javasolni szemelyes tapasztalatok alapjan?
több mint 10 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 630
Miért van,hogy maxon pörög a CPU teljesítmény folyamatosan,holott nem is fut semmilyen program?Nézem a folyamatok közt,nem mutat semmit ami így enné a memóriát,hogy be legyen lassulva egy sima böngészőtől is...

több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
Mi az istent töltöttél te le? Mindig csak .torrent kiterjesztésű fájlt hagyjál letölteni, a többi mind vírus.Schleck
Jah ok megvan 😀
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
piratebaybaggio
kiírja, hogy telepítsem a vls playert, de már fent van.
Amit meg felajánl, hogy töltsem le, ott avast bejelez.Bébé
Mi az istent töltöttél te le? Mindig csak .torrent kiterjesztésű fájlt hagyjál letölteni, a többi mind vírus.

több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
piratebaybaggio
kiírja, hogy telepítsem a vls playert, de már fent van.
Amit meg felajánl, hogy töltsem le, ott avast bejelez.
több mint 10 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 748 — no es importante
Vírusmentes angol, ingyenes torrentoldalt keresek. Mint például régen volt az isohunt.
Valaki tud segíteni?Bébé
piratebay


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
Vírusmentes angol, ingyenes torrentoldalt keresek. Mint például régen volt az isohunt.
Valaki tud segíteni?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 652
Szevasztok,

Kérdés:

Telefonvásárlás előtt állok.
HTC One (nem az M8) illetve Iphone 4S.

Vélemény? Melyik legyen?JC6
Iphone , ha egyszer megveszed sose akarsz mást 😊Toca
továbbra is rendületlenül; Nokia (tudom, megvette a Microsoft). Elpusztíthatatlan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Photoshop beállításokat cakk-pakk (nem csak a workspace-t) áttudom importálni ?
Csak, hogy még mókásabb legyen 6-ról 5.1-re ?
Ha visszaállítom a gyári beállításokat, törli a patterneket, brushokat és egyebeket is ?
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
öcsém megszabadult 4-től és pár hete 5S-től is...Asbee
mi miatt?kaszo
Passz, tőle kell megkérdezni. Először azt hiszem nem tetszett neki itunes.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 166 — Falcons fan
öcsém megszabadult 4-től és pár hete 5S-től is...Asbee
mi miatt?
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
öcsém megszabadult 4-től és pár hete 5S-től is...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 185 — Vikings fan
Szevasztok,

Kérdés:

Telefonvásárlás előtt állok.
HTC One (nem az M8) illetve Iphone 4S.

Vélemény? Melyik legyen?JC6
Iphone , ha egyszer megveszed sose akarsz mást 😊
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 461
Szevasztok,

Kérdés:

Telefonvásárlás előtt állok.
HTC One (nem az M8) illetve Iphone 4S.

Vélemény? Melyik legyen?JC6
HTC. Nekem most van a második, One S van most. Hibátlan. Sima One-ba bele fogsz szeretni, és nem tudsz kiszeretni belőle.
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Szevasztok,

Kérdés:

Telefonvásárlás előtt állok.
HTC One (nem az M8) illetve Iphone 4S.

Vélemény? Melyik legyen?
több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
kezdetnek még a doulingo jó lesz, bár komolyabb nyelvtani részt attól se nagyon várj 😊 cserébe a mobilos app nagyon jó, bárhol-bármikor le tudsz nyomni egy nyelvleckét

több mint 10 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Azt viszont vedd figyelembe, hogy csak sorozatok nézésével nem fogsz tudni megtanulni angolul. Még talán egy olyan sorozattal sem, amit kívülről tudsz magyarul. Vitathatatlan előny, hogy szóban könnyebben megérted majd, ha sok sorozatot nézel, de a nyelvtant nem fogod tudni elsajátítani. Illetve zenék szöveggel való hallgatásával még több ragadhat rád, mint sorozatokból. Vagy youtube-on találhatsz feliratos tutorial videókat is. Ja és egy Monty Python vagy Blacadder sem árt majd, a sok amerikai szlengelés után.

