Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Srácok, lehet, hogy egy megajánlott jegyet eldöntő kérdésem lenne. Elektrotechnikából lenne egy olyan kérdésem, hogy az RST fázis jelölésnek mi a funkciója (gondolom valami speciális, mert keresgéltem, és eljutottam, hogy tekercseket jelölnek RST-vel a bemenetit másik három betűvel a kimenetit meg szintén másik hárommal, de ez kevés szerintem és semmi extra) és kéne nekem hozzá egy név is. Azt írtam fel kérdésnek, hogy mi a neve, de kell hozzá nekem egy tudós/fizikusfeltaláló is. Remélem tudtok valamit. 😊

Ezt halásztam még most elő, ami végül is korrektnek tűnik, de nevet itt sem kapok.

"Nincs meghatározott értelmük, csupán betűjelek. Régen az erőművekben a kapcsolótáblákon betűkkel jelölték, hogy milyen fajta kivezetéssel van dolguk, a számokat a sorszámozásra használták. Hogy az ABC sorrendben hogy jutottak az R-ig, azt nem tudom, de ami biztos: Az RST a fázisok, az UVW a motorok kapcsai, a ZXY a motorok másodlagos kapcsait jelölte. Jelenleg az L1, L2, L3 jelölés a szabványos, ami a Linea=vonal szóból ered."kristóf17
De mi a kérdés?
Mi az RST jelölés funkciója?
Miért pont R és S és T?
Ki alkalmazta először?
Milyen tudós vagy minek a feltalálójának a nevére vagy kiváncsi?
Fogalmazd meg pontosan, hogy mit szeretnél tudni.

több mint 10 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Srácok, lehet, hogy egy megajánlott jegyet eldöntő kérdésem lenne. Elektrotechnikából lenne egy olyan kérdésem, hogy az RST fázis jelölésnek mi a funkciója (gondolom valami speciális, mert keresgéltem, és eljutottam, hogy tekercseket jelölnek RST-vel a bemenetit másik három betűvel a kimenetit meg szintén másik hárommal, de ez kevés szerintem és semmi extra) és kéne nekem hozzá egy név is. Azt írtam fel kérdésnek, hogy mi a neve, de kell hozzá nekem egy tudós/fizikusfeltaláló is. Remélem tudtok valamit. 😊

Ezt halásztam még most elő, ami végül is korrektnek tűnik, de nevet itt sem kapok.

"Nincs meghatározott értelmük, csupán betűjelek. Régen az erőművekben a kapcsolótáblákon betűkkel jelölték, hogy milyen fajta kivezetéssel van dolguk, a számokat a sorszámozásra használták. Hogy az ABC sorrendben hogy jutottak az R-ig, azt nem tudom, de ami biztos: Az RST a fázisok, az UVW a motorok kapcsai, a ZXY a motorok másodlagos kapcsait jelölte. Jelenleg az L1, L2, L3 jelölés a szabványos, ami a Linea=vonal szóból ered."
több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 579 — Invisible man
Középkategóriás tabletek közül melyiket érdemes választani?Matthew99
Ennyi alapján az új Nexus 7 tűnik logikus választásnak, ha az még belefér a középkategóriába és megfelel a 7 colos kijelző neked.Schleck
Kb erre az árkategóriára gondoltam. De eddig csak Samsungot próbáltam ezért kérdeztem. Kösz a választ.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Középkategóriás tabletek közül melyiket érdemes választani?Matthew99
Ennyi alapján az új Nexus 7 tűnik logikus választásnak, ha az még belefér a középkategóriába és megfelel a 7 colos kijelző neked.

több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 579 — Invisible man
Középkategóriás tabletek közül melyiket érdemes választani?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
technikai analfabéta vagyok, de nem értem, hogy minek egy külön slot a driver frissítéséhez, amikor a koaxon csak az az adat nem jön be, ami nem akar?slowmotion
Biztos arra az esetre ha a KOAX bemenet meghibásodna 😀Rataxes
akkor tévé sincsen, szóval csereérett a készülékslowmotion
Vagy frissíted a drivert USB-ről, ettől a KOAX megjavul, tádámm 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 646
Budapesten szeretnénk elmenni korcsolyázni pár órát abszolút kezdőként. Milyen közönségnek szoló jégpályákat ismertek ahol nincsenek nagyon sokan, és nyugodtan lehet bénázni?😊 Mújégen, Westend tetején gondolom mindig nagy tömeg van.zavi27
Nincs nagy tömeg.
Arénában is van pálya.
Eiffel téren is.
Meg ugye a Városligetben.
Meg még a google is biztos tud párat.Sobri Jóska
tegnap este pont voltam, elég nagy tömeg volt. (bár lehet nekem tűnt csak annak)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Budapesten szeretnénk elmenni korcsolyázni pár órát abszolút kezdőként. Milyen közönségnek szoló jégpályákat ismertek ahol nincsenek nagyon sokan, és nyugodtan lehet bénázni?😊 Mújégen, Westend tetején gondolom mindig nagy tömeg van.zavi27
Nincs nagy tömeg.
Arénában is van pálya.
Eiffel téren is.
Meg ugye a Városligetben.
Meg még a google is biztos tud párat.

