Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Sziasztok. Ha valakinek van egy kis ideje, és ráér, akkor tudna nekem pár szót mondani akár itt akár pmben a taktika szerepéről a sportban. vagy ha esetleg valami jó magyar oldalt ismer valaki ahol le van írve. nemrég kaptam meg a pcm 2012-t és nem igazán értem a felépítését az egyes versenyeknek. előre is köszönöm 😊 Double B
Alapvetően 4 fő skill van minden kerékpárosnak
sprint
időfutam
hegymenet
"szökő" ember, jobb szót nem tudok ár. Ez nem is igazán skillset, akik jók szökésben, azok általában nem fizikálisan tűnnek ki a többi közül.

A klasszikus 1 naposokra a vezérnek általában sprintben kell a lehető legjobbnak lennie. Vannak azonban olyan 1naposok, ahol nem sokkal a cél előtt van egy nagyobb domb, az a Valverde, Bettini, Di luca, stb stílusú kerékpráosoknak fekszenek, ők elég jól tudnak hegyre is menni sprintelni is. Gyakran meglepi az esélyeseket az aki szökésekben jó, azaz egyszer ütemet váltani, akár az elején, aztán kisebb nagyobb bollyal hazaérni

Egy többhetes versenyen összetettben általában az nyer, aki a legjobb hegyimenők között van és nem árt, ha jó időfutamon.
Egyes szakaszokon arathatnak a sprinterek is, sőt valószínűleg egy sprinternek lesz a legtöbb szakaszgyőzelme, de összetettben 100-ban se lesznek. A verseny a hegyeken dől el, de a fő favoritok ott gyakran együtt maradnak hárman négyen, és köztük az időfutam dönthet. És mindig visznek el szakaszokat szökésből is, ilyen Voecklerek meg hasonlók


Nem ismerem a játékot, hogy ott ennek mennyire van szerepe, de a valóságban nagyon fontos a csapat, a segítő emberek. fantasyban nem hoznak sok pontot, de valójában nélkülük lehetetlen bármit is elérni. A sík szakaszon diktálni elől a tempót (szélárnyékban sokkal könnyebb menni, az esélyest nyilván nem készíted ki azzal, h 200km-et megy egyedül), a hegyen nem a szélárnyék miatt kell, hanem inkább h lássad magad előtt a kereket és úgy mehessél. A segítők általában a hegy x százalékáig mennek nagyon nagy tempót, aztán meghallnak, és utána szokott váltani vagy nem az igazán esélyes.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Sziasztok. Ha valakinek van egy kis ideje, és ráér, akkor tudna nekem pár szót mondani akár itt akár pmben a taktika szerepéről a sportban. vagy ha esetleg valami jó magyar oldalt ismer valaki ahol le van írve. nemrég kaptam meg a pcm 2012-t és nem igazán értem a felépítését az egyes versenyeknek. előre is köszönöm 😊 Double B
a játékkal foglalkozó magyar nyelvű oldalról csak erről tudok:  cycling-manager.atw.hu/ de ez nem úgy néz ki, mint ami nagyon aktív.
ha angol is jó, akkor viszont a  pcmdaily.com -on van csomó minden. Pl itt vannak a leírások meg tippek:  pcmdaily.com/tipstricks.php Van minden versenytípusról meg a karrier módról leírás, + van olyan, amelyikhez video is.

több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Sziasztok. Ha valakinek van egy kis ideje, és ráér, akkor tudna nekem pár szót mondani akár itt akár pmben a taktika szerepéről a sportban. vagy ha esetleg valami jó magyar oldalt ismer valaki ahol le van írve. nemrég kaptam meg a pcm 2012-t és nem igazán értem a felépítését az egyes versenyeknek. előre is köszönöm 😊
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Rajna, semennyire. 😊 Hirtelen nagyon sok embert kéne lecsukni, ugyanis akkor az összes "kéz" tulajdonosát is le kéne csukni, akik kezében megfordult bármilyen cucc és továbbadta.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Armstrong >>állítólag<< azért tenné a vallomást, hogy Triatlon versenyeken indulhasson még. //jelenleg élete végéig szóló eltiltás van.