Nem tudom most, hogy állsz az angollal, én youtube-ról tanultam a legtöbbet illetve alap kifejezések elsajátításával:  ielanguages.com/languages.html. Szabadidőmben meg zenéket szedtem le. Az, hogy oroszul néztem a kacsameséket, én nem tanultam belőle semmit, bár kétségtelenül felejthetetlen élmény. A magyar szöveg + felirat hatásosabb az elején.
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 969 — megbékéltem tom bradyvel
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?Ventura
Én nagyon a pártján állok, szerintem nagyon jó módszer, személy szerint sokat köszönhetek ennek. Szókincs fejlesztésében, szófordulatok tanulásában segít, de főleg a hallott szöveg értésében.
Látom, hogy sorozatokkal kezdtél, szerintem jó döntés én maradnék is azoknál, filmeket nem néznék tömegével csak e célból. Egyrészt pár rész után megszokod a szereplők beszédét, és a sorozat nyelvezetét, másrészt nem annyira tömény, mint egy film.
A szótárazást, jegyzetelést hagynám, de legalábbis drasztikusan csökkenteném, szerintem hatékonyabb, ha gondolkodunk rajta és kontextusból fejtjük meg (de persze te érzed, hogy mi a kényelmes, és hogy jobb). A nagy része megfejthető a másik pedig mondjuk szóviccek, vagy szleng. Ha ragaszkodsz a jegyzeteléshez, akkor én a rész végén angol feliratfájlból írnám ki a szavakat.
Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, akkor angol hang+angol felirat az alap, aztán kellő magabiztossággal felirat is elhagyható.

Egyetlen hátrányként annyit tapasztaltam, hogy az iskolában/nyelvvizsgán megkövetelt british english majdhogynem idegenül hangzott a sok amerikai sorozat után,de túl lehet rajta lépni 😊

Hajrá, majd írd meg a tapasztalatokat!Vito
végül is csak 4 hónappal később kezdtem el. természetesen angol felírattal (+ angol hang. ez nem kérdés). először a két pasi meg egy kicsit (20 perc) lestem, de túl gyorsan pereg a beszéd, hogy megértsem amit olvastam (nem még ha olyan van benne amihez fordítót kell használni), ezért néhány rész után elkezdtem nézni a lassabb folyású odaátot (40 perces). ezt már élvezem. sőt olyannyira, hogy volt olyan nap, hogy 3-4 részt is megnéztem. pihentetőnek azért beraktam 1-1 rész két pasi meg egy kicsit.
fejlődés még nem sok hisz vagy 5 napja kezdtem az egészet. pár kifejezéssel, szóval többet tudok. ha végzek vele (most lesz tán a 10. évad, évadonként 40 perc kb). azután valami jó krimit vagy bünügyit lesnék. annak idején szerettem a colombot, meg a san fracisco utcáint.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 239 — Cowboys fan
én annak idején mindig lefuttattam a Run alatt a dxdiag-ot, az elég sok mindent kiírt
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 496 — StuG Life
Na végül egyik haverom újratelepítette az egész gépet 😊 A kérdésem az lenne,hogy milyen programokat kell feltennem az alap használathoz(youtube,media player stb) A direct x meg a flash player meg van.Viszont a vlc-n ha videót akarok nézni hullámzik a kép meg be van lassulva,a media player meg el sem indítja a videókat :/JoeyPorter
Telepítsd fel a hivatalos videokártya drivert. Az szerintem megoldja.dugo1993
Azt hol tudom megnézni,hogy milyen a videokártya?JoeyPorter
rendszer

több mint 10 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 630
Na végül egyik haverom újratelepítette az egész gépet 😊 A kérdésem az lenne,hogy milyen programokat kell feltennem az alap használathoz(youtube,media player stb) A direct x meg a flash player meg van.Viszont a vlc-n ha videót akarok nézni hullámzik a kép meg be van lassulva,a media player meg el sem indítja a videókat :/JoeyPorter
Telepítsd fel a hivatalos videokártya drivert. Az szerintem megoldja.dugo1993
Azt hol tudom megnézni,hogy milyen a videokártya?

több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 191
Na végül egyik haverom újratelepítette az egész gépet 😊 A kérdésem az lenne,hogy milyen programokat kell feltennem az alap használathoz(youtube,media player stb) A direct x meg a flash player meg van.Viszont a vlc-n ha videót akarok nézni hullámzik a kép meg be van lassulva,a media player meg el sem indítja a videókat :/JoeyPorter
Telepítsd fel a hivatalos videokártya drivert. Az szerintem megoldja.