Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 924 — we almost always almost win
Jó amúgy a win 8? Amikor gépújrahúzáskor kérdeztem pc boltos haveromat azt mondta még nem elég kiforrott, úgyhogy maradjak a hetesnél.Rataxes
Én utálom a Win8-cat.
Érintő képernyős cuccon jó, de PC-n, laptopon egérrel szvsz kurva szar. 150%-ban érintő képernyős kütyükhöz készült -50% egeres felhasználásra. Pillanatok alatt annyira felbaszta az agyamat, h kértem a munkahelyemen h visszakaphassam a Win7-et a gépemre. Nem egyedül. Persze vannak egy csomóan akiknek meg bejött, ízlések és pofonok. Itt senki nem fogja tudni megmondani, h neked tetszene-e vagy sem

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Ja én is doszos voltam, emlékszem mekkora haterkedés volt amikor bejött a win 95... Én is utáltam divatból, aztán egyszer csak feltettem 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
nincs akkora erőforrás igénye mint az elődjének.apeszos
Ezt tanúsíthatom, olyan XP-s netbookon is elindult, amire a 7 pl. fel sem ment, sőt elég szépen futott is rajta.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jó amúgy a win 8? Amikor gépújrahúzáskor kérdeztem pc boltos haveromat azt mondta még nem elég kiforrott, úgyhogy maradjak a hetesnél.Rataxes
Nekem pl teljesen megfelel. Én még DOS-al kezdtem, aztán jött a Win 1.0, egészen az XP-ig mindet használtam. Ott volt egy kis szünet, mert a többit nem találtam elég jónak és XP-ről nyergeltem át a 8-ra, így nincs összehasonlítási alapom a hetessel, ám minden flottul megy rajta, nincs akkora erőforrás igénye mint az elődjének. Mióta megvettem (az első akciós kiadást még 9000-ért) nem kellett hozzányúlni, de a rendszermentés és visszaállítás ebben a legkönnyebb és legegyszerűbb.
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Mondjuk Linuxban (Ubuntu) is gondolkodtam, de amikor hibajavítás gyanánt 20 sornyi parancsokat kell gépelgetni az visszarettent. 😀
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Megoldás? apple kérdezzétek Sobrit.... 😛
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Attól függ kit kérdezel, felhasználók felének baja van vele, másik fele szerint tökéletes és akinek hibája van az hülye/microsoft hater/maradi. Ismerős most úgy járt, hogy kapott képeket skype-on keresztül, 5 alkalommal simán jó volt minden, 6. alkalommal feldobott mindig valami szöveget és nem tudta megnyitni, a megoldás az lett, hogy újra társítania kellett alap programnak a windows képnézegetőt, mert egyszer csak nem tudta (elfelejtette, mert a fájlformátum ugyanaz volt) a 8 mivel nyissa meg a képet. Alapjában véve azt gondolom átlagfelhasználónak mindegy, hogy 7 vagy 8, de utóbbit tanulni kell, mert sok minden (szinte minden) máshol van és nincs aero sem. Viszont van beépített mount progi (nem kell Daemon tools) és még egy két apróság.

Kieg.: Az kimaradt, hogy én még maradok a 7-nél, film/zene/netezés vonalon nekem tökéletes, semmit nem nyernék a 8-al.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Jó amúgy a win 8? Amikor gépújrahúzáskor kérdeztem pc boltos haveromat azt mondta még nem elég kiforrott, úgyhogy maradjak a hetesnél.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Fura mód ahogy leszedtem róla, minden egy varázsütésre megjavult.GRAFI
Mit tettél föl helyette?Gogo
Lehet eretnekséget fogok mondani, de ha az ember meggondoltan használja a számítógépét, akkor a Windows 8 beépített védelme szerintem simán elég.Schleck
Lehet, hogy eretnekséget fogok mondani, de nem Windows 8 van a gépemen. 😊Gogo
Akkor tedd fel! 😊

több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Fura mód ahogy leszedtem róla, minden egy varázsütésre megjavult.GRAFI
Mit tettél föl helyette?Gogo
Lehet eretnekséget fogok mondani, de ha az ember meggondoltan használja a számítógépét, akkor a Windows 8 beépített védelme szerintem simán elég.Schleck
Lehet, hogy eretnekséget fogok mondani, de nem Windows 8 van a gépemen. 😊

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Fura mód ahogy leszedtem róla, minden egy varázsütésre megjavult.GRAFI
Mit tettél föl helyette?Gogo
Lehet eretnekséget fogok mondani, de ha az ember meggondoltan használja a számítógépét, akkor a Windows 8 beépített védelme szerintem simán elég.

több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Fura mód ahogy leszedtem róla, minden egy varázsütésre megjavult.GRAFI
Mit tettél föl helyette?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Számítógépes kérdés.
Anyum gépén működött rendben az internet. Aligahanem sikerült valami progit frissítenie azóta nem jó a net, azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva pedig minden a helyén el sem lett mozdítva.
Hol tudom megnézni, hogy blokkolja e valami a net "bejövetelét" a gépbe?Bazzani
Ilyen esetben szerintem inkább olyan gond lehet, hogy nem kap jelet a gép. Próbáltad már ugyanazt a kábelt másik géppel? Esetleg a router másik kimenetére dugni a kábelt?
Legalábbis ha be van dugva az UTP kábel, de nincs net, akkor van sárga felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy gond van a hálózattal.

Szerintem amivel baj lehet az a router/hálókártya/vezeték. Én itt keresgélnék először. Persze mindenekelőtt ki kellene próbálni ugyanolyan feltételekkel egy másik PC-t/laptopot.dugo1993
Köszi.
Rádugtam egy másik gépet azzal rendben volt.
Aztán leszedtem az avast-ot a gépről és működik. Valószínűleg annak a frissítése okozta a problémát.
Köszi a segítséget.Bazzani
Érdekes. Mondjuk avastot sosem használtam. Örülök, hogy sikerült.dugo1993
Avastot el kell felejteni a rákba. Ócska szar. Após gépéről pont tegnap szedtem le. Pár napja frissítette ő is, azóta nem akart neki elindulni semmi, csak sokadik próbálkozásra. Nem csatlakozott a nethez, stb. Após azt hitte benyelt valami vírust, de az avast minden rendben talált. Ja és mindezek mellé rendszeresen dobálta fel az avast az upgradelési lehetőséget most akciósan.
Fura mód ahogy leszedtem róla, minden egy varázsütésre megjavult.
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 189
Számítógépes kérdés.
Anyum gépén működött rendben az internet. Aligahanem sikerült valami progit frissítenie azóta nem jó a net, azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva pedig minden a helyén el sem lett mozdítva.
Hol tudom megnézni, hogy blokkolja e valami a net "bejövetelét" a gépbe?Bazzani
Ilyen esetben szerintem inkább olyan gond lehet, hogy nem kap jelet a gép. Próbáltad már ugyanazt a kábelt másik géppel? Esetleg a router másik kimenetére dugni a kábelt?
Legalábbis ha be van dugva az UTP kábel, de nincs net, akkor van sárga felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy gond van a hálózattal.

Szerintem amivel baj lehet az a router/hálókártya/vezeték. Én itt keresgélnék először. Persze mindenekelőtt ki kellene próbálni ugyanolyan feltételekkel egy másik PC-t/laptopot.dugo1993
Köszi.
Rádugtam egy másik gépet azzal rendben volt.
Aztán leszedtem az avast-ot a gépről és működik. Valószínűleg annak a frissítése okozta a problémát.
Köszi a segítséget.Bazzani
Érdekes. Mondjuk avastot sosem használtam. Örülök, hogy sikerült.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Számítógépes kérdés.
Anyum gépén működött rendben az internet. Aligahanem sikerült valami progit frissítenie azóta nem jó a net, azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva pedig minden a helyén el sem lett mozdítva.
Hol tudom megnézni, hogy blokkolja e valami a net "bejövetelét" a gépbe?Bazzani
Ilyen esetben szerintem inkább olyan gond lehet, hogy nem kap jelet a gép. Próbáltad már ugyanazt a kábelt másik géppel? Esetleg a router másik kimenetére dugni a kábelt?
Legalábbis ha be van dugva az UTP kábel, de nincs net, akkor van sárga felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy gond van a hálózattal.

Szerintem amivel baj lehet az a router/hálókártya/vezeték. Én itt keresgélnék először. Persze mindenekelőtt ki kellene próbálni ugyanolyan feltételekkel egy másik PC-t/laptopot.dugo1993
Köszi.
Rádugtam egy másik gépet azzal rendben volt.
Aztán leszedtem az avast-ot a gépről és működik. Valószínűleg annak a frissítése okozta a problémát.
Köszi a segítséget.

több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 189
Számítógépes kérdés.
Anyum gépén működött rendben az internet. Aligahanem sikerült valami progit frissítenie azóta nem jó a net, azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva pedig minden a helyén el sem lett mozdítva.
Hol tudom megnézni, hogy blokkolja e valami a net "bejövetelét" a gépbe?Bazzani
Ilyen esetben szerintem inkább olyan gond lehet, hogy nem kap jelet a gép. Próbáltad már ugyanazt a kábelt másik géppel? Esetleg a router másik kimenetére dugni a kábelt?
Legalábbis ha be van dugva az UTP kábel, de nincs net, akkor van sárga felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy gond van a hálózattal.

Szerintem amivel baj lehet az a router/hálókártya/vezeték. Én itt keresgélnék először. Persze mindenekelőtt ki kellene próbálni ugyanolyan feltételekkel egy másik PC-t/laptopot.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Számítógépes kérdés.
Anyum gépén működött rendben az internet. Aligahanem sikerült valami progit frissítenie azóta nem jó a net, azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva pedig minden a helyén el sem lett mozdítva.
Hol tudom megnézni, hogy blokkolja e valami a net "bejövetelét" a gépbe?

több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 460
Vállalkozás 😊JC6
Family business
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Vállalkozás 😊
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
Van itt a fórumon valaki, aki esetleg kft-vel rendelkezik? Lenne pár kérdésem.JC6
cd vagy vállalkozás? 😉
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Van itt a fórumon valaki, aki esetleg kft-vel rendelkezik? Lenne pár kérdésem.
több mint 10 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Köszönöm a segítséget.
Formátumokkal és vektoros/raszteres képekkel tisztában vagyok, Schelk nyert. Én basztam el, és nem figyeltem, hogy kikapcsoltam az élsimítást... 😒
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 363 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha elbuktam egy tárgyat (közlekedésmérnökin vagyok) és az erre épülő tárgyak bukás nélkül az 5.félévig mennének, akkor azt megtudom csinálni úgy a 7.félévben, hogy ne bukjak vele évet? (7.félévben van ugye a szakdoga+szakmai gyakorlat, tehát az az utolsó félév)
Elviekben megoldható (megkérdeztem egy HÖT-öst), de nem vagyok teljesen tisztában az ilyen dolgokkal.Newman
nem biztos, nálunk pl. csak akkor kezdheted el az utolsó félévet (szakgyak+szakdoga) ha megvan az összes kredit. iskolája válogatja

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Fireworksös designer jelentkezését várom, de valószínűleg PS-ben is előfordulhat.

Ha képre szöveget illesztek (bármilyen típust, bármilyen méretben, bárhova), az pixeles lesz. Nem nagyon, de azért meglátszik rajta.
Miért ?süti
Mi pixelesedik? A szöveg? A PS a szöveget vektorosan kezeli. Annak nem szabad pixelesednie.GRAFI
Lehet pixeles a szöveg is, ha ki van kapcsolva annak az élsimítása. Szerintem ez lehet a gond valószínűleg.
Ennek kikapcsolására ott van lehetőség, ahol a betűtípust és egyebeket állítod át, süti.

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Fireworksös designer jelentkezését várom, de valószínűleg PS-ben is előfordulhat.

Ha képre szöveget illesztek (bármilyen típust, bármilyen méretben, bárhova), az pixeles lesz. Nem nagyon, de azért meglátszik rajta.
Miért ?süti
Mi pixelesedik? A szöveg? A PS a szöveget vektorosan kezeli. Annak nem szabad pixelesednie.