Most ha a vallomás miatt börtönbe kerülhetne, az nem nagyon illene ebbe a képbe...Black_Adder
Ja, ez totál kamu, nyilván valamit menteni akar a renoméjából, a további, súlyosabb ügyekre javítani valamit, a triatlon az utolsó dolog, ami érdekli sztem.

A dílerség amúgy nemtom mennyire bűn, Vansevanant-ról is kiderült (vagy legalábbis volt erről cikk cyclingnewson), és nem került börtönbe, mondjuk lehet eltérő szinten tolták.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Armstrong >>állítólag<< azért tenné a vallomást, hogy Triatlon versenyeken indulhasson még. //jelenleg élete végéig szóló eltiltás van.

Most ha a vallomás miatt börtönbe kerülhetne, az nem nagyon illene ebbe a képbe...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
 sportgeza.hu/sport/bringa/2013/01/15/armstrong_szazmillio_es_borton/

Azért érdekelne, hogy miért "köpött".
Alapszabály, semmit se ismerj be, ami nincs rádbizonyítva.
És még akkor sem szerencsés.
Mindenki tudja, hogy mindenki doppingol, feldobni azokat, akik feldobnak, pedig kurvára nem elegáns, és csak rosszul lehet kijönni belőle.

Egyébként meg én nem hiszem el így sem, hogy doppingolt. 😛Sobri Jóska
Ölég szar cikk.
Bírom az olyan tényszerű állításokat, amik úgy kezdődnek, hogy állítólag😀
Eleve a hamis tanúzás és szövetségi nyomozás nem arra ment ki, hogy doppingolt-e, hanem, hogy drogdíler volt-e Armstrong. Ez meg így önmagában elég viccesen hangzik, tekintve, hogy akkor hány embert is kellene hirtelen vele együtt minden további nélkül lecsukni?
A másik kedvencem a szponzor téma. Akkor akik majd el kezdik perelni, azok szépen számolják ki azokat a bevételeket is, amiket neki köszönhetnek, hisz tudjuk jól, hogy egy cég általában azokat szponzorálja, akik nevével még több bevételre tud szert tenni, különben nem éri meg. Akkor a Nike is meg a Trek meg a többi köcsög is vegye elő a papírokat meg az abakuszt!

Arról nem is beszélve, hogy legalább annyira híresztelés szinten némelyiküknek még a keze is benne volt a doppingban.

Szép dolog ez😀

Amúgy zsé verzió, hogy ez is forgatókönyv szerint megy, és LA is előpakol majd ténylegesen, ha odakerülnek a dolgok.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
"Egy messzi vándor jött, ki ős romok
felől regélt: A pusztán szörnyű két
nagy csonka láb áll. Arrább lágy homok
lep egy kőarcot. Homloka setét.
A vont ajk vén parancsszóktól konok
S vad szenvedélye még kivésve ég
a hűs kövön, bár, mely véste, a kéz,
s a szív, hol dúlt e dölyf, temetve rég.
A talpkövön kevély igék sora:
"Király légy bár, jöjj és reszketve nézz:
nevem Ozymandias, urak ura."
Más semmi jel. A roppant rom körül
határtalan szélesre s hosszura
a holt homoksík némán szétterül."


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 245 — Whoops, looks like something went wrong.
A többiek meg röhögnek a markukba, doppingolnak tovább ugyanúgy, aztán minden körverseny győztese 10 év múlva lebukik. 😊
Azért ez az álszenteskedés enyhén szánalmas.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
 sportgeza.hu/sport/bringa/2013/01/15/armstrong_szazmillio_es_borton/

Azért érdekelne, hogy miért "köpött".
Alapszabály, semmit se ismerj be, ami nincs rádbizonyítva.
És még akkor sem szerencsés.
Mindenki tudja, hogy mindenki doppingol, feldobni azokat, akik feldobnak, pedig kurvára nem elegáns, és csak rosszul lehet kijönni belőle.

Egyébként meg én nem hiszem el így sem, hogy doppingolt. 😛Sobri Jóska
Szerinted? Vádalku, hogy ne menjen börtönbe.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
 sportgeza.hu/sport/bringa/2013/01/15/armstrong_szazmillio_es_borton/

Azért érdekelne, hogy miért "köpött".
Alapszabály, semmit se ismerj be, ami nincs rádbizonyítva.
És még akkor sem szerencsés.
Mindenki tudja, hogy mindenki doppingol, feldobni azokat, akik feldobnak, pedig kurvára nem elegáns, és csak rosszul lehet kijönni belőle.