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
technikai analfabéta vagyok, de nem értem, hogy minek egy külön slot a driver frissítéséhez, amikor a koaxon csak az az adat nem jön be, ami nem akar?slowmotion
Biztos arra az esetre ha a KOAX bemenet meghibásodna 😀Rataxes
akkor tévé sincsen, szóval csereérett a készülék
több mint 10 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 832 — Amerikai sportok rajongója
Budapesten szeretnénk elmenni korcsolyázni pár órát abszolút kezdőként. Milyen közönségnek szoló jégpályákat ismertek ahol nincsenek nagyon sokan, és nyugodtan lehet bénázni?😊 Mújégen, Westend tetején gondolom mindig nagy tömeg van.
több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
Microsoft XPS Document Writer sincsen?
A nyomtatási kép igazodik a nyomtató paramétereihez (nyomtatási terület, minimális margó, ilyesmi), ezért kell neki egy nyomtató.
Szerintem, telepíts egy virtuális nyomtatót (pl. doPDF vagy PDFCreator - pdf készítő, máskor is jól jöhet)!Atari
Istenkirály vagy. 😀
Köszönöm szépen.
A doPDF megoldotta a problémát.
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Excel 2007....nem tudok nyomtatási képet nézni, mert azt írja, hogy nincsen csatlakoztatva nyomtató.
De én nem is akarom kinyomtatni, hanem csak a nyomtatási képet szeretném megnézni, de fent említett ok miatt nem engedi. Vmi 5let?Bébé
Microsoft XPS Document Writer sincsen?
A nyomtatási kép igazodik a nyomtató paramétereihez (nyomtatási terület, minimális margó, ilyesmi), ezért kell neki egy nyomtató.
Szerintem, telepíts egy virtuális nyomtatót (pl. doPDF vagy PDFCreator - pdf készítő, máskor is jól jöhet)!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
Excel 2007....nem tudok nyomtatási képet nézni, mert azt írja, hogy nincsen csatlakoztatva nyomtató.
De én nem is akarom kinyomtatni, hanem csak a nyomtatási képet szeretném megnézni, de fent említett ok miatt nem engedi. Vmi 5let?
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
technikai analfabéta vagyok, de nem értem, hogy minek egy külön slot a driver frissítéséhez, amikor a koaxon csak az az adat nem jön be, ami nem akar?slowmotion
Biztos arra az esetre ha a KOAX bemenet meghibásodna 😀

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
Valaki tudna nekem segíteni? Ma került beszerelésre hozzám a T Home TV. Felvevős beltéri egységet rendeltem. Meg is van, minden frankó. Van rajt USB csatlakozó. Van arra lehetőséget, hogy USBről filmet nézzek rajt? És ha igen, milyen formátumot hajlandó lejátszani? Köszi előre is.visi_b
ez anno engem is érdekelt, mert egyszerűbb lett volna a ~40 rész Magnumot kimásolni róla, mint napi 20 perc szabadidővel a végére jutni. annyit találtam a neten, hogy van ott USB-kimenet, de hardveres alapon le van tiltva, mert szerzői jogok meg minden.

Az az USB slot valószínűleg driver frissítés céljából került rá.Rataxes
technikai analfabéta vagyok, de nem értem, hogy minek egy külön slot a driver frissítéséhez, amikor a koaxon csak az az adat nem jön be, ami nem akar?
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Az az USB slot valószínűleg driver frissítés céljából került rá.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nem fog menni, mert az csak úgy ott van, de nincs mögötte hardver...
UPCnál ugyanez otthonunkban. Buzik mind.
Legalább mondanák.
Nekünk akkor mondták, mikor rákérdeztünk a szerelőnél, mert egy hete nem volt net és már tele volt a tökünk.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
visi_b New England Patriots 738 — Comeback
Valaki tudna nekem segíteni? Ma került beszerelésre hozzám a T Home TV. Felvevős beltéri egységet rendeltem. Meg is van, minden frankó. Van rajt USB csatlakozó. Van arra lehetőséget, hogy USBről filmet nézzek rajt? És ha igen, milyen formátumot hajlandó lejátszani? Köszi előre is.visi_b
Csak viccből van ott...
Amúgy én azt tenném a helyedben (tudom, morbid, de egy próbát megér), hogy kerítenék egy pendriveot, tennék rá ezt azt, filmeket, képeket, olyan dolgokat amiket amúgy nézni szeretnék, aztán fognám a pendrive-ot, bedugnám, és megnézném, hogy mi történik.
Jó, ez hiperempirialista attitűd, dehát egyszer élünk, merjünk bátrak lenni!Sobri Jóska
Még mielőtt írtam ide, megtettem 😀 Úgy látszik egy rugóra jár az agyunk. És semmi nem történt, pedig szinte minden gombot megnyomtam a távirányítón. De még csak azt sem jelezte, hogy USB lett bedugva, semmi felvillanás, semmi jel. Úgy néz ki ez nem fog menni.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
Valaki tudna nekem segíteni? Ma került beszerelésre hozzám a T Home TV. Felvevős beltéri egységet rendeltem. Meg is van, minden frankó. Van rajt USB csatlakozó. Van arra lehetőséget, hogy USBről filmet nézzek rajt? És ha igen, milyen formátumot hajlandó lejátszani? Köszi előre is.visi_b
Csak viccből van ott...
Amúgy én azt tenném a helyedben (tudom, morbid, de egy próbát megér), hogy kerítenék egy pendriveot, tennék rá ezt azt, filmeket, képeket, olyan dolgokat amiket amúgy nézni szeretnék, aztán fognám a pendrive-ot, bedugnám, és megnézném, hogy mi történik.
Jó, ez hiperempirialista attitűd, dehát egyszer élünk, merjünk bátrak lenni!

több mint 10 éve
visi_b New England Patriots 738 — Comeback
Valaki tudna nekem segíteni? Ma került beszerelésre hozzám a T Home TV. Felvevős beltéri egységet rendeltem. Meg is van, minden frankó. Van rajt USB csatlakozó. Van arra lehetőséget, hogy USBről filmet nézzek rajt? És ha igen, milyen formátumot hajlandó lejátszani? Köszi előre is.

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
Jó, deutána kiöblíted egy párszor, nehogy már valami ph eltérést mérjél 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 625 — a new hope (again)
Őőő...oké, touché, nem értek a bioszhoz se meg a halakhoz se, ilyenbe bele se gondoltam 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
diver...pl. tojáslevesnél neked lesz bajod az ecettől? 😊 sztem ha ezt nem bìrja egy hal akkor ott más gond van 😊peach
Gyomor pH az étkezési ecettel kezelt leve😊 s pH-ja alatt van jóval, ezért természetesen nem.
Viszont a díszhalak kültakarójáról ilyen jellegű infom nincs, logikusan 7 körülit tételezek fel. Fogalmam sincs mekkora pH eltolódást bírnak. Egyébként a logikád alapján minek fűteni az akváriumot? Tudod hányszor ittam már jéghideg vizet és nem lett tőle bajom?😊
Egyébként mission completed azóta, ecettel. Thx mégegyszer


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
catattack 3 520
2 éve összeszedtem egy defektet Siófokon és onnantól kezdve folyamatosan 4-5 defektem volt rövid idő alatt úgy, hogy előtte évekig semmi!
Pedig a külsőt végignéztem utána... szépen átvizsgáltam, de biztos, hogy valami kis szar maradt benne.
Meguntam és lecseréltem a külsőt is és azóta semmi baja.
Lényeg a lényeg, hogy szerintem te is összeszedtél valamit amitől szépen lassan leereszt.catattack
lehet. ha lesz időm kicserélem (nagyon jó, mert kb 2 hónapos 😀). köszi a segítségetdugo1993
Ha van időd tökölni vele, akkor szűrögesd ki a hibalehetőségeket... de az tuti, hogy a külsőbe meg tud bújni bármi, anélkül, hogy észrevenné az ember...
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 189
2 éve összeszedtem egy defektet Siófokon és onnantól kezdve folyamatosan 4-5 defektem volt rövid idő alatt úgy, hogy előtte évekig semmi!
Pedig a külsőt végignéztem utána... szépen átvizsgáltam, de biztos, hogy valami kis szar maradt benne.
Meguntam és lecseréltem a külsőt is és azóta semmi baja.
Lényeg a lényeg, hogy szerintem te is összeszedtél valamit amitől szépen lassan leereszt.catattack
lehet. ha lesz időm kicserélem (nagyon jó, mert kb 2 hónapos 😀). köszi a segítséget