Egyébként meg én nem hiszem el így sem, hogy doppingolt. 😛

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nyíltan bevallotta a doppingolást, másokat nem mártott be.
Egyelőre ennyit tudni. Csütörtökön lesz a műsor.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Mik a kiszivárgott infók?
Összefoglalja valaki pár sorban?
Köszi.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
aki eddig kitartott, annak már ez is mindegy...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...Black_Adder
Olyat mint amilyet Lance adott ma/csütörtökön Oprah-nak 😉Igor
nem lehet mindenki olyan becsületes és lelkiismeretes mint ő 😛 😊

egyébként a teljes interview meg van vhol?Black_Adder
Még nincs, csütörtökön fogják leadni a TV-ben, onnantól lesz nyilvános, ezek egyelőre csak kiszivárogtatott infók.somoskovig
És ez az egész most javít vagy ront a kerékpársport gyalázatos renoméján? Költői kérdés.Dzsokijuing
Nem hiszem, hogy javít. Most az egyik legnagyobb válságát éri a kerékpársport a Festina botrány óta (de az is csak gyerekcipőben járt ehhez képest). Sajnos ez megmozgat (felborít) mindent a kerékpársporton belül és azon kívül is. Akár beismeri Armstrong a bűneit akár nem akkor is hatalmas a válság a sportágon belül.

Én meglátásom szerint a Grand Tour szervező cégek, emberek is próbálnak minél keményebb, brutálisabb, érdekfeszítőbbnek ígérkező körversenyeket lebonyolítani, beígérni az idén, hogy mindenki inkább a versenyre és a versenyszellemre koncentráljon. Inkább az kerüljön a figyelem középpontjába, nem ezek a válsággócok.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 859 — Saturday Night Lights
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...Black_Adder
Olyat mint amilyet Lance adott ma/csütörtökön Oprah-nak 😉Igor
nem lehet mindenki olyan becsületes és lelkiismeretes mint ő 😛 😊

egyébként a teljes interview meg van vhol?Black_Adder
Még nincs, csütörtökön fogják leadni a TV-ben, onnantól lesz nyilvános, ezek egyelőre csak kiszivárogtatott infók.somoskovig
És ez az egész most javít vagy ront a kerékpársport gyalázatos renoméján? Költői kérdés.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...Black_Adder
Olyat mint amilyet Lance adott ma/csütörtökön Oprah-nak 😉Igor
nem lehet mindenki olyan becsületes és lelkiismeretes mint ő 😛 😊

egyébként a teljes interview meg van vhol?Black_Adder
Még nincs, csütörtökön fogják leadni a TV-ben, onnantól lesz nyilvános, ezek egyelőre csak kiszivárogtatott infók.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...Black_Adder
Olyat mint amilyet Lance adott ma/csütörtökön Oprah-nak 😉Igor
nem lehet mindenki olyan becsületes és lelkiismeretes mint ő 😛 😊

egyébként a teljes interview meg van vhol?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
10 év tagadás után...

Egy kokszos megbukott. És mostantól tiszta mindenki...
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 318 — No 1 Zhang Yufei fan
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...Black_Adder
Olyat mint amilyet Lance adott ma/csütörtökön Oprah-nak 😉

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
ezért jegyeztem meg az idézet alatt rögtön, h:
Kíváncsi vagyok amikor a doppingról kérdezte a riporter, milyen válaszra számított...
Nyilvánvalóan nem fogja lenyilatkozni, h én is doppingolok, mint mindenki más. Mit mondjon róla? A kérdés volt hülye, meg aki azt hitte normális választ kap rá...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Oké, csak szánalmasnak tartom, hogy az Armstrong-érával példálózik. Manapság meg mindenki ártatlan, csak véletlen a pozitív minta.kishaszi
Lehet politikusnak készül? 😊

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Oké, csak szánalmasnak tartom, hogy az Armstrong-érával példálózik. Manapság meg mindenki ártatlan, csak véletlen a pozitív minta.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
hát ez a Slekk interjú finoman szólva is vicces...kishaszi
Az igazat ugye nem mondhatja, onnantól meg úgyis mindegy...

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
hát ez a Slekk interjú finoman szólva is vicces...